Karlovy Vary

Pomník Obětem válek

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
MÍR
FRIEDEN
MИP

VZPOMEŇME OBĚTÍ VŠECH VÁLEK
JEJICH OSUDY NABÁDAJÍ K USMÍŘENÍ

GEDENKET DER OPFER ALLER KRIEGE
IHRE SCHICKSALE MAHNEN ZUR VERSÖHNUNG

НЕ ЗАБЫВАЙТЕ О ЖЕРТВАХ ВСЕХ ВОЙН
ИХ СУДЪБА ПРИЗЫВАЕТ НАС К ПРИМИРЕНИЮ

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'50'' E12°53'35''
Pomník přidal: Jan Kincl

Pomník Obětem 2. světové války

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
SYNŮM
VŠECH NÁRODŮ EVROPY
UMUČENÝCH
NA POCHODU SMRTI

ASSOCIATION DES DEPORTES DE FLOSSENBÜRG
ET KOMMANDOS
IN MEMORIAM
Poznámka:

V okolí pomníku jsou pohřbeny tělesné pozůstatky 208 obětí pochodu smrti, exhumované z původního umístění na horní části židovského hřbitova. Mezi těmito obětmi byla řada vojenských zajatců všech národností. (zdroj: Správa hřbitovů Karlovy Vary)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'50'' E12°53'37''
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pomník Obětem 4. března - místo je zrušené

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Rudolf Woldrich, 04.03.2016
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní, městský hřbitov
Nápis:
z fotografie nečitelné
Poznámka:

Text na fotografi:
Märzgefallenen
Denkmal auf dem Karlsbader kath. Friedhofe
Orig. Aufnahme des Chronisten d. B. (des Buches)
Text der Widmungs-Tafel:
In ehrendem Gedenken den Opfern der großen Volksbewegung

am 4. März 1919.
Michael Fischer - Karlsbad,
Wilhelm Reinhold - Meierhöfen,
Ferdinand Schuhmann - karlsbad,
Wenzl Wagner - Karlsbad,
Josef Stock - Schobrowitz
(TageSeite 154, 406 d. Buches).

Překlad:
Březnoví padlí
Památník na karlovarském katol. hřbitově
Orig. záznam kronikáře ( z knihy )
Text věnování na desce:
Na památku obětí velkého lidového hnutí
4. března 1919.

Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sudetsk%C3%A1_demonstrace


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'50.67'' E12°53'31.11'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Rudolf Woldrich

Hroby Obětí 2. světové války

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
ANTONÍN JANŮ +1945
FELIX JINDŘICH +1945
ALOIS NAVRÁTIL +1945
JOSEF SADÍLEK +1947
VÁCLAV LANGROŇ +1952
JOSEF MRÁZ +1948
JOSEF PROŠEK +1948
JOSEF HORÁČEK +1949
LADISLAV PETRÍK +1954
JOSEF VEJSTRK +1946
Poznámka:

Toto čestné pohřebiště bylo určeno pro příslušníky četnictva a bezpečnostních složek Karlovarska, padlých při výkonu služby ve válce, po ní a na následky zranění v této souvislosti. (zdroj: Správa hřbitovů Karlovy Vary)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 10 VPM
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Hrob Julius Paupič

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 02.12.2015
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
Julius Paupič
Mayor i. R.
gest. 10. August 1875
im 70. Lebensjahre

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hrob Julius Knoll

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 02.12.2015
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
JULIUS KNOLL
Oberst d. R.
geb. 29. Oktober 1836, gest. 13. Oktober 1930.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hrob Ferdinand Hauptmann

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 02.12.2015
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
Hier ruhen!
Ferdinand Hauptmann
k.k. Hauptmann des Inft. Reg. Nr. 37,
gest. 13. Sept. 1888 im 44. Lebensjahre

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hrob Eduard Bürgemeister

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 02.12.2015
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
Eduard Bürgemeister k.k. Rittmeister a. D.
geb. 6. Februar 1814. gest. 8. Mai 1871.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Pohřebiště Obětí 1. světové války

