Praha 2

Albertov, Anglická, Anny Letenské, Apolinářská, Balbínova, Bělehradská, Belgická, Benátská, Blanická, Budečská, Čiklova, Francouzská, Gorazdova, Hlavova, Horská, Chodská, Italská, Jana Masaryka, Ječná, Jenštejnská, Karlovo náměstí, Kateřinská, Ke Karlovu, Korunní, Krkonošská, Lazarská, Legerova, Londýnská, Lumírova, Lužická, Lužická 1701/38, Mánesova, Mikovcova, Moravská, Myslíkova, Na Bojišti, Na Folimance, Na Slovanech, Na Slupi, Na Smetance, Na Švihance, Na Zderaze, náměstí Jiřího z Poděbrad, náměstí Míru, náměstí Pod Emauzy, Oldřichova, Palackého náměstí, Pod Zvonařkou, Podskalská, Polská, Rašínovo nábřeží, Resslova, Rumunská, Římská, Slavíkova, Slezská, Slovenská, Sokolská, Šafaříkova, Škrétova, Štulcova, Trojanova, Trojická, U nemocnice, Uruguayská, Václavská, Viničná, Vinohradská, Wenzigova, Wilsonova, Záhřebská, Žitná

Pamětní deska Bohumil Siřínek

Autor: Diana Štruplová, 27.01.2016
Umístění: Praha 2, Bělehradská 478/110, na zdi hotelu Beránek
Nápis:
Bohumil Siřínek
byl v těchto místech 21. srpna 1969,
ve věku čtrnácti let, smrtelně postřelen
členy Lidových milicí během protestů proti
sovětské okupaci Československa.
Poznámka:

Bohumil Siřínek se narodil v roce 1955. Jako žák základní školy se společně se svými kamarády 21. srpna 1969 přes Prahu vracel z výletu zpět domů do jižních Čech. V bezprostřední blízkosti kliniky v Londýnské ulici na Vinohradech, kde probíhaly protesty proti okupaci Československa, byl postřelen příslušníky komunistických pořádkových jednotek. Zraněním podlehl v ranních hodinách dne 24. srpna 1969.
Zdroj: http://www.ustrcr.cz/


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°4'29.6'' E14°25'57.87''
Pomník přidal: Milan Lašťovka

Kameny zmizelých - Rafael Schächter

Autor: Eva Lanzendorfová, 14.12.2019
Umístění: Praha 2, Bělehradská 573/61, chodník
Nápis:
ZDE BYDLEL
RAFAEL SCHÄCHTER
NAR. 1905
DEPORTOVÁN 1941
DO TEREZÍNA
ZAVRAŽDĚN 1945
Poznámka:

Rafael Schächter, narozen 27.5.1905, poslední bydliště před deportací Praha XII, Adresa/místo registrace v Protektorátu Praha I, Norimberská 12.
Transport H, č. 128 (30.11.1941, Praha-Terezín), Transport Er, č. 943 (16.10.1944, Terezín-Osvětim). Zahynul.
(zdroj: www.holocaust.cz )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Eva Lanzendorfová
Doplnění informací: Marek Lanzendorf

Kameny zmizelých - Zdeněk Schwarz

Autor: Eva Lanzendorfová, 14.12.2019
Umístění: Praha 2, Bělehradská 287/71, chodník
Nápis:
ZDE ŽIL
ZDENĚK SCHWARZ
NAR. 1919
DEPORTOVÁN 1941
DO TEREZÍNA
1943 DO OSVĚTIMI
ZAVRAŽDĚN
Poznámka:

Zdeněk Schwarz, narozen 16.2.1919, poslední bydliště před deportací Praha XIII.
Transport Ak, č. 169 (24.11.1941, Praha-Terezín). Transport Dr, č. 2584 (15.12.1943, Terezín-Osvětim). Zahynul.
(zdroj: www.holocaust.cz )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Eva Lanzendorfová
Doplnění informací: Marek Lanzendorf

Kameny zmizelých - Ota Freudenfeld a Hanuš Hachenburg

Autor: Josef Kareš, 09.10.2011
Umístění: Praha 2, Belgická 67/25, v chodníku před domem
Nápis:
ZDE BYDLEL
OTA FREUDENFELD
NAR. 1891
DEPORTOVÁN 1943
DO TEREZÍNA
ZAVRAŽDĚN
V OSVĚTIMI

ZDE BYDLEL
HANUŠ HACHENBURG
NAR. 1929
DEPORTOVÁN 1942
DO TEREZÍNA
ZAVRAŽDĚN
V OSVĚTIMI

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Josef Kareš
Příprava dat: Jiří Porteš

Kámen zmizelých - Josef Mautner

Autor: Vladimír Štrupl, 13.10.2018
Umístění: Praha 2, Belgická 67/25
Nápis:
ZDE ŽIL
JOSEF MAUTNER
NAR. 1929
DEPORTOVÁN
1942 DO TEREZÍNA
1944 DO OSVĚTIMI
ZAVRAŽDĚN

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Diana a Vladimír Štruplovi

Pamětní deska prof. V. J. Krajina

Autor: Vladimír Štrupl, 04.10.2004
Umístění: Praha 2, Benátská 433/2
Nápis:
PROF. V. J. KRAJINA
1905-1993
BOTANIK, POLITIK,
NÁRODNÍ HRDINA

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Pamětní deska Obětem 2. světové války

