Přehled Obětí – Liptovský Mikuláš, vojenský hřbitov – VPM č. 19049

text k VPM –  Hroby Obětí 2. světové války

https://www.vets.cz/vpm/19049-hroby-obeti-2-svetove-valky/#19049-hroby-obeti-2-svetove-valky

Jméno dle seznamu Řada Hrob dle seznamu Hrob skutečně Jméno dle náhrobníku ID hrobu Číslo hrobu dle CEVH Jméno Příjmení Hodnost Voj. číslo Narozen Místo narození Zemřel Místo úmrtí Příčina smrti Poznámka Jednotka
jako nezvěstný by neměl mít hrob 32809 II/109 František Franc svobodník 25722/m 8.1.1917 Chudenice, Klatovy 24.2.1945 neuvedeno nezvěstný 1. žen. Prapor
II. 1 Neznámý
II. 2 Neznámý
II. 3 Neznámý
II. 4 Neznámý
II. 5 Neznámý
II. 6 Neznámý
II. 7 Neznámý
II. 8 Neznámý
II. 9 Neznámý
II. 10 Neznámý
II. 11 Neznámý
II. 12 Neznámý
II. 13 Neznámý
II. 14 Neznámý
Puza Jozef II. 15 15 Neznámý
II. 16 Neznámý
II. 17 Neznámý
II. 18 Neznámý
II. 19 Neznámý
II. 20 Neznámý
II. 21 Neznámý
II. 22 Neznámý
II. 23 Neznámý
II. 24 Neznámý
II. 25 Neznámý
II. 26 Neznámý
II. 27 Neznámý
II. 28 Neznámý
II. 29 Neznámý
II. 30 Neznámý
II. 31 Neznámý
II. 32 Neznámý
II. 33 Neznámý
II. 34 Neznámý
II. 35 Neznámý
II. 36 Neznámý
II. 37 Neznámý
II. 38 Neznámý
II. 39 Neznámý
II. 40 Neznámý
II. 41 Neznámý
II. 42 Gromovský Jozef 32826 I/42 Josef Gromovský vojín 54202/m 21.12.1919 Koterbachy, Sp. N. Ves 8.3.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Jarenčuk Michal II. 43 43 Jarenčuk Michal měl by II/43 Demeter Jarenčuk vojín 21376/m 10.10.1913 Kvasy, Rachovo 11.2.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Pacola Štefan II. 44 44 Pacola Štefan 33555 II/44 Štefan Pacula vojín 19018/m 9.11.1926 Snina 11.3.1945 L. Mikuláš Padl v boji 1. pěší brigáda
Haváč Jozef II. 45 45 Havač Jozef měl by II/45 Jozef Hlaváč vojín 13704/m 3.3.1927 Dlouhé Pole, Volyň 30.3.1945 L. Mikuláš Padl v boji 4. pěší br.
Boksan Juraj II. 46 46 Boksan Juraj 32727 II/46 Juraj Bokšan svobodník 20226/m 10.5.1920 Velké Turice, Pěrečin 16.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Hudinač Ján II. 47 47 Hudinač Ján 32876 II/47 Ján Hudymač vojín 31478/m 18.12.1918 Torysa, Prešov 30.3.1945 Smrečany Padl v boji 4. pěší br.
Šmálik Pavel, por. II. 48 48 Šmálik Pavel, por., nar. 1922 33750 IX/76 Ivan Šmalík poručík 29565/m 23.6.1922 Nižná Šuňava 3.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Ščerbák Nikolaj II. 49 49 Ščerbák Nikolaj 33058 II/48 Michal Ščerbák vojín 19700/m 23.8.1919 Snina 3.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Toth Ľudvík II. 50 50 Toth Ľudvík 32997 II/50 Ludvík Toth vojín 35912/m 10.7.1920 Senec, Galanta 13.2.1945 Okoličné Padl v boji 1. pěší brigáda
Rybák Michal II. 51 51 Rybák Michal 33700 II/51 Michal Rybár svobodník 20363/m 1.4.1919 Dubove, Tjačiv 11.2.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Švarc Ján Juraj II. 52 52 Švarc Ján 33065 II/52 Jan Švarc poručík 30398/m 18.10.1912 Dobrá Niva, Zvolen 6.3.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Mogiš Eliáš Aleš II. 53 53 Mogiš Eliáš 33522 II/53 Eliáš Mogiš vojín 19101/m 22.7.1911 Skotarskoje, Svaljava 11.2.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Kondra Juraj II. 54 54 Kondra Juraj v databázi VÚA Praha nenalezen
Spilko Vasil Juraj II. 55 55 Spilko Vasil měl by II/55 Vasil Spilka vojín 21764/m 20.7.1911 Široký Luh, Tačevo 4.3.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Spišiak Michal II. 56 56 Spišiak Michal 33731 II/56 Michal Spišák desátník 35298/m 10.10.1918 Vyšná Slaná, Dobšiná 6.3.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Tomeňuk Ján II. 57 57 Tomeňuk Ján 33081 II/57 Jan Tomeňuk svobodník 20808/m 8.1.1913 Rachovo 11.2.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Peknik Rudolf II. 58 58 Peknik Rudolf 33568 II/58 Rudolf Pěknik četař 17825/m 9.3.1912 Vřesina, Hlučín 6.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Alexander Mikuláš II. 59 59 Alexander Mikuláš 32676 II/59 Mikuláš Alexander vojín 25694/m 17.12.1920 Baranince, Užhorod 16.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Prijmok Vasil II. 60 60 Prijmok Vasil 33679 II/60 Vasil Primjok svobodník 20800/m 13.1.1914 Bogdan, Rachiv 11.2.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Mojar Michal II. 61 61 Mojar Michal měl by II/61 Michal Major svobodník 25186/m 8.11.1921 Kolodné, Ťačevo 12.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Dobranský Jozef II. 62 62 Dobranský Jozef 32761 II/62 Josef Dobranský vojín 35710/m 7.12.1911 Brustura, Tjačiv 17.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Daniš Jozef II. 63 63 Danic Jozef 32755 II/63 Josef Daniš vojín 2/0896 3.3.1922 3.4.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Bučko Ľudovít II. 64 64 Bučko Ludevít 32733 II/64 Ludevít Bučko vojín 2/1648 20.8.1906 Gelnica 30.3.1945 Trstená Padl v boji 3. pěší brigáda
Volenský Jozef Andrej II. 65 65 Volenský Jozef 32866 II/65 Josef Volanský svobodník 4785(6)/m 3.2.1922 Kobyle, Bardejov 5.3.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Timša Michal II. 66 66 Timša Michal 33074 II/66 Michal Timša vojín 1784/m 26.8.1924 Terešva, Tačevo 5.3.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Tafičuk Ján II. 67 67 Tafičuk Ján 33066 II/67 Ivan Tafičuk vojín 21164/m 19.9.1921 Rosuška, Rachovo 15.2.1945 Smrečany Padl v boji 1. pěší brigáda
Popivnák Štefan II. 68 68 Popivnák Štefan 33596 II/68 Štefan Popivňak vojín 21328/m 21.12.1914 Jasinja, Rachiv 16.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Popovič Juraj II. 69 69 Popovič Juraj 33597 II/69 Juraj Popovič svobodník 23556/m 2.4.1925 Repinne, Volove 25.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Parinucha Jozef II. 70 70 Parinucha Jozef v databázi VÚA Praha nenalezen
Plšek Antonín II. 71 71 Plšek Antonín 33587 II/71 Antonín Plšek vojín 16825/m 1927 16.3.1945 Smrečany Padl v boji 4. pěší br.
Rosko Ján II. 72 72 Roško Ján 33692 II/72 Ján Roško vojín 19696/m 28.12.1926 Rakovec n. O., Michalovce 17.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Rusňak Michal II. 73 73 Rusňák Michal 33699 II/73 Fedor Rusnák vojín 26301/m 6.2.1922 Trebušany, Rachiv 24.3.1945 L. Mikuláš Padl v boji 1. as
Terko Ladislav II. 74 74 Terko Ladislav měl by II/74 Ladislav Torok vojín 20095/m 5.2.1919 Želovce, Modrý Kameň 11.3.1945 L. Mikuláš Padl v boji 1. pěší brigáda
Kurica Tomáš II. 75 75 Kurica Tomáš 32988 II/75 Tomáš Kurica vojín 22209/m 11.11.1923 Berezovo, Chust 20.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Lipták Ján II. 76 76 Lipták Ján 33023 II/76 Ján Lipták vojín 35710/m 12.7.1911 Kraviany, Poprad 17.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Medsecký Ján II. 77 77 Medsecký Ján měl by II/77 Ján, Juraj Medvecký svobodník 22579/m 26.4.1916 Žbince, Michalovce 17.3.1945 Smrečany Padl v boji 3. pěší brigáda
Mackoň Michal II. 78 78 Mackoň Michal 33030 II/78 Michal Mackoň vojín 26789/m 1925 Toruň 3.4.1945 Smrečany Padl v boji 4. pěší br.
Ogurčák Peter II. 79 79 Ogurčák Peter 33544 II/79 Peter Ogurčák vojín 32562/m 23.6.1924 Markušovce, Sp. N. Ves 9.4.1945 Smrečany Padl v boji 4. pěší br.
Mikolaj Ján II. 80 80 Mikolaj Ján 33514 II/80 Ján Mikolaj vojín 28552/m 14.5.1917 Markušovce 4.4.1945 Smrečany Padl v boji 4. pěší br.
Vargovčák Pavel II. 81 81 Vargovčák Pavel 32874 II/81 Pavol Vargovčák vojín 58727/m 22.5.1927 Myslava, Košice 3.4.1945 Smrečany Padl v boji 4. pěší br.
Kužmír Michal II. 82 82 Kužmír Michal měl by II/82 Michal Kušnír vojín 26868/m 13.9.1924 Sečovce, Trebišov 3.4.1945 Smrečany Padl v boji 4. pěší br.
II. 83 Proks Pavel,*8.III.1945 měl by II/83 Pavel Proks vojín 20047/m ?.3.1945 Lipt. Mikul. Nezvěstný 1. pěší brigáda
II. 84 Neznámý
II. 85 Neznámý
Melničuk Štefan II. 86 (skutečně III/86) 86 Neznámý
II. 87 Neznámý
II. 88 Neznámý
II. 89 Neznámý
II. 90 Neznámý
II. 91 Neznámý
II. 92 Neznámý
II. 93 Neznámý
II. 94 Neznámý
Gecko Ivan II. 95 95 Gecko Ivan 32817 II/95 Ivan Gecko rotný 35716/m 26.9.1924 Kušnice, Iršava 1.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Dekun Michal II. 96 96 Dekun Michal 32757 II/96 Michal Dekun vojín 26714/m 6.5.1923 Teresul, Tjačiv 31.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Kurtik Ján II. 97 97 Kurtik Ján 32989 II/97 Ján Kurtik vojín 19931/m 4.3.1945 Nacina Ves, MIchalovce 4.3.1945 ŽIar Padl v boji 3. pěší brigáda
Lazur Juraj II. 98 98 Lazur Juraj 33013 II/98 Juraj Lazur vojín 22618/m 2.1.1923 Vyšné Remety, Sobrance 13.2.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Lipovský Vladimír II. 99 99 Lipovský Vladimír měl by II/99 Vladimír Lipavský vojín 12103/m 11.6.1915 Hrušvice, Volyň 3.3.1945 Žiar Padl v boji 1. pěší brigáda
Kožej Michal II. 100 100 Kožej Michal 32976 II/100 Michal Kožej svobodník 23018/m 13.12.1934 Kladzany, Vranov n/T 30.3.1945 Žiar Padl v boji 1. pěší brigáda
Mojžiš Anton II. 101 101 Mojžiš Anton 33523 II/101 Antonín Mojžíš desátník 6953/m 10.10.1922 Valaska, Brezno n. H. 1.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Dzuman Jozef II. 102 102 Džurman Jozef, tu spočíva, *19.X.1919 měl by II/103 Jozef Džurman vojín 32281/m 20.10.1919 Jarovnice, Sabinov 23.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Mervinský Vladimír II. 103 103 Mervinský Vladimír 33503 II/103 Vladimír Mervinský vojín 16692/m 6.7.1904 Volkov, Volyň 17.3.1945 L. Hrádok Podlehl zranění 3. pěší brigáda
Pavlus Ján II. 104 104 Pavlus Ján 33565 II/104 Ján Pavluk vojín 35782/m 15.6.1912 4.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Fabka Michal II. 105 105 Fabka Michal 32794 II/105 Michal Fabka desátník 6104/m 31.3.1922 Brehy, N. Baňa 31.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Hanaček Pavel II. 106 106 Hanaček Pavel 32831 II/106 Pavel Hamáček četař 32192/m 3.10.1916 Č. Lehota, Dobšiná 23.3.1945 Žiar Padl v boji 1. pěší brigáda
Dlanka Emil II. 107 107 Dlanka Emil měl by II/107 Emil Deanka vojín 54027/m 12.11.1919 Niž. Slaná, Dobšiná 23.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Cornak Juraj II. 108 108 Cornak Juraj měl by II/108 Juraj Čorňák vojín 2/0534 24.4.1920 Lutyna, Sabinov 21.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Francev Vladimír (dvakrát) II. 109 109 Francev Vladim. měl by II/109 Vladimír Francev desátník 13792/m 27.2.1925 Mamcev, SSSR 22.2.1945 Sv. Jan Podlehl zranění ošetřovna 3. pěší brigáda
Vojtela Štefan II. 110 110 Vojtela Štefan 32868 II/110 Štefan Vojtilla vojín 20551/m 23.3.1917 Závadka, Sp. N. Ves 23.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Mikita Andrej II. 111 111 Mikita Andrej 33513 II/111 Andrej Mikita svobodník 25334/m 27.11.1922 Výrava, Medzilaborce 31.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Jakubčo Štefan II. 112 112 Jakubčo Štefan 32910 II/112 Štefan Jakubčo poručík 30979/m 26.6.1921 Snina 30.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Janiga Štefan II. 113 113 Janiga Štefan měl by II/113 Štefan Janiga vojín 20454/m 31.7.1919 Šala n/Váhom 4.2.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Subota Gregor II. 114 114 Subota Gregor 33721 II/114 Hrihor Subota svobodník 20249/m 13.6.1921 Niž. Sinevir, Volove 31.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Ignát Michal II. 115 115 Ignát Michal 32902 II/115 Michal Ihnát svobodník 27515/m 11.10.1912 Salbodoš, Chust 31.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Polozinec Štefan II. 116 116 Polozinec Štefan 33593 II/116 Štefan Polažinec vojín 1200/m 6.1.1917 Sinovír, Volove 23.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Semsa Vladimir II. 117 117 Semsa Vladimir měl by II/117 Vladimír Šimša vojín 17054/m 12.8.1926 Ivaniče Staré, Volyň 31.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Tarnovský Juraj II. 118 118 Tarnovský Juraj 33068 II/118 Juraj Tarnovský vojín 58605/m 14.11.1915 Mokroluh, Bardejov 21.3.1945 Žiar Padl v boji 4. pěší br.
Korlík Michal II. 119 119 Korlík Michal měl by II/119 Milan Karlík svobodník 30438/m 21.9.1927 Medzilaborce 8.4.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Kasnír Juraj II. 120 120 Kašnír Juraj měl by II/120 Juraj Kučin vojín 21647/m 6.6.1911 5.2.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Rebej Michal II. 121 121 Rebej Michal 33684 II/121 Michal Rebej vojín 35324/m 2.10.1924 Vyrava, Medzilaborce 3.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Vojnagi Ivan II. 122 122 Vojnagi Ivan měl by II/122 Ivan Vajnagi svobodník 18829/m 25.3.1904 Bedevla, Tačevo 12.2.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Smelko Bartolomej II. 123 123 Smelko Bartolomej měl by II/123 Bartolomej Šmelko vojín 29118/m 22.11.1923 Dobšiná, Rožňava 31.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Vidis Ľudovít II. 124 124 Vidis Ľudevít 32871 II/124 Ludevít Vidiš četař 29400/m 25.8.1919 Harbušice, Spišská N. Ves 31.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
Mikulec Jindrich II. 125 125 Mikulec Jindřich 33515 II/125 Jindřich Mikulec vojín 20682/m 11.2.1921 Velká Maňa, Vráble 23.3.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
II. 126 Lendel Ján měl by II/126 Jan Lenděl vojín 20258/m 16.1.1914 Brod, Iršava 4.2.1945 Žiar Padl v boji 3. pěší brigáda
II. 127 Neznámý
II. 128 Neznámý
II. 129 Neznámý
II. 130 Neznámý
II. 131 Neznámý
II. 132 Neznámý
II. 133 Neznámý
II. 134 Neznámý
II. 135 Neznámý
II. 136 Neznámý
II. 137 Neznámý
II. 138 Neznámý
II. 139 Neznámý