Bratislava

Pomník Obetiam komunizmu

Autor: Ladislav Barabás, 29.12.2013
Umístění: Bratislava, Popradská, pravý roh cintorína Ružinov
Nápis:
POLOŽILI ŽIVOTY
ZA NAŠU SLOBODU
1945-1989

POSTOJME V TICHOM ZAMYSLENÍ NAD
UMUČENÝMI A POPRAVENÝMI MARTÝRMI
- OČAKÁVALI SPRAVODLIVOSŤ
DOSTÁVALO SA IM OPOVRHNUTIA
HĽADALI SLOBODU A NACHÁDZALI SMRŤ

POPRAVENÍ
LADISLAV PRIELOŽNÝ *15.9.1923 †4.1.1949, IVAN KLISZ-BIZON *5.3.1923 †1.7.1949, PAVEL LESNIAK-ZIRKA *7.6.1914 †1.7.1949, NIKOLAJ MASLUCH-CHMÁR *10.12.1913 †1.7.1949, VASIL RIOPKA-VASTL *8.9.1913 †1.7.1949, GUSTAV ČERNÝ *15.8.1921 †18.10.1950, BERNARD JAŠKO *22.4.1923 †17.2.1950, PAVEL KALINAY *23.10.1915 †17.2.1950, JÁN VARDŽÍK *4.7.1921 †6.5.1950, AUGUSTÍN LEDNICKÝ *1.8.1924 †10.10.1950, VILIAM ŽINGOR *30.7.1912 †18.12.1950, LADISLAV NOSÁK *16.10.1916 †18.12.1950, SAMUEL BIBZA *23.11.1912 †18.12.1950, VOJTECH LACKO *9.5.1917 †7.10.1950, PAVEL BABÍK *26.1.1924 †30.1.1953, RUDOLF LANČARIČ *15.8.1914 †17.2.1951, ALBERT PÚČIK *7.10.1921 †20.2.1951, ANTON TUNEGA *7.8.1925 †20.2.1951, EDUARD TESÁR *19.6.1922 †20.2.1951, ALOJZ SUTTY *1.3.1924 †12.4.1951, VIKTOR PALKOVIČ *2.11.1908 †19.5.1951, ANDREJ DANČÁK-FERTÁL *13.12.1905 †21.7.1951, OTAKAR VITKOVSKÝ *6.10.1924 †4.9.1951, TIBOR VRBICKÝ *23.10.1921 †2.11.1951, VLADIMÍR VELECKÝ *21.8.1890 †8.11.1951, TOMÁŠ CHOVAN *28.12.1926 †8.11.1951, JURAJ DLOUHY *23.4.1907 †8.11.1951, MICHAL KOVAĽSKÝ *23.1.1925 †14.12.1951, JOZEF MACEJ *22.5.1905 †8.8.1952, FRANTIŠEK ŠPIRIAK *24.12.1920 †14.10.1952, JOZEF KAROLÍK *25.9.1930 †11.11.1952, BOHUMIL GRUBER *4.12.1900 †21.4.1953, GUSTAV NÉMETH *9.11.1929 †3.5.1953, BORIS VOLEK *26.8.1928 †11.11.1952, JOZEF KUČERA *15.1.1916 †14.11.1952, VLADIMÍR CLEMENTIS *30.9.1902 †3.12.1952, ALEXANDER RUTKOVSKÝ *2.1.1900 †19.2.1953, PAVEL VALENT *27.7.1914 †28.3.1953, JAROSLAV MELKUS *14.4.1900 †28.3.1953, MICHAL MIHOK *18.9.1926 †21.4.1953, FRANTIŠEK BODNÁR *6.9.1914 †21.4.1953, JÁN REŠETKO *4.8.1917 †21.4.1953, ALOJZ MILUČKÝ *26.10.1930 †20.1.1954, ŠTEFAN BALÁŽ *9.3.1925 †21.1.1954, ANTON KANDRÁČ *8.4.1925 †29.5.1954, BARTOLOMEJ ULIČNÝ *12.1.1923 †30.11.1954, MICHAL FERIANC *4.1.1924 †20.12.1954, ALEXANDER LEHOTSKÝ *15.11.1920 †24.3.1955, BERNARD NEMČEK *10.5.1925 †29.7.1955, MICHAL IHNÁT *24.2.1902 †28.6.1956