Autor: Vladimír Štrupl, 08.06.2005
Umístění: Praha 2, Blanická 2135/13
Nápis:
ČESKÁ ZEMSKÁ HASIČSKÁ JEDNOTA V PRAZE

PAMÁTCE 954 BRATŘÍ A SESTER
Z JEJICHŽ SMRTI A UTRPENÍ VYROSTLA NAŠE SVOBODA.
ČESKÝM ŽENÁM,
JEJICHŽ SYNOVÉ A MUŽOVÉ PADLI PŘI PLNĚNÍ POVINNOSTÍ HASIČSKÝCH,
NEBO TRPĚLI A UMÍRALI PRO OSVOBOZENÍ NÁRODA ČESKOSLOVENSKÉHO.
28.IX.1946
Poznámka:

V dubnu 1946 Zemská hasičská jednota v Čechách uzavřela první seznam svých členů, kteří padli v boji proti hitlerovské okupaci. Jednota k tomu pod strohým titulkem NAŠI MRTVÍ vydala toto prohlášení:
„Musí býti snahou každé organizace a tím více organizace hasičské, zachytiti pokud možno v největší šíři obraz let poroby a událostí slavné květnové revoluce. Boj byl veden na život a na smrt. Přežili jsme tuto dobu a vzpomínáme těch, kteří naše řady opustili."

První statistika padlých neobsahuje popravené a umučené hasiče ze všech koutů České republiky. Je dost pravděpodobné, že také hasiči na Moravě a ve Slezsku podobné výčty sestavili, ale nevíme o nich. Při zahájení I. řádné valné hromady České zemské hasičské jednoty 23. dubna 1946 v pražském Hasičském domě zaznělo:
„Krev hasičská barvila rodnou půdu. Publikací chceme připomenout, že krev neprolévali bezejmenní hasiči, a také ukázat, ze kterých sborů hrdinové pocházeli."

(Celkem v seznamu 861 osob).
Adam František, Třeboň
Adlof Josef, Úhonice
Anderle František, Nová Ves
Anděl František, Chrášťany
Andres František, Jíloviště
Baba Karel, Černčice
Bajer František, Dalovice
Balatka Josef, Bitouchov
Baloun Jan, Kuří
Barcal Miloslav, Mělník-Mlazice
Barek Miloslav, Kuří
Barnet Antonín, Choceň
Bárta Václav, Krásetín
Bartáček Jan, Nedabyle
Barták Jaroslav, Mělník
Bartoníček Václav, Luštěnice
Bartoš Václav, Krnsko
Bartůněk Vojtěch, Uhy
Bašta Leopold, Poděbrady
Bauer Václav, Nová Ves
Bažil Václav, Nová Homole
Bečvář Václav, Skály
Bednář Oldřich, Líbeznice
Bednář Rudolf, Řevnov
Běhna Ignát, Sukorady
Beinkolesová A., Jindřichův Hradec
Belda František, Libštát
Bělina Jaroslav, Pertoltice
Bělovský Otto, Červený Hrádek
Beneš František, Praha-Veleslavín
Beneš Václav, Draženov
Beránek, Rožnov
Bergman Václav, Široký Dvůr
Berka František, Byšice
Berkovec Vojtěch, Polička
Bitnar František, Zbečník
Bláha Josef, Ostřešany
Blažek Antonín, Hodonín
Blažek Josef, Nestrašovice
Blecha Josef, Vysočany
Borek Jan, Mnichovice
Borovička František, Jelčany
Bouček Josef, Černolice
Brabencova rodina, Čisovice
Breitenfeld Josef, Proseč
Brejcha Václav, Chrást u Plzně
Brožík Jaroslav, Chrást u Plzně
Brtna Josef, Leskovice
Brumlík J., Jindřichův Hradec
Brumla Jan, Puclice
Bud Otakar, Rakovník
Bucl Otakar, Rakovník
Bufka Jan, Puclice
Bufka Josef, Puclice
Bulíček Josef, Opočno
Bulín Václav, Břízsko
Bunda Václav, Benešov
Burda František, Křelovice
Burda Josef, Kruh
Bureš František, Mašov
Bureš František, Niměřice-Cetno
Buřič František, Kralupy
Bursa Pavel, Přívrať
Bürger Václav, Krásetín
Cepák František, Mláka
Cepila Jan, Klenovce
Cercha Josef, Hostín
Cingr František, Nová Huť
Cirek Jan, Čakovice
Císař František, Tehov
Coufal Jaroslav, Skrýšov
Čalek Josef, Kluky
Čapek Jan, Písek
Čejka Josef, Kasanovy
Čejka Karel, Doubravčany
Čermák František, Kamenné Žehrovice
Čermák Pavel, Horní Měcholupy
p. Černá, Kbely
Černohorský František, Rozdělov
Černý Emanuel, Kyje
Černý František, Lhota Německá
Černý František, Příbram
Černý Karel, Kbely
Červenka Karel, Svobodka
Červenka Oskar, Zliv
Červenka Oskar, Zliv
Červený Alois, Nezbavětice
Červený František, Hýskov
Červený Rudolf, Kyšice
Čipera Jan Ing., Střešovice
Čivrný František, Vysoké nad Jizerou
Čížek Matouš, Stěpánovice
Čížek Václav, Pamětice
Čížek Václav, Vráž
Čumrda Jan, Lahovice
Čurda Jaroslav, Dolná Sytová
Daněk Jan, Krucemburk
Daniel František, Ždírec
Daňha Bohumil, České Budějovice
Didelka Václav, Nasavrky
Diepold František, Rakovník
Deipold Karel, Rakovník
Dittrich Josef, Chotutice
Diviš Eduard, Osek
Dlouhý Josef, Panenský Týnec
Dobiáš František, Praha VII., Domovina
Doležal Antonín, Kojetín (Havlíčkův Brod)
Ďoubalík Josef, Vysoké nad Jizerou
Doucha František, Pamětice
Drábek Václav, Březová
Dragoun Jan, Charvátce
Drahoš Josef, Perálec
Drda Štěpán, Hostivice
Dvořák František, Brozany
Dvořák František, Čimice
Dvořák Jaroslav, Doubravce
Dvořák Karel, Divišovice
Dvořák Václav, Malíkovice
Dub Josef, Úpice-město
Dubský František, Čížová (Písek)
Duda Karel, Dubí
Dudek Václav, Praha-Chuchle
Dufek Václav, Vinoř
Durbaba František, Veselíčko
Ehl Jaroslav, Mrač
Faijl Ladislav, Dašice
Faltin Václav, Zibohlavy
Feter Antonín, Náchod
Fiala Ladislav, Březiněves
Fictum Jan, Puclice
Fiferna František, Dvůr Králové
Fikejz František, Slatinice
Filip Stanislav, Orličky u Jablonce
Fišer Alois, Krásetín
Fišer Jan, Puclice
Fišer Josef, Neuměř
Fleischmas R., Proseč u Skutče
Fleisner Josef, Bolevec
Fošum Josef, Přísečná
Fouček Jaroslav, Míreč
Franc Petr, Loukov
Franc Václav, Černíny
Frank Oto, Domoušice
Fremer Oldřich, Chrást u Plzně
Freund Arnošt, Jindřichův Hradec
Fridrich Josef, Vrapice
Frojda František, Krásetín
Frojda Tomáš, Krásetín
Frolík Antonín, České Budějovice
Fronc Oldřich, Hostavice
Gabriš František, Zruč nad Sázavou
Grof Václav, Studeňany
Hach Jaroslav, Štahlavice
Haisl Jan, Zlosyň
Hak František, Zálesí
Haken Miroslav JUDr., Slaný
Haleš Štěpán, Mcely
Hamouz Antonín, Kročehlavy
Hampejs Václav, Trpoměchy
Hamza Antonín, Sadská
Hanikýř Bohumil, Průhonice
Hanuš Jan, Jilemnice
Hanžl Vojtěch, Budyně
Hásek Josef, Vysoké nad Jizerou
Havel Antonín, Chlístov
Havelka Rudolf, Debř
Havelka Václav, Ledce
Havlíček Jaroslav, Velký Újezd
Havíř Jaroslav, Sobotka
Hejla Čeněk, Malá Chuchle
Helebrand František, Kročehlavy
Hermach Václav, Stelčeves
Hermann Pavel, Jindřichův Hradec
Herzán Josef, Chodov
Hlava Adolf, Loukov
Hlaváč Josef, Krakovčice
Hlaváček Josef, Mečeříž
Hlušička Václav, Višnov
Hnízdil Karel, Svépravice
Hocký Josef, Mělník-Mlazice
Hofman Karel, Úpice
Holan Vojtěch, Vranovice
Holeček Bohumír, Krucemburk
Holeček Josef, Lahovice
Holman Vojtěch, Vranovice
Holub Antonín, Letky nad Vltavou
Holub Josef ml., Rozkoš
Holub Karel, Úhonice
Holubec Josef, Vestec
Holý Jiří, Senomaty
Homůlka Vojtěch, Čelkovice
Honzík Emanuel, Lahovice
Horák František, Lidice
Horák Václav, Úhonice
Hořčík Václav, Byšice
Hornof Oldřich, Nebušice
Horynová Antonie, Hřmenín
Hoření Vilém, Jenišovice
Hospodářský Tomáš, Libníč
Hostoš František, Zbraslav
Houf Václav, Lidice
Hrabák Jan, Cheznovice
Hrbek Jaroslav, Buřenice
Hrdina František, Lhota pod Horami
Hromádka Josef, Vejprnice
Hrubeš František, Buštěhrad
Hrubeš Václav, Cerekvice
Hruška Stanislav, Lahovice
Hřích František, Chrást u Plzně
Hubálek Josef, Orličky (Ústí nad Orlicí)
Hubený Josef, Vlastiboř
Hucl Josef, Koterov
Hulinský Jaroslav, Třeboratice
Huml Adolf, Cheznovice
Huspeka Vlastimil, Trhové Sviny
Hűbner František, Přepeře
Hvězda Josef, Cánka (Opočno)
Hybner Václav, Stránčice
Hynek Josef, Javorníček
Hypša Miroslav, Zdíkov
Chaloupka František, Malinné
Chalupa Emil, Dolní Bousov
Chalupa Josef, Hořice
Chalupa Václav, Zásmuky
Charvát Jaroslav, Dubí
Chlada Karel, Předboj
Chládek František, Brňany
Cholt Josef, Opatovice
Chotětický Václav, Kostelec u Křížků
p. Chrbolka, Mnětice
Chvojka Josef, Živanice
Janáček Bohumil, Bělá
Janáček Bohumil, Bílek
Janáček Čeněk, Radovesnice
Janáček Jaroslav, Hradec Králové
Janda Karel, Nový Knín
Janda Rudolf, Křečov
Jandera Josef, Hostivice
Janďourek Rudolf, Brandýs nad Orlicí
Janek Jaroslav, Žďár
Janovský Jan, Blatná
Jansa František, Nouzov
Jansa Leopold Ing., Čachovice
Jarka Miroslav, Sejcká Lhota
Jaroš Václav, Mělník-Mlazice
Jebavý Josef, Loukov
Jelen Josef, Bohuslavice
Jelínek Jaroslav, Sobiňov
Jelínek Josef, Jiřice
Jelínek Josef, Opočínek
Jelínek Josef, Ronov
Jelínek Václav, Nové Dvory
Jerie Miroslav, Čimice
Ježek Jiří, Kamenice nad Lipou
Jílek Vlastimil, Chrást u Plzně
Jindra Antonín, Rájov
Jiránek V., Havlovice
Jiráň Jaroslav, Vehlovice
Jirotka Václav, Sedlec-Blata
Jiroušek Václav, Kbely
Jirovský Jaroslav, Krychnov
Jirový Václav, Nelahozeves
Jirsák Mirek, Třeboradice
Jiřele Ladislav, Unhošť
Jiřík František, Hlohová
Jiřinec František, Opatovice
Jiřiště Jaroslav, Studeňany
Jonák Josef, Kačice
Jozíf Jan, Opatovice
Jůza Jan, Jaroslav
Kábert Karel, Strážkovice
Kacafírek Stanislav, Turov
Kadlec František, Chrást
Kadlec František, Kardašova Řečice
Kadlec Josef, Chleby
Kadlec Josef, Lidice
Kadlec Prokop, Záborná Lhota
Kadidlo Bedřich, Oldřiš
Kaftan Jaroslav, Radotín
Kahovec Václav, Střešovice
Kalina Jaroslav, Dubí
Kalivoda Alois, Dobřív
Kalivoda Bedřich, Pocínovice
Kamba František, Cep
Kaninský Jaroslav, Mcely
Kaňka Josef, Dašice
Karda Vojtěch, Míšov
Kárník Josef, Volyň
Kasalický Josef, Máslovice
Kaván Bedřich, Hřmenín
Kavka Antonín, Buštěhrad
Kazimour Karel, Radětice
Keller Jindřich Dr. Ing., České Budějovice
Keller Václav, Ledce
Khas Josef, Puclice
Kintr František, Pacov
Klement František, Blovice (Plzeň)
Klicman Václav, Zahrádka
Klicman Václav, Zahrádka-Všechov
Klicpera V., Slivno
Klikar Josef, Bohdašín
Klimeš Bohumil, Dolní Břežany
Klimeš Jaroslav, Vestec
Klinkáček Adolf, Malinné
Kmošek Jaroslav, Trstěnice
Knížek Josef, Vysoké nad Jizerou
Knížek Josef, Židněves
Kňákal Jan, Pacov
Koblic František, Bradáčov
Kocourek Alois, Brozany
Kocourek František, Velká Chuchle
Kocvera Josef, Dolní Bousov
Kodádek Josef, Vodňany
Kodádková Antonie, Vodňany
Kodejš Rudolf, Jesenný
Kohn Karel, Sedlec
Kohn Rudolf, Sedlec
Kohora Břetislav, Ledečko
Koch Jaroslav, Sudoměř
Koidl František, Vlešín
Koklar Jan, Čakov
Kolafa Stanislav, Březnice
Koláč Vojtěch, Nový Hrádek nad Metují
Kolář Ladislav, Hnidousy
Komárek Jaroslav, Plchůvky
Konůpek Antonín, Bystřice
Kopal František, Malý Rohozec
Kopecký Tomáš, Lezník
Kopecký Zdeněk, Ličná
Koptík Jan, Nedomice
Korba Jan, Puclice
Korba Jan, Puclice
Korba Jiří, Puclice
Korba Josef, Puclice
Kordina Rudolf, Obodrž
Kosnař Václav, Rokycany
Kostlán Josef, Alšovice
Košvanec Jaroslav, Uhlířské Janovice
Kotalík Karel, Černčice
Kott Josef, Hvězda
Kouba Josef, Krásetín
Koubek Antonín, Obecnice
Koula Arnošt, Dříň
Kovárna Jindřich, Volyň
Kozlík Bohumil, Slavče
