Olomouc

17. listopadu, 28.října, Bezručova, Bezručovy sady, Biskupské náměstí, Dolní Hejčínská, Dolní náměstí, Dolní Novosadská, Dvořákova, Frajtrovo náměstí, Hálkova, Hanáckého pluku, Havlíčkova, Heydukova, Hodolanská, Horní náměstí, Javořičská, Jeremenkova, Jiráskova, Kateřinská, Keplerova, Komenského, Krapkova, Kyselovská, Lafayettova, Lazecká, Lidická, Lipenská, Litovelská, Masarykova třída, Na Chmelnici, Na Letné, Na Stráni, Na Vlčinci, Na Vozovce, Nad Lánem, náměstí Republiky, náves Svobody, Neředínská, Opletalova, Palackého, Pavelčákova, Pavlovická, Přichystalova, Selské náměstí, Sokolská, Stejskalova, Šantova, Šemberova, Švabinského, Švermova, třída 1. máje, Třída Míru, třída Spojenců, třída Svobody, U Botanické zahrady, Uhelná, Univerzitní, Václava III, Václavské náměstí, Vídeňská, Wellnerova, Wolkerova, Za nemocnicí, Zeyerova, Žilinská, Žižkovo náměstí, nezařazeno

Vojenské pohřebiště z 2. světové války

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
Hrob Walenty Pivnicki
PIVNICKI WALENTY
POLITICKÝ VĚZEŇ
*3.2.1901 + 29.5.1945

Hrob Antonín Malesovski
MALESOVSKI ANTONÍN
POLITICKÝ VĚZEŇ
*10.10.1882 + 31.5.1945

Hrob Česlav Grdeň
GRDEŇ ČESLAV
POLITICKÝ VĚZEŇ
*8.4.1907 + 9.5.1945

Hrob Josef Maszlak
MASZLAK JOSEF
POLITICKÝ VĚZEŇ
*15.2.1898 + 24.5.1945

Hrob Josef Wirvas
WIRVAS JOSEF
POLITICKÝ VĚZEŇ
*25.5.1914 + 21.5.1945

Hrob Bronislav Nízký
POLIT. VĚZEŇ
*27.6.1882 + 21.5.1945

Hrob Stanislav Ronkiewitz
RONKIEWITZ STANISLAV
POLITICKÝ VĚZEŇ
*2.11.1902 + 23.5.1945

Hrob Wincentin Cekalsky
CEKALSKY WINCENTIN
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 12.5.1921 + 22.5.1945

Hrob Josef Latka
LATKA JOSEF
POLIT. VĚZEŇ
* 10.6.1897 + 2.7.1945

Hrob Růžena Valentová a BORIS RABENSTEIN
RŮŽENA VALENTOVÁ
ČLENKA BRIGÁDY JANA ŽIŽKY + 6.11.1944 V ČELADNÉ
BORIS RABENSTEIN
ČLEN BRIGÁDY JANA ŽIŽKY + 6.11.1944 V ČELADNÉ

Hrob Jaroslav Šrom
ŠROM JAROSLAV
* 9.5.1912 + 8.5.1945

Hrob František Stavelík
ING. STAVELÍK FRANTIŠEK
ČLEN NO * 23.10.1918 + 9.5.1945

Hrob Jan Potapov
POTAPOV JAN
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 21.3.1921 + 17.5.1945

Hrob Wladislav Kosmala
KOSMALA WLADISLAV
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 20.5.1922 + 10.5.1945

Hrob Antonín Sitta
SITTA ANTONÍN
ČLEN NO. * 6.1.1910 + 30.4.1945

Hrob Jaroslav Přibyl
PŘIBYL JAROSLAV
ČLEN NO. * 21.8.1911 + 8.5.1945

Hrob Josef Šmíd
ŠMÍD JOSEF
ČLEN NO. * 11.3.1927 + 30.4.1945

Hrob Václav Přaslička, Rudolf Tichý a Josef Machač
PŘASLIČKA VÁCLAV
ČLEN NO. * 2.1.1926 + 27.4.1945
TICHÝ RUDOLF
ČLEN NO. * 8.5.1925 + ? 4.1945
MACHAČ JOSEF
ČLEN NO. * ? 1926 + ? 1945

Hrob Miroslav Jedlička
JEDLIČKA MIROSLAV
ČLEN NO. * 30.9.1916 + 8.5.1945

Hrob Miroslav Janíček
JANÍČEK MIROSLAV
ČLEN NO. * 8.12.1925 + 8.5.1945

Hrob Henryk Zuchowski
ZUCHOWSKI HENRYCH
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 21.11.1915 + 10.7.1945

Hrob Kazimier Rybatcki
RYBATCKI KAZIMIER
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 30.11.1917 + 8.6.1945

Hrob Jaroslav Bonarek
BONAREK JAROSLAV
ČLEN NO.
* 13.7.1923 + 24.7.1945

Kenotaf Francis T. Durose
4467059 PTE. FRANCIS T. DUROSE
DURHAM LIGHT INFANTRY
+ 2.2.1945

Kenotaf J. R. Harris
6397874
PTE. J. R. HARRIS
ROYAL SUSSEX REGIMENT
+ 20.2.1945

Hrob Jakob Weis
WEIS JAKOB
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 19.4.1917 + 18.5.1945

Hrob Alfons Gatkiewitz
GATKIEWICZ ALFONS
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 1.1.1904 + 15.5.1945

Hrob Jaroslav Pavelčák
PAVELČÁK JAROSLAV
ŠT. KPT. MOR. BRIGÁDY
* 30.7.1896 + 8.5.1945

Hrob Antonín a Libuše Kavanovi
KAVAN ANTONÍN
ČLEN NO. * 8.6.1898 + 23.5.1945
KAVANOVÁ LIBUŠE * 28.10.1902 + 15.6.1995

Hrob Anděloslav a Žofie Gastovi
GASTA ANDĚLOSLAV
ČLEN NO. * 20.3.1892 + 31.5.1945
GASTOVÁ ŽOFIE * 30.11.1895 + 28.11.1973
Poznámka:

Seznam ID:
CZE7107-54198 Walenty Pivnicki
CZE7107-54208 Antonín Malesovski
CZE7107-54197 Česlav Grdeň
CZE7107-54196 Josef Maszlak
CZE7107-54195 Josef Wirvas
CZE7107-54194Bronislav Nízký
CZE7107-54193 Stanislav Ronkiewitz
CZE7107-54192 Wincentin Cekalsky
CZE7107-54191 Josef Latka
CZE7107-54171 Růžena Valentová a Boris Rabenstein
CZE7107-54172 Jaroslav Šrom
CZE7107-54173 František Stavelík
CZE7107-54182 Jan Potapov
CZE7107-54175 Wladislav Kosmala
CZE7107-54207 Antonín Sitta
CZE7107-54206 Jaroslav Přibyl
CZE7107-54205 Josef Šmíd
CZE7107-54204 Václav Přaslička, Rudolf Tichý a Josef Machač
CZE7107-54203 Miroslav Jedlička
CZE7107-54202 Miroslav Janíček
CZE7107-54201 Henryk Zuchowski
CZE7107-54200 Kazimier Rybatcki
CZE7107-54199 Jaroslav Bonarek
CZE7107-54184 Francis T. Durose
CZE7107-54185 J. R. Harris
CZE7107-54186 Jakob Weis
CZE7107-54187 Alfons Gatkiewitz
CZE7107-54188Jaroslav Pavelčák
CZE7107-54189 Antonín a Libuše Kavanovi
CZE7107-54190 Anděloslav a Žofie Gastovi
(Zdroj: CEVH)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7107-26291, podle seznamu
Toto místo je počítáno jako 30 VPM
Pomník přidal: Vladimír Štrupl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pohřebiště vojáků Německé armády

Autor: Petr Novák, 11.04.2007
Umístění: Olomouc, Třída Míru, hřbitov Neředín
Nápis:
HER RUHEN DEUTSHE SOLDATEN
DES KRIEGES 1939 – 1945
GEDENKET IHRER UND DER OPFER
ALLER KRIEGE. IHRE SCHICKSALE
MAHNEN UNS ZUR VERSÖHNUNG

ZDE ODPOČÍVAJÍ NĚMEČTÍ VOJÁCI
Z VÁLKY 1939 – 1945
VZPOMEŇTE NA NĚ A NA OBĚTI
VŠECH VÁLEK. JEJICH OSUDY
NABÁDAJÍ K USMÍŘENÍ.

