Karlovy Vary

Hřbitovní, Husova, Ivana Petroviče Pavlova, Kpt. Jaroše, Mírové náměstí, Mozartova, Sadová, Slovenská, Sokolovská, T. G. Masaryka

Hrob Eugen Nagy

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Milan Lašťovka, 24.03.2019
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní, Ústřední hřbitov Karlovy Vary
Nápis:
EUGEN NAGY
MILITÄROBERINTENDANT 1. KL.
GEB. 23. JÄNNER 1852
GEST. 22. NOVEMBER 1912.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'50.99'' E12°53'31.48'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka

Pohřebiště Obětí 1. světové války

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
HIER RUHEN
DEUTSCHE SOLDATEN
DES KRIEGES
1914 - 1918
ZDE ODPOČÍVAJÍ
NĚMEČTÍ VOJÁCI
Z VÁLKY
1914 - 1918
Poznámka:

jmenný seznam obětí není uveden


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'51'' E12°53'33''
Pomník přidal: Jan Kincl

Pohřebiště vojáků Německé armády

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
(deska na okraji pohřebiště)
HIER RUHEN
DEUTSCHE SOLDATEN
DES KRIEGES
1939 - 1945
ZDE ODPOČÍVAJÍ
NĚMEČTÍ VOJÁCI
Z VÁLKY
1939 – 1945

(deska pod ní)
I. M.
GENDARMERIE MEISTER
ALEXANDER
HAIDL
*23.2.1887 +21.7.1916

(hroby na pohřebišti)
UNTEROFFIZIER JULIUS VINKELMANN *23.8.1898 +5.11.1944
GEFREITER MARTIN STAUDT *11.11.1919 +8.11.1944
HILFSWILLIGER SERGEI KULTONOW *2.11.1904 +19.11.1944, WERKMEISTER OTTO WAGNER *29.6.1902 +25.11.1944
GEFREITER RUDOLF ECKLE *16.10.1925 +25.11.1944, SCHÜTZE PAUL SERVOS *8.2.1925 +24.11.1944, 91-92
OBERGEFREITER HERBERT POLLACK *1.9.1912 +30.7.1944, HAUPTAMANN HERBERT FRANZKE *3.12.1901 +5.12.1944, 93-94
SCHÜTZE ROMAN TASCHNER *13.12.1926 +4.12.1944, GRENADIER WILHELM HEIDRICH *13.7.1925 +12.12.1944, 95-96
GRENADIER JAROSLAV STEFANIUK *4.2.1926 +16.12.1944, OBERGEFREITER SIEGFRIED STRAUB *7.11.1918 +18.12.1944, 97-98
OBERGEFREITER JAKOB THOLEN *26.9.1899 +21.12.1944, UNTEROFFIZIER KASPAR FISCHER *25.9.1924 +17.12.1944, 99-100
HILFSZOLL-BETRIEBSASSITEN GEORG SIEMONEIT *17.7.1904 +24.12.1944, STABSGEFREITER ANDREAS LURZ *19.1.1915 +29.12.1944
WACHTMEISTER DER POLIZEI THEODOR KOSMOL *4.6.1891 +31.12.1944, GRENADIER JAKOB MERL *2.1.1911 +30.12.1944
GETREITER WILHELM BEER *12.7.1902 +24.6.1943, OBERGEFREITER WENZEL SCHACHA *5.5.1903 +28.8.1944
GEFREITER KARL CLODONG *14.5.1923 +9.9.1944, OBERGEFREITER FERDINAND KOGL *21.2.1895 +19.9.1944
UNTEROFFIZIER WALTER HERZOG +11.7.1944
OBERGEFREITER KARL FRISCH *19.8.1909 +3.8.1944, GEFREITER JOHANN FENZL *29.8.1914 +14.8.44
WACHMEISTER DER POLIZEI GUSTAV BRUG, *15.5.1901 +26.12.1941, GEFREITER WILHELM PIANNEKUCH *23.2.1918 +1.4.1942
OBERGEFREITER HERBERT HÖFER 28.10.1921 +5.1.1942, OBERGEFREITER ERHARD SEEMANN *14.9.1896 +25.2.1942, 24-25
UNTEROFFIZIER FRANZ SCHILLING *30.8.1898 +4.9.1941, OBERGEFREITER JOHANN OPITZ *26.7.1904 +29.10.1941
GEFREITER WALTER KRAUS 9.4.1920 +12.8.1941, OBERGEFREITER ROBERT SCHÖTTNER *12.2.1915 +24.8.1941
OBERSCHÜTZE OSKAR SCHINDLER *25.7.1905 +24.7.1941, SCHÜTZE WILHELM GÖTZ *22.1.1923 +24.7.1941
OBERLEUTNANT ANTON HOLLUB *31.5.1893 +20.3.1943, HAUPTMANN ERICH WALLA *1.2.1897 +31.31942
SCHÜTZE WILLI SCHAUERHAMM *7.6.1906 +2.7.1944, LEGIONÄR SZABUROW MATIAKOW *1920 +8.7.1944
LEUTNANT HEINDRICH NEISING *9.7.1917 +22.9.1944
FELDPOST OBERSEKKRETAR HEINDRICH HUTTENBRAUCK *19.10.1883 +19.9.1944, GEFREITER HERBERT HANKENSOHN *25.3.1924 +25.9.1944
UNTEROFFIZIER PAUL BLANK *21.1.1927 +19.5.1944, EGON PIETSCH *20.1.1927 +19.5.1944
GEFREITER HUGO PETRY *23.9.1923 +12.5.1944, UNTEROFFIZIER ERNST PICKERT *8.4.1921 +9.5.1944
SOLDAT VALENTIN SCHMITT *14.9.1925 +23.9.1944, OBERGEFREITER ALFRED ROHWEDDER *23.7.1907 +3.10.1944
OBERGEFREITER WILLI KLEIN *4.6.1921 +7.10.1944, UNTEROFFIZIER GUSTAV ZITZMANN *10.5.1888 +11.10.1944
UNTEROFFIZIER WALTER HELLER V.D. HOHEN FREISEN, *17.12.1912 +6.3.1944, GEFREITER RICHARD GANS *9.8.1924 +3.5.1944
GEFREITER KARL-JOHANN BORKENSTEIN *22.8.1904 +29.1.1944, OBERGEFREITER OTTO SAATZE *28.1.1907 +29.1.1944
OBERGEFREITER FRIEDRICH BARTHOLOMA *30.9.1910 +11.10.1944, LEUTNANT PAUL STEINHORST *28.9.1907 +28.10.1944
WACHTMEISTER DE POLIZEI PAUL LOH *21.1.1907 +3.11.1944, OBERGEFREITER FRANZ POWARZINSKI *7.3.1907 +6.11.1944
GRENADIER LEONARD HORN *14.6.1898 +28.11.1943, OBERSCHÜTZE EMIL BIRKNER *18.12.1904 +13.1.1944
OBERGEFREITER HANS SCHMALZ *4.8.1901 +4.11.1943, KRIEGSVERWAITUNGS INSPEKTOR FRANZ FREITHER V. REITZENSTEIN *11.9.1904 +22.11.1943
UNTEROFFIZIER ERNST PFEIL*14.7.1923 +7.11.1944, UNTEROFFIZIER ERWINN MERSMANN *13.3.1944 +27.10.1944
OBERGEFREITER JOSEF SCHLEMMER *27.1.1908 +8.11.1944, OBERGEFREITER JOHAN MALIK *6.8.1905 +13.11.1944
GEFREITER WENZEL FRITSCH *27.12.1902 +20.9.1943, OBERGEFREITER ALFRED SCHMIDT *18.4.1905 +23.10.1943
WACHMEISTER DER POLIZEI HANS KUTSCHER *28.7.1901 +11.7.1943, STABSGEFREITER RUDOLF PFEIFER *1.1.1915 +6.9.1943
MATROSE GERHARD HOMAN *6.12.1922 +14.11.1944, UNTEROFFIZIER MATHIAS COTTIN *28.10.1900 +25.11.1944
MAJOR EKKEHARD CRABISCH *24.5.1920 +14.2.1945
UNTEROFFIZIER ERNST KROPP *2.8.1904 +11.6.1943
UNTEROFFIZIER HANS PELZER *6.3.1919 +17.4.1943
SCHÜTZE EMIL GÜTNER *17.6.1898 +21.12.1939
SCHÜTZE CHRISTIAN VON STAMM *7.11.1910 +30.3.1943
GEFREITER HEINRICH WANKA *7.12.1906 +20.3.1943, JÄGER JOHANN GRUMANN *10.11.1924 +25.3.1943
KRAFTFAHRER RICHARD THOMA , *28.5.1903 +19.1.1940, SOLDAT FRANZ SCHIENZ *23.9.1907 +4.2.1940
GEFREITER ANTON HOFMANN 8.2.1917 +2.5.1940, RUDOLF LUFT *5.4.1923 +7.6.1940
VERWALTUNG ASSISTENT ANDREA RATH*23.3.1889 +4.11.1940
UNTEROFFIZIER RUDOLF RUPPERT *24.11.1918 +28.12.1942
GEFREITER JOSEF HORNER *21.9.1908 +28.10.1942, SCHÜTZE GEORG HERYCH *19.1.1913 +14.12.1942
GEFREITER ERNSR DEUBNER *2.8.1907 +17.7.1942, GEFREITER JOSEF ROBE *17.3.1902 +22.7.1942
GEFREITER ROMAN RADLER *17.11.1909 +25.4.1942, GEFREITER HEINRICH ZUCKERER *4.4.1921 +28.5.1942
KANONIER RUDOLF SCHREIER *10.10.1909 +24.12.1941, SCHÜTZE WILLI PISCHL *8.12.1905 +18.3.1942
OBERGEFREITER JOSEF PILZ *23.12.1906 +10.4.1942
KANONIER FRANZ MADER *17.4.1904 +18.3.1941, SCHÜTZE FRANZ WIRTH *13.2.1911 +1.4.1941
SCHÜTZE HEINRICH KLÜGL *22.3.1902 +4.3.1941, GEFREITER JOSEF HOLUB *28.12.1910 +12.3.1941
SOLDAT MAXIMILIAN NACHTMANN *7.5.1914 +12.1.1941, OBERGEFREITER WILHELM HARTL *27.5.1908 +27.1.1941
HAUPTMANN GEORG KERN *25.5.1880 +22.12.1940, UNTEROFFIZIER FRANZ HERGET *19.5.1899 +7.6.1940

(dvě desky nad ústřední cestou, nad pohřebištěm umístěným pod cestou)
(deska 1 – v záhlaví hlava vojáka v uniformě)
IN DIESEM FRIEDHOFSTEIL RUHEN
+++
V TÉTO ČÁSTI HŘBITOVA ODPOČÍVAJÍ
AHL WILHELM *12.11.1910 +26.1.1945, BAYER XAVER *1.8.1908 +27.12.1944, BEIN WERNER *31.8.1925 +11.3.1945, BOTTIN KARL *5.11.1906 +28.1.1945, GEERTZ WERNER *7.11.1924 +8.1.1945, GRABHERR KARL *31.5.1910 +10.3.1945, HALME AUGUST *27.2.1905 +19.2.1945, HARDER FRITZ *15.11.1906 +18.1.1945, HOFRICHTER FRIEDRICH *1.2.1927 +13.2.1945, HOLTMANN JOSEPH *29.12.1903 +17.2.1945, HOLZER HANS *3.1.1924 +28.1.1945, IFFLAND HANS *21.7.1906 +22.2.1945, KALKENBRENNER HELMUT *11.4.1925 +3.2.1945, KISSTOTH LAJOS *15.4.1926 +17.2.1945, KOS EDUARD *25.3.1914 +7.1.1945, KUNSTEIN FRITZ *10.10.1906 +9.3.1945, LEWERENTZ KURT *27.4.1912 +18.2.1945, NEUMANN THEODOR *21.4.1903 +9.1.1945, PFÄNDER KARL *31.8.1906 +1.2.1945, REICHERT AUGUST *19.8.1913 +10.2.1945, SEDIDEL HANS *24.6.1925 +13.2.1945, WAMELING BERNHARDT *29.4.1904 +8.2.1945, WEISS GEORG *25.1.1917 +4.1.1945

ANTEN ALOYS *18.4.1905 +4.5.1945, ARCHINAL ALFRED *29.12.1923 +28.4.1945, BAIERL JOHANN *3.12.1903 +1.3.1945, BAJORATH ALBERT *17.9.1911 +1.5.1945, BALTRUSCH ARTHUR *6.5.1901 +29.3.1945, BANDY FRANZ *31.1.1925 +16.4.1945, BOCK WILLY *14.3.1911 +20.3.1945, BODE RUDOLF *28.11.1909 +18.4.1945, BOMMES HEINRICH *1.6.1917 +17.4.1945, BOSCH FRITZ *5.4.1916 +17.3.1945, BRACZEK OTTO *28.5.1907 +8.4.1945, BRONCALDAKOV IRVIN *10.3.1913 +15.3.1945, BUCHOLZ EWALD *20.3.1918 +21.3.1945, CHAUDEUR ALFONS *7.11.1927 +29.4.1945, CHRIST EGON *27.3.1924 +4.3.1945, DARRUCK KARL *24.1.1901 +19.4.1945, DASBACH ALFRED *24.4.1901 +21.4.1945, DIESTERBECK EMIL *14.11.1913 +2.4.1945, EGER KURT *16.6.1902 +18.3.1945, EICHHOLZ +20.4.1945, ENDRUSCHAT HERMANN *24.5.1910 +5.3.1945, ENGEL ERICH *25.10.1917 +14.4.1945, ERDMANN RICHARD *26.7.1908 +15.2.1945, ERLER ERNST *9.1.1916 +19.4.1945, FELTEN JOHANN *24.3.1906 +30.4.1945, FISCHER WERNER *13.11.1911 +23.4.1945, FISKE ERWIN *30.11.1912 +26.3.1945, FRIEDRICH ERICH *20.12.1896 +12.3.1945, FRIESE KARL *3.5.1924 +25.2.1945, FUCHS ADAM *21.2.1912 +23.4.1945, FÜHRER JOHANN *31.7.1898 +20.4.1945, GATTNER LUDWIG *25.8.1926 +2.5.1945, GEBAUER GEORG *22.12.1909 +25.3.1945, GERLACH OTTO *20.8.1911 +17.3.1945, GRÜNBAUER MARTIN * 9.11.1900 +20.4.1945, HARTMANN ERNST *10.5.1897 +3.5.1945, HARTMANN KONRAD *11.4.1914 +25.4.1945, HENTSCHEL GERHARD *14.1.1913 +3.5.1945, HERBEL RICHARD *9.10.1907 +13.3.1945, HEROLD KARL *24.10.1920 +13.3.1945, HESSE JOSEF *19.9.1925 +24.3.1945, HEUER WILHELM *7.10.1897 +9.4.1945, HEUTLE HANS *23.2.1926 +26.4.1945, HEYDEGGER ERWIN *6.1.1921 +13.4.1945, HOFMANN ERICH *23.1.1908 +9.4.1945, HOFMANN HEINZ *4.12.1922 +1.4.1945, IVEN JOSEF *8.3.1909 +27.4.1945, JÄNCHEN JOSEF *13.10.1908 +2.5.1945, JOCHIMS RICHARD *18.1.1921 +16.2.1945, JÜRGELEIT RICHARD *18.8.1914 +10.4.1945, JUNG OSKAR *5.10.1905 +24.3.1945, KAAK HELMUT *30.10.1921 +20.4.1945, KAHA JOHANNES *23.3.1920 +16.3.1945, KASAL FRANZ *19.12.1911 +1.5.1945, v. KENZIAN GÜNTER *7.6.1926 +1.5.1945, KERBERGER HERMANN *16.11.1923 +30.4.1945, KINNER WALTER *22.3.1912 +20.3.1945, KISSEL JOHANN *26.7.1912 +14.3.1945, KLÄSNER EGON *12.10.1926 +20.3.1945, KOCH GÜNTHER *10.3.1925 +25.2.1945, KOSTNER +4.5.1945, KOPP JOSEF *27.12.1896 +21.4.1945, KOTOW NIKOLAUS *10.8.1905 +13.3.1945, KRANZ WILLI *7.10.1924 +27.2.1945, KROTTENDORFER JOSEF *6.4.1925 +28.4.1945, KUGEL JOSEF +27.4.1945, KUHLEMANN ERWIN *8.8.1907 +3.5.1945, KUMROV WALTER *16.5.1887 +8.5.1945, KUSTERER KARL *4.1.1904 +8.4.1945, LASSAK FRANZ *20.2.1890 +22.3.1945, LEHMANN WALTER *5.6.1927 +28.4.1945, LEMKEMEYER WILHELM *12.3.1902 +23.4.1945, LIPPKE BRUNO *23.10.1922 +12.4.1945, LUNDIUS BRUNO *1.9.1922 +15.3.1945

