Bratislava

Pamätná tabuľa gen. J. Ambruš

Autor: Ladislav Barabás, 07.11.2013
Umístění: Bratislava, Panenská 11, na budove Základnej umeleckej školy Miloša Ruppeldta
Nápis:
V TEJTO BUDOVE SÍDLILO ROKU 1945
VELITEĽSTVO LETECTVA 4. OBLASTI
PRE SLOVENSKO, KTOREJ NÁČELNÍKOM
BOL SLOVENSKÝ VLASTENEC,
OFFICER OF THE BRITISH EMPIRE
GENERÁL JÁN AMBRUŠ
1899 – 1994
VYNIKAJÚCI LETECKÝ AKROBAT,
VELITEĽ SLOVENSKÉHO LETECTVA,
VELITEĽ 312. ČS. LETKY ROYAL AIR FORCE
V BRITÁNII, LETECKÝ ATAŠÉ V KANADE.

VENUJÚ SPOLKY SLOVÁKOV
Z BULHARSKA A RUMUNSKA

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'51.7'' E17°06'10.6''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pamätná tabuľa Sándor Petőfi

Autor: Ladislav Barabás, 06.12.2011
Umístění: Bratislava, Panenská 27, ne dome č. 27
Nápis:
V TOMTO DOME PREBÝVAL V MESIACOCH MÁJ A JÚN ROKU 1843 SÁNDOR PETŐFI.
V PAMÄTLIVEJ ÚCTE UMIESTNIL 15. MARCA 1900 TOLDYHO SPOLOK V PREŠPORKU.
Obnovila Komisia pamätníka Sándora Petőfiho n. f. v septembri 1911.

EBBEN HÁZBAN LAKOTT PETŐFI SÁNDOR 1843. MÁJUS ÉS JÚNIUS HÓNAPBAN.
KEGYELETES EMLÉKÜLA POZSONYI TOLDY-KÖR 1900. MÁRCIUS HO 15-ÉN.
Felújította a Petőfi Sándor Emlékmű Bizottság 2011. Syeptemberében.
Poznámka:

Sándor Petőfi, pôv. Alexander Petrovič (1.1.1823 Malý Kereš - 31.7.1849 Segesvár) maďarský básnik slovenského pôvodu, jedna z najvýraznejších postáv revolúcie v roku 1848. Na jeseň 1848 bol v armáde ako vojnový korešpondent. Keď do priebehu revolúcie zasiahlo Rusko prihlásil sa do oddielov maďarskej armády generála Bema. Posledný raz ho videli pri Segesvári 31. júla 1849. O konci jeho života kolujú dve verzie: 1. padol v boji pri Segesvári, 2. ako vojnový zajatec bol odvlečený do Ruska a ešte istý čas žil na Sibíri.
(zdroj: Wikipédia)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°8'53.5'' E17°6'20.6''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pomník Vladimír Plicka

Autor: Ladislav Barabás, 23.08.2009
Umístění: Bratislava, Plickova 9, pred základnou školou
Nápis:
VLADIMÍR PLICKA
1890 - 1965
VÝZNAMNÝ
PEDAGÓG SPISOVATEĽ,
KULTÚRNO-OSVETOVÝ
DEJATEĽ A PROPAGÁTOR
KULTÚRNEHO DEDIČSTVA
BRATISLAVY
Poznámka:

Vladimír Plicka (10.1.1890 Viedeň - 26.6.1965 Bratislava) pedagóg, spisovateľ, publicista a osvetový pracovník. V rokoch 1915 - 1918 bojoval na frontoch prvej svetovej vojny. (zdroj: Slovenský biografický slovník IV. Martin 1990)

Autorom busty je sochár Ludwik Korkoš.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pamětní deska Obětem SNP

Autor: Bc. Samuel "koba" Jablonka, 01.06.2006
Umístění: Bratislava, Podhradie, pilier Nového mostu (most SNP), strana od hradu
Nápis:
stredný plameň:
SLOVENSKÝ NÁROD POVSTAL V AUGUSTE 1944 SO ZBRAŇOU V RUKE PROTI FAŠIZMU
ZA OBNOVENIE SPOLOČNÉHO ŠTÁTU ČECHOV A SLOVÁKOV. V TOMTO REVOLUČNOM
ČINE SPEČATIL NAŠE PRIATEĽSTVO A BRATSTVO S ĽUDOM SOVIETSKEHO ZVÄZU.
NECH TIETO SLÁVNE HISTORICKÉ DNI ZOSTANÚ V ŽIVEJ PAMÄTI VŠETKÝM
BUDÚCIM GENERÁCIÁM.
MOST SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POVSTANIA

plameň vpravo:
MOST VYSTAVAL DOPRASTAV, N.P., BRATISLAVA, OCEĽOVÚ KONŠTRUKCIU
VYROBILI VÍTKOVICKÉ ŽELEZÁRNY KLEMENTA GOTTWALDA, N.P., OSTRAVA A
ZMONTOVALI HUTNÍ MONTÁŽE, N.P. OSTRAVA.
29.8.1972

plameň vľavo:
AUTOROM PROJEKTU MOSTA BOL KOLEKTÍV PRACOVNÍKOV SLOVENSKEJ VYSOKEJ
ŠKOLY TECHNICKEJ V BRATISLAVE. GENERÁLNYM PROJEKTANTOM BOL
DOPRAVOPROJEKT, BRATISLAVA.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Bc. Samuel "koba" Jablonka