(1. deska)
ZUM GEDENKEN
DER SOLDATEN, DIE IN DIESEM GRABFELD RUHEN
UND DER GEFALLENEN, DEREN GRÄBER AN
ANDEREN ORTEN DES FRIEDHOFES SOWIE IN DER
STADT OLMÜTZ NICHT MEHR AUFFINDBAR SIND.
NA PAMÁTKU
VOJÁKŮ, KTEŘÍ ODPOČÍVAJÍ NA TOMTO
HROBOVÉM POLI A PADLÝCH,
JEJICHŽ HROBY NA JINÝCH MÍSTECH HŘBITOVA
A MĚSTA OLOMOUCE NEBYLY NALEZENY.
AHRBERG GUSTAV UFFZ. *5.3.1910 +4.1945, ALBE WILHELM OGEFR. *7.1.1900 +29.3.1945, ALBERT CLEMENS OBLT. *23.11.1898 +21.9.1944, ALBERT AUGUST GEFR. +1945, ALLE OGEFR. +1945, ALTMANN ADOLF OSCHTZ. *14.11.1898 +20.4.1945, AMANN GEORG GEFR. *16.12.1923 +22.5.1944, ANDREAS WILLI OGEFR. *3.3.1915 +27.2.1945, ANTES FRANZ GREN. *9.1.1895 +21.4.1945, ARNOLD KARL OSCHTZ. *2.11.1907 +2.2.1945, ARTINGER HEINRICH GEFR. *1.7.1912 +28.4.1945, ASSENMACHER FRIEDRICH GEFR. *21.11.1926 +13.4.1945, AU KARL SOLD. *10.7.1927 +13.3.1945, AUGUSTIN HELMUT OGEFR. *12.1.1906 +24.3.1945, BACH ALBERT *HPRWM. *14.9.1904 +27.2.1945, BACHMANN OTTO UFFZ. *7.1.1920 +4.4.1945, BADACH AUGUST OGEFR. +1945, BADUIN HANS GEFR. *6.10.1924 +6.2.1945, BADURA WILHELM OGEFR. *24.11.1917 +2.3.1946, BÄTZEL ERWIN UFFZ. *1.4.1919 +26.3.1945, BÄTZEL PAUL UFFZ. +1945, BAHMER JOHANN OGEFR. *12.10.1904 +2.2.1945, BAHMER JOHANN *23.11.1922 +31.10.1944, BALDINGER NIKOLAUS GEFR. *16.11.1903 +25.3.1945, BANSEMER HEINZ UFFZ. *20.9.1921 +21.1.1945, BARSCHKIES JOHANN GEFR. *8.5.1914 +27.1.1945, BARTELS WALTER OGEFR. *21.1.1910 +18.5.1945, BARTSCH OTTO OGEFR. *21.5.1920 +6.12.1944, BAUER JOHANN GEFR. *30.8.1924 +26.3.1945, BAULIG PAUL GEFR. *12.6.1926 +20.1.1945, BAUMANN FRITZ UFFZ. *26.4.1913 +25.3.1945, BAUMANN GÜNTER OGEFR. +1945, BAUMANN HEINRICH SOLD. *8.1.1914 +6.5.1945, BECKEL ANTON UFFZ. *7.9.1897 +26.3.1945, BECKEL RUDI OB. SCHIRRMSTR. *6.8.1916 +20.4.1945, BECKER ALFRED GEFR. *4.3.1911 +22.4.1945, BECKER HEINRICH VSTM. *21.6.1896 +7.1945, BECKES WALTER GEFR. *23.4.1905 +7.10.1944, BECKMANN HERMANN GREN. *22.9.1927 +15.3.1945, BEER RUDOLF MT. *29.1.1914 +7.12.1944, BEHMKE HARRY GEFR. *18.7.1921 +27.3.1945, BEIN KRAFTE *1915 +4.1945, BEISSWENGER ERICH SCHTZ. *3.10.1918 +13.6.1940, BELKE WILHELM OGEFR. *5.5.1915 +7.5.1945, BELOW REINHOLD OGEFR. 26.6.1913 +25.4.1945, BERGERHOFF ALEXANDER HPTFELDW. *10.11.1896 +21.7.1945, BERGMANN ALFRED UFFZ. *28.4.1911 +4.1945, BERNT PAUL HPTFELDW. *24.3.1914 +16.3.1945, BERTSCH ERNST *6.3.1926 +10.3.1945, BETZLER ENGELBERT UFFZ. 30.4.1899 +11.4.1945, BEUTHACK WALTER OGEFR. *10.3.1912 +13.3.1945, BEYER PAUL OGEFR. +1945, BEYER PAUL OFELDW. *8.8.1915 +6.2.1945, BIERMANN WILHELM SCHTZ. *3.11.1912 +9.2.1945, BINDER WILHELM OGEFR. *13.3.1922 +23.4.1945, BIRICZ MATHIAS OGEFR. *20.2.1920 +25.4.1945, BISCHOFF LEO *25.6.1910 +24.3.1945

(2. deska)
BITTERMANN ANTON OGEFR. *24.11.1908 +5.1.1945, BLACHA WILHELM GEFR. +1945, BLASE FRIEDRICH OSOLD. *13.1.1908 +15.10.1945, BLUM JOSEF FELDW. *20.3.1903 +20.4.1945, BOCHUMINSKY MAX SCHTZ. *12.10.1892 +2.10.1939 BOCK ROMAN OFELDW. *21.6.1914 +21.4.1945, BOCKHOLT ADOLF GEFR. *30.7.1925 +2.3.1945, BODOGRO HERMANN SCHTZ. +20.2.1945, BODOWSKI OTTO GREN. +11.4.1945, BÖCKL KARL OGEFR. *4.9.1921 +24.10.1944, BOENSEL UBBO UFFZ. *15.1.1907 +3.1945, BOHN GEORG GEFR. *12.10.1907 +5.5.1945, BORDINEK STEPHAN UFFZ. *14.12.1898 +13.3.1945, BORSS ERMST SCHTZ. *14.4.1913 +1.2.1945, BRÄNDLE JOSEF KAN. +25.3.1945, BRAITMAIER JAKOB UFFZ. *26.5.1921 +9.3.1945, BRANDL JOHANN GEFR. *16.11.1908 +24.1.1945, BRILL FRITZ GEFR. *3.1.1926 +24.4.1945, BR¨CKNER RUDI UFFZ. *3.7.1921 +18.10.1944, BRÜGGEMANN HANS UFFZ. *30.4.1908 +3.1945, BRÜNIG HERNERT GREN. +22.4.1945, BRUHNS WALTER OGEFR. *29.5.1912 +18.3.1945, BRUNA JOSEF OGEFR. *8.4.1899 +5.12.1945, BUDIL JOSEF STGEFR. *11.6.1915 +20.3.1945, BÜNTE CARL OGEFR. *22.9.1899 +7.5.1945, BURGER PETER UFFZ. *8.3.1916 +18.4.1945, BZDUCH AUGUST OGEFR. *19.6.1905 +25.2.1945, CARSTENS DIETRICH UFFZ. *2.12.1915 +22.3.1945, CARSTENS DIETRICH UFFZ. *14.2.1919 +2.1945, CARSTENSEN CARL OGEFR. *26.6.1908 +11.4.1945, CHMELA ERNST UFFFZ. *21.12.1920 +28.2.1946, CHODURA JOHANN GREN. *13.6.1926 +27.3.1945, CHROBOK STEPHAN VSTGRF. +26.1.1945, CLAASSEN HABBO UFFZ. *29.10.1908 +31.3.1945, CLASSEN HERMANN STGEFR. +1945, CLEMENS ALBERT OBLT. +21.9.1944, COCCCEJUS HELMUT SCHTZ. *13.2.1922 +25.2.1945, CORBECK WILHELM SCHTZ. *4.11.1919 +18.11.1944, COVI HUBERT OGEFR. *15.11.1909 +22.2.1945, CZARNY OTTO OGEFR. *24.12.1918 +25.3.1945, CZERWINSKI PAUL OGEFR. *2.7.1907 DAAMEN ANTON GEFR. *17.8.1925 +5.2.1945, DAMPMANN ERIICH STGEFR. *31.1.1919 +16.2.1945, DEHMEL MAX RAD-M. *9.8.1902 +9.2.1944, DICKMANN HERMANN OGEFR. *30.3.1912 +8.10.1943, DIEHM JOHANN +1945, DIEKMANN KARL OFELDW. *9.4.1913 +8.5.1945, DIETZE GÜNTER KAN. +24.4.1945, DILGER RUPERT GEFR. *1.7.1924 +16.5.1944, DIRNBERGER FRITZ GEFR. *7.2.1925 +16.4.1945, DOBEL GREN. +21.4.1945, DÖRFLER OTTO UFFZ. *4.9.1908 +8.1.1945, DÖRR JOHANN OBWM. +3.3.1945, DOHLE HEINZ SOLD. *2.1.1922 +2.5.1945, DOHLE HEINZ OGEFR. *14.9.1923 +1.5.1945, DOHLE RUDI GREN. *8.11.1925 +29.1.1945, DOLL EMIL GEFR. *25.10.1902 +4.4.1945, DORNFELD KARL OGEFR. +27.3.1945, DOROW HORST OFELDW. *15.8.1912 +29.3.1945, DREXLER GEORG OB. ZAHLMSTR. *31.3.1903 +26.5.1945, DROSD KARL GEFR. *25.7.1924 +8.2.1945, DROSDOWSKY ROMAN *14.3.1909 +25.4.1945, DÜSSIL KURT SCHTZ. *18.11.1910 +13.3.1940, DUNGER ALFRED *2.7.1917 +19.3.1945, DUROSE FRACES +2.2.1945, DUSER DUNO WM. +1944, EBERLE KARL SOLD. *2.7.1908 +7.5.1945, EBNER ENGELBERT FLG. *28.9.1893 +6.12.1944, ECKSTEIN KARL GREN. MSTR. *21.1.1904 +28.2.1945, EDER LEONHARD GEFR. *16.7.1925 +13.4.1945, EDER LEOPOLD GEFR. *29.9.1912N+13.4.1945, EGEL GEORG OGEFR. *23.2.1909 +4.2.1945, EICHE JULIUS SCHTZ. *29.7.1919 +14.6.1940, EIDEN HERMANN UFFZ. *9.7.1909 +2.5.1945, EILERS DIETRICH OGEFR. *9.8.1903 +21.4.1945, EISING ERNST OGEFR. *21.5.1903 +3.2.1945, EISLEITNER FRIEDRICH GREN. *28.3.1906 +24.2.1945, EISSMANN RICHARD SCHTZ. *27.9.1889 +20.5.1944, ELEK PAVEL *9.10.1910 +8.11.1945, EMISCH OTTO UWM. *7.12.1907 +10.2.1945, EMMERT HELMUT GREN. *12.12.1925 +12.2.1945, ERNER GEORG GEFR. *13.1.1906 +9.3.1945, ESSER HEINRICH POL. MAJOR *20.3.1893 +13.2.1945, FABIG ERNST *1895 +13.5.1945, FÄRBER PAUL GEFR. *10.11.1922 +13.3.1945, FALMBIGL JOHANN GEFR. *1.5.1925 +4.2.1945

(3. deska)
FEIERTAG JOSEF OBJÄG. *18.4.1914 +8.5.1945, FELDAMNN WILHELM UFFZ. *15.9.1906 +5.4.1945, FELDT ALFRED OGEFR. *15.1.1912 +2.2.1945, RIEDLER ERICH UFFZ. *24.7.1920 +4.7.1945, FIKAR FRANZ STGEFR. *26.6.1910 +29.4.1945, FILIP ANTON OFFZ. +1940, FINKE HARRY GEFR. *31.12.1924 +1.10.1943, FISTER EMIL OGEFR. *26.10.1921 +13.4.1945, FITZON GEORG GREN. *7.7.1904 +27.3.1945, FLESCH ALOYSIUS GEFR. *8.7.1926 +3.5.1945, FLÖDL RICHARD OGEFR. *15.10.1913 +26.10.1944, FLÖSSER KARL POL. OBWM. +15.11.1944, FRANKE KURT OGEFR. *16.1.1910 +1945, FRANKE PAUL *13.6.1909 +24.3.1945, FREIBERGER HANS OGEFR. *17.8.1921 +25.4.1945, FRILLING KLEMENS OGEFR. *18.10.1922 +19.10.1945, FRITSCH MARTIN GREN. *10.4.1927 +27.4.1945, FRITSCH RUDOLF GEFR. *17.2.1903 +18.12.1945, FROHNWEILER KARL KRAFTF. *7.4.1903 +29.4.1945, FRYEL PAUL VSTM. +1945, FUCSCK GYOSGY UFFZ. +4.4.1945, FÜRGUTH HORST LT. *14.11.1923 +25.1.1945, FÜTTERER RUDOLF OGEFR. +25.3.1945, VON FURTENBACH WOLFGANG GEFR. *27.5.1909 +5.1945, FUSS JOSEF *6.7.1888 +3.6.1945, GARBER HERMANN LT. *7.6.1912 +21.2.1945, GARDELIN OTTO OGEFR. *12.9.1913 +25.4.1945, GAWASS THOMAS OGEFR. +20.4.1945, GEBAUER ANTON OGEFR. *3.5.1907 +11.5.1946, GEBAUER FRANZ OGEFR. *1.9.1909 +18.4.1945, GEHRMANN ADOLF UFFZ. *14.5.1913 +25.4.1945, GEIS JOHANN OT-M. +16.2.1945, GEISSLER FRIEDRICH GEFR. *14.1.1905 +4.1945, GENERAL-SCHWARZBURGER BERNHARD OGEFR. *9.9.1924 +6.5.1945, GERDUNG EDMUND OGEFR. *9.2.1910 +3.5.1945, GERMIN ALBERT OB. GREN. +25.4.1945, GERSTENBERG WILL GREN. +22.3.1945, GIBHARDT HEINRICH GEFR. *12.2.1925 +27.1.1945, GIERKE WALTER UFFZ. *16.11.1912 +14.4.1945, GLASER FRANZ GEFR. *25.8.1907 +2.2.1945, GLASSM OGEFR. +1945, GLENKER JOHANN UFFZ. *23.4.1915 +4.1945, GRABS KURT GEFR. *6.12.1924 +1.4.1945, GRASSER MANFURT GREN. *20.2.1911 +26.5.1944, GREITZAREK PAUL VSTM. *17.9.1904 +2.2.1945, GREUL HEINRICH GEFR. +23.3.1945, GREUPNER ROBERT POL. WM. *2.1.1905 +11.2.1945, GRIES JOSEF GEFR. *9.121.1898 +14.10.1945, GRITTER PAUL OGEFR. *9.121.1912 +28.2.1945, GROHSER WALTER GREN. *18.1.1906 +25.3.1945, GROSS ANTON OGEFR. *1.1.1923 +30.4.1945, GROSSS KARL GREN. +1945, GROSSS SAMUEL GREN. *18.1.1902 +2.4.1945, GROSHAUPT MATHIAS GEFR. *31.12.1907 +29.3.1945, GROSSHEIM RUDOLF GEFR. *14.5.1921 +2.1945, GROSSRIETHER RAIMUND GREN. *20.10.1920 +12.1944, GRUBER MAX VSTM. *27.4.1888 +5.1945, GRUSCHKA RUFIN SCHUTZ. *21.9.1913 +23.8.1942, GÜNTHER HERBERT *15.2.1918 +2.5.1945, GÜNTHLEIN HEINRICH OGEFR. *8.4.1920 +6.4.1945, GUNDLACH WILHELM GREN. *29.4.1913 VERM. 14.4.1945, GURSKI HEINRICH GEFR. *6.10.1914 +18.2.1945, GUTBERLET JOHANN UFFZ. *18.11.1920 +2.1945, GUZER DJURO POL. WM. *4.3.1926 +25.11.1944, HAARLÄNDER HELMUT ZFFZ. *10.11.1920 +25.1.1945, HACHMEISTER HANS GREN. *29.4.1912 +31.3.1945, HACKEL MARTIN OGEFR. *23.2.1918 +26.3.1945, HACKER LT., HADEK KARL FELDW. *12.9.1909 +31.1.1945, HADERSBECK RUDOLF SCHTZ. *18.4.1922 +4.2.1945, HÄCKEL JOSEF OGEFR. +18.4.1945, HÄP PAUL OGEFR. *18.9.1922 +4.1945, HAGER KARL GEFR. *27.10.1924 +29.3.1945, HAHN JOHANN SOLD. *18.4.1916 +7.5.1945, HAHN JOHANNES STFELDW. *20.7.1907 +19.12.1944, HAISLO GEFR. +1945, HALFAR AUGUSTIN *1890 +1.11.1945, HALX WILLY STWM. *26.1.1909 +4.1945, HAMALESER KARL OGEFR. *19.12.1914 +20.1.1945, HANACK HORST GEFR. *17.2.1912 +13.4.1945

(4. deska)
HANKE ALFRED GEFR. *11.2.1907 +6.2.1945, HANKE FRIEDRICH OGEFR. +25.3.1945, HAPON FEODOR +1.5.1945, HARIO JOSEF *25.3.1913 +5.2.1945, HARMS ERNST *23.2.1907 +8.7.1946, HARMS GERHARD GEFR. *13.9.1906 +20.2.1945, HARTMANN WILLEBALD GEFR. *10.1.1925 +26.5.1944, HARTWIG FRANZ OGEFR. *4.5.1923 +28.6.1945, HASENEDER JAKOB SOLD. +1945, HASSELABACHER VALENTIN FELDW. *4.1.1917 +25.4.1945, HAULAN SIEGFRIED GEFR. +18.3.1945, HAUPTMANN ROBERT SCHTZ. *20.10.1901 +16.5.1945, HAUSER WILHELM GEFR. *23.10.1910 +12.3.1945, HEBEKEUSER HEINRICH GEFR. *31.1.1909 +30.3.1945, HECK HERMANN UFFZ. *31.12.1912 +4.1945, HEERLEIN OSKAR *7.1.1888 +4.7.1945, HEID WILHELM LT. *30.3.1911 +4.5.1945, HEIDENREICH ALFONS STGEFR. *7.6.1913 +20.4.1945, HEIDENREICH STEFAN STGEFR. +1945, DR. HEILLER KARL UFFZ. *20.11.1909 +6.1945, HEILMANN GERHARD GEFR. *10.9.1923 +26.4.1945, HEIN HANS SOLD. +23.3.1945, HEINE MARTIN UFFZ. +1944, HEINRICH KARL GEFR. *9.3.1908 +11.2.1944, HEINZ BRUNO GEFR. +1945, HEINZE BRUNO GEFR. 22.10.1906 +7.2.1945, HEISTERBERG OTTO GEFR. +1945, HENDA RUDOLF +1945, HENKEL ALFRED LT. 28.9.1924 +27.3.1945, HENKEL OTTO OGEFR. *30.5.1906 +4.5.1945, HERBST ANTON UFFZ. *13.8.1919 +25.2.1945, HERBST LEOPOLD OBLT. *22.4.1892 +24.7.1941, HERMANN KARL-HEINZ LT. *24.6.1923 +22.4.1945, HEUERMANN WILHELM OJÄG. *30.9.1915 +8.4.1945, HIEBINGER JOHANN MAR. ART. *25.4.1895 +10.3.1945, HIESLER JOSEPH *1.1.1896 +28.5.1945, HILGART JOSEF SOLD. *6.3.1902 +6.5.1945, HILGERS WILHELM OGEFR. *2.10.1908 +1.5.1945, HIPPLER EMIL OGEFR. *11.12.1909 +28.2.1945, HOCHMEISTER HANS GREN. +1945, HÖCKEL JOSEF GEFR. +1945, HÖFER ERHARD OGEFR. *5.6.1928 +30.4.1945, HÖRMANN QUIRIN REIT. *26.3.1910 +21.4.1945, HOFBAUER ALFRED OBERSTL. +1939, HOFF ED GREN. *25.6.1908 +3.2.1945, HOFFFMAN HANS UFFZ. *26.6.1914 +5.2.1945, HOFFMANN JOSEF UFFZ. +1945, HOFFMANN OSWALD GEFR. *14.1.1906 +20.3.1945, HOFFMANN RUDOLF GREN. +22.4.1945, HOFMANN FERDINAND OBWM. *30.1.1914 +16.3.1945, HOFFMANN FRANZ KAN. *14.1.1924 +31.1.1945, HOHMANN HANS GEFR. *16.1.1913 +18.4.1945, HOHMANN HELMUT OBFHR. *5.8.1923 +17.12.1944, HOLDER HEINZ GEFR. *14.3.1920 +12.3.1945, HOLLAND-MORITZ BERNHARD OGEFR. *22.4.1920 +1945, HOLLAND-MORITZ WALTER OGEFR. *9.11.1919 +22.4.1945, HOLLWECK LUDWIG UFFZ. *2.10.1913 +3.4.1945, HOLTHOFF ARTUR OGEFR. *10.5.1911 +31.3.1945, DR. HOLZMANN ST.ARTZ. *1905 +9.54.1945, HOMMES GERHARD OGEFR. *4.12.1905 +22.3.1945, HOPPS JOSEF OBWM. *20.12.1916 +21.4.1945, HUBINGER KARL LT. *23.10.1919 +4.5.1945, HÜBL FRIEDRICH UFFZ. *9.9.1913 +7.4.1945, HÜLSMEIER FRANZ OGEFR. *17.4.1915 +23.3.1945, HULEK WOLFGANG OGEFR. *19.6.1915 +24.9.1943, HUTH PAUL SOLD. +19.4.1945, HUTMACHER MAJOR +7.5.1945, IHLEFELD WILL STGEFR. *19.3.1905 +29.4.1945, JÄNCHEN GERHARD OBWM. *6.10.1909 +31.1.1945, JAKOB HEINZ HVM. +2.3.1945, JAKOBY LUKAS OBGREN. *25.11.1925 +27.1.1945, JASCHKE JOSEF PION. +25.3.1945, JASKULSKI JOSEF GREN. *18.2.1910 +29.1.1945, JENISCH RUDOLF KAN. *23.1.1910 +5.1945, JESCHKE FELDW. +6.5.1945, JETUSCHENKOS HANS FRW. +12.2.1945, JINDRA JAN UFFZ. *17.9.1899 +28.11.1945, JIRONS OTTO *26.4.1924 +22.4.1945, JOHST WALTER OGEFR. *26.9.1913 +5.4.1945, JOMRICH OSKAR GEFR. *11.3.1909 +21.3.1946, JOPPE OGEFR. +7.5.1945, JÜRGES ALFRED UFFZ. *24.1.1910 +8.5.1945, JUNG ALBERT OGEFR. *4.2.1916 +26.3.1945, JUNHOLD EMMO GREN. *26.11.1903 +25.3.1945, JUSSEN JOHANN GREN. *25.6.1909 +18.4.1945

(5. deska)
KACZMARZYK JOHANN VSTM. *10.10.1887 +1.7.1945, KAFFINE ARNO OGEFR. *5.1.1920 +1.5.1945, KAISER BERNHARD OGEFR. *11.8.1912 +1.1945, KAISSER BERNHARD *14.4.1904 +9.2.1945, KALETA PAUL SCHTZ. *23.7.1888 +11.2.1945, KALTENBORN OTTO KRAFTF. +27.3.1945, KALUSCHE BRUNO SCHTZ. *9.12.1925 +29.3.1945, KAMKE THEOROLF GEFR. *24.12.1920 +29.4.1945, KAMPMAN JOHANN *8.1.1906 +30.4.1945, KARASEK ADOLF *17.5.1898 +24.8.1946, KARL RUPERT GREN. *14.5.1926 +8.5.1945, KARMANN OBLT. +28.4.1945, KASCHEG JOSEF VSTM. *27.10.1887 +25.3.1945, KASZAS ANTON GEFR. +17.3.1945, KATERITSCH WILLY GEFR. +1945, KATTHAGEN FRITZ OGEFR. +28.4.1945, KAUCIV-WINDISCH GOTTFRIED GEFR. *4.12.1925 +5.1945, KAUFMANN RUDOLF GREN. *3.6.1922 +4.2.1945, KEMPER HEINRICH GEFR. +16.3.1945, KEMPER JOSEF STGEFR. *3.2.1914 +20.3.1945, KERL ALFRED OGEFR. *13.6.1923 +15.3.1945, KERLER MATTHIAS *15.3.1925 +10.2.1945, KIND WERNER POL. OBWM. *28.8.1904 +23.3.1945, KINKEL JOSEF SOLD. *18.12.1911 +22.4.1945, KINZEL FRANZ STGEFR. *20.7.1910 +26.12.1945, KIRSCH EDMUND GEFR. +25.3.1945, KIRTEA IVAN KAN. +1944, KISS LAJOS SOLD. +1.5.1945, KLASCHEN HUGO GREN. +30.4.1945, KLAUSER OTTO OGEFR. *3.4.1907 +5.5.1945, KLEIN KARL OBLT. *13.10.1919 +30.1.1945, KLEMANIS ERNESTS *24.2.1906 +21.9.1944, KLEMP PETER OBGREN. +1945, KLOBAS HUBERT OGEFR. *30.9.1896 +12.11.1945, KLÜGAR IVAN LEG. *12.3.1928 +2.3.1944, KLUGE WALTER GEFR. +21.1.1945, KLUSSMANN WERNER SOLD. *2.1.1902 +5.6.1945, KNAPP WILHELM FELDW. *30.7.1919 +8.5.1945, KNEBEL WERNER *18.9.1923 ++6.5.1945, KNEPPER HUBERT SCHTZ. *2.121.1912 +9.4.1945, KNOCK ARTUR SCHTZ. *22.12.1926 +26.1.1945, KNOPP ROMAN OGEFR. +21.4.1945, KOCH JOSEF OGEFR. *14.3.1921 +10.12.1945, KOCH OTTO FELDW. *29.1.1909 +22.4.1945, KOCICKA ALOIS FELDW. +1939, KÖHLER OTTO LT. *27.7.1924 +17.12.1944, KÖLLE MAX OGEFR. *17.5.1909 +5.4.1945, KÖLLNER FRANZ GEFR. *12.2.1924 +2.3.1945, KÖNIG FRIEDRICH UFFZ. *29.10.1919 +22.4.1945, KÖRPEN WALTER OGEFR. *1904 +21.5.1945, KÖRTER RICHARD GEFR. +10.2.1945, KÖSLING HEINRICH OGEFR. *11.5.1909 +5.4.1945, KOMPTNER JOSEF STGEFR. +1945, KONECNY LEOPOLD GEFR. *4.7.1921 +12.8.1942, KONERNING MATHIAS GEFR. +1945, KONRAD JAKOB OGEFR. *5.2.1904 +8.5.1945, KOPETZKI OSWALD REIT. *20.9.1909 +21.4.1945, KORB HANS SOLD. *31.1.1903 +3.4.1945, KOST G¨NTHER OGEFR. +1945, KOTHE ERICH OGEFR. *23.12.1921 +30.4.1945, KOTZIAN KARL KAN. *26.3.1916 +31.3.1943, KOVTNY JOSEF VSTM. *7.3.1890 +8.5.1945, KOWSKI HERBERT OGEFR. *15.2.1920 +19.3.1945, KRÄMER HEINRICH STGEFR. *1.4.1917 +6.5.1945, KRAMER FRITZ +1944, KRAMER HEINRICH *23.1.1924 +17.12.1944, KRAMER WILHELM OGEFR. *26.4.1923 +28.1.1945, KRAMER STEFAN OGEFR. *24.7.1925 +11.6.1945, KRATKY JOHANN GEFR. *6.1.1909 +23.4.1945, KRATZMÜLLER OTTO OGEFR. *6.4.1910 +8.3.1945, KRAUSE RUDOLF SCHTZ. *26.5.1914 +12.2.1945, KRAUTTER ERNST FAHR. +23.4.1945, KRESSE RUDOLF SCHTZ. +18.4.1945, KREUZER JAKOB OGEFR. *4.2.1902 +27.3.1945, KRISCHKE KARL OGEFR. *20.3.1920 +8.5.1945, KRÖGER FRITZ *21.10.1919 +27.9.1944, KRUBER HERMANN GEFR. *16.3.1926 +25.4.1945, KRÜGER BERNHARD OGEFR. *17.12.1918 +30.3.1945, KRÜGER ERWIN OGEFR. +24.4.1945, KRÜGER PAUL GEFR. +28.3.1945, KRUG PHILIPP UFFZ. *25.6.1907 +7.5.1945, KÜNZEL FRANZ *20.7.1910 +26.12.1945, KÜREITZ KARL UFFZ. *2.7.1920 +11.2.1945, KÜTHE HELMUT SOLD. +11.4.1945, KUGLER FRANZ GREN. *21.2.1925 +8.7.1943, KUNKEL BRUNO OGEFR. *7.7.1905 +12.5.1945, KUNZE ADOLF OGEFR. *9.12.1902 +4.12.1945, KUPPER HANS UFFZ. *27.5.1911 +30.1.1945, KURZ KLEMENT VSTM. *4.4.1904 +13.12.1945

(6. deska)
KWEIDER PAUL UFFZ. +1945, KWOSKA KONRAD OGEFR. *26.10.1913 +7.5.1945, LALLINGER GEORG OGEFR. *8.6.1908 +9.4.1945, LANG OSKAR UFFZ. *23.6.1902 +10.2.1945, LANGER OTTO HPTM. *17.5.1889 +21.11.1939, LATZEL JOSEF OGEFR. *17.7.1902 +8.2.1945, LATZEISPERGER RUDOLF OGEFR. *10.12.1913 +26.4.1945, LAUBE ALFONS OGEFR. *30.10.1924 +23.4.1945, LEBÄUS HEINBRICH FÜS. *5.9.1909 +6.2.1945, LEHMANN HANS OGEFR. *23.5.1924 +5.1945, LEHSTEN WILHELM GREN. *30.4.1907 +25.3.1945, LEISTNER PAUL OGEFR. *19.2.1906 +9.2.1945, LEITLOFF OTTO UFFZ. *9.7.1899 +25.4.1945, LEMMER RUDOLF UFFZ. *25.6.1918 +21.5.1940, LESCHNER GUSTAV OGEFR. *10.11.1905 +27.9.1944, LEU HANS GREN. *28.11.1906 +27.3.1945, LEUNER JOSEF OGEFR. *23.9.1911 +29.4.1945, LEUTERT ARTUR SCHTZ. *12.11.1901 +27.1.1945, LEWARK PAUL OGEFR. *14.3.1907 +13.2.1945, LINHARD RICHARD OGEFR. *31.3.1905 +2.4.1946, LINKE ALFRED PFELDW. *28.1.1920 +19.3.1945, LITKE GÜNTHER GREN. *10.7.1927 +4.1945, LOBER KARL OGEFR. *2.3.1902 +10.12.1945, LÖFFLER WALTER GEFR. *16.12.1911 +23.3.1945, LOHMANN GERD GEFR. *11.12.1926 +19.4.1945, LOHR WILLIAM UFFZ. *30.8.1909 +4.1945, LORENTZEN BERND LT.D.R. *15.4.1908 +20.4.1945, LORITZ JOSEF GEFR. *15.3.1924 +27.7.1944, LOTZEMER JOHANN OGEFR. *27.12.1910 +27.3.1945, LÜERS HELMUT OFELDW. +22.4.1945, LÜTTMANN AUGUST UFFZ. *3.11.1920 +22.3.1945, LUFT HERBERT OGEFR. *3.6.1908 +5.1945, MAASHOFER LEO GEFR. *6.4.1906 +3.1945, MADER ANTON GREN. *31.3.1907 +13.1.1946, MADSEN AUGUST UFFZ. *8.1.1913 +10.3.1945, MAISCHBERGER OGEFR. +5.1945, MAISLE GEFR. +1945, MAJLATH JOSEF *1.1.1915 +28.11.1945, MALSCH AUGUST GREN. *17.1.1913 +19.4.1945, MARTENS WALTER-ALWIN GREN. *14.6.1925 +6.5.1945, MARTIN HEINZ *4.1.1922 +17.12.1944, MARX ALFRED GEFR. *5.5.1907 +3.4.1945, MARZIAN KARL STGEFR. *13.9.1918 +2.5.1945, MATE VIDA GEFR. +1.4.1945, MATTUTIS KURT UFFZ. *20.6.1902 +1.5.1945, MATWIEJENKO NIKOLA SOLD. *19.12.1924 +29.3.1945, MATWIJENKO NIKOLAI SOLD. *17.7.1915 +1945, MATZKE GÜNTER OGEFR. *17.2.1920 +9.5.1945, MAYER JOSEF OGEFR. *18.3.1914 +29.3.1945, MAYER SEBASTIAN JÄG., MAYERHOFER JOSEF OGEFR. +3.4.1945, MEIDL HEINRICH OGEFR. *22.6.1921 +7.5.1945, MEISEL WALTER UFFZ. *2.4.1906 +25.4.1945, MEIXNER EDUARD OGEFR. *8.1.1900 +4.2.1944, MENDA RUDOLF, MENDE RICHARD *1.4.1900 +30.3.1945, MENGES UFFFZ. +23.3.1945, MERGEN LEO OGEFR. *28.6.1914 +4.4.1945, MERKEL KARL OGEFR. *8.5.1908 +26.3.1945, MESARITZKI GRIGORI HIWI *6.8.1922 +24.3.1945, MESSEMER WERNER SCHTZ. *31.5.1926 +10.4.1945, MESSMER ANTON OGEFR. *7.11.1910 +8.5.1945, METZ WILHELM STGEFR. *29.10.1917 +30.3.1945, MEYER FELIX UFFZ., MEYER GERHARD SCHTZ. *2.11.1902 +13.2.1945, MEYER HEINRICH GEFR. *28.2.1925 +30.3.1945, MEYNER ERNST GREN. *29.10.1927 +10.4.1945, MICHEL WALTER STGEFR. +19.4.1945, MIDDELÜKEN BERNARD OGEFR. *21.3.1923 +2.4.1945, MELKE GERHARD OGEFR. *25.3.1910 +8.5.1945, MIELKE SIEGFRIED OGEFR. *31.3.1923 +31.10.1944, MIELOS FRIEDRICH KAN. *18.10.1906 +18.3.1945, MIESNER THEODOR OGEFR. *23.7.1911 +27.1.1945, MIKSCH RICHARD GEFR. *9.9.1902 +30.3.1945, MISLER GREGOR GEFR. *12.3.1924 +5.2.1945, MLEKUS JOSEF PION. *13.5.1912 +31.3.1945, MOCKELS EUGENE PION. *14.8.1926 +19.3.1945, MODL FRANZ WM. *26.7.1912 +27.3.1945, MOLNAR FRANZ ROTTWM. *22.2.1925 +25.10.1943, MOOG HEINRICH KAN. *8.4.1906 +29.3.1945, MORBITZER RUDOLF OGEFR., MORETH JOHANN STGEFR. *13.2.1910 +20.2.1945, MOTTEK JOSEF UFFFZ. *27.5.1914 +25.3.1945, MUCHA RUDOLF SOLD.

(7. deska)
MUDRA GOTTFRIED SOLD. *29.7.1907 +14.12.1945, MÜCK RUDOLF UFELDW. *20.1.1901 +4.1.1945, MÜCKLE JOSEF OGEFR., MÜHLBACHER MICHAEL GEFR. *2.3.1925 +31.3.1945, MÜHLE JOSEF OGEFR. *3.3.1904 +22.10.1944, MÜHLHAUSEN KARL GREN. +30.3.1945, MÜLLER EMIL OJÄG. *21.2.1923 +14.2.1945, MÜLLER ERICH OGEFR. +1945, MÜLLER FRANZ UFFZ. *22.8.1918 +8.5.1945, MÜLLER GEORG OWM., MÜLLER GUSTAV UFFZ. *11.2.1916 +1.4.1945, MÜLLER HEINZ GEFR. +2.4.1945, MÜLLER HERMANN WM. *31.10.1903 +9.2.1945, MÜLLER WILLI GREN. *8.2.1923 +5.5.1945, MÜSSIG KARL VSTM. *18.1.1898 +30.6.1945, NAY KARL GEFR., NESTLER WERNER OGEFR. *7.11.1922 +25.11.1944, NEUBERT MANFRED GREN. *15.10.1926 +28.1.1945, NEUBERT WILHEL OGEFR. +30.3.1945, NEUGEBAUER ALOIS GREN. *16.3.1899 +9.1945, NEUKIRCH ERICH OGEFR. *22.4.1911 +26.3.1945, NEUMANN EWALD PION. *28.3.1910 +4.2.1945, NEUMANN PAUL OGEFR., NEUMANN RICHARD GEFR., NEUMANN STEFEN GREN. +20.3.1945, NEUMANN WALTER UFFZ. *25.10.1902 +6.1945, NEUMANN WERNER GEFR. *9.12.1926 +5.5.1945, NEUMEIER KARL. GEFR. 18.9.1910 +8.2.1945, NEUSEL HEINRICH MTR. *25.11.1902 +17.2.1945, NIEDERMAYER ROLF GEFR. *19.1.1924 +16.7.1944, NIGGEL EDUARD OGEFR. *11.6.1917 +3.4.1945, NÖRNER LUDWIG SCHTZ. +1945, VON NOLCKEN REINHOLD UFFZ. *11.7.1908 +21.10.1944, NOWASCHEWSKY OGEFR. *27.5.1925 +3.2.1945, NUSNIK ANDREAS PION., OBERBRAMBERGER PIUS SOLD. *27.4.1908 +1945, OBST WALTER FELDW. *7.4.1897 +25.3.1945, OGASA ALFRED KAN. *10.3.1926 +5.2.1945, OKUPNIK JOSEF OGEFR. *24.10.1917 +8.5.1945, OLLESCH WILLI GREN. *28.4.1909 +9.2.1945, ORLICH FRANZ GEFR. *29.5.1923 +25.11.1943, ORLOW GEORG OGEFR. *2.10.1921 +19.2.1945, ORT EDUARD GEFR. +23.3.1945, ORTLEPP ALFRED OGEFR. *23.1.1914 +12.5.1944, PALFY JOHANN OGEFR. *5.6.1899 +9.2.1945, PALITSCHKA ERHARD UFFZ. *29.7.1910 +15.8.1944, PALM ALOIS OGEFR. *2.7.1918 +5.2.1945, PANHOLZER PETER PION. +7.4.1945, PAPLOWSKI HELKMUT FELDW. *24.10.1918 +17.12.1944, PARAKENINKS PAUL UFFZ. *5.12.1906 +27.2.1945, PATRZEK HANS GEFR. *14.8.1923 +11.4.1945, PAUER FRANZ ZOLLASS. *7.9.1906 +4.2.1945, PAULUN ARTUR OBWM. *6.11.191É +8.5.1945, PECHER FRANZ OBJÄG., PEICHL JOSEF OGEFR. *31.1.1919 +15.1.1946, PEITZ EGON GEFR., PERLE ALBERT GEFR. *8.9.1922 +14.2.1945, PESSINA ADOLF GEFR. *4.2.1922 +27.1.1945, PETERHOFF FRANZ HPTM. *24.6.1920 +6.2.1945, DR. PETERSEN CHRISTIAN OB.STBS.ARTZ. *13.9.1893 +15.3.1945, PETERSEN OTTO GEFR. *27.10.1912 +29.4.1945, PETRANGELI FELICE SOLD. *3.3.1915 +25.1.1945, PFEIFER STEFAN STGEFR. *24.1.1910 +2.2.1945, PFL¨GER PAUL GEFR. *18.2.1924 +3.2.1945, PHÜTZENREUTHER HEINZ GEFR. *15.3.1923 +7.2.1945, PICHLER FRANZ OGEFR. *24.3.1906 +1.4.1945, PIEKERT HERMANN WM. *4.1.1919 +5.5.1945, PIETROSCHEK FRITZ GREN. *20.5.1927 +29.3.1945, PIETRUCHA ANTON GEFR. *10.6.1914 +9.3.1945, PIETSCH HELMUT SCHTZ. *7.3.1926 +4.3.1945, PIOCH LEO UFFZ. *17.1.1914 +19.8.1940, PLASCHKE FRANZ OGEFR., PLETZ JOSEF GEFR. *23.12.1921 +5.5.1945, PLÖSSER KARL OBWM. *25.4.1904 +15.11.1944, PÖHLER GÜNTER OGEFR. *30.8.1921 +17.2.1945, POHL ERNEST FLIEG. *23.11.1904 +9.4.1946, POLANSKI KARL FELDW. *15.7.1891 +27.5.1945, POOS JEAN +23.3.1945, POSCH JOHANN SCHTZ. *7.1.1902 +25.2.1945, PRAECK JOSEF OGEFR. *18.9.1922 +7.5.1945, PRESING HELMUT GEFR. *17.7.1924 +17.4.1945, PRETSCHENDÖRFER KARL OGEFR. *16.11.1913 +10.12.1945, PRIBIL FRANZ GEFR. *9.2.1905 +7.5.1945, PRISTEL KURT GEFR. *8.4.1902 +7.2.1945, PROBSTEDER THEODOR STGEFR. *10.2.1916 +26.1.1945, PUMMER HERMANN STGEFR, *23.11.1897 +18.6.1945

(8. deska)
PURPER OTTO FELDW. *26.5.1915 +6.5.1945, RADKA WILLY GEFR., RAETENBORN OTTO FHR. +1945, RAHM HERMANN GREN. *7.4.1907 +31.1.1945, RAIMITZ VIKTOR KAN. *21.7.1908 +10.2.1945, RANDL JOHANN LT. *12.6.1920 +11.4.1945, RANK PAUL GEFR. +1.5.1945, RATHKE HERMANN OGEFR. *9.10.1906 +5.1945, RAUNITZ VIKTOR KAN., RAUSCHER FRANZ PION. *25.9.1926 +8.5.1945, RAUSCHKOLB WILHELM UFFZ. *11.1.1912 +25.3.1945, REBSTOCK EDMUND SCHTZ. *12.9.1919 +10.2.1945, REICHARDT ARIBERT GREN. *21.8.1927 +18.3.1945, REICHELT EMIL STGEFR. *20.9.1916 +9.5.1945, REICHELT FRIEDRICH OB.MT. *19.7.1897 +4.12.1945, REINERS HEINRICH OGEFR., REINTJES WILHELM GEFR. *3.1.1911 +8.4.1945, REISSEL HEINZ GEFR., REMMERS JAKOB HPTM. *13.8.1913 +8.5.1945, REMY LOTHAR SCHTZ. *21.10.1921 +28.3.1945, RES JAN SOLD. *15.6.1902 +30.12.1945, RIBEITSCHENKO STEPHAN FRW. +3.5.1945, RICHTER HERBERT UFFZ. *25.6.1921 +30.3.1945, RIECKMANN ARNOLD UFFZ. *30.9.1921 +21.3.1945, RIEGER WOLFGANG *3.11.1904 +11.4.1945, RIENÄCKER HERMANN LT. *29.11.1922 +29.3.1945, RILERE DIETRICH OGEFR. +1945, RISCH KARL FELDW. *24.10.1919 +16.7.1944, RISCHER RUDOLF GEFR. *10.10.1926 +4.1945, RISOG LUDWIG FLIEG., ROBEL WALTER KAN. *24.5.1906 +25.4.1945, RODEGRO HERMANN SCHTZ. *2.10.1907 +20.2.1945, RODERUS FRIEDRICH OGEFR. +20.4.1945, RÖDEL HERNERT SCHTZ. *27.9.1918 +11.2.1945, RÖSNER WILHELM GEFR. *18.4.1921 +3.11.1941, RÖTHIG PAUL SOLD. *2.10.1909 +28.6.1945, RÖTTGER WILLI *13.10.1923 +8.5.1945, ROLKA FRANZ OGEFR. *29.1.1906 +8.2.1945, ROLLE KARL OGEFR. *5.2.1911 +17.12.1944, ROLLER HERMANN *1.2.1918 +18.5.1941, ROMANISCHEN IVAN SOLD., ROSE HEINZ GEFR.. ROSSTOCK ERNST SCHTZ. +25.10.1939, ROTHMUND LEONHARD OGEFR. *8.7.1904 +5.5.1945, RUDERER JOHANN GREN. *3.9.1927 +21.4.1945, RÏCKDER PAUL OGEFR. *20.6.1909 +2.5.1945, RÜSSEL HEINZ GEFR. +20.4.1945, RÜTHER HEINRICH UFFZ. *14.1.1912 +4.5.1945, RUB EMIL OGEFR. *29.4.1903 +9.4.1945, SACH GOTTFRIED OGEFR. *17.7.1923 +12.4.1943, SANDROCK ERNST KAN. *11.12.1907 +1.4.1945, SAUER GUSTAV GEFR. *19.3.1903 +26.5.1941, SAUPE VIKTOR *9.7.1912 +11.1.1945, SAVELSBERG ADAM UFFZ. *17.9.1912 +28.1.1945, SCHÄPERS JOSEF STGEFR. *19.1.1914 +21.3.1945, SCHECK KARL OGEFR. *1.11.1911 +27.3.1945, SCHEELE WALTER SCHTZ. *4.8.1914 +29.4.1945, SCHEFFEL ERICH GEFR. *10.2.1907 +1.5.1945, SCHENKEL ALOIS +28.5.1945, SCHERIAU KARL WM. *15.6.1909 +17.4.1945, SCHETTY ALOIS WM. +1945, SCHICKER ARNO OGEFR. *24.9.1906 +17.2.1945, SCHIEFNER OSKAR GREN. *13.5.1907 +10.12.1945, SCHINDELWIG ARTHUR GEFR. *2.1.1902 +18.5.1942, SCHINDLER JOSEF OGEFR. *28.6.1909 +7.12.1945, SCHINKE WALTER OGEFR. *3.11.1919 +4.1945, SCHLAGMANN WILHELM PION. *4.1.1903 +17.5.1945, SCHLEICH LORENZ STGEFR. *21.5.1914 +7.5.1945, SCHLEIDER HEINZ OGEFR. *4.8.1923 +27.1.1945, SCHMIDT ALEXANDER OKAN. *5.3.1916 +4.1945, SCHMIDT CHRISTIAN GREN. *12.6.1911 +4.2.1945, SCHMIDT ERICH KAN. *8.3.1910 +7.5.1945, SCHMIDT KARL OGEFR. +17.2.1945, SCHMIDT MAX GEFR. *16.2.1925 +1.4.1945, SCHMIDT MICHAEL OGEFR. *19.4.1908 +2.2.1945, SCHMIEDEBERG +1945, SCHMIEDT LEO GEFR. +18.4.1945, SCHMITT WILHELM GREN. *20.5.1907 +21.2.1945, SCHNEIDER AUGUST OGEFR. *30.12.1918 +14.2.1945, SCHNEIDER OSKAR OGEFR. *25.1.1904 +9.3.1945, SCHNITZER ERWIN OKAN. *5.9.1925 +19.4.1945, SCHÖER HUBERT GEFR., SCHÖN MARTIN GREN. *27.9.1906 +26.2.1945, SCHÖNWÄLDER HERBERT OGEFR. *10.6.1915 +18.4.1945, SCHOLZ ALFONS SCHTZ. *30.5.1905 +16.7.1940, SCHOLZ JOSEF VSTM. *18.7.1899 +23.5.1945, SCHOLZ KARL GEFR. +1945, SCHOOP WILHELM LT. *15.10.1908 +7.5.1945, SCHRADER SIEGFRIED GEFR. *16.11.1925 +6.1.1945