(deska 2)
MÄBAR LEONHARD *8.3.1926 +18.2.1945, MAHALL JOHANN *20.12.1918 +29.2.1945, MAHNKE WILHELM *29.8.1914 +10.4.1945, MAMEDOFF JAKÜ +18.4.1945, MEINSHAUSEN ALBERT *9.12.1905 +28.4.1945, MENGES WILHELM *22.11.1925 +11.3.1945, MERZDORF REINHOLD *9.3.1897 +2.3.1945, MIEDLER KARL *24.4.1901 +19.4.1945, NEBLICHT PETER *19.5.1916 +17.4.1945, NEUMANN ERNST *14.4.1900 +28.4.1945, NOWITZKY MICHAEL *16.12.1917 +18.4.1945, OBERHOFER RUDOLF *4.12.1918 +3.5.1945, OTTE EMIL *4.10.1904 +16.4.1945, PELZER EDUARD *20.10.1918 +17.3.1945, PETERKA ADOLF *3.5.1910 +20.4.1945, PREM RUDOLF *23.4.1913 +25.4.1945, REITER JOSEF *14.12.1913 +9.4.1945, ROGGENBUCK BRUNO *2.8.1902 +2.4.1945, ROSE WILHELM +25.4.1945, ROTHACKER BRUNO *6.2.1886 +13.4.1945, SALM AUGUST *19.4.1911 +15.2.1945, SCHÄDL ALFRED *8.4.1912 +29.4.1945, SCHÄFER ALFONS *19.6.1913 +21.3.1945, SCHÄTTNER GEORG *14.1.1907 +24.2.1945, SCHIEBEL WERNER *17.7.1927 +2.5.1945, SCHILLER FRANZ *30.1.1889 +6.3.1945, SCHLAGREGEN HEINRICH *21.12.1924 +28.3.1945, SCHMID HEINRICH *15.7.1908 +7.3.1945, SCHNEIDEREIT OSKAR *8.10.1911 +20.3.1945, SCHOFFMANN JOSEF *18.7.1905 +2.3.1945, SCHREIBER HANS *17.3.1925 +25.3.1945, SCHUBERT HEINZ +16.4.1945, SCHUKOW NIKOLEI *2.7.1921 +17.4.1945, SCHULZ ANTON *28.10.1900 +16.4.1945, SCHWARZE KARL *6.2.1918 +20.4.1945, SCHWARZ-FISCHER JOHANN *16.11.1912 +1.5.1945, SEELBACH ERNST *21.12.1908 +3.3.1945, SEIPELT HORST *17.8.1928 +20.3.1945, SENTEK WILHELM *2.4.1905 +5.3.1945, SPARMANN REINHOLD *4.5.1926 +26.2.1945, STARECZEK JOSEF *22.9.1926 +20.3.1945, STEINHAUSER WILLI *11.4.1889 +17.4.1945, STEINKE WILHELM *19.5.1892 +10.3.1945, STIGLMAIER VITUS *5.3.1910 +10.4.1945, STRAUCH FRITZ *9.11.1906 +5.3.1945, ULP LEO *27.1.1908 +21.4.1945, VACULA LEOPOLD *30.10.1906 +1.5.1945, VOLBERS HANS –OTTO *12.4.1902 +2.5.1945, WAGNER HORST *23.11.1927 +17.3.1945, WAIDHAUSEN GEORG *21.1.1904 +15.4.1945, WENZEL KARL *13.9.1906 +6.4.1945, WIECHMANN HANS *26.4.1905 +18.4.1945, WIGGERING ANTONIUS *3.4.1914 +26.4.1945, WIHEK MICHAEL *7.9.1908 +24.4.1945, ZIELINSKI LEO *17.11.1893 +8.4.1945, ZIMMERMANN WALTER *3.3.1912 +6.4.1945, ZIMPRICH JULIUS *1.2.1926 +9.4.1945, ZYMLA VIKTOR *25.8.1915 +2.4.1945, SOWIE 4 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE

BAUMGARTINGER JOSEFINE *31.1.1885 +4.5.1945, BENKEL RICHARD *20.8.1902 +6.5.1945, BEURMANN KARL-GÜNTHER *21.4.1926 +18.5.1945, BIELINSKY ALFONS *23.2.1900 +21.4.1945, CHYBIORZ FRANZ *6.12.1899 +5.5.1945, FELDKAMP IGNATZ *9.3.1900 +9.5.1945, FESENBERG HEINZ *18.9.1919 +4.5.1945, GEMEINHARDT EMANUEL *6.8.1908 +14.12 1944, GRAHL MARTIN *25.10.1915 +18.4.1945, HAUN ERNST *25.5.1918 +9.7.1949, HEILMANN GEORG *1.3.1927 +5.5.1945, JAKOB RUDOLF *19.8.1924 +1.5.1945, JULY JOHANN *21.6.1910 +19.4.1945, KAZAL FRANZ *19.12.1911 +1.3.1945, KLUGEL GÜNTHER *13.5.1928 +16.5.1945, KOWALD JOSEF *11.3.1925 +9.5.1945, KRABUS BERNAHRD *19.6.1921 +25.11.1947, KRAUSE HANS, KRIESE FRIEDRICH-WILHELM *20.3.1915 +4.5.1945, LANZ HUBERT *15.10.1922 +7.5.1945, LOSL KARL *12.5.1894 +28.3.1945, LORENZ ERICH *9.7.1907 +9.5.1945, MATYSCHOK JOHANN *5.2.1915 +8.5.1945, MAYERHOFER ARNOLD *4.5.1908 +6.3.1949, MICHAELIS ERNST *9.11.1892 +6.5.1945, MOK HANS *2.5.1915 +21.5.1945, MRATZEK WILLI +18.5.1945, MÜLLER CHRISTIAN +20.4.1945, MÜLLER FRIEDRICH +1945, PÖTZL REINHOLD *6.10.1907 +4.4.1942, PUSCH OSKAR *2.10.1904 +8.1.1944, REETZ GUSTAV *12.4.1903 +7.5.1945, RIESNER ADAM *9.12.1909 +5.5.1945, SCHULZE GUSTAV *1.6.1923 +27.12.1948, SEIFERT KURT *5.11.1912 +7.5.1945, SELLBACH ERNST *21.12.1908 +3.3.1945, SIEVERS PAUL *1.7.1917 +8.5.1945, STADLER OTTO *13.11.1922 +8.5.1945, STENEBERG WALTER *13.10.1927 +25.4.1945, STOMITZKY MICHAEL *16.12.1917 +18.4.1945, THIEMANN KARL *20.5.1887 +3.12.1940, VOGEL WERNER +1944, VOHS OTO *9.12.1898 +12.5.1945, WALTHER KURT *1.8.1894 +9.5.1945, WEIST JOSEF *21.12.1922 +23.1.1945, WIEDAMANN EUGEN *26.2.1910 +7.5.1945

FRITSCH ANTON *3.4.1892 +31.8.1945, NEIDHARDT FRIEDRICH *15.6.1891 +7.5.1945, SCHMITZ JOSEF *30.9.1882 +28.3.1945, DR. STARRACH VIKTOR *27.10.1915 +23.11.1945, THIEL ANTON *7.4.1908 +23.4.1944, ZINNER ANTON *6.4.1910 +1.10.1943

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 61 VPM
Souřadnice: N50°13'51'' E12°53'33''
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pohřebiště vojáků Rudé armády

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
(ústřední pomník)
ВАС БУРНОЙ ВОЙНОЙ
КАК МОРСКОЮ ВОЛНОЙ
В КРАЙ ДАЛЕКИЙ СЮДА
ПРИВЕЛО НА ВСЕГДА.
CПИТЕ-ЖЕ ДОРОГИЕ СПОКОЙНО
БАШ ТЯЖЕЛЫЙ КОНЕЦ
МЫ С ГОРЕМ НА ВЕКИ ПРИНЯЛИ
КАК ТЕРНОВЫЙ ВЕНЕЦ.

(pomník mezi 5. a 6. hromadným hrobem)
НИКТО НЕ ЗАБЫТ
НИЧТО НЕ ЗАБЫТО

(nápisy v záhlaví osmi hromadných hrobů)
БРАТСКАЯ МОГИЛА
СОВЕТСКИХ ВОЕННОПЛЕННЫХ
ЗАМУЧЕННЫХ В НЕМЕЦКОМ
КОНЦ. ЛАГЕРЕ

(1. hromadný hrob)
ОГУНОВ - ЭРТКЕВИЧ
ДЕРЮГА ФЕДОР ГРИГОРЬЕВИЧ
БОКОВ ЕГОР ВАСИЛЬЕВИЧ СМИРНОВ ФЕДОР
ГУЛЬТЕЕВ КУЗЬМА ЕФИМОВИЧ
ПАЛЬЧИКОВ АНТОН КОНОНОВИЧ
ЗОЛОТОРОВИЧ АНДР. ДАНИЛОВИЧ
КЛИМИГИН ФИЛИПП
ЗВЯГИНЦЕВ КОНСТ. ФЕДОРОВИЧ
ПОХОРОНЕНЫ 5.6.1945

(2. hromadný hrob)
АВАГОВ ЗАХАР
ЯГОШИН СЕМЕН ИВАНОВИЧ
ЖИХАРЕВ ДАНИЛ ДАНИЛОВИЧ
ШЕЛЕСТОВ ИВАН АЛЕКСЕЕВИЧ
КАЙГОРОДОВ ГРИГОРИЙ АНДРИАН.
БЕЛИХ ИВАН КОНСТАНТИНОВИЧ
ПАШКОВСКИЙ АНДРЕЙ КОНСТАНТ.
КАРПЕЙКИН ПАВЕЛ КУЗЬМИЧ

ПОХОРОНЕНЫ 29.5.1945

(3. hromadný hrob)
МИХЕЛЮКОВ ДМИТРИЙ
КУРАЕВ СЕМЕН СЕМЕНОВИЧ
КУЗИНИЕДОВ АЛЕКСАНДР
ЗЕЛЕНЮК ВАСИЛИЙ
СКОРОБОГАТЬКО
РОЗЛАДИН ГЕОРГИЙ ЯКОВЛЕВ.
МИТРОХИН СЕРГЕЙ СТЕПАНОВИЧ
ВАСИЛ НИКИТА АВДЕЕВИЧ
ФИЛЮШКИН ИВАН АНТОНОВИЧ

ПОХОРОНЕНЫ 26.5.1945

(4. hromadný hrob)
ДЕМИДОВ АЛЕКСАНДР
МАКАРОВ НИКОЛАЙ
ГАГАЕВ ВАСИЛИЙ ФЕДОРОВИЧ
ШАПОВАЛОВ СЕРГЕЙ
БЕЛОУСОВ С. С.
КОКАНОВ В.
ЗУБОВИЧ НИКОЛАЙ
ШЛИЛЬЧУКОВ МИХАИЛ ИВАНОВИЧ
СНЕЖКО ДМИТРИЙ ВАСИЛЬЕВИЧ
ЯБЛУНОВСКИЙ АНДРЕЙ

ПОХОРОНЕНЫ 2.6.1945

(5. hromadný hrob)
ДИНОТОВ
ВОЛКОВ ИВАН ВАСИЛЬЕВИЧ
СЕРИЧ ГРИГОРИЙ ЕГОРОВИЧ
АКСЕНИЧ
ЕФРЕМЕНКО НИКОЛАЙ ПРОКОФ.
ГУВЕРОВ НИКОЛАЙ АЛЕКСАНДР.
ПЕТРОВ СЕРГЕЙ ПЕТРОВИЧ
АЛДУШИН
БОЧКОВСКИЙ ИЛЛАРИОН

ПОХОРОНЕНЫ 9.6.1945

(6. hromadný hrob)
СОПИН АЛЕКСЕЙ АЛЕКСАНДР.
ТИМЧЕНКО М. Е.
БЕЛОЯРОВ ЕВГЕНИЙ МИХАИЛ.
ТРОФИМОВ ВАЛЕНТИН ПАНТЕЛ.
ПЕТРЕНКО СТЕПАН
ПЕТРОВ ГРИГОРИЙ ПАНКРАТОВ.
КЛИМИН АНДРЕЙ ПЕТРОВИЧ
НЕДОШВЕНКО АЛЕКСЕЙ АРХИП.
МЕШЕРИКОВ ВАСИЛИЙ ГЕРАСИМ.
ТАРАСОВ ИВАН ВАСИЛЬЕВИЧ

ПОХОРОНЕНЫ 12.6.1945

(7. hromadný hrob)
ЮРИЙ НИКОЛАЙ ГЕРАСИМОВИЧ
НУЖНЫЙ ГРИГОРИЙ КОРНЕЕВИЧ
ПАНЧЕНКО ВАСИЛИЙ
ГАЙДАЙ МИХАИЛ ДМИТРИЕВИЧ
КАСАРОВСКИЙ А.
ВОЛЕТОВ ГЕОРГИЙ ФЕДОРОВИЧ
ДИМИТРЮКОВ АЛЕКСЕЙ
ЗОТОВ СЕРГЕЙ
МАЙОРЫКИН
НЕЧИТАЙЛОВ ГРИГОРИЙ ТРИФОН.

ПОХОРОНЕНЫ 13.6.1945

(8. hromadný hrob)
ГНУСЕВ ДМИТРИЙ СЕМЕНОВИЧ
ЗЕЛИКОВ ДМИТРИЙ АЛЕКСЕЕВ.
КВАЧЕВ
КРОСИВОВ ЛЕОНШЕВ

ПОХОРОНЕНЫ 14.6.1945

(10 samostatných hrobů)
КИРЬЯНОВА ЗИНАЙДА
МИХАЙЛОВНА
24.X.1912 - 19.VII.1946
КИРЬЯНОВА МАРГАРИТА
СЕРГЕЕВНА
20.V.1930 - 19.VII.1946

ДМИТРИЕВА АННА
ИОСИФОВНА
1912 - 18.VII.1946
ДМИТРИЕВ МИХАИЛ
АНТОНОВИЧ
1939 - 19.VII.1946

СТАРШИНА
АНТОНЕНКО АЛЕКСАНДР
ПАВЛОВИЧ
1921 - 20.XII.1945
СТРАШИНА
КАПУСТИН МИХАИЛ
ПАВЛОВИЧ
1911 - 20.XII.1946

МАЙОР
ВАВИНСКАЯ АЛЕКСАНДРА
ЛЕОНТЬЕВНА
1919 - 19.VII.1946

СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ
ДЕМИН АЛЕКСАНДР
АЛЕКСАНДРОВИЧ
1911 - 19.VII.1946

ИГНАТОВА СЕРАФИМА
ФЕДОРОВНА
1912 - 19.VII.1946

САВВИНА АЛЕКСАНДРА
МИХАЙЛОВНА
5.V.1913 - 19.VII.1946
САВВИНА СВЕТЛАНА
НИКОЛАЕВНА
12.IX.1937 - 19.VII.1946

КАПИТАН
ВИКУЛИНА АНАСТАСИЯ
ИВАНОВНА
1917 - 19.VII.1946

ПОДПОЛКОВНИК
ВАНЕНКОВ ИВАН
ВЛАСОВИЧ
1908 - 19.VII.1946

ФАЙНГЕРЦ
АННА МОЙСЕЕВНА
1922 - 19.VII.1946
Poznámka:

Na hrobech je uvedeno 82 jmen obětí. Na portálu CEVH MO ČR je uvedeno 106 jmen obětí. Některá jména z hrobů v seznamu CEVH chybí.
Seznam dle CEVH:
Aksenič 9.6.1945
Aldušin 9.6.1945
Aleksandr Pavlovič Antoněnko staršina 1921 19.07.1946
Zachar Avagov 29.5.1945
Ivan Konstantinovič Belich 29.5.1945
Evgenij Michail Belojarov 12.6.1945
S.S. Belousov 2.6.1945
Bočenkov 1945
Ivan Vlasovič Bočerikov 14.6.1945
Illarijon Bočkovskij 9.6.1945
Alexandr Demidov 2.6.1945
Aleksandr Aleksandrovič Demin 1911 19.7.1946
Fedor Grigorevič Derjugo 5.6.1945
Alexej Dimitrjukov 13.6.1945
Dinotov 9.6.1945
Michail Dmitrief
Anna Josifovna Dmitrieva 1912 18.7.1946
Stefan Dobrezeskij 1945
Nikolaj Prokof Efremenko 9.6.1945
Anna Moiseevna Fangerc 1922 19.07.1946
Ivan Antonovič Feljuškin 26.5.1945
Vasilij Fedorovič Gagaev 2.6.1945
Michail Dmitrijevič Gajdej 13.6.1945
Pavel Glop 1945
Dmitrij Semenovič Gnusev 14.6.1945
Nikolaj Alexandrevič Guverov 9.6.1945
Serafina Fedorovna Ignatova 1912 19.7.1946
Andrej Jablunovskij 2.6.1945
Semen Ivanovič Jagoščin 29.5.1945
Aleksandr Jatov 1945
Nikolaj Gerasimovič Jurij 13.6.1945
Grigorij Andrijan Kajgorodov 29.5.1945
Nikolaj Kanonik 1945
Michail Pavlovič Kapustin staršina 1911 19.07.1946
Pavel Kuzmič Karpejkin 29.5.1945
A. Kasarovskij 13.6.1945
Margarita Sergeevna Kirjanova 20.05.1931 19.07.1946
Zinaida Michailovna Kirjanova 24.10.1912 19.07.1946
František Klebzak 1945
Filipp Klimigin 5.6.1945
Andrej Petrovič Klimin 12.6.1945
V. Kokanov 2.6.1945
Leonid Krasovov 1945
Semen Semenovič Kuraev 26.5.1945
Alexandr Kuzinijedov 26.5.1945
Kvačev 14.6.1945
Nikolaj Lernov 1945
Marija Litvinova 1945
Jaroslav Ljutov 1945
Michail Lukijanščuk 1945
Majerikin 13.6.1945
Nikolaj Makarov 2.6.1945
Vasilij Gerasim Meščerjakov 12.6.1945
Dimitrij Micheljukov 26.5.1945
Serafin Misuna 1945
Sergej Stepanovič Mitrochin 26.5.1945
Grigorij Tvifonor Nečitajlov 13.6.1945
Alexej Archip Nedošenko 12.6.1945
Grigorij Korneevič Nužnij 13.6.1945
Ertkevič Ogunov 5.6.1945
Omelko Ostaruk 1945
Michail Ostaž 1945
Anton Kononovič Palčikov 5.6.1945
Vasilij Pančenko 13.6.1945
Andrej Konstantin Paškovskij 29.5.1945
Stepan Petrenko 12.6.1945
Grigorij Pankratov Petrov 12.6.1945
Sergej Petrovič Petrov 9.6.1945
Vladimir Porovoj 1945
Georgij Jakovlev Rozladin 26.5.1945
Michail Sajga 1945
Aleksandra Michailovna Savvina 1913 19.7.1946
Světlana Nikolajevna Savvina 1937 19.7.1946
Sergel 1945
Grigorij Egorovič Serin 9.6.1945
Skorobogatko 26.5.1945
Fedor Smirnov 5.6.1945
Dmitrij Vasiljevič Sněžko 2.6.1945
Grigorij Sokol 1945
Alexej Alexandr Sopin 12.6.1945
Sergej Šapovalov 2.6.1945
Ivan Alexeevič Šelestov 29.5.1945
Michail Ivanovič Špilčukov 2.6.1945
Ivan Vasilevič Tarasov 12.6.1945
Ljudvig Tarnovskij 1945
M.E. Timčenko 12.6.1945
Michail Efimovič Tisičenko 5.6.1945
Jakub Trač 1945
Stefan Trezczuk 1945
Valentin Panted Trofimov 12.6.1945
Stefan Valpyzyk 1945
Aleksandra Leontevna Vavinskaja major 1919 19.7.1946
Annastasia Ivanovna Vipulina kaplan 1917 19.07.1946
Gultev- Kuzma Vlasovič 5.6.1945
Jegor Vasiljevič Vokov 5.6.1945
Georgij Federovič Volegov 13.6.1945
Ivan Vasilevič Volkov 9.6.1945
Luksan Vychinskij 1945
Ivan Zavrskij 1945
Dmitrij Alexeejev Zelekov 14.6.1945
Vasilij Zelenjuk 26.5.1945
Andrej Danilovič Zolotovič 5.6.1945
Sergej Zotov 13.6.1945
Nikolaj Zubovič 2.6.1945
Konstantin Fedorovič Zvjagincev 5.6.1945
Danil Danilovič Žicharev 29.5.1945
(další informace viz: http://www.fofifo.com/ruda_armada.htm ; http://www.socharstvi.info/realizace/pomnik-rude-armady-v-karlovych-varech-ii/ )
Vojáci, pochovaní v čele pohřebiště, s datem úmrtí 19.7.1946, se stali obětí dopravní nehody, srážky nákladního automobilu s vlakem. (zdroj: Správa hřbitovů Karlovy Vary)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-4103-10072
Toto místo je počítáno jako 19 VPM
Souřadnice: N50°13'49'' E12°53'34''
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pohřebiště německých občanů města Karlovy Vary a německých občanů domovem v Berlíně

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
(deska u vchodu)
IN DIESEM FRIEDHOFSTEIL RUHEN
DEUTSCHE SOLDATEN
MÄNNER, FRAUEN UND KINDER,
DIE IN BERLIN IHRE HEIMAT HATTEN
BÜRGERINNEN UND BÜRGER DER STADT KARLSBAD,
DIE HIER IM JAHRE 1945 IHR LEBEN GELASSEN HABEN

GEDENKET IHRER UND DER OPFER ALLER KRIEGE,
IHRE SCHICKSALE MAHNEN UNS ZUR VERSÖHNUNG

V TÉTO ČÁSTI HŘBITOVA ODPOČÍVAJÍ
NĚMEČTÍ VOJÁCI
ŽENY, MUŽI A DĚTI,
KTEŘÍ MĚLI DOMOV V BERLÍNĚ.
OBČANKY A OBČANÉ MĚSTA KARLOVY VARY,
KTEŘÍ ZDE V ROCE 1945 ZANECHALI SVÉ ŽIVOTY

VZPOMEŇTE NA NĚ A NA OBĚTI VŠECH VÁLEK,
JEJICH OSUDY NÁS NABÁDAJÍ K USMÍŘENÍ

(kolem ústředního pomníku 10 desek se jmény z ostatních hřbitovů města)
(deska 1)
AUF WEITEREN FRIEDHÖFEN
DIESER STADT RUHEN
+ + +
NA OSTATNÍCH HŘBITOVECH
TOHOTO MĚSTA ODPOČÍVAJÍ

ARNDT JOHANNA *7.12.1862 +11.3.1945, AUERSCH PAUL *19.2.1876 +10.4.1945, AURAS PAUL *18.10.1864 +22.3.1945, BABIC IVAN *22.6.1922 +19.3.1945, BARNACK MARTHA *3.9.1879 +26.4.1945, BARTA RICHARD *11.9.1884 +22.4.1945, BARTHELT WILHELM *2.11.1885 +1.4.1945, BAUER ELSE *30.6.1878 +26.3.1945, BAUER HUGO *13.11.1883 +4.4.1945, BECKER HENNO *14.11.1901 +30.4.1945, BEHRENDT FRANZ *18.3.1876 +24.4.1945, BEIER ERNST *19.5.1868 +18.4.1945, BEKASINSKI THEODOR *26.3.1870 +19.4.1945, BETTERMANN ELSBETH *3.6.1910 +21.3.1945, BIERNOTH MARIE *2.12.1853 +17.4.1945, BISCALDI ALLESANDRO *18.9.1922 +29.3.1945, BLAUERT IDA *1.11.1886 +27.3.1945, BLECHSMIDT ELFRIEDE *12.1.1876 +20.3.1945, BLOSER KATHARINA *1.5.1884 +4.4.1945, BOCHMANN ARNO *21.11.1884 +2.5.1945, BÖCKER EMMA *21.10.1870 +3.5.1945, BÖHLAU MARTHA *19.12.1870 +20.4.1945, BÖHNKE ALBERT *15.1.1892 +21.4.1945, BOHM KÄTHE *18.4.1914 +9.4.1945, BORKENHAGEN AUGUST *1.12.1877 +22.3.1945, BOSCHAMMER IDA +6.3.1945, BOTHE GERTRUD *25.7.1872 +15.3.1945, BRATKA JULIUS +7.4.1945, BRÖCKER KARL *1.2.1880 +20.4.1945, BUATIER DESIREE *24.5.1905 +24.4.1945, BÜCHNER SELMA *4.3.1883 +11.4.1945, BURTCHEN MARIE *30.3.1871 +22.3.1945, BUTGEREIT PAUL *10.4.1884 +21.4.1945, CZAPLA MARGARETE *27.3.1893 +20.3.1945, CZISKAT KARL *25.12.1888 +10.3.1945, DESSIN AGNES *28.9.1891 +28.4.1945, DIETRICH PAUL *14.10.1873 +20.3.1945, DOMASCHKA SIDONIE +6.3.1945, DOMBROWE ANNA *23.7.1884 +13.4.1945, DORN HERMANN *11.5.1875 +27.4.1945, DRESSLER MARIA *11.5.1867 +29.3.1945, DUNKEL MARGARETHE *6.8.1863 +11.4.1945, EDELMANN RAINER *24.3.1945 +18.4.1945, ENGEL AUGUST *17.7.1870 +16.3.1945, ENGEL MARIE *15.11.1893 +8.4.1945, ERDMANN MINNA *29.9.1870 +26.3.1945, FASSMANN BARBARA +19.3.1945, FEIX ANNA +22.3.1945, FERNTHEIL MARTHA *19.12.1883 +29.3.1945, FICK EMMA *17.12.1884 +14.4.1945, FILBE FRANZISKA +10.3.1945, FISCHER MARTHA *19.4.1923 +10.3.1945, FLIEGE FRIEDRICH *10.9.1878 +26.4.1945, FOIZEK LUISE *31.12.1859 +24.4.1945, FRAMS AUGUST *28.3.1871 +12.4.1945, FREUND OTTO *16.9.1868 +27.4.1945, FROMMER ERNSTINE +5.3.1945, FROSCH AGNES *12.4.1881 +4.5.1945, FÜRSTENBERG WILLI *3.4.1894 +21.4.1945, GÄNSICKE FRIEDRICH *22.8.1882 +21.3.1945, GLABIAK MARIE *3.12.1894 +9.4.1945, GLAESER KLARA *16.10.1875 +2.5.1945, GLOMM HANS +1945, GÖRLITZ HERMANN *1.8.1900 +25.4.1945, GONSIEROWSKA SELMA *1.11.1857 +16.3.1945, GORLIN NIKOLAY *18.12.1927 +23.3.1945, GREIBIG IDA *12.1.1872 +25.3.1945, GRIEBSCH *22.4.1945 +22.4.1945, GRÜNEBERG ALB. *28.7.1878 +18.4.1945, HAASE ANNA *10.3.1859 +21.3.1945, HAASE ARTHUR *19.5.1905 +20.3.1945, HAASE HERMANN *13.7.1886 +12.4.1945, HAMMER BERTA *2.5.1872 +29.4.1945, HANKE ARTHUR +19.3.1945, HANNOW KLARA *30.5.1862 +17.3.1945, HARSING ROBERT *1.1.1886 +3.5.1945, HEINEN MARGARETE *16.12.1861 +4.5.1945, HEINRICH HANS *7.6.1943 +13.4.1945

(deska 2)
HERGESELL SELMA *2.8.1880 +13.4.1945, HERTEL EMMA *24.10.1870 +18.3.1945, HILF BERTA *1858 +5.3.1945, HÖPPNER LUISE *1.4.1903 +18.3.1945, HOFFMANN HEDWIG *29.11.1897 +12.4.1945, HOLSTEIN GEORG *14.9.1880 +3.5.1945, HOLSTEIN WILLI *25.12.1877 +23.4.1945, HOLZBRECHER MARIE *1884 +23.4.1945, HUGO WILLI *31.10.1908 +30.3.1945, ILGNER ADOLF *22.11.1888 +25.4.1945, JAHN JOHANNA *30.8.1869 +8.3.1945, JAKOB AUGUST *10.8.1869 +14.3.1945, JANSEN ISAK *5.3.1903 +26.4.1945, JENTSCH SELMA *23.12.1882 +15.3.1945, VON JETZE HANS *9.7.1883 +27.4.1945, JIORDA RAIMUND *6.9.1864 +11.4.1945, JUNG KARL *17.5.1913 +23.4.1945, KAFFLER GEORG *5.5.1892 +20.3.1945, KAMBERG WALTER *17.9.18977 +27.4.1945, KELM ELISABETH *4.8.1880 +2.5.1945, KETTMANN KURT *5.11.1916 +17.4.1945, KETTMANN PAUL +1945, KLEIN GEORG 5.12.1900 +24.3.1945, KLEIN JOSEF *26.2.1869 +14.4.1945, KLOPFER HERBERT *28.8.1890 +15.3.1945, KLOSSAK EDUARD *30.3.1860 +24.3.1945, KLUGEL JOSEF +6.4.1945, KLUNTE BERTA *31.8.1879 +23.4.1945, KOCH RICHARD *30.7.1878 +17.4.1945, KOLIKOWSKI ANTONIE *29.5.1867 +16.4.1945, KONARSCH *15.4.1945 +15.4.1945, KOTZOREK ROSALIA *20.9.1885 +14.5.1945, KOZUCH HERMANN *29.5.1893 +4.5.1945, KRAATZ CHARLOTTE *26.2.1898 +12.4.1945, KRAUSE ANNA *1.6.1868 +5.4.1945, KRAUSE ANNA *21.4.1865 +27.3.1945, KRAUSE FRITZ *1.6.1868 +5.4.1945, KRAUSE LINA *13.4.1894 +13.4.1945, KRETSCHMER RENATE *5.1.1943 +1.5.1945, KRIEGER UDO 23.3.1945 +12.4.1945, KRÜGER ANNELIESE +11.4.1945, KRUGER AUGUSTE *17.10.1866 +20.3.1945, KRZEMSKA MARIA +1945, KUBIES BRUNO *25.5.1879 +21.4.1945, KÜHL ELISABETH +7.3.1945, KUNZE FRANZ *1853 +16.4.1945, KUSS OTTO *1.6.1875 +15.4.1945, KUTSCHKA *11.4.1945 +11.4.1945, LABETZKY RUTH *28.5.1914 +17.4.1945, LÄSSIG DIETMAR +1945, LANG SAMUEL *7.11.1871 +31.3.1945, LANGE KLAUS *27.2.1945 +29.3.1945, LAPZIENS GREGOR *8.9.1911 +5.4.1945, LASSAHN HERMINE *7.9.1882 +20.4.1945, LECRIVAIN ANDRE *18.1.1907 +30.3.1945, LEHNHARDT BERTA *30.5.1964 +3.5.1945, LENKE BRUNO *13.3.18786 +23.4.1945, LENZ LUISE *29.11.1866 +20.3.1945, LICHTBLAU MARTHA *10.9.1873 +2.5.1945, LÖFFLER KARL *6.2.1867 +20.3.1945, LÖSCHMANN GRESZINTIA *27.9.1905 +29.3.1945, LÜSEBRING WILHELM *21.6.1900 +27.3.1945, LUX JOSEF +18.4.1945, MÄNNEL MINNA *18.11.1863 +3.5.1945, MÄRGN ER GERTRUD *17.9.1892 +28.4.1945, MARLOV WLADIMIR *22.8.1921 +21.4.1945, MARSCHEWSKI JOHANN *24.6.1887 +24.4.1945, MATTHES MINA *2.11.1882 +20.3.1945, MATULL *14.4.1945 +14.4.1945, MATZNER WILHELM *25.2.1860 +23.4.1945, MAX GEORG *3.3.1894 +10.4.1945, MAZKOWITSCH JURIS *19.5.1938 +26.4.1945, MENDE HUBERT *21.7.1944 +27.3.1945, METZENTHIN MATHILDE *20.2.1882 +18.4.1945, MEUSSEN ANNA *10.1.1860 +1.5.1945, MEYER GEORG *24.2.1878 +25.4.1945, MICHL ALMA *26.1.1899 +10.4.1945, MIEHE ANNA *5.1.1862 +20.4.1945, MIELSCH WILLI *12.12.1893 +16.4.1945, MIESNER MARTHA *1.3.1882 +11.4.1945, MÖLLMANN MARIA *11.8.1896 +25.3.1945, MOHR THERESE *19.2.1861 +2.5.1945, MÜLLER JOHANN *17.1.1914 +22.4.1945, MÜLLER LUISE *12.1.1881 +31.3.1945, MÜLLER NANNI *20.4.1919 +15.4.1945, MUSOLF MINNA *23.2.1999 +9.4.1945, NAZUV VIKTOR *10.1.1906 +5.4.1945, NEUGEBAUER BERTA +8.4.1945, NIEDERMAYER GEORG *9.3.1876 +1.4.1945, NOAK PAUL *24.12.1881 +16.4.1945, ORTBANDT ANNA *4.6.1860 +30.3.1945, PALLASCH MONIKA *30.1.1945 +2.4.1945, PANTKE HERBERT *5.3.1901 +14.4.1945, PEGEN KLARA +16.3.1945, PERONNE MARIE *8.9.1864 +10.4.1945, PICHLER ALBERT +1945, PICKERT ALBERT *23.6.1874 +16.4.1945, PLEYER *18.4.1945 +18.4.1945, PODEMSKI ANNA *13.11.1861 +2.4.1945, POERSCHKE OSKAR *20.7.1885 +17.4.1945, POHL FRANZ *1.5.1936 +1.5.1945, POMRENKE WERNER *6.6.1866 +23.4.1945

(deska 3)
PUTTKAMMER KARL *9.5.1880 +14.4.1945, QUADA ANNA *20.10.1874 +19.4.1945, RACZINSKI ANTONIA *25.5.1887 +11.3.1945, RECHENBERGER KURT *10.2.1896 +31.3.1945, REN HEDWIG *5.2.1876 +2.5.1945, REHFELD OLGA *21.9.1863 +7.4.1945, REICHELT MAX *17.6.1885 +2.5.1945, REIFEGERSTA HULDA *7.6.1865 +5.4.1945, RICHTER LISA *2.5.1926 +5.4.1945, RIECK ROBERT *5.12.1889 +30.4.1945, RISCHOW BERTA *1.8.1875 +30.4.1945, RIVA MARIO *30.1.1924 +25.3.1945, RÖMKE FRIEDRICH *8.12.1871 +19.3.1945, ROHRMANN KARL *7.9.1894 +12.4.1945, ROSIAK STANISLAUS *5.12.1896 +24.3.1945, RUDAWSKI JOSEF *20.3.1900 +20.4.1945, RULKE MARIE +22.4.1945, SAGE CHARLOTTE *25.8.1908 +21.4.1945, SARGE OTTO *13.3.1874 +18.4.1945, SCHANSSEMA HERMANN *8.11.1919 +13.4.1945, SCHELESZOW MICHAEL *8.11.1915 +27.3.1945, SCHENK PAUL +21.3.1945, SCHMEER KARL *18.7.1885 +20.4.1945, SCHMIDT ANNA *23.10.1877 +22.4.1945, SCHMIDT BERTA *19.8.1880 +1.4.1945, SCHMIDT EMILIE *30.12.1864 +23.3.1945, SCHMIDT KARL *22.8.1867 +16.4.1945, SCHMIDT META *13.6.1873 +4.4.1945, SCHMIDT MINNA *10.3.1895 +28.4.1945, SCHMOCK JOHANNA *10.11.1913 +11.4.1945, SCHNEIDER ERNST +20.3.1945, SCHNEIDE PAUL *1.9.1876 +23.3.1945, SCHÖCKEL HELENE *2.4.1906 +15.4.1945, SCHÖNHERR GEORG *20.5.1888 +25.4.1945, SCHOLZ IDA *6.7.1896 +14.3.1945, SCHOLZ JOSEPH *28.4.1867 +13.3.1945, SCHULZ AUGUSTE *11.2.1866 +28.4.1945, SCHULZ GUSTAV *25.5.1901 +14.3.1945, SCHULZ MARIE V26.10.1876 +23.3.1945, SCHULZ MARTHA *24.3.1881 +11.4.1945, SCHWANN ELFRIERE *1.8.1882 +10.3.1945, SCHWARZ PAULINE *10.2.1861 +22.4.1945, SCHWARZ PAULINE *27.4.1868 +2.4.1945, SCHWARZLOSE GERTRUD *13.11.1873 +26.4.1945, SCHWENZER EDITH *13.1.1925 +17.4.1945, SEIBEL RICHARD *19.10.1911 +16.4.1945, SEIFERT HELENA +20.4.1945, SKOSKA KARL +7.4.1945, SMARSLY JOSEF *8.12.1876 +26.3.1945, SOMMER THEODORA *29.2.1904 +26.4.1945, SORGATZ ALFRED *2.11.1901 +20.4.1945, SPRINGER MARTHA *29.7.1886 +24.4.1945, SPRINGLSKE AGNES *28.10.1858 +27.3.1945, STAHL FRIEDA *23.9.1894 +29.3.1945, STEINER MARTHA *19.11.1925 +8.4.1945, STENZEL ERNESTINE *22.12.1877 +14.4.1945, STENZEL HERMANN *26.2.1875 +22.3.1945, STEPHAN JULIUS *11.10.1885 +17.3.1945, STIEBRITZ FRIEDA *11.2.1868 +8.3.1945, STOCKINGER FRITZ *23.3.1880 +13.3.1945, STRAUCH MAX *8.8.1875 +21.3.1945, STRÖBER EMMA *9.6.1865 +28.3.1945, SÜHREN HERMANN *15.5.1880 +30.3.1945, SUPPE MARTHA *15.1.1872 +10.4.1945, TABERKO MARIE *20.1.1873 +23.3.1945, TEICHMANN KARL *28.8.1858 +28.4.1945, THIENEL JOSEF *12.1.1885 +13.4.1945, TIEDTKE BERTA *22.5.1892 +30.4.1945, TRIEBKE MAX *5.1.1894 +16.4.1945, ULBRICH WILHELM *26.8.1899 +29.4.1945, UNGER ANNA *27.12.1872 +18.4.1945, URBAN MARIE *13.8.1906 +13.4.1945, URBANSKI MAX *25.5.1895 +26.3.1945, VINCENTINE ANGELO +7.4.1945, VOGEL ELISABETH *14.9.1944 +20.4.1945, VOGL PAULINE +15.4.1945, WATH WILHELM *22.1.1887 +29.3.1945, WEGNER GERTRUD *22.10.1910 +28.3.1945, WESIERSKI STANISLAUS +31.3.1945, WESKE OTTO *1.7.1892 +19.4.1945, WIELAND LUISE +27.3.1945, WINTER MARTHA *17.6.1884 +12.4.1945, WINZENZ JOSEF *11.4.1891 +12.4.1945, WIRTH AMALIA *6.12.1881 +8.4.1945, WIRTH AUGUSTE *5.12.1869 +11.3.1945, WOLFF BERTA *22.2.1890 +28.3.1945, ZACHARIAS RUDOLF *31.3.1866 +26.3.1945, ZARKOVIC MILKA *4.1920 +13.3.1945, ZIEBARTH CHRISTIANE *14.4.1897 +2.4.1945, ZIEMER GERTRUD *17.6.1870 +31.3.1945, ZÖRNER 28.4.1945 +28.4.1945, EINE UNBEKANNTE KRIEGSTOTE +21.3.1945, EINE UNBEKANNTE KRIEGSTOTE +14.3.1945

(deska 4)
DALLMANN ANNA *4.9.1875 +21.5.1945, DEHNELT BRIGITTE *2.5.1945 +18.5.1945, DEHNEN KÄTHE *12.10.1883 +9.5.1945, DIETZ HERTA *7.5.1921 +13.5.1945, DIRKS EDUARD *23.9.1883 +8.5.1945, DÜRLICH HELENE *24.4.1864 +16.5.1945, ECKERT ADOLF +1945, EDLING HEINZ *3.1.1920 +25.5.1945, ELESON WASSILI +22.5.1945, EMMERICH ALFONS +10.5.1945, ENGELHARDT ERNST *21.12.1922 +22.5.1945, FIEDLER WALTER 8.4.1908 +21.5.1945, FRANTISCHEK IWAN +6.5.1945, FRIEDRICH ELSE +1945, FRIESE MAX *2.2.1904 +1945, FRITSCHE ROLAND *3.2.1906 +13.5.1945, GARREIS JOSEF +12.5.1945, GIERSCHNER KARL *4.11.1879 +15.5.1945, GOGSCH RICHARD *28.10.1886 +18.5.1945, GOMAN WASILEWITSCH +12.5.1945, GRÜNHAGEN OTTO *26.11.1927 +6.5.1945, HABROVEC FRANZ *7.6.1927 +4.1945, HAIN BRIGITTE +1945, HANSELBDERG-SALZ MORITZ +1945, HAUPT MARIE *13.11.1862 +18.5.1945, VON HENNIGSEN MARIE *18.10.1882 +20.5.1945, HESSELBARTH RUDOLF *15.8.1905 +6.5.1945, HIRSCH AMBROS *30.11.1924 +17.5.1945, HÖHLE MANFRED *21.5.1941 +10.5.1945, JACOB MAX *8.2.1907 +3.5.1945, JANSONS ARTOS *31.8.1924 +21.5.1945, JANTZ ELWINE +21.5.1945, JAROLIM FRANZISKA +3.5.1945, JOGSCHAT ELISABETH *15.12.1862 +17.5.1945, KACHLEB WILHELM +23.5.1945, KASÜSKE ALBERT *17.1.1892 +20.5.1945, KAUL RICHARD *30.10.1889 +13.5.1945, KEGEL JOHANNA *25.3.1909 +13.5.1945, KELCH FRIEDRICH *14.2.1869 +17.5.1945, KERES GEORG +1945, KLATT WILHELM *23.9.1873 +20.5.1945, KNABE JULIUS *1.7.1911 +17.5.1945, KOENITZ HELMUT *11.5.1905 +15.5.1945, KOSCHEL MARIANNE +6.5.1945, KOSCHIK IVAN +7.5.1945, KOSTRZEWA ALFRED *26.1.1917 +28.5.1945, KRAUSE ERICH *19.4.1895 +10.5.1945, KRENGEL RICHARD *19.1.1868 +14.5.1945, KUBEL JOHANN *22.1.1875 +26.4.1945, KÜHN FRIEDRICH *19.9.1884 +21.5.1945, KÜHN HERBERT *6.8.1928 +25.5.1945, KÜHNE OSMAR +1945, KÜSTER HANS *12.2.1896 +10.5.1945, KULLMANN MARIA *14.4.1914 +22.5.1945, KURMEYER KARL-HEINZ *4.3.1921 +15.5.1945, KUSSIN +5.1945, LANG REINHOLD +14.5.1945, LASRICH PETER *26.6.1936 +23.5.1945, LEIPERT LUDMILLA *28.10.1887 +13.5.1945, LEMKE WALTER *28.6.1907 +15.5.1945, LIEBSCHER KARL-HEINZ *1945 +20.5.1945, LINKE HEINZ +17.5.1945, LISCHKA ADOLF *16.2.1897 +13.5.1945, LOHWASSER ANNA +1945, LÜBKE IDA *6.12.1870 +12.5.1945, LÜGGE HEINRICH *7.1.1889 +16.5.1945, MAHRLE HILDEGARD *10.12.1910 +12.5.1945, MARSCH BRIGITTE *16.2.1945 +17.5.1945, MATZKE +11.5.1945, MEINICKE ANNA *28.3.1872 +12.5.1945, MEIRICH PAULINE *5.9.1876 +22.5.1945, METZLER GEORG *25.4.1899 +21.5.1945, MOISA AUGUST *12.3.1914 +3.5.1945, MÜLLER ALFRED *4.10.1898 +11.5.1945, MÜLLER RICHARD *10.11.1898 +7.5.1945, NAMYSKOWSKI ANDREAS *22.6.1924 +12.5.1945, NICKEL KARL DR. *8.10.1891 +13.5.1945, NIELIUS WALTER *16.11.1920 +26.5.1945, NOLTING KURT *9.2.1897 +29.5.1945, PAPE EMIL *12.6.1871 +11.5.1945, PETEREIT BRUNO *10.4.1869 +16.5.1945, PFAFFE MARION *14.7.1944 +13.5.1945, PFEIL FRANZ *18.9.1887 +14.5.1945, POBEZIN IWAN +11.5.1945, POHL ERIKA *16.8.1936 +9.5.1945, POHL KARL *17.1.1881 +13.5.1945, PORKERT EDUARD *11.12.1893 +10.5.1945, PREUSSEN ELISABETH *24.11.1877 +16.5.1945, PRYSTAWIK FRANZ *10.2.1904 +13.5.1945, QUINTEN HERBERT *17.11.1925 +16.5.1945, RADKE BERTHA *5.9.1901 +21.5.1945, RADUSCH WALTER *6.3.1926 +6.5.1945, REIHER KARL *22.10.1912 +16.5.1945, RADUSCH WALTER *6.3.1926 +6.5.1945, REIHER KARL *22.10.1912 +16.5.1945, REINBARTH AGNES +1945, RICHTER EDELTRAUD *14.9.1943 +8.5.1945, RIEMER HANS *20.4.1924 +18.5.1945, RIMBACH HELENE *1.11.1866 +15.5.1945, ROTH KURT *12.5.1914 +5.5.1945, RUDERSDORF +11.5.1945, RUDOLF PETER *12.12.1884 +18.5.1945, RÜCKER BERTHA *26.5.1879 +22.5.1945, RUPPERT MARIANNE +20.5.1945, SADLER JULIA *9.3.1863 +10.5.1945, SALZMANN GERHART *17.12.1927 +5.1945, SAUER SOPHIE *9.7.1870 +19.5.1945, SCHÄFER ERICH *24.6.1927 +17.5.1945, SCHNURR CHRISTOF *25.12.1914 +13.5.1945, SCHÖFFEL HEINRICH *19.10.1902 +17.5.1945, SCHÖNBERG EVA *2.7.1942 +13.5.1945, SCHÖNBERG PIA *13.7.1917 +13.5.1945, SCHULTZE OTTO *25.11.1877 +21.5.1945, SCHULZ HERMANN *16.9.1908 +18.5.1945, SCHULZ LUISE *27.5.1883 +10.5.1945, SCHUSTER SIEGFRIED *10.5.1916 +24.5.1945, SEEGER ROBERT *29.6.1897 +22.5.1945, SEPELJA PETR. *17.11.1888 +18.5.1945, SIEPERT ALFRED *5.6.1904 +16.5.1945, SORGATZ HELENE *13.2.1893 +25.5.1945, STADLER JOSEF *4.2.1881 +13.5.1945, STARK ADOLF *31.3.1912 +19.5.1945, STECHEMESSER REINHOLD *21.5.1901 +22.3.1945, STEINICKE EMILIE *14.2.1866 +16.5.1945

(deska 5)
STOWASSER FRIEDA *12.7.1896 +13.5.1945, STOWASSER FRIEDRICH +13.5.1945, STRACK ROBERT +28.4.1945, SUPPNER +1945, TAUSCH KARL *15.1.1865 +16.5.1945, TELGE ALFRED *10.5.1926 +17.5.1945, THOMAS HEINRICH +1945, TISCHNER MICHAEL *28.11.1925 +13.5.1945, TONASELL RUDOLF *10.7.1924 +19.5.1945, TRAXLMAYER WALTRAUD *16.9.1941 +12.5.1945, TSCHIERSCHKE KURT *1.1.1921 +17.5.1945, URNER AUGUST *16.9.1962 +16.5.1945, VALDER WENZEL *26.5.1896 +20.5.1945, VERFÜRTH HEINRICH *25.11.1905 +16.5.1945, VOLCK AGNES *30.4.1890 +8.5.1945, WANAGAT GERTRUD *17.10.1905 +15.5.1945, WINZIG ALOIS *21.5.1902 +13.5.1945, ZAREMBA HANS-WERNER *24.4.1905 +7.5.1945, ZELLER KARL *2.5.1888 +20.5.1945, ZIMMER JOHANN *8.10.1869 +21.5.1945, ZINN HEINZ *24.3.1923 +24.5.1945, SOVIE 12 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
VII
ALEXANDRIN MEFODI +4.6.1945, BAUMGARTNER MARIE +1.6.1945, BERNAU FRIEDRICH *28.5.1927 +1.6.1945, BÖTCHER PAULINE *21.9.1862 +1.6.1945, BONA SEBASTIAN *1899 +1.6.1945, CHRUSTELOVA *31.5.1945 +31.5.1945, DIETRICH FRITZ *5.5.1880 +16.5.1945, DOMBECK PAUL +2.6.1945, DÜRING ELISE *18.7.1883 +27.5.1945, DWERZINSKI HERMANN *17.7.1879 +30.5.1945, FARMAKOPOULES CONSTANTIN *26.9.1878 +29.5.1945, FEHLBERG FRIEDA *10.11.1897 +1.6.1945, FIEDLER RUDOLF +1.6.1945, FISCHER MINNA *3.1.1878 +2.6.1945, FRIEBEL RICHARD *29.2.1860 +28.5.1945, FRIEDRICH MARTA +1945, FUCHS JOHANN +27.5.1945, FUNKE AUGUST *4.4.1872 +25.5.1945, GELTNER ROBERT *7.4.1909 +31.5.1945, GIESE LEONHARD *23.2.1925 +1.6.1945, GÖSLER WILHELM +4.6.1945, GOLETZ REINHOLD *9.1.1874 +30.5.1945, GROSS ISRAEL +29.5.1945, HARTKORN JOHANNES *8.4.1875 +24.5.1945, HARTMANN HEDWIG *9.8.1873 +29.5.1945, HAUS GUSTAV +2.6.1945, HEER HEINRICH *4.10.1925 +28.5.1945, HEIN ALFRED +28.5.1945, HEINZL ROBERT *6.11.1884 +24.5.1945, HEYMANN KURT *4.2.1904 +28.5.1945, HIRSCH ERNST *25.11.1870 +30.5.1945, HOFFMANN GERTRUD *13.7.1883 +27.5.1945, HUBER FRANZ *2.9.1915 +31.5.1945, IHL WALTER *1.5.1912 +31.5.1945, JANDER JENS *9.4.1945 +23.5.1945, JANKE FRIEDRICH +27.5.1945, JÜHLKE KARL *31.12.1876 +29.5.1945, KABARETZ FRANZ +1.6.1945, KAHNEL MARIE *6.2.1876 +30.5.1945, KIND EMMA *15.12.1864 +1.6.1945, KLOTZ ELISABETH *14.8.1903 +29.5.1945, KORNAU MARIE *16.5.1968 +28.5.1945, KRAUSE GERHARD *8.4.1929 +27.5.1945, KRUKOWSKI MARTIN *11.11.1874 +5.6.1945, KUHLFELD MAX *20.2.1869 +30.5.1945, KUKA GUSTAV *6.3.1903 +6.1945, MEYER ROBERT *12.4.1885 +31.5.1945, MODELL HELENE *27.3.1868 +25.5.1945, MOHR WILHELM +5.6.1945, MOLLING JOH. +1945, MUCZYNSKI JOSEF +4.6.1946, MÜLLER HARRY *7.8.1919 +27.5.1945, NAIDENOVA VERONIKA +25.5.1945, NITSCHKE KAR. *2.8.1863 +28.5.1945, PAPE ALBERT *10.3.1877 +29.5.1945, PFARR JOHANNES *3.12.1874 +1.6.1945, PFLUG LISBETH +1.6.1945, PHENS KAROLINE *24.2.1862 +31.5.1945, POLENZKI ELISABETH *12.12.1874 +27.5.1945, RADSECK ELISE *4.3.1872 +24.5.1945, RAMIN ERNA *23.2.1907 +27.5.1945, RUNGE IDA +4.6.1945, SCHAFFRATH KARL +5.6.1946, SCHÜTZE WALTER +1945, SCHUH ECKHARD *14.11.1876 +25.5.1945, SCHWAGER EMILIE +1.6.1945, SZOLKIEWITZ JOSEFA *5.10.1894 +25.5.1945, TEGTMEYER EWALD *4.5.1912 +27.5.1945, THALER RENATE +4.6.1945, VIERTHALER FRANZ *16.6.1927 +27.5.1945, WEIGEL PAUL +1.6.1945, WELK OTTO *20.12.1863 +26.5.1945, WIEDECKE MARGARETE *2.5.1902 +25.5.1945, ZIEBEL HEINRICH *11.5.1865 +24.5.1945, ZIEL ARTHUR +1.6.1945, SOWIE 3 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
VIII
ARIAS ANTON *11.7.1923 +1945, BÄUMER FRIEDHELM +3.6.1945, BANNER GERTRUD *20.7.1886 +5.6.1945, BLASEY PAUL *13.5.1921 +10.6.1945, BLECK ANNA +5.6.1945, BÖHM OTTO *1.9.1926 +15.6.1945, BÜTTNER RUDOLF +2.6.1945, BURIANOVA MARIE *16.6.1945 +16.6.1945, CHRUSTALOVA OLGA +13.6.1945, ECHSLER KARL +8.6.1945, ELVIRA ELEONORE *14.5.1891 +6.6.1945, EHMY ERNA *15.8.1888 +6.6.1945, FETZKO FELIX *13.5.1914 +3.6.1945, FIFEL SOPHIE +1945, FISCHER EMIL *27.6.1902 +4.6.1945, FISCHER JULIUS *25.6.1879 +4.6.1945, GALANSKI MARTA *26.12.1895 +13.6.1945, GLEDE KARL +6.6.1945, GRAU IGNAZ *4.2.1892 +3.6.1945, HAMPHL ALFRED *3.8.1905 +5.6.1945, HANSCHKEOVA EMMA *26.5.1867 +18.6.1945, HEINDL ANTON +9.6.1945, HEINZMANN MICHAEL *3.2.1912 +8.6.1945, HEMLING MARIANNE *13.3.1871 +16.6.1945, HOFFMANN ALFRED *4.11.1926 +2.6.1945

(deska 6)
HOLONKA MICHAELO +5.6.1945, HORNY JOHANN *26.12.1901 +2.6.1945, JURETZKA STEFANIE +16.6.1945, KUSINSKI +5.6.1945, KARSTEN JOHANN *25.11.1896 +11.6.1945, KLIER KARL *14.1.1884 +4.6.1945, KOBOTOW ELDOSCH +17.6.1945, KRAHL GUSTAV +7.6.1945, KRÜGER ANTON +6.6.1945, KRÜGER HERMANN *7.12.1878 +16.6.1945, LEBEDEW IWAN +4.6.1946, LEHMAN CÄCILIE *8.10.1889 +10.6.1945, DEWITZ BERTHA *6.5.1909 +8.6.1945, LINK ALFRED +15.6.1945, LORENZ FRANZ *3.11.1890 +5.6.1945, MARKOT ROSEMARIE +8.6.1945, MARTIN KAREL +13.6.1945, MATHOW HERMANN *18.10.1977 +11.6.1945, NOWAK HEINZ *13.3.1926 +10.6.1945, PETRICEK JINDRICH +11.6.1946, PIENTOK MARIE *1945 +7.6.1945, PIEPENBURG BERTA *17.8.1898 +6.6.1945, PUNZET WILHELM *15.3.1867 +11.6.1945, RADTKE HANS *7.9.1876 +11.6.1945, RAUSCHEROVA KLARA *6.11.1863 +16.6.1945, REIFOVA FRIEDA +11.6.1945, ROSENTHAL EMIL *6.9.1891 +6.6.1945, SANDNER +7.6.1945, SAWALL HELENE *9.4.1866 +9.L6.1945, SCHMIDT MARTA *3.9.1876 +7.6.1945, SIBSCHENKO KATHARINA +2.6.1945, SPORER GERD +12.6.1945, STERNA EMMA +6.6.1945, TAUBER ANTON +5.6.1945, TEICHNEROVE *6.6.1945 +7.6.1945, TÜRCKE HANS *7.7.1885 +7.6.1945, VEKEMANS EDGARD *17.10.1923 +8.6.1945, WATZKE ANTON +11.6.1945, WILDE ANNA *8.7.1883 +7.6.1945, ZÖLNER WENDELIN *7.1.1927 +9.6.1945, SOWIE 3 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
IX
AHRENSOVA KATERINA +20.6.1945, BASSO ERNST *24.2.1921 +18.6.1945, BEILFUSS AMENDA *15.8.1876 +20.6.1945, BEKTEMIROW PETER +19.6.1945, BOEHM HANS-GERO *29.6.1906 +21.6.1945, BRUNS ELISE *14.8.1965 +15.6.1945, CHATSCHATKOW NIKOLA +22.6.1945, DEUTSCH BEDRICH *1.6.1906 +1945, EDELMANNOVA WALLY *3.9.1895 +23.6.1945, ELSHOLZ HERMANN *8.7.1874 +22.6.1945, FAUST ARTHUR *25.1.1904 +21.6.1945, FILIMANOW FEDOR +20.6.1945, FREUDENTHAL IDA *19.11.1897 +18.6.1945, GOTTZMANN RICHARD *8.2.1873 +22.6.1945, GREGOROVA EMMA *8.7.1867 +20.6.1945, GRÜTZMANN VILEM *25.10.1890 +23.6.1945, HEISE HANS *28.4.1907 +14.6.1945, HENZE WILLI *5.10.1914 +22.6.1945, HÖGENAUER ERICH +23.6.1945, HÖHNOVA EMMA *19.5.1867 +21.6.1945, HRISLOY ALEXEJ +17.6.1945, JUNGER MARIE *18.9.1863 +14.6.1945, KÄUFER MARTHA *20.2.1867 +15.6.1945, KALINKE ELSBETH *1882 +15.6.1945, KEUTZKE ANNA *24.11.1872 +20.6.1945, KREMIDO VIKTOR +20.6.1945, KRÜGER ARNOST *17.2.1886 +15.6.1945, KUBZOW ALEXEJ +23.6.1945, KÜHLKE HERMANN *26.11.1879 +18.6.1945, KUSNEZOW FIODOR +20.6.1945, LANGE OTTO *14.8.1897 +19.6.45, MAKAREJENKO NIKITA +16.6.1945, MANNHEIM MAX *19.3.1881 +20.6.1945, MARX JOACHIM *4.9.1921 +19.6.1945, MASCH ERICH *28.5.1878 +16.6.1945, NEUKIRCH KLARA *15.2.1874 +17.6.1945, NIKOLEI IMEDOR +18.6.1945, ORDINSKI WASSIL +20.6.1945, PERESSIPKIN IWAN +22.6.1945, RASIN MICHAEL +19.6.1945, REISIG ANNA *23.2.1860 +17.6.1945, RIEMANN ERICH *14.11.1891 +23.6.1945, RINALDI MARIO *24.10.1923 +22.6.1945, RINK PAVEL *23.1.1901 +20.6.1945, RUDOLFOVA MARIE +15.6.1945, SCHMIDT AUGUSTE *29.1.1901 +18.6.1945, SCHOLZ EMMA *27.2.1881 +16.6.1945, SCHOLZ ERIKA *29.9.1914 +20.6.1945, SCHWANDT OTTO *3.9.1883 +19.6.1945, SCHWENN FRIEDA *26.8.1897 +19.6.1945, SDEILER MARGARETHE *6.4.1899 +15.6.1945, STEINBERG ERNA *14.6.1892 +17.6.1945, SUWOROW DIMITRI +16.6.1945, VIERTEL RUDOLF +19.6.1945, WASILJEW MICHAEL +15.6.1945, WEGWERTH ALFRED *20.1.1907 +18.6.1945, WEITZENMÜLLER HEINRICH *30.5.1904 +21.6.1945, ZERNACK PAVLA *30.8.1874 +19.6.1945, ZSCHIESCHANG WILLI *24.3.1907 +17.6.1945, SOWIE 3 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
X
ANISINOW WASSILI +25.6.1945, BALBE FEDOR +1.7.1945, BARTH ERICH +24.6.1945, BAUMERTOVA CHRISTA +24.7.1945, BEREITSCHAFROVA MINNA *8.7.1865 +26.6.1945, BERGEROVA LUISE *4.5.1882 +26.7.1945, BITSCH ADRIAN *19.4.1926 +3.7.1945, BRECHTOVA HELENA *29.9.1889 +26.7.1945, BRESSLER JOHANN *5.8.1925 +29.6.1945, CHRUSTALOW PAWIL +24.6.1945, ECHLAKOW ALEXEI +27.6.1945, FEIX PAUL *24.11.1877 +23.6.1945, FELLENBERGOVA LUISE *28.8.1860 +23.6.1945, FERRI FRANCESKO *6.10.1923 +29.6.1945, FRISCHOVA ANNA *14.9.1882 +18.7.1945, FROLOW JAKOB +23.7.1945, GALLWITZOVA GERTRUDA *13.12.1897 +26.7.1945, GEITMANNOVA MARTA *13.11.173 +27.7.45, GEPPERT ROBERT *13.3.1880 +29.6.1945, HANDKE GEORG *30.8.1869 +18.7.1945, HAUPE ADOLF *13.7.1864 +1.7.1945, HOFFMANNOVA EMMA *13.8.1875 +28.7.1945, HOLUB STEFAN +24.6.1945

(deska 7)
HÜBEL ERICH *21.4.1914 +1.7.1945, INSEL SBERGER ERNST *12.3.1926 +3.7.1945, JASMUNDOVA HEVIKA *27.8.1896 +28.7.1945, KIPPING OTTO *26.6.1924 +28.6.1945, KLOWITZOVA BERTHA *5.5.1857 +25.7.1945, KNITTEROVA GERTRUDA *15.7.1910 +26.7.1945, KOBELNUKOL IWANOW +2.7.1945, KOSKA WILHELM *19.7.1881 +2.7.1945, v. KOWALKOWSKI HANNA *25.3.1900 +29.6.1945, KRUGO PIOTR +3.7.1945, KRUTSCHEK STEFAN *4.9.1912 +4.7.1945, LAGENSTEIN ELISABETH *2.9.1889 +28.6.1945, LAUERWALDE ANTONIE *2.10.1871 +27.6.1945, LIEBESKIND RICHARD *5.9.1868 +30.6.1945, LINDEMANNOVA EMMA *3.6.1892 +14.7.1945, LISOWENKO GRIGORU +28.6.1945, LISSECKOVA KLARA *5.121.1860 +28.7.1945, LUCKOVA ALZBETA *1.1.1868 +14.7.1945, MÜLLER HERBERT +1.7.1945, NEPHISTOW IWAN +25.6.1945, NIWLEW CHALEDA +29.6.1945, OTSTOWONOW ALEX +28.6.1945, PETRISCH WERNER *23.12.1931 +26.6.1945, PIOCH MAX *28.11.1887 +27.6.1945, PLATZEKOVA ELLA *11.9.1897 +19.7.1945, POHLEOVA MARIA +28.6.1945, POLNALSSHOW PAVEL +3.7.1945, RAPPSILBEROVA BERTA +18.7.1945, REHMOVA ANNA *26.3.1868 +1945, RICHTER JIRI *9.5.1871 +15.7.1945, ROMANOWITSCH SERGIN +24.6.1945, ROSSBERG FRIEDA *16.2.1874 +1.7.1945, SANDEROVA OTTILIE *8.2.1880 +3.7.1945, SCHKITKIN NIKOLAJ +22.6.1945, SCHLEE OSKAR *30.12.1865 +27.6.1945, SCHMID PAUL *14.6.1902 +21.6.1945, SCHOCHIN EGOR +25.6.1945, SEMENILSCHENKO MICHAEL +27.6.1945, SKALA MUSKY *12.7.1945 +12.7.1945, SLINSSERANKOW GRIGOR +2.7.1945, STEFAN ROBERT +23.6.1945, STÜRMER EGIDIUS *23.9.1886 +30.6.1945, SUWOROB FEDOR +22.6.1945, SZCZEZNY MARIE *29.6.1857 +30.6.1945, THONKE PAVEL *12.5.1868 +24.7.1945, TOKANOW PADU +25.6.1945, WELS HELMUT *21.6.1930 27.6.1945, WENDERSOVA GERTRUD *8.7.1894 +30.6.1945, WICHMANN GUSTAV *23.12.1878 +24.6.1945, WISCHENEWSKI KLEMENS *31.3.1921 +21.6.1945, WLASSOWITSCH JURIN +29.6.1945, WOGNOW MICHAILO +28.6.1945, WOSNIK ALZBETA +15.7.1945, WOWILOW PAWEL +25.6.1945, ZANDER WILLI *25.1.1907 +26.6.1945, ZIMMERMANNOVA *23.6.1873 +18.7.1945
XI
AGASONOW STPHAN +17.7.1945, BARTEL OTTO *30.7.1905 +5.7.1945, BRUMMER JOHANN *24.12.1899 +5.7.1945, DEJZOW EGOR +19.7.1945, FEDOW NIKOLAJ +15.7.1945, FISCHEROVA VALERIA *13.11.1876 +5.7.1945, FUCHS ERICH *5.9.1928 +7.7.1945, HACKENBERG JULIUS +7.7.1945, LUBACHOVA BERTA +6.7.1945, MANTELOVA EMMA *12.8.1861 +4.7.1945, OMELTSCHENKO IWAN +16.7.1945, PIWADOROW STEPAN +15.7.1945, PRÜSSEL CHARLOTTE +5.7.1945, RECKERTOVA JOHANNA *15.11.1869 +4.7.1945, REIMUND HEINZ +1.7.1945, SCHONOVA OTTILIE +5.7.1945, SEIDLOVA ELSA +3.7.1945, WICHMANNOVA IDA *9.11.1857 +4.7.1945, SOWIE 2 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
XII
AMELANGOVA MARKETA +9.7.1945, BARDOSCHA JEFREIM +11.7.1945, CHUSRULAWEI PAVEL +6.7.1945, KOBSAR IWAN +19.7.1945, NAOMENKO IWAN +11.7.1945, NIKITIN ALEXANDER +8.7.1945, SAFRIKOVA MARIE +17.7.1945, SELTMANN SIEGFRIED *10.9.1926 +9.7.1945, WITSCHLING LUDEWIGA *25.6.1890 +10.7.1945
XIII
BÜTOW HERMANN *15.7.1869 +13.7.1945, FAHRENDORFF ARNOST *21.3.1886 +12.7.1945, FRANKE HEINZ *1.2.1920 +12.7.1945, FRIEDRICHOVA THERESIA +10.7.1945, FUCHSOVA ANTONIA +11.7.1945

(deska 8)
XXX
ELSNER MARTHA *25.5.1877 +25.1.1944, HARTAMNN JOSEF *28.5.1875 +3.2.1944, KIREPKA CORNELIUS *18.1.1891 +8.2.1944, KÖHLER ANTON *18.2.1898 +19.1.1944, KRÜGER MARGARETE *20.2.1909 +2.2.1944, WDERNER FRANZ-JOSEF *31.7.1883 +8.4.1944, WIDEREIT WILHELM *9.7.1860 +26.1.1944
XXXI
BEETZ CHARLOTTE *25.2.1900 +6.5.1944, GAERTNER MINNE *10.4.1885 +7.5.1944
A
ADEL MARGARETHE *4.6.1883 +1.3.1944, BARTELDT ALWINE *22.8.1893 +5.2.1945, BASCHE ANNA *25.10.1888 +19.2.1945, BAUER EMIL *15.11.1886 +1.1.1945, BAUEROVA BERTHA *11.11.1913 +20.8.1945, BAUMANN RUDOLF *11.6.1870 +2.2.1944, BERGER VALENTIN *2.2.1880 +28.11.1944, BERGER WILHELM *7.9.1856 +17.8.1945, BERGOVA ELSE *6.1.1894 +21.7.1945, BIRKENMAYER MARIE *4.10.1882 +9.2.1945, BOCKOVA ERNA *27.5.1878 +20.8.1945, BÖHM HELMUT *30.9.1879 +25.3.1944, BOHM LINA *27.3.1866 +26.2.1945, BOHMOVA MARIE *6.7.1858 +12.9.1945, BOHUMEL IWAN +16.7.1945, BORCHERT JOHANNES *17.6.1879 +23.11.1944, BORISCH AUGUSTE *14.8.1863 +24.2.1945, BOTHEOVA ELISE *25.4.1868 +25.7.1945, BRAUN GUSTAV *26.3.1871 +17.9.1944, BREEST OTTO *22.2.1873 +29.2.1944, BREUBROVA JOHANNA +19.7.1945, BRILLOVA CHARLOTTE *23.6.1864 +10.8.1945, BURDA VASIL +19.10.1945, BURKSTELLOVA LUISE *26.9.1920 +21.8.1945, BURWIG HEDWIG *29.8.1893 +14.9.1944, BUSCHENDORF BERTA *8.12.1874 +7.10.1944, CHRAMOV IVAN *15.6.1909 +13.11.1945, DIETLEIN HANS *1874 +26.2.1945, DIETSCH WILHELM *22.7.1879 +14.2.1944, DILLER MARIE *4.9.1891 +18.12.1944, DOMKE AUGUSTA *14.11.1858 +20.8.1945, DRISCHEL OLGA *2.10.1879 +5.9.1944, DUFAYER BERTA *20.6.1879 +11.9.1944, ECKERT SOPHIE +26.5.1944, ESSLINGER THEODOR *20.6.1873 +10.3.1945, EZONGA ROLOFF *17.7.1913 +7.12.1944, FALZ WILHELM *12.12.1975 +12.9.1945, FIEDLER FRANTISEK *6.5.1900 +21.11.1945, FISCHER JOHANN *3.6.1893 +22.9.1944, FISCHEROVA FRANTISKA *16.9.1866 +5.8.1945, FLEMMING FRANTISEK +12.7.1945, FRÄSDORF MARIA *27.8.1890 +30.11.1944, FUCHSOVA HEDWIG *30.8.1873 +8.8.1945, FUHS JOSEF *13.10.1871 +15.11.1944, GANDES EMIL *12.8.1862 +23.9.1945, GASTERSTÄDT DOROTHEA *17.6.1867 +24.11.1944, GENZOVA ANNA *7.10.1859 +22.7.1945, GLADOW LUISE *18.11.1861 +5.2.1945, GÖHSNER ALOIS *29.4.1874 +20.9.1945, GOROLL HARTMUT *9.1.1945 +10.3.1945, GOTTSCHALK WILHELM *14.1.1870 +8.2.1944, GRABOWSKI OTTILIE *7.9.1869 +2.2.1044, GROTHE ERICH *26.8.1893 +9.2.1945, HAAKOVA LILLY *14.1.1906 +9.8.1945, HÄNSEL AUGUSTE *5.10.1858 +22.10.1944, HAHN WILHELM *29.121.1883 +24.2.1945, HEINRICH FRIEDRICH *6.5.1896 +25.12.1944, HESSIGOVA ANNA *11.11.1888 +30.11.1945, HINZE PAUL *1.4.1868 +28.8.1944, HOFFMANN ERICH *12.11.1886 +8.8.1945, HOFFMANN KARL *24.11.1870 +21.2.1945, HOFFMANN ROSA *17.12.1867 +21.2.1945, HOLSTEIN ADOLF *14.5.1889 +10.11.1944, HUBER JOSEF *18.12.1872 +7.3.1945, HUWE JOHANKA *17.9.1905 +27.8.1944, KARDASZ BASIL *28.10.1917 +6.7.1944, KASCHADE WER*5.2.1874 +10.3.1945, KIRSCH GUSTAV *15.4.1866 +27.2.1945, KLEMENT JOSEF *16.3.1933 +18.10.1945, KLINGEBÜHL KÄTE *14.12.1874 +9.11.1944, KOCH EMMA *21.2.1879 +1.5.1944, KOHLER BENJAMIN *6.8.1867 +2.3.1945, KONIZ ELISA *26.7.1879 +4.3.1944, KOPSCH WILHELMINE *16.6.1866 +1.12.1944, KOTZA AUGUSTE *6.9.1879 +14.9.1944, KRÜGER ARTHUR *16.9.1897 +5.3.1944, KUBISCH MARGARETE *12.2.1901 +6.3.1945, KÜCHLER RICHARD *10.2.1886 +18.2.1945, KÜHNE WALTER *9.3.1893 +14.2.1945, KURUNOSOW ANDREJ +22.10.1945, KUSCH KARL *14.12.1873 +28.10.1944, LANGHEIM FRIEDRIXH *24.4.1889 +24.8.1945, LEHMANN EUDOKIA *1.3.1890 +19.10.1944, LINKE FRIEDRICH *13.10.1873 +5.3.1945, LOCHMANN PETER *10.5.1880 +13.2.1945, LÖHSE HARTMUT *18.2.1945, +25.2.1945, LORENC EMIL *6.6.1899 +23.11.1945, LUGNEROVA ROSA *16.4.1879 +19.4.1945, MAGES ENGELBERT *14.1.1860 +9.12.1945, MAKAROW IWAN +15.7.1945, MANDAUSCH KLARA *1.11.1857 +23.2.1945, MARKOJ IWAN +16.9.1945, MARSCH ALWINE *3.11.1878 +20.8.1944, MEINZ ANNA *24.7.1884 +20.6.1944, MEIS KÄTHE *23.11.1873 +23.10.1944, MEISTER HERMANN *1.5.1869 +8.10.1944, MEYER-NOTHLING KONRAD *23.7.1881 +8.10.1944, MEYER AUGUSTE *4.7.1858 +26.8.1945, MIDDELHOF ELISABETH *30.6.1899 +25.8.1945

(deska 9)
MINDE JUTTA *3.2.1945 +27.2.1945, MISOF HERMANN *16.6.1867 +22.8.1945, MÜLLER IDA *30.6.1886 +27.3.1944, MÜLLER SELMA *29.6.1868 +9.2.1945, MÜLLEROVA EMILIE *31.10.1892 +22.8.1945, MÜLLEROVA KLARA *6.12.1875 +24.7.1945, NICKELMANN ADELHEID *19.6.1859 +13.11.1944, NITSCHE WILLI *3.12.1893 +2.6.1944, OBDULAEW CHANJA *1925 +10.8.1945, OFFER MAGDALENE *31.8.1859 +26.11.1944, PAETZMANN ANNA *18.1.1863 +23.8.1945, PEPINKOVA ANNA *1932 +26.11.1945, PETER KLARA *12.5.1879 +1.3.1945, PILZOVA *22.7.1945 +22.7.1945, PLEILOVA MARIANNE *30.8.1920 +22.10.1945, POHL FRANZ *6.2.1872 +29.12.1944, PRÄDEL GUSTAV *11.4.1866 +27.2.1945, PUTERCZYK BERNHARD *19.8.1896 +10.8.1945, RADDATZ FRIEDA *30.7.1882 +9.7.1944, RAMM MARIE *22.2.1884 +27.7.1944, RASCZYK KARL *23.5.1892 +14.2.1945, RATHKE BERTA *22.6.1904 +7.12.1944, RISSMANN FRIEDERIKE *10.9.1868 +23.11.1944, ROGGISCH PAUL *12.7.1885 +3.12.1944, ROHDE PAUL *5.2.1893 +28.12.1944, RUDO LUCIE *6.9.1878 +1.10.1944, RUSCHEOVA FRIEDA *18.10.1882 +8.9.1945, RUSS JOSEF *13.1.1893 +2.12.1945, SALATOWSKI ALZBETA *5.8.1864 +19.8.1945, SCHAMAKO ALEXEJ +16.7.1945, SCHENK JULIUS *9.7.1900 +6.9.1944, SCHILDOW ANNA *17.4.1886 +11.9.1945, SCHIFFER MARIE +14.11.1944, SCHINDLER *22.7.1945 +22.7.1945, SCHINDLEROVA MARIE *21.6.1862 +21.7.1945, SCHLOSSBAUOVA MARIE *11.12.1873 +11.8.1945, SCHLÜTER ANNA *25.10.1867 +1.3.1944, SCHMIDT METHA *23.4.1890 +27.2.1945, SCHMILOWSKI FRIEDERIKE *27.9.1867 +28.6.1944, SCHÖNKERRL KATHARINA *18.12.1864 +21.11.1944, SCHRADER JOSEPHINE *31.1.1889 +3.11.1944, SCHRÖDER MARGARETE *19.2.1875 +26.12.1944, SCHULTESS ANNA *23.3.1856 +27.2.1945, SCHULZE OTTO *1.10.1875 +14.2.1944, SCHUMANN META *1.8.1885 +23.8.1944, SCHWARZ JOHANN *15.2.1883 +13.11.1944, SCHWARZ MAX *2.9.1889 +5.9.1944, SCHWIETHAL HELENE *19.11.1879 +12.2.1945, SIMON *10.9.1945 +11.9.1945, SIMULEIT KARL *16.4.1876 +27.12.1944, SPECHTOVA MARTHA *1.3.1880 +11.9.1945, SPLETTSTOSSEROVA MARKETA *25.1.1881 +25.7.1945, SPROTTE HEDWIG *6.1.1871 +7.3.1945, STEPANOWSKY EGOR *1915 +21.8.1945, TONN GERTRUDE *20.1.1889 +11.2.1944, TRENKLER OTTO *24.8.1876 +6.3.1945, UDEN BEREND *28.12.1925 +19.10.1944, VEVER JAKOB *19.9.1912 +5.3.1945, VOLK LUDWIG *22.4.1875 +3.3.1944, WASOW PEOTRA +16.7.1945, WEBER ARTHUR *1.6.1872 +26.1.1944, WEHLITZ JUSTINE *26.12.1859 +15.3.1944, WEIDEMANN AUGUST *15.5.1865 +24.7.1945, WELZEL BRUNO *9.6.1883 +3.11.1944, WENDA KARL +9.3.1945, WIEDENBERG CHARLOTTE *28.10.1894 +8.8.1945, WIESENER HARRY *14.12.1895 +26.10.1944, WILLIG GEB. GALLE *18.12.1867 +19.11.1944, WINCHKAINEN NIKOLAJ +16.9.1945, WINZEN HERMANN *10.10.1880 +22.11.1944, WOLKE MARTHA *27.8.1870 +27.2.1945, WOLTER PAUL *6.12.1887 +7.3.1944, WUTTKE BERND *26.1.1945 +.3.1945, WYRUBOVA MARIA *24.11.1883 +12.11.1945, ZSCHOCHOVA ELISE *26.6.1869 +20.7.1945, ZYRUS MARIE *27.7.1857 +21.8.1944, SOWIE 5 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
B
ABRAHAMOVA LUISE *22.2.1864 +6.8.1945, ACHTERLICK JOHANN *1868 +18.2.1945, ANKERSON DORIS *6.4.1866 +3.3.1945, BAUMANN HINRICH *5.12.1871 +30.7.1945, BECKER FRIEDA *16.10.1887 +30.7.1945, BOESEL OTTILIE *2.6.1875 +9.2.1945, BRAUNEC ARNOST *28.3.1944 +11.4.1946, BREBECK AUGUST *12.10.1852 +2.3.1945, BREMKEN HEINRICH *12.7.1896 +15.3.1945, BUTTNER ANTON *20.2.1880 +24.2.1945, CHAMIASSEW ACHMED +30.7.1945, VAN CHO SE *1908 +4.2.1945, CHRIST JAN *12.9.1890 +22.12.1945, CONRAD GEORG *6.4.1863 +6.3.1945, DÜNNER WILHELM *9.12.1869 +24.12.1944, ELLERMANN OTTO *6.3.1884 +24.2.1945, ENGELIN ANNA *19.1.1864 +21.2.1945, FISCHER HELENA *7.6.1879 +11.7.1944, FISCHER MAX *22.6.1893 +6.3.1945, FITTING MARIE *23.3.1862 +25.2.1945, FRANKE ELISE *4.7.1865 +16.3.1945, FREIDANK FRIEDA

(deska 10)
HAHN ALBRECHT *11.5.1867 +23.2.1945, HANFLER KARL-AUGUST *11.9.1863 +18.3.1945, HANKER MARTA *2.1.1888 +2.3.1945, HEINKE ARTHUR *8.10.1885 +16.2.1945, HERRMANN MAXIMILIAN *19.10.1867 +9.6.1944, HOFFMANN GERTRUD *10.10.1879 +20.2.1945, HOHLER *5.9.1945 +5.9.1945, HORN WILHELMINE *23.8.1885 +23.2.1945, HOTKE JULIUS +2.3.1945, JÄHNE WILHELMINE *13.3.1867 +28.2.1945, JANSEN SELMA *7.10.1899 +6.7.1944, JOST LUISE *26.6.1859 +28.12.1945, JUNKOVEOVA ANNA *26.1.1864 +25.12.1945, JUPKE RICHARD *10.10.1897 +24.2.1945, KAISEROVA WILHELMINE *30.10.1869 +6.8.1945, KALEZKI PAULINE +12.3.1945, KECKERT FRIEDA *23.10.1881 +3.3.1945, KLEM *14.4.1946 +14.4.1946, KOLETZKO JOHANN *19.8.1904 +5.2.1945, KOPELEUT VACLAW *22.9.1902 +20.4.1946, KOSSAKOWSKI ADOLF *3.11.1874 +6.3.1945, KOSTADINOVIC MICHAEL *30.9.1924 +15.3.1945, KRANEIN WALTER *6.2.1911 +16.8.1945, KRÜGER ERNA *21.8.1898 +11.8.1944, KRUMSCHEIT FRIEDERIKE *9.3.1886 +24.1.1945, KUTSCH WILLI *13.8.1885 +6.3.1945, LEHMANN BERTHA *27.4.1880 +13.2.1945, LEHMANN EMIL *2.6.1865 +21.2.1945, LICHTER KLARA *3.9.1873 +14.3.1945, LISKE ELISABET *28.7.1975 +25.2.1945, LÜNSE BERTA *3.5.1871 +2.9.1945, MACHER ADOLF *13.7.1905 +19.4.1945, MARSCHKE MARGARETE *16.6.1893 +26.1.1945, MARTICKE EMMA *20.10.1892 +8.3.1945, MATHES OTTILIE *1.5.1872 +1.3.1945, MATSCHI HEINRICH *24.1.1919 +9.3.1945, MATTHEUS ANNA +9.3.1945, MAYER AUGUST *17.2.1863 +22.2.1945, MEINWART JOHANN *23.12.1863 +6.3.1945, MENGE WILHELM *15.12.1874 +15.8.1945, MOSCHKAROW IWAN *12.11.1923 +1.3.1945, MÜLLER ANNA *5.11.1861 +28.6.1944, MÜLLER BERTA *20.4.1864 +5.2.1945, MÜLLER OTTILIE *23.1.1873 +4.2.1945, NALEZENECOVA +29.7.1945, NEDVED FRANTISEK *1.2.1880 +14.8.1945, NITSCH TONI *2.4.1900 +11.5.1944, NOACK OTTO *18.10.1875 +3.8.1945, PLWRZYNSKI FRIEDA *31.3.1905 +15.8.1945, PASIK HENRYK *6.1.1923 +3.4.1944, PAWSLOWSKI FRANZ *13.2.1945 2.7.1944, PECH *11.4.1946 +11.4.1946, PEUKERT ANNA *7.8.1886 +12.8.1900, PFENNIG OTTO *29.8.1874 +26.2.1945, PODLECH FRIEDRICH *3.8.1883 +11.8.1944, POPPEL RICHARD *9.1.1887 +3.4.1944, POHL EMILIE *20.11.1863 +3.3.1945, POSSIN KAREL *25.4.1869 +1.8.1945, PRASSER ANNA *1.1.1873 +21.2.1945, PREY ROBERT *26.2.1877 +24.4.1944, PUFF KARL *13.2.1880 +23.2.1945, RAFFAEL ANDRE *15.10.1888 +2.8.1945, RAMISCH ARTHUR *12.6.1892 +24.2.1945, REH WALLY *17.10.1897 +28.7.1945, REINHOLD CHRISTIANE *19.12.1876 +9.3.1945, REINSCH HELENE +23.6.1944, REMPGE OTTO *1.8.1877 +28.3.1944, RICHTER AUGUSTA *17.7.1877 +6.9.1945, RÖDIGOVA *3.7.1874 +9.4.1946, ROESSLER PAULINE *6.2.1870 +2.3.1945, ROGALLA HEDWIG *12.10.1873 +5.3.1945, RÜFFERT HENRIETTE *5.10.1855 +5.3.1945, RÜHRING KARL *13.9.1866 +5.2.1945, VAN RYN JAN +23.1.1945, SAUER BERNARD *8.12.1872 +11.3.1945, SCHATULLA KAROLINA *17.9.1869 +1.9.1945, SCHINKIEOVA BERTA *17.3.1869 +4.8.1945, SCHLEICHER MARIE *10.6.1865 +24.2.1945, SCHMID JOSEF *16.7.1873 +3.3.1946, SCHMIDT ANNA *10.1.1868 +2.2.1945, SCHMIDT LUISE *24.11.1868 +16.1.1945, SCHMUCK PAULINE *8.2.1866 +1.3.1945, SCHOBER HERMANN *30.1.1873 +2.3.1945, SCHRÖTER KARL *14.8.1868 +8.3.1945, SCHULZ KAROLINE *11.1.1862 +25.1.1945, SCHULZ MARIA *2.3.1900 +10.7.1944, SCHWARZOVA AUGUSTE *5.7.1887 +2.8.1945, SEIDEL ANNA *20.1.1885 +26.7.1944, SIEG MINNA +16.1.1945, SLOWIK MARIA *28.10.1903 +18.2.1945, SPLITTER HULDA *20.3.1854 +23.2.1945, STANKA ANNA *16.7.1861 +10.3.1945, STEINKE BERTHA *20.1.1866 +31.7.1945, STÜRMER ANNA *18.11.1878 +27.8.1945, TILITSCH THERESIA *16.10.1860 +18.2.1945, TOLEISKI ANNA *26.7.1868 +17.2.1945, TORCHALLA *11.5.1875 +1.2.1945, TSCHEPPE CHRISTIANE *28.5.1873 +6.3.1945, VIBICH MARTHA *12.11.1889 +20.2.1945, VORONINA *24.7.1945 +24.7.1945, WALTER HERMANN +26.2.1945, WEBER KÄTE *14.9.1901 +3.2.1945, WERKOVA BERTA *14.3.1872 +15.8.1945, WINKLEROVA EMILIE *15.4.1862 +12.8.1945, WOLLESCHAK *7.4.1946 +7.4.1946, WÜRKE ROBERT *15.3.1863 +12.3.1945, ZIEMANNOVA MARTA *11.11.1888 +6.8.1945, ZINDL *9.9.1945 +9.9.1945, ZWIRSKIOVA AGNES *1.11.1875 +31.7.1945, SOWIE 13 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE

(ve spodní straně pohřebiště 3 desky)
(deska 1)
BESCHINKA PASCHA +1945, BONIGE ERNST +1945, BRIEG STEFAN +1945, BRISTORIK +1945, BRODELKA MARIE +1945, BROSIUS EGBERT *13.3.1895 +12.5.1945, BROTERHONS BERNARD *1890 +1945, BUGIEL WILHELM *8.3.1893 +8.5.1945, CARTELLIERI ELSE *1.2.1884 +12.5.1945, CARTELLIERI HERLIND *14.4.1912 +12.5.1945, CARTELLIERI PAUL DR. *12.4.1882 +12.5.1945, CARTELLIERI WALTRAUD +12.5.1945, CAWRNOCH +13.5.1945, CAWRNOCH JULIE *29.7.1883 +13.5.1945, DEHMAR KATHE *1883 +1945, DELLINGER LORENZ *1899 +1945, DRAXELMEIER INGRID *3.12.1939 +12.5.1945, DUSCHEK FRANZ *14.9.1875 +11.5.1945, EILERS JOHANN *15.4.1884 +9.5.1945, ERBERICH THEODOR *10.6.1879 +13.5.1945, ETTL JACOB *15.7.1914 +18.5.1945, FISCHER INGE *8.9.1918 +12.5.1945, FISCHER RUDOLF *23.3.1915 +12.5.1945, FRICKE AUGUST *13.8.1898 +13.5.1945, FRIEDRICH WILLI +18.5.1945, FRIESE CHRISTA +1945, GEIBL +1945, GILLE EMIL *2.7.1877 +1945, GOTTWALD DR. +12.5.1945, GRAILACH JOHANN +1945, GRAMSCH PAUL *11.10.1867 +14.5.1945, GRAU HELMUTH *12.12.1881 +10.5.1945, GRUNDT BERTA *4.9.1863 +9.5.1945, HARMTODT FRANZ *23.4.1926 +12.5.1945, HEIDE *1915 +1945, HERDEN JOHANN *12.1.1925 +12.5.1945, HERMANN KARL *22.12.1867 +11.5.1945, HEZKA HELENE +1945, HIRMER LUISE *9.3.1865 +11.5.1945, HIRSCH EMILIE *27.3.1858 +7.5.1945, HROBAK JAN *14.12.1910 +3.5.1945, HUBKE IDA +1945, HUBL CHRISTL *8.12.1940 +12.5.1945, HUBL EMILIE *8.8.1932 +12.5.1945, HUBL JULIE *20.3.1910 +12.5.1945, HUBL RUTH *28.4.1930 +12.5.1945, HÜBNER MARIE *14.7.1858 +10.5.1945, ILLAND LUISE +1945, JUNGHE ROBERT *3.7.1893 +12.5.1945, KÄSTNER HANS +1945, KALLINA HELMUTH *24.10.1918 +12.5.1945, KALLINA LEONDINE *19.10.1897 +12.5.1945, KALLINA OTHMAR *10.9.1889 +12.5.1945, KANT RICHARD +1945, KAUSCHEID +18.5.1945, KESSLER EMMA *9.11.1890 +12.5.1945, KESSLER ILSE *12.9.1937 +12.5.1945, KRATZ MARIE *1879 +1945, KRAUSE *1942 +1945, KRAUSE IDA *28.1.1859 +12.5.1945, KRISCHNER KAMILLA +1945, KUDANEK AUGUSTE *6.1.1859 +8.5.1945, KÜHNELPAUL *20.7.884 +12.5.1945, LEIPERT LUDMILLA +1945, LESCHBETZKE JOSEF *3.7.1929 +12.5.1945, LIETZ MARIE *19.11.1873 +9.5.1945, LÜBBE ERICH *12.9.1919 +3.6.1945, LÜBBE KARL +18.5.1945, MADER RUDOLF *3.1.1876 +12.5.1945, MARTIN (VATER) +1945, MARTIN (MUTTER) +1945, MARTIN (GROSSMUTTER) +1945, MARTIN (KIND) +1945, MARTIN (KIND) +1945, MARTIN (KIND) +1945, MEISSNER IDA *31.1.1877 +10.5.1945, MELZER JOHANNA +1945, MICHELY HEDWIG *15.3.1869 +10.5.1945, MICK JOHANN *1893 +1945, MILSAN ELISABETH *17.5.1884 +11.5.1945, MRATZEK FRITZ +18.5.1945, NEUMANN BERTHA *18.3.1863 +15.5.1945, NITSCH MARIE *14.10.1872 +11.5.1945, OHSE MARIE *14.4.1869 +12.5.1945, POSCHL ANTON *25.11.1894 +13.5.1945, POHL +1945, POHLA KARL +1945, REHNFAHRT LINA *23.10.1876 +13.5.1945, RENNES ERNST *1867 +1945, DE REUS LAURENZ *26.2.1885 +8.5.1945, RODER AMALIE *1.8.1908 +12.5.1945, RODER ELISABETH +1945, ROGASCH OTTO *6.12.1886 +1945, RUDENSDORF JOSEF *24.10.1919 +5.1945, SCHOLZ HELENE *17.3.1894 +7.5.1945, SCHOLZ PAUL *19.4.1886 +11.5.1945, SCHOLZ WILHELM *20.8 +11.5.1945, SCHÜTTE MAX *12.1.1882 +10.5.1945, SCHULZ RICHARD +1945, SIEK GUSTAV +1945, SIMON MARTHA *1884 +1945, SPIEGL KATHARINA *18.7.1907 +1945, STEPKO KORNI *8.9.1898 +5.1945, STOWASSER ERNST *9.3.1898 +12.5.1945, STRUBE AUGUST *1910 +1945, THEILER ERNST *4.4.1894 +8.5.1945, TIEPOLT PAUL *22.6.1910 +13.5.1945, TITZ +1945, VENTOR WILHELMINE +1945, WAIDHAS THERESIA *7.1.1870 +14.5.1945, WEISKOPF WILHELM +1945, WENLE HEINRICH +1945, WILHELM KARL +12.5.1945, WINTZEK DR. +1945, WINTZEK MARIE +1945, ZAUSKE FRITZ *7.3.1977 +9.5.1945, ZIELEIL FRANZ +1945, SOWIE 87 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
VI
ABRAHAM WILLI *29.9.1891 +22.5.1945, ADOLF KARL +20.5.1945, ALLIOT ANTON +24.5.1945, ANDERS HELENE +20.5.1945, AUER PETER *15.1.1902 +17.5.1945, BABIAK IWAN +19.5.1945, BARBERON JEAN *8.7.1924 +15.5.1945, BAUMANN ANDREAS *30.9.1925 +21.5.1945, BLUM ALFRED *9.3.1921 +23.5.1945, BLUMENSTEIN ELSE *20.9.1889 +15.5.1945, BÖHM ERICH *1898 +17.5.1945, BOLLE JOHANNES *18.10.1850 +18.5.1945, BURGDORFF ROBERT *18.7.1888 +17.5.1945, BURGGRAF JOSEF *9.12.1914 +24.5.1945, DUSSY THEODOR +29.5.1945, DAHMS RICHARD *10.10.1916 +19.5.1945

(deska 2)
STOWASSER LUDWIG +19.4.1945, TROLL EMMA *24.1.1917 +17.4.1945, TROLL LIESEL *19.11.1944 +17.4.1945, TSCHUKALEN SIDOR *5.3.1905 +17.4.1945, WANTSCHURA ANNA *14.5.1923 +18.4.1945, WEGNER ERICH +17.4.1945, WILSCHEK PAUL *24.7.1887 +18.4.1945, WOHLGEMUTH GERHARD *4.4.1926 +17.4.1945, ZECHENDORF KARL-HEINZ *14.5.1926 +16.4.1945, SOWIE 19 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
IV
ALTMANN HEINZ +2.5.1945, BACKERRA ALFRED *16.7.1923 +19.4.1945, BECK ANTON +22.4.1945, BECVARSCH FANNY *22.2.1889 +23.4.1945, BERGER MARIANNE +22.4.1945, BRAKOP OSKAR +19.4.1945, BRICHERT HELMUTH +22.4.1945, BRIEFERT MARTHA +19.4.1945, BUTSCHIK LEO +30.4.1945, CZOMMER HEINZ *16.2.1928 +19.4.1945, DÖRFLER ADOLF *26.10.1872 +29.4.1945, DÖRFLER MARIE *6.3.1874 +29.4.1945, DONNER AGNES *16.11.1872 +24.4.1945, DONNERT VINZENZ *2.4.1866 +24.4.1945, DOTZAUER +19.4.1945, DRESSNER PAUL *27.7.1907 +19.4.1945, DREXLER ERICH *5.4.1923 +20.4.1945, EBERL FRIEDRICH *3.8.1912 +19.4.1945, EGERER HELENE *22.5.1924 +27.4.1945, EGERER SOFIE *30.10.1888 +27.4.1945, EHLERT WILLI *12.2.1923 +19.4.1945, EITNER HERBERT +1945, EITNER PAUL +1945, FRANKE FELIX *26.1.1895 +19.4.1945, FRITSCH ELSE *4.3.1880 +19.4.1945, GEIGER KLARA *10.1.1894 +19.4.1945, GERBER PHILIPP *20.7.1888 +17.4.1945, GRANZ CHROSTOF *13.7.1944 +21.4.1945, GRANZ FRIEDA *4.12.1908 +20.4.1945, GRANZ LOTHAR *30.11.1938 +21.4.1945, GRANZ WERNER *26.6.1941 +21.4.1945, GROBYS SELMA *8.3.1886 +19.4.1945, GÜNTHER *18.1.1914 +19.4.1945, GÜRTLER JOSEF +19.4.1945, HAGER RUDOLF +20.4.1945, HALFTER MARTHA *8.11.1881 +21.4.1945, HEINRICH HILDEGARD *20.2.1932 +23.4.1945, HEINRICH IDA *23.7.1893 +28.4.1945, HIPPMANN ELLI *11.3.1912 +19.4.1945, HOHBERGE VERA *20.8.1928, HÜBNER EBERHARD *22.11.1938 +19.4.1945, HÜBNER RICHARD *10.10.1875 +19.4.1945, HUFNAGL WILLIBALD +19.4.1945, JÄGER FRANZ +19.4.1945, JAKOB WILHELM +24.4.1945, JULY HANS *10.5.1910 +19.4.1945, KARG ERNST *2.8.1924 +19.4.1945, KARLITSCHEK HEIDELINDE *4.2.1943 +3.5.1945, KESTNER JOACHIM *30.1.1922 +19.4.1945, KIESL ANNA +26.4,1945, KIESSL +28.4.1945, KLARNER LUISE *19.11.1919 +19.4.1945, KRÄMER ANTON *2.4.1872 +4.5.1945, KRAUS ANNA +1945, KUCHARCZYK ALFREDA +19.4.1945, LILLIG ALFONS *8.7.1907 +19.4.1945, LOREN PAUL *31.7.1907 +20.4.1945, LORENZ THERESIA +1945, MICHALSKY RUFIN *14.2.1904 +20.4.1945, MIEHELE AUGUST *24.5.1923 +18.4.1945, NACHTSEIN JOHANN +21.4.1945, PELZ +21.4.1945, PERSON WILLIBALD +1945, PETER MARGIT +26.4.1945, PETER MARIE +26.4.1945, PIFFLER JOSEF, PLANTIKOW HERMANN *25.1.1901 +20.4.1945, PLUTRA LEO +19.4.1945, POCHMANN HEIDE-MARIE *24.3.1944 +22.4.1945, POCHMANN MARIE *2.5.1916 +19.4.1945, POCHMANN RAINER *26.1.1943 +23.4.1945, PÖTZL MARGIT +21.4.1945, PRADAIWODA +19.4.1945, RACHNER GÜNTHER *26.8.1939 +23.4.1945, RACHNER HELENE *17.11.1897 +23.4.1945, RACHNER HERMANN *6.1.1896 +23.4.1945, RACHNER KARL-HEINZ *20.12.1941 +23.4.1945, RICHTER WILLI +21.4.1945, RÖSSL HILDEGARD *30.4.1908 +1.5.1945, ROLAND WERNER +1945, ROSSMEISL FRANZ +26.4.1945, ROTHMANN HEIDEMARIE +1945, ROTT JOHANNA *24.11.1900 +27.4.1945, SCHMELZ ADOLF *20.10.1882 +25.4.1945, SCHMELZ JOSEFINE *12.2.1884 +25.4.1945, SCHMELZER ROSA +19.4.1945, SCHMIDT HELMUT *19.5.1930 +2.5.1945, SILBERMANN ANTON +25.4.1945, SITZLER GÜNTHER *1.3.1930 +19.4.1945, SPIESS HEDWIG *3.6.1922 +28.4.45, SPIESS URSULA *10.1.1945 +28.4.1945, SPITZBART ARNO +19.4.1945, ATUA LUDWIG +17.4.1945, STÜTZ ANTON *10.8.1919 +1945, THOMAS BETTI +21.4.1945, TIEDEMANN HEINRICH *12.8.1930 +1.5.1945, TURI GEODANI +19.4.1945, VATTEROT HEINZ-GEORG *26.8.1929 +30.4.1945, VAVCIK EMANUEL *17.1.1913 +1945, VOLLRATH BENN *1.5.1921 +19.4.1945, WEIKERT +19.4.1945, WEIKERT +22.4.1945, WILKA ELFRIEDE *18.10.1933 +24.4.1945, WILKA MARGARETHA *30.1.1927 +24.4.1945, WILKA PAULA *24.6.1903 +24.4.1945, WILKENS HANS-DIETER *5.2.1930 +19.4.1945, WINKELBAUER RUDOLF *18.8.1882 +21.4.1945, WITTKE MARTHA *6.10.1903 +19.4.1945, WOHLSTADT ANNA +19.4.1945, ZEUGE GUSTAV +24.4.1945, SOWIE 12 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
V
AGTHEN CÄCILIE +1945, ALISCH MARGARETHE *20.6.1902 +13.5.1945, APOSTEL THEODOR *9.6.1900 +14.5.1945, BABIES MARTIN *9.1.1890 A18.5.1945, BANA FENSCHEL +1945, BARTELT KLARA *27.1.1859 +12.5.1945, BERGMANN PAULINE +1945

(deska 3)I
BRANDL MARIE *20.6.1910 +12.9.1944, BUGLER HORST *25.7.1935 +12.9.1944, DEMAL ALOISIA *19.6.1908 +12.9.1944, FISCHER GERHARD *1.9.1941 +12.9.1944, FRANK MARTHA *2.11.1905 +12.9.1944, GRÖGER JOSEF *8.8.1874 +12.9.1944, KLOCKMANN ELISABETH *7.2.1884 +12.9.1944, KLOCKAMNN GERTRUD *27.4.1908 +12.9.1944, LANGHAMMER PAULA *27.2.1927 +12.9.1944, LORENZ RUDOLF *2.5.1915 +14.5.1940 MARSCH LUISE *5.9.1886 +12.9.1944, MÖCKL RICHARD *22.2.1926 +12.9.1944, PLATTNER JOSEF *8.3.1901 +12.9.1944, SCHUH HUBERT *20.2.1882 +12.9.1944, SCHULZ FRANZ *5.7.1919 +12.9.1944, SCHWONER ERICH *9.8.1910 +12.9.1944.7.1925 +12.9.1944
II
BLASCHKA KARL-HEINZ *10.12.1919 +12.9.1944, DRECHSLER ADOLF *14.6.1896 +12.9.1944, FISCHER EDELTRAUT *8.8.1932 +12.9.1944, FISCHER EMMA *22.11.1910 +12.9.1944, FRANK HANS *14.6.1893 +12.9.1944, HAHN RUDOLF *16.11.1911 +12.9.1944, HLAWATSCHKA FRANZ *21.7.1908 +12.9.1944, HOLL JOSEF *20.9.1906 +12.9.1944, KRÄMER MARIE *7.7.1872 +12.9.1944, MAIER ANNA *14.1.1900 +12.9.1944, MAZURA ANTON *8.6.1924 +12.9.1944, REIBENSPIESS ANNA *6.8.1916 +12.9.1944, SIEBER MARIE *14.5.1898 +12.9.1944, SÜSSNER ANNA *6.8.1916 +12.9.1944, WITTHAUS FERDINAND *18.5.1922 +12.9.1944, SOWIE EIN UNBEKANNTER KRIEGSTOTER
III
ALTENDORF WILHELM *18.9.1895 +19.4.1945, AULICH GERHARD *13.3.1920 +17.4.1945, BARTA KURT *8.6.1909 +18.4.1945, BEGISON SARI +17.4.1945, BEIL ERNA +19.4.1945, BIRGMAIER WENDELIN *18.4.1908 +17.4.1945, BISAN HANS *8.12.1904 +17.4.1945, BÖHM FRANZ +19.4.1945, BÖHME MANFRED +17.4.1945, BÖHNISCH-PREHN +18.4.1945, BRETTSCHNEIDER FRANZ *25.10.1893 +7.4.1945, BUCHWALD +19.4.1945, BUCHWALD HANNELORE +19.4.1945, BURDA ROSA +18.4.1945, BUSCHBECK +17.4.1945, DÖRING MINNA *22.7.1872 +19.4.1945, ENGEL JOSEFINA +18.4.1945, ENGEL MARIE +20.4.1945, ENGL BEATRIX +20.4.1945, GAREIS MARIE +19.4.1945, GERLACH OTTO *20.8.1911 +17.3.1945, GESK LEOPOLD *4.4.1905 +18.4.1945, GROSS BRUNO *24.2.1901 +17.9.1944, GROTH WILHELM +18.4.1945, HAMSCH GÜNTHER +17.9.1944, HAMSCH MARIE *18.11.1904 +17.9.1944, HAMSCH ROSEMARIE *16.6.1932 +17.9.1944, HOHBERGER JOACHIM *1943 +20.4.1945, HOLDSCHIK *15.10.1909 +20.4.1945, HOLODA ALOIS *9.10.1943 +17.9.1944, HOLODA ROSA *1.3.1941 +17.9.1944, HOLOTA EMIL *3.2.1912 +17.9.1944, HOLOTA HEINRICH 4.10.1945 +17.9.1944, HOLOTA LUDMILA *3.7.1885 +17.9.1944, HOLOTA ROSA *18.4.1908 +17.9.1944, HURI LUDWIG +17.9.1944, ILLMANN HEINZ +18.4.1945, JÄGER HELGA *25.6.1945 +18.4.1945, JÄGER JOSEFA +18.4.1945, JÄGER RENATE *4.4.1942 +17.9.1944, JAKOB ANTON +17.9.1944, KAY ERNST +17.9.1944, KIESL KURT +19.4.1945, KIESL RUDOLF +19.4.1945, KLEINERT +18.4.1945, KONRAD GOTTLIEB *13.4.1903 +17.9.1944, KORSAKAS JONAS +19.4.1945, KORSAKAS VYTANTAS *25.12.1925 +19.4.1945, KRAUS ELSA *29.7.1939 +18.4.1945, KRAUS KURT +17.9.1944, KRAUS ALOIS *6.12.1942 +18.4.1945, KYSEL JOHANNA *5.5.1937 +17.9.1944, LÖFFLER ELISE *12.11.1863 +17.9.1944, LORENZ MARIE *14.4.1884 +19.4.1945, MARETH ADOLF *24.10.1903 +17.9.1944, MAUNE HANS *23.10.1904 +17.9.1944, MEINHARDT FRANZ *4.9.1901 +18.4.1945, MEYER KURT *5.1.1930 +17.9.1944, MÜLLER HELMUT *23.2.1906 +17.9.1944, NARDELLI RITA +20.4.1945, NICKEL KLAUS *19.4.1945, NICKEL MANFRED +19.4.1945, NONZE +17.9.1944, ORDA KATHARINA *12.11.1922 +19.4.1945, PANSKY HANS +17.9.1944, PATZBUS WILLI +18.4.1945, PAWEL ANGELA +20.4.1945, PONIK EMILIE *21.6.1920 +17.9.1944, PONIK PETER *11.11.1944 +17.9.1944, POTRAZ HEINZ +17.9.1944, PROKSCH FRANZ *28.9.1904 +19.4.1945, PROKSCH JOSEF *3.10.1862 +19.4.1945, PSCHIBILO JOSEF +20.4.1945, REDLICH EMIL +17.9.1944, REIMANN ARTHUR *29.4.1896 +19.4.1945, REINERT PAUL +18.4.1945, RIESCHE MAX *17.2.1906 +17.9.1944, RODEN EGON *8.10.1929 +18.4.1945, ROTT ALOISIA *17.4.1883 +20.4.1945, SANDNER WILHELM +17.9.1944, SANDTNER *10.5.1894 +18.4.1945, SANDTNER JUTTA *10.11.1943 +18.4.1945, SCHEIBCHEN FRIEDA *1900 +17.9.1944, SCHÖNWALD WILLI *9.8.1897 +17.9.1944, SCHREITER MARIE +18.4.1945, SCHRÖDL ANTON *6.4.1874 +20.4.1945, SCHUBERT WALTER +11.4.1945, SCHWARZ HAHNELORE *20.8.1941 +18.4.1945, SEIFERT +19.4.1945, SEWJABONA MICHAEL *27.8.1921 +17.9.1944, SLOMKA LEO +17.9.1944, STEIDL JOSEF +19.4.1945, STEINER JOSEF *19.11.1909 +13.4.1945, STEINER LOUISE *19.11.1909 +17.9.1944, STOWASSER ANNA *11.12.1877 +18.4.1945

(nad pomníkem dodatková deska)
NACHTRAG – DODATEK
ADELMAN WILLI PION. *27.2.1925 +11.3.1944, AVERHAGE HEINRICH OGEFR. *15.8.1921 +20.7.1942, AX FELIX OGEFR. *23.8.1915 +13.5.1945, BAYER OSKAR UFFU. *2.5.1906 +13.11.1943, BECKE SIEGFRIED GEFR. *23.6.1926 +11.1.1949, BIELEK OSKAR OBLT. *11.3.1918 +21.3.1945, BINSAU HANS GREN. *13.6.1927 +16.4.1945, BOCK OTTO *29.9.1901 +24.4.1942, BÖCKLER ERHARD OGEFR. *17.6.1918 +19.11.1944, BONICK DAMASIUS GEFR. *5.12.1895 +20.4.1945, BRANDSTETTER GEORG GREN. *23.11.1902 +16.4.1945, BUCHMANN KARL *25.10.1925 +6.1945, EBERT ALFRED OGEFR. *28.3.1901 +25.4.1944, EBERT GERHARD GEFR. *6.9.1910 +6.5.1945, FAST ALBERT UFFZ. *17.10.1904 +10.5.1945, FISCHER HERMANN GEFR. *2.11.1910 +17.5.1945, FISCHER LORENZ GEFR. *24.9.1904 +18.3.1944, FREIER RUDOLF SCHTZ. *25.9.1912 +13.3.1940, GEIGER WALTER GEFR. *28.5.1925 +6.9.1944, GEISTER KURT *21.11.1898 +7.1945, GOSPODAR JULIUS ZGWM. *18.1.1896 +10.10.1944, GÜNTHER LUDWIG HPTWM. *16.8.1908 +18.11.1944, HEINRICH JOHANN GEFR. *8.8.1920 +7.10.1943, HERMANN KARL OGEFR. *3.4.1910 +21.2.1945, HICK RICHARD GEFR. *4.11.1923 +5.2.1945, HOHAUS FRIEDRICH GEFR. *21.12.1907 +20.1.1944, IRLÄNDER JOSEF OGEFR. *22.8.1922 +14.5.1945, JAKOB FRIEDRICH SCHTZ. *14.3.1921 +10.5.1941, JUBGE KARL UFFZ. *16.5.1917 +8.5.1945, JUNGKE ROBERT VSTM. *3.7.1893 +15.5.1945, KALINOWSKI ERNST *11.2.1897 +27.6.1940, KALLOCH WALTER OGEFR. +8.1944, KARNOLL ALBERT UFFZ. *12.7.1913 +29.9.1944, KASTNER WILHELM GEFR. *3.7.1910 +17.6.1945, KIESWETTER BERNHARD FELDW. *2.12.1910 +29.3.1944, KLIMITSCH JOHANN OBERST. *3.10.1885 +28.8.1940, KLOTZBERG FRANZ SOLD. *25.7.1908 +27.3.1944, KRETSCHMER ALFRED OBWM. *28.7.1908 +12.4.1945, KUBATH WILHELM OGEFR. *30.1.1914 +31.3.1944, LAILACH ERICH GEFR. *12.2.1911 +25.4.1944, LIEDTKE ALFRED OB. ZAHLMSTR. *6.4.1901 +31.8.1943, LIEWALD WALTER *11.1.1907 +21.12.1941, LIPPMANN ARNO *23.3.1888 +21.3.1945, MELZER WALDEMAR WM. *22.11.1898 +6.8.1940, MENSTER ERICH OGEFR. *3.5.1909 +5.3.1948, MEYER HANS DR. OB. STBS. ARZT *2.6.1896 +22.12.1943, MÜLLER WALTER FELDW. *19.1.1906 +5.5.1945, PÄCKERT WASLTER WM. *3.11.1920 +5.10.1944, PETER FRANZ WM. +8.12.1941, PICHL KARL *15.2.1896 +8.12.1943, PICKERT JOSEF GEFR. *4.5.1905 +21.1.1943, PRISSE KARL *3.5.1924 +25.2.1945, PUGNER ARTUR OBWM. *2.10.1914 +4.12.1942, RADON ERWIN UFFZ. 30.1.1908 +4.5.1944, RAMMIG KURT FELDW. *1.10.1913 +8.1949, RAUSCH KARL FELDW. *8.9.1917 +28.11.1942, REICHMAN FRANZ FLG. *26.5.1919 +6.3.1940, RICHTER ALFONS UFFZ. *26.7.1917 +8.5.1945, RIEDL ALFRED *26.3.1891 +8.12.1944, SCHM IDT WALTER GREN. *28.2.1908 +18.5.1945, SCHMIEGER OSKAR UFFZ. *5.4.1914 +13.8.1941, SCHÜCKER ALOIS OGEFR. *20.1.1922 +11.2.1945, SCHÜTZ RUDOLF SCHTZ. *17.4.1922 +15.11.1941, SCHULZ GÜNTHER OGEFR. *5.5.1921 +7.1.1945, SEIBEL RICHARD UFFZ. *19.10.1911 +16.4.1945, SIEGL AMBROS SCHTZ. *15.3.1918 +2.4.1940, SPEHNKUCH KARL HPTM. *6.4.1910 +13.5.1945, STAHN WILLY GREN. *20.2.1901 +16.4.1945, STEINER LOUISE *10.12.1910 +17.4.1945, STEINMÜLLER HANS OGEFR. *10.12.1918 +30.5.1944, STRASSENBURG GÜNTHER GEFR. *27.2.1925 +18.3.1945, STUTZ ANTON OGEFR. *5.12.1923 +1945, VOGEL PAUL FLG. *11.12.1904 +9.5.1945, WANGER ANTON GEFR. *2.6.1902 +25.1.1945, WEIDENBÖRNER HENRY GREN. *3.6.1926 +11.5.1945, WITTWER WILHELM SCHTZ. *25.3.1910 +7.4.1943, ZANKL ERNST UFFZ. *31.3.1899 +5.1.1944, ZENKORN JOSEF UFFZ. *26.10.1899 +7.12.1943
Poznámka:

Většina pochovaných německých občanů (zde a na ostatních hřbitovech města) se stala obětí náletů spojeneckého letectva na konci 2. světové války:
Karlovy Vary byly v době 2. světové války bombardovány celkem 3x:
12.9.1944 - zasažen prostor jižně od dnešního Horního nádraží, okolí Chebského mostu na levém břehu řeky Ohře - čtvrť Rybáře, centrum města u dnešní Tržnice, prostory před dnešním lázeňským sanatoriem Thermal
17.4.1945 - zasaženo železniční Horní nádraží, odbočky východně a západně od nádraží, všechny tratě procházející tímto horním nádražím byly po náletu přerušeny - na určené cíle však padlo pouze cca 1/4 bomb, proto byl nálet zopakován o 2 dny později
19.4.1945 - bombardováno znovu Horní nádraží - zasaženy i sklady a nádražní budovy, na Dolním nádraží zasaženo lokomotivní depo a dílny, zasaženy byly také obytné domy po obou březích řeky Ohře - po tomto náletu byly železniční tratě zcela vyřazeny z provozu
(zdroje: SCHÖNBACH, Rudolf. Nálety na Karlovy Vary v roce 1944 a 1945. In Historický sborník Karlovarska I. Karlovy Vary: Státní okresní archiv, 1993, s. 145 - 175.)
Označením domova v Berlíně, těchto obětí války, uvedené na desce u vstupu na pohřebiště, je zřejmě myšlen fakt, že se jednalo o občany Velkoněmecké říše, dlící v této době (trvale či dočasně) v Karlových Varech.


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-4103-10071
Toto místo je počítáno jako 15 VPM
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Kenotaf Louis Legendre

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
A NOTRE
PÈRE, GRAND-PÈRE
ET
ARRIÈRE-GRAND-PÈRE

LOUIS LEGENDRE

MATRICULE 6387
16 JUIN 1893 - 25 AVRIL 1945
Poznámka:

oběť pochodu smrti, kenotaf umístěn na patě pomníku obětem 2. světové války


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'50'' E12°53'37''
Pomník přidal: Jan Kincl

Kenotaf Jacques Reboul, Leon Jeangirard a Georges Lacharriere

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
A notre Père
LEON JEANGIRARD
Matricule no 6411

A mon père
Georges LACHARRIERE
Matricule 6921
11/1919 - 04/1945

Jacques REBOUL
Matricule 6852
A notre père et
grand-père
Poznámka:

oběť pochodu smrti, kenotaf umístěn na patě pomníku obětem 2. světové války


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 3 VPM
Souřadnice: N50°13'50'' E12°53'37''
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Kenotaf Jacques Reboul

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
Jacques REBOUL
Matricule 6852
A notre pére et
grand - pére
Poznámka:

oběť pochodu smrti


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'50'' E12°53'37''
Pomník přidal: Jan Kincl

Kenotaf Franzi ?

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 02.12.2015
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
In treuen Gedenken an meinen
unvergesslichen Sohn
Franzi
gefallen am 1.10.1941 in Dowschif
in Russland im Alter von 21 Jahren

Geliebt bewein u. unvergessen!
Poznámka:

Příjmení rodiny je zakryto dodatečnou deskou s textem Werner Vogl a daty narození a úmrtí (stáří 6 let).


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Kenotaf Robert Zehbe

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Wenda Wolf, 24.10.2018
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní, Ústřední hřbitov
Nápis:
Zum Gedenken an un unßern
lieben einzigen Sohn
ROBERT ZEHBE
Oblt.der Luftwaffe,
geboren 9.XII.1913,
gefallen 16.IX.1940
über London.
Poznámka:

Robert Zehbe *09.12.1913 Kiel +16.09.1940
(zdroj: https://www.volksbund.de )
Zehbe Robert byl pilotem Do - 17Z od 1./KG76. Byl sestřelen nad Londýnem, kde byl jeho letoun napaden stíhači naší 310. squadrony (sgt. Půda, Hubáček, Kaucký a F/Lt. Jeffries) ve spolupráci s 504. a 609. squadronou. Zehbe R. ze zasaženého Dornieru vyskočil, ale utrpěným zraněním následujícího dne podlehl. Je pohřben ve vojenské sekci hřbitova Brookwood.
(zdroj: http://www.aircrewremembrancesociety.co.uk )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'50.99'' E12°53'31.48'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Doplnění informací: Arno Glaser