Kraft Josef, Chrást u Plzně
Král Stanislav, Obrubce
Král V., Zlonice
Král Václav, Přepeře
Král Václav, Třeboratice
Králík Karel, Roudnice
Kráčmar Antonín, Horní Javoří
Krám Antonín, Vysoká nad Labem
Kranich Ben., Pardubičky
Kratochvíl Mil., Trávčice
Krejčí Josef, Lezník
Krištof Josef, Háje
Krňanský Antonín, Dolní Břežany
Kroneisl František, Včelná
Krsek Čeněk, Albrechtice
Krutský Karel, Vrbová Lhota
Krym František, Žehrovice
Krzák Severin, Bernartice
Křapka Jaroslav, Rybnice
Křenek Josef, Zájezd
Křivánek Karel, Katovice
Křížek Antonín, Uhy
Kubát Karel, Sumanovice
Kubec Bohuslav, Malá Čermná
Kubelka František, Choltice
Kubín Josef, Mcely
Kubín Stanislav, Češov
Kubový Josef, Ústí nad Orlicí
Kučera Antonín, Ostrovec
Kučera Josef, Živonín
Kudrna Ferdinand, Černčice
Kudrna František, Černčice
Kulhánek Ladislav, Hluboš
Kuna Josef, Žilina
Kunc Václav, Osek
Kunst František, Bařatky
Kurz Josef, Vehlovice
Kvapil Vlad., Šepetely
Kviz Josef, Dobříš
Kyp Bohumil, Kladno
Lahoda Bohumil, Lošany
Lahuta Ladislav, Hřmenín
Laistner Václav, Luby
Lang Bohuslav, Litovice
Langová Marie, Litovice
Lapáček Josef, Čechtice
Lapáček Václav, Čechtice
Lastivka Jiří Dr., Malý Břevnov
Laušman Jaroslav, Zderadiny
Lenc František, Koterov
Lenc Jan, Komářice
Lešikar Josef, Nepomuk (Ústí nad Orlicí)
Libich František, Mcely
Lípa František, Sobiňov
Lísner Emanuel, Žižkov
Liška Jan, Puclice
Löffel Emilián, Halouny
Löffler Heřman, Žimutice
Löwy Ladislav, Jindřichův Hradec
Macourek Antonín, Chotěboř
Máčková Marie, Byšice
Mádle František, Zásmuky
Mach Jaroslav, Dvůr Králové
Mach Josef, Malý Břevnov
Maizl Josef, Buštěhrad
Majer Karel, Řeporyje
Makuš Jaroslav, Ruzyň
Malec Karel, Nová Huť
p. Maleninský, Hrobská Zahrádka
Mandys František, Malý Břevnov
Manžel Miloslav, Byšice
Marek Antonín, Mladé
Marek Karel, Královské Vinohrady
Marek Miloslav, Kohoutov
Mareš Alois, Mladá Vožice
Mareš Václav, Horažd'ovice
Marhoun František, Chrášťany
Martínek Josef, Mladé, N. Město n. Metují
Mařatka Karel, Vysoké nad Jizerou
Masopust Josef, Osenice
Mastík Josef, Sedlec
Mašek Antonín, Kadlín
Mašek Josef, Volárna
Matoušek František, Kralice
Matoušek Josef, Bukovník
Matoušek Josef, Nová Ves
Matoušek Josef, Vysoká u Mělníka
Matyáš Rudolf, Orlice
Mazal Jan, Lezník
Mazanec Josef, Puclice
Meduna Václav, Slatiňany
Melnický Jindřich, Orlice
Mezera František, Praha VII.
Michálek Karel, Potěhy
Míka Josef, Měšice
Mikas Josef, Bříštany
Mildorf Josef, Uhy
Militký Jiří, Hořice
Minář Karel, České Budějovice
Minařík Tomáš, Běstvina
Misbauer Jan, Krásetín
Mlejnek Petr, Železný Brod
Moravec Alfréd, Pacov
Moravec Karel, Týn nad Vltavou
Moravec Miroslav, Konojedy
Moravec Václav, Stelčeves
p. Moravcová, Konojedy
Mráz Kamil, Kamenec
Mrzena J., Svatkovice
Mrzena Josef, Cekanice
Musil František, Kyje
Musílek Josef, Chloumek
Musílek Ludvík Dr., Praha-Košíře
Mühlfait Oldřich, Dřínov
Müller Karel, Kačice
Müller Václav, Lidice
Müsbauer Jan, Krásetín
Nádvorník Václav, Hrušková
Náchodský Václav, Hrubý Jeseník
Najman Ladislav, Hostín u Velvar
Nálevka Josef, Vřesník
Nebesář František, Košetice
Nebeský Jindřich, Sázava
Nebeský Václav, Husinec
Nedošinský Josef, Lukavice
Nechvíl Václav, Kluky
Nekvida Josef, Svratouch
Němec František, Podhoří
Němec Václav, Hřiště
Němeček František, Mříčí
Němeček Jaroslav, Předhradí
Nevečeřal František, Chrást
Nezbeda Florián, Městec Králové
Nikl Josef, Slavětín
Novák Alois, Plzeň-Doubravka
Novák Alois, Stránčice
Novák František, Rybnice
Novák Josef, Praha-Bohnice
Novák Josef, Kolín
Novák Josef, Rohozná
Novák Karel, Zbraslav
Novák Otakar, Stará Ves
Novák Stanislav, Zadní Třebáň
Novák Václav, Křečhoř
Novotný Emil, Staré Sedlo
Novotný Josef, Pšovka
Novotný Miloslav, Bechlín
Novotný Vojtěch, Dříteň
Nunová A., Úpice-město
Nunová Marie, Úpice-město
Nykl Bohuslav, Koštálov
Nyklíček Otto, Bohdašín
Nyklíček Vilém, Úpice
NývIt Vilém, Rtyně
Obst Alois, Zbečník
Oktábec František, Bojanovice
Oplátka Rudolf, Přívory
Oplátková, sestra, Přívory
Oplátková, manželka, Přívory
Oplátka ml., syn, Přívory
Oplátka ml., syn, Přívory
Opička František, Oldřichoves
Ouhrabka František, Kbely
Ouhrabka Karel, Čakovice
Paidar Pavel, Kamenec
Paldus Antonín, Mnichovo Hradiště
Páleníček Bratr, Zadní Kopanina
Palivec Josef, Suchdol
Pancíř Rudolf, Petříkov
Pánek Vojtěch, Kaznějov
Panýrek Antonín, Hostůň
Partaj A., Bernartice
Pasáček Václav, Chrást u Plzně
Pašek Karel, Nekmíř