(9. deska)
SCHREIER BRUNO GEFR. *9.8.1924 +17.4.1945, SCHREINER HANS UFFZ. *9.2.1921 +6.3.1945, SCHREYER ALFRED GEFR. *26.6.1899 +29.3.1945, SCHRÖDER HANS GEFR. *3.7.1909 +16.4.1945, SCHRÖDER KARL GEFR. *21.9.1925 +4.1945, SCHUHMACHER HELMUT OGEFR. *30.10.1921 +27.1.1945, SCHULTER WILHELM UFFZ. ANW. *1914 +4.5.1945, SCHULTZE WILFRIED OBLT. *7.3.1916 +18.1.1945, SCHULZ WALTER MTR. +1945, SCHULZE FRITZ UFFZ. *3.9.1913 +11.4.1945, SCHULZE KURT GEFR. *8.3.1907 +19.4.1945, SCHUMACHER JOHANN OGEFR. *25.7.1909 +1.4.1945, SCHUSTER FRITZ STGEFR. *4.7.1921 +8.5.1945, SCHWARZ GÜNTHER GEFR. +6.4.1945, SCHWARZ HANS SOLD. *1926 +8.5.1945, SCHWERDTREGER ERICH OFELDW. *7.7.1913 +7.5.1945, SEEEGER GEORG OGEFR. *20.10.1907 +6.3.1945, SEIDEL KURT OGEFR. *25.3.1911 +5.5.1945, SEIFERT HORST GEFR., SEMMA HERBERT UFFZ. *29.7.1910 +1.2.1945, SENF HANS FELDW. *1917 +3.1945, SENFT HEINRICH OGEFR. *23.6.1913 +23.4.1945, SEYDA KARL OBLT. *30.9.1918 +28.3.1945, SICKER HELMUT OGEFR. *6.4.1920 +13.11.1944, SIEBERT AUGUST GREN., SIEGFRIEDT JOHANNES FUNK. *19.8.1926 +25.3.1945, SIELOW HORST UFFZ. *1921 +3.1945, SIENEL JOHANN UFFZ. *26.11.1916 +14.3.1944, SIEVER KURT GREN., SIGLREITHMAIER FRANZ OGEFR. *30.12.1921 +27.3.1945, SIMON GEORG OGEFR. +29.3.1945, SIMON PAUL OGEFR. *30.10.1897 +5.5.1944, SKRIPCZYK ALEXANDER GEFR. *11.12.1905 +18.4.1945, SLANIK FRANTISEK *4.9.1909 +29.11.1945, SLAWITZ OTTOMAR UFFZ. *6.7.1918 +24.2.1945, SMOLENKA GUSTAV UFFZ. *20.2.1893 +25.5.1945, SMREKA JOSEF +30.4.1945, SOMMER PAUL STGEFR. *21.2.1908 +7.1945, SOTER JOHANN OGEFR. *18.10.1902 +3.5.1945, SOWIETZKI PETR OGEFR. *5.5.1920 +29.1.1945, SPANIGER KURT UFFZ. *29.11.1904 +28.6.1945, SPARRER WILHELM WM. *28.11.1903 +27.2.1945, SPECKMANN HUGO WM., SPRANG KURT OGEFR. *3.6.1911 +25.3.1945, SRP ANTON SOLD. *28.9.1913 +12.12.1944, STADNIK VLADISLAV, STÄGER FRIEDRICH OGEFR. *17.2.1912 +2.1945, STANEK JOSEF STFELDW. *15.11.1898 +16.11.1945, STANGASSINGER JOHANN STGEFR. *9.1.1914 +5.5.1945, STANKALLA ALOIS STFELDW. *4.8.1896 +10.1.1945, STANZEL GÜNTHER GEFR., STANZEL HANS WM., STASCHKE LOTHAR GEFR. *21.9.1925 +1.1945, STAUD CHRISTIAN UFFZ. *3.1.1911 +1.4.1945, STEFFEN HERBERT GEFR. *16.7.1914 +27.3.1945, STEGMANN KARL OGEFR. *6.9.1909 +4.5.1945, STEINBORN RICHARD GEFR. *27.12.1925 +6.4.1945, STEINER HANS UFFZ. +1945, STEINHAGEN HERMANN UFFZ. *24.3.1898 +4.1945, STEPHAN ARTHUR UFFZ. *13.9.1899 +3.4.1945, STEY RUDOLF GEFR. *3.6.1925 +5.5.1945, STOBER WERNER PION. *17.9.1925 +30.3.1945, STOCK ALFRED UFFZ., STOCK KARL-HEINZ OGEFR. *16.2.1927 +27.2.1945, STÖCKLE FRIEDRICH UFFZ. *1.11.1923 +26.4.1945, STÖRKE JOSEF FELDW. +1945, STÖRKLE FRANZ FELDW. *3.3.1915 +2.4.1945, STORCK KURT FELDW. *19.11.1918 +21.3.1945, STOSSBERG KURT OGEFR. *20.9.1920 +5.5.1945, STRAUß JOSEF GEFR. *7.9.1922 +27.1.1945, STREBLOW KLAUS.JÜRGEN FELDW. *26.11.1923 +27.4.1945, STRÜBEL ERWIN KAN. *10.8.1926 +16.4.1945, STRULLER KARL GEFR. *1.6.1925 +29.2.1945, STUHLMANN WILHELM WM. *11.7.1910 +13.3.1945, STYPER FRANZ GREN. *25.11.1923 +17.2.1945, SÜß FRIEDRICH *23.11.1883 +5.3.1945, SVOBODA JOHANNES GEFR. *17.2.1902 +7.4.1945, SYRNITZKI JOHANN OGEFR. *1.4.1921 +24.1.1945, SZEIGLOWSKI LADISLAUS GEFR. +14.3.1945, TABLOWSKY HELMUT FLIEG. +1944, TARARA JOACHIM GREN. *27.5.1927 +18.4.1945, TENTEN JOHANN SCHTZ. *17.10.1908 +20.4.1945, TETLE MIECZYSLAUS GEFR. *23.11.1923 +25.4.1945, THANNHÄUSER RUDOLF WM. +1.4.1945, THEIMER FRANZ OGEFR. *27.10.1904 +4.3.1943, THESE EMIL GEFR., THIERLING OTTO UFFZ. *23.11.1919 +12.2.1945, THOMA ERNST GEFR. *29.8.1925 +7.2.1945

(10. deska)
TISCHMACHER PETER GREN. *25.3.1911 +21.2.1945, TOMASCHITSCH JOSEF GEFR. *7.10.1922 +27.2.1945, TRUNZ ERNST KAN. *8.1.1920 +9.10.1941, TSCHEBULAR ALOIS JÄG. *12.5.1914 +28.4.1945, TSCHEY HUBERT LT. *31.1.1917 +19.4.1945, TSCHITSCHKO HEINRICH LT. *16.11.1922 +8.5.1945, TULLMIN ERWIN UFFZ. *27.8.1924 +4.1945, DR. UIBELEISEN ULLRICH-OTTO KARL ST.ARZT. *2.8.1909 +21.5.1945, ULLSPERGER ANTON UFFZ. *10.6.1903 +23.4.1945, ULTSCH GEORG GEFR. *1.4.1924 +13.2.1945, UNDEUTSCH GÜNTHER GEFR. *22.9.1922 +1.3.1945, UNTEUSCH ERNST GEFR. +1945, URITSCH JOSEF GEFR. *8.3.1925 +4.5.1945, USCHMANN ERNST OGEFR. *27.5.1917 +16.3.1945, VARGO LUDWIG *1.1.1914 +6.11.1945, VON VELTHEIM WERNER OFELDW. *20.12.1914 +5.5.1945, VENTZEKE WERNER GREN. *14.8.1906 +6.4.1945, VETTERMANN KARL OGEFR. *25.11.1904 +22.3.1946, VIERLING ALFRED OGEFR. *9.12.1924 +30.4.1945, VÖLK HANS OGEFR. *14.10.1924 +27.2.1945, VOIGT KARL GEFR. *15.6.1910 +3.2.1945, VIGTLÄNDER KURT OBWM., VOSCH KURT JÄG. +28.4.1945, WAGEMANN AUGUST UFFZ. *22.12.1913 +8.5.1945, WAGENER HERNERT SOLD. *22.12.1926 +7.5.1945, WAGNER CARSTEN LT. *1926 +3.5.1945, WAHL GEORG OGEFR., WALDNER FRANZ OGEFR. *4.3.1920 +30.4.1945, WALOWSKI JOHANN UFFZ., WALTER FRITZ UFFZ. *22.1.1917 +20.3.1945, WANNINGER KARL UFFZ. *23.1.1920 +3.1945, WASCHKE GUSTAV OBSCHTZ. *9.6.1902 +30.10.1943, WASCHKEWITZ THEOFIL OGEFR. *6.4.1907 +18.4.1945, WASSMANN HEINRICH OGEFR. *7.8.1909 +1.5.1945, WEBER HPTM., WEHMÖLLER ALOIS UFFFZ. *8.2.1910 +7.5.1945, WEIGEL STEFAN OBLT., WEISCH KURT UFFZ., WEISE RICHARD OGEFR. *2.9.1906 +29.4.1945, WEISS RUDOLF UFFZ., WEISE RICHARD OGEFR. *2.9.1906 +29.4.1945, WEISS RUDOLF UFFZ., WEIßENBERGER HANS OBLT. +17.8.1945, WEISSMANN WALDEMAR KAN. *18.8.1925 +22.2.1945, WELLHAUSEN HEINRICH UFFZ. *29.11.1894 +4.2.1945, WELTER FRANZ STGEFR. *9.4.1915 +4.1945, WENZEL REINHARD VSTM. *3.7.1897 +21.4.1945, WESSEL HEINRICH OGEFR. *13.1.1909 +24.4.1945, WESTER HUBERT GEFR. *11.3.1906 +10.4.1945, WEYER FELIX UFFZ. *25.7.1913 +4.1945, WICZKOWSKI ALFONS OGEFR- *3.10.1920 +12.3.1945, WIEDERHOLT HEINZ OGEFR. *15.3.1923 +30.1.1945, WIELAND FRANZ SOLD. *26.5.1907 +4.1945, WILD FRANZ UFFZ. *11.10.1919 +1.4.1945, WILKE EMIL GEFR. *26.9.1926 +30.4.1945, WILL RICHARD GEFR. *1.11.1918 +15.1.1944, WIMMER FRANZ GEFR., WINKLER HORST UFFZ. *28.4.1919 +30.4.1945, WINTER HELMUT UFFZ. *28.9.1919 +5.5.1945, WINTER KARL OGEFR., WINTER ROLF GEFR. *9.3.1923 +26.4.1945, WISCHKA THEODOR GREN. +11.1.1945, WITTHÜSER EMIL PION. *7.9.1910 +26.3.1945, WITTKA BRUNO OGEFR. *15.5.1910 +24.11.1943, WITZL ALBERT PION. *15.9.1926 +28.3.1945, WÖRNER LUDWIG OGREN. *20.8.1910 +21.2.1945, WOLF GERHARD +25.9.1944, WOLF PAUL UFFZ. *27.8.1921 +30.1.1945, WOLF ROBERT SCHTZ. *16.11.1907 +1.1945, WOLTERS JOSEF OGEFR. *16.7.1917 +9.5.1945, WOROBIEW FEDOR GEFR. *16.4.1906 +21.3.1945, WORONZOW PETER HPTM. *10.6.1914 +20.11.1944, WÜRKER REINHOLD SOLD. *29.3.1927 +3.1945, ZAK KARL WM. *11.9.1902 +14.3.1945, ZCERI JAN *12.121.1920 +16.11.1945, ZEIß KARL UFFZ. *9.4.1910 +27.4.1945, ZENK WALTER GEFR. *5.5.1921 +12.2.1945, ZICK KARL OGEFR. *17.10.1906 +29.1.1945, ZIELINSKI MAX PION. *3.3.1920 +27.3.1945, ZILM KURT OBWM. *27.11.1907 +27.4.1945, ZIMMERMANN ARTHUR OBWM., ZIMMERMANN FRANZ SOLD. *18.8.1900 +31.12.1945, ZOIDL JOHANN GEFR. *22.8.1924 +25.3.1945, ZOLOTAREV POETRO GREN. *23.8.1915 +14.2.1945, ZUMPE HEINRICH FELDW. *6.1.1°916 +30.1.1945, ZUMPFE HANS REG.RAT. *14.5.1903 +20.1.1945, ZWESPER ALOIS *24.12.1904 +3.11.1945, ZWIEDER PAUL UFFZ., SOWIE NEUN UNBEKANNTE KRIEGSTOTE UND EIN UNBEKANNTER SOLDAT
Poznámka:

informace z databáze CEVH MO:
Louka původně bez pomníku zvaná též německá louka, kde jsou uloženy ostatky německých vojáků i civilistů z let 1939 až 1945, a dále mužů i žen zahynulých v odsuvném středisku v Nových Hodolanech, Olomouci po roce 1945. 381 samostatných vojenských hrobů bez označení a asi dvě hrobové šachty. Celkový počet pohřbených osob 1240 osob.
V devadesátých letech 20. století pietně upravena. Doplněna žulovými kříži a u cesty do obloku uloženými žulovými kvádry s deskami se jmény uložených.


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7107-26295
Pomník přidal: Petr Novák
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pohřebište vojáků Rudé armády

Autor: Petr Novák, 11.04.2007
Umístění: Olomouc, Třída Míru, hřbitov Neředín
Nápis:
HROMADNÝ HROB
1436 VOJÁKŮ RA
Z TOHO 9 ŽEN

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Petr Novák

Urna Jan Marušák

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
JAN
MARUŠÁK
KPT. V.V.
* 27.10.1893 + 5.5.1964

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Urna Alois Šimek

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
ALOIS
ŠIMEK
* 21.2.1915 + 5.5.1975
Poznámka:

foto vojáka v uniformě


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Urna Tomáš Mlčoch

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
TOMÁŠ
MLČOCH
KPT. V.V.
* 16.2.1890 + 3.12.1954

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Urna Karel Vašek

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
plk.
KAREL
VAŠEK
* 26.11.1918 + 1.1.2006

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Urna Ján Krídlo

Autor: Mgr. Jaroslav Krídlo, 19.07.2013
Umístění: Olomouc, třída Míru, hřbitov Neředín
Nápis:
JÁN KRÍDLO
*19.7.1927 †10.3.1991
Poznámka:

aktivní účastník boje proti fašismu v jednotkách 1. čs. armádního sboru v SSSR, zraněn v boji pod Strečnem, služba v Československé lidové armádě zakončena v hodnosti podplukovník


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Mgr. Jaroslav Krídlo

Urna Jaroslav Slouka

Autor: Ing. František Jedlička, 13.05.2016
Umístění: Olomouc, Třída Míru, na stěně k parkovišti
Nápis:
Ing. JAROSLAV
SLOUKA
*30.7.1936 +6.1.2016
Poznámka:

Plukovník Ing. Jaroslav Slouka v.v. byl před odchodem do důchodu ředitelem Vojenského opravárenského podniku 012 Nový Jičín-Bludovice.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Urna Václav Mráz

Autor: Ing. František Jedlička, 13.05.2016
Umístění: Olomouc, Třída Míru, na stěně k parkovišti
Nápis:
VÁCLAV
MRÁZ
*3.11.1945 +22.7.2013
Poznámka:

Plukovník gšt. Ing. Václav Mráz v.v. byl před odchodem do důchodu náčelníkem Ústřední tankové a automobilní základny Mladeč, když předtím působil na Vojenském velitelství střed v Olomouci a na Západním vojenském okruhu v Táboře ve funkcích logistiky a tankového vojska.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička