Bratislava

Pomník Obetiam 1. svetovej vojny

Autor: Ladislav Barabás, 03.10.2014
Umístění: Bratislava, Kaštieľska, asi v polovici cintorína v Prievoze
Nápis:
K pamiatke v svetovej válke
padlým naším hrdinom.

Zur Erinnerung an unsere
Helden des Weltkrieges.

A világháborúban elesett
höseink emlékére.

Beringer Friedrich Jäger J.B.N 19 28/VIII 1914
Berger Kristof Jnft. J.R.N. 72 11/IX 1914 bei Sandomir
Harb Johann Korp. Honv. R. 13 28/IX 1914
Gross Matias TrainSold. T.R. 5 31/X 1914
Bodi.g.r Kristof Feldw. J.R. 72 6/XII 1914
.a.enstein Joh. Honv. R. 13 10/... 1914 in Ostravitz
....ner Karl ..... 13 1914
...chn... Matias ..... 13 1915
............ Michael Korp. J.R. 72 9/I 1915 Bosni.
..chner ..h.nn Zugsf. J.B. 19 15/... 1915
..ndelin Karl Jnft. J.R. ... .../... 1915
.astl Michael ..... J.R. 72 8/XI 1915
.alatits Kristian Honv. R. 13 11/... 1915
Poznámka:

Pomník má aj funkciu hlavného kríža. Písmo na dvoch tabuliach je veľmi poškodené a nečitateľné. Podľa niekoľkých rozoznateľných písmen a ich rozmiestnenia sa dá predpokladať, že na tabuliach nie sú mená padlých. (Ladislav Barabás)

Porovnávaním mien na pomníku s Matrikou narodených ev. a. v. cirkvi (Taufbuch) 1882-1889 a 1890-1910 v Prievoze a záznamov v Zoznamoch strát a v Správach o ranených a chorých vydaných v rokoch veľkej vojny som sa pokúsil čo možno najpravdepodobnejšie doplniť priezviská padlých vojakov: Beringer Friedrich, Berger Kristof, Harb Johann, Gross Matias, Bodinger Kristof, Ladenstein Johann, Lechner Karl, Lechner Matias, Lechner Michael, Lechner Johann, Wendelin Karl, Kastl Michael, Maletits (Malatits ?) Kristian. V Zoznamoch strát a v Správach o ranených a chorých som pritom našiel ďalšie mená padlých s bydliskom v Prievoze, ktorých mená nie sú na pomníku: Mathias Szabler (Sabler), Andreas Tim, Michael Ham. (Peter Pavlík)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'49.0'' E17°10'00.2''
Pomník přidal: Peter Pavlík

Hrob Jozef Hrnčiar

Autor: Ladislav Barabás, 03.10.2014
Umístění: Bratislava, Kaštieľska, v pravej dolnej časti cintorína
Nápis:
TU ODPOČÍVA V POKOJI
PPLK. JOZEF HRNČIAR
*3.IV.1918 †1.X.1969

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'49.8'' E17°09'58.5''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Ľudovít Hucík

Autor: Ladislav Barabás, 03.10.2014
Umístění: Bratislava, Kaštieľska, v pravej dolnej časti cintorína
Nápis:
PLK. ĽUDOVÍT
HUCÍK
5.4.1818 – 23.11.2001

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'49.4'' E17°09'58.5''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Jaruško Michálik

Autor: Ladislav Barabás, 03.10.2014
Umístění: Bratislava, Kaštieľska, za vchodom do cintorína, vpravo
Nápis:
Tu odpočíva
v Kristu Pánu
voj. Jaruško
Michálik
*3.6.1948
†6.10.1968
Drahý synáčik, čakáme Ťa stále
i keď duša Tvoja je už u Boha.
Veríme, že všetci raz
stretneme sa s Tebou v nebi zas!
Spi sladko!

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'50.7'' E17°10'03.0''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pomník Bitka pri Lamači

Autor: Ladislav Barabás, 23.01.2014
Umístění: Bratislava, Klanec, na hrebeni vrchu Klanec nad Lamačom (pomník je v lese a nevedie k nemu značkovaný chodník)
Nápis:
PAMÄTNÍK

Na počesť padlých
22. júla 1866
Bitka pri LAMAČI
Konečná fáza
Prusko-Rakúskej vojny.

Obnovené OBNV – Lamač 1970
SVVL 2010

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°11'30.8'' E17°04'26.5''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Kamene zmiznutých - Gizela Fleischmannová

  • + o skupině VPM (Kameny zmizelých)
    • Projekt Kameny zmizelých (Stolpersteine)

      Německý termín „Stolperstein“ je složenina ze slov, která znamenají „zakopnout, škobrtnout“ a „kámen“. Volně tedy Stolpersteine lze přeložit jako „Kameny, které Vás přimějí k zastavení“ nebo „Kameny zmizelých“.
      Účel projektu Kameny zmizelých spočívá zejména v uctění a připomenutí památky obětí nacistické genocidy za druhé světové války.
      Zavražděným Židům, Romům, homosexuálům, fyzicky handicapovaným a Svědkům Jehovovým se prostřednictvím kostek s popisky individualizujícími každou z obětí a její osud dostává trvalé památky.
      Kostky jsou umísťovány na ulicích evropských měst na chodníku před domem, v němž nacisty zavražděný člověk naposledy bydlel. Kostky zde tvoří součást dlažby a stávají se ve veřejném prostoru stálou připomínkou zločinu, který byl nacisty a jejich pomahači spáchán.

      V České republice ja tato akce zaštítěna Českou unií židovské mládeže. Více o projektu a dalších kamenech ve světě na http://www.stolpersteine.com/
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Ladislav Barabás, 02.09.2015
Umístění: Bratislava, Klariská 7, pred domom na Klariskej 7
Nápis:
TU ŽILA
GIZELA
FLEISCHMANNOVÁ
ROD. FISCHEROVÁ
NAR. 1892
DEPORTOVANÁ 1944
DO SEREDE
DO OSVIENČIMU
ZAVRAŽDENÁ

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°8'40.6'' E17°6'18.2''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pomník sovietskej armáde

Autor: Ladislav Barabás, 17.11.2013
Umístění: Bratislava, Komárovská, na začiatku Komárovskej ulice v smere od Kazanskej ulice
Nápis:
ЧЕСТЬ И СЛАВА
ГЕРОИЧЕСКОЙ
СОВЕТСКОЙ
ГВАРДЕЙСКОЙ
ПЕХОТЕ
КОТОРАЯ 2 АПРЕЛЯ 1945 Г.
ПРОБИЛАСЬ В ПРИЕВОЗ
А УТРОМ 4 АПРЕЛЯ 1945 Г.
НЕОЖИДАННЫМ ШТУРМОМ
ОСВОБОДИЛА БРАТИСЛАВУ

ČESŤ A SLÁVA
HRDINSKEJ SOVIETSKEJ
GARDOVEJ PECHOTE,
KTORÁ 2.APRÍLA 1945
PRENIKLA DO PRIEVOZU
A RÁNO 4. APRÍLA 1945
PREKVAPIVÝM ÚTOKOM
OSLOBODILA
BRATISLAVU

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°07'57.9'' E17°12'03.2''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pamätná tabuľa M. R. Štefánik

Autor: Ladislav Barabás, 25.02.2014
Umístění: Bratislava, Konventná 13, na rohu ulíc Konventná a Lýcejná
Nápis:
V TOMTO A VEDĽAJŠOM DOME Č. 15 BÝVA-
LÉHO EV. LYCEA ŠTUDOVALI, ÚČINKOVALI,
VZKRIESENIE NÁRODA PRIPRAVOVALI:

MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK 1890

KUZMÁNYHO KRUH EV. AKADEMIKOV 1932
Poznámka:

Pamätnú tabuľu navrhol architekt Dušan Jurkovič.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'50.0'' E17°06'18.0''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Vojnový cintorín Obetí 1. svetovej vojny - sekcia I

Autor: Ladislav Barabás, 15.04.2015
Umístění: Bratislava, Kopčianska, odbočka z Kopčianskej ulice, vpravo
Nápis:
Vojnový cintorín a pamätník padlých
v I. sv. vojne z roku 1916
Petržalka – Kopčany

POSTOJ PÚTNIK,
ZVESTUJ TÝM,
KTORÍ NÁS VYSLALI,
ŽE MY TU LEŽÍME,
AKO ZÁKONY KÁZALI NÁM.

Meno: Dátum a miesto nar.: Dátum úmrtia: Štát: Hodnosť: Umiestnenie:

ŠTEFAN TULISZ 1899, Bošáca 21.1.1918 Československo pešiak I. sekcia, rad 6
FRANTIŠEK VARGA 1892, Zem. Oľa 9.1.1918 Československo delostrelec I. sekcia, rad 6
GYULA SOMOGYI 1899, Eperies (Jahodná) 29.0.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 4
JÁNOS SEDO 1899, Kostoľany 23.1.1918 Československo domobranec I. sekcia, rad 6
JOSEF RYŠAVÝ 1888, Liebentál 5.11.1917 Československo ženista I. sekcia, rad 4
FRANTIŠEK ROUBÍNEK 1890, Petrašovice 4.11.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 4
JÁNOS RAPCSÁN 1894, Hriňová 21.8.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 1
MICHAL RAMICS 1899, Vojčice 17.9.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 2
JOZEF PRACK 1884, Bratislava 31.10.1918 Československo jáger I. sekcia, rad 6
JOHANN PIRINGER 1868, Bratislava 26.8.1919 Československo delostrelec I. sekcia, rad 1
EDUARD OPACSKA 1888 Viedeň 22.10.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 3
MARKUS MARIAN 1871, Sekule 15.11.1918 Československo vojak I. sekcia, rad 6
ADAM MARTONIK 1896, Brezany 21.10.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 3
ANTON MALÍK 1868, Ružinská 17.8.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 1
LUDVIK KRESKCZI 1897, Branč 19.8.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 1
JÁN KOCSIS 1882, Horné Radošovce 27.9.1917 Československo dragúň I. sekcia, rad 2
JOZEF KISZELA 1878, Košúty 13.10.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 3
VINCENT CHOCHOLACSEK 1883, Brodské 28.9.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 2
JOHAN GUBÍK 1880, Sendurd 21.10.1917 Československo domobranec I. sekcia, rad 3
PETER DVORAN 1872, Hoštetno 28.11.1917 Československo slobodník I. sekcia, rad 4
MATIAS DANIEL 1897, Uhorská Ves 1.1.1918 Československo domobranec I. sekcia, rad 6
MICHAL CSAJKOVICS 1868, Malá Maňa 27.10.1917 Československo vojak-železničiar I. sekcia, rad 4
JOZEF BÓMA 1894, Baka 19.12.1917 Československo domobranec I. sekcia, rad 5
MICHAEL BLAZSEK 1873, Sereď 14.7.1917 Československo domobranec I. sekcia, rad 5
JÁNOS ŠESTÁK 1869, Saramdamásd 18.8.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 1
JOHAN EISL 1894, St. Wolfgang 20.11.1917 Rakúsko strelec I. sekcia, rad 4
VIKTOR KERESZTESI 1884, Alsopulya 24.9.1917 Maďarsko pešiak I. sekcia, rad 3
ALOIS KUNTNER 1899, Ercsenye 21.8.1917 Maďarsko jazdec I. sekcia, rad 1
JOSEF PUSSER 1869, Ruszt 20.10.1917 Maďarsko pešiak I. sekcia, rad 6
ALOIS TERCEL 1892, Štjak 7.1.1917 robotník I. sekcia, rad 6
ABDULAH ALIBEGOVICS 1872, Buljina 26.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
JASO BABIČ 1897, Sv. Juraj 1.12.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 5
MILOS BAJC 1887, Kristinja 13.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
MIHÁLY BERENDIAS 1898, Ledva-Rázsvolgy 19.8.1917 Kráľovstvo SHS ženista I. sekcia, rad 1
JOVAN BOJIC 1867, Vidovo-Selo 24.1.1918 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 6
MIKO BUDIČ 1882, Bohani 23.12.1917 Kráľovstvo SHS ženista I. sekcia, rad 5
FRANZ CIGELA 1897, Novi Svet 11.9.1917 Kráľovstvo SHS pionier I. sekcia, rad 2
FRANT. CSAVIUCSÁN 1870, Battyánfálu 14.1.1918 Kráľovstvo SHS vozataj I. sekcia, rad 6
ALOIS CSIMBORA 1893, Jelisavac 6.10.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 3
ISTVÁN CZELECZ 1896, Barkcz 24.1.1918 Kráľovstvo SHS desiatnik I. sekcia, rad 6
MEHMED ELEZOVIC 1885, Vrnogoč 5.10.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 5
IVAN FORTIČ 1894, Petrinja 13.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
JOHANN GERM 1887, Pristava 13.1.1918 Kráľovstvo SHS strelec I. sekcia, rad 6
JÁNOS HORVÁTH 1893, Kisszerdahely 30.8.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 1
MILE JOIČ 1896, Radlovici 26.8.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 1
STIPO LIVANČIČ 1877, Selo-Buselj 22.10.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 9
SPASOJE LUBARA 1886, Hadcici 17.8.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 1
OGMY MEDOVIC 1877, Veric 4.1.1918 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 6
VASILJE NESKOVICS 1887, Stanotone 3.9.1917 Kráľovstvo SHS delostrelec I. sekcia, rad 1
GAVRILO RAČIČ 1891, Mostar 29.10.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 4
MICHAEL RADAKOVICZ Rakonica 17.8.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 1
STEFAN RAINER 1885, Erszebétlak 17.9.1917 Maďarsko strelec I. sekcia, rad 2
ARIF SOFTIC 1895, Urrahova 6.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
MATYÁS TKALECZ 1873, Kiss-Lippa 25.10.1917 Maďarsko domobranec I. sekcia, rad 4
BEGO TRAGO 1897, Vratnica 19.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
NIKOLA ZIFKOVICS 1891, Stapandra 7.10.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 3
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
OGMY MEDOVIC 1877-1918, Kráľovstvo SHS
ALOIS TERCEL 1892-1918
MATIAS DANIEL 1897-1918, Československo
FRANTIŠEK VARGA 1892-1918, Československo
NEZNÁMY
JOHANN GERM 1887-1918, Kráľovstvo SHS
FRANT. CSAVIUCSÁN 1870-1918, Kráľovstvo SHS
MARKUS MARIAN 1871-1918, Československo
NEZNÁMY
PETER STEKINGER 1882-1918, Československo
JOZEF PRACK 1884-1918, Československo
ISTVAN CZELECZ 1896, Kráľovstvo SHS
JOVAN BOJIC 1867-1918, Kráľovstvo SHS
ŠTEFAN TULISZ 1899-1918, Československo
JANOS SEDO 1899-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
MIKO BUDIČ 1882-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
JOZEF BÓMA 1894-1917, Československo
NEZNÁMY
MICHAEL BLAZSEK 1873-1917, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
JASO BABIČ 1897-1917, Kráľovstvo SHS
MIHAL CSAJKOVICS 1868-1917, Československo
GAVRILO RAČIČ 1891-1917, Kráľovstvo SHS
MATYÁS TKALECZ 1873-1917, Maďarsko
NEZNÁMY
FRANTIŠEK ROUBÍNEK 1890-1917, Československo
NEZNÁMY
JOZEF RYŠAVÝ 1888-1917, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
JOHANN EISL 1894-1917, Rakúsko
PETER DVORAN 1872-1917, Československo
GYULA SOMOGYI 1899-1918, Československo
NEZNÁMY
VIKTOR KERESZTESI 1884-1917, Maďarsko
STIPO LIVANČIČ 1877-1917, Kráľovstvo SHS
EDUARD OPACSKA 1888-1917, Československo
JOHAN GUBÍK 1880-1917, Československo
ADAM MARTONIK 1896-1917, Československo
NEZNÁMY
JOSEF PUSSER 1869-1917, Maďarsko
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
JOZEF KISZELA 1878-1917, Československo
NIKOLA ZIFKOVICS 1891-1917, Kráľovstvo SHS
ALOIS CSIMBORA 1893-1917, Kráľovstvo SHS
MEHMED ELEZOVIC 1885-1917, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ARIF SOFTIC 1895-1917, Kráľovstvo SHS
FRANZ CIGELA 1897-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
NEZNÁMY
MILOS BAIC 1887-1917, Kráľovstvo SHS
IVAN FORTIČ 1894-1917, Kráľovstvo SHS
MICHAEL RAMICS 1899-1917, Československo
STEFAN RAINER 1885-1917, Maďarsko
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
BEGO TRAGO 1897-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ABDULAH ALIBEGOVICS 1872-1917, Kráľovstvo SHS
VINCENT CHOCHOLACSEK 1883-1917, Československo
JÁN KOCSIS 1882-1917, Československo
JÁNOS HORVÁTH 1893-1917, Kráľovstvo SHS
VASILJE NESKOVICS 1887-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
MILE JOIČ 1896-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
JOHAN PIRINGER 1868-1919, Československo
NEZNÁMY
ALOIS KUNTNER 1897-1917, Maďarsko
NEZNÁMY
JÁNOS RAPCSÁN 1874-1917, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
MIHÁLY BERENDIAS 1898-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
JÁNOS ŠESTÁK, 1869-1917, Československo
LUDVIK KRESKOCZI 1897-1917, Československo
NEZNÁMY
SPASOJE LUBARA 1886-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
MICHAEL RADAKOVICZ ?-1917, Kráľovstvo SHS
ANTON MALÍK 1868-1917, Československo

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 113 VPM
Souřadnice: N48°06'27.2'' E17°04'52.5'' (stred hrobového poľa)
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Vojnový cintorín Obetí 1. svetovej vojny - sekcia II

Autor: Ladislav Barabás, 15.04.2015
Umístění: Bratislava, Kopčianska, odbočka z Kopčianskej ulice, vpravo
Nápis:
Meno: Dátum a miesto nar.: Dátum úmrtia: Štát: Hodnosť: Umiestnenie:

FRANTIŠEK WONSZENU 1877, Vasárut 21.2.1918 Československo desiatnik II. sekcia, rad 1
JURAJ TAMASKÍN 1867, Dolné Příbovce 12.3.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 2
ANDREJ SZTRASZOVECZ 1887, Žilina 6.5.1917 Československo ženista II. sekcia, rad 5
RUDOLF TŮMA 1888, Konikssae 18.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
KAROL STOLÁR 1899, Zlaté Moravce 14.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 2
JOZEF SLAVIK 1874, Récsény 19.10.1917 Československo vojak II. sekcia, rad 3
ŠTEFAN SZELECZKY 1898, Nové Mesto n/V 23.2.1918 Československo vojak II. sekcia, rad 1
JOZEF STOLÁRIK 1872, Vesverel 22.4.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 4
FRANTIŠEK SCHOMVIESNER 1894, Bratislava 10.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
VENCEL ROTH 1894, Stankovice 21.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
VILHELM ROHLÍCZEK 1898, Malacky 29.3.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 3
FERENCZ REISMÜLLER 1876, Bratislava 2.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 4
LEOPOLD RAUS 1881, Bystřice 14.6.1918 Československo strelec II. sekcia, rad 6
EDMUND ONDREJKA 1884, Budapešť 19.2.1918 Československo dôstojnícky čakateľ II. sekcia, rad 1
PETER MLÁDEK 1886 Malé Borovice 5.4.1918 Československo jáger II. sekcia, rad 3
AMBRÓZ MIHALOVICS 1892, Horné Žemberovce 25.6.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
ONDRĚJ MEDVEGY 1869, Komašov 17.11,1917 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
JÁN MACKO 1885, Bzovica 7.2.1918 Československo desiatnik II. sekcia, rad 1
MÁRTON LUKACSOVICS 1893, Hlohovec 23.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
VENDEL LACHKOVITZ 1872, Stomfa (Stupava) 4.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 4
JÁNOS LADVENICZA 1896, Galanta 24.4.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
JOZEF KROVINA 1869, Horná Súča 22.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
JAN KRIZSAN 1874, Hont. Hušovce 22.3.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 3
PAVEL KRISTOFITS1873, Chorvátsky Grob 3.6.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 6
ANTON KOZSIK 1878, Mokrý Háj 31.1.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
FRANTIŠEK KOVÁTS 1885, Drahovce 23.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
ISTVÁN KÖRÖSI 1896, Farkašid (Vlčany) 9.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
JÁN KESZELBAUER 1872, Bratislava 24.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
VILÉM KARDOS 1892, Berlín 28.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 2
ZIGMUND JUHÁSZ 1871, Veľký Fedýmeš 17.6.1918 Československo vozataj II. sekcia, rad 6
GAŠPAR IVANCIK 1870, Čaka-Vráble 23.12.1917 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
THEODOR CHYBA 1890, Rokytná 11.6.1918 Československo šikovateľ II. sekcia, rad 6
MATHIAS CHOCHOLACSEK 1878, Vieska, 10.3.1918 Československo čatár II. sekcia, rad 2
JOZEF CHUČURIK 1897, Raková 17.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
LÁJOS HLADICS 1895, Bratislava 25.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
FERDINAND ŠLAMOS 1895, Trenčianske Teplice 19.5.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 5
MIHÁLY GALBA 1873, Smolenice 14.6.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 6
ANDREAS FIEDLER 1892, Trenčianska Teplá 23.5.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 5
JÁNOS FARKAS 1876, Žigart (Žihárec) 25.1.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
JÁNOSZ DVORSKÝ 1896, Badín 5.3.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 2
GYULA CSICSAI 1899, Čilizpatáž 25.6.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
BALÁZS CSEMETZ 1892, Kajal 6.3.1918 Československo vojak II. sekcia, rad 2
ISTVÁN ČECH 1899, Skalité 19.5.1918 Československo husár II. sekcia, rad 5
VILMÓS BUZINKAI 1892, Devín 28.4.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
JOZEF BRÁZDA, 1873, Vedvézi 8.15.1918 Československo ženista II. sekcia, rad 5
JÁNOS BLATNÁK 1896, Brezová 28.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 6
JÚLIUS BERNÁT 1895, Komjatice 4,5.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
FRANTIŠEK BERKI 1867, Detvianska Huta 18.11.1917 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
JAROSLAV BEDNÁR 1893, Svätý Jur 15.6.1918 Československo ženista II. sekcia, rad 6
LUDVIG BARTALOS 1867, Bratislava 17.4.1918 Československo sanitár II. sekcia, rad 6
BÉLA BARTALOS 1887, Alištál (Dolný Štál) 15.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
ONDREJ BALÁSZ 1867, Veľké Laváre 19.6.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 6
JOHAN BACHORCSIK 1867, Vrbové 16.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
GURG BABICZ 1868, Dolné Terohy 21.8.1818 Československo pešiak II. sekcia, rad 2
ISTVÁN ALMÁSI 1895, Mrezijovo Veľké 2.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 2
LAJOS SODER 1887, Ypolypaszto 3.4.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
ADOLF BACHMEIER ?, Atenburg 16.4.1918 Československo vojak, železničiar II. sekcia, rad 4
JOSEF KLOBNICZER 1867, Nagymárton 27.3.1918 Maďarsko pešiak II. sekcia, rad 3
JOZSEF KUNDTNER 1875, Gyonafalva 18.3.1918 Maďarsko domobranec II. sekcia, rad 5
JOHAN OPITZ 1869, Pomogy 17.3.1918 Maďarsko Ldst. frold II. sekcia, rad 3
MICHAEL PITTMANCR 1867, Žurany Maďarsko delostrelec II. sekcia, rad 3
STEFAN RAMINGER 1893, Wien 10.3.1918 Rakúsko slobodník II. sekcia, rad 2
FERENCZ SCHANDL 1881, Edla 23.2.1918 Rakúsko kanonier II. sekcia, rad 2
JOHANN SCHRÖCKER 1881, Aigen 31.5.1918 Rakúsko pešiak II. sekcia, rad 6
GIUSEPPE MARCOCCIA 1894, Secce Roma 3.11.1918 Taliansko desiatnik II. sekcia, rad 4
ANTONIO MOSSONI 1891, Santacaugiolo 3.11.1918 Taliansko pešiak II. sekcia, rad 2
TOMAS PIPSIČ 1868, Kail 1.3.1918 Taliansko domobranec II. sekcia, rad 5
ANDRIA ANDRIČ 1897, Gorna-Boderiste 13.3.1918 Kráľovstvo SHS domobranec II. sekcia, rad 2
BOZO BAJCETIC 1898, Mirilovici 16.3.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 2
IVAN DELIC 1893, Jasenica 12.5.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 5
JANO JAKOB ILIČ 1878, Vislesina 13.2.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 1
SACIR KARIČ 1895, Suha 16.2.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 1
JOVA KELEVA 1882, Sorajvilic 26.5.1918 Kráľovstvo SHS sapér II. sekcia, rad 5
NIKOLA MARIJANOVICS 1896, Glonce 9.3.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 2
JELISJA MARJANOVIČ 1877, Stanaci 19.4.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 4
FRANT. MOHARICS 1875, Felsömihályfálu 27.3.1918 Maďarsko pešiak II. sekcia, rad 3
SÁNDOR NEDELKOVIC 1899, Bolmány 19.6.1818 Maďarsko domobranec II. sekcia, rad 6
IVAN SATVIC 1891, SHS 8.6.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 6
MIJO SMERCSEK 1888, Domja 5.3.1918 Kráľovstvo SHS desiatnik II. sekcia, rad 2
LUDVIKVINTERSTEIN 1893, Lajkás 29.1.1918 Kráľovstvo SHS domobranec II. sekcia, rad 1
MIKA TRIPPA 1869, - 12.11.1918 - domobranec II. sekcia, rad 6

NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ONDREJ BALÁSZ 1867-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
SÁNDOR NEDELKOVIC 1899-1918, Maďarsko
LUDVIG BARTALOS 1867-1918, Československo
ZIGMUND JUHÁSZ 1871-1918, Československo
JAROSLAV BEDNÁR 1893-1918, Československo
MIHÁLY GALBA 1873-1918, Československo
LEOPOLD RAUS 1881-1918, Československo
JÁNOS BLATNÁK 1896-1918, Československo
JOHANN SCHRÖCKER 1881-1918, Rakúsko
THEODOR CHYBA 1890-1918, Československo
MIKA TRIPPA 1868-1918
IVAN SATVIC 1891-1918, Kráľovstvo SHS
PAVEL KRISTOFITS 1873-1918, Československo
ISTVÁN KŐRÖSI 1896-1918, Československo
FRANTIŠEK SCHOMVIESNER 1894-1918, Československo
IVAN DELIC 1893-1918, Kráľovstvo SHS
JOHAN BACHORCSIK 1868-1918, Československo
JOZEF CHUČURIK 1897-1918, Československo
JOZSEF KUNDTNER 1876-1918, Maďarsko
FERDINAND ŠLAMOS 1895-1918, Československo
ISTVÁN ČECH 1899-1918, Československo
ANDREAS FIEDLER 1892-1918, Československo
GAŠPAR IVANČIK 1870-1917, Československo
JOZEF BRÁZDA 1873-1918, Československo
JOVA KELEVA 1882-1918, Kráľovstvo SHS
TOMAS PAPSIČ 1868-1918, Taliansko
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ANDREJ SZTRASZOVECZ 1883-1917, Československo
JULIUS BERNÁT 1895-1918, Československo
JAN KRIZSAN 1874-1918, Československo
FERENZ REISTMÜLLER 1876-1918, Československo
VENDEL LACHKOVICZ 1872-1918, Československo
AMBRÓZ MIHALOVICS 892-1918, Československo
VILMÓS BUZINKAI 1892-1918, Československo
NEZNÁMY
JÁNOS LADVENITCZA 1869-1918, Československo
JOZEF STOLÁRIK 1872-1918, Československo
JELISJA MARJANOVIČ 1877-1918, Kráľovstvo SHS
FRANTIŠEK BERKI 1867-1918, Československo
ONDREJ MEDVEGY 1869-1917, Československo
GIUSEPPE MARCOCCIA 1894-1918, Taliansko
ADOLF BACHMEIER ?-1918, Československo
JOHAN OPICZ 1869-1918, Maďarsko
MICHAEL PITTMANCR 1869-1918, Maďarsko
NEZNÁMY
NEZNÁMY
MÁRTON LUKACSOVICS 1893-1918, Československo
NEZNÁMY
JÁN KESZELBAUER 1872-1918, Československo
LAJOS HLADICS 1895-1918, Československo
NEZNÁMY
FRANT. MOHARICS 1875-1918, Maďarsko
JOZEF SLAVIK 1874-1918, Československo
JOSEF KLOBNICZER 1867-1918, Maďarsko
LAJOS SODER 1887-1918, Československo
VILHELM ROHLICZEK 1898-1918, Československo
GYULA CSICSAY 1899-1918, Československo
PETER MLÁDEK 1886-1918, Československo
BOZO BAJCETIC 1898-1918, Kráľovstvo SHS
KAROL STOLÁR 1899-1918, Československo
NEZNÁMY
ANDRIA ANDRIČ 1897-1918, Kráľovstvo SHS
JURAJ TAMASKIN 1867-1918, Československo
MATHIAS CHOCHOLACSEK 1878-1918, Československo
ŠTEFAN RAMINGER 1893-1918 Rakúsko
NIKOLA MARIJANOVICS 1896-1918, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
BALÁZS CSEMETZ 1892-1918, Československo
JÁNOSZ DVORSKÝ 1896-1918, Československo
NEZNÁMY
MIJO SMRCSEK 1888-1918, Kráľovstvo SHS
GURG BABICZ 1899-1918, Československo
VILÉM KARDOS 1892-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
FERENCZ SCHANDL 1881-1918, Rakúsko
NEZNÁMY
ANTONIO MOSSONI 1891-1918, Taliansko
ISTVÁN ALMÁSI 1895-1918, Československo
JÁNOS FARKAS 1876-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ANTON KOZSIK 1878-1918, Československo
NEZNÁMY
JÁN MACKO 1885-1918, Československo
JANO JAKOB ILIČ 1878-1918, Kráľovstvo SHS
BÉLA BARTALOS 1887-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
SACIR KARIČ 1895-1918, Kráľovstvo SHS
LUDVIK VINTERSTEIN 1893-1918, Kráľovstvo SHS
EDMUND ONDREJKA 1884-1918, Československo
RUDOLF TŮMA 1888-1918, Československo
VENCEL ROTH 1894-1918, Československo
FRANTIŠEK WONSZENU 1877-1918, Československo
JOZEF KROVINA 1893-1918, Československo
NEZNÁMY
FRANTIŠEK KOVÁTS 1885-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 114 VPM
Souřadnice: N48°06'26.8'' E17°04'51.3'' (stred hrobového poľa)
Pomník přidal: Ladislav Barabás