Brno

Hrob Václav Bogdálek

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Marek Skýpala, 02.07.2019
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov
Nápis:
(bez nápisu)
Poznámka:

Na rozptylové loučce Ústředního hřbitova v Brně byl rozptýlen popel z ostatků čs. legionáře Václava Bogdálka.
Václav Bogdálek se dne 27.9.1897 narodil v Divákách. Pracoval jako rolník. V červnu 1915 byl odveden a v říjnu nastoupil k c.k. 24. střeleckému pluku. Zajat byl na Piavě dne 2.7.1918 jako vojín 1. střeleckého pluku. Dne 22.9.1918 nastoupil k 35. pěšímu pluku (italských legií). Po návratu do ČSR bojoval na Těšínsku a na Slovensku. V bojích u Muraně byl zraněn. V prosinci 1920 byl demobilizován. Poté sloužil u policie v Brně. Po II. světové válce sloužil v zajateckém táboře v Maloměřicích. V důchodu pracoval jako zedník. Zemřel dne 31.10.1986 v Brně - Husovicích.
(zdroj: Trávníček Fr.: (ne)Zapomenutí legionářští "bráškové" Kloboucko. Spolek vojenské historie Valtice, 2018.)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N49°10'14.34'' E16°35'26.36'' (střed Rozptylové loučky)
Pomník přidal: Marek Skýpala

Hrob Bartoloměj Ryšavý

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Marek Skýpala, 02.07.2019
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov
Nápis:
(bez nápisu)
Poznámka:

Na rozptylové loučce Ústředního hřbitova v Brně byl rozptýlen popel z ostatků čs. legionáře Bartoloměje Ryšavého.
Bartoloměj Ryšavý se narodil dne 24. srpna 1895 v Divácích. Po obecné škole pracoval jako dělník. Do c.k. armády narukoval dne 15.11.1915 k 24. zeměbraneckému pěšímu pluku do Vídně. Na italské frontě však sloužil v Domobraneckém praporu 37. Dne 14.5.1917 padl do zajetí. V dubnu 1918 se přihlásil do čs. vojska a byl zařazen k 31. pěšímu pluku (italských legií). Na konci války přešel k 51. lehkému dělostřeleckému pluku a s ním bojoval na Slovensku. Z čs. armády přešel k Finanční stráži, kde sloužil v LIttmanově. Na Slovensku působil do roku 1938, následně slouzžil ve Fryštátě. Před stářím ještě byl vrátným ve Vazební věznici v Brně. Zemřel dne 28.10.1981 ve Vranovicích.
(zdroj: Trávníček Fr.: (ne)Zapomenutí legionářští "bráškové" Kloboucko. Spolek vojenské historie Valtice, 2018.)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N49°10'14.34'' E16°35'26.36'' (střed Rozptylové loučky)
Pomník přidal: Marek Skýpala

Hrob František Forejtník

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Marek Skýpala, 02.07.2019
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov
Nápis:
(bez nápisu)
Poznámka:

Na rozptylové loučce Ústředního hřbitova v Brně byl rozptýlen popel z ostatků čs. legionáře Františka Forejtníka.
František Forejtník se narodil dne 19. srpna 1899 v Kloboukách u Brna. V červnu 1919 nastoupil k čs. vojsku ve Francii, a to k 24. střeleckému pluku. Jeho předchozí osudy jsou nyní neznámé. V červenci 1919 byl pak demobilizován. Pracoval jako dělník na dráze. Bydlel v Břeclavi. Zemřel ve Valticích dne 20. ledna 1980.
(zdroj: Trávníček Fr.: (ne)Zapomenutí legionářští "bráškové" Kloboucko. Spolek vojenské historie Valtice, 2018.)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N49°10'14.34'' E16°35'26.36'' (střed Rozptylové loučky)
Pomník přidal: Marek Skýpala

Vojenský hřbitov vojáků Brněnské posádky a zemřelých v Brně na následky 1. světové války

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Ivo Šťastný, 25.09.2005
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov, sk. 73
Nápis:
VOJÁKŮM
BRNĚNSKÉ
POSÁDKY
Poznámka:

V této části vojenských hřbitovů jsou soustředěny hroby a pomníky vojáků rakousko – uherské armády z období 1914 – 1918 a hroby vojáků brněnské posádky zemřelých po roce 1918.
Seznam pohřbených osob v 175 VPM (detaily viz http://valecnehroby.army.cz/Evidence/detail-lokality?id=1155363, kde chybí jména, jedná se o neidentifikované oběti)
CZE-6203-30501 Hrob čs. vojáka postřeleného na hranici po Mnichovském diktátu, Tomáš Morávek, CZE-6203-32152 Alois Hubáček, CZE-6203-32153 Augustin Špaček, CZE-6203-32154 Karel Malásek, CZE-6203-32155 Jaroslav Douša, CZE-6203-32156 Jakub Řídký, CZE-6203-32157, CZE-6203-32160 Karel Lyko, CZE-6203-32161 Viktor Weiss, CZE-6203-32162 Oldřich Dvořák, CZE-6203-32163 Ivanovič Afanasij Sučenko, CZE-6203-32164 Leonid Semjenov, CZE-6203-32166 Karel Svoboda, CZE-6203-32167 Emil Starý, CZE-6203-32168 Janoš Bognar, CZE-6203-32169 Josef Kramář, CZE-6203-32170 Bernard Koukal, CZE-6203-32171 ,CZE-6203-32172 Josef Sychra, CZE-6203-32174 František Bubla, CZE-6203-32175 Josef Jurčík, CZE-6203-32176 Alois Rosendorf, CZE-6203-32177 Ferdinand Jarolím, CZE-6203-32178 František Krška, CZE-6203-32179 Josef Kubeš, CZE-6203-32180 František Cabák, CZE-6203-32181 František Daněk, CZE-6203-32182 ,CZE-6203-32183 František Novák, CZE-6203-32184 Julius Kozák, CZE-6203-32185 Josef Prokopec, CZE-6203-32186 Augustin Voůf, CZE-6203-32187 Karel Černý, CZE-6203-32188 Bohumil Dohnal, CZE-6203-32189 Josef Odloucký, CZE-6203-32190 Eduard Slaneček, CZE-6203-32191 Vilém Kupčík, CZE-6203-32192 Jan Šuda, CZE-6203-32193 František Višňa, CZE-6203-32202 Jan Válek, CZE-6203-32203 František John, CZE-6203-32204 Jan Chalupa, CZE-6203-32205 František Hodný, CZE-6203-32206 Josef Thien, CZE-6203-32207 Antonín Kvíčala, CZE-6203-32208 František Gabriel, CZE-6203-32209 František Chmela, CZE-6203-32210 Karel Picha, CZE-6203-32211 Vincenc Kovář, CZE-6203-32212 František Hora, CZE-6203-32213 Antonín Sedláček, CZE-6203-32214 Jan Kozák, CZE-6203-32215 Štěpán Brázda, CZE-6203-32216 Bohumil Fišer, CZE-6203-32217 Pavel Mach, CZE-6203-32218 Rudolf Birampla, CZE-6203-32219 František Kořínek, CZE-6203-32220 Jan Přeslička, CZE-6203-32221 Jan Čaloud, CZE-6203-32222 Florian Dudaš, CZE-6203-32223 Jakub Kroupa, CZE-6203-32224 František Mrázek, CZE-6203-32225 Gustav Toufar, CZE-6203-32226 Emanuel Škarvada, CZE-6203-32227 Jan Macha, CZE-6203-32228 Jan Straník, CZE-6203-32229 Karel Vychopoň, CZE-6203-32230 Gustav Veselý, CZE-6203-32231 Josef Dvořák, CZE-6203-32232 Josef Hubner, CZE-6203-32233 Josef Hájek, CZE-6203-32234 Václav Dlapal, CZE-6203-32235 Antonín Hlas, CZE-6203-32236 Jaroslav Mrňous, CZE-6203-32237 Antonín Kmoch, CZE-6203-32238 Alois Vávra, CZE-6203-32239 František Vaníček, CZE-6203-32240 Jan Brabec, CZE-6203-32241 Josef Myslím, CZE-6203-32242 František Vaňura, CZE-6203-32243 Pantofil Kornea, CZE-6203-32244 Jan Tranda, CZE-6203-32245 Richard Jurda, CZE-6203-32246 František Žákovský, CZE-6203-32247 Jan Samolák, CZE-6203-32248 Antonín Vystavěl, CZE-6203-32249 Antonín Steliga, CZE-6203-32255 Alois Jakubec, CZE-6203-32256 Jan Vališ, CZE-6203-32257 Alois Zapletal, CZE-6203-32259 Eduard Fiala, CZE-6203-32260 Karel Vysloužil, CZE-6203-32261 Josef Spaniel, CZE-6203-32262 Rudolf Orálek, CZE-6203-32264 Bedřich Kincl, CZE-6203-32265 Inocenc Skabalík, CZE-6203-32267 Ferdinand Schober, CZE-6203-32269 František Abrahámek, CZE-6203-32270 Alois Kříž, CZE-6203-32271 František Štěpán, CZE-6203-32272 Vendelín Adamec, CZE-6203-32273 Karel Král, CZE-6203-32274 František Chládek, CZE-6203-32275 Rudolf Přidalík, CZE-6203-32276 Karel Bláha, CZE-6203-32277 František Jurnikl, CZE-6203-32278 Jan Brázda, CZE-6203-32279 Jan Vantor, CZE-6203-32280 Jan Vala, CZE-6203-32281 Jan Roháč, CZE-6203-32282 František Hobler, CZE-6203-32283 František Drabík, CZE-6203-32284 Rudolf Oharek, CZE-6203-32285 Václav Křípal, CZE-6203-32286 Josef Gross, CZE-6203-32290 Jan Wolkenstein, CZE-6203-32291 Jan Horák, CZE-6203-32293 Jan Bursar, CZE-6203-32294 Jan Blechšmid, CZE-6203-32295 František Hrabovský, CZE-6203-32296 František Cibulka, CZE-6203-32297 Josef Rohlíček, CZE-6203-32298 Jan Václavek, CZE-6203-32299 Josef Pokorný, CZE-6203-32300 Jaroslav Sutwirth, CZE-6203-32301 Josef Heindl, CZE-6203-32302 Jan Petrůj, CZE-6203-32303 Karel Opatrný, CZE-6203-32306 Antonín Horák, CZE-6203-32307 Josef Hanuš, CZE-6203-32308 Robert Weinhofer, CZE-6203-32309 Julius Petříček, CZE-6203-32311 Jan Suchánek, CZE-6203-32312 Čěněk Kocmann, CZE-6203-32316 František Mazura, CZE-6203-32317 Antonín Kopelent, CZE-6203-32318 Leopold Šírek, CZE-6203-32319 Adolf Novotný, CZE-6203-32320 Jan Lacina, CZE-6203-32321 Hynek Linska, CZE-6203-32322 Ferdinand Radšuk, CZE-6203-32323 Kašpar Kosa, CZE-6203-32324 Antonín Nepraš, CZE-6203-32325 Michal Pernica, CZE-6203-32327 Jan Sedlický, CZE-6203-32328 Karel Moravec, CZE-6203-32329 Josef Řezáč, CZE-6203-32330 František Martínek, CZE-6203-32331 František Kolaja, CZE-6203-32332 Tomáš Fučík, CZE-6203-32333 Štěpán Kaderka, CZE-6203-32342 František Líbal, CZE-6203-32343 František Šimčík, CZE-6203-32344 Šebestian Krajíček, CZE-6203-32345 Josef Vendig, CZE-6203-32346 Alois Mohelský, CZE-6203-32354 František Nedorostka, CZE-6203-32355 Antonín Láb, CZE-6203-32356 Vilém Schwarz, CZE-6203-32357 Karel Irran, CZE-6203-32358 Karel Běhunčík, CZE-6203-32359 František Dozbaba, CZE-6203-32361 Adolf Kubica, CZE-6203-32363 Ludvík Horký, CZE-6203-32364 František Koláček, CZE-6203-32365 Cyryl Pospíšil, CZE-6203-32366 Václav Ježek, CZE-6203-32382 Josef Rafaj, CZE-6203-32383 František Trtílek, CZE-6203-32385 František Krajíček, CZE-6203-32386 Antonín Máša, CZE-6203-32387 Antonín Kos, CZE-6203-32389 František Matouš, CZE-6203-37785 Stanislav Hotárek, CZE-6203-37867 Jan Junek
(zdroj databáze CEVH MO ČR)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 175 VPM
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Vojenský hřbitov Obětí 1. světové války

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Ivo Šťastný, 25.09.2005
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov, sk. 66
Nápis:
PADLÝM OBĚTEM
SVĚTOVÉ VÁLKY
Poznámka:

V této části vojenských hřbitovů jsou soustředěny hroby a pomníky vojáků rakousko – uherské armády z období 1914 - 1918.
Seznam pohřbených osob v 1957 VPM (detaily viz http://valecnehroby.army.cz/Evidence/detail-lokality?id=859448, kde chybí jména, jedná se o neidentifikované oběti)
CZE-6203-28898 Ondřej Beran, CZE-6203-28899 Oskar Reichelt, CZE-6203-28900 Karel Šrámek, CZE-6203-28901 Michael Filzweiser, CZE-6203-28902 Jan Skrzyniasz, CZE-6203-28903 , CZE-6203-28904František Lehner, CZE-6203-28905 Bedřich Hartl, CZE-6203-28907 František Veselý, CZE-6203-28909 Michael Gneiszt, CZE-6203-28910 Jan Promer, CZE-6203-28919 Josef Kilian, CZE-6203-28920 František Kubát, CZE-6203-28921 František Oberbauer, CZE-6203-28922 Jan Dubský, CZE-6203-28923 Josef Pilz, CZE-6203-28924 Jakob Dumat, CZE-6203-28925 Jindřich Stawacz, CZE-6203-28926 Karel Jung, CZE-6203-28927 Josef Hobart, CZE-6203-28928 Alois Bartoš, CZE-6203-28929 František Stana, CZE-6203-28930 Jan Pecka, CZE-6203-28931 Leopold Heidinger, CZE-6203-28932 Rufolf Žurek, CZE-6203-28933 Rudolf Wagner, CZE-6203-28934 Josef Tengelits, CZE-6203-28935 Jan Kiss, CZE-6203-28936 Vilém Pudil, CZE-6203-28937 Josef Ovesný, CZE-6203-28938 Rudolf Weber, CZE-6203-28956 František Houška, CZE-6203-28957 Julius Pretorg, CZE-6203-28958 Štěpán Tybinka, CZE-6203-28963 Antonín Kalcher, CZE-6203-28964 Jan Hattinger, CZE-6203-28965 Alfred Forst, CZE-6203-28966 František Staminger, CZE-6203-28967 Vojtěch Komárek, CZE-6203-28968 Jan Hillebrand, CZE-6203-28969 František Fuksa, CZE-6203-28970 Libor Kunda, CZE-6203-28971 Rudolf Valnefel, CZE-6203-28972 František Fár, CZE-6203-28973 Jan Bartsek, CZE-6203-28974 Jan Chareš, CZE-6203-28975 František Kuziel, CZE-6203-28976 Josef Herzmann, CZE-6203-28977 Jan Tinz, CZE-6203-28978 František Kobler, CZE-6203-28979 Antonín Luser, CZE-6203-28980 Emerich Schmidt, CZE-6203-28981 , CZE-6203-28982 Augustin Veber, CZE-6203-28983 Jan Kirth, CZE-6203-28984 Ludvík Mec, CZE-6203-28985 Alois Schatz, CZE-6203-28986 Pavel Veber, CZE-6203-28987 Alois Steiniger, CZE-6203-28988 Josef Kovacs, CZE-6203-28991 František Wagner, CZE-6203-28992 Ruckel, CZE-6203-28993 Pavel Bronski, CZE-6203-28994 František Fabiš, CZE-6203-28996 Štěpán Voros, CZE-6203-28997 Michal Spindinov, CZE-6203-28999 Jan Galat, CZE-6203-29000 Karel Tichovský, CZE-6203-29009 Demeter Tokarczyk, CZE-6203-29010 Štěpán Jaroš, CZE-6203-29012 Štěpán Kuželo, CZE-6203-29013 Bedřich Wagner, CZE-6203-29014 Jan Vavřenič, CZE-6203-29015 Antonín Bagus, CZE-6203-29016 Ludvík Dylak, CZE-6203-29018 Matyáš Lindenthaler, CZE-6203-29019 Pavel Lakotka, CZE-6203-29021 František Seintner, CZE-6203-29023 Jan Rusniak, CZE-6203-29024 Josef Motyczka, CZE-6203-29026 Josef Kaprysna, CZE-6203-29027 Josef Ruckert, CZE-6203-29028 Josef Csisár, CZE-6203-29029 Jan Kobilka, CZE-6203-29030 Štěpán Kočib, CZE-6203-29031 František Guyr, CZE-6203-29032 Petr Reitbauer, CZE-6203-29033 Josef Almasi, CZE-6203-29046 Martin Gyorgy, CZE-6203-29054 František Borczyk, CZE-6203-29055 Jan Vojtasik, CZE-6203-29056 Vasil Szesubelka, CZE-6203-29057 František Wawru, CZE-6203-29058 Augustin Blaňka, CZE-6203-29059 Josef Valtosz, CZE-6203-29060 Antonín Stařecký, CZE-6203-29061 Rudolf Obšík, CZE-6203-29082 František Ilek, CZE-6203-29083 Jan Zstupík, CZE-6203-29084 Rochus Neunrurer, CZE-6203-29085 Ludvík Schoberwalter, CZE-6203-29086 Josef Maurer, CZE-6203-29087 Eduard Mallinger, CZE-6203-29088 Elek Boer, CZE-6203-29089 Josef Maňák, CZE-6203-29093 Bartoloměj Polanský, CZE-6203-29094 Cesare Bisoffi, CZE-6203-29096 Michal Lazarczyk, CZE-6203-29097 Josef Stolařík, CZE-6203-29099 Josef Dreiszker, CZE-6203-29100 Štěpán Faro, CZE-6203-29104 František Losenberger, CZE-6203-29105 Jan Szabo, CZE-6203-29106 Martin Rajto, CZE-6203-29107 Emerich Dolgosz, CZE-6203-29108 František Jelínek, CZE-6203-29110 Daniel Dubravec, CZE-6203-29111 Śimon Terészack, CZE-6203-29112 Ondřej Várga, CZE-6203-29116 Jan Rirsch, CZE-6203-29122 Josef Zelenka, CZE-6203-29123 Ondřej Oravecz, CZE-6203-29124 Josef Gallty, CZE-6203-29125 Jan Ullmann, CZE-6203-29126 Bohumil Kargl, CZE-6203-29127 Artur Landberder, CZE-6203-29129 Jan Enekes, CZE-6203-29131 František Severa, CZE-6203-29132 Stanislav Stromický, CZE-6203-29133 Antonín Hereš, CZE-6203-29134 Vilém Schleger, CZE-6203-29135 František Leitner, CZE-6203-29136 Alois Chesi, CZE-6203-29137 Josef Koudelka, CZE-6203-29138 Jan Schmeitz, CZE-6203-29141 Alexandr Garay, CZE-6203-29142 Josef Gstrein, CZE-6203-29143 Alexandr Jenisz, CZE-6203-29144 Jan Volejník, CZE-6203-29145 Jan Mackův, CZE-6203-29146 František Zagyi, CZE-6203-29147 František Augustin, CZE-6203-29148 Emanuel Pavlík, CZE-6203-29149 Michael Nagy, CZE-6203-29150 Stanislav Pelz, CZE-6203-29151 Janoš Nemet, CZE-6203-29152 Jan Bruckl, CZE-6203-29153 Štěpán Kovacs, CZE-6203-29154 Josef Steurer, CZE-6203-29155 František Urban, CZE-6203-29156 Václav Bombela, CZE-6203-29157 Jan Rainer, CZE-6203-29158 Jan Heller, CZE-6203-29159 Umberto Giori, CZE-6203-29160 Rudolf Punčochář, CZE-6203-29161 Jan Šaško, CZE-6203-29162 František Forstner, CZE-6203-29165 Pavel Kovacs, CZE-6203-29171 Julius Hauser, CZE-6203-29172 Alois Galasz, CZE-6203-29173 Petro Seppi, CZE-6203-29174 Alexandr Lippart, CZE-6203-29175 Jan Bocnan, CZE-6203-29176 Teodor Chanás, CZE-6203-29177 Štěpán Bologh, CZE-6203-29178 Matěj Braumayer, CZE-6203-29179 Jiří Kostya, CZE-6203-29180 Jan Myška, CZE-6203-29181 Josef Prokeš, CZE-6203-29183 Augusto Ciola, CZE-6203-29184 Josef Macek, CZE-6203-29185 Rudolf Ritsch, CZE-6203-29186 Vojtěch Šrámek, CZE-6203-29188 Karel Aschenbrener, CZE-6203-29190 Josef Nemeth, CZE-6203-29191 Ondřej Herka, CZE-6203-29192 Jan Szymanski, CZE-6203-29193 Jiří Švidryk, CZE-6203-29195 Josef Lonczak, CZE-6203-29196 Jan Dallinger, CZE-6203-29197 Jan Bůj, CZE-6203-29198 Jan Klemencz, CZE-6203-29199 Hričko Jazenak, CZE-6203-29200 Mikuláš Dzuba, CZE-6203-29201 Tomáš Kojda, CZE-6203-29202 Viktor Kiss, CZE-6203-29203 Jan Králík, CZE-6203-29204 Jan Maresz, CZE-6203-29205 Ludvík Toth, CZE-6203-29206 Ludvík Huber, CZE-6203-29208 Josef Tyaz, CZE-6203-29209 Reimund Scholz, CZE-6203-29210 Vasil Hrynek, CZE-6203-29214 Petro Streliec, CZE-6203-29215 Michal Semuel, CZE-6203-29217 Jan Matys, CZE-6203-29219 Demetro Bulyk, CZE-6203-29221 František Schneider, CZE-6203-29222 Jindřich Eberl, CZE-6203-29223 Josef Piller, CZE-6203-29224 Ondřej Repaski, CZE-6203-29227 , CZE-6203-29228 Michal Kopeičuk, CZE-6203-29229 Josef Frisz, CZE-6203-29230 Mikuláš Rjaszka, CZE-6203-29231 Jiří Baller, CZE-6203-29232 Petr Zuch, CZE-6203-29233 Emerich Svos, CZE-6203-29234 Josef Ferenz, CZE-6203-29235 František Skypala, CZE-6203-29236 Josef Novák, CZE-6203-29237 František Kopeček, CZE-6203-29238 Nikola Papasnyak, CZE-6203-29239 Štěpán Melzer, CZE-6203-29240 Matyas Steffel, CZE-6203-29241 Jan Ungur, CZE-6203-29242 Karel Helping, CZE-6203-29243 Jakob Pietricky, CZE-6203-29244 František Fojtík, CZE-6203-29245 Jan Benay, CZE-6203-29248 Josef Svaldi, CZE-6203-29249 Ondřej Ferenz, CZE-6203-29250 Michael Balog, CZE-6203-29251 Josef Roldecz, CZE-6203-29252 Gabriel Monczuk, CZE-6203-29253 Karel Skřičík, CZE-6203-29255 Michael Siewert, CZE-6203-29256 Ludvík Henyel, CZE-6203-29258 Alois Brandl, CZE-6203-29259 Jiří Ondráček, CZE-6203-29260 Stanislav Janicki, CZE-6203-29261 Jan Eros, CZE-6203-29262 Emerich Gyongy, CZE-6203-29263 Josef Loffler, CZE-6203-29264 Josef Weinbock, CZE-6203-29265 Josef Polcar, CZE-6203-29266 Ferdinand Kranz, CZE-6203-29267 Jan Niezgoda, CZE-6203-29268 Jan Toth, CZE-6203-29269 Josef Hrtan, CZE-6203-29270 Michael Misik, CZE-6203-29271 Antonio Compagno, CZE-6203-29273 Bedřich Schwedler, CZE-6203-29274 Adolf Plch, CZE-6203-29275 Josef Trčka, CZE-6203-29278 Antonín Šebestík, CZE-6203-29279 Karel Harmuth, CZE-6203-29280 Josef Muller, CZE-6203-29281 Method Vlasič, CZE-6203-29282 Michal Skaczyszyn, CZE-6203-29283 Josef Prutký, CZE-6203-29284 Michal Hernyk, CZE-6203-29285 František Račkovský, CZE-6203-29286 Bedřich Jokl, CZE-6203-29287 Josef Szabo, CZE-6203-29288 František Autek, CZE-6203-29289 Josef Greiner, CZE-6203-29291 Gustav Lasák, CZE-6203-29292 Jakub Puchala, CZE-6203-29293 Jan Kašpar, CZE-6203-29297 Josef Viederin, CZE-6203-29298 Josef Balasko, CZE-6203-29299 Štěpán Jurkovič, CZE-6203-29300 Josef Magrisch, CZE-6203-29301 Samuel Groer, CZE-6203-29302 Ambrož Knot, CZE-6203-29303 Jiří Mates, CZE-6203-29304 František Bauer, CZE-6203-29305 František Králíček, CZE-6203-29306 Jan Glatz, CZE-6203-29307 Ruppert Wallner, CZE-6203-29308 Jan Loeb, CZE-6203-29309 Pavel Špalek, CZE-6203-29310 Josef Liška, CZE-6203-29311 Vincenc Majda, CZE-6203-29312 Vladislav Hartl, CZE-6203-29313 Ivan Tétel, CZE-6203-29315 Jaroslav Boula, CZE-6203-29316 Pavel Taivarko, CZE-6203-29317 Josef Popelka, CZE-6203-29318 Antonín Kastl, CZE-6203-29319 Antonín Kastl, CZE-6203-29320 Konrád Maresch, CZE-6203-29321 Pavel Hasz, CZE-6203-29322 Ignác Curynar, CZE-6203-29323 Michal Kulenecz, CZE-6203-29324 Michael Garba, CZE-6203-29325 John Trupl, CZE-6203-29326 Jan Ignasz, CZE-6203-29327 Josef Čáp, CZE-6203-29328 Jan Turczan, CZE-6203-29329 Petr Hodan, CZE-6203-29330 Jiří Steinbach, CZE-6203-29331 Josef Smidl, CZE-6203-29332 Jiří Bodar, CZE-6203-29333 Ludvík Binderberger, CZE-6203-29334 Aron Nagy, CZE-6203-29335 Antonín Czipara, CZE-6203-29336 Jan Urbanke, CZE-6203-29337 Gallus Wyrostek, CZE-6203-29338 Václav Šour, CZE-6203-29339 Jindřich Flehschurz, CZE-6203-29340 Alexandr Barson, CZE-6203-29341 Martin Setlak, CZE-6203-29342 František Vandouch, CZE-6203-29343 Josef Zyka, CZE-6203-29344 Josef Lžičař, CZE-6203-29345 Jan Lohvasser, CZE-6203-29346 Jinřich Riegler, CZE-6203-29347 Martin Zastarni, CZE-6203-29348 Michal Kovácz, CZE-6203-29349 Tomáš Lukasiewicz, CZE-6203-29350 František Gerstl, CZE-6203-29351 František Řezníček, CZE-6203-29352 Ludvík Jahůdka, CZE-6203-29353 Alois Frammer, CZE-6203-29354 Rudolf Stockinger, CZE-6203-29355 Jindřich Kopp, CZE-6203-29356 Štěpán Pál, CZE-6203-29357 Jindřich Niermann, CZE-6203-29358 Jáchym Frauen, CZE-6203-29359 Ludvík Lettenbichler, CZE-6203-29360 Pavel Seifried, CZE-6203-29361 František Gerstbauer, CZE-6203-29362 Gustav Bonsch, CZE-6203-29363 Josef Popelka, CZE-6203-29364 Antonín Lorenz, CZE-6203-29365 Josef Kocher, CZE-6203-29366 Jiří Juhasz, CZE-6203-29367 Jan Aninger, CZE-6203-29368 Josef Weber, CZE-6203-29369 Jan Matoušek, CZE-6203-29370 František Laburda, CZE-6203-29371 Alexandr Harant, CZE-6203-29372 Blažej Parobek, CZE-6203-29373 Jan Trejbal, CZE-6203-29374 František Kroupa, CZE-6203-29375 Josef Haas, CZE-6203-29376 František Weishaupt, CZE-6203-29377 Michael Marszalek, CZE-6203-29378 Josef Harvat, CZE-6203-29379 Jan Smagar, CZE-6203-29380 František Piaček, CZE-6203-29381 Jan Zezuszinka, CZE-6203-29382 Albín Weissenstein, CZE-6203-29383 Jiří Morodar, CZE-6203-29384 Alois Winkler, CZE-6203-29385 Jan Podolak, CZE-6203-29386 Palma Rigotti, CZE-6203-29387 Josef Fodor, CZE-6203-29388 Jiří Bugnar, CZE-6203-29389 Jan Troksiar, CZE-6203-29390 František Ujszaszi, CZE-6203-29392 František Králík, CZE-6203-29393 Lera Damaskin, CZE-6203-29394 Jan Šimek, CZE-6203-29396 František Erhardt, CZE-6203-29397 Julius Siposz, CZE-6203-29398 Michael Kaliczák, CZE-6203-29399 Josef Biegur, CZE-6203-29400 Tomáš Weinhold, CZE-6203-29401 František Kolomazník, CZE-6203-29402 Antonín Tagliber, CZE-6203-29418 Demeter Ourea, CZE-6203-29421 Ondřej Felek, CZE-6203-29423 Josef Strnad, CZE-6203-29424 Leopold Hauer, CZE-6203-29428 Štěpán Kerschbammer, CZE-6203-29430 Desider Pateky, CZE-6203-29432 Antonín Keivert, CZE-6203-29433 August Halbwirth, CZE-6203-29434 Eliáš Marian, CZE-6203-29435 Bedřich Streitzel, CZE-6203-29437 Josef Gigler, CZE-6203-29438 František Nagy, CZE-6203-29439 Ladislav Lesko, CZE-6203-29440 Jiří Horzni, CZE-6203-29441 Michal Palot, CZE-6203-29442 Jiří Kiss, CZE-6203-29443 Leopold Hubený, CZE-6203-29444 Alexandr Kascis, CZE-6203-29450 Antonín Bernhofer, CZE-6203-29451 Votěch Schrober, CZE-6203-29452 František Kriechbaumer, CZE-6203-29453 Ondřej Pravda, CZE-6203-29454 Vasil Sojta, CZE-6203-29455 Šimon Tasser, CZE-6203-29456 Alexandr Csiky, CZE-6203-29458 Josef Lorenzi, CZE-6203-29459 Jiří Munteanu, CZE-6203-29462 Živo Babicz, CZE-6203-29463 Stěpán Puskár, CZE-6203-29464 Arnošt Kruger, CZE-6203-29465 Štěpán Malko, CZE-6203-29466 Alois Gyapyas, CZE-6203-29472 Štěpán Hardos, CZE-6203-29473 Michal Varga, CZE-6203-29474 Fabian Fiala, CZE-6203-29475 Rudolf Walcher, CZE-6203-29476 Šalamon Kunz, CZE-6203-29477 Michal Gausch, CZE-6203-29484 Michal Kozlík, CZE-6203-29485 Pavel Humening, CZE-6203-29486 František Fassl, CZE-6203-29487 Josef Maier, CZE-6203-29488 Jindřich Muller, CZE-6203-29489 Josef Bus, CZE-6203-29490 Antonín Svoboda, CZE-6203-29491 Karel Kacso, CZE-6203-29492 Josef Vondra, CZE-6203-29493 Jiří Perzeca, CZE-6203-29494 František Kartous, CZE-6203-29495 Alexandr Czaki, CZE-6203-29496 Jiří Oberndorfinmger, CZE-6203-29497 Alfred Helzel, CZE-6203-29498 Leopold Haslmayer, CZE-6203-29499 Jan Dubový, CZE-6203-29500 Iyatc Szucs, CZE-6203-29501 Josef Dlabač, CZE-6203-29502 František Gutsche, CZE-6203-29503 Maté Nyari, CZE-6203-29505 Albert Florian, CZE-6203-29506 František Patkolo, CZE-6203-29507 Jan Gunesch, CZE-6203-29508 Josef Petráš, CZE-6203-29509 Jiří Panis, CZE-6203-29510 Gustav Lagin, CZE-6203-29511 Michal Russwurm, CZE-6203-29512 Jan Tam, CZE-6203-29513 Alois Bruckner, CZE-6203-29514 Vasil Halibčák , CZE-6203-29517Josef Weisshandel, CZE-6203-29518 Vendelín Ecsek, CZE-6203-29519 Leo Stall, CZE-6203-29520 Petr Bogdan, CZE-6203-29521 Karel Grausgruber, CZE-6203-29522 Michal Pilnik, CZE-6203-29523 Alois Stingeder, CZE-6203-29524 Julius Palfi, CZE-6203-29525 Alois Walch, CZE-6203-29526 Jan Dragomír, CZE-6203-29531 Fantišek Hartinger, CZE-6203-29532 Ondřej Hulak, CZE-6203-29533 František Macík, CZE-6203-29534 Metod Stinka, CZE-6203-29535 Josef Vašíček, CZE-6203-29536 Václav Kostal, CZE-6203-29537 Josef Binder, CZE-6203-29538 Jeremiáš Purkár, CZE-6203-29539 Mikuláš Bulca, CZE-6203-29540 Jan Bauer, CZE-6203-29541 Jan Pohanka, CZE-6203-29542 Josef Doležal, CZE-6203-29543 Jan Peptan, CZE-6203-29544 Pavel Bauer, CZE-6203-29545 Jan Behrens, CZE-6203-29546 Ondřej Malec, CZE-6203-29547 Jindřich Schaffhauser, CZE-6203-29548 Konstantin Romega, CZE-6203-29549 Antonín Dolíhal, CZE-6203-29550 Petr Kalakon, CZE-6203-29551 Richard Muller, CZE-6203-29552 Jan Šimina, CZE-6203-29553 Mikuláš Vegony, CZE-6203-29554 Jan Strohmayer, CZE-6203-29555 Jan Daj, CZE-6203-29556 Karel Hoiten, CZE-6203-29557 František Sembenico, CZE-6203-29558 Jindřif Fussek, CZE-6203-29559 Vilém Gross, CZE-6203-29560 Adolf Mazura, CZE-6203-29561 Jan Rogner, CZE-6203-29562 František Bláha, CZE-6203-29563 Šimon Bozdiok, CZE-6203-29564 Stanislav Leroch, CZE-6203-29566 Alois Kern, CZE-6203-29567 Karel Fiddike, CZE-6203-29568 Vasile Bestir, CZE-6203-29569 Demeter Nitezu, CZE-6203-29571 Josef Gerik, CZE-6203-29572 František Schreiber, CZE-6203-29573 František Jenci, CZE-6203-29574 Josef Veres, CZE-6203-29575 Josef Goboles, CZE-6203-29576 Marek Szotinga, CZE-6203-29577 Josef Ortelt, CZE-6203-29578 Vojtěch Mikeška, CZE-6203-29634 Jan Havlíček, CZE-6203-29635 Lukáš Giel, CZE-6203-29636 Ludvík Šianský, CZE-6203-29637 Petko Kret, CZE-6203-29638 Augustin Černý, CZE-6203-29639 Jan Potatzi, CZE-6203-29640 Cyril Osek, CZE-6203-29641 Jakub Hochfilzel, CZE-6203-29661 Vilém Bednář, CZE-6203-29662 Josef Mayerhofer, CZE-6203-29663 Jiří Henter, CZE-6203-29664 Tomáš Friza, CZE-6203-29665 František Procházka, CZE-6203-29666 Karel Šenkýř, CZE-6203-29667 Ferdinand Chorvat, CZE-6203-29668 Jan Rauch, CZE-6203-29669 Jan Kasan, CZE-6203-29670 František Eliáš, CZE-6203-29672 Max Knoblich, CZE-6203-29673 Nestor Kočimbka, CZE-6203-29674 Karel Formann, CZE-6203-29675 Josef Preda, CZE-6203-29676 Alois Schinagl, CZE-6203-29677 Josef Frics, CZE-6203-29678 Vladislav Frankiewicz, CZE-6203-29679 Martin Kranzler, CZE-6203-29681 Mikoláš Lapatina, CZE-6203-29682 Jan Hesan, CZE-6203-29683 Josef Keprt, CZE-6203-29685 Alois Janík, CZE-6203-29686 Vincenc Wišňovsky, CZE-6203-29687 Michal Duka, CZE-6203-29688 František Diekan, CZE-6203-29689 Štěpán Streit, CZE-6203-29690 Jiří Csulear, CZE-6203-29691 Jan Huck, CZE-6203-29692 František Schuster, CZE-6203-29693 Vasil Socz, CZE-6203-29703 Sebestian Zweinig, CZE-6203-29704 František Hummer, CZE-6203-29706 Alois Weissinger, CZE-6203-29707 Petr Szabo, CZE-6203-29708 Jan Balog, CZE-6203-29709 Petr Fodor, CZE-6203-29710 Karel Bauer, CZE-6203-29711 Josef Doležal, CZE-6203-29712 Sofron Opruca, CZE-6203-29713 Jan Siegel, CZE-6203-29714 Bedřich Švehla, CZE-6203-29715 Josef Hovadík, CZE-6203-29716 Jindřich Vaněra, CZE-6203-29717 Karel Weber, CZE-6203-29718 Ignác Csoszor, CZE-6203-29719 Michael Ersek, CZE-6203-29720 Bernard Kašpar, CZE-6203-29721 František Leitner, CZE-6203-29722 Jan Dohnal, CZE-6203-29723 Jan Ošmera, CZE-6203-29724 Rupert Kaltenbruner, CZE-6203-29725 Jiří Rács, CZE-6203-29726 Leopold Herzog, CZE-6203-29727 Jan Leasha, CZE-6203-29728 Dragan Negru, CZE-6203-29729 Havril Baran, CZE-6203-29730 Josef Kletus, CZE-6203-29731 Josef Šoban, CZE-6203-29732 Jan Schier, CZE-6203-29733 Karel Daněk, CZE-6203-29734 Hynek Řehoř, CZE-6203-29735 Bromil Kadlubowski, CZE-6203-29736 Ivan Hrecink, CZE-6203-29737 Lazar Megulein, CZE-6203-29738 Josef Machala, CZE-6203-29739 Matyas Kern, CZE-6203-29740 František Kozárek, CZE-6203-29741 Michal Kramarzik, CZE-6203-29742 Augustin Kožela, CZE-6203-29743 Vilém Šoustal, CZE-6203-29744 Demetrio Skumatczuk, CZE-6203-29745 Jan Toma, CZE-6203-29746 Nikola Popp, CZE-6203-29747 Eliáš Kiss, CZE-6203-29748 Alois Tatzel, CZE-6203-29749 Alois Orlovský, CZE-6203-29750 František Jelínek, CZE-6203-29751 Pavol Szie, CZE-6203-29752 Petr Lesniak, CZE-6203-29753 Jan Vašík, CZE-6203-29754 Glora Raska, CZE-6203-29755 Leopold Zwengwr, CZE-6203-29756 Václav Ducháč, CZE-6203-29757 Stanislav Boguslawski, CZE-6203-29758 Pavel Brebu, CZE-6203-29759 Pasku Sucs, CZE-6203-29760 František Burian, CZE-6203-29761 Šimon Guja, CZE-6203-29762 Ondřej Ghes, CZE-6203-29763 Teodor Marosan, CZE-6203-29764 Demetr Bodnaruk, CZE-6203-29765 Jan Pleskač, CZE-6203-29766 Jan Baba, CZE-6203-29767 Otakar Ptáček, CZE-6203-29768 Ivan Hobrej, CZE-6203-29769 Antonín Hartig, CZE-6203-29770 Lukáš Hodeš, CZE-6203-29771 Petr Posa, CZE-6203-29772 Karel Kovář, CZE-6203-29773 Antonín Doula, CZE-6203-29774 Ferdinand Curček, CZE-6203-29775 Michael Lichacz, CZE-6203-29776 Michal Zehrin, CZE-6203-29777 Michal Treszkowski, CZE-6203-29778 Jaroslav Pulec, CZE-6203-29779 Alois Legiša, CZE-6203-29780 Petr Csokina, CZE-6203-29781 Jiří Suto, CZE-6203-29782 Josef Konig, CZE-6203-29783 Dominik Bollere, CZE-6203-29784 Jan Mazáč, CZE-6203-29785 Cyril Klička, CZE-6203-29786 Josef Swan, CZE-6203-29787 Jan Kadanka, CZE-6203-29788 Josef Wawra, CZE-6203-29789 Josef Jankowitz, CZE-6203-29790 Kašpar Kepplinger, CZE-6203-29791 Jan Botz, CZE-6203-29792 Simon Mircsa, CZE-6203-29793 Jan Dorn, CZE-6203-29794 Michal Pavlovsky, CZE-6203-29795 Wasil Jawir, CZE-6203-29796 Karel Kopecký, CZE-6203-29797 Rudolf Griger, CZE-6203-29798 Petr Opočenský, CZE-6203-29799 Teodor Galan, CZE-6203-29800 Vasil Dobra, CZE-6203-29801 Štěpán Koloděj, CZE-6203-29802 Jiří Plotina, CZE-6203-29804 Markus Paljuk, CZE-6203-29813 Jakob Giurgin, CZE-6203-29814 Michal Schunn, CZE-6203-29815 Josef Dyntar, CZE-6203-29816 Andělín Kniersch, CZE-6203-29817 Michal Drogobeckij, CZE-6203-29818 Petr Bosentock, CZE-6203-29819 Jan Filipot, CZE-6203-29820 Demeter Jaworski, CZE-6203-29825 František Nenadál, CZE-6203-29826 Gregor Kulek, CZE-6203-29827 Emanuel Petrželka, CZE-6203-29828 Jan Grzeszik, CZE-6203-29829 Otto Krátký, CZE-6203-29830 Michal Fischinger, CZE-6203-29831 Jakub Peter, CZE-6203-29832 Ondřej Takácz, CZE-6203-29833 Jan Kovánek, CZE-6203-29834 Josef Loffler, CZE-6203-29835 František Dvořák, CZE-6203-29836 Jiří Dittrich, CZE-6203-29837 Vojtěch Kosydar, CZE-6203-29838 Josef Tymkow, CZE-6203-29839 Alois Monschein, CZE-6203-29840 Petr Gmeiner, CZE-6203-29841 František Peršolja, CZE-6203-29842 Štěpán Borak, CZE-6203-29843 Micael Bayerl, CZE-6203-29844 josef Sager, CZE-6203-29846 Alexandr Comsa, CZE-6203-29847 Jiří Muszka, CZE-6203-29848 josef Šťastný, CZE-6203-29849 Erantišek Schreier, CZE-6203-29850 Antonín Pauk, CZE-6203-29851 Petr Farkas, CZE-6203-29855 Jan Gierling, CZE-6203-29856 Ladislav Kopacz, CZE-6203-29857 Antonín Artner, CZE-6203-29858 Ilija Popovicz, CZE-6203-29859 Jakub Havlíček, CZE-6203-29860 Václav Havlíček, CZE-6203-29861 Šimon Wilibald, CZE-6203-29893 Petr Procik, CZE-6203-29894 Michal Schnitzhofer, CZE-6203-29895 josef Grunberger, CZE-6203-29896 Josef Doležal, CZE-6203-29897 Alois Asanger, CZE-6203-29898 Jan Lambart, CZE-6203-29899 Jiří Bauer, CZE-6203-29900 Eduard Kosch, CZE-6203-29901 Konstantin Halibej, CZE-6203-29902 Ludvík Ruckensteiner, CZE-6203-29903 Michal Walechner, CZE-6203-29904 Antonín Zelinka, CZE-6203-29905 František Lacha, CZE-6203-29906 František Tuřena, CZE-6203-29907 Jindřich Caha, CZE-6203-29908 Martin Talaš, CZE-6203-29909 Leopold Schenekl, CZE-6203-29910 Teodor Hamulak, CZE-6203-29911 Vasil Demetrijizuk, CZE-6203-29912 Vasil David, CZE-6203-29913 Karel Weitzer, CZE-6203-29914 František Beneš, CZE-6203-29915 Jiří Isveleca, CZE-6203-29916 Leopold Antl, CZE-6203-29917 Josef Paczynski, CZE-6203-29918 Vasile Jepura, CZE-6203-29919 František Fousek, CZE-6203-29920 Josef Paták, CZE-6203-29921 Jan Lehrach, CZE-6203-29922 Jan Adamovicz, CZE-6203-29923 František Wimmer, CZE-6203-29924 Andor Cseh, CZE-6203-29925 Cyril Hynek, CZE-6203-29926 Jan Macko, CZE-6203-29927 IIvan Pologia, CZE-6203-29928 Josef Bilinski, CZE-6203-29929 Josef Pietyra, CZE-6203-29930 Nikolaj Nožyk, CZE-6203-29931 Kužma Synykarezink, CZE-6203-29932 Josef Mošna, CZE-6203-29933 Jan Stoica, CZE-6203-29934 Šimon Pop, CZE-6203-29935 Josef Tomášek, CZE-6203-29936 Josef Kulich, CZE-6203-29937 Štěpán Cyhaniuk, CZE-6203-29938 Bohumil Eichhorn, CZE-6203-29939 Ondřej Janusz, CZE-6203-29940 Jan Tichy, CZE-6203-29941 Václav Melichárek, CZE-6203-29942 Josef Schmidt, CZE-6203-29943 Štěpán Migl, CZE-6203-29944 František Pajntar, CZE-6203-29946 Jan Smudek, CZE-6203-29947 Jaroslav Náplava, CZE-6203-29948 Josef Bilinski, CZE-6203-29949 Toma Szurcz, CZE-6203-29950 Pavel Zažulča, CZE-6203-29951 Jan Bruns, CZE-6203-29952 Evžen Assmann, CZE-6203-29953 Josef Pospíšil, CZE-6203-29954 Antonín Leppich, CZE-6203-29955 Jan Sanač, CZE-6203-29956 Demeter Cardargin, CZE-6203-29957 Kašpar Apoštol, CZE-6203-29960 Josef Michlbauer, CZE-6203-29961 Antonín Kadlčík, CZE-6203-29962 Viktor Migas, CZE-6203-29963 Ludvík Bednář, CZE-6203-29964 Jan Danko, CZE-6203-29965 František Beguš, CZE-6203-29966 Eliáš Kuszma, CZE-6203-29967 Teodor Masluk, CZE-6203-29968 František Talaš, CZE-6203-29969 Ivan Steilmach, CZE-6203-29970 Antonín Jukal, CZE-6203-29971 František Nowak, CZE-6203-29972 Josef česák, CZE-6203-29973 Cyril Nápleva, CZE-6203-29974 Ludvik Formánek, CZE-6203-29975 Albín Zbrana, CZE-6203-29976 František Polívka, CZE-6203-29977 Jiří Budaska, CZE-6203-29978 František Winkler, CZE-6203-29979 Josef Nagel, CZE-6203-29980 Antonín Nalepa, CZE-6203-29981 František Schweighofer, CZE-6203-29982 František Spurek, CZE-6203-29983 Jan Pissenberger, CZE-6203-29984 Karel Schiner, CZE-6203-29985 Josef Nivnický, CZE-6203-29986 Jiří Petin, CZE-6203-29987 Josef Machala, CZE-6203-29988 Petr Szejka, CZE-6203-29989 Ondřej Orendt, CZE-6203-29990 Jakub Tesařík, CZE-6203-29991 Oskar Fleischer, CZE-6203-29992 Josef Šlahora, CZE-6203-29993 František Schmalmuller, CZE-6203-29994 Otto Knefl, CZE-6203-29995 Vavřinca Wiacek, CZE-6203-29996 Jiří Langwieser, CZE-6203-30029 Jiří Ivader, CZE-6203-30030 Jan Doležal, CZE-6203-30031 Tomáš Čermák, CZE-6203-30032 Jan Stoila, CZE-6203-30033 Jan Kraváček, CZE-6203-30035 Josef Kaliman, CZE-6203-30036 Petr Otlakar, CZE-6203-30037 Tomáš Viktor, CZE-6203-30041 Jakub Sojka, CZE-6203-30042 Michael Wieser, CZE-6203-30050 Ivan Medančič, CZE-6203-30051 Pavel Šťastný, CZE-6203-30053 František Juba, CZE-6203-30054 Antonín Barta, CZE-6203-30057 Mikuláš Vasulicz, CZE-6203-30058 Jan Bobek, CZE-6203-30059 Lazar Baba, CZE-6203-30060 Josef Neulinger, CZE-6203-30061 František Rebek, CZE-6203-30062 Jan Brozan, CZE-6203-30064 Antonín Daniel, CZE-6203-30065 Jan Brumgruber, CZE-6203-30066 Peretyl Danesu, CZE-6203-30068 Jan Muhllener, CZE-6203-30069 Josef Málek, CZE-6203-30070 Jan Barbat, CZE-6203-30072 Alois Klučka, CZE-6203-30073 Jan Drohtleff, CZE-6203-30075 Josef Lepka, CZE-6203-30076 Antonín Veleba, CZE-6203-30077 František Florus, CZE-6203-30078 Josef Wagner, CZE-6203-30079 Josef Boček, CZE-6203-30080 František Soukup, CZE-6203-30081 Alois Křížek, CZE-6203-30082 Vojtěch Pal, CZE-6203-30083 Ondřej Maciot, CZE-6203-30084 Martin Macek, CZE-6203-30085 Josef Šoman, CZE-6203-30086 Alexandr Aughel, CZE-6203-30090 Leopold Reiter, CZE-6203-30091 Michael Seniov, CZE-6203-30092 Josef Daniel, CZE-6203-30093 Josef Steinmetz, CZE-6203-30094 Augustin Hrazdíra, CZE-6203-30095 Lukáš Konářík, CZE-6203-30096 Blažej Blabanek, CZE-6203-30097 Gabriel Skoblicky, CZE-6203-30098 Martin Pannek, CZE-6203-30099 Josef Tutsch, CZE-6203-30100 Josef Procházka, CZE-6203-30101 Jan Dušek, CZE-6203-30102 Jiří Draga, CZE-6203-30103 Petr Florkiewicz, CZE-6203-30105 Rudolf Hladil, CZE-6203-30106 Josef Vlach, CZE-6203-30107 František Mandl, CZE-6203-30108 Eliáš Martiniuk, CZE-6203-30109 Jan Jurczak, CZE-6203-30110 Metoděj Konečný, CZE-6203-30112 Albert Konečný, CZE-6203-30113 Florian Bláha, CZE-6203-30114 Petr Holub, CZE-6203-30115 Michael Schmiedt, CZE-6203-30116 Václav Veselý, CZE-6203-30117 Ondřej Malik, CZE-6203-30118 Nikolaus Zarzycky, CZE-6203-30119 Jan Marcziniuk, CZE-6203-30120 Josef Adámek, CZE-6203-30121 Josef Pokoj, CZE-6203-30122 Jiří Simpaner, CZE-6203-30123 Jan Mandelík, CZE-6203-30124 Jan Tost, CZE-6203-30125 Ivan Jerema, CZE-6203-30126 Ludvík Ortner, CZE-6203-30127 Jan Makuch, CZE-6203-30128 Antonín Langegger, CZE-6203-30129 Vojtěch Adamský, CZE-6203-30130 Šimon Kimaszevski, CZE-6203-30131 Dmytro Baran, CZE-6203-30132 Vojtěch Fiedler, CZE-6203-30133 František Almaszan, CZE-6203-30135 Alexandr Hluboning, CZE-6203-30137 Mikuláš Toman, CZE-6203-30138 František Ostřílek, CZE-6203-30139 Vasil Kowal, CZE-6203-30140 Felix Drzewiecki, CZE-6203-30141 Josef Profin, CZE-6203-30142 Josef Drápal, CZE-6203-30143 Nikolaus Dutczak, CZE-6203-30144 Antonín Frenzel, CZE-6203-30147 Nikolas Cawalk, CZE-6203-30148 Vasile Costea, CZE-6203-30149 Josef Kovařík, CZE-6203-30150 Leopold Winhofer, CZE-6203-30151 Karel Mayer, CZE-6203-30152 Josef Bilica, CZE-6203-30153 Jurko Romak, CZE-6203-30154 Jan Burger, CZE-6203-30155 Sylvestr Bradáč, CZE-6203-30157 Vojtěch Bohm, CZE-6203-30158 Jan Knapp, CZE-6203-30159 František Knappandi, CZE-6203-30160 František Stuřak, CZE-6203-30161 Jan Chovanec, CZE-6203-30164 Jan Gambesean, CZE-6203-30165 Josef Zapletač, CZE-6203-30166 František Schweizer, CZE-6203-30167 Quirino Brasiari, CZE-6203-30168 František Zwitta, CZE-6203-30169 Michal Fork, CZE-6203-30170 Jakub Holík, CZE-6203-30171 Nikolai Dancin, CZE-6203-30172 Jan Schedonski, CZE-6203-30178 Jan Bancior, CZE-6203-30180 Sylvestr Breineder, CZE-6203-30181 Leopold Harnisch, CZE-6203-30182 Adolf Pachel, CZE-6203-30183 Ivan Koszofaček, CZE-6203-30184 Michal Lopczuk, CZE-6203-30185 Jakub Mikulec, CZE-6203-30186 Karel Palmetzhofer, CZE-6203-30187 Jan Ragasch, CZE-6203-30192 Tomáš Certz, CZE-6203-30194 Alois Korb, CZE-6203-30195 Jan Lambacker, CZE-6203-30200 Petr Pavlík, CZE-6203-30201 Eliáš Rof, CZE-6203-30202 Karel Tkaczek, CZE-6203-30204 Josef Stern, CZE-6203-30205 Josef Kotas, CZE-6203-30428 František Schoisswohl, CZE-6203-30429 Josef Smrkal, CZE-6203-30430 František Kawa, CZE-6203-30431 Antonín Baumgartner, CZE-6203-30432 Leopold Eder, CZE-6203-30433 František Aureiter, CZE-6203-30434 Alexin Pasku, CZE-6203-30435 František Něnec, CZE-6203-30436 Petr Kvarda, CZE-6203-30437 Václav Rotter, CZE-6203-30442 Metoděj Slouka, CZE-6203-30443 Jan Stummer, CZE-6203-30444 Jiří Kolář, CZE-6203-30445 Vasil Grigorie, CZE-6203-30446 Jan Stoika, CZE-6203-30447 Roman Rauter, CZE-6203-30448 josef Heitinger, CZE-6203-30449 Michael Langer, CZE-6203-30450 Dominik Čermák, CZE-6203-30451 Karel Holub, CZE-6203-30452 Stanislav Kowal, CZE-6203-30453 František Lang, CZE-6203-30454 Jakub Hadatsch, CZE-6203-30455 Jan Auer, CZE-6203-30456 Laslo Dimka, CZE-6203-30457 Arnošt Křetínský, CZE-6203-30458 Petr Kaifacz, CZE-6203-30459 Leopold Hamerle, CZE-6203-30460 Jan Halbmayer, CZE-6203-30461 Antonín Marschal, CZE-6203-30462 Josef Strasser, CZE-6203-30463 Josef Beránek, CZE-6203-30464 Bohumil Suchoň, CZE-6203-30465 Vasil Kuluszicki, CZE-6203-30466 Karel Pyrzik, CZE-6203-30467 Michael Baseczen, CZE-6203-30469 Jan Neubauer, CZE-6203-30470 František Schirl, CZE-6203-30471 František Procházka, CZE-6203-30472 Pavel Durnberger, CZE-6203-30473 Josef Pernegger, CZE-6203-30474 Jan Konečný, CZE-6203-30475 Karel Gerstberger, CZE-6203-30476 Jan Wippel, CZE-6203-30477 Jan Elšák, CZE-6203-30478 Josef Čech, CZE-6203-30479 Leopold Gruber, CZE-6203-30480 Rudolf Walner, CZE-6203-30481 Karel Keppert, CZE-6203-30482 František Huber, CZE-6203-30483 Josef Reichenberger, CZE-6203-30484 Jan Charous, CZE-6203-30485 Vasil Balanik, CZE-6203-30486 Josef Langthaler, CZE-6203-30487 Jiří Halmagy, CZE-6203-30491 Tymko Wus, CZE-6203-30492 Jan Hochstrasser, CZE-6203-30493 Jan Kratochvíl, CZE-6203-30494 Jan Prášil, CZE-6203-30495 Alois Bohn, CZE-6203-30496 Matiaš Olša, CZE-6203-30497 Alois Řezník, CZE-6203-30498 Josef Schenk, CZE-6203-30499 Josef Průša, CZE-6203-30508 Otmar Kritzmayer, CZE-6203-30509 František Burian, CZE-6203-30510 Petro Moser, CZE-6203-30511 František Hackl, CZE-6203-30512 Vincenc Smejkal, CZE-6203-30513 Klement Villnik, CZE-6203-30515 Josef Eigner, CZE-6203-30516 František Navrátil, CZE-6203-30517 Karel Krummer, CZE-6203-30520 Karel Ryschavý, CZE-6203-30521 Leopold Herzog, CZE-6203-30522 Michael Manastirski, CZE-6203-30523 Klement Furlanut, CZE-6203-30524 Jan Hurecki, CZE-6203-30525 Richard Ramharter, CZE-6203-30529 František Wavřík, CZE-6203-30530 František Cerlan, CZE-6203-30531 Josef Kirchmaier, CZE-6203-30532 Antonín Tkadlzcek, CZE-6203-30534 Alois Bilek, CZE-6203-30535 František Magarewicz, CZE-6203-30536 Michael Klodžinský, CZE-6203-30537 Josef Bleyer, CZE-6203-30538 Štěpán Pulties, CZE-6203-30569 Václav Pekař, CZE-6203-30570 Vasil Udut, CZE-6203-30571 Alois Krč, CZE-6203-30572 Martin Hauserer, CZE-6203-30573 Josef Břinek, CZE-6203-30574 Václav Bock, CZE-6203-30575 Demeter Sluka, CZE-6203-30577 Josef Spidla, CZE-6203-30607 Petr Tylek, CZE-6203-30608 Josef Šimek, CZE-6203-30609 Jiří Fromm, CZE-6203-30611 Demeter Kwasicz, CZE-6203-30613 Kyrilo Macyszin, CZE-6203-30614 František Krecik, CZE-6203-30615 František Indra, CZE-6203-30616 Antonín Martínek, CZE-6203-30617 Václav Hille, CZE-6203-30618 Alois Aufrecht, CZE-6203-30619 Karel Krátký, CZE-6203-30620 František Příhoda, CZE-6203-30621 Nikolaj Podbielski, CZE-6203-30622 Onufrej Maciborka, CZE-6203-30623 Václav Langr, CZE-6203-30624 Josef Janora, CZE-6203-30626 Filip Duprej, CZE-6203-30628 Josef Kašpar, CZE-6203-30633 Jan Schonberger, CZE-6203-30634 Jiří Stogbauer, CZE-6203-30635 Josef Rober, CZE-6203-30636 František Zetek, CZE-6203-30637 František Czechara, CZE-6203-30650 Josef Polívka, CZE-6203-30651 František Sykora, CZE-6203-30652 Leopold Langr, CZE-6203-30653 Jindřich Vančura, CZE-6203-30654 Alexandr Bracher, CZE-6203-30655 Vasil Stefaniuk, CZE-6203-30656 Václav Onský, CZE-6203-30657 Valentin Steiner, CZE-6203-30658 Jan Herza, CZE-6203-30663 Šimon Holak, CZE-6203-30664 Josef Leutgeb, CZE-6203-30665 Václav Minks, CZE-6203-30666 Štěpán Šilhan, CZE-6203-30667 Nikita Jewasiw, CZE-6203-30668 Matouš Gessler, CZE-6203-30669 Jan Chawalko, CZE-6203-30671 Nikolaus Pawluk, CZE-6203-30672 Filip Muller, CZE-6203-30673 Roman Koutný, CZE-6203-30675 Jan Pokorný, CZE-6203-30676 Antonín Staněk, CZE-6203-30677 Karel Weber, CZE-6203-30678 Michael Gluszek, CZE-6203-30680 František Hamšík, CZE-6203-30681 Lambert Semotam, CZE-6203-30682 Josef Hermann, CZE-6203-30684 Antonín Křivonoška, CZE-6203-30685 Jan Grunwald, CZE-6203-30686 František Erijavec, CZE-6203-30688 Barto Wolaniuk, CZE-6203-30689 Václav Bureš, CZE-6203-30690 Hubert Schweighofer, CZE-6203-30691 Mikuláš Dubnik, CZE-6203-30692 Antonín Pian, CZE-6203-30693 Isidor Přikryl, CZE-6203-30694 Vasil Marzalnik, CZE-6203-30714 Jan Smutek, CZE-6203-30715 Antonín Schamta, CZE-6203-30716 Andělín Grindl, CZE-6203-30717 Leopold Mlýnek, CZE-6203-30718 Leopold Fahrenberger, CZE-6203-30719 Michael Kudla, CZE-6203-30720 Jan Konařík, CZE-6203-30721 Josef Žofka, CZE-6203-30722 František Sýkora, CZE-6203-30747 Alois Slavík, CZE-6203-30748 Bohumil Christin, CZE-6203-30749 František Novák, CZE-6203-30750 Antonín Fuchs, CZE-6203-30751 Demetr Szerban, CZE-6203-30752 Ferdinand Jašek, CZE-6203-30753 Antonín Schlogl, CZE-6203-30754 Karel Dohl, CZE-6203-30755 Fulvia Mauzering, CZE-6203-30756 Antonín Roth, CZE-6203-30815 František Prosser, CZE-6203-30816 Alois Lukšík, CZE-6203-30817 Karel Kolesa, CZE-6203-30818 , CZE-6203-30819 Karel Fleischer, CZE-6203-30820 Josef Sedlák, CZE-6203-30821 František Wagner, CZE-6203-30822 František Duller, CZE-6203-30823 Vojtěch Kot, CZE-6203-30824 Jan Niederhenner, CZE-6203-30825 Nikolaus Kozokar, CZE-6203-30826 Jindřich Blatný, CZE-6203-30827 František Samstag, CZE-6203-30828 Antonín Laukota, CZE-6203-30829 Antonín Schafer, CZE-6203-30830 Bohumil Kříž, CZE-6203-30831 Jan Černý, CZE-6203-30832 Josef Nestřeba, CZE-6203-30833 Leopold Hudeček, CZE-6203-30834 Petr Perossa, CZE-6203-30835 Alois Buchta, CZE-6203-30836 Alois Hloušek, CZE-6203-30837 Karel Zwingenberger, CZE-6203-30838 Antonín Wind, CZE-6203-30839 František Vojtašek, CZE-6203-30847 Jan Burstmayer, CZE-6203-30848 Rudolf Wittek, CZE-6203-30849 Jan Odehnal, CZE-6203-30850 Demeter Nosal, CZE-6203-30851 Stanislav Chlebda, CZE-6203-30852 Ludvík Rieger, CZE-6203-30853 Josef Dostál, CZE-6203-30854 Otakar Kinzel, CZE-6203-30855 Antonín Zerjal, CZE-6203-30856 Bedřich Reiss, CZE-6203-30858 Kašpar Hasil, CZE-6203-30859 Jan Staňa, CZE-6203-30860 Jan Kreinmayer, CZE-6203-30861 Josef Aichberger, CZE-6203-30862 Jan Schuster, CZE-6203-30863 Martin Ručka, CZE-6203-30864 Vladimír Šanca, CZE-6203-30865 Petr Kuběna, CZE-6203-30866 Josef Mička, CZE-6203-30867 Alois Nemeth, CZE-6203-30868 Josef Fanta, CZE-6203-30869 Jan Kutil, CZE-6203-30870 Adolf Pacinek, CZE-6203-30871 Karel Wagner, CZE-6203-30872 Josef Fina, CZE-6203-30873 František Kostlan, CZE-6203-30874 Jakob Taszuk, CZE-6203-30875 Ludvík Hennenbuchler, CZE-6203-30876 Josef Smejkal, CZE-6203-30877 Christian Bernetič, CZE-6203-30878 Štěpán Czoldas, CZE-6203-30879 Alexandr Diduch, CZE-6203-30880 Petr Basta, CZE-6203-30881 Leopold Wittner, CZE-6203-30882 Štěpán Papoušek, CZE-6203-30883 Nikola Timiow, CZE-6203-30885 Nestor Kostyk, CZE-6203-30886 Augustin Plum, CZE-6203-30887 Ladislav Hodek, CZE-6203-30888 Jan Matika, CZE-6203-30889 Heřman Raiskup, CZE-6203-30890 Jiří Mitterhumer, CZE-6203-30891 Antonín Mikčič, CZE-6203-30892 Jan Zelinka, CZE-6203-30893 Josef Štěpán, CZE-6203-30894 Josef Kuhnel, CZE-6203-30895 Damien Belej, CZE-6203-30896 Alois Tomaj, CZE-6203-30897 František Kleinbock, CZE-6203-30898 Eduard Vašek, CZE-6203-30899 Stanislav Pant, CZE-6203-30900 Šimon Pegrin, CZE-6203-30901 Elek Brotný, CZE-6203-30902 Alexandr Dorosz, CZE-6203-30903 Jan Oszog, CZE-6203-30904 Florian Sturbel, CZE-6203-30905 Arnošt Lappy, CZE-6203-30906 Karel Bašťák, CZE-6203-30907 Vasyl Krawczuk, CZE-6203-30908 Josef Valentič, CZE-6203-30909 Jan Mikeš, CZE-6203-30910 Karel Strachal, CZE-6203-30911 Jan Peprla, CZE-6203-30912 Jan Sawczyn, CZE-6203-30913 Karel Slůvka, CZE-6203-30914 Bedřich Honig, CZE-6203-30915 Robert Matyáš, CZE-6203-30916 Stanislav Potepa, CZE-6203-30917 Vasyl Stosyszyn, CZE-6203-30918 Šimon Staszczyszyn, CZE-6203-30919 Antonín Mičánek, CZE-6203-30920 Natal Milahanič, CZE-6203-30921 Jakub Muhlbauer, CZE-6203-30922 Petr Machaček, CZE-6203-30923 Jan Fric, CZE-6203-30924 Václav Měchura, CZE-6203-30925 Antonín Michánek, CZE-6203-30926 Bedřich Holzer, CZE-6203-30928 Adolf Tippelt, CZE-6203-30929 Jan Wačinga, CZE-6203-30930 Cyril Kinzl, CZE-6203-30931 Jan Brothuber, CZE-6203-30932 Ondřej Zič, CZE-6203-30935 Josef Větrovský, CZE-6203-30936 Nikolaj Morsav, CZE-6203-30937 Richard Aufgebauer, CZE-6203-30938 Demeter Kuruliak, CZE-6203-30939 Ludvík Rab, CZE-6203-30940 Gragor Ymytrow, CZE-6203-30941 Stanislav Rozmiata, CZE-6203-30942 Matyáš Bauer, CZE-6203-30946 Josef Kattauer, CZE-6203-30947 Antonín Kohout, CZE-6203-30948 Josef Hloušek, CZE-6203-30949 František Trněný, CZE-6203-30950 Wasil Samariuk, CZE-6203-30951 Tomáš Jamros, CZE-6203-30952 František Strachal, CZE-6203-30954 Jan Nevota, CZE-6203-30955 Josef Pliš, CZE-6203-30956 Ondřej Jankovec, CZE-6203-30959 Vasyl Dumanski, CZE-6203-30960 Blažej Pavlín, CZE-6203-30961 Matyáš Weisbauer, CZE-6203-30962 Jan Jankler, CZE-6203-30963 Karel Hrbán, CZE-6203-30964 Bernard Kobler, CZE-6203-30965 Josef Cacek, CZE-6203-30966 František Zahn, CZE-6203-30967 Leopold Kastler, CZE-6203-30968 František Beglinger, CZE-6203-30969 Karel Fuchs, CZE-6203-30970 František Křížek, CZE-6203-30971 Stanislav Šebek, CZE-6203-30972 Josef Sedlák, CZE-6203-30973 Josef Gregor, CZE-6203-30974 Josef Kocourek, CZE-6203-30975 Ivan Mihajlov, CZE-6203-30976 Alfred Skupal, CZE-6203-30977 Josef Novotný, CZE-6203-30978 Demeter Olejnyk, CZE-6203-30979 Josef Hájek, CZE-6203-30980 Antonín Riesner, CZE-6203-30981 Antonín Hamerling, CZE-6203-30982 Jan Zemanský, CZE-6203-30983 Ferdinand Bader, CZE-6203-30984 Jakim Remesch, CZE-6203-30985 Václav Reiter, CZE-6203-30987 Teodor Kovář, CZE-6203-30988 Jan Scheucher, CZE-6203-30989 , CZE-6203-30990 Josef Schansberger, CZE-6203-30991 František Puntík, CZE-6203-30992 Heřman Schwetler, CZE-6203-30993 Tomáš Procházka, CZE-6203-30994 Cyril Čech, CZE-6203-30995 Vasyl Prijstay, CZE-6203-30996 Karel Novotný, CZE-6203-30997 Augustin Brezowski, CZE-6203-30998 Alexandr Schmidt, CZE-6203-31000 Cyril Pařenica, CZE-6203-31001 Ludvík Chaloupka, CZE-6203-31003 Jan Kroupa, CZE-6203-31004 František Retshnitzegar, CZE-6203-31005 František Horych, CZE-6203-31006 Antonín Ledvina, CZE-6203-31008 Jan Petermann, CZE-6203-31009 Jurko Bojczuk, CZE-6203-31010 Václav Žižlavský, CZE-6203-31011 Jindřich Schmid, CZE-6203-31012 Ondřej Holčák, CZE-6203-31013 Josef Riegler, CZE-6203-31015 Antonín Gotvald, CZE-6203-31016 Karel Martin, CZE-6203-31018 Josef Kalina, CZE-6203-31019 František Baďura, CZE-6203-31020 Karel Pupek, CZE-6203-31021 František Havel, CZE-6203-31022 František Steyrer, CZE-6203-31023 Jan Speiser, CZE-6203-31024 Alois Cibulka, CZE-6203-31025 Teodor Kovář, CZE-6203-31026 Heřman Enzinger, CZE-6203-31027 Stanislav Jahoda, CZE-6203-31028 Jan Surovec, CZE-6203-31029 Antonín Polák, CZE-6203-31030 František Tesař, CZE-6203-31031 Vladimír Pešl, CZE-6203-31032 František Kraus, CZE-6203-31033 Leopold Holzhubler, CZE-6203-31034 František Pfleger, CZE-6203-31035 Josef Kovařík, CZE-6203-31036 František Kastberger, CZE-6203-31037 Adolf Ambros, CZE-6203-31038 František Hirner, CZE-6203-31039 Antonín Limburský, CZE-6203-31040 Arnošt Kaukl, CZE-6203-31041 Bohumír Zeitlinger, CZE-6203-31042 Martin Wakolbinger, CZE-6203-31043 Julius Modl, CZE-6203-31044 Marek Markus, CZE-6203-31045 Josef Hrbáček, CZE-6203-31047 František Josefin, CZE-6203-31048 František Schrenk, CZE-6203-31049 Bedřich Pruckner, CZE-6203-31050 Jan Čupr, CZE-6203-31051 Santo Fulin, CZE-6203-31052 Jan Daněk, CZE-6203-31053 Michal Wuwsianka, CZE-6203-31054 Ahmed Minoglu Kurd, CZE-6203-31055 Petr Pařízek, CZE-6203-31056 Tymko Szwec, CZE-6203-31057 Jiří Kupczanko, CZE-6203-31058 Ondřej Paul, CZE-6203-31059 Roman Petruňak, CZE-6203-31060 Josef Selischek, CZE-6203-31061 Tomáš Kůra, CZE-6203-31062 František Kaip, CZE-6203-31063 Petr Kablak, CZE-6203-31064 Mikuláš Kovacz, CZE-6203-31082 Jan Prostak, CZE-6203-31083 František Kilian, CZE-6203-31084 František Strich, CZE-6203-31085 František Kuty, CZE-6203-31086 Antonín Gregr, CZE-6203-31088 Antonín Šen, CZE-6203-31089 Karel Mosliner, CZE-6203-31090 Jan Petsching, CZE-6203-31091 Matyáš Bína, CZE-6203-31092 Šimon Milotič, CZE-6203-31093 Otto Karschulin, CZE-6203-31094 Max Greier, CZE-6203-31095 Petr Ardelean, CZE-6203-31096 Pavel Reszytarski, CZE-6203-31097 Matyáš Siller, CZE-6203-31098 Peter Reichsthaler, CZE-6203-31099 Matyáš Breit, CZE-6203-31101 Severino Petrik, CZE-6203-31102 Eduard Chandler, CZE-6203-31103 Antonín Rosenkranz, CZE-6203-31104 Arnošt Tonoš, CZE-6203-31105 Demeter Ostrowski, CZE-6203-31106 Jaroslav Konečný, CZE-6203-31107 Jan Szastek, CZE-6203-31108 František Prudil, CZE-6203-31109 , CZE-6203-31110 Václav Hebelka, CZE-6203-31111 Stanislav Rebatz, CZE-6203-31112 Josef Letmaier, CZE-6203-31113 Michael Korbut, CZE-6203-31115 Dominik Awakowicz, CZE-6203-31116 Dominik Pučič, CZE-6203-31117 Hynek Vaculík, CZE-6203-31118 Roman Semowniuk, CZE-6203-31119 Josef Karus, CZE-6203-31120 Arnošt Palme, CZE-6203-31121 Jan Choutka, CZE-6203-31122 Josef Fischer, CZE-6203-31123 Jan Rudy, CZE-6203-31124 Antonín Richter, CZE-6203-31125 Vasiů Brugiera, CZE-6203-31126 Jan Džiki, CZE-6203-31127 Jakub Steiner, CZE-6203-31128 František Sukani, CZE-6203-31136 Martin Michálek, CZE-6203-31138 Antonín Eckelt, CZE-6203-31139 Alois Hodhreiter, CZE-6203-31140 Michal Getesz, CZE-6203-31141 Jan Holub, CZE-6203-31142 Pavel Michajluk, CZE-6203-31143 Štěpán Hupalao, CZE-6203-31144 Primo Zanella, CZE-6203-31146 Michael Pakanezek, CZE-6203-31147 Pavel Dmytrow, CZE-6203-31148 Jan Sladký, CZE-6203-31149 Ilič Hnatiuk, CZE-6203-31150 Karel Pintscher, CZE-6203-31151 Štěpán Štefanczuk, CZE-6203-31152 Leopold Hagel, CZE-6203-31153 Michael Wowczuk, CZE-6203-31154 Nikolaus Lungut, CZE-6203-31155 Karel Tauber, CZE-6203-31156 Josef Kranzl, CZE-6203-31157 Karel Václavík, CZE-6203-31158 Alexius Reitschmidt, CZE-6203-31159 Jakub Pacák, CZE-6203-31160 Bedřich Šťastný, CZE-6203-31161 Jan Bělohrad, CZE-6203-31162 Antonín Pavlacký, CZE-6203-31163 Josef Uhlíř, CZE-6203-31164 František Fíbek, CZE-6203-31165 Ferdinand Bartl, CZE-6203-31166 František Šťastný, CZE-6203-31167 Josef Pančešen, CZE-6203-31168 František Jurak, CZE-6203-31169 Rudolf Stixs, CZE-6203-31170 Ludvík Strohmeier, CZE-6203-31171 Lorenc Socha, CZE-6203-31172 Matyáš Salát, CZE-6203-31173 František Hejl, CZE-6203-31174 Ludvík Dupal, CZE-6203-31175 Alois Mařák, CZE-6203-31176 Rudolf Henčl, CZE-6203-31177 Pavel Hladký, CZE-6203-31178 Jakub Kučera, CZE-6203-31179 František Reiter, CZE-6203-31180 Čeněk Sádecký, CZE-6203-31181 Jan Kudla, CZE-6203-31182 Augustin Moraň, CZE-6203-31183 Julius Vyskot, CZE-6203-31184 Jan Maliha, CZE-6203-31186 Rudolf Štreit, CZE-6203-31187 Lorenc Mazurek, CZE-6203-31188 Rudolf Krištof, CZE-6203-31189 Leopold Walther, CZE-6203-31190 Josef Černíček, CZE-6203-31191 Josef Polák, CZE-6203-31195 Jan Laštovica, CZE-6203-31196 Ludvík Zelenka, CZE-6203-31197 Karel Čechal, CZE-6203-31198 Ferdinand Dorazil, CZE-6203-31199 Bojenko Timofej, CZE-6203-31200 Nikita Zarushinsky, CZE-6203-31201 , CZE-6203-31202 Michael Nazarko, CZE-6203-31203 Nikolaj Čenko, CZE-6203-31204 Štefan Deresvjanska, CZE-6203-31205 Vojtěch Makula, CZE-6203-31206 Tranj Vrána, CZE-6203-31207 Bruno Motyka, CZE-6203-31208 Bohumil Hanák, CZE-6203-31209 Jan Holenda, CZE-6203-31210 Vilém Vystrčil, CZE-6203-31211 Karl Wunsch, CZE-6203-31212 Josef Císař, CZE-6203-31213 Emanuel Grim, CZE-6203-31215 Josef Živnostek, CZE-6203-31216 Jan Doppler, CZE-6203-31217 Gregor Mintian, CZE-6203-31218 Karel Dirnberger, CZE-6203-31219 Václav Hemer, CZE-6203-31220 Adolf Vilím, CZE-6203-31221 František Dvořáček, CZE-6203-31222 Josef Fajmann, CZE-6203-31223 Leopold Kilimnik, CZE-6203-31224 Emil Brázda, CZE-6203-31225 Josef Kalenda, CZE-6203-31226 Jan Klusák, CZE-6203-31227 Demeter Kossovan, CZE-6203-31228 Fedor Pidlizny, CZE-6203-31229 Jakub Gumia, CZE-6203-31230 Harasin Kriwiak, CZE-6203-31231 Petr Duniec, CZE-6203-31232 Ferdinand Ignato, CZE-6203-31233 Gregor Lyczuk, CZE-6203-31234 Lukian Merunda, CZE-6203-31235 Jakub Seč, CZE-6203-31236 Luč Kostocki, CZE-6203-31237 František Treimberger, CZE-6203-31238 Karel Marka, CZE-6203-31239 František Klappner, CZE-6203-31240 Josef Kohlhauser, CZE-6203-31241 Jan Divácký, CZE-6203-31242 Leopold Weisenbacker, CZE-6203-31243 Ilie Todasi, CZE-6203-31244 Michal Almuszal, CZE-6203-31245 Adolf Kaloušek, CZE-6203-31246 Josef Fabian, CZE-6203-31248 Michal Stach, CZE-6203-31249 Alexandr Koczala, CZE-6203-31250 Jan Krempowitz, CZE-6203-31251 Martin Fiala, CZE-6203-31252 František Procházka, CZE-6203-31253 Jiří Jesenko, CZE-6203-31254 Nikolaj Buczynski, CZE-6203-31255 Vlastislav Nekrin, CZE-6203-31256 Jan Skrzymowsky, CZE-6203-31257 František Krazina, CZE-6203-31258 Adolf Dlabal, CZE-6203-31259 František Hroch, CZE-6203-31260 Alois Malanik, CZE-6203-31261 Ivan Naccy, CZE-6203-31262 Teodor Thaler, CZE-6203-31263 Jan Frank, CZE-6203-31264 Antonín Holzinger, CZE-6203-31265 Antonín Syrnik, CZE-6203-31266 Karel Bejček, CZE-6203-31267 Hryc Mandyn, CZE-6203-31268 Julius Hofbauer, CZE-6203-31269 Emanuel Král, CZE-6203-31270 Ferdinand Haas, CZE-6203-31271 Petr Kolarica, CZE-6203-31272 Hryčko Voznak, CZE-6203-31273 Thadaus Futter, CZE-6203-31274 Štěpán Druniuk, CZE-6203-31275 Ludvík Ostrowski, CZE-6203-31276 Jan Dubrovič, CZE-6203-31277 Jan Orszulak, CZE-6203-31278 František Vetter, CZE-6203-31279 Cyril Čech, CZE-6203-31280 Rudolf Schiffl, CZE-6203-31281 Daniel Kaczmaryk, CZE-6203-31282 Josef Sovětínský, CZE-6203-31283 Panko Hali, CZE-6203-31284 Ludvík Schneider, CZE-6203-31285 Rudolf Přikryl, CZE-6203-31286 František Klement, CZE-6203-31492 Harasyn Gudzy, CZE-6203-31493 Ferdinand Rychnovský, CZE-6203-31494 Michal Hladysz, CZE-6203-31495 Vasile Kimpian, CZE-6203-31496 Theodor Iftinca, CZE-6203-31497 Antonio Cathoi, CZE-6203-31498 Osman Alioglu, CZE-6203-31499 Stanislav Kožuch, CZE-6203-31500 Antonín Burchofsky, CZE-6203-31501 Petr Novotný, CZE-6203-31502 Adolf Grossel, CZE-6203-31503 Marco Tuntar, CZE-6203-31504 Jan Jonáš, CZE-6203-31505 Maxmilian Beschka, CZE-6203-31506 Jan Okoun, CZE-6203-31507 Antonín Schuh, CZE-6203-31508 Josef Vožný, CZE-6203-31509 Jan Veit, CZE-6203-31510 Stanislav Šveda, CZE-6203-31512 Ondřej Duszynski, CZE-6203-31513 Augustin Holík, CZE-6203-31514 Karel Kowalski, CZE-6203-31515 Julius Ruckler, CZE-6203-31516 Matěj Gocsal, CZE-6203-31517 Alfred Koutný, CZE-6203-31518 František Tomášek, CZE-6203-31519 Jan Vítek, CZE-6203-31520 Tomáš Kopanajgo, CZE-6203-31521 Josef Schleuz, CZE-6203-31522 Antonín Schindler, CZE-6203-31523 Pavel Adamec, CZE-6203-31524 Martin Patry, CZE-6203-31525 Robert Kolačný, CZE-6203-31526 Jan Sobotka, CZE-6203-31527 Antonín Zatanski, CZE-6203-31528 Theophil Fuhrmann, CZE-6203-31529 František Nohel, CZE-6203-31530 Jan Henkl, CZE-6203-31531 František Říha, CZE-6203-31532 František Sulzberger, CZE-6203-31533 Jan Demaczuk, CZE-6203-31534 Alois Musil, CZE-6203-31535 František Hartl, CZE-6203-31536 Martin Polanský, CZE-6203-31537 Josef Holzinger, CZE-6203-31538 Jan Roszdowicz, CZE-6203-31539 Emil Jantsche, CZE-6203-31540 Alois Nagy, CZE-6203-31541 Josef Stepnička, CZE-6203-31542 Andělín Winter, CZE-6203-31543 Josef Miškřík, CZE-6203-31544 Nazario Vascotto, CZE-6203-31545 Jan Rech, CZE-6203-31546 Josef Šmok, CZE-6203-31547 Jan Pichler, CZE-6203-31548 Ludvík Buchbauer, CZE-6203-31549 Josef Brdlík, CZE-6203-31550 Josef Jaroš, CZE-6203-31551 František Gruber, CZE-6203-31552 Josef Eichinger, CZE-6203-31553 František Hudeček, CZE-6203-31554 Josef Michanec, CZE-6203-31555 František Mlček, CZE-6203-31556 Alois Rather, CZE-6203-31557 Tomáš Saučen, CZE-6203-31558 Tomáš Sudal, CZE-6203-31559 Oskar Damm, CZE-6203-31560 František Wenas, CZE-6203-31561 Josef Březík, CZE-6203-31562 Josef Sedlák, CZE-6203-31563 František Weberschenke, CZE-6203-31564 Josef Moisl, CZE-6203-31565 Josef Makuč, CZE-6203-31566 Ferdinand Kabela, CZE-6203-31567 Josef Onak, CZE-6203-31568 Antonín Věrný, CZE-6203-31569 František Cergolji, CZE-6203-31570 Florian Kočí, CZE-6203-31571 Mario Sala, CZE-6203-31572 Michael Wiesar, CZE-6203-31573 Julius Darzer, CZE-6203-31574 Wasyl Solovka, CZE-6203-31575 Václav Petrůj, CZE-6203-31576 Jan Frensony, CZE-6203-31577 František Szatankiewicz, CZE-6203-31578 Jan Woloszyn, CZE-6203-31579 Florian Zimermann, CZE-6203-31580 Karel Mrowica, CZE-6203-31581 Leopold Pinta, CZE-6203-31582 Jan Litera, CZE-6203-31583 Josef Lex, CZE-6203-31584 Karel Beneš, CZE-6203-31585 Otto Augsten, CZE-6203-31586 Bronislav Mazuskiewisz, CZE-6203-31587 Karel Frenndl, CZE-6203-31588 Vratislav Petr, CZE-6203-31589 Josef Hejsek, CZE-6203-31590 Vladimír Leontowicz, CZE-6203-31592 Alfréd Buczovský, CZE-6203-31593 Otakar Matzek, CZE-6203-31594 Jan Bittner, CZE-6203-31595 Werner Thirk, CZE-6203-31598 Emanuel Sauer, CZE-6203-31599 Bedřich Degner, CZE-6203-31600 Karel Frank, CZE-6203-31602 František Lusko, CZE-6203-31603 František Wiedermann, CZE-6203-31604 Karel Boublík, CZE-6203-31605 Ferdinand Boguslavsky, CZE-6203-31606 Josef Bubník, CZE-6203-31607 Štěpán Turk, CZE-6203-31608 Ferdinand Illek, CZE-6203-31609 Hubert Donek, CZE-6203-31611 Antonín Fadrus, CZE-6203-31612 Jan Knapek, CZE-6203-31613 Vilém Kaudler, CZE-6203-31614 Alois Kunc, CZE-6203-31615 Eduard Volkmann, CZE-6203-31616 Jiří Borbely, CZE-6203-31618 Evžen Boublík, CZE-6203-31619 Theodor Muller, CZE-6203-31620 Bedřich Schaffer, CZE-6203-31621 Augustin Winkler, CZE-6203-31622 Valter Dressler, CZE-6203-31623 Bruno Studený, CZE-6203-31624 Alois Krejčíř, CZE-6203-31625 Karel Drápal, CZE-6203-31626 Bruno Schredr, CZE-6203-31627 Robert Schranek, CZE-6203-31628 Vilém Langer, CZE-6203-31629 Jan Sobek, CZE-6203-31630 Karel Jarosch, CZE-6203-31631 František Wirh, CZE-6203-31632 Bedřich Weiskirchner, CZE-6203-31633 Josef Čech, CZE-6203-31634 Jinřich Kainz, CZE-6203-31635 Teodor Kocmánek, CZE-6203-31636 František Neužil, CZE-6203-31637 Karel Bauer, CZE-6203-31638 Osvald Dittmar, CZE-6203-31639 Ivan Hřeščák, CZE-6203-31640 Leopold Hospůdka, CZE-6203-31641 Karel Černý, CZE-6203-31642 František Tausch, CZE-6203-31643 Jan Bohm, CZE-6203-31644 Alois Grňa, CZE-6203-31645 František Zlatohlávek, CZE-6203-31646 Alois Hanačík, CZE-6203-31650 František Procházka, CZE-6203-31651 Štěpán Kaminski, CZE-6203-31652 Julius Sochran, CZE-6203-31653 František Erben, CZE-6203-31654 Alois Gaussmann, CZE-6203-31655 Josef Srom, CZE-6203-31656 Karel Kleitz, CZE-6203-31657 František Kunz, CZE-6203-31658 Antonín Hanák, CZE-6203-31659 Julius Skoblicki, CZE-6203-31660 Pavel Smotak, CZE-6203-31661 Karel Dorfbauer, CZE-6203-31662 Josef Slováček, CZE-6203-31663 Josef Pschorn, CZE-6203-31664 Josef Dwojak, CZE-6203-31665 Alois Petyrek, CZE-6203-31666 Josef Nitschke, CZE-6203-31667 František Kabát, CZE-6203-31668 Valentin Girardeli, CZE-6203-31669 Wasil Dackiw, CZE-6203-31670 Uresz Sztojka, CZE-6203-31671 Josef Bekk, CZE-6203-31672 Thodor Semkow, CZE-6203-31673 František Dvořák, CZE-6203-31674 František Marek, CZE-6203-31675 Nikola Budny, CZE-6203-31676 Karel Borek, CZE-6203-31677 Michael Machal, CZE-6203-31678 Antonio Čepil, CZE-6203-31679 Klement Osika, CZE-6203-31681 Jiří Maudrij, CZE-6203-31682 Jan Veselý, CZE-6203-31683 Klement Němec, CZE-6203-31684 František Kahr, CZE-6203-31685 František Vetešník, CZE-6203-31686 Jan Svobodník, CZE-6203-31687 Josef Gabrlík, CZE-6203-31688 Antonín Zlobický, CZE-6203-31689 Ferdinand Omasta, CZE-6203-31690 Vojtěch Podgurský, CZE-6203-31691 František Řiháček, CZE-6203-31692 Ludvík Sitava, CZE-6203-31693 Klement Vrzal, CZE-6203-31694 Rudolf Polák, CZE-6203-31695 Ferdinand Orawetz, CZE-6203-31696 Eduard Večeřa, CZE-6203-31697 Ivan Hryczyszyn, CZE-6203-31698 Václav Pokruta, CZE-6203-31699 František Pliva, CZE-6203-31700 Hawrylo Jačuk, CZE-6203-31701 Michael Faitl, CZE-6203-31702 Tomáš Filip, CZE-6203-31703 Ilič Jakob, CZE-6203-31704 František Bartuněk, CZE-6203-31705 Josef Podlaskowicz, CZE-6203-31706 Jaroslav Střihavka, CZE-6203-31707 Tomáš Rafaj, CZE-6203-31708 Josef Enzenberger, CZE-6203-31709 Ladislav Waleszuk, CZE-6203-31710 Josef Taubeck, CZE-6203-31711 Josef Dvořák, CZE-6203-31712 Theodor Oczulenko, CZE-6203-31713 Karel Woraček, CZE-6203-31714 František Muller, CZE-6203-31715 Adolf Schneider, CZE-6203-31716 František Klimek, CZE-6203-31717 Josef Wahl, CZE-6203-31718 František Fudali, CZE-6203-31719 Jan David, CZE-6203-31720 Jan Kolouch, CZE-6203-31721 Antonín Kučiva, CZE-6203-31722 Jan Buček, CZE-6203-31723 Rudolf Baier, CZE-6203-31724 Michal Zacharko, CZE-6203-31725 Jan Wolak, CZE-6203-31726 Albín Landrak, CZE-6203-31727 Antonio Romisch, CZE-6203-31728 František Skalitzký, CZE-6203-31730 Josef Fossl, CZE-6203-31731 Bedřich Kempinger, CZE-6203-31732 Filip Mikulík, CZE-6203-31733 Josef Holzbauer, CZE-6203-31734 Josef Čížek, CZE-6203-31735 Vincenc Schmidt, CZE-6203-31736 Alois Stoiber, CZE-6203-31737 František Kroupa, CZE-6203-31738 Valentin Burdsy, CZE-6203-31739 Robert Petrásek, CZE-6203-31740 Augustin Bauer, CZE-6203-31741 Jakub Kuniczek, CZE-6203-31742 František Tanzer, CZE-6203-31743 Karel Gregora, CZE-6203-31744 František Koradač, CZE-6203-31745 Jiří Kozumplík, CZE-6203-31746 František Krešina, CZE-6203-31747 Jakub Gaspari, CZE-6203-31748 Antonín Weidermann, CZE-6203-31749 Makar Medwig, CZE-6203-31750 Josef Hobza, CZE-6203-31751 Augustin Hájek, CZE-6203-31752 František Rzehovský, CZE-6203-31753 Rudolf Siegl, CZE-6203-31754 Karel Uhlíř, CZE-6203-31755 Josef Pazděra, CZE-6203-31756 Alois Slavíček, CZE-6203-31757 Jan Guliani, CZE-6203-31758 Josef Polášek, CZE-6203-31760 Jan Schich, CZE-6203-31761 Dominik Sanfabro, CZE-6203-31762 Jiří Vorlíček, CZE-6203-31763 Alois Vokál, CZE-6203-31764 František Eibert, CZE-6203-31765 Antonín Iwan, CZE-6203-31766 Josef Jetelina, CZE-6203-31767 František Válek, CZE-6203-31768 Valtr Schmidt, CZE-6203-31769 Jan Trotzauer, CZE-6203-31770 Jan Tellinger, CZE-6203-31771 Jan Prokeš, CZE-6203-31772 Jan Raida, CZE-6203-31773 Emil Kurelak, CZE-6203-31774 Štěpán Panhofer, CZE-6203-31775 Josef Rath, CZE-6203-31776 Leopold Plank, CZE-6203-31777 Stanislav Szerementa, CZE-6203-31778 Ludvík Malušek, CZE-6203-31779 Vojtěch Warmusz, CZE-6203-31780 Jan Pulkerab, CZE-6203-31781 Jan Cibulka, CZE-6203-31782 Antonín Kocman, CZE-6203-31783 Edgar Pernhofer, CZE-6203-31784 Kašpar Šupina, CZE-6203-31785 Lorenz Kostrzewa, CZE-6203-31786 František Kouřil, CZE-6203-31787 Adam Gruner, CZE-6203-31788 Michal Otočan, CZE-6203-31789 Petr Loschek, CZE-6203-31790 Šimon Křivák, CZE-6203-31791 Josef Mlček, CZE-6203-31792 Alois Mrkvička, CZE-6203-31793 Jan Bubenič, CZE-6203-31794 Jurko Babyczuk, CZE-6203-31795 Jan Birisek, CZE-6203-31796 Ladislav Gizecki, CZE-6203-31797 Matyaš Judex, CZE-6203-31798 Karel Schmiergl, CZE-6203-31799 Antonín Karabaič, CZE-6203-31800 Augustin Ševčík, CZE-6203-31801 František Kapusta, CZE-6203-31802 Karel Andrysek, CZE-6203-31803 , CZE-6203-31804 František Janků, CZE-6203-31805 František Kamauf, CZE-6203-31806 Karel Qwitta, CZE-6203-31807 Jakub Huber, CZE-6203-31808 František Čížek, CZE-6203-31809 Jan Kovařák, CZE-6203-31810 Augustin Čermák, CZE-6203-31811 Jiří Semotjuk, CZE-6203-31812 Petr Turzek, CZE-6203-31813 František Musil, CZE-6203-31814 Štěpán Palatín, CZE-6203-31815 Martin Polanský, CZE-6203-31816 Josef Gnojek, CZE-6203-31817 Josef Adamec, CZE-6203-31818 Alios Griesperg, CZE-6203-31819 František Marcík, CZE-6203-31820 František Knespl, CZE-6203-31821 Josef Kompejs, CZE-6203-31822 Jan Ryszka, CZE-6203-31833 Vasyl Popa, CZE-6203-31834 Mikuláš Staszkow, CZE-6203-31835 Wasyl Dutka, CZE-6203-31836 Petr Mikusz, CZE-6203-31837 Antonín Eckbauer, CZE-6203-31838 František Mach, CZE-6203-31839 Alois Vala, CZE-6203-31840 Metoděj Kula, CZE-6203-31841 Wasyl Zukowski, CZE-6203-31842 Vilém Kurdějovský, CZE-6203-31843 Jan Pratsche, CZE-6203-31844 Metoděj Všianský, CZE-6203-31845 Cyril Baďura, CZE-6203-31846 Josef Moser, CZE-6203-31848 Karel Koller, CZE-6203-31850 Jan Reindl, CZE-6203-31851 František Kreis, CZE-6203-31852 Iwan Melnyk, CZE-6203-31853 Ondřej Mandiuk, CZE-6203-31854 Martin Kobliha, CZE-6203-31855 Konstantyn Pawlyszyn, CZE-6203-31856 Jan Kokuruc, CZE-6203-31857 Pavel Hladki, CZE-6203-31858 Jan Greulberger, CZE-6203-31859 Vincenc Holub, CZE-6203-31860 Demeter Sarmann, CZE-6203-31863 Pietro Zanoni, CZE-6203-31864 Jan Svoboda, CZE-6203-31865 Augustin Benat, CZE-6203-31866 Theodor Eisl, CZE-6203-31867 Petr Holejczuk, CZE-6203-31868 Petr Machodziuk, CZE-6203-31869 Karel Novák, CZE-6203-31870 Arnold Kozák, CZE-6203-31873 Alois Bohm, CZE-6203-31874 Josef Pokorný, CZE-6203-31875 František Aujezdský, CZE-6203-31876 Josef Kozák, CZE-6203-31877 Karel Hruban, CZE-6203-31878 Jan Lietgeb, CZE-6203-31879 Matyáš Svoboda, CZE-6203-31880 Gustav Guestner, CZE-6203-31881 Kajetán Matz, CZE-6203-31882 František Knopp, CZE-6203-31883 Jan Hurzný, CZE-6203-31884 Jan Janoušek, CZE-6203-31886 Josef Paulík, CZE-6203-31887 Rajmund Patzelt, CZE-6203-31888 Jan Peretiatko, CZE-6203-31889 Josef Koza, CZE-6203-31890 Leopold Schauhuber, CZE-6203-31891 Josef Hacker, CZE-6203-31892 Josef Konig, CZE-6203-31893 Tomáš Drak, CZE-6203-31894 Adolf Kroupa, CZE-6203-31895 Josef Kuttelwascher, CZE-6203-31896 Jan Bura, CZE-6203-31897 Josef Zehetner, CZE-6203-31898 František Nečesan, CZE-6203-31899 Jan Matoušek, CZE-6203-31900 Pavel Suszicki, CZE-6203-31903 Viktor Jara, CZE-6203-31904 Emil Pospíšil, CZE-6203-31905 Albín Kohler, CZE-6203-31906 Josef Šilhan, CZE-6203-31907 Jindřich Soběslavský, CZE-6203-31908 František Jedon, CZE-6203-31909 Ondřej Czesnik, CZE-6203-31910 Josef Trmač, CZE-6203-31911 František Stříž, CZE-6203-31912 Alois Wagner, CZE-6203-31913 Emanuel Zwacek, CZE-6203-31914 Demeter Babiuk, CZE-6203-31915 František Mily, CZE-6203-31916 František Hanuš, CZE-6203-31917 Vilém Krejčíř, CZE-6203-31918 Alois Vykoupil, CZE-6203-31919 Ivan Ivelja, CZE-6203-31920 František Halbroth, CZE-6203-31921 Josef Kolbl, CZE-6203-31922 Antonín Lachinger, CZE-6203-31923 Ladislav Režný, CZE-6203-31924 Demeter Kowalski, CZE-6203-31925 Josef Mychlovski, CZE-6203-31926 Vincenc Zbořil, CZE-6203-31927 Vojtěch Abast, CZE-6203-31928 Josef Kupka, CZE-6203-31929 Jan Mozgva, CZE-6203-31930 Josef Valenta, CZE-6203-31931 Josef Fruhvirth, CZE-6203-31932 Josef Szczynka, CZE-6203-31933 Josef Strmen, CZE-6203-31934 Hynek Gramel, CZE-6203-31935 František Miko, CZE-6203-31936 František Humpolíček, CZE-6203-31937 Štěpán Maruszczak, CZE-6203-31938 Leandr Polanský, CZE-6203-31939 Antonín Gintner, CZE-6203-31940 Hrynko Kmit, CZE-6203-31941 Jan Slimák, CZE-6203-31942 Antonín David, CZE-6203-31943 Filip Kobza, CZE-6203-31944 Venerio Demarin , CZE-6203-31945 Michael Kaliczan, CZE-6203-31946 Jan Serainik, CZE-6203-31947 Leopold Stumfol, CZE-6203-31948 Václav Foubík, CZE-6203-31949 Josef Hirschmann, CZE-6203-31950 Antonín Gittl, CZE-6203-31951 Ambrož Volf, CZE-6203-31952 Josef Pelz, CZE-6203-31953 František Sekyrka, CZE-6203-31954 Jan Musial, CZE-6203-31955 Martin Jadrzezowski, CZE-6203-31956 Jan Kogler, CZE-6203-31965 Antonín Celba, CZE-6203-31966 František Koděra, CZE-6203-31969 Alois Zeman, CZE-6203-31970 Alois Humer, CZE-6203-31971 Jan Ryczek, CZE-6203-31973 František Mikuš, CZE-6203-31974 Josef Olejník, CZE-6203-31975 František Aicher, CZE-6203-31976 , CZE-6203-31977 , CZE-6203-31978 , CZE-6203-31979 , CZE-6203-31980 , CZE-6203-31981 , CZE-6203-31982 , CZE-6203-31983 , CZE-6203-31984 , CZE-6203-31985 , CZE-6203-31986 , CZE-6203-31987 , CZE-6203-31988 , CZE-6203-31989 , CZE-6203-31990 , CZE-6203-31991 , CZE-6203-31992, CZE-6203-31993 , CZE-6203-31994 , CZE-6203-31995 , CZE-6203-32005 Václav Marek, CZE-6203-32006 Viktor Soneck, CZE-6203-32007 Bedřich Scholler, CZE-6203-32008 Alfons Muhlinghaus, CZE-6203-32009, CZE-6203-32010 Richard Schmitz, CZE-6203-32011 Josef Schvab, CZE-6203-32012 Rudolf Rohrer, CZE-6203-32013 Rudolf Kirsch, CZE-6203-32373 Petr Kolodka
(zdroj databáze CEVH MO ČR)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 1957 VPM
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Vojenský hřbitov napoleonské války až 1. světová válka

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Ivo Šťastný, 25.09.2005
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov, sk. 49
Nápis:
VOJÁKŮM
BRNĚNSKÉ
POSÁDKY
Poznámka:

Seznam pohřbených osob ve 192 VPM (detaily viz http://valecnehroby.army.cz/Evidence/detail-lokality?id=824423, kde chybí jména, jedná se o neidentifikované oběti)
CZE-6203-28467 Hrob vojáků Dánské královské armády zajatých při obsazení ostrova Alsenu rakouskou armádou.
Podrobně dle portálu CEVH:
Peder Jensen, *1839, Bogesd auf Seeland, +31.7.1864, Ole Nielsen, *1842, Reynholt auf Seeland, +16.8.1864
CZE-6203-28468 Pietní místo – objekt, Památník obětem carského ruského vojska v bitvě u Slavkova 2 prosince 1805.
CZE-6203-28487 Simon Purece, CZE-6203-28488 Matias Kyša, CZE-6203-28489 Antonín Beneš, CZE-6203-28490 Doroftei Tomasile, CZE-6203-28491 Jan Vodička, CZE-6203-28492 Medeat Biagio, CZE-6203-28494 Petr Blešin, CZE-6203-28495 František Jahoda, CZE-6203-28496 Konstantin Barsan, CZE-6203-28498 Roman Szilard, CZE-6203-28499 Karel Lejhanec, CZE-6203-28500 Ludvík Pable, CZE-6203-28502 Damian Kujanič, CZE-6203-28503 Leopold Renz, CZE-6203-28504 Jan Tontsech, CZE-6203-28505 Antonín Šamánek, CZE-6203-28506 Julian Barsancasa, CZE-6203-28507 Mikuláš Procovský, CZE-6203-28508 Ferdinand Cafourek, CZE-6203-28509 Josef Tomek, CZE-6203-28510 Josef Krenn, CZE-6203-28511 Jan Obšivač, CZE-6203-28512 Denes Schomadi, CZE-6203-28514 Štěpán Svitlák, CZE-6203-28515 Jan Čuníček, CZE-6203-28516 Jindřich Prashinger, CZE-6203-28517 František Mayer, CZE-6203-28518 Martin Krša, CZE-6203-28519 František Šrybl, CZE-6203-28520 Josef Foltner, CZE-6203-28521 Baltazar Mačalík, CZE-6203-28522 František Krátký, CZE-6203-28523 Eduard Reishl, CZE-6203-28524 Josef Hanák, CZE-6203-28525 Jiří Odehnal, CZE-6203-28526 Josef Czabla, CZE-6203-28527 Hermann Guntschel, CZE-6203-28528 Rudolf Laub, CZE-6203-28529 Matias Mauracher, CZE-6203-28530 Frank Haas, CZE-6203-28531 Michael Huemer, CZE-6203-28533 Jan Maier, CZE-6203-28534 Ignác Brundl, CZE-6203-28535 Nikolaus Chirikes, CZE-6203-28536 Michal Burak, CZE-6203-28537 Josef Budík, CZE-6203-28538 Josef Scholler, CZE-6203-28539 Mořic Mayer, CZE-6203-28541 František Bishof, CZE-6203-28542 Jan Šťáva, CZE-6203-28543 Josef Šimon, CZE-6203-28544 Jan Talmacian, CZE-6203-28545 Andreas Sotsch, CZE-6203-28546 Josef Hlaváč, CZE-6203-28547 Andreas Klusch, CZE-6203-28549 Antonín Tomek, CZE-6203-28550 Jan Markgraber, CZE-6203-28551 Jan Mikulík, CZE-6203-28552 Jan Ivan, CZE-6203-28553 Josef Kovařík, CZE-6203-28554 Lukáš Smolka, CZE-6203-28555 Jan Rafetseder, CZE-6203-28558 Leopold Valič, CZE-6203-28559 Antonín Kalina, CZE-6203-28560 František Grmela, CZE-6203-28561 Metoděj Stibor, CZE-6203-28562 Pavel Mrmustín, CZE-6203-28564 Alois Halaška, CZE-6203-28565 Karel Diwisch, CZE-6203-28566 František Suchánek, CZE-6203-28570 Josef Retschitzegger, CZE-6203-28571 Jakub Pánek, CZE-6203-28572 Jan Kloos, CZE-6203-28573 Ivan Kovalczuk, CZE-6203-28575 Albin Kobza, CZE-6203-28577 Bohumil Gruner, CZE-6203-28579 Rudolf Lazaresku, CZE-6203-28580 Petru Čaldarar, CZE-6203-28581 Alois Slezák, CZE-6203-28582 Václav Steřík, CZE-6203-28584 Michal Ehrmann, CZE-6203-28585 Gregor Cvietko, CZE-6203-28586 Robert Knapek, CZE-6203-28587 Alois Josef, CZE-6203-28588 Antonín Junášek, CZE-6203-28589 Jan Muller, CZE-6203-28590 Vasyle Giurgin, CZE-6203-28591 Cyril Ujčík, CZE-6203-28592 Jan Jandík, CZE-6203-28594 Emil Dobrovolný, CZE-6203-28595 Josef Brounek, CZE-6203-28596 Emanuel Pavelka, CZE-6203-28597 Antoním Buchtela, CZE-6203-28598 František Wálka, CZE-6203-28599 Rudolf Schafer, CZE-6203-28600 Eduard Bumbálek, CZE-6203-28601 Jan Rattay, CZE-6203-28602 Leopold Krottendorfer, CZE-6203-28603 František Marek, CZE-6203-28604 Josef Zeman, CZE-6203-28605 Jan Schmid, CZE-6203-28606 František Kosmák, CZE-6203-28607 Josef Syka, CZE-6203-28608 Adolf Kutzer, CZE-6203-28609 Jan Blaha, CZE-6203-28610 Martin Zemánek, CZE-6203-28611 František Bene, CZE-6203-28612 Jindřich Raabl, CZE-6203-28613 František Zulener, CZE-6203-28614 Jindřich Fiala, CZE-6203-28615 Nikolaj Duljbas, CZE-6203-28616 Jindřich Trnka, CZE-6203-28617 Josef Chrastecký, CZE-6203-28618 Karel Jarošek, CZE-6203-28619 Ludvík Handbichler, CZE-6203-28620 Aftanasi Dariczuk, CZE-6203-28621 Antonín Nechvátal, CZE-6203-28622 Josef Prokeš, CZE-6203-28623 Kazimír Lubas, CZE-6203-28624 Josef Brunner, CZE-6203-28625 Petr Popiel, CZE-6203-28774 Josef Spreitz, CZE-6203-28775 Antonín Uchytil, CZE-6203-28776 , CZE-6203-28778 Antonín Sieder, CZE-6203-28779 Josef Herster, CZE-6203-28780 Vincenc Tovaryš, CZE-6203-28781 Jan Jeřábek, CZE-6203-28782 Jan Purvu, CZE-6203-28784 Matiáš Nenička, CZE-6203-28785 Martin Vaculka, CZE-6203-28786 Jiří Corbas, CZE-6203-28787 Karel Lovasz, CZE-6203-28788 Jan Zicha, CZE-6203-28789 Karel Hofler, CZE-6203-28790 Jan Galetka, CZE-6203-28791 Emanuel Baier, CZE-6203-28792 František Kern, CZE-6203-28793 Jan Záděra, CZE-6203-28794 Jan Ramersdorfer, CZE-6203-28795 Julius Kramer, CZE-6203-28800 František Hotzendorfer, CZE-6203-28801 Leopold Weidinger, CZE-6203-28802 Hermann Vogler, CZE-6203-28803 František Woggeneder, CZE-6203-28804 Antonín Holzer, CZE-6203-28805 Alois Štěpán, CZE-6203-28806 Rudolf Boháček, CZE-6203-28807 Florian Fuchsbauer, CZE-6203-28808 Alois Rusch, CZE-6203-28809 Martin Jobst, CZE-6203-28810 František Žák, CZE-6203-28811 Michal Wasermann, CZE-6203-28812 František Nikl, CZE-6203-28813 Jan Grohs, CZE-6203-28815 Natalis Matolič, CZE-6203-28816 Antonín Navrátil, CZE-6203-28817 Jan Pechal, CZE-6203-28818 Václav Tesař, CZE-6203-28819 Gustav Žák, CZE-6203-28820 František Walch, CZE-6203-28828 František Dostal, CZE-6203-28829 Josef Schachner, CZE-6203-28830 František Hrabec, CZE-6203-28831 Rudolf Králík, CZE-6203-28832 Jan Braunschofer, CZE-6203-28834 Alexandr Ladányi, CZE-6203-28835 Antonín Trnka, CZE-6203-28836 František Zangerl, CZE-6203-28844 Samuel Gyorgyony, CZE-6203-28845 Samuel Bekereth, CZE-6203-28846 Jan Šerý, CZE-6203-28847 Jan Nepejchal, CZE-6203-28848 Matyáš Rath, CZE-6203-28849 Blažej Lokos, CZE-6203-28850 František Baier, CZE-6203-28853 Karel Svirák, CZE-6203-28854 Jiří Arz, CZE-6203-28855 Štěpán Rodinger, CZE-6203-28856 Jiří Chengea, CZE-6203-28857 František Schierhuber, CZE-6203-28858 Jan Zelinka, CZE-6203-28859 Adolf Polívka, CZE-6203-28861 František Škoda, CZE-6203-28862 Jaroslav Pelzlbauer, CZE-6203-28863 Ferdinand Jirásek, CZE-6203-28864 Josef Macík, CZE-6203-28865 František Bičan, CZE-6203-28866 Ferdinand Starhon, CZE-6203-31491 Antonín Novotný
(zdroj databáze CEVH MO ČR)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 192 VPM
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pohřebiště vojáků Rumunské armády

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Ivo Šťastný, 28.09.2005
Umístění: Brno, Vídeňská 96, Brno, centrální hřbitov - čestné pohřebiště, oddíl 56 b
Nápis:
(na ústředním pomníku)

CINSTE SI ONOARE EROILOR
ARMATEI ROMÎNE
CAZUTI PENTRU ELIBERAREA
PATRIEI NOASTRE ÎN CEL DE AL
DOILEA RĂZBOI MONDIAL

Zde odpočívá 1569 rumunských vojáků
kteří padli v roce 1945 v bojích o Brno a okolí

Úcta a čest hrdinům rumunské armády, kteří položili své životy
za osvobození Československa ve druhé světové válce

(na bočních deskách)
ADRIAN THEODOR – rotný, ACPIN MOISE – četař, ADAM AVRAM – vojín, ADAM CORNEL – podporučík, ALBOTA MIHAI – četař, ALBU MARIN – vojín, ALDEA ION – četař, ALEXANDRESCU AB. PETRE – vojín, ALEXANDRU VICTOR – vojín, ALEXE D. IVAN – vojín, ALEXANDRESU CONSTANTIN – poručík, ALEXANDRU ION N. – vojín, ANCU DUMITRU – vojín, ANDRAS IOAN – vojín, ANDREI ILIE – vojín, ANDREI IOAN – desátník, ANDREI IOAN – vojín, ANDREICA ION – vojín, ANDRONIE IOAN – vojín, ANDRONACHE ION – vojín, ANGHEL GHEORGHE – vojín, ANGHEL VASILE – vojín, ANGHELESCU GHEORGHE – vojín, ANTON DUMITRU – vojín, ANTON IOAN – vojín, ANTON TANASE – desátník, APOSTOLACHE IOAN – rotný, APOSTOL DUMITRU – vojín, APOSTOL MIHAI – vojín, ARABELI IOAN – vojín, ARDELECANU NICOLAE – vojín, ARDRESESCU MARIN – vojín, ARMINDICEANU SIMION – vojín, ARNEU CONSTANTIN – vojín, ARSU D. GHEORGHE – vojín, ARSU GHEORGHE – vojín, ARTHUR GHEORGHE – vojín, ATOMEI PANTELIMON – četař, AUREL ILIE – desátník, AUREL PETRE – vojín, AUVSULEI IOAN – četař, AVRAM IOAN – desátník, AVRAM IORDACHE – desátník, AVRAM MIHAIL – vojín, AXENTE – vojín, BABALAU IOAN – svobodník, BACILA VASILE – kapitán, BACIU GHEORGHE – desátník, BACIU GHEORGHE – desátník, BACIU GHEORGHE –vojín, BACIU IOAN – četař, BACLESEANU NICOLAE – vojín, BACHERESCU ALEXANDRU – desátník, BACSERU CONSTANTIN – vojín, BADITEANU ION – vojín, BAGIN MARTIN – vojín, BALABAN ION – vojín, BALACI GHEORGHE – vojín, BALCI PARTENIE – vojín, BALIN THEODOR – vojín, BALTOGA GHEORGHE – vojín, BANAUR NEAGU – vojín, BANU STOIAN – vojín, BARAIS PAUL – podporučík, BARASCU ION – vojín, BARENTEAN IVAN VASILE – svobodník, BASTON CONSTANTIN – vojín, BACANU DUMITRU – rotný, BACANU FRANCIS – vojín, BACANU PETRE – vojín, BADULESCU ŞTEFAN – vojín, BAISCEANU AURE – svobodník, BALAN DUMITRU – vojín, BALANUT SINION – vojín, BALTATEANU NICOLAE – desátník, BARBU NEACSU – kapitán, BARBULESCU IOAN – vojín, BEJAN GHEORGHE – vojín, BELCEA S. MARO – vojín, BERCEA IOAN – podplukovník, BERCILA ACHIM – desátník, BERHAC DUMITRU – vojín, BERSU MIRON – četař, BETLA NICOLAE – vojín, BETIVU TUDOR – vojín, BIBEU RADU – vojín, BILĂ NICOLAE – svobodník, BINDOIU GHEORGHE – vojín, BIRIS IOAN – vojín, BITU ION – vojín, BIZGAN ALEXANDRU – svobodník, BLAGA SIMION – vojín, BLENOVICI GHEORGHE – vojín, BLIDUT IOAN – vojín, BOASA IULIAN – kapitán, BOATA IOAN – kapitán, BOCA SEBASTIAN – vojín, BOCAN – vojín, BOCARNA VASILE – vojín, BOGACIE A. IOAN – vojín, BOGHIU DUMITRU – vojín, BOGOI NICU – vojín, BOIANU MICHALACHE – četař, BOICU EPIFANIUS – vojín, BOIAU IOACHIM – vojín, BOJERU VICTOR – vojín, BOLBOCEANU MILEA – vojín, BOLDESCU P. AUREL – vojín, BOLEZAN VASILE – rotný, BOMBESCU NICOLEA – desátník, BONCHIS TRAIAN – vojín, BONDOC MARIN – vojín, BORCEANU GHEORGHE – vojín, BORE GRIGORE – vojín, BOROS N. IOAN – svobodník, BORTINA ILIE – vojín, BOSCA DUMITRU – desátník, BOTA IVAN – četař, BOTEZATU I. CONSTANTIN – vojín, BOTOG IOAN – četař, BOUARU GHEORGHE – četař, BRACIU ILIE – vojín, BRADEC EMILIAN – vojín, BRAGA ANDREI – rotný, BRAICU ILIE – vojín, BRATOSIN CH. STAN – vojín, BRĂILEAU MIHAILACHE - vojín, BRĂILOCIU GHEORGHE - vojín, BRANZILĂ DUMITRU – vojín, BROSARO BUSUIOC – vojín, BUCĂTARU IORGU – podporučík, BUCUTA NITĂ – vojín, BUDA ION – desátník, BUDA ROMAN – vojín, BUDACU VASILE – vojín, BUDEIU ALEXANDRU – desátník, BUBES IACOB – vojín, BUCĂTICĂ RADU – desátník, BUCUR SIMION – vojín, BUDESCU IOAN – vojín, BUDICA MARIN – vojín, BULGA CONSTANTIN – četař, BULIGEA D. IOAN – vojín, BUNITĂU MACA – kapitán, BURABU MARIN – vojín, BURILEANU GHEORGHE – vojín, BUROLEANU GHEORGHE – četař, BURSUC VASILE – vojín, BURTOIN CONSTANTIN – vojín, BUSEN I. MATAN – vojín, BUSNIOC NICOLAE – vojín, BUTARU MIHAIL – vojín, BUTARU PAVEL – vojín, BUTUCEA NICOLAE – četař, BUZATU GAVRILA – vojín, BUZATU STAN – desátník, CALARISI N. – vojín, CALIAN IOAN – vojín, CALINESCU DUMUTRU – vojín, CALOIANU POMPILIU – svobodník, CAN DUMITRU – vojín, CANCA GHEORGHE – vojín, CANCIU DIMA – vojín, CANTA DUMITRU – četař, CANTEMIR IOAN – desátník, CAPACI GHEORGHE – četař, CAPOTA ROMAN – vojín, CARACU CONSTANTIN – vojín, CARBONARU GHEORGHE – desátník, CARIANOPOL ANASTASE – desátník, CARTLA GHEORGHE M. – vojín, CATANUS GHEORGHE – vojín, CATUT ALEXANDRU – vojín, CATUTO ANTON – vojín, CATU VASILE – vojín, CARSTOV D. TUDOR – svobodník, CARTOIAJAN – podporučík, CARTOJAN MARIN – podporučík, CALDARARU VASILE – vojín, CĂLDĂRARU DUMITRU – vojín, CĂLIN DUMITRU – vojín, CĂPRARITĂ VASILE – vojín, CĂTĂNESCU JIRUNLASI – vojín, CĂRLINGERU NICOLAE – vojín, CĂMPEANU CONSTANTIN – desátník, CĂRLIG LUCA – vojín, CĂRLIG ROMULUS – desátník, CEARUGIN VLAD – podporučík, CEASEN GHEORGHE – desátník, CEASU GHEORGHE – desátník, CERNAT JAN – vojín, CHELAZE IOAN – vojín, CHIABURU RADU – vojín, CHICIN SPIREA – vojín, CHICHI ŞTEFAN – vojín, CHILA ALEXANDRU – vojín, CHILAD IOAN – vojín, CHIOREANU TUDOR – četař, CHIPER LAZAR – vojín, CHIRIAC GHEORGHE – četař, CHIRIAC ST. IOAN – vojín, CHIRITĂ DUMITRU – vojín, CHIRITĂ MIHAI – vojín, CHITA IOAN – vojín, CHITĂ VASILE – vojín, CH. IOAN – desátník, CHIZELA ŞTEFAN – vojín, CIFU VASIEL – vojín, CIMPEANU GHEORGHE – vojín, CIMPOIESCU AVRAM – vojín, CIMPSANI NICOLAE – svobodník, CIOBANU ALEXANDRU – vojín, CIOBANU DUMITRU – vojín, CIOBANU DUMITRU – vojín, CIOBETARU – vojín, CIOBOTARU – vojín, CIOBOTARU IOAN – četař, CIOC MARIN – vojín, CIOPLEA IOAN – vojín, CIOVEANU ION – vojín, CISMARU MIHAI – vojín, CIUCA THEODOR – vojín, CIUCURESCU GRIGORE – vojín, CIUPERCSANU STAN – četař, CIUPILĂ GHEORGHE – vojín, CIURANIUC NICOLAE – vojín, CIUREA ŞTEFAN – vojín, COANDA DUMITRU – desátník, COANTĂ PETRU – rotný, COBZARU MIHAI – vojín, COCAR CONSTANTIN – vojín, COCIOARBA CONSTANTIN – rotný, COCOCEA VICTOR – vojín, CODREANU ROMULUS – vojín, CODRESIN JUSTIN – vojín, COJOC DUMITRU – vojín, COJOCARU CONSTANTIN – vojín, COJOCARU ION – desátník, COJOCARU NICOLAE – četař, COJOCARU NICOLAE – četař, COJOCARU OPREA – vojín, COJOCARU VASILE – rotný, COJOCARU VASILE – vojín, COMA TOMA – četař, COMĂNOIU GHEORGHE – rotný, CONDREA DUMITRU – rotný, CONSTANTIN DUMITRU – svobodník, CONSTANTIN IOAN – poddůstojník, CONSTANTIN N. ION – vojín, CONSTANTIN NICOLAE – vojín, CONSTANTIN NICOLAE – svobodník, CONSTANTIN ZIDOR – vojín, CONSTANTINESCU NICOLAE – poručík, CORCIANA MARIN – podporučík, CORDAN PROFIM – vojín, CORNEA CONSTANTIN – vojín, CORNEA P. IOAN – vojín, CORTCIANU MARIN – podporučík, CORTIG NICOLAE – vojín, COSMA DOBRE – vojín, COSMA ION – vojín, COSTACHE C. ANTON – vojín, COSTACHE GHEORGHE – rotný, COSTACHE JEAN – vojín, COSTACHE MARIN – vojín, COSTACHE MARIN – vojín, COSTAN GRIGORE – rotný, COSTEA ALEXANDRU – desátník, COSTEA GHEORGHE – četař, COSTICĂ MIHAI – kapitán, COSTINAS MIRCEA – vojín, COT ION – vojín, COTA NICOLAE – desátník, COTOI GHEORGHE – desátník, COVACI FLOREA – vojín, CRACĂ FLOREA – vojín, CRĂCIUN FL. – svobodník, CRECU IOACHIM – podporučík, CRETU EUGEN – podporučík, CRETU GHEORGHE – vojín, CRISAN PAVEL – vojín, CRISTEA CONSTANTIN – vojín, CRISTEA DIMITRU – vojín, CRISTEA ION – vojín, CRISTEA D. IOAN – vojín, CRISTEA NICOLAE – vojín, CRISTEA PETRE – desátník, CRISTEA VASILE – vojín, CRISTEA IOAN – vojín, CRISTIAN VASILE – svobodník, CROITORI ION – poddůstojník, CROPAR ŞTEFAN – vojín, CROS BUDUCANU – četař, CURUS EFTIMIE – vojín, CUSTAV STELEA – vojín, CUTAR IOAN – vojín, DAIA DUMITRU – vojín, DAMASCHIN IOAN – vojín, DAMIAN GRIGORE – desátník, DAMIAN IOAN – desátník, DANCIU GHEORGHE – vojín, DANCIU GHEORGHE – vojín, DANE A. ROMAN – vojín, DANGE DUMITRU – vojín, DARUVARU CONSTANTIN – vojín, DASOA VASILE – vojín, DAVID D. IOAN – desátník, DAVID ŞTEFAN – vojín, DEDEA OCTAVIAN – poručík, DEDU GHEORGHE – četař, DELEANU PETRE – vojín, DELNITA CONSTANTIN – vojín, DELTA ILIE – vojín, DERJACH SERGHIE – rotný, DIACONU IOAN – rotný, DILARIU GHEORGHE – vojín, DIMA MIHAI – vojín, DIMITRACHE ILIE – vojín, DIMITRIU C. – četař, DINCA CONSTANTIN – vojín, DINCA NICOLAE – vojín, DINU TRAIAN – desátník, DINU ŞTEFAN – svobodník, DITONIU IOAN – vojín, DOBRE MARIN – četař, DOBREANU IOAN – svobodník, DOCHIANU DUMITRU – svobodník, DODA IOAN vojín, DODOACA GRIGORE - vojín, DOGARU THEODOR – vojín, DOIU PETRU – desátník, DOMITA ION – vojín, DOMNICA PETRE – vojín, DOROFTEI CONSTANTIN – svobodník, DOROBANTU NICOLAE – rotný, DRAGOMIR IOAN – vojín, DRAGOMIR MIHAIL – vojín, DRAGOMIR ŞTEFAN – desátník, DRAGU NICOLAE – vojín, DRAVICEANU GHEORGHE – desátník, DRĂGAN SANDU – desátník, DRĂGAN IULIAN – četař, DRĂGAN SANDU – četař, DRĂGAN GHEORGHE – vojín, DRĂGAN NICOLAE – vojín, DRĂGAN ŞTEFAN – vojín, DRĂGHICI STAN – kapitán, DRĂGOI IOAN – vojín, DUCAN X. – vojín, DUMINICA DUMIRU – desátník, DUMITRU FRANZ – vojín, DUMITRU GRIGORE – vojín, DUMITRU IOAN – vojín, DUDU ALEXEI – vojín, DUGALESCU PETRE – vojín, DUMITRA ALEXANDRU – vojín, DUMITRACHE CONSTANTIN – desátník, DUMITRACHE V. – vojín, DUMITRU ANTON – vojín, DUMITRU ION – vojín, DUMITRU JOSUB – vojín, DUNA CONSTANTIN – vojín, DUNA MIHAI – vojín, DURAC GHEORGHE – desátník, DURBA GHEORGHE – vojín, EFTIMESCU IOAN – podporučík, EFTIME DIONISIE – vojín, EFTIMIU IOAN – vojín, ENACHE CONSTANTIN – desátník, ENACHE CONSTANTIN – vojín, ENACHE CONSTANTIN – vojín, ENACHE NICOLAE – rotný, ENACHI NICOLAE – vojín, ENE ŞTEFAN – vojín, EPURAN MARIN – desátník, EREMIA MATEJ – desátník, ESCANU V. AUREL – vojín, FIERA GHEORGHE – vojín, FILIP BARBU – vojín, FLOREA BORECU – vojín, FLOREA CRETU – vojín, FLOREA GHEORGHE - četař, FLOREA GHEORGHE – vojín, FLORICA A. VICTOR – rotný, FLUTURE MARIN – vojín, FILIMON TRAIAN – vojín, FILIP VASILE – vojín, FIR CONSTANTIN – svobodník, FRATESCU NICOLAE – vojín, FRIGOILU VICTOR – desátník, FRINGU NICOLAE – svobodník, FRINTASCU CIHINA – vojín, FRUNT FLORUT – vojín, FOLGOS MARIN – vojín, GABRIEL TULON – četař, GADINTA ŞTEFAN – vojín, GALAC NICOLAE – vojín, GARNAR IOAN – vojín, GARNITA TANASE – svobodník, GASLU VASILE – vojín, GAVJAN IOAN – svobodník, GAVRILA CONSTANTIN - vojín, GAVRILĂ CONSTANTIN - vojín, GAVRILĂ CONSTANTIN - vojín, GAVRILĂ CONSTANTIN - vojín, GĂITAN GHEORGHE – desátník, GĂLUT THEODOR – vojín, GĂSCA ANZINICA – rotný, GEAMAN IOAN – desátník, GEARA IORDAN – vojín, GERCANA T. – vojín, GIULEAN ILIE – vojín, GIURGIN IOAN – vojín, GHEBAE ION – vojín, GHEORGHE – vojín, GHEORGHE BOGDAN – vojín, GHEORGHE CALISTRAT – vojín, GHEORGHE CONSTANTIN – poručík, GHEORGHE CONSTANTIN – vojín, GHEORGHE IOAN – vojín, GHEORGHE MARIN – vojín, GHEORGHE NICOLAE – vojín, GHEORGHITĂ ARMITUR – vojín, GHEORGHITĂ TRAIAN – vojín, GHEORGHITĂ NAN – vojín, GHEORGHIU G. AUREL – poručík, GHETU C. VASILE – četař, GHITA GVICA – vojín, GHIZDAVU IOAN – četař, GLAVAN VASILE – vojín, GLOSAN PETRE – desátník, GOARDA DUMITRU – vojín, GOGOLIU IOAN – vojín, GOICEANU IULIUS – desátník, GOSTOIU MARTIN – desátník, GRADINARU G. ION – četař, GRECU TOMA – svobodník, GREGORES DMETROVICI NIC. – vojín, GRETA EUGEN – vojín, GRIGORE DUMITRU – vojín, GRIGORIE TUDOR – vojín, GROS BAT – vojín, GRUGRU – vojín, GRUMĂZESCU MIRCEA – podporučík, GUGU D. MARIN – desátník, GULCER IOAN – vojín, GURALIU NICOLAE – vojín, GURALIU NICOLAE – svobodník, GURTI MATEI – vojín, GUSADU VICTOR – vojín, GUSATU VICTOR – vojín, GUTHA CAROL - vojín, GUTU NICOLAE – desátník, HAMOCEANU CONSTANTIN – vojín, HANDEA MIHAI – vojín, HAPA ION – vojín, HAUM MIHAI – rotný, HEIDUC FLORIAN – rotný, HENEDARU IOAN – desátník, HERCULEA IOAN – vojín, HERESTEANU DUMITRU – vojín, HONTA VASILE – vojín, HOTER PETRU – vojín, HRISCU GRIGORE – vojín, HURTOIN IOAN – vojín, HUSEIN ISMAIL – vojín, IACOB MARIN – svobodník, IANCU ALECU – vojín, IANCU GHEORGHE – vojín, ICA NICOLAE – vojín, ICHIM GHEORGHE – vojín, ICHIM I. RADU – desátník, IFRIM DUMITRU – vojín, IGNAT ION – vojín, IGNAT PETRE – vojín, ILIE CALIN – desátník, ILIE GHORGHE – svobodník, ILIE PAVEL – podporučík, ILINCA ALEXANDRU – vojín, ILIUTA ILIE – desátník, INULESCU TRAIAN – vojín, IOAN CONSTANTIN – vojín, IOAN M. – vojín, IOAN T. GHEORGHIE – svobodník, IOAN PETRE – četař, IOAN VASILE – vojín, ION TRAIAN – vojín, IONESCU GHEORGHE – vojín, IONICĂ CONSTANTIN – desátník, IONITĂ ANDREI – desátník, IONITĂ GHEORGHE – vojín, IONITĂ DUMITRU – vojín, IONITĂ NICOLAE – vojín, IORDACHE GHEORGHE – vojín, IORDACHE IOAN – vojín, IORDACHE ION – vojín, IORDACHE TRAIAN – rotný, IORGA AVRAM – vojín, IORGA VICTOR – vojín, IOSIF DUMITRU – vojín, IOVI NICOLAE – svobodník, IPOS FLOREA – vojín, ISAC GRIGORE – vojín, IVAN ANTON – vojín, IVAN IOAN – četař, JALBA ŞTEFAN – desátník, JANCU FRANT – vojín, JEFERAU ION - vojín, JELERU V. VASILE – vojín, JIANU GHEORGHE – vojín, JITARU GHEORGHE – vojín, JILET TIVA – vojín, JOJAC ION – svobodník, JOVA TUDOR FRANTISEK – vojín, JUGAN ALEXANDRU – vojín, JEMELEA ŞTEFAN – vojín, KIELOVSKY BENEDIKT – vojín, LABOS TUDOR – vojín, LAICEA M. STERIE – svobodník, LAURIC VASILE – vojín, LAZA NICOLAE – rotný, LAZĂR CONSTANTIN – desátník, LAZĂR N. CONSTANTIN – vojín, LĂCEANU RADU – vojín, LĂTARESCU GHEORGHE – vojín, LECA VASILE – rotný, LEFTER GHEORGHE – rotný, LEFTER IOAN – podporučík, LEFTER ION – podporučík, LENCUTIA IOAN – četař, LEHGHEL NICOLAE – vojín, LETCI GHEORGHE – kapitán, LETEA GHEORGHE – desátník, LEU DUMITRU – vojín, LICIU GHEORGHE – vojín, LIDORSU CONSTANTIN – vojín, LINCIA CTIN MARIN – desátník, LIUIERCEA STAN – vojín, LORENT GHEORGHE – svobodník, LUCAN IOAN – desátník, LUNCEA AUREL – vojín, LUNGU ACHIM – podporučík, LUNGU EMIL – podporučík, LUNGU GRIGORE – desátník, LUNGU ŞTEFAN – desátník, LUPEA CONSTANTIN – vojín, LUPESCU ŞTEFAN – vojín, LUPSA VALERIU – desátník, LUPSA GHEORGHE – vojín, LUPU GHEORGHE – desátník, LUPU V. NICOLAE – desátník, LUPU VASILE – svobodník, IUSEIM S. NEMET – vojín, MADREA VICTOR – vojín, MADVESCHI VALERIE – vojín, MAESTRA KINDTAIN – vojín, MAFTEI FLOREA – svobodník, DR. MAGA SANDA ALBERT – vojín, MAGDA IVAN – vojín, MAGDA ION – svobodník, MAGET AUREL – vojín, MAGIAR MARCU – vojín, MAI TRAIAN – četař, MAIOGA IOAN – svobodník, MAIR AUGUSTIN – vojín, MALIN ALEXANDRU – VOJÍ, MALIN DUMITRU – desátník, MANEA CONSTANTIN – vojín, MANEA D. – vojín, MANEA ION – vojín, MANIU ŞTEFAN – vojín, MANOLASCHE GHEORGHE – desátník, MANOLE GHEORGHE – vojín, MARIN PRADA – četař, MAXIM AUREL – vojín, MAZILU VASILE – vojín, MĂRCULESCU MARIAN – vojín, MARE CLICOR – vojín, MARE CLICOR – vojín, MARES ION – vojín, MARGOL GHEORGHE – vojín, MARIE IOAN – vojín, MARIN ANTON – svobodník, MARIN CONSTANTIN – vojín, MARIN CONSTANTIN – vojín, MARIN V. GHEORGHE – vojín, MARINATIU EMANOIL – vojín, MARINCA VASILE – vojín, MARINCIU IOAN – vojín, MARINICA HARALAMBIE – vojín, MARINOIU EMIL – vojín, MARMANTU BELA IOAN – vojín, MAROU IOAN – vojín, MARSOVU ION – vojín, MARTIN ION – vojín, MARTINESCU IOAN – vojín, MATACHE CONSTANTIN – vojín, MASLINA CONSTANTIN – desátník, MATEI ION – vojín, MATEI LACHE – rotný, MATEI MARIN – svobodník, MATEI PETRE – vojín, MATEI VASILE – vojín, MATOESCU GHEORGHE – vojín, MĂGUREANU CONSTANTIN – vojín, MANDRUT IOAN – vojín, MEDREA ADAM – vojín, MEFA RUKMADIN – podporučík, MELBAN NICOLAE – vojín, MELDIN GHEORGHE – vojín, MEREUTA CONSTANTIN – vojín, MERLUSCA I. CONSTANTIN – vojín, MEZA ROCDENIN – podporučík, MICA OPREA – vojín, MICĂ ŞTEFAN – vojín, MICU ILIE – vojín, MICU VASILE - vojín, MICULUS VASILE – vojín, MIDROY GRIGORE – desátník, MIHAI N. CONSTANTIN – desátník, MIHAI DUMITRU – vojín, MIHAI FRANZ – vojín, MIHAI ION – vojín, MIHAI MARIN – vojín, MIHAI VASILE – desátník, MIHALACHE R. IOAN – vojín, MIHAILA GHEORGHE – vojín, MIHAILA PETRE – vojín, MIHĂILESCU ŞTEFAN – vojín, MILĂESCU IGOR – desátník, MILEA GHEORGHE – vojín, MILER IOSIF – desátník, MILICA DUMITRU – vojín, MILITARU ION – vojín, MILOSESCU ACHIM – vojín, MIRCEA NICOLAE – desátník, MIRON GANES – vojín, MIRON MACI – vojín, MIRONESCU IULIEN – podporučík, MITEA C. IOAN – vojín, MITITEANU IOAN – vojín, MITITELU STANCU – vojín, MITRACHE DUMITRU – vojín, MITRAN MARIN – desátník, MITREI GHEORGHE – vojín, MITRICA PAVEL – vojín, MITROI MARIN – desátník, MIU PAVEL – vojín, MOCA ION – vojín, MOCANU FLOREA – vojín, MOCIORNITA GHEORGHE – podporučík, MOGA MIHAI – vojín, MOICEANU HARALAMBIE – vojín, MOISE GHEORGHE – četař, MOISE D. IOAN – vojín, MOLDOVAN IOAN – vojín, MOLED ILIE – vojín, MOLTOR P. TUDOR – vojín, MONARANU IOAN – vojín, MORARIU ION – vojín, MORARU IOAN – VOJÍ, MORARU PETRE – vojín, MORCAN GHEORGHE – vojín, MOROCIU ŞTEFAN – četař, MOSOIU PETRE – vojín, MUCEOIN VASILE – vojín, MUNTEANU IOAN – četař, MURGOCI IOAN – vojín, MUSTAPA ILIE – desátník, MUSTEANU GHEORGHIE – vojín, MUSAT IOAN – vojín, MUTEA ALEXANDRU – vojín, MUