Bratislava

29. augusta, Adámiho, Beňovského, Botanická, Boženy Němcovej, Brečtanová, Bulíkova, Cesta na Červený Most, Cesta na Senec, Cyprichova, Československých tankistov, Čmelíkova, Daxnerovo námestie, Detvianska, Dobrovičova, Dolnozemská, Dostojevského rad, Eisnerova, Farského, Floriánske námestie, Francúzskych partizánov, Furmanská, Gajova, Galvaniho, Godrova, Gorkého, Grösslingová, Heydukova, Hlavné námestie, Hlboká, Hodonínska, Hodžovo námestie, Hradná, Hradská, Hubeného, Hviezdoslavovo námestie, Chorvátska, Ivánska cesta, Jadranská, Jakubovo námestie, Janšákova, Jesenského, Kačín, Kaméliová, Kamzík, Kapucínska, Karpatská, Kaštieľska, Klanec, Klariská, Komárovská, Konventná, Kopčianska, Kovácsova, Kozia, Krajinská, Kremeľská, Kuzmányho, Kvačalova, Kvetinárska, Líščie údolie, Ľudové námestie, Maďarská, Malý Slavín, Mikovíniho, Miletičova, Mlynská, Molecova, Moyzesova, Mudroňova, Na Slavíne, Na Vrátkách, nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Nábrežie M. R. Štefánika, Nábrežná, Námestie 1. mája, námestie 6. apríla, Námestie A. Dubčeka, námestie A. Hlinku, Námestie Franza Liszta, námestie M.R.Štefánika, námestie Slobody, námestie SNP, námestie Svätého Petra a Pavla, Nevädzová, Nobelova, Opletalova, Osloboditeľská, Ovocná, Palackého, Palisády, Palmová, Panenská, Plickova, Podhradie, Podjavorinskej, Popradská, Primaciálne námestie, Prístavná, Púchovská, Pútnická, Račianska, Radlinského, Rudnayovo námestie, Rybia brána, Sládkovičova, Slovanské nábrežie, Slovnaftská, Somolického, Staré Grunty, Strmé sady, Svoradova, Šafárikovo námestie, Šaldova, Šamorínska, Šancová, Škarniclova, Školská, Štefánikova, Štúrova, Šulekova, Tajovského, Tichá, Tobrucká, Tolstého, Trnavská cesta, Turistická, Vajanského, Vajnorská, Vazovova, Ventúrska, Vetvárska, Viedenská cesta, Vrančovičova, Zámocká, Zhorínska, Žatevná, Žižkova, nezařazeno

Pamätná tabuľa sovietskej dunajskej flotily

Autor: Ladislav Barabás, 28.11.2013
Umístění: Bratislava, Mudroňova 26, na dome Mudroňova 26
Nápis:
V TOMTO DOME BOLO
V APRÍLI ROKU 1945
VELITEĽSKÉ STANO-
VIŠTE A OPEREČNÁ
SKUPINA ŠTÁBU
SOVIETSKEJ
DUNAJSKEJ FLOTILY
VYZNAMENANEJ
RADOM ČERVENEJ
ZÁSTAVY – RADOM
NACHIMOVA A KUTUZOVA
KTORÁ SPOLU
S VOJSKAMI SLÁVNEJ
SOVIETSKEJ ARMÁDY
SA ZÚČASTNILA
NA OSLOBODENÍ
BRATISLAVY

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'43.7'' E17°05'36.4''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Červenej armády - pole I

Autor: Ladislav Barabás, 20.08.2014
Umístění: Bratislava, Na Slavíne, Slavín, hrobové pole I
Nápis:
(I/1) 1945 МАЙОР КОНСТАНТИН ПАВЛОВИЧ МЕЛЬНИЧУК
(I/2) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ЕКАТЕРИНА ИВАНОВНА ФЕДОРОВА
(I/3) 1945 КАПИТАН В. Н. ПОНОМАРЕВ
(I/4) 1945 КАПИТАН А. ЧЕРНОВ
(I/5) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ А. БОЖАЕВ
(I/6) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ П. С. АЛЕНКИН
(I/7) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Д. А. РУДЕНКО
(I/8) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН МИХАЙЛОВИЧ НЕФЕДОВ
(I/9) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ КРИКАН
(I/10) 1945 КАПИТАН А. В. ШЕСТОКРЫДОВ
(I/11) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ КРИВЕНКО
(I/12) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ИГРАНОВ
(I/13) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ САЛИДА СУЛТАНОВА
(I/14) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ В. И. ШЕНОСРОВИЧ
(I/15) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ СТЕПАН СКОКУНОВ

(I/48) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АЛЕКСЕЕВИЧ МИХАЙЛЕНКO
(I/49) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ГЕОРГИЙ МИХАЙЛОВИЧ ИНЯКИН
(I/50) Г. 1914 ЕФИМ ИВАНОВИЧ ЛИХОЛЕТОВ майор гвардии 1945
(I/51) Г. 1923 ВЛАДИМИР КИРИЛОВИЧ ЗИМНУХОВ МЛАДШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ 1945
(I/52) 1945 ПОДПОЛKОВНИК ИВАН АЛЕКСАНДРОВИЧ КУЗНЕЦОВ
(I/53) 1945 ГВАРДИЙ СТАРШИЙ СЕРЖАНТ АЛЕКСЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ГУСЬКО ГЕРОЙ СССР
(I/54) 1945 ПОДПОЛКОВНИК ТИМОФЕЙ ИЛЬИЧ ШЕЛИЩЕВ
(I/55) 1945 КАПИТАН МИХАИЛ АНДРЕЕВИЧ РОДИОНОВ
(I/56) 1945 СТАРШИНА АБРАМ БОРИСОВИЧ ВАРШАВСКИЙ
(I/57) 1945 СТ. СЕРЖАНТ ФЕДОР МАТВЕЕВИЧ РОМАНЮК
(I/58) 1945 СТ. СЕРЖАНТ ГВ. РУКИЯ САЛЯХОВНА САЛЯХОВА
(I/59) 1945 СЕРЖАНТ НИКОЛАЙ МИТРОФАНОВИЧ БЕЛОЗЕРЦЕВ
(I/60) 1945 ПОДПОЛКОВНИК ВИКТОР САВВИЧ ПЛЮЩ
(I/61) 1945 ГВ. ПОДПОЛКОВНИК АЛЕКСЕЙ МИХАЙЛОВИЧ ШАРЛЫГИН
(I/62) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ АНТОНОВИЧ ЯЧМЕНКОВ
(I/63) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ПАВЛОВИЧ ОРЛОВ
(I/64) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ВЕРА ЕФИМОВНА КОВАЛЕНКО
(I/65) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ИВАНОВИЧ ШУЛЬГА
(I/66) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ А. В. ЛЕТНЕНКO
(I/67) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ РУДЕНКО
(I/68) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ВАСИЛЬЕВИЧ БОГДАНОВ
(I/69) 1945 ТХН. ЛЕЙТЕНАНТ ДМИТРИЙ АФАНАСЬЕВИЧ ЧЕРНЕНКО
(I/70) 1945 КАПИТАН В. НОСОВ
(I/71) 1945 СТАРШИНА РАИСА Я. ХАРЧИКОВА
(I/72) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ АЛЕКСЕЕВИЧ ЛЕНЧУК
(I/73) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ БОГАТУРЕНКО
(I/74) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ МОИСЕЕВИЧ КАТНАБАЙ
(I/75) 1945 СТ. ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ ГАВРИЛ ВАСИЛЬЕВИЧ ФОМИЧЕВ

(I/156) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР СТЕПАНОВИЧ ПАВЛОВ
(I/159) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ БОРИС ЕВСЕЕВИЧ ЗЯТЕКОВ
Poznámka:

Číslovanie a rozmiestnenie hrobov je podľa schémy na obrázku č. 2 prevzatej z publikácie Klič J.: Slavín pamätník vďaky. Bratislava 1973.
---
I/4: А. ЧЕРНОВ - zahynul v Nitre
I/10: А. В. ШЕСТОКРЫДОВ - zahynul pri oslobodzovaní Malaciek
I/61: АЛЕКСЕЙ МИХАЙЛОВИЧ ШАРЛЫГИН - zahynul pri oslobodzovaní Piešťan
I/65: ИВАН ИВАНОВИЧ ШУЛЬГА - zahynul pri oslobodzovaní Bratislavy
I/66: А. В. ЛЕТНЕНКO - zahynul pri oslobodzovaní Brezovej pod Bradlom
I/70: В. НОСОВ - zahynul pri oslobodzovaní Nitry
I/71: РАИСА Я. ХАРЧИКОВА - zahynul pri oslobodzovaní Brezovej pod Bradlom
I/73: МИХАИЛ БОГАТУРЕНКО - zahynul pri oslobodzovaní Malaciek


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 45 VPM
Souřadnice: N48°09'11.3'' E17°05'58.8'' (střed hrobového pole)
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Červenej armády - pole II

Autor: Ladislav Barabás, 29.09.2014
Umístění: Bratislava, Na Slavíne, Slavín, hrobové pole II
Nápis:
(II/16) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ И. И. ИЛАРИОНОВ
(II/17) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ЕГОР ИВАНОВИЧ ЗАХАРОВ
(II/18) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ В. М. КОЛЬЦОВ
(II/19) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Н. И. ЖАНОВ
(II/20) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ СЕРГЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ЧЕСНЯКОВ
(II/21) 1945 СТ. Л–Т ГЕОРГИЙ ПЕТРОВИЧ РЯБОВ
(II/22) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ СЕРГЕЕВИЧ ТРУСОВ
(II/23) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ИГНАТОВИЧ РЕХОВ
(II/24) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ИВАНОВИЧ БОЛДЫРЕВ
(II/25) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ИВАНОВИЧ АВРИКОВ
(II/26) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ЭМАНУИЛ ГАВРИЛОВИЧ ВИННИЦКИЙ
(II/27) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ ИВАНОВИЧ ДУДНИК

№ 2033 Юдчиц Николай Лукич родился 1907 д. Пешки Брестской обл. погиб 7 апреля 1945 В память от родых и близких

(II/76) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АНДРЕЕВИЧ БОГОМОЛОВ
(II/77) 1945 КАПИТАН АЛЕКСАНДР ИВАНОВИЧ ПЕРМИНОВ
(II/78) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ИВАНОВИЧ ДЕНЕКО
II/79 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ЛАРИОНОВИЧ АЛЕКОЕЕВ
(II/80) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР НИКОЛАЕВИЧ СМИРНОВ
(II/81) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ ИВАНОВИЧ СИНЕЛЬНИКОВ
(II/82) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ВЕРА ЧУВАДОВНА АЗИСОВA
(II/83) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ФИЛИППОВИЧ МАРИНЕЦ
(II/84) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ П. Л. СМИРНОВ
(II/85) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ЛИДИЯ ЗИНОВЬЕВНА КАЧЕНКО
(II/86) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ГРИГОРЬЕВИЧ КЛЮЕВ
(II/87) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ФЕДОР Я. ГОРМИЛИН

(pod západným múrom sú náhrobníky)

(II) СТАРШИЙ СЕРЖАНТ В. И. ДЬЯКОВ РОДИЛСЯ В 1925г ПОГИБ 1.4.1945
(II) СТАРШИЙ СЕРЖАНТ М. Н. КОРНИЕНКО РОДИЛСЯ В 1925 Г ПОГИБ 1.4.1945
(II/88) МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ В. КУЗЬМИН
(II) 1945 СОЛДАТ Ф. М. СЕМЕНОВИЧ
(II) 1912 1945 СОЛДАТ ПАВЕЛ ИВАНОВИЧ ЗАТОРСКИЙ
(II) 1945 ГВ. ПОДПОЛКОВНИК СЕРАФИМ ФЕДОСЕЕВИЧ УСИКОВ
(II) МАЙОР АЛЕКСЕЙ АЛЕКСЕЕВИЧ ЕЛИСТРАТОВ РОДИЛСЯ В 1908 ГОДУ ПОГИБ 8. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА В СЕЛЕ ШАШТИН-СТРАЖЕ, РАЙОН СЕНИЦА ПОХОРОНЕН НА КЛАДБИЩЕ СЛАВИН В БРАТИСЛАВЕ
(II) 1913 МАЙОР ВАСИЛИЙ ЯКОВЛЕВИЧ АРТЕМЕНКО
(II) 1945 МИХАИЛ ИВАНОВИЧ КОРНИЛОВ
(II) 1945 КАПЕТАН ФЕДОСИЙ АНДРОНОВИЧ ЗАКРЕВСКИЙ
(II) СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ КОМАНДИР ВЗВОДА 24 АРТИЛЛЕЙРИЙСКОГО ПОЛКА ГРИГОРИЙ КОНДРАТЬЕВИЧ МЕРЕЦКИЙ РОДИЛСЯ В 1908 ГОДУ ПОГИБ 8. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА В СЕЛЕ ЧАРЫ РАЙОН СЕНИЦА НАД МИЙЯВОЮ ПОХОРОНЕН НА КЛАДВИЩЕ СЛАВИН В БРАТИСЛАВЕ
(II) 1945 ГВ. КАПИТАН АЛЕКСЕЙ ВАСИЛЙЕВИЧ ДЕМИДЕНКО
(II) 1912 – 4. 1945 КАПИТАН МАТВЕЙ АНДРЕЕВИЧ МОСЕЕВ
(II) СОЛДАТ ТАНКИСТ 1925 СТЕФАН ЛИВЕНКО
(II) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ТРИФОН ДАНИЛОВИЧ ПАПАКИН
(II) С. Т. ЛУКБЯНЦЕВ р. 1908 – п. 1.4.45
(II) 1945 СЕРЖАНТ КАЗИМИР АНТОНОВИЧ ГАВРИЛЮК
(II) 8.4.1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ КОНСТАНТИН МАТВЕЕВИЧ УСОВ
(II) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ П. Г. НЕОРЕДОВ
Poznámka:

Юдчиц Николай Лукич – tabuľka bola pripevnená na južný kamenný múrik dodatočne
II/18 1945 ЛЕЙТЕНАНТ В. М. КОЛЬЦОВ - Pilot-stíhač V. M. Koľcov (nar. 1919) zahynul pri oslobodzovaní obce Kopčany, okr. Skalica a jeho meno je uvedené na pomníku padlých sovietskych vojakov. Na pomníku je meno Koľcov uvedené chybne ako Kolčov (КОЛЧОВ).
II/21 1945 СТ. Л – Т ГЕОРГИЙ ПЕТРОВИЧ РЯБОВ - zahynul pri oslobodzovaní Trnavy
II/76 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АНДРЕЕВИЧ БОГОМОЛОВ - zahynul pri oslobodzovaní Trnavy
II/78 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ИВАНОВИЧ ДЕНЕКО - V publikácii Klič J. Slavín Pamätník(1973) vďaky (1973) je meno ДАНЕНКО. Zahynul pri oslobodzovaní Skalice.
II/79 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ЛАРИОНОВИЧ АЛЕКОЕЕВ - V publikácii Klič J. Slavín Pamätník(1973) vďaky (1973) je meno АЛЕКСЕЕВ. Zahynul pri oslobodzovaní Malaciek.
II/81 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ ИВАНОВИЧ СИНЕЛЬНИКОВ - zahynul pri oslobodzovaní Nitry
II СТАРШИЙ СЕРЖАНТ М. Н. КОРНИЕНКО РОДИЛСЯ В 1925 Г ПОГИБ 1.4.1945 - padol pri oslobodzovaní Skalice
(II) 1945 ГВ. ПОДПОЛКОВНИК СЕРАФИМ ФЕДОСЕЕВИЧ УСИКОВ - padol pri oslobodzovaní Bratislavy
II 1913 МАЙОР ВАСИЛИЙ ЯКОВЛЕВИЧ АРТЕМЕНКО - padol pri oslobodzovaní Bratislavy
II 1912 – 4. 1945 КАПЕТАН МАТВЕЙ АНДРЕЕВИЧ МОСЕЕВ - padol pri oslobodzovaní Bratislavy
II СОЛДАТ ТАНКИСТ 1925 СТЕФАН ЛИВЕНКО - padol pri oslobodzovaní Bratislavy
II 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ТРИФОН ДАНИЛОВИЧ ПАПАКИН - padol pri oslobodzovaní Bratislavy
II 1945 СЕРЖАНТ КАЗИМИР АНТОНОВИЧ ГАВРИЛЮК - padol pri oslobodzovaní Senice
Číslovenie sektorov a hrobov je podľa publikácie Klič J.: Slavín pamätník vďaky. Bratislava 1973 (Obr. 2). Číslovanie sektorov v tejto publikácii je logické: zľava doprava a spredu dozadu. Číslovanie sektorov na orientačnej tabuli (Obr. 3) nemá logiku a môže spôsobiť problémy pri hľadaní konkrétneho hrobu.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 44 VPM
Souřadnice: N48°09'11.5'' E17°06'00.2''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Červenej armády - pole IV

Autor: Ladislav Barabás, 03.03.2015
Umístění: Bratislava, Na Slavíne, Slavín - hrobové pole IV
Nápis:
(IV/140) 1945 ТЕХНИК-ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ СЕМЕНОВИЧ СОЛОВЬЕВ
(IV/141) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ФЕДОРОВИЧ ШЛЯХОВ
(IV/142) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ М. С. ЗУБАРЕВ
(IV/143) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ А. АЛЕРОВ
(IV/144) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ П. И. ШИЛОВ
(IV/145) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ А. П. ШЕЛКОВИНКОВ
(IV/146) 1945 СТ. ТЕХ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ИВАНОВИЧ КОЛЕСОВ
(IV/147) 1945 ГВ. КАПИТАН Ф. Б. РЯБИНИН
(IV/148) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ Н. ТАЧЕТКОВ
(IV/149) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ С. А. НАЗАРЕНКО
(IV/150) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ И. И. ВУЗАЕВ
(IV/151) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ И. Р. НЕСВЕТАЕВ
(IV/152) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ИВАНОВИЧ МАЛАХОВИЧ
(IV/153) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ П. Д. ЗАХАРОВ
(IV/154) 1945 КАПИТАН И. ПШЕНИЧНЫЙ
(IV/155) 1945 ПОДПОЛКОВНИК ИВАН АНДРЕЕВИЧ БЕЗНОЩЕНКО
(IV/160) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР НИКОЛАЕВИЧ КОЗЛОВ
(IV/161) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АНТОН ЖИЛИН
(IV/162) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ И. Е. ДЕМИДКОВ
(IV/163) 1945 ГАРД. МАЙОР ПЕТЕР ИГНАТЬЕВИЧ ИВАНОВ
(IV/164) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ ЖИЛЬНИКОВ
(IV/165) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ НУРАЛИМ СЫБАНКУЛОВ
(IV/166) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВИТАЛИЙ ПЕТРОВИЧ АРДАШОВ
(IV/167) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ВИТАЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ АНТРОПОВ
(IV/168) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ АННА СЕМЕНОВНА МЕТАЛИЧЕНКО
(IV/169) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ЕВГЕНИЙ СТЕПАНОВИЧ КОБЕЛЬ
(IV/170) 1945 КАПИТАН ВЛАДИМИР АБРАМОВИЧ САМУСОВ
(IV/171) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ АЛЕКСАНДР ВАСИЛЬЕВИЧ БОДАЕВ
(IV/172) 1945 ГВ. КАПИТАН ИВАН ЯКОВЛЕВИЧ ФЕТИСОВ
(IV/173) 1945 ГВ. КАПИТАН ЕВГЕНИЙ ДОРОФЕЕВИЧ ГЕРЦЕВ
(IV/174) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ЕГОРОВИЧ ЕГРАФОВ
(IV/175) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ ВАСИЛЬЕВИЧ КУЗИНКОВ
(IV/176) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Г. С. БАКЛИШКИН
(IV/177) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ КОНСТАНТИН ПЕТРОВИЧ ОДИНЧУК
(IV/178) 1945 ГВ. КАПИТАН КОНСТАНТИН ИВАНОВИЧ ПАНФЕРОВ
(IV/179) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИБРАГИМ ВИКТОРОВИЧ АЛЕКСЕЕВ
(IV/180) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ТАТЬЯНА МАКСИМОВНА ЖИЛКИНА
(IV/181) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ФЕДОРОВИЧ МОМАНОВ
(IV/182) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АЛЕКСАНДРОВИЧ ПАНАХИДИН
(IV/183) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ГАЛИЕВИЧ ГАЛИЕВ
(IV/184) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ СЕРГЕЕВИЧ АФОНИН
(IV/185) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ НИНА ИГНАТЬЕВНА БОРИСОВСКАЯ
(IV/186) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ САМОЙЛОВИЧ ПАВЛОВ
(IV/187) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ КУУЬМА ТИМОФЕЕВИЧ КОЗАКИН
(IV/189) 1945 ЕФРЕЙТОР ЕКАТЕРИНА Ф. МИЛОВА
(IV/190) 1945 СМ. ЛЕЙТ. А. К. ГАПОНЕНКО
(IV/191) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ П. ИВАНЧУК
(IV/192) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ А. П. ДОНОВ
(IV/193) 1945 ГВ. МАЙОР А. С. КОНОЙЛЕНКО
(IV/194) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ДМИТРИЙ АНТОНОВИЧ ОДМАКИН
(IV/195) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ПУДЫНИК
(IV/196) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ФЕДОР ИВАНОВИЧ ХРЕНКОВ
(IV/197) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ИСКАКОВ
(IV/198) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН КЛИМЕНТЬЕВИЧ СИДОРОВ
(IV/199) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ЛЕОНТЬЕВИЧ ТАРАСЕВИЧ
(IV/200) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ КУЗЬМИЧ ШЛЯХОВ
(IV/201) 1945 ГВ. ПОДПОЛКОВНИК МИХАИЛ ВАСИЛЬЕВИЧ РЕПИН
(IV/202) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ А. П. ПОТАПОВ
(IV/203) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АЛЕКСАНДРОВИЧ ЮРИН
(IV/204) 1945 ГВ. МАЙОР ИВАН ДМИТРИЕВИЧ ПОРФИЛОВ
(IV/205) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ КОНСТАНТИН А. ТОКАРЕВ
(IV/206) 1945 КАПИТАН ГРИГОРИЙ РОЗЦВЕТАЕВ
(IV/207) 1945 КАПИТАН ЮРИЙ АЛЕКСЕЕВИЧ ЖИЛКО
Poznámka:

Zdroj doplňujúcich informácií: Klič J.: Slavín pamätník vďaky. Bratislava 1973
IV/140: 1945 ТЕХНИК-ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ СЕМЕНОВИЧ СОЛОВЬЕВ 1913
IV/141: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ФЕДОРОВИЧ ШЛЯХОВ 1921
IV/142: 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ М. С. ЗУБАРЕВ 1914
IV/144: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ П. И. ШИЛОВ Bratislava
IV/145: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ А. П. ШЕЛКОВИНКОВ 1919
IV/146: 1945 СТ. ТЕХ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ИВАНОВИЧ КОЛЕСОВ 1908
IV/148: 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ Н. ТАЧЕТКОВ 1920, Klič uvádza meno ТАЧЕНКОВ
IV/149: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ С. А. НАЗАРЕНКО 1921
IV/150: 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ И. И. ВУЗАЕВ 1919
IV/152: 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ИВАНОВИЧ МАЛАХОВИЧ 1910
IV/153: 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ П. Д. ЗАХАРОВ 1921
IV/154: 1945 КАПИТАН И. ПШЕНИЧНЫЙ 1910
IV/155: 1945 ПОДПОЛКОВНИК ИВАН АНДРЕЕВИЧ БЕЗНОЩЕНКО 5.2.1945 Trnava
IV/161: 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АНТОН ЖИЛИН Nitra
IV/162: 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ И. Е. ДЕМИДКОВ 1919
IV/166: 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВИТАЛИЙ ПЕТРОВИЧ АРДАШОВ 1920
IV/167: 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ВИТАЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ АНТРОПОВ 1924 Trnava, V. N. Antropov má pamätnú tabuľu v Radimove okr. Skalica
IV/168: 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ АННА СЕМЕНОВНА МЕТАЛИЧЕНКО 1924
IV/169: 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ЕВГЕНИЙ СТЕПАНОВИЧ КОБЕЛЬ Nitra
IV/170: 1945 КАПИТАН ВЛАДИМИР АБРАМОВИЧ САМУСОВ 1919
IV/172: 1945 ГВ. КАПИТАН ИВАН ЯКОВЛЕВИЧ ФЕТИСОВ 1916
IV/173: 1945 ГВ. КАПИТАН ЕВГЕНИЙ ДОРОФЕЕВИЧ ГЕРЦЕВ 1922 Bratislava
IV/174: 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ЕГОРОВИЧ ЕГРАФОВ 1919 – 2. 1945
IV/176: 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Г. С. БАКЛИШКИН 1920
IV/177: 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ КОНСТАНТИН ПЕТРОВИЧ ОДИНЧУК 1918
IV/182: 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АЛЕКСАНДРОВИЧ ПАНАХИДИН 1919 Skalica
IV/183: 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ГАЛИЕВИЧ ГАЛИЕВ 1922
IV/184: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ СЕРГЕЕВИЧ АФОНИН 1919
IV/187: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ КУУЬМА ТИМОФЕЕВИЧ КОЗАКИН, Klič uvádza meno КАЗАКИН
IV/190: 1945 СМ. ЛЕЙТ. А. К. ГАПОНЕНКО Senica
IV/192: 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ А. П. ДОНОВ 1922
IV/196: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ФЕДОР ИВАНОВИЧ ХРЕНКОВ 1916 Kopčany
IV/197: 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ИСКАКОВ 1912
IV/198: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН КЛИМЕНТЬЕВИЧ СИДОРОВ 1922
IV/199: 1945 ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ЛЕОНТЬЕВИЧ ТАРАСЕВИЧ 1907


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 63 VPM
Souřadnice: N48°09'12.1'' E17°05'58.2''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Červenej armády - pole III