Patočka Antonín, Vysoké nad Jizerou
Pavel Jan, Jičín
Pavlík Alois, Ledce
Pavliš Josef, Skopytce
Pavlů Alois, Leskovice
Pavlůová Aloisie, manželka, Leskovice
Pavlůová Aloisie, dcera, Leskovice
Pazdera Josef, Šestajovice
Pazderka Jaroslav, Záborná Lhota
Pechánek Josef, Telce-Skály
Pejcha Josef, Kladno
Pekárek Karel, Zákolany
Pelc Karel, Lužec nad Vltavou
Pelcák František, Přívory
Pelikán Jaroslav, Nový Dvůr
Peršín Miroslav, Hořice
Pesinger František, Smrkov
Pešan Josef, Vysoká u Mělníka
Pešata Miroslav, Staré Sedlo
Peteřík Josef, Neuměř
Petira Bedřich, Újezdec
Petrák František, Loukov
Petrášek Josef, Lesky
Petřík Josef, Neuměř
Pícha Josef, Turov
Pilný František, Ostřešany
Piskáč Václav, Mladé
Pitín Josef, Bzí-Dupanda
Pivoňka Alois, Hrobská Zahrádka
Pivrnec Josef, Prosíčko
Plánička Jaroslav, Plánice
Plánský Jan, Mříčí
Pletánek Josef, Vysočany
Ploc Jaroslav, Kunratice
Ploc Jaroslav, ml., Kunratice
Plocha Jan, Tábor
Plzeňský Miroslav, Sejcká Lhota
Podrácký Václav, Stehelčeves
Pokorný Jan, Hostín
Polák Emil Dr., Ďáblice
Polák František, Dvůr Králové
Polák Václav, Hluboš
Polanka Karel, Horažďovice
Polanský Jan, Týniště nad Orlicí
Polívka J., Načeradec
Pomichálek Josef, Velký Osek
Pondělíček Jan, Hvězda
Poselt Karel, Kovanec
Pospíšil František, Bařatky
Pospíšil Vlad., Lidice
Poživil František, Dobrovice
Poživil František, Domousnice
Pražák Josef, Hemže
Pražan Václav, Nákří
Procházka Antonín, Střešovice
Procházka František, Čestín
Procházka František, Krchleby
Procházka František, Střešovice
Procházka J., Červené Janovice
Procházka J., Uhlířské Janovice
Procházka Josef, Líbeznice
Prostřední Karel, Slavětín
Prošek Alois, Královské Vinohrady
Protiva František, Dobřív
Průšek Josef, Horní Sloupnice
Ptáček Jaroslav, Uhlířské Janovice
Ptáčník František, Hostín
Ptáčník Václav, Stehelčeves
Půlpán František, Roudnice
Pulpán Josef, Němčice
Punčochář Vilém, Jílové
Radimecký Josef, Přívrať
Rais Antonín, Náchod
Rákos Václav, Lidice
Rauš Josef, Puclice
Reisinger Václav, Satalice
Rejda Karel, Skuteč
Repetný Josef, Vojkov
Rezek Karel, Motyčín
Režný Oldřich, Sázava
Ročeň Bohuslav, Horní Jelení
Rod Václav, Vokovice
Ropp Ladislav, Staňkova Ves
Rosol E. K., Mladá Vožice
Rukavička Karel, Praha-Braník
Rulec Jaromír, Hřmenín
Růžek Bohumil, Čerčany
Růžička Stanislav, Cerhenice
Růžička Václav, Lidice
Ryba L., Kopidlno
Rybička Jan, Týn nad Vltavou
Rýdl Karel, Náchod
Rypáček Jan, Hodětín
Rytíř Karel, Krásetín
Řehák Jaroslav, Rokytník
Řidký Josef, Mladošovice
Římal Jaroslav, Loučeň
Saidl Eduard, Lidice
Sajler Karel, Pecínov
Sajlerová ml., žačka, Pecínov
Salač Bedřich, Milý Bor
Samek Jan, Čánka-Opočno
Sebránek František, Mladotice
Sedláček Tomáš Dr., Nymburk
Sedlák Vojtěch, Nová Huť
Seliger Antonín, Smiřice
Severin Vlastimil, Hlinsko
Schart Adolf, Dobříš
Siebel Jaroslav, Domoušice
Singer Ivo, Jindřichův Hradec
Singer Leo, Jindřichův Hradec
Singer Leopold, Jindřichův Hradec
Skála Jan Dr., Jirmy
Skála Josef, Pardubice-Rosice
Skála Josef, Žďár
Skalický Josef, Horní Heřmanice (Ústí nad Orlicí)
Sklenář Jan, Brozany
Skočil Josef, Mladotice
Slabý Emanuel Dr., Praha-Vysočany
Slavík Jaroslav, Lukavec
Slavík Josef, Chacholice
Smíšovský Boh., Sedlice
Sobotka Jan, Pustina
Sochr Josef, Praha-Vinohrady
Sokolovský Jaroslav, Kralupy
Soldát Jaroslav, Bílina
Somr Ladislav, Čílec
Soukup Josef, Praha-Michle
Sova Václav, Praha-Podolí
Spal Antonín, Lidice
Spilko Josef, Vojtěchov
Starý Jan, Chlumec
Starý Karel, Rosice (Chrudim)
Stránský Josef, Slivno
Straska Alois, Lidice
Strnad Josef, Chlístovice
Studený František, Rohoznice
Studnička Olřich, Kacanovy
Stupka Miloslav, Leskovice
Sucharda Josef, Benešov
Suchý Rudolf, Lidice
Sušánek Josef, Slaný
Sváček Josef, Hrobská Zahrádka
Svátek Karel, Sedlec
Světlík Josef, Nový Hrádek
Sviták František, Radomyšl
Svoboda Jar., Malý Břevnov
Svoboda Jaroslav, Niměřice-Cetno
Svoboda Josef, Byšice
Svoboda Josef, Limuzy
Svoboda Josef, Milotice
Svoboda Josef, Moravany
Svoboda Ladislav, Záběhlice
Svoboda Stanislav, Koštálov
Svoboda Václav, Malšovice
Sýkora Václav, Žabovřesky
Syrovátko František, Skalice
Šafler Jan, Kolný
Šafránek Vendelín, Průhonice
Šanda Vladislav, Hovorčovice
Šašek Eduard, Bilichov
Šašek Václav, Kyšice
Šebek Václav, Prasko
Šebesta Václav, Puclice
Šebesta Vladimír, Dobříš
Šembera Gustav, České Budějovice
Šenfeld Josef, Lidice
Šesták Karel, Strážnice
Ševců Emanuel, Košťálov
Ševců Karel, Košťálov
Šifta František, Ledce
Šikola Jindřich, Těpeře
Šilar Bedřich, Němčí u Vysokého Mýta
Šilarová Marta, Němčí u Vysokého Mýta
Šíma Jaroslav, Sedlec
Šíma Matěj, Nová Huť
Šimica Václav, Předslav
Šiml Antonín, Rybnice
Šimral Antonín, Uhy
Šizling Jiří, Neuměř
Škop František, Loučeň
Škroch Vendelín, Luže
Šlégr Josef, Bor-Milý
Šlechta Jiří, Jilemnice
Šlesar Zdeněk, Hořovice
Šlosr Antonín, Brozany
Smejkal František, Pšovka
Šmejkal Ladislav, Radošovice
Šmíd Josef, Košťálov
Šmíd František, Kaznějov
Šmolcnop Josef, Pertoltice
Šobr Jiří, Puclice
Šourek Jan, Kacanovy
Špale Josef, Oltyň
Šperl František, Klatovy
Špeta Václav, Hlohová
Šponar František, Říčky
Špur Josef, Chuchelná
Šrajer František, Sukorady
Šrámek Antonín, Brozany
Šroub Josef, Horažďovice
Štafl Jaroslav, Krnsko
Štaif Karel, Chrást
Štajmar Jaroslav, Lahovice
Šťástka Jaroslav, Nová Ves u Vožic
Štefl Václav, Radčice
Šteinbach František, Puclice
Štembera Zdeněk, Sedlec
Štěpánek Jaroslav, Němčice
Štěpánek Josef, Břehy
Štochl Josef, Olešná
Šťovíček Čeněk, Štěpánov
Šťovíček Stanislav, Nekoř
Štrobl Vojtěch, Sonědraž
Šturma Jan, Rožnov
Šturma Karel, Klinkovice
Šturma Václav, Krnsko
Štys Alois, Rakovník
Šubrt Alfons, Zbečník
Šubrt Josef, Zruč nad Sázavou
Šváb František, Trávčice
Švarc František, Nedomice
Švejda Josef, Byšice
Švejk Vincent, Byšice
Švob Josef, neuvedeno
Tácha Josef, Sv. Jan nad Malší
Tácha Karel, Satalice
Tajč František, Poplze
Tajl Ladislav, Dašice
Tichý František, Velký Osek
Tlatl Josef, Lidice
Todt Josef, Hřivice
Toffolet Bohumil, Královské Vinohrady
Tojnar Václav, Týniště nad Orlicí
Toman Josef, Dvůr Králové
Tomášek Jaroslav, Olešnice
Tomášek Josef, Záborná Lhota
Tomášek Karel, Olešnice
Topinka Josef, Křivoklád
Topinka K., Nové Strašecí
Tošovský Rudolf, Týniště nad Orlicí
Trachta František, Roseč
Trojan Josef, Vysoké
Tryzna Pavel, Sedlec
Tučka Jan, Satalice
Tuháček Václav, Vejprnice
Ťukal František, Střížovice
Tůma Václav, Bechyně
Tůma Václav, Horažďovice
Ťupa Josef, Chráštany
Tvrdek Antonín, Boubská
Tyc František, Pardubičky
Tyc Václav, Dražkovice
Uldrich Václav, Čiháň
Ullman František, Obrubce
Ulrich Jan, Vrchoviny
Ulvr Josef, Kruh
Urban Jan, Klokočná
Urban Jan, Rožnov
Urban Karel, Hlubočepy
Urban Václav, Dubec
Urban Václav, Předboj
Urbánek Karel, Byšice
Vágner Alois, Krašovice
Valenta František, Hořensko
Valeš Josef, Braškov
Valter Miroslav, Záběhlice
Váňa Jaroslav, Lipnice
Vančura Julius, Chrást u Plzně
Vániš Josef, Brandýs nad Orlicí
Vaňour Jan, Dlouhá Třebová
Vávra František, Nedabyle
Vávra Josef, Trubějov
Vedral Jan, Radějovice
Vejvoda Jan, Obořiště
Velebil Eduard, Prčice
Velebil Josef, Petroupim
Velek Václav, Třeboň
Ventura Josef, Proseč
Veselák Josef, Staňkov-město
Veselý Josef, Luštěnice
Vestfál František, Újezd pod Kladnem
Větvička Václav, Bakov nad Jizerou
Vít František, Těpeře
Vítek Josef, Mělnické Vtelno
Vitvar Josef, Rovnáčov
Vlach Karel, Puclice
Vlček Josef, Otouš
Vobejda Josef, Velechvín
Voborský Václav, Brozany
Vodák František, Mrtník
Vodička J., Pokřikov
Vojta František, Nahořany
Volf Antonín, Ledce
Volf Josef, Puclice
Volkán Jaroslav, Beroun
Vomáčka Rudolf, Chábory
Vonášek Václav, Hornosín
Vonášek Václav, Hornosín
Vondra Václav, Jeneč
Vondáček Jaroslav, Náchod
Vondřejc Josef, Nový Hrádek nad Metují
Vopička Jindřich, Újezd pod Kladnem
Vořel Jiří, Doudleby
Vosátka Josef, Praha-Michle
Votoček Štěpán, Vysoké nad Jizerou
Votrubec František, Hořensko
Vraný Josef, Strampouch
Vrátil Jan, Brandýs nad Orlicí
Vrchota František, Chotoviny
Vyhnálek Vincenc, Čakovice
Vymetálek Josef, Bohdašín
Vyskočil Ladislav, Kyšperk
Vyžrálek František, Kaliště
Weilová M., Jindřichův Hradec
Weinerová M., Jindřichův Hradec
Weinstein Bedřich, Jindřichův Hradec
Weis Antonín, Hostín
Weis Karel, Kacanovy
Willenbach Hubert, Hořice
Willinger Otta, Týnec nad Labem
Zajíc František, Kralice
Záleský Jan, Nová Huť
Záruba František, Úpohlavy
Zdobnický Zdeněk, Doubleby
Zdrůbek Antonín, Buštěhrad
Zdvihal Josef, Dolní Počernice
Zelenka Václav, Palivo
Zelinka Josef, Ratboř
Zeman Josef, Vysoké Mýto
Zeman Oldřich, Roprechtice
Zeman Václav, Plzeň-Doudlevce
Zemek Oldřich, Brandýs nad Orlicí
Zinner Bohumil, Bělečko
Zmek Josef, Chotěboř
Žáček Dalibor, Bernartice
Žďárský Václav, Kobylisy
Žďárský Zdeněk, Kobylisy
Želízko Jaroslav, Krasilov
Žežulka Václav, Mníšek pod Brdy
Žid Jaroslav, Velké Poříčí
Žilka Jindřich Ing., Staré Ždánice

(Článek dr. Ivo Havlíka z Alarm revue hasičů a záchranářů 3/2020, s laskavým svolením autora)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Pamětní deska Jiří Jedlička

Autor: Josef Kareš, 13.09.2011
Umístění: Praha 2, Blanická 19/1971, Vinohrady, Obchodní akademie, v budově
Nápis:
V TOMTO DOMĚ BYL VYDÁN NA SMRT
DNE 11. ČERVNA 1942
NÁRODNÍ MUČEDNÍK
JIŘÍ JEDLIČKA
NAR. 28.X.1922 UMUČ. V ŘÍJNU 1942

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Josef Kareš
Příprava dat: Jiří Porteš

Kameny zmizelých - Růžena a Emilie Jelínkovy a Jiřina Zorinová

Autor: Vladimír Štrupl, 10.09.2020
Umístění: Praha 2, Blanická 591/1
Nápis:
ZDE ŽILA
JIŘINA ZORINOVÁ
ROZ. JELÍNKOVÁ
NAR. 1907
DEPORTOVÁNA 1942
DO TEREZÍNA
MALÉHO TROSTINCE
ZAVRAŽDĚNA

ZDE ŽILA
RŮŽENA JELÍNKOVÁ
NAR. 1907
DEPORTOVÁNA 1942
DO TEREZÍNA
MALÉHO TROSTINCE
ZAVRAŽDĚNA

ZDE ŽILA
EMILIE JELÍNKOVÁ
NAR. 1883
DEPORTOVÁNA 1942
DO TEREZÍNA,
MALÉHO TROSTINCE
ZAVRAŽDĚNA
Poznámka:

změna umístění kamenů v roce 2020, patrně při úpravě chodníku


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 3 VPM
Pomník přidal: Diana a Vladimír Štruplovi

Pamětní deska Josef Škalda

Autor: Vladimír a Diana Štruplovi, 05.04.2008
Umístění: Praha 2, Budečská 1026/14
Nápis:
ZDE V BŘEZNU R. 1939
JOSEF ŠKALDA
S NĚKOLIKA SPOLUPRACOVNÍKY
ZALOŽIL ILLEGÁLNÍ ČASOPIS
V BOJ
DRUŽSTVO V PRVNÍM SLEDU
SVOJI PRÁCI PRO VLAST
ZAPLATIL ŽIVOTEM
BYL SŤAT V BERLINĚ PLÖTZENSEE
23. LEDNA 1942

Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-0002-18093
Souřadnice: N50°04'27.17'' E14°26'31.83''
Pomník přidal: Vladimír Štrupl