UMUČENÍ
MIKULÁŠ MIČKOVIC *26.7.1905 †12.12.1951, FRANTIŠEK BOKOR *12.5.1910 †17.5.1952, JOZEF MIKO *8.6.1926 †8.9.1952, ŠTEFAN KRAJGER *23.12.1923 †29.12.1952, JOZEF BÍZEK *20.2.1923 †8.12.1953, ŠTEFAN POLÁK *22.4.1940 †7.10.1987, ALEXANDER KORDA *18.4.1907 †13.9.1958, PAVOL GOJDIČ *17.7.1888 †17.7.1960, MICHAL BUZALKA *18.9.1885 †7.12.1961, JÁN VOJTAŠŠÁK *14.11.1877 †4.8.1965, EMANUEL J. CUBÍNEK *14.5.1913 †31.12.1965, VASIL HOPKO *21.4.1904 †23.7.1976, MILAN GONO *11.5.1948 †21.7.1979, JOZEF ORAVANSKÝ *17.3.1921 †10.6.1979, PAVEL VALUCH *19.9.1928 †13.2.1958, TOMÁŠ ZÁHOREC *14.12.1931 †4.7.1961, JOZEF MIČUTKA *10.1.1926 †16.3.1962, PAVOL HARUŠTIAK *1.3.1922 †26.6.1951, ANTON MAČUGA *7.12.1921 †31.3.1952, PAVOL ŠIŠOLÁK *9.8.1921 †12.5.1952, VOJTECH URBAN *7.7.1906 †10.11.1962, PAVOL JANČOVIČ *14.9.1899 †17.7.1957, ANTON DOLEŽAL *24.8.1923 †23.10.1955, ŠTEFAN KONEČNÝ *28.8.1913 †27.3.1953, JÁN ŠEFČIK *15.1.1904 †5.8.1962, ALFONZ PAULEN *26.1.1913 †10.4.1954, JOZEF GUNÁR *24.7.1923 †19.1.1959, ERNEST OTTO *15.9.1917 †22.5.1962, ANTON DÉŠČIK *13.6.1893 †7.2.1964, ĽUDOVÍT VARAČKA *25.11.1931 †14.3.1969, PŘEMYSL COUFAL *9.1.1932 †23.2.1981, ALOJZ SCHMIESTER *10.8.1934 †23.7.1983, TIBOR BENKOVIČ *8.9.1920 †5.12.1945, ALEXANDER ŠINDELÁR *23.2.1888 †2.11.1947, JOZEF ISKRA *12.1.1924 †15.12.1949, HEDVIGA ROZBOROVÁ *25.11.1904 †6.1.1950, JOZEF TROJÁK *7.3.1921 †4.12.1950, IVAN ROŠTÁR *7.7.1932 †15.2.1951, JÁN FISCHER *18.8.1911 †26.10.1951, ANTON BEŇAČKA *15.5.1907 †9.12.1951, ONDREJ SIVÁK *18.11.1909 †9.5.1952, TOMÁŠ ŽUFFA *10.9.1932 †10.9.1953, JÁN TOTH *2.3.1912 †1.4.1954, CECÍLIA SCHLELLINGOVÁ *24.12.1916 †31.7.1955, VOJTECH DANIELOVIČ *14.7.1904 †1.9.1955, ŠTEFÁNIA GALVÁNKOVÁ *27.9.1919 †18.7.1956

ZLIKVIDOVANÍ
PRI ÚTEKU
VOJTECH RYGAL *4.10.1910 †27.3.1948, ANTONÍN WEIS *6.6.1923 †13.10.1948, JÁN PRIKRYL *11.7.1913 †13.7.1949, JÚLIUS ŠTEFANKO *2.4.1922 †3.10.1949, ŠTEFAN KORČEK *9.8.1898 †4.11.1949, JÁN HLADÍK *16.3.1914 †3.12.1949, DIONÝZ NEMEŠ *18.5.1923 †27.1.1950, ARNOŠT POMMER *30.5.1930 †14.6.1950, JOZEF SCHUBERT *8.4.1914 †7.4.1951, DOROTA KOVAČÍKOVÁ *22.12.1926 †9.5.1951, JÁN PETRUK *14.9.1924 †25.7.1951, VINCENT BENIAK *31.5.1924 †19.1.1952, JÁN ONDREJKOVIČ *8.7.1933 †14.5.1952, JOZEF GALUS *7.3.1941 †15.9.1952, GERHARD EHRENFELD *3.11.1894 †9.12.1952, FRIDA EHRENFELDOVÁ *15.2.1911 †9.12.1952, KATARÍNA EHRENFELDOVÁ *10.1.1937 †9.12.1952, ĽUDOVÍT FOLTÍN *21.1.1923 †6.5.1953, MIROSLAV SVATOŇ *26.1.1921 †16.5.1953, JÁN KOVÁČ *16.5.1934 †20.9.1953, JARMILA POSPÍŠILOVÁ *25.11.1930 †4.10.1953, MÁRIA GRACKOVÁ *6.7.1924 †24.10.1953, GABRIEL ŠOKALA *23.3.1907 †16.4.1954, ŠTEFAN HUŽVAR *30.4.1932 †10.9.1954, RUDOLF WALTERA *17.12.1923 †24.4.1955, BRUNO PEŠKA *2.1.1933 †24.7.1955, IMRICH PETROVIČ *21.2.1931 †27.9.1955, ŠTEFAN PÜGZIK *9.10.1934 †6.6.1956, ALOJZ PASTOREK *21.8.1927 †22.6.1956, JOZEF KAKONI *10.3.1940 †3.6.1958, JOZEF REMŽA *17.7.1940 †15.8.1960, ŠTEFAN HROZ *20.12.1938 †13.9.1960, JOZEF ŠTELMAK *2.2.1935 †24.9.1960, LADISLAV NEMEC *17.6.1924 †17.10.1960, ERIKA OŽILOVÁ *25.10.1939 †26.5.1961, JOZEF HALUŽICKÝ *30.3.1940 †1.6.1962, JÁN VLK *29.5.1908 †13.11.1962, FRANTIŠEK PRCIN *29.5.1946 †31.12.1962, DAGMARA TOMCOVÁ *17.5.1933 †3.3.1964, ZDENEK VLK *10.5.1952 †14.2.1976, FRANTIŠEK ČERMÁK *27.5.1927 †8.11.1951, MIKULÁŠ HORVÁTH *26.1.1922 †11.5.1952, JOZEF MAXIÁN *7.12.1921 †13.5.1952, TOMÁŠ KAVALEC *29.12.1913 †13.2.1953, MICHAL KOLLÁR *23.4.1948 †5.8.1965, ONDREJ BREJKA *26.12.1957 †7.7.1980, IVAN VALASKÝ *27.10.1924 †14.1.1949

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'33.6'' E17°11'35.0''
Pomník přidal: Peter Pavlík

Hrob Jozef Weiner

Autor: Ladislav Barabás, 27.03.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, sektor XXV, druhý rad od vchodu
Nápis:
Tu odpočíva v pokoji
kpt. JOZEF WEINER
*8.12.1909 †19.2.1999

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'41.0'' E17°11'27.7''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Vojtech Boššanyi

Autor: Ladislav Barabás, 27.03.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, na cintoríne, približne v strede sektora XXV
Nápis:
plk. JUDr. VOJTECH BOŠŠANYI
1914 - 1998
S láskou spomíname.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'41.3'' E17°11'28.3''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Ján Bielko

Autor: Ladislav Barabás, 27.03.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, na cintoríne, približne v strede sektora XXV
Nápis:
Plk. Ing, JÁN BIELKO
1920 - 1999

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'41.2'' E17°11'28.6''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Nemeckej armády - pole 2

Autor: Ladislav Barabás, 27.03.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, Nemecký vojenský cintorín
Nápis:
2/ 1-4 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2 / 5-8 BRUNO BANACH 22.6.1908 +3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER LUDWIG MAYER 28.1.1908 +2.3.1945, OBERGEFREITER ADOLF OHLOFF 4.8.1909 +4.1945
2/ 9-12 DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, SOLDAT HEINRICH GRAUSGRUBER 10.2.1908 +18.3.1945
2/ 13-16 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 17-20 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 21-24 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 25-28 SOLDAT KURT GÜNTHER 27.1.1916 +3.1945, DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 29-32 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 33-36 DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, OBERGEFREITER ERWIN SELL 2.11.1919 +3.1945
2/ 37-40 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, STABSGEFREITER ANTON PICHL 14.7.1907 +1.3.1945, UNTEROFFIZIER HANS-GEORG MILL 11.8.1921 +1.4.1945
2/ 41-44 GEFREITER KURT PIESER 5.10.1924 +3.1945, DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 45-48 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, STABSGEFREITER MAX MEYERHOFER 21.10.1903 +19.2.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, STABSGEFREITER JOSEF BARBER 6.2.1917 +28.2.1945
2/ 49-52 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER FRANZ ZECHER 2.5.1910 +20.1.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 53-56 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 57-60 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 61-64 DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, STABSGEFREITER OTTO GUSE 6.1.1906 +2.4.1945
2/ 65-68 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, SOLDAT HEINRICH KOLLE 4.6.1903 +11.3.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 69-72 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 73-76 SCHÜTZE MAX WENZEL 25.8.1907 +30.1.1945, GEFREITER RUDOLF SCHMITZ 13.9.1926 +29.1.1945, VALENTIN FICKERT 15.2.1919 +31.1.1945, OBERGEFREITER JOHANN ZIMMERMANN 25.4.1912 +1.2.1945
2/ 77-80 SCHÜTZE HANS-JOACHIM TRINKS 3.11.1926 +31.1.1945, GEFREITER JOSEF SCHMALZ 25.9.1909 +1.2.1945, JÄGER RUDOLF ZEHRFELD 1.4.1924 +5.2.1945, OBERGEFREITER WALTER SEEWALD 6.3.1924 +4.2.1945,
2/ 81-82/83-92 OBERGEFREITER GEORG STABL 30.11.1922 +4.2.1945, KANONIER HELMUTH RÖMER 13.6.1926 +2.2.1945, OBERGEFREITER OTTO BROMM 7.1.1913 +3.1945, FRANZ CHILLA 1.6.1897 +3.1945
2/ 83-92 GEORG DAHMS 10.2.1900 +3.1945, GRENADIER JOSEF VON DORP 1.3.1912 +3.1945, OBERGEFREITER KURT FLINT 7.2.1911 +3.1945, GEFREITER RUDOLF FRANKE 17.4.1924 +3.1945
2/ 83-92 REITER JOSEF GÄRTNER 15.11.1927 +3.1945, ALBERT GALLON 10.12.1898 +1945, REITER HELMUT GÜNTHER 3.5.1926 +3.1945, GUSTAV HEINZEL 26.5.1910 +3.1945, GEFREITER WALTER KURTZ 11.12.1924 +3.1945, WERNER LEITHOFF 19.2.1910 +3.1945, OBERGEFREITER KURT LIEBETRAU 4.11.1922 +1945, OBERGEFREITER GERHARD MEYER 24.1.1921 +3.1945, STABSGEFREITER FELIX STATTMANN 17.1.1910 +1945
2/ 83-92 OBERGEFREITER EUGEN STRÖHLE 29.8.1900 +3.1945, OBERGEFREITER ERNST TROGISCH 7.10.1904 +3.1945, JOSEF WERWICH 30.1.1921 +3.1945, ACHT UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 93-96 GRENADIER LUDWIG BENDER 8.2.1926 +6.2.1945, OBERGEFREITER DANIEL ZIMMERMANN 15.10.1911 +6.2.1945, SOLDAT SANDOR KATONA 25.5.1912 +12.2.1945, GRENADIER JOHANN SCHMÜHL 29.2.1926 +14.2.1945
2/ 97-100 ALBERT KRAMMER 31.10.1921 +16.2.1945, OBERGEFREITER ALEXANDER CIBIS 30.6.1916 +20.2.1945, SCHÜTZE HEINRICH VOORTMANN 19.5.1914 +21.2.1945, OBERGEFREITER KURT VOGEL 9.1.1922 +2.3.1945
2/ 101-104 GRENADIER THADEUS NOWROTZKI 28.10.1926 +2.3.1945, GEFREITER WALTER GRABER 10.2.1924 +17.1.1945, STABSGEFREITER ANTON HOFFMANN 16.2.1910 +15.1.1945, OBERGRENADIER ALFRED GEISTER 29.8.1926 +18.1.1945
2/ 105-108 GRENADIER ALFONS BUCHATZ 26.8.1918 +18.1.1945, FELDWEBEL CHRISTOF THEMESSL 25.12.1907 +17.1.1945, UNTEROFFIZIER BALTHASAR SCHMITZ 6.4.1912 +21.1.1945, UNTERFELDWEBEL LEO BASTKOWSKI 10.9.1911 +20.1.1945
2/ 109-112 STABSGEFREITER BRUNO SCHICKLING 7.8.1923 +24.1.1945, OBERGEFREITER ANTON BECKER 25.5.1919 +23.1.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER HEINZ SCHNEIDER 11.5.1917 +22.1.1945
2/ 113-116 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, PIONIER HANS KALINKE 20.12.1925 +21.1.1945, GRENADIER JOSEF GEISZKOPF 1.4.1925 +21.1.1945
2/ 117-120 FELDWEBEL STEFAN PALLHUBER 19.10.1916 +21.1.1945, FLIEGER PAUL STOCKFISCH 22.2.1915 +1.2.1945, MATROSE FRITZ PFEIFFER 24.6.1922 +9.3.1945, OBERGEFREITER HERBERT ERDMANN 2.8.1921 +13.1.1945
2/ 121-124 STABSGEFREITER WILLI GERMER 19.10.1918 +14.1.1945, LEUTNANT HERBERT THANNHEISER 1.10.1923 +13.1.1945, GRENADIER PAUL HALLAS 6.4.1913 +15.1.1945, UNTEROFFIZIER LUDWIG SCHATZ 6.8.1916 +14.1.1944
2/ 125-128 UNTEROFFIZIER HUGO WINKELMANN 5.6.1914 +13.1.1945, GEFREITER EDGAR WERNER 26.10.1914 +13.1.1945, GRENADIER HELMUT RIEMENSCHNEIDER 19.6.1927 +10.1.1945, OBERGEFREITER JOHANN KNAUER 7.2.1908 +14.1.1945
2/ 129-132 GEFREITER FRIEDRICH HAGEMEISTER 11.7.1907 +14.1.1945, SCHÜTZE ANTON REITMEIER 14.10.1913 +15.1.1945, OBERGEFREITER RUDOLF DRESSLER 5.9.1914 +15.1.1945, OBERGEFREITER ERNST PACHOLIK 28.8.1900 +14.1.1915
2/ 133-136 GEFREITER HEINRICH FRANK 27.8.1926 +18.1.1945, OBERGEFREITER PAUL THIELEN 12.10.1923 +19.1.1945, GEFREITER RUDOLF FISCHER 18.9.1925 +18.1.1945, OBERGEFREITER HEINZ QUANTE 21.1.1926 +19.1.1945
2/ 137-140 GRENADIER WALTER MÜLLER 15.1.1911 +19.1.1945, KURT BROCK 4.6.1919 +19.1.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER ARTHUR MESTER 2.6.1913 +11.3.1945
2/ 141-144 STABSGEFREITER HANS VORMANN 20.3.1918 +10.1.1944, GEFREITER EDUARD DIBIASI 18.12.1925 +9.1.1945, OBERLEUTNANT KARL SCHULTZ 11.2.1918 +9.1.1945, GEFREITER HELMUT HASSELMANN 13.4.1925 +11.1.1945
2/ 145-148 OBERGEFREITER ALOIS GROISS 24.7.1917 +11.1.1945, GRENADIER HERBERT GOLDBERG 30.6.1926 +11.1.1945, UNTEROFFIZIER JOHANN IRMLER 20.3.1923 +11.1.1945, GRENADIER ANTON KRAPFENBAUER 7.3.1912 +11.1.1945
2/ 148-152 UNTEROFFIZIER ERICH FRANK 25.9.1912 +11.1.1945, OBERGEFREITER HEINRICH EICHMANN 7.7.1907 +11.1.1945, EDMUND KERN 25.12.1913 +8.1.1945, GRENADIER STEFAN FEIGL 26.8.1926 +8.1.1945
2/ 153-156 OBERGEFREITER JOHANN ELSINGER 30.8.1922 +9.1.1945, GEFREITER OTTO WINKLER 31.1.1906 +7.1.1945, GEFREITER WILHELM DÄMMER 28.6.1917 +8.1.1945, WACHTMEISTER PAUL BOLL 9.5.1915 +7.1.1945
2/ 157-160 UNTEROFFIZIER HUGO SAGNER 16.7.1907 +2.1.1945, OBERFUSILIER HARRY ULOTH 12.11.1926 +7.1.1945, GEFREITER EBERHARD HOFMANN 26.5.1922 +8.1.1945, GRENADIER FRITZ WORCH 5.7.1926 +8.1.1945
2/ 161-164 OBERGEFREITERKURT WEGMANN 15.11.1907 +3.1.1945, GRENADIER FRANZ ORLOVITS 20.12.1927 +9.1.1945, SCHÜTZE REINHARD VOGEL 28.12.1923 +5.1.1945, FELDWEBEL WILHELM MÜLLER 9.5.1919 +2.1.1945
2/ 165-168 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, GEFREITER ALOIS MEYER 10.7.1922 +30.12.1944, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 169-172 GEFREITER HEINRICH WIDERA 4.11.1924 +28.12.1944, UNTEROFFIZIER ALFONS BAUR 17.2.1907 +27.12.1944, UNTEROFFIZIER ERNST FRABEL 3.2.1910 +28.12.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 173-176 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, GEFREITER KARL ZIEL 9.6.1924 +26.12.1944, OBERGEFREITER FRANZ SCHNEIDER 27.1.1920 +26.12.1944, GRENADIER SIEGFRIED ROTLOFF 29.1.1926+21.12.1944
2/ 177-180 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER KURT EICHENTOPF 2.10.1923 +23.12.1944, GEFREITER WERNER WAIGAND 14.3.1925 +22.12.1944, GEFREITER MAX DOTZAUER 15.6.1911 +22.12.1944
2/ 181-184 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, FELDWEBEL PAUL-JOSEF WOSCH 19.2.1915 +21.12.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER GEORG GOTSCH 26.9.1917 +20.12.1944
2/ 185-188 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER ERICH NORBECK 12.10.1919 +18.12.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER ERICH THOMS 28.8.1908 +18.12.1944
2/ 189-192 STABSGEFREITER ERNST ROLOFF 25.4.1915 +17.12.1944, UNTEROFFIZIER HANS ABERT 22.4.1921 +18.12.1944, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 193-196 OBERGEFREITER FRIEDRICH DALBKE 11.10.1913 +13.12.1944, OBERGEFREITER EUGEN HELD 14.6.1909 +21.11.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER HERBERT NICKLICH 9.1.1911 +19.11.1944
2/ 197-200 OBERGEFREITER GÜNTHER KOPIETZ 21.3.1918 +19.11.1944, WALTER SEITZ 2.4.1926 +10.12.1944, SCHÜTZE JOHANN HOLZMANN 2.7.1924 +12.12.1944, FLORIAN BACHMANN 22.1.1914 +13.12.1944
2/ 201-204 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER ANTON AUER 18.7.1920 +13.12.1944, GEFREITER GEORG NAST 19.4.1924 +14.12.1944, OBERGEFREITER JAKOB GUTSCHLHOFER 27.4.1913 +14.12.1944
2/ 205-208 OBERGEFREITER FRANZ SCHUSTER 3.12.1921 +14.12.1944, UNTEROFFIZIER JOHANNES SCHWIND 19.5.1917 +15.12.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 209-212 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 213-216 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 217-220 EIN UNBEKANNTER SOLDAT, KANONIER MAXIMILIAN FINKEL 18.12.1914 +20.3.1945, KANONIER FRIEDRICH GROTTENDIECK 21.2.1927 +30.3.1945, OBERGEFREITER WILHELM LIEBE 1.2.1910 +1.1945
2/ 221-224 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, JÄGER HEINZ WOLTER 19.6.1922 +27.2.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, EIN UNBEKANNTER SOLDAT
2/ 225-228 DREI UNBEKANNTE SOLDATEN, EIN UNBEKANNTER UNGARISCHER SOLDAT
2/ 229-232 FÜNF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 233-236 SECHS UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 237-240 STABSGEFREITER JOSEPH OSSING 10.11.1907 +3.1945, SECHS UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 241-244 STABSGEFREITER GEORG GSPAHN 27.2.1914 +22.3.1945, ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN, SOLDAT BRUNO MARPERT 23.5.1892 +3.1945, ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 245-248 FÜNF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 249-252 VIER UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 253-256 STABSGEFREITER ERNST BOTSCH 24.12.1910 +30.3.1945, SOLDAT ADOLF STÖHLING 21.3.1927 +30.3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, KANONIER FRANZ BÜRINGER 24.1.1921 +29.3.1945, STABSGEFREITER PETER WOLTERSDORF 5.8.1914 +10.10.1944
2/ 257-260 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, GEFREITER AUGUST GEBHARDT 15.5.1912 +26.2.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 261-264 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 265-268 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 269-272 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, UNTEROFFIZIER JOHANN RIPPI 26.9.1923 +6.1.1945, OBERGEFREITER HEINRICH GIESEL 21.2.1908 +6.1.1945
2/ 273-276 GEFREITER ROBERT WEBER 27.7.1906 +1.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER HANS BURGHOFF 6.6.1916 +7.1.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 277/278 280 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, FÜNF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 281-284 EIN UNBEKANNTER SOLDAT, OBERGEFREITER HORST REXIN 1.5.1918 +3.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 285 EIN UNBEKANNTER SOLDAT
2/ 286-292 13 UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 293-300 ZWÖLF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 293-300 OBERGEFREITER HEINRICH VAN DEN BRUCK 4.3.1909 +30.3.1945, STABSGEFREITER ANTON KRAMER 12.6.1915 +30.3.1945
2/ 301-304 VIER UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 305-308 GRENADIER GUSTAV RUDNIK 22.3.1907 +3.1.1945, DREI UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 309-312 EIN UNBEKANNTER SOLDAT, WACHTMEISTER KURT ZENTNEROWSKI 7.8.1915 +25.7.1944, ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 313-316 ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN, KARDOS, SEREDI, EIN UNBEKANNTER SOLDAT
2/ 317-320 ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN, UNTEROFFIZIER FRANZ MAREK 11.12.1907 +4.3.1945, WACHTMEISTER GUSTAV DOMBROWSKI 24.2.1916 +3.1945
2/ 321-324 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER KURT FÖRSTER 11.10.1911 +29.3.1945, ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 325-328 FÜNF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 229-232 VIER UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 333-336 EIN UNBEKANNTER SOLDAT, DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 337-340 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 341-344 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 345-348 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, KANONIER HEINRICH HINRICHS 12.5.1916 +3.1945, SOLDAT FRIEDRICH BOLLHORST 7.4.1913 +27.2.1945
2/ 349-352 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, MATROSE ROMAN KIELBASINSKI 23.11.1926 +13.1.1945, OBERGEFREITER JOHANN KAHLE 15.9.1912 +29.3.1945, SOLDAT HINRICH WIENTJES 26.11.1901 +2.4.1945
2/ 353-356 LEUTNANT ERNST SCHMIDT 3.10.1913 +26.2.1945, KARL BRINKMANN 1924 +28.6.1944, OBERGEFREITER NIKOLAUS SCHLEHLEIN 1.1.1920 +12.11.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 357-360 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 361-364 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER JOSEF SPEUSER 14.12.1914 +4.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, EIN UNBEKANNTER UNGARISCHER SOLDAT
2/ 365-368 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 369-372 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 373-376 SIEBEN UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 377-380 SIEBEN UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 381-384 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, LEUTNANT ERNST SCHWARZMANN 25.2.1920 +2.3.1945
2/ 385-388 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, UNTEROFFIZIER KURT DITTRICH 30.3.1917 +3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 389-392 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, OBERGEFREITER WILHELM BRANDL 23.7.1907 +3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 393-396 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 397-400 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 401-404 NEUN UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 405-408 ERNST ARING 11.3.1901 +5.5.1945, OBERGEFREITER JOSEF ORTNER 22.12.1916 +5.4.1945, OBERGEFREITER WALTER KUNZE 26.8.1906 +3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 409-412 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 423-416 DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, OBERGEFREITER GEORG BROSIUS 10.10.1917 +2.1945
2/ 417-420 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 421-424 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 425-428 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 429-432 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 433-436 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 437-440 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, GEFREITER ARNOLD KARCHER 18.1.1908 +10.3.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 441-444 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 445-448 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 449-352 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, OBERFELDWEBEL JULIUS KELLER 3.12.1908 +30.3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT

UNTER DEN UNBEKANNTEN TOTEN
DIESES GRÄBERFELDES RUHEN

MEDZI NEZNÁMYMI MŔTVYMI
TOHTO HROBOVÉHO POĽA ODPOČÍVAJÚ

BEREC KAROL +30.3.1945, BOHNHORST WILHELM UNTEROFFIZIER 16.6.1903 +17.2.1945, CSOKA JULIUS +30.3.1945, DIEROLF GEORG OBERGEFREITER 29.5.1906 +8.1.1945, FERJANC ALEXANDER +30.3.1945, GAL WILLIAM +30.3.1945, GSCHOSSMANN JOHANN SPLDAT 23.12.1900 +8.2.1945, ALEXEJ +30.3.1945, HAEDECKE HERBERT OBERGEFREITER 17.7.1902 +29.3.1945, HAIDER KARL OBERGEFREITER 18.12.1910 +10.2.1945, JENSEN HEINRICH LEUTNANT 30.6.1920 +6.12.1944, KAPOLNAS JOZEF +30.3.1945, KAUSCHAL JOSEF +30.3.1945, KISS JOZEF +30.3.1945, KREYER MARTIN OBERGEFREITER 5.10.1906 +29.3:1945, LUDWIG ALOIS +30.3.1945, MAJOR LUDWIG +30.3.1945, MOCAR PETER +30.3.1945, NAGY ALEXANDER +30.3.1945, NEUSEL ARMIN STABSGEFREITER 10.6.1903 +21.3.1945, OLAH BELO +30.3.1945, PAUL OTTO HAUPTMANN12.4.1917 +7.1.1945, PETER JPHANN OBERGEFREITER 15.6.1901 +17.1.1945, POOR ANTON +30.3.1945, PORUBSKY JURAJ +30.3.1945, SARUS FEDOR +30.3.1945, SEEWALD JOHANN OBERGEFREITER 5.6.1907 +23.2.1945, SZASZ BOLO +30.3.1945, TARNAI JAN +30.3.1945, TOTH ELEMIR +30.3.1945, VASAS JOZEF +30.3.1945, VERSIH MICHAL +30.3.1945, VIERLING LUDWIG OBERPIONIER 7.6.1917 +7.1.1945, VINCZE KAREL +30.3.1945, WESSNER ANDREAS STABSGEFREITER 15.5.1915 +31.3.1945, ZIMMERMANN KURT OBERGEFREITER 1.2.1907 +7.1.1945

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 59 VPM
Souřadnice: N48°8'44.9'' E17°11'37.4'' (stred hrobového poľa)
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Rudolf Božík

Autor: Ladislav Barabás, 05.10.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, cintorín Ružinov, sektor XXVII/c
Nápis:
pilot RUDO BOŽIK
a
manželka
Spomíname
Poznámka:

Rudolf Božík (*10.7.1920 Hrnčiarovce nad Parnou †27.6.2000 Piešťany) nastúpil v roku 1940 do armády, kde študoval na leteckej škole v Trenč. Biskupiciach, 10.1.1942 prijatý do poddôstojníckeho zboru letectva. Začiatkom júla 1942 bol pridelený ku stíhacej Letke 12, vyzbrojenej strojmi Avia B-534 a Bk-534, neskôr bol preškolený na lietadlá Messerschmidt Bf 109 E. Potom bol pridelený k Letke 13 bojujúcej na východnom fronte, kde má potvrdených 8 zostrelov. Po návrate na Slovensko bol pridelený k Pohotovostnej letke, kde zostrelil nemecký stroj Messerschmidt Bf 110, ktorý ho ostreľoval. Od augusta 1944 pôsobil na východe Slovenska v Letke 12, s ktorou preletel po vypuknutí SNP do ZSSR. Po niekoľkých dňoch priletel na letisko Tri duby, kde pôsobil v Kombinovanej letke. Tu dosiahol tri zostrely (dva spolu s F. Cyprichom). Z letiska Tri duby sa vrátil späť do ZSSR a bol pridelený k 1. čs. Zmiešanej leteckej divízii v ZSSR. Po skončení vojny pôsobil v povojnovom letectve až do 21.12.1958, kedy bol prepustený z armády a robil ako baník a rušňovodič. Po rehabilitácii v roku 1991 bol povýšený do hodnosti plukovníka. Zomrel v Piešťanoch.
Vyznamenania: nem. Železný kríž 2. triedy, nem. Železný kríž 1. triedy, nem. Frontová letecká spona pre stíhačov v bronze, nem. Frontová letecká spona pre stíhačov v striebre, slov. Za hrdinstvo 3. stupňa, slov. Pamätný odznak 1. stupňa Za poľné ťaženie proti Sovietskem zväzu, rum. Virtutea aeronautica la croix dor, 2x čsl. VK 1939, čsl. Medaila Za chrabrosť, Rad SNP 2. triedy, čsl. voj. pamätná medaila so štítkom ZSSR, čsl. voj. medaila Za zásluhy, čsl. voj. medaila Za zásluhy o ČSĽA, sov. voj. medaila Za pobedu nad Germanijej a iné.
Zdroj: forum valka.cz, www. gonzoaviation.com


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°8'43'' E17°11'45.7''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Igor Rigo

Autor: Ladislav Barabás, 30.03.2016
Umístění: Bratislava, Popradská, cintorín Ružinov, sektor 26 hrob č. 12
Nápis:
IGOR RIGO
1969 – 1993
PODPORUČÍK IN MEMORIAM
PRÍSLUŠNÍK MIEROVÝCH SÍL OSN

OPUSTIL SVOJU VLASŤ, ABY INÝM
POSOLSTVOM MIERU BOL.
TAM ZAHYNUL V KVETE SVOJEJ
MLADOSTI.
Poznámka:

Zahynul na území bývalej Juhoslávie počas mínometnej prestrelky medzi Srbmi a Chorvátmi.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°8'39.6'' E17°11'34.4''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Vladimír Stankovič

Autor: Ladislav Barabás, 13.09.2017
Umístění: Bratislava, Popradská, cintorín Ružinov, sektor 8, hrob č. 309
Nápis:
pplk. MUDr. Vladimír Stankovič
2.10.1936 - 2.3.2005

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Ivan Tomšo

Autor: Ladislav Barabás, 13.09.2017
Umístění: Bratislava, Popradská, cintorín Ružinov, sektor 6, hrob č. 343
Nápis:
pod plk. IVAN TOMŠO
2.1.1930 10.6.1984

SPOMÍNAME S LÁSKOU

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Pavel Gajdoš

Autor: Ladislav Barabás, 13.09.2017
Umístění: Bratislava, Popradská, cintorín Ružinov, sektor 26, hrob č. 11
Nápis:
ING. PAVEL GAJDOŠ
GENERÁL
1914 - 1994
Poznámka:

Pavel Gajdoš (28.3. 1914 Veľká Maňa 24.10.1994 Bratislava) kapitán pechoty, osvetový dôstojník škôl 1. čs. armádneho zboru pre dôstojníkov zbraní a služieb. Na voj. službu nastúpil 1.3.1939 k del. pl. 9. Na vých. fronte pôsobil od 3.7.1941 ako vel. čaty. V apríli 1942 bol del. pl., v ktorom pôsobil, priradený k vel. nem. 6. armády a presunul sa do Žitomira a Ovruča na front. V boji dňa 13.5.1942 padol do zajatia ČA. Pôsobil medzi slov. zajatcami, z ktorých vznikla 17.1.1943 2. čs. sam. paradesantná brigáda, ktorá bola nasadená v Karpatsko-duklianskej operácii. Po leteckom presune sa zapojil do SNP a po ústupe do hôr zostal príslušníkom 2. čs. paradesantnej brigády až do prechodu frontu vo februári 1945. Dňa 1.9.1945 bol povýšený na št. kpt., 6.2.1947 na mjr. del. a 1.10.1948 na pplk del. V armáde pôsobil až do roku 1969. Dňa 1.5.1995 ho prezident SR vymenoval do hodnosti genmjr. in memoriam.
Vyznamenania: Čs. voj. pam. medaila so štítkom ZSSR, Čs. voj. kríž 1939, Čs. medaila Za chrabrosť pred nepriateľom, Rad SNP I. tr., Čs. medaila Za zásluhy I. st., Čs. voj. rad bieleho leva Za víťazstvo I. tr., Rad červenej hviezdy, sov. Orden Otečestvennoj vojny 2-oj stepeni a iné
Zdroj: http://www.vhu.sk/data/files/568.pdf


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ladislav Barabás