Pamětní deska Oto Smik

Autor: Feďo Vrábel, 12.03.2009
Umístění: Bratislava, Podjavorinskej 7, Bratislava, Staré mesto
Nápis:
1922 - 1944
V TOMTO DOME BÝVAL V ROKOCH 1934 - 1939
MAJOR OTO SMIK HRDINSKÝ VOJENSKÝ LETEC
NOSITEĽ NAJVYŠŠÍCH ČESKOSLOVENSKÝCH A BRITSKÝCH VYZNAMENANÍ,
KTORÝ PADOL V BOJI PROTI NEMECKÝM FAŠISTOM
28. XI. 1944 V ZWOLLE V HOLANDSKU
Poznámka:

Autorom pamätnej tabule je sochár Milan Struhárik.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'47.8'' E17°06'05.4''
Pomník přidal: Feďo Vrábel
Doplnění informací: Ladislav Barabás

Pomník Obetiam komunizmu

Autor: Ladislav Barabás, 29.12.2013
Umístění: Bratislava, Popradská, pravý roh cintorína Ružinov
Nápis:
POLOŽILI ŽIVOTY
ZA NAŠU SLOBODU
1945-1989

POSTOJME V TICHOM ZAMYSLENÍ NAD
UMUČENÝMI A POPRAVENÝMI MARTÝRMI
- OČAKÁVALI SPRAVODLIVOSŤ
DOSTÁVALO SA IM OPOVRHNUTIA
HĽADALI SLOBODU A NACHÁDZALI SMRŤ

POPRAVENÍ
LADISLAV PRIELOŽNÝ *15.9.1923 †4.1.1949, IVAN KLISZ-BIZON *5.3.1923 †1.7.1949, PAVEL LESNIAK-ZIRKA *7.6.1914 †1.7.1949, NIKOLAJ MASLUCH-CHMÁR *10.12.1913 †1.7.1949, VASIL RIOPKA-VASTL *8.9.1913 †1.7.1949, GUSTAV ČERNÝ *15.8.1921 †18.10.1950, BERNARD JAŠKO *22.4.1923 †17.2.1950, PAVEL KALINAY *23.10.1915 †17.2.1950, JÁN VARDŽÍK *4.7.1921 †6.5.1950, AUGUSTÍN LEDNICKÝ *1.8.1924 †10.10.1950, VILIAM ŽINGOR *30.7.1912 †18.12.1950, LADISLAV NOSÁK *16.10.1916 †18.12.1950, SAMUEL BIBZA *23.11.1912 †18.12.1950, VOJTECH LACKO *9.5.1917 †7.10.1950, PAVEL BABÍK *26.1.1924 †30.1.1953, RUDOLF LANČARIČ *15.8.1914 †17.2.1951, ALBERT PÚČIK *7.10.1921 †20.2.1951, ANTON TUNEGA *7.8.1925 †20.2.1951, EDUARD TESÁR *19.6.1922 †20.2.1951, ALOJZ SUTTY *1.3.1924 †12.4.1951, VIKTOR PALKOVIČ *2.11.1908 †19.5.1951, ANDREJ DANČÁK-FERTÁL *13.12.1905 †21.7.1951, OTAKAR VITKOVSKÝ *6.10.1924 †4.9.1951, TIBOR VRBICKÝ *23.10.1921 †2.11.1951, VLADIMÍR VELECKÝ *21.8.1890 †8.11.1951, TOMÁŠ CHOVAN *28.12.1926 †8.11.1951, JURAJ DLOUHY *23.4.1907 †8.11.1951, MICHAL KOVAĽSKÝ *23.1.1925 †14.12.1951, JOZEF MACEJ *22.5.1905 †8.8.1952, FRANTIŠEK ŠPIRIAK *24.12.1920 †14.10.1952, JOZEF KAROLÍK *25.9.1930 †11.11.1952, BOHUMIL GRUBER *4.12.1900 †21.4.1953, GUSTAV NÉMETH *9.11.1929 †3.5.1953, BORIS VOLEK *26.8.1928 †11.11.1952, JOZEF KUČERA *15.1.1916 †14.11.1952, VLADIMÍR CLEMENTIS *30.9.1902 †3.12.1952, ALEXANDER RUTKOVSKÝ *2.1.1900 †19.2.1953, PAVEL VALENT *27.7.1914 †28.3.1953, JAROSLAV MELKUS *14.4.1900 †28.3.1953, MICHAL MIHOK *18.9.1926 †21.4.1953, FRANTIŠEK BODNÁR *6.9.1914 †21.4.1953, JÁN REŠETKO *4.8.1917 †21.4.1953, ALOJZ MILUČKÝ *26.10.1930 †20.1.1954, ŠTEFAN BALÁŽ *9.3.1925 †21.1.1954, ANTON KANDRÁČ *8.4.1925 †29.5.1954, BARTOLOMEJ ULIČNÝ *12.1.1923 †30.11.1954, MICHAL FERIANC *4.1.1924 †20.12.1954, ALEXANDER LEHOTSKÝ *15.11.1920 †24.3.1955, BERNARD NEMČEK *10.5.1925 †29.7.1955, MICHAL IHNÁT *24.2.1902 †28.6.1956

UMUČENÍ
MIKULÁŠ MIČKOVIC *26.7.1905 †12.12.1951, FRANTIŠEK BOKOR *12.5.1910 †17.5.1952, JOZEF MIKO *8.6.1926 †8.9.1952, ŠTEFAN KRAJGER *23.12.1923 †29.12.1952, JOZEF BÍZEK *20.2.1923 †8.12.1953, ŠTEFAN POLÁK *22.4.1940 †7.10.1987, ALEXANDER KORDA *18.4.1907 †13.9.1958, PAVOL GOJDIČ *17.7.1888 †17.7.1960, MICHAL BUZALKA *18.9.1885 †7.12.1961, JÁN VOJTAŠŠÁK *14.11.1877 †4.8.1965, EMANUEL J. CUBÍNEK *14.5.1913 †31.12.1965, VASIL HOPKO *21.4.1904 †23.7.1976, MILAN GONO *11.5.1948 †21.7.1979, JOZEF ORAVANSKÝ *17.3.1921 †10.6.1979, PAVEL VALUCH *19.9.1928 †13.2.1958, TOMÁŠ ZÁHOREC *14.12.1931 †4.7.1961, JOZEF MIČUTKA *10.1.1926 †16.3.1962, PAVOL HARUŠTIAK *1.3.1922 †26.6.1951, ANTON MAČUGA *7.12.1921 †31.3.1952, PAVOL ŠIŠOLÁK *9.8.1921 †12.5.1952, VOJTECH URBAN *7.7.1906 †10.11.1962, PAVOL JANČOVIČ *14.9.1899 †17.7.1957, ANTON DOLEŽAL *24.8.1923 †23.10.1955, ŠTEFAN KONEČNÝ *28.8.1913 †27.3.1953, JÁN ŠEFČIK *15.1.1904 †5.8.1962, ALFONZ PAULEN *26.1.1913 †10.4.1954, JOZEF GUNÁR *24.7.1923 †19.1.1959, ERNEST OTTO *15.9.1917 †22.5.1962, ANTON DÉŠČIK *13.6.1893 †7.2.1964, ĽUDOVÍT VARAČKA *25.11.1931 †14.3.1969, PŘEMYSL COUFAL *9.1.1932 †23.2.1981, ALOJZ SCHMIESTER *10.8.1934 †23.7.1983, TIBOR BENKOVIČ *8.9.1920 †5.12.1945, ALEXANDER ŠINDELÁR *23.2.1888 †2.11.1947, JOZEF ISKRA *12.1.1924 †15.12.1949, HEDVIGA ROZBOROVÁ *25.11.1904 †6.1.1950, JOZEF TROJÁK *7.3.1921 †4.12.1950, IVAN ROŠTÁR *7.7.1932 †15.2.1951, JÁN FISCHER *18.8.1911 †26.10.1951, ANTON BEŇAČKA *15.5.1907 †9.12.1951, ONDREJ SIVÁK *18.11.1909 †9.5.1952, TOMÁŠ ŽUFFA *10.9.1932 †10.9.1953, JÁN TOTH *2.3.1912 †1.4.1954, CECÍLIA SCHLELLINGOVÁ *24.12.1916 †31.7.1955, VOJTECH DANIELOVIČ *14.7.1904 †1.9.1955, ŠTEFÁNIA GALVÁNKOVÁ *27.9.1919 †18.7.1956

ZLIKVIDOVANÍ
PRI ÚTEKU
VOJTECH RYGAL *4.10.1910 †27.3.1948, ANTONÍN WEIS *6.6.1923 †13.10.1948, JÁN PRIKRYL *11.7.1913 †13.7.1949, JÚLIUS ŠTEFANKO *2.4.1922 †3.10.1949, ŠTEFAN KORČEK *9.8.1898 †4.11.1949, JÁN HLADÍK *16.3.1914 †3.12.1949, DIONÝZ NEMEŠ *18.5.1923 †27.1.1950, ARNOŠT POMMER *30.5.1930 †14.6.1950, JOZEF SCHUBERT *8.4.1914 †7.4.1951, DOROTA KOVAČÍKOVÁ *22.12.1926 †9.5.1951, JÁN PETRUK *14.9.1924 †25.7.1951, VINCENT BENIAK *31.5.1924 †19.1.1952, JÁN ONDREJKOVIČ *8.7.1933 †14.5.1952, JOZEF GALUS *7.3.1941 †15.9.1952, GERHARD EHRENFELD *3.11.1894 †9.12.1952, FRIDA EHRENFELDOVÁ *15.2.1911 †9.12.1952, KATARÍNA EHRENFELDOVÁ *10.1.1937 †9.12.1952, ĽUDOVÍT FOLTÍN *21.1.1923 †6.5.1953, MIROSLAV SVATOŇ *26.1.1921 †16.5.1953, JÁN KOVÁČ *16.5.1934 †20.9.1953, JARMILA POSPÍŠILOVÁ *25.11.1930 †4.10.1953, MÁRIA GRACKOVÁ *6.7.1924 †24.10.1953, GABRIEL ŠOKALA *23.3.1907 †16.4.1954, ŠTEFAN HUŽVAR *30.4.1932 †10.9.1954, RUDOLF WALTERA *17.12.1923 †24.4.1955, BRUNO PEŠKA *2.1.1933 †24.7.1955, IMRICH PETROVIČ *21.2.1931 †27.9.1955, ŠTEFAN PÜGZIK *9.10.1934 †6.6.1956, ALOJZ PASTOREK *21.8.1927 †22.6.1956, JOZEF KAKONI *10.3.1940 †3.6.1958, JOZEF REMŽA *17.7.1940 †15.8.1960, ŠTEFAN HROZ *20.12.1938 †13.9.1960, JOZEF ŠTELMAK *2.2.1935 †24.9.1960, LADISLAV NEMEC *17.6.1924 †17.10.1960, ERIKA OŽILOVÁ *25.10.1939 †26.5.1961, JOZEF HALUŽICKÝ *30.3.1940 †1.6.1962, JÁN VLK *29.5.1908 †13.11.1962, FRANTIŠEK PRCIN *29.5.1946 †31.12.1962, DAGMARA TOMCOVÁ *17.5.1933 †3.3.1964, ZDENEK VLK *10.5.1952 †14.2.1976, FRANTIŠEK ČERMÁK *27.5.1927 †8.11.1951, MIKULÁŠ HORVÁTH *26.1.1922 †11.5.1952, JOZEF MAXIÁN *7.12.1921 †13.5.1952, TOMÁŠ KAVALEC *29.12.1913 †13.2.1953, MICHAL KOLLÁR *23.4.1948 †5.8.1965, ONDREJ BREJKA *26.12.1957 †7.7.1980, IVAN VALASKÝ *27.10.1924 †14.1.1949

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'33.6'' E17°11'35.0''
Pomník přidal: Peter Pavlík

Hrob Jozef Weiner

Autor: Ladislav Barabás, 27.03.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, sektor XXV, druhý rad od vchodu
Nápis:
Tu odpočíva v pokoji
kpt. JOZEF WEINER
*8.12.1909 †19.2.1999

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'41.0'' E17°11'27.7''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Vojtech Boššanyi

Autor: Ladislav Barabás, 27.03.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, na cintoríne, približne v strede sektora XXV
Nápis:
plk. JUDr. VOJTECH BOŠŠANYI
1914 - 1998
S láskou spomíname.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'41.3'' E17°11'28.3''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Ján Bielko

Autor: Ladislav Barabás, 27.03.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, na cintoríne, približne v strede sektora XXV
Nápis:
Plk. Ing, JÁN BIELKO
1920 - 1999

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'41.2'' E17°11'28.6''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Nemeckej armády - pole 2

Autor: Ladislav Barabás, 27.03.2015
Umístění: Bratislava, Popradská, Nemecký vojenský cintorín
Nápis:
2/ 1-4 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2 / 5-8 BRUNO BANACH 22.6.1908 +3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER LUDWIG MAYER 28.1.1908 +2.3.1945, OBERGEFREITER ADOLF OHLOFF 4.8.1909 +4.1945
2/ 9-12 DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, SOLDAT HEINRICH GRAUSGRUBER 10.2.1908 +18.3.1945
2/ 13-16 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 17-20 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 21-24 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 25-28 SOLDAT KURT GÜNTHER 27.1.1916 +3.1945, DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 29-32 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 33-36 DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, OBERGEFREITER ERWIN SELL 2.11.1919 +3.1945
2/ 37-40 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, STABSGEFREITER ANTON PICHL 14.7.1907 +1.3.1945, UNTEROFFIZIER HANS-GEORG MILL 11.8.1921 +1.4.1945
2/ 41-44 GEFREITER KURT PIESER 5.10.1924 +3.1945, DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 45-48 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, STABSGEFREITER MAX MEYERHOFER 21.10.1903 +19.2.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, STABSGEFREITER JOSEF BARBER 6.2.1917 +28.2.1945
2/ 49-52 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER FRANZ ZECHER 2.5.1910 +20.1.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 53-56 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 57-60 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 61-64 DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, STABSGEFREITER OTTO GUSE 6.1.1906 +2.4.1945
2/ 65-68 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, SOLDAT HEINRICH KOLLE 4.6.1903 +11.3.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 69-72 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 73-76 SCHÜTZE MAX WENZEL 25.8.1907 +30.1.1945, GEFREITER RUDOLF SCHMITZ 13.9.1926 +29.1.1945, VALENTIN FICKERT 15.2.1919 +31.1.1945, OBERGEFREITER JOHANN ZIMMERMANN 25.4.1912 +1.2.1945
2/ 77-80 SCHÜTZE HANS-JOACHIM TRINKS 3.11.1926 +31.1.1945, GEFREITER JOSEF SCHMALZ 25.9.1909 +1.2.1945, JÄGER RUDOLF ZEHRFELD 1.4.1924 +5.2.1945, OBERGEFREITER WALTER SEEWALD 6.3.1924 +4.2.1945,
2/ 81-82/83-92 OBERGEFREITER GEORG STABL 30.11.1922 +4.2.1945, KANONIER HELMUTH RÖMER 13.6.1926 +2.2.1945, OBERGEFREITER OTTO BROMM 7.1.1913 +3.1945, FRANZ CHILLA 1.6.1897 +3.1945
2/ 83-92 GEORG DAHMS 10.2.1900 +3.1945, GRENADIER JOSEF VON DORP 1.3.1912 +3.1945, OBERGEFREITER KURT FLINT 7.2.1911 +3.1945, GEFREITER RUDOLF FRANKE 17.4.1924 +3.1945
2/ 83-92 REITER JOSEF GÄRTNER 15.11.1927 +3.1945, ALBERT GALLON 10.12.1898 +1945, REITER HELMUT GÜNTHER 3.5.1926 +3.1945, GUSTAV HEINZEL 26.5.1910 +3.1945, GEFREITER WALTER KURTZ 11.12.1924 +3.1945, WERNER LEITHOFF 19.2.1910 +3.1945, OBERGEFREITER KURT LIEBETRAU 4.11.1922 +1945, OBERGEFREITER GERHARD MEYER 24.1.1921 +3.1945, STABSGEFREITER FELIX STATTMANN 17.1.1910 +1945
2/ 83-92 OBERGEFREITER EUGEN STRÖHLE 29.8.1900 +3.1945, OBERGEFREITER ERNST TROGISCH 7.10.1904 +3.1945, JOSEF WERWICH 30.1.1921 +3.1945, ACHT UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 93-96 GRENADIER LUDWIG BENDER 8.2.1926 +6.2.1945, OBERGEFREITER DANIEL ZIMMERMANN 15.10.1911 +6.2.1945, SOLDAT SANDOR KATONA 25.5.1912 +12.2.1945, GRENADIER JOHANN SCHMÜHL 29.2.1926 +14.2.1945
2/ 97-100 ALBERT KRAMMER 31.10.1921 +16.2.1945, OBERGEFREITER ALEXANDER CIBIS 30.6.1916 +20.2.1945, SCHÜTZE HEINRICH VOORTMANN 19.5.1914 +21.2.1945, OBERGEFREITER KURT VOGEL 9.1.1922 +2.3.1945
2/ 101-104 GRENADIER THADEUS NOWROTZKI 28.10.1926 +2.3.1945, GEFREITER WALTER GRABER 10.2.1924 +17.1.1945, STABSGEFREITER ANTON HOFFMANN 16.2.1910 +15.1.1945, OBERGRENADIER ALFRED GEISTER 29.8.1926 +18.1.1945
2/ 105-108 GRENADIER ALFONS BUCHATZ 26.8.1918 +18.1.1945, FELDWEBEL CHRISTOF THEMESSL 25.12.1907 +17.1.1945, UNTEROFFIZIER BALTHASAR SCHMITZ 6.4.1912 +21.1.1945, UNTERFELDWEBEL LEO BASTKOWSKI 10.9.1911 +20.1.1945
2/ 109-112 STABSGEFREITER BRUNO SCHICKLING 7.8.1923 +24.1.1945, OBERGEFREITER ANTON BECKER 25.5.1919 +23.1.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER HEINZ SCHNEIDER 11.5.1917 +22.1.1945
2/ 113-116 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, PIONIER HANS KALINKE 20.12.1925 +21.1.1945, GRENADIER JOSEF GEISZKOPF 1.4.1925 +21.1.1945
2/ 117-120 FELDWEBEL STEFAN PALLHUBER 19.10.1916 +21.1.1945, FLIEGER PAUL STOCKFISCH 22.2.1915 +1.2.1945, MATROSE FRITZ PFEIFFER 24.6.1922 +9.3.1945, OBERGEFREITER HERBERT ERDMANN 2.8.1921 +13.1.1945
2/ 121-124 STABSGEFREITER WILLI GERMER 19.10.1918 +14.1.1945, LEUTNANT HERBERT THANNHEISER 1.10.1923 +13.1.1945, GRENADIER PAUL HALLAS 6.4.1913 +15.1.1945, UNTEROFFIZIER LUDWIG SCHATZ 6.8.1916 +14.1.1944
2/ 125-128 UNTEROFFIZIER HUGO WINKELMANN 5.6.1914 +13.1.1945, GEFREITER EDGAR WERNER 26.10.1914 +13.1.1945, GRENADIER HELMUT RIEMENSCHNEIDER 19.6.1927 +10.1.1945, OBERGEFREITER JOHANN KNAUER 7.2.1908 +14.1.1945
2/ 129-132 GEFREITER FRIEDRICH HAGEMEISTER 11.7.1907 +14.1.1945, SCHÜTZE ANTON REITMEIER 14.10.1913 +15.1.1945, OBERGEFREITER RUDOLF DRESSLER 5.9.1914 +15.1.1945, OBERGEFREITER ERNST PACHOLIK 28.8.1900 +14.1.1915
2/ 133-136 GEFREITER HEINRICH FRANK 27.8.1926 +18.1.1945, OBERGEFREITER PAUL THIELEN 12.10.1923 +19.1.1945, GEFREITER RUDOLF FISCHER 18.9.1925 +18.1.1945, OBERGEFREITER HEINZ QUANTE 21.1.1926 +19.1.1945
2/ 137-140 GRENADIER WALTER MÜLLER 15.1.1911 +19.1.1945, KURT BROCK 4.6.1919 +19.1.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER ARTHUR MESTER 2.6.1913 +11.3.1945
2/ 141-144 STABSGEFREITER HANS VORMANN 20.3.1918 +10.1.1944, GEFREITER EDUARD DIBIASI 18.12.1925 +9.1.1945, OBERLEUTNANT KARL SCHULTZ 11.2.1918 +9.1.1945, GEFREITER HELMUT HASSELMANN 13.4.1925 +11.1.1945
2/ 145-148 OBERGEFREITER ALOIS GROISS 24.7.1917 +11.1.1945, GRENADIER HERBERT GOLDBERG 30.6.1926 +11.1.1945, UNTEROFFIZIER JOHANN IRMLER 20.3.1923 +11.1.1945, GRENADIER ANTON KRAPFENBAUER 7.3.1912 +11.1.1945
2/ 148-152 UNTEROFFIZIER ERICH FRANK 25.9.1912 +11.1.1945, OBERGEFREITER HEINRICH EICHMANN 7.7.1907 +11.1.1945, EDMUND KERN 25.12.1913 +8.1.1945, GRENADIER STEFAN FEIGL 26.8.1926 +8.1.1945
2/ 153-156 OBERGEFREITER JOHANN ELSINGER 30.8.1922 +9.1.1945, GEFREITER OTTO WINKLER 31.1.1906 +7.1.1945, GEFREITER WILHELM DÄMMER 28.6.1917 +8.1.1945, WACHTMEISTER PAUL BOLL 9.5.1915 +7.1.1945
2/ 157-160 UNTEROFFIZIER HUGO SAGNER 16.7.1907 +2.1.1945, OBERFUSILIER HARRY ULOTH 12.11.1926 +7.1.1945, GEFREITER EBERHARD HOFMANN 26.5.1922 +8.1.1945, GRENADIER FRITZ WORCH 5.7.1926 +8.1.1945
2/ 161-164 OBERGEFREITERKURT WEGMANN 15.11.1907 +3.1.1945, GRENADIER FRANZ ORLOVITS 20.12.1927 +9.1.1945, SCHÜTZE REINHARD VOGEL 28.12.1923 +5.1.1945, FELDWEBEL WILHELM MÜLLER 9.5.1919 +2.1.1945
2/ 165-168 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, GEFREITER ALOIS MEYER 10.7.1922 +30.12.1944, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 169-172 GEFREITER HEINRICH WIDERA 4.11.1924 +28.12.1944, UNTEROFFIZIER ALFONS BAUR 17.2.1907 +27.12.1944, UNTEROFFIZIER ERNST FRABEL 3.2.1910 +28.12.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 173-176 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, GEFREITER KARL ZIEL 9.6.1924 +26.12.1944, OBERGEFREITER FRANZ SCHNEIDER 27.1.1920 +26.12.1944, GRENADIER SIEGFRIED ROTLOFF 29.1.1926+21.12.1944
2/ 177-180 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER KURT EICHENTOPF 2.10.1923 +23.12.1944, GEFREITER WERNER WAIGAND 14.3.1925 +22.12.1944, GEFREITER MAX DOTZAUER 15.6.1911 +22.12.1944
2/ 181-184 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, FELDWEBEL PAUL-JOSEF WOSCH 19.2.1915 +21.12.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER GEORG GOTSCH 26.9.1917 +20.12.1944
2/ 185-188 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER ERICH NORBECK 12.10.1919 +18.12.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER ERICH THOMS 28.8.1908 +18.12.1944
2/ 189-192 STABSGEFREITER ERNST ROLOFF 25.4.1915 +17.12.1944, UNTEROFFIZIER HANS ABERT 22.4.1921 +18.12.1944, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 193-196 OBERGEFREITER FRIEDRICH DALBKE 11.10.1913 +13.12.1944, OBERGEFREITER EUGEN HELD 14.6.1909 +21.11.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER HERBERT NICKLICH 9.1.1911 +19.11.1944
2/ 197-200 OBERGEFREITER GÜNTHER KOPIETZ 21.3.1918 +19.11.1944, WALTER SEITZ 2.4.1926 +10.12.1944, SCHÜTZE JOHANN HOLZMANN 2.7.1924 +12.12.1944, FLORIAN BACHMANN 22.1.1914 +13.12.1944
2/ 201-204 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER ANTON AUER 18.7.1920 +13.12.1944, GEFREITER GEORG NAST 19.4.1924 +14.12.1944, OBERGEFREITER JAKOB GUTSCHLHOFER 27.4.1913 +14.12.1944
2/ 205-208 OBERGEFREITER FRANZ SCHUSTER 3.12.1921 +14.12.1944, UNTEROFFIZIER JOHANNES SCHWIND 19.5.1917 +15.12.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 209-212 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 213-216 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 217-220 EIN UNBEKANNTER SOLDAT, KANONIER MAXIMILIAN FINKEL 18.12.1914 +20.3.1945, KANONIER FRIEDRICH GROTTENDIECK 21.2.1927 +30.3.1945, OBERGEFREITER WILHELM LIEBE 1.2.1910 +1.1945
2/ 221-224 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, JÄGER HEINZ WOLTER 19.6.1922 +27.2.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, EIN UNBEKANNTER SOLDAT
2/ 225-228 DREI UNBEKANNTE SOLDATEN, EIN UNBEKANNTER UNGARISCHER SOLDAT
2/ 229-232 FÜNF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 233-236 SECHS UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 237-240 STABSGEFREITER JOSEPH OSSING 10.11.1907 +3.1945, SECHS UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 241-244 STABSGEFREITER GEORG GSPAHN 27.2.1914 +22.3.1945, ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN, SOLDAT BRUNO MARPERT 23.5.1892 +3.1945, ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 245-248 FÜNF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 249-252 VIER UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 253-256 STABSGEFREITER ERNST BOTSCH 24.12.1910 +30.3.1945, SOLDAT ADOLF STÖHLING 21.3.1927 +30.3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, KANONIER FRANZ BÜRINGER 24.1.1921 +29.3.1945, STABSGEFREITER PETER WOLTERSDORF 5.8.1914 +10.10.1944
2/ 257-260 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, GEFREITER AUGUST GEBHARDT 15.5.1912 +26.2.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 261-264 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 265-268 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 269-272 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, UNTEROFFIZIER JOHANN RIPPI 26.9.1923 +6.1.1945, OBERGEFREITER HEINRICH GIESEL 21.2.1908 +6.1.1945
2/ 273-276 GEFREITER ROBERT WEBER 27.7.1906 +1.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER HANS BURGHOFF 6.6.1916 +7.1.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 277/278 280 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, FÜNF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 281-284 EIN UNBEKANNTER SOLDAT, OBERGEFREITER HORST REXIN 1.5.1918 +3.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 285 EIN UNBEKANNTER SOLDAT
2/ 286-292 13 UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 293-300 ZWÖLF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 293-300 OBERGEFREITER HEINRICH VAN DEN BRUCK 4.3.1909 +30.3.1945, STABSGEFREITER ANTON KRAMER 12.6.1915 +30.3.1945
2/ 301-304 VIER UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 305-308 GRENADIER GUSTAV RUDNIK 22.3.1907 +3.1.1945, DREI UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 309-312 EIN UNBEKANNTER SOLDAT, WACHTMEISTER KURT ZENTNEROWSKI 7.8.1915 +25.7.1944, ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 313-316 ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN, KARDOS, SEREDI, EIN UNBEKANNTER SOLDAT
2/ 317-320 ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN, UNTEROFFIZIER FRANZ MAREK 11.12.1907 +4.3.1945, WACHTMEISTER GUSTAV DOMBROWSKI 24.2.1916 +3.1945
2/ 321-324 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, OBERGEFREITER KURT FÖRSTER 11.10.1911 +29.3.1945, ZWEI UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 325-328 FÜNF UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 229-232 VIER UNBEKANNTE SOLDATEN
2/ 333-336 EIN UNBEKANNTER SOLDAT, DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 337-340 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 341-344 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 345-348 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, KANONIER HEINRICH HINRICHS 12.5.1916 +3.1945, SOLDAT FRIEDRICH BOLLHORST 7.4.1913 +27.2.1945
2/ 349-352 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, MATROSE ROMAN KIELBASINSKI 23.11.1926 +13.1.1945, OBERGEFREITER JOHANN KAHLE 15.9.1912 +29.3.1945, SOLDAT HINRICH WIENTJES 26.11.1901 +2.4.1945
2/ 353-356 LEUTNANT ERNST SCHMIDT 3.10.1913 +26.2.1945, KARL BRINKMANN 1924 +28.6.1944, OBERGEFREITER NIKOLAUS SCHLEHLEIN 1.1.1920 +12.11.1944, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 357-360 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 361-364 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, UNTEROFFIZIER JOSEF SPEUSER 14.12.1914 +4.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, EIN UNBEKANNTER UNGARISCHER SOLDAT
2/ 365-368 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 369-372 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 373-376 SIEBEN UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 377-380 SIEBEN UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 381-384 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, LEUTNANT ERNST SCHWARZMANN 25.2.1920 +2.3.1945
2/ 385-388 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, UNTEROFFIZIER KURT DITTRICH 30.3.1917 +3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 389-392 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, OBERGEFREITER WILHELM BRANDL 23.7.1907 +3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 393-396 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 397-400 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 401-404 NEUN UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 405-408 ERNST ARING 11.3.1901 +5.5.1945, OBERGEFREITER JOSEF ORTNER 22.12.1916 +5.4.1945, OBERGEFREITER WALTER KUNZE 26.8.1906 +3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT
2/ 409-412 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 423-416 DREI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, OBERGEFREITER GEORG BROSIUS 10.10.1917 +2.1945
2/ 417-420 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 421-424 FÜNF UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 425-428 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 429-432 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 433-436 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 437-440 EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT, GEFREITER ARNOLD KARCHER 18.1.1908 +10.3.1945, ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 441-444 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 445-448 VIER UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN
2/ 449-352 ZWEI UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, OBERFELDWEBEL JULIUS KELLER 3.12.1908 +30.3.1945, EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT

UNTER DEN UNBEKANNTEN TOTEN
DIESES GRÄBERFELDES RUHEN

MEDZI NEZNÁMYMI MŔTVYMI
TOHTO HROBOVÉHO POĽA ODPOČÍVAJÚ

BEREC KAROL +30.3.1945, BOHNHORST WILHELM UNTEROFFIZIER 16.6.1903 +17.2.1945, CSOKA JULIUS +30.3.1945, DIEROLF GEORG OBERGEFREITER 29.5.1906 +8.1.1945, FERJANC ALEXANDER +30.3.1945, GAL WILLIAM +30.3.1945, GSCHOSSMANN JOHANN SPLDAT 23.12.1900 +8.2.1945, ALEXEJ +30.3.1945, HAEDECKE HERBERT OBERGEFREITER 17.7.1902 +29.3.1945, HAIDER KARL OBERGEFREITER 18.12.1910 +10.2.1945, JENSEN HEINRICH LEUTNANT 30.6.1920 +6.12.1944, KAPOLNAS JOZEF +30.3.1945, KAUSCHAL JOSEF +30.3.1945, KISS JOZEF +30.3.1945, KREYER MARTIN OBERGEFREITER 5.10.1906 +29.3:1945, LUDWIG ALOIS +30.3.1945, MAJOR LUDWIG +30.3.1945, MOCAR PETER +30.3.1945, NAGY ALEXANDER +30.3.1945, NEUSEL ARMIN STABSGEFREITER 10.6.1903 +21.3.1945, OLAH BELO +30.3.1945, PAUL OTTO HAUPTMANN12.4.1917 +7.1.1945, PETER JPHANN OBERGEFREITER 15.6.1901 +17.1.1945, POOR ANTON +30.3.1945, PORUBSKY JURAJ +30.3.1945, SARUS FEDOR +30.3.1945, SEEWALD JOHANN OBERGEFREITER 5.6.1907 +23.2.1945, SZASZ BOLO +30.3.1945, TARNAI JAN +30.3.1945, TOTH ELEMIR +30.3.1945, VASAS JOZEF +30.3.1945, VERSIH MICHAL +30.3.1945, VIERLING LUDWIG OBERPIONIER 7.6.1917 +7.1.1945, VINCZE KAREL +30.3.1945, WESSNER ANDREAS STABSGEFREITER 15.5.1915 +31.3.1945, ZIMMERMANN KURT OBERGEFREITER 1.2.1907 +7.1.1945

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 59 VPM
Souřadnice: N48°8'44.9'' E17°11'37.4'' (stred hrobového poľa)
Pomník přidal: Ladislav Barabás