Autor: Ladislav Barabás, 27.08.2014
Umístění: Bratislava, Na Slavíne, Slavín, hrobové pole III
Nápis:
(III/29) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН МИХАЙЛОВИЧ ГРИКОЛОВ
(III/31) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ П. ЕФИМКИН
(III/32) 1945 ГВ. КАПИТАН АЛЕКСАНДР ТИХОНОВИЧ СОРОКИН
(III/33) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ И. В. КРЫЛЬЦОВ
(III/34) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АНДРЕЕВИЧ ИВАНОВ
(III/35) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ВАСИЛЬЕВИЧ КУЗИН
(III/36) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ФЕДОРОВИЧ ЕВСИКОВ
(III/37) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ ДОЛИНИН
(III/38) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ ВАСИЛЬЕВИЧ КОЛОТОВ
(III/39) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ВИКТОР ГРИГОРЬЕВИЧ ГОРЮШКИН
(III/40) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ СОФИЯ ГРИГОРЬЕВНА ВИННИК
(III/41) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ПАВЛОВИЧ ТЮТИН
(III/42) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ИВАНОВИЧ НИКИТИН
(III/43) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АНТОНОВИЧ ПИУНОВ
(III/44) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ИЛЬИЧ КУСТАРИН
(III/45) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ СМИРНОВ
(III/46) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ РАИСА ТИМОФЕЕВНА РАНБИКОВА
(III/47) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ДМИТРИЕВИЧ БЕСПАЛОВ
(III) В. К. АСТАШКИН р. 1922 п. 1. 4. 45
(III) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ МИХАИЛ ИВАНОВИЧ БРОДОВСКИЙ
(III) 1945 КРАСН. ИВАН ДМИТРИЕВИЧ КОРБАН
(III) Н. А. ШУМОВ р. 1913 п. 1. 4. 45
(III) 1945 СЕРЖАНТ ВАРОС АВЕТИКОВИЧ ТУТХАЛЯН
(III) Н. Д. КАРЕЛИН р. 1919 п. 1. 4. 45
(III/89) 1945 ГВ. МАЙОР ИВАН АФАНАСЬЕВИЧ ДЕЛОВ
(III) 1945 ГВ. ПОДПОЛ. ГАСПАР МЕЛЬКОМОВИЧ ТАРАСОВ
(III/91) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ НИКИТОВИЧ ВАТЧЛЯ
(III) СОЛДАТ 1926 1945 С. П. НЕРСИСЯН
(III) СОЛДАТ 1945 А. Л. ВЕССОНОВ
(III/93) 1945 СТАРШИНА АНДРЕЙ ГЕРАСИМОВИЧ ЕГОРОВ
(III) СЕРЖАНТ ВЛАДИМИР ЯКОВЛЕВИЧ МАТКОВСКИЙ ПОГИБ 1. 5. 1945
(III) СОЛДАТ 1902 1945 АЛЕКСАНДР КОНСТАНТИНОВИЧ ШУКОВ
(III/100) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ЕВГЕНИЯ ЛАРИОНОВНА КЛИШЕВСКАЯ
(III/101) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР КОТЛЯРОВ
(III/102) 1945 КАПИТАН ПЕТР ИВАНОВИЧ УТКИН
(III/103) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ СЕМЁН ФРОЛОВИЧ БОЧКАРЕВ
(III/104) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ФИЛИППОВИЧ РЕБНЕВ
(III/105) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ИВАНОВИЧ КЛАНИН
(III/106) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АНДРЕЕВИЧ ЛЕПАТИНИН
(III/107) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АРКАДИЙ АНДРЕЕВИЧ КРИСАНОВ
(III/108) 1945 ГВ. КАПИТАН НАДЕЖДА БОРИСОВНА ПАНЦЕВА
(III/109) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ГЕОРГИЙ НИКОЛАЕВИЧ МАРКЕЛОВ
(III/110) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНАТОЛИЙ ИВАНОВИЧ ГОРДЕЕВ
(III/111) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВИНИАМИН ДМИТРИЕВИЧ МИЛЬКОВ
(III/112) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ВАЛЕНТИНА СЕРГЕЕВНА КОЛОСКОВА
(III/113) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ЛЕОНИД ВАСИЛЬЕВИЧ САЛИН
Poznámka:

(III/29) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН МИХАЙЛОВИЧ ГРИКОЛОВ, nar. 1922
(III/33) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ И. В. КРЫЛЬЦОВ, nar. 1919
(III/34) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АНДРЕЕВИЧ ИВАНОВ, Trnava, nar. 1918
(III/36) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ФЕДОРОВИЧ ЕВСИКОВ, Malacky, nar. 1908
(III/40) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ СОФИЯ ГРИГОРЬЕВНА ВИННИК, nar. 1926
(III/42) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ИВАНОВИЧ НИКИТИН, nar. 1924
(III/43) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АНТОНОВИЧ ПИУНОВ, Bratislava, nar. 1924
(III/44) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ИЛЬИЧ КУСТАРИН, nar. 1921
(III/46) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ РАИСА ТИМОФЕЕВНА РАНБИКОВА, nar. 1922
(III/47) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ДМИТРИЕВИЧ БЕСПАЛОВ, 5.II.1945 Bratislava
(III/89) 1945 ГВ. МАЙОР ИВАН АФАНАСЬЕВИЧ ДЕЛОВ, Bratislava, nar. 1903
(III/91) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ НИКИТОВИЧ ВАТЧЛЯ, Bratislava, nar. 1918
(III/101) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР КОТЛЯРОВ, 5.II.1945, Viničné
(III/103) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ СЕМЁН ФРОЛОВИЧ БОЧКАРЕВ, Bratislava
(III/104) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ФИЛИППОВИЧ РЕБНЕВ , Bratislava, nar. 1915
(III/106) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АНДРЕЕВИЧ ЛЕПАТИНИН, nar. 1924
(III/108) 1945 ГВ. КАПИТАН НАДЕЖДА БОРИСОВНА ПАНЦЕВА, nar. 1917
(III/110) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНАТОЛИЙ ИВАНОВИЧ ГОРДЕЕВ, Malacky, nar. 1921
(III/111) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВИНИАМИН ДМИТРИЕВИЧ МИЛЬКОВ, Klič má МИЛКОВ
(III/112) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ВАЛЕНТИНА СЕРГЕЕВНА КОЛОСКОВА, Klič má КОЛОТОВА

Zdroj doplňujúcich informácií: Klič J.: Slavín pamätník vďaky. Bratislava 1973


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 46 VPM
Souřadnice: N48°09'11.7'' E17°06'01.2''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Červenej armády - pole V

Autor: Ladislav Barabás, 29.09.2014
Umístění: Bratislava, Na Slavíne, Slavín, hrobové pole V
Nápis:
(V/28) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ГАВРИЛОВИЧ КОВБАСА
(V/128) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ ИВАНОВИЧ МОЧАЛИН
(V/129) 1945 КАПИТАН Д. БОЛТОНИН
(V/130) 1945 ГВ. КАПИТАН И. И. ПЛАТОНОВ
(V/131) 1945 ГВ. КАПИТАН НИКОЛАЙ В. ЕРМАКОВ
(V/132) 1945 МАЙОР СЕМЕН АФАНАСЬЕВИЧ ТИХОНОВ
(V/133) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ОВЕРКОВИЧ
(V/134) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР СЕМЕНОВИЧ КИСЯНОВ
(V/135) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АРСЕНТЬЕВИЧ СКАЧЕНКО
(V/136) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ АРТЕМОВИЧ КРИВОШЕЙ
(V/137) 1945 ГВ. КАПИТАН ИВАН РОМАНОВИЧ ЦЫПЛЯЕВ
(V/138) 1945 КАПИТАН ФЕДОР ПЛАТОНОВИЧ ДРОБИШЕВ
(V/139) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ФЕДОРОВИЧ ГЕРАСИМОВ
(V/208) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Н. Е. БУЛЫМЕНКО
(V/209) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ТРОФИМ М. УШНАКОВ
(V/210) 1945 ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ КАРПОВИЧ ПОЙКОВ
(V/211) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ И. Т. ГРИЦАН
(V/212) 1945 ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ РОМОЗЯН МИНГЕЛОВИЧ АНГМАТУЛИН
(V/213) 1945 КАПИТАН И. А. СЕНГЕЕВ
(V/214) 1945 СТ. ТЕХНИК-ЛЕЙТЕНАНТ ВИКТОР АКИМОВИЧ ЗАХАРОВ
(V/215) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Д. М. ДОРОДЬКО
(V/216) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ М/С. МАРИЯ ЛАРИОВНА ДОБЛЕСТНАЯ
(V/217) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ НИКИТОВИЧ ШВИДОВ
(V/218) 1945 МАЙОР М/С. СЕРГЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ПЕСТРИКОВ
(V/219) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ ЯКУБОВ
(V/220) 1945 КАПИТАН А. ЖАДОВЛЕВ
(V/221) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ДМИТРИЙ МАКСИМОВИЧ ГОРОХОВ
(V/222) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ А. С. БОЛЬШЕВОРОВ
(V/223) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ В. В. КЛИМОВ
(V/224) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ М/С. ЕФРОСИНИЯ АЛЕКСЕЕВНА ЗАХАРОВА
(V/225) 1945 КАПИТАН АЛЕКСЕЙ СЕРГЕЕВИЧ САТИНКО
(V/226) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ С. Г. ПАДИР
(V/228) 1945 КАПИТАН И. ДОРОЖИН
(V/230) 1945 КАПИТАН И. Р. ДЕНЧЕ
(V/231) 1945 МЛ. СЕРЖАНТ ЛАРИСА НИКОЛАЕВНА ЛЕОНОВА
(V/232) 1945 МАЙОР ПАВЕЛ K. ЛИВИНИЦКИЙ
(V/236) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ КОСТОЛИН
(V/236) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ГРИГОРЬЕВИЧ ЛЕВИКИН
(V) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ А. А. БАХАНОВ
(V) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ГУСЕВ 3.IV.1920 19.IV.1945
(V) СЕРЖАНТ АЛЕКСЕЙ КУЗЬМИЧ ПОКАНЕВИЧ
(V) 1945 КАПИТАН ИВАН ИВАНОВИЧ МИСТЧЕНКО
(V) СОЛДАТ ПАВЕЛ ИВАНОВИЧ ОНЫШКИВ РОДИЛСЯ 1904 ГОДА ПОГИБ 28. МАРТА 1945
(V) 1945 ГВ. МАЙОР ЕФИМ ИВАНОВИЧ ЛАХОМЕТОВ
(V) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ М. С. ПАВЛОВ
(V) СОЛДАТ ИВАН ТЕОДОРОВИЧ ПИДКОСТЕЛЬНЫЙ РОДИЛСЯ В 1911 ГОДУ, ПОГИБ – 3. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(V) СОЛДАТ АКИМ ЯКОВЛЕВИЧ СЕРГЕЕНКО РОДИЛСЯ В 1914 ГОДУ, ПОГИБ – 8. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(V) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ СЕРГЕЙ ГРИГОРЬЕВИЧ ПЕРШИН
(V) ГВ. КРАСНОАРМЕЕЦ ФРАНЦ ЯКУБОВИЧ ЯЦЕВИЧ РОДИЛСЯ В 1901 ГОДУ, ПОГИБ – 3. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(V) СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ФЕДОРОВИЧ ДРОЗДОВ РОДИЛСЯ 1913 ПОГИБ 3. АПРЕЛЯ 1945
(V) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ЕВГЕНИЙ Н. МАМАЕВ
(V) МЛАДШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ СЕРГЕЙ ЛЕОНИДОВИЧ СУШКОВ 1909 – 19.3.1945
(V) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ НИКОЛАЕВИЧ СМИРНОВ
(V) РЯДОВОЙ ВАСИЛИЙ ДМИТРИЕВИЧ ТЕСЛЮК РОДИЛСЯ 1923 ПОГИБ 15. АПРЕЛЯ 1945
(V) СОЛДАТ САВВА СЕРГЕЕВИЧ ГОЛВЕРДА РОДИЛСЯ В 1908 ГОДУ, ПОГИБ – 9. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
Poznámka:

(V/28) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ГАВРИЛОВИЧ КОВБАСА, nar. 1920
(V/128) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ ИВАНОВИЧ МОЧАЛИН, nar. 1918
(V/132) 1945 МАЙОР СЕМЕН АФАНАСЬЕВИЧ ТИХОНОВ, nar. 1904 † Malacky
(V/134) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР СЕМЕНОВИЧ КИСЯНОВ, nar. 1916
(V/136) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ АРТЕМОВИЧ КРИВОШЕЙ, nar. 1918
(V/139) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ФЕДОРОВИЧ ГЕРАСИМОВ, † Vrbové
(V/208) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Н. Е. БУЛЫМЕНКО, nar. 1921 † Brezová pod Bradlom
(V/209) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ТРОФИМ М. УШНАКОВ, nar. 1914
(V/210) 1945 ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ КАРПОВИЧ ПОЙКОВ, nar. 1908
(V/212) 1945 ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ РОМОЗЯН МИНГЕЛОВИЧ АНГМАТУЛИН, nar. 1910
(V/216) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ М/С. МАРИЯ ЛАРИОВНА ДОБЛЕСТНАЯ, nar. 1922 † Trnava
(V/217) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ НИКИТОВИЧ ШВИДОВ, nar. 1919
(V/218) 1945 МАЙОР М/С. СЕРГЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ПЕСТРИКОВ, 1908
(V/222) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ А. С. БОЛЬШЕВОРОВ, † Nové Mesto nad Váhom
(V/223) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ В. В. КЛИМОВ, † Senica
(V/224) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ М/С. ЕФРОСИНИЯ АЛЕКСЕЕВНА ЗАХАРОВА, nar. 1923
(V/232) 1945 МАЙОР ПАВЕЛ K. ЛИВИНИЦКИЙ, nar. 1903
(V/236) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ГРИГОРЬЕВИЧ ЛЕВИКИН, nar. 1919

Zdroj doplňujúcich informácií: Klič J.: Slavín pamätník vďaky. Bratislava 1973
Neočíslované náhrobníky sa nachádzajú pod východným múrom hrobového poľa V. Tieto náhrobníky boli osadené dodatočne.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 55 VPM
Souřadnice: N48°09'12.7'' E17°05'59.6''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Červenej armády - pole VI

Autor: Ladislav Barabás, 10.03.2015
Umístění: Bratislava, Na Slavíne, Slavín, hrobové pole VI
Nápis:
(VI/114) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Д. Б. ГАЛЕЕВ
(VI/115) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ СТЕПАН ПЕТРОВИЧ ВУРЯК
(VI/116) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ГРИГОРЬЕВИЧ РОКУСАЕВ
(VI/117) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ЕВГЕНИЙ ВАСИЛЬЕВИЧ СЕРЕБРЯКОВ
(VI/118) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ АРХИПОВИЧ ГРИГОРЬЕВ
(VI/119) 1945 МАЙОР Т. П. РУДЕНКО
(VI/120) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНАТОЛИЙ ФОМИЧ КИТЧЕНКО
(VI/121) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АРТЕМ КОСТЮК
(VI/122) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ИВАНОВИЧ ПАВЛОВ
(VI/123) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ К. А. АКИМБЕКОВ
(VI/124) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНТОН СЕМЁНОВИЧ СКЛЯР
(VI/125) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН К. ПОРФИЛОВ
(VI/126) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ И. Е. АБРАМОВ
(VI/127) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ВИНОВЬЕВИЧ ЦЫМБАЛЮК
(VI/279Б) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АЛЕКСЕЕВИЧ КРАСУЛИН
(VI/279) 1945 ГВ. МАЙОР АЛЕКСАНДР ГРИГОРЬЕВИЧ ТЕПЛЯКОВ
(VI/279А) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ФЕДОРОВИЧ КОЗЛОВ
(VI/277) 1945 ГВ. МАЙОР КОНСТАНТИН МИХАЙЛОВИЧ ПАКТЕР
СЕРЖАНТ СЕМЁН НАУМОВИЧ ТЕЛЕРМАН РОДИЛСЯ В 1918 ГОДУ, ПОГИБ – АПРЕЛЮ 1945 ГОДА.
ВАСИЛИЙ МАХИМОВИЧ МАРТЫНЕНКО РОЖДЕН 1912 – ПОГИБ 1945
(VI/275) 1945 ГВ. КАПИТАН ИВАН АБРАМОВИЧ ПАВЛЕНКО
ГВАРД. КАПИТАН ИВАН ИВАНОВИЧ МАТИХИН РОДИЛСЯ –, ПОГИБ – 4. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА.
КРАСНОАРМЕЕЦ ПЕТЕР НИКОЛАЕВИЧ СВИРИН РОДИЛСЯ В 1924 ГОДУ, ПОГИБ – 9 АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(VI/273) 1945 СОЛДАТ ГЕРОЙ ДМИТРИЙ ВЕНЕДИКТЕВИЧ САРАНЧА
ГВАРД. КОЗАК СЕМЁН АЛЕКСЕЕВИЧ ДМИТРИЕВ РОДИЛСЯ В 1899 ГОДУ ПОГИБ – 1. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
СТАРШИЙ СЕРЖАНТ НИКОЛАЙ ИВАНОВИЧ КОВЫЛИН РОДИЛСЯ В 1910 ГОДУ, ПОГИБ – 8. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(VI/271) 1945 ГВАРД. КАПИТАН ФЕДОР ГРИГОРИЕВИЧ РЯБИНИЧЕВ
СОЛДАТ ПЕТР САВЕЛЬЕВИЧ МУСУРИН РОДИЛСЯ В 1907 ГОДУ, ПОГИБ – 10. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
СОЛДАТ ИВАН ХАРИТОНОВИЧ РАЦА РОДИЛСЯ В 1901 ГОДУ, ПОГИБ – 8. ОКТЯБРЯ 1945 ГОДА
1945 ГВ. ЛЕЙТ ГРИЩУНИН ВАСИЛИЙ ЯКОВЛЕВИЧ
МАЙОР АЛЕКСЕЙ АЛЕКСЕЕВИЧ ЕЛИСТРАТОВ РОДИЛСЯ В 1908 ГОДУ, ПОГИБ – 8. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
ГВАРД. ЛЕЙТЕНАНТ ВИКТОР ЕГОРОВИЧ ЛАКАЕВ РОДИЛСЯ В 1924 ГОДУ, ПОГИБ АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(VI/239) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР НИКОНОРОВ
(VI/241) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН Ф. МИХАЙЛОВ
(VI/243) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Н. В. ВОРОНОВ
(VI/245) 1945 КАПИТАН ВАСИЛИЙ ПАВЛОВИЧ САМЕГИН
(VI/247) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ГЕНАДИЙ ПАВЛОВИЧ СМИРНОВ
(VI/249) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АНДРЕЕВИЧ ТАРАСЕНКО
(VI/251) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ПЕТРОВИЧ БЕЛОВ
(VI/253) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ БОРИС ВАСИЛЬЕВИЧ СТЕПАНОВ
(VI/255) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ВЛАДИМИРОВИЧ ДЕНИСОВ
(VI/257) 1945 ПОЛКОВНИК СТАНИСЛАВ ФЕЛИЦИАНОВИЧ ЛЕОНОВИЧ
(VI/259) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ АРШАКОВИЧ АБРАМЯН
(VI/261) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ЗАХАРОВИЧ ПАТУПЧИК
(VI/263) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ИРИНА ЯКОВЛЕВНА МОРЕЛЬ
(VI/265) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ВАСИЛЬЕВИЧ ЛОБАНОК
(VI/266) 1945 КАПИТАН ФЕДОР ИВАНОВИЧ ЧЕРНЕВЦОВ
(VI/267) 1945 ГВАРД. ПОЛКОВНИК ВАСИЛИЙ ГЕОРГИЕВИЧ ГАГУА
(VI/234) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ П. ШИРОКОВ
(VI/235) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АФАНАСИЙ МИХАЙЛОВИЧ МОЛОДЦОВ
(VI/233) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ИВАНОВИЧ ЧАКУЛАЕВ
(VI/264) 1945 КАПИТАН М/С. БОРИС ВАСИЛЬЕВИЧ ЧЕЧИЛИН
(VI/262) 1945 СТ. ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ Т. А. СИДОРСКИЙ
(VI/260) 1945 КАПИТАН М. БЕЛНИС
(VI/258) 1945 ЕФРЕЙТОР АННА АЛЕКСАНДРОВНА КОСАРЕВА
(VI/256) 1945 КАПИТАН КОРЕЦКИЙ
(VI/254) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ЗАЕЦ
(VI/252) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ ДМИТРИЬЕВИЧ КОСАРЕВ
(VI/250) 1945 КАПИТАН А. И. НЕМКОВСКИЙ
(VI/248) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ АЛЕКСЕЕВИЧ СОЗИМОВ
(VI/264) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ МИСАК НИКОЛАЕВИЧ НАВАСАДРЯН
(VI/244) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ КАРПОВИЧ АЛЕХИН
(VI/242) 1945 МАЙОР СТЕПАН АЛЕКСАНДРОВИЧ БАТАНОВ
(VI/240) 1945 КАПИТАН НИКОЛАЙ ТИМОФЕЕВИЧ ТАРАНЧЕНКО
(VI/238) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Л. К. СОРОВИН
Poznámka:

Doplňujúce informácie sú z publikácie Klič J.: Slavín pamätník vďaky. Bratislava 1973
(VI/114) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Д. Б. ГАЛЕЕВ, nar. 1921
(VI/115) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ СТЕПАН ПЕТРОВИЧ ВУРЯК, nar. 1909
(VI/116) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ГРИГОРЬЕВИЧ РОКУСАЕВ, Petrova Ves, nar. 1918
(VI/119) 1945 МАЙОР Т. П. РУДЕНКО, Brezová pod Bradlom, nar. 1902
(VI/124) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНТОН СЕМЁНОВИЧ СКЛЯР, nar. 1909
(VI/125) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН К. ПОРФИЛОВ, nar. 1908
(VI/126) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ И. Е. АБРАМОВ, 4.2.1945
(VI/127) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ВИНОВЬЕВИЧ ЦЫМБАЛЮК, Bratislava
(VI/279Б) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АЛЕКСЕЕВИЧ КРАСУЛИН, nar. 1919, 2.4.1945 Bratislava
(VI/279) 1945 ГВ. МАЙОР АЛЕКСАНДР ГРИГОРЬЕВИЧ ТЕПЛЯКОВ, nar. 1922, 2.4.1945 Bratislava
(VI/279А) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ФЕДОРОВИЧ КОЗЛОВ, nar. 1923, 2.4.1945 Bratislava
(VI/239) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР НИКОНОРОВ, nar. 1922
(VI/241) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН Ф. МИХАЙЛОВ, Senica
(VI/245) 1945 КАПИТАН ВАСИЛИЙ ПАВЛОВИЧ САМЕГИН, 1892
(VI/247) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ГЕНАДИЙ ПАВЛОВИЧ СМИРНОВ, nar. 1918
(VI/249) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АНДРЕЕВИЧ ТАРАСЕНКО, nar. 1924
(VI/251) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ПЕТРОВИЧ БЕЛОВ, Bratislava, nar. 1907
(VI/253) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ БОРИС ВАСИЛЬЕВИЧ СТЕПАНОВ, nar. 1923
(VI/255) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ВЛАДИМИРОВИЧ ДЕНИСОВ, nar. 1913
(VI/257) 1945 ПОЛКОВНИК СТАНИСЛАВ ФЕЛИЦИАНОВИЧ ЛЕОНОВИЧ, Bratislava, nar. 1894
(VI/259) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ АРШАКОВИЧ АБРАМЯН, nar. 1923, 4.2.1945
(VI/261) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ЗАХАРОВИЧ ПАТУПЧИК, nar. 1920
(VI/265) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ВАСИЛЬЕВИЧ ЛОБАНОК, Malacky
(VI/266) 1945 КАПИТАН ФЕДОР ИВАНОВИЧ ЧЕРНЕВЦОВ, nar. 1912
(VI/234) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ П. ШИРОКОВ, Malacky, nar. 1916
(VI/235) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АФАНАСИЙ МИХАЙЛОВИЧ МОЛОДЦОВ, nar. 1919
(VI/264) 1945 КАПИТАН М/С. БОРИС ВАСИЛЬЕВИЧ ЧЕЧИЛИН, nar. 1920
(VI/258) 1945 ЕФРЕЙТОР АННА АЛЕКСАНДРОВНА КОСАРЕВА, nar. 1923
(VI/256) 1945 КАПИТАН КОРЕЦКИЙ, Nitra
(VI/254) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ЗАЕЦ, nar.1924
(VI/252) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ ДМИТРИЬЕВИЧ КОСАРЕВ, Malacky
(VI/248) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ АЛЕКСЕЕВИЧ СОЗИМОВ, nar. 1923
(VI/264) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ МИСАК НИКОЛАЕВИЧ НАВАСАДРЯН, nar. 1923, Klič má meno МИХАИЛ НИКОЛАЕВИЧ НOВOСEДРЯН
(VI/244) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ КАРПОВИЧ АЛЕХИН, nar. 1911
(VI/242) 1945 МАЙОР СТЕПАН АЛЕКСАНДРОВИЧ БАТАНОВ, nar. 1904, 5.3.1945 Trnava, Klič má meno БАТАЛОВ
(VI/240) 1945 КАПИТАН НИКОЛАЙ ТИМОФЕЕВИЧ ТАРАНЧЕНКО, Bratislava, Klič má meno ТАРАЩЕНКО
(VI/238) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Л. К. СОРОВИН, nar. 1915


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 64 VPM
Souřadnice: N48°09'12.9'' E17°06'00.8'' (stred hrobového paľa)
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pomník kapitán Hoffmman

Autor: Jiří Porteš, 10.09.2009
Umístění: Bratislava, Na Vrátkách, Bratislava - Lamač
Nápis:
TU ZAHYNUL
KAPITÁN HOFFMMAN
22.JÚLA 1866
BITKA PRI LAMAČI
KONEČNÁ FÁZA PRUSKO-RAKÚSKEJ VOJNY
BRIGÁDA MONDEL
OBNOVENÉ OBNV - LAMAČ 1970

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°11'40.38'' E17°2'27.72''
Pomník přidal: Jiří Porteš

Pomník vojákům Rakousko - Uherské armády

Autor: Dušan Koniar, 04.03.2012
Umístění: Bratislava, nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Mestská časť Bratislava V. – Pertržalka
Nápis:
AN DIESER STELLE FANDEN IN TREUER
AUSüBUNG IHRES DIENTSTES AM 4. SEPTEMBER 1909
IN FOLGE EINER MINENEXPLOSION DEN TOD
OBERLEUTNANT KARL HOFER
GEFREITER KARL SZEDLMAYAR UND
UNTERPIONIER STEFAN KOVACS
ALLE DREI DES KUND K PIONIERBATALLIONS Nr. 1

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Dušan Koniar
Příprava dat: Feďo Vrábel

Pomník sovietskej armáde

Autor: Ladislav Barabás, 19.11.2013
Umístění: Bratislava, nábrežie arm. gen. L. Svobodu, cca 100 metrov západne od mosta SNP
Nápis:
V TÝCHTO MIESTACH V DŇOCH
4. A. 5 APRÍLA 1945 VYBUDOVALI VOJSKÁ
2.UKRAJINSKÉHO FRONTU PONTÓNOVÝ
MOST CEZ DUNAJ.
PO ŇOM PREŠLI 5. AŽ 8. APRÍLA
R. 1945 SOVIETSKE VOJSKÁ Z PETRŽALKY
NA ĽAVÝ BREH DUNAJA A POKRAČOVALI
V ÚTOKU SMEROM NA DEVÍNSKU NOVÚ VES,
KORNEUBURG A FLORIDSDORF.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'22.9'' E17°06'11.5''
Pomník přidal: Ladislav Barabás