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
HIER RUHEN
DEUTSCHE SOLDATEN
DES KRIEGES
1914 - 1918
ZDE ODPOČÍVAJÍ
NĚMEČTÍ VOJÁCI
Z VÁLKY
1914 - 1918
Poznámka:

jmenný seznam obětí není uveden


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°13'51'' E12°53'33''
Pomník přidal: Jan Kincl

Pohřebiště vojáků Německé armády

  • + o skupině VPM (KV, Karlovy Vary, Městský hřbitov)
Autor: Jan Kincl, 27.05.2012
Umístění: Karlovy Vary, Hřbitovní
Nápis:
(deska na okraji pohřebiště)
HIER RUHEN
DEUTSCHE SOLDATEN
DES KRIEGES
1939 - 1945
ZDE ODPOČÍVAJÍ
NĚMEČTÍ VOJÁCI
Z VÁLKY
1939 – 1945

(deska pod ní)
I. M.
GENDARMERIE MEISTER
ALEXANDER
HAIDL
*23.2.1887 +21.7.1916

(hroby na pohřebišti)
UNTEROFFIZIER JULIUS VINKELMANN *23.8.1898 +5.11.1944
GEFREITER MARTIN STAUDT *11.11.1919 +8.11.1944
HILFSWILLIGER SERGEI KULTONOW *2.11.1904 +19.11.1944, WERKMEISTER OTTO WAGNER *29.6.1902 +25.11.1944
GEFREITER RUDOLF ECKLE *16.10.1925 +25.11.1944, SCHÜTZE PAUL SERVOS *8.2.1925 +24.11.1944, 91-92
OBERGEFREITER HERBERT POLLACK *1.9.1912 +30.7.1944, HAUPTAMANN HERBERT FRANZKE *3.12.1901 +5.12.1944, 93-94
SCHÜTZE ROMAN TASCHNER *13.12.1926 +4.12.1944, GRENADIER WILHELM HEIDRICH *13.7.1925 +12.12.1944, 95-96
GRENADIER JAROSLAV STEFANIUK *4.2.1926 +16.12.1944, OBERGEFREITER SIEGFRIED STRAUB *7.11.1918 +18.12.1944, 97-98
OBERGEFREITER JAKOB THOLEN *26.9.1899 +21.12.1944, UNTEROFFIZIER KASPAR FISCHER *25.9.1924 +17.12.1944, 99-100
HILFSZOLL-BETRIEBSASSITEN GEORG SIEMONEIT *17.7.1904 +24.12.1944, STABSGEFREITER ANDREAS LURZ *19.1.1915 +29.12.1944
WACHTMEISTER DER POLIZEI THEODOR KOSMOL *4.6.1891 +31.12.1944, GRENADIER JAKOB MERL *2.1.1911 +30.12.1944
GETREITER WILHELM BEER *12.7.1902 +24.6.1943, OBERGEFREITER WENZEL SCHACHA *5.5.1903 +28.8.1944
GEFREITER KARL CLODONG *14.5.1923 +9.9.1944, OBERGEFREITER FERDINAND KOGL *21.2.1895 +19.9.1944
UNTEROFFIZIER WALTER HERZOG +11.7.1944
OBERGEFREITER KARL FRISCH *19.8.1909 +3.8.1944, GEFREITER JOHANN FENZL *29.8.1914 +14.8.44
WACHMEISTER DER POLIZEI GUSTAV BRUG, *15.5.1901 +26.12.1941, GEFREITER WILHELM PIANNEKUCH *23.2.1918 +1.4.1942
OBERGEFREITER HERBERT HÖFER 28.10.1921 +5.1.1942, OBERGEFREITER ERHARD SEEMANN *14.9.1896 +25.2.1942, 24-25
UNTEROFFIZIER FRANZ SCHILLING *30.8.1898 +4.9.1941, OBERGEFREITER JOHANN OPITZ *26.7.1904 +29.10.1941
GEFREITER WALTER KRAUS 9.4.1920 +12.8.1941, OBERGEFREITER ROBERT SCHÖTTNER *12.2.1915 +24.8.1941
OBERSCHÜTZE OSKAR SCHINDLER *25.7.1905 +24.7.1941, SCHÜTZE WILHELM GÖTZ *22.1.1923 +24.7.1941
OBERLEUTNANT ANTON HOLLUB *31.5.1893 +20.3.1943, HAUPTMANN ERICH WALLA *1.2.1897 +31.31942
SCHÜTZE WILLI SCHAUERHAMM *7.6.1906 +2.7.1944, LEGIONÄR SZABUROW MATIAKOW *1920 +8.7.1944
LEUTNANT HEINDRICH NEISING *9.7.1917 +22.9.1944
FELDPOST OBERSEKKRETAR HEINDRICH HUTTENBRAUCK *19.10.1883 +19.9.1944, GEFREITER HERBERT HANKENSOHN *25.3.1924 +25.9.1944
UNTEROFFIZIER PAUL BLANK *21.1.1927 +19.5.1944, EGON PIETSCH *20.1.1927 +19.5.1944
GEFREITER HUGO PETRY *23.9.1923 +12.5.1944, UNTEROFFIZIER ERNST PICKERT *8.4.1921 +9.5.1944
SOLDAT VALENTIN SCHMITT *14.9.1925 +23.9.1944, OBERGEFREITER ALFRED ROHWEDDER *23.7.1907 +3.10.1944
OBERGEFREITER WILLI KLEIN *4.6.1921 +7.10.1944, UNTEROFFIZIER GUSTAV ZITZMANN *10.5.1888 +11.10.1944
UNTEROFFIZIER WALTER HELLER V.D. HOHEN FREISEN, *17.12.1912 +6.3.1944, GEFREITER RICHARD GANS *9.8.1924 +3.5.1944
GEFREITER KARL-JOHANN BORKENSTEIN *22.8.1904 +29.1.1944, OBERGEFREITER OTTO SAATZE *28.1.1907 +29.1.1944
OBERGEFREITER FRIEDRICH BARTHOLOMA *30.9.1910 +11.10.1944, LEUTNANT PAUL STEINHORST *28.9.1907 +28.10.1944
WACHTMEISTER DE POLIZEI PAUL LOH *21.1.1907 +3.11.1944, OBERGEFREITER FRANZ POWARZINSKI *7.3.1907 +6.11.1944
GRENADIER LEONARD HORN *14.6.1898 +28.11.1943, OBERSCHÜTZE EMIL BIRKNER *18.12.1904 +13.1.1944
OBERGEFREITER HANS SCHMALZ *4.8.1901 +4.11.1943, KRIEGSVERWAITUNGS INSPEKTOR FRANZ FREITHER V. REITZENSTEIN *11.9.1904 +22.11.1943
UNTEROFFIZIER ERNST PFEIL*14.7.1923 +7.11.1944, UNTEROFFIZIER ERWINN MERSMANN *13.3.1944 +27.10.1944
OBERGEFREITER JOSEF SCHLEMMER *27.1.1908 +8.11.1944, OBERGEFREITER JOHAN MALIK *6.8.1905 +13.11.1944
GEFREITER WENZEL FRITSCH *27.12.1902 +20.9.1943, OBERGEFREITER ALFRED SCHMIDT *18.4.1905 +23.10.1943
WACHMEISTER DER POLIZEI HANS KUTSCHER *28.7.1901 +11.7.1943, STABSGEFREITER RUDOLF PFEIFER *1.1.1915 +6.9.1943
MATROSE GERHARD HOMAN *6.12.1922 +14.11.1944, UNTEROFFIZIER MATHIAS COTTIN *28.10.1900 +25.11.1944
MAJOR EKKEHARD CRABISCH *24.5.1920 +14.2.1945
UNTEROFFIZIER ERNST KROPP *2.8.1904 +11.6.1943
UNTEROFFIZIER HANS PELZER *6.3.1919 +17.4.1943
SCHÜTZE EMIL GÜTNER *17.6.1898 +21.12.1939
SCHÜTZE CHRISTIAN VON STAMM *7.11.1910 +30.3.1943
GEFREITER HEINRICH WANKA *7.12.1906 +20.3.1943, JÄGER JOHANN GRUMANN *10.11.1924 +25.3.1943
KRAFTFAHRER RICHARD THOMA , *28.5.1903 +19.1.1940, SOLDAT FRANZ SCHIENZ *23.9.1907 +4.2.1940
GEFREITER ANTON HOFMANN 8.2.1917 +2.5.1940, RUDOLF LUFT *5.4.1923 +7.6.1940
VERWALTUNG ASSISTENT ANDREA RATH*23.3.1889 +4.11.1940
UNTEROFFIZIER RUDOLF RUPPERT *24.11.1918 +28.12.1942
GEFREITER JOSEF HORNER *21.9.1908 +28.10.1942, SCHÜTZE GEORG HERYCH *19.1.1913 +14.12.1942
GEFREITER ERNSR DEUBNER *2.8.1907 +17.7.1942, GEFREITER JOSEF ROBE *17.3.1902 +22.7.1942
GEFREITER ROMAN RADLER *17.11.1909 +25.4.1942, GEFREITER HEINRICH ZUCKERER *4.4.1921 +28.5.1942
KANONIER RUDOLF SCHREIER *10.10.1909 +24.12.1941, SCHÜTZE WILLI PISCHL *8.12.1905 +18.3.1942
OBERGEFREITER JOSEF PILZ *23.12.1906 +10.4.1942
KANONIER FRANZ MADER *17.4.1904 +18.3.1941, SCHÜTZE FRANZ WIRTH *13.2.1911 +1.4.1941
SCHÜTZE HEINRICH KLÜGL *22.3.1902 +4.3.1941, GEFREITER JOSEF HOLUB *28.12.1910 +12.3.1941
SOLDAT MAXIMILIAN NACHTMANN *7.5.1914 +12.1.1941, OBERGEFREITER WILHELM HARTL *27.5.1908 +27.1.1941
HAUPTMANN GEORG KERN *25.5.1880 +22.12.1940, UNTEROFFIZIER FRANZ HERGET *19.5.1899 +7.6.1940

(dvě desky nad ústřední cestou, nad pohřebištěm umístěným pod cestou)
(deska 1 – v záhlaví hlava vojáka v uniformě)
IN DIESEM FRIEDHOFSTEIL RUHEN
+++
V TÉTO ČÁSTI HŘBITOVA ODPOČÍVAJÍ
AHL WILHELM *12.11.1910 +26.1.1945, BAYER XAVER *1.8.1908 +27.12.1944, BEIN WERNER *31.8.1925 +11.3.1945, BOTTIN KARL *5.11.1906 +28.1.1945, GEERTZ WERNER *7.11.1924 +8.1.1945, GRABHERR KARL *31.5.1910 +10.3.1945, HALME AUGUST *27.2.1905 +19.2.1945, HARDER FRITZ *15.11.1906 +18.1.1945, HOFRICHTER FRIEDRICH *1.2.1927 +13.2.1945, HOLTMANN JOSEPH *29.12.1903 +17.2.1945, HOLZER HANS *3.1.1924 +28.1.1945, IFFLAND HANS *21.7.1906 +22.2.1945, KALKENBRENNER HELMUT *11.4.1925 +3.2.1945, KISSTOTH LAJOS *15.4.1926 +17.2.1945, KOS EDUARD *25.3.1914 +7.1.1945, KUNSTEIN FRITZ *10.10.1906 +9.3.1945, LEWERENTZ KURT *27.4.1912 +18.2.1945, NEUMANN THEODOR *21.4.1903 +9.1.1945, PFÄNDER KARL *31.8.1906 +1.2.1945, REICHERT AUGUST *19.8.1913 +10.2.1945, SEDIDEL HANS *24.6.1925 +13.2.1945, WAMELING BERNHARDT *29.4.1904 +8.2.1945, WEISS GEORG *25.1.1917 +4.1.1945

ANTEN ALOYS *18.4.1905 +4.5.1945, ARCHINAL ALFRED *29.12.1923 +28.4.1945, BAIERL JOHANN *3.12.1903 +1.3.1945, BAJORATH ALBERT *17.9.1911 +1.5.1945, BALTRUSCH ARTHUR *6.5.1901 +29.3.1945, BANDY FRANZ *31.1.1925 +16.4.1945, BOCK WILLY *14.3.1911 +20.3.1945, BODE RUDOLF *28.11.1909 +18.4.1945, BOMMES HEINRICH *1.6.1917 +17.4.1945, BOSCH FRITZ *5.4.1916 +17.3.1945, BRACZEK OTTO *28.5.1907 +8.4.1945, BRONCALDAKOV IRVIN *10.3.1913 +15.3.1945, BUCHOLZ EWALD *20.3.1918 +21.3.1945, CHAUDEUR ALFONS *7.11.1927 +29.4.1945, CHRIST EGON *27.3.1924 +4.3.1945, DARRUCK KARL *24.1.1901 +19.4.1945, DASBACH ALFRED *24.4.1901 +21.4.1945, DIESTERBECK EMIL *14.11.1913 +2.4.1945, EGER KURT *16.6.1902 +18.3.1945, EICHHOLZ +20.4.1945, ENDRUSCHAT HERMANN *24.5.1910 +5.3.1945, ENGEL ERICH *25.10.1917 +14.4.1945, ERDMANN RICHARD *26.7.1908 +15.2.1945, ERLER ERNST *9.1.1916 +19.4.1945, FELTEN JOHANN *24.3.1906 +30.4.1945, FISCHER WERNER *13.11.1911 +23.4.1945, FISKE ERWIN *30.11.1912 +26.3.1945, FRIEDRICH ERICH *20.12.1896 +12.3.1945, FRIESE KARL *3.5.1924 +25.2.1945, FUCHS ADAM *21.2.1912 +23.4.1945, FÜHRER JOHANN *31.7.1898 +20.4.1945, GATTNER LUDWIG *25.8.1926 +2.5.1945, GEBAUER GEORG *22.12.1909 +25.3.1945, GERLACH OTTO *20.8.1911 +17.3.1945, GRÜNBAUER MARTIN * 9.11.1900 +20.4.1945, HARTMANN ERNST *10.5.1897 +3.5.1945, HARTMANN KONRAD *11.4.1914 +25.4.1945, HENTSCHEL GERHARD *14.1.1913 +3.5.1945, HERBEL RICHARD *9.10.1907 +13.3.1945, HEROLD KARL *24.10.1920 +13.3.1945, HESSE JOSEF *19.9.1925 +24.3.1945, HEUER WILHELM *7.10.1897 +9.4.1945, HEUTLE HANS *23.2.1926 +26.4.1945, HEYDEGGER ERWIN *6.1.1921 +13.4.1945, HOFMANN ERICH *23.1.1908 +9.4.1945, HOFMANN HEINZ *4.12.1922 +1.4.1945, IVEN JOSEF *8.3.1909 +27.4.1945, JÄNCHEN JOSEF *13.10.1908 +2.5.1945, JOCHIMS RICHARD *18.1.1921 +16.2.1945, JÜRGELEIT RICHARD *18.8.1914 +10.4.1945, JUNG OSKAR *5.10.1905 +24.3.1945, KAAK HELMUT *30.10.1921 +20.4.1945, KAHA JOHANNES *23.3.1920 +16.3.1945, KASAL FRANZ *19.12.1911 +1.5.1945, v. KENZIAN GÜNTER *7.6.1926 +1.5.1945, KERBERGER HERMANN *16.11.1923 +30.4.1945, KINNER WALTER *22.3.1912 +20.3.1945, KISSEL JOHANN *26.7.1912 +14.3.1945, KLÄSNER EGON *12.10.1926 +20.3.1945, KOCH GÜNTHER *10.3.1925 +25.2.1945, KOSTNER +4.5.1945, KOPP JOSEF *27.12.1896 +21.4.1945, KOTOW NIKOLAUS *10.8.1905 +13.3.1945, KRANZ WILLI *7.10.1924 +27.2.1945, KROTTENDORFER JOSEF *6.4.1925 +28.4.1945, KUGEL JOSEF +27.4.1945, KUHLEMANN ERWIN *8.8.1907 +3.5.1945, KUMROV WALTER *16.5.1887 +8.5.1945, KUSTERER KARL *4.1.1904 +8.4.1945, LASSAK FRANZ *20.2.1890 +22.3.1945, LEHMANN WALTER *5.6.1927 +28.4.1945, LEMKEMEYER WILHELM *12.3.1902 +23.4.1945, LIPPKE BRUNO *23.10.1922 +12.4.1945, LUNDIUS BRUNO *1.9.1922 +15.3.1945

(deska 2)
MÄBAR LEONHARD *8.3.1926 +18.2.1945, MAHALL JOHANN *20.12.1918 +29.2.1945, MAHNKE WILHELM *29.8.1914 +10.4.1945, MAMEDOFF JAKÜ +18.4.1945, MEINSHAUSEN ALBERT *9.12.1905 +28.4.1945, MENGES WILHELM *22.11.1925 +11.3.1945, MERZDORF REINHOLD *9.3.1897 +2.3.1945, MIEDLER KARL *24.4.1901 +19.4.1945, NEBLICHT PETER *19.5.1916 +17.4.1945, NEUMANN ERNST *14.4.1900 +28.4.1945, NOWITZKY MICHAEL *16.12.1917 +18.4.1945, OBERHOFER RUDOLF *4.12.1918 +3.5.1945, OTTE EMIL *4.10.1904 +16.4.1945, PELZER EDUARD *20.10.1918 +17.3.1945, PETERKA ADOLF *3.5.1910 +20.4.1945, PREM RUDOLF *23.4.1913 +25.4.1945, REITER JOSEF *14.12.1913 +9.4.1945, ROGGENBUCK BRUNO *2.8.1902 +2.4.1945, ROSE WILHELM +25.4.1945, ROTHACKER BRUNO *6.2.1886 +13.4.1945, SALM AUGUST *19.4.1911 +15.2.1945, SCHÄDL ALFRED *8.4.1912 +29.4.1945, SCHÄFER ALFONS *19.6.1913 +21.3.1945, SCHÄTTNER GEORG *14.1.1907 +24.2.1945, SCHIEBEL WERNER *17.7.1927 +2.5.1945, SCHILLER FRANZ *30.1.1889 +6.3.1945, SCHLAGREGEN HEINRICH *21.12.1924 +28.3.1945, SCHMID HEINRICH *15.7.1908 +7.3.1945, SCHNEIDEREIT OSKAR *8.10.1911 +20.3.1945, SCHOFFMANN JOSEF *18.7.1905 +2.3.1945, SCHREIBER HANS *17.3.1925 +25.3.1945, SCHUBERT HEINZ +16.4.1945, SCHUKOW NIKOLEI *2.7.1921 +17.4.1945, SCHULZ ANTON *28.10.1900 +16.4.1945, SCHWARZE KARL *6.2.1918 +20.4.1945, SCHWARZ-FISCHER JOHANN *16.11.1912 +1.5.1945, SEELBACH ERNST *21.12.1908 +3.3.1945, SEIPELT HORST *17.8.1928 +20.3.1945, SENTEK WILHELM *2.4.1905 +5.3.1945, SPARMANN REINHOLD *4.5.1926 +26.2.1945, STARECZEK JOSEF *22.9.1926 +20.3.1945, STEINHAUSER WILLI *11.4.1889 +17.4.1945, STEINKE WILHELM *19.5.1892 +10.3.1945, STIGLMAIER VITUS *5.3.1910 +10.4.1945, STRAUCH FRITZ *9.11.1906 +5.3.1945, ULP LEO *27.1.1908 +21.4.1945, VACULA LEOPOLD *30.10.1906 +1.5.1945, VOLBERS HANS –OTTO *12.4.1902 +2.5.1945, WAGNER HORST *23.11.1927 +17.3.1945, WAIDHAUSEN GEORG *21.1.1904 +15.4.1945, WENZEL KARL *13.9.1906 +6.4.1945, WIECHMANN HANS *26.4.1905 +18.4.1945, WIGGERING ANTONIUS *3.4.1914 +26.4.1945, WIHEK MICHAEL *7.9.1908 +24.4.1945, ZIELINSKI LEO *17.11.1893 +8.4.1945, ZIMMERMANN WALTER *3.3.1912 +6.4.1945, ZIMPRICH JULIUS *1.2.1926 +9.4.1945, ZYMLA VIKTOR *25.8.1915 +2.4.1945, SOWIE 4 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE

BAUMGARTINGER JOSEFINE *31.1.1885 +4.5.1945, BENKEL RICHARD *20.8.1902 +6.5.1945, BEURMANN KARL-GÜNTHER *21.4.1926 +18.5.1945, BIELINSKY ALFONS *23.2.1900 +21.4.1945, CHYBIORZ FRANZ *6.12.1899 +5.5.1945, FELDKAMP IGNATZ *9.3.1900 +9.5.1945, FESENBERG HEINZ *18.9.1919 +4.5.1945, GEMEINHARDT EMANUEL *6.8.1908 +14.12 1944, GRAHL MARTIN *25.10.1915 +18.4.1945, HAUN ERNST *25.5.1918 +9.7.1949, HEILMANN GEORG *1.3.1927 +5.5.1945, JAKOB RUDOLF *19.8.1924 +1.5.1945, JULY JOHANN *21.6.1910 +19.4.1945, KAZAL FRANZ *19.12.1911 +1.3.1945, KLUGEL GÜNTHER *13.5.1928 +16.5.1945, KOWALD JOSEF *11.3.1925 +9.5.1945, KRABUS BERNAHRD *19.6.1921 +25.11.1947, KRAUSE HANS, KRIESE FRIEDRICH-WILHELM *20.3.1915 +4.5.1945, LANZ HUBERT *15.10.1922 +7.5.1945, LOSL KARL *12.5.1894 +28.3.1945, LORENZ ERICH *9.7.1907 +9.5.1945, MATYSCHOK JOHANN *5.2.1915 +8.5.1945, MAYERHOFER ARNOLD *4.5.1908 +6.3.1949, MICHAELIS ERNST *9.11.1892 +6.5.1945, MOK HANS *2.5.1915 +21.5.1945, MRATZEK WILLI +18.5.1945, MÜLLER CHRISTIAN +20.4.1945, MÜLLER FRIEDRICH +1945, PÖTZL REINHOLD *6.10.1907 +4.4.1942, PUSCH OSKAR *2.10.1904 +8.1.1944, REETZ GUSTAV *12.4.1903 +7.5.1945, RIESNER ADAM *9.12.1909 +5.5.1945, SCHULZE GUSTAV *1.6.1923 +27.12.1948, SEIFERT KURT *5.11.1912 +7.5.1945, SELLBACH ERNST *21.12.1908 +3.3.1945, SIEVERS PAUL *1.7.1917 +8.5.1945, STADLER OTTO *13.11.1922 +8.5.1945, STENEBERG WALTER *13.10.1927 +25.4.1945, STOMITZKY MICHAEL *16.12.1917 +18.4.1945, THIEMANN KARL *20.5.1887 +3.12.1940, VOGEL WERNER +1944, VOHS OTO *9.12.1898 +12.5.1945, WALTHER KURT *1.8.1894 +9.5.1945, WEIST JOSEF *21.12.1922 +23.1.1945, WIEDAMANN EUGEN *26.2.1910 +7.5.1945

FRITSCH ANTON *3.4.1892 +31.8.1945, NEIDHARDT FRIEDRICH *15.6.1891 +7.5.1945, SCHMITZ JOSEF *30.9.1882 +28.3.1945, DR. STARRACH VIKTOR *27.10.1915 +23.11.1945, THIEL ANTON *7.4.1908 +23.4.1944, ZINNER ANTON *6.4.1910 +1.10.1943

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 61 VPM
Souřadnice: N50°13'51'' E12°53'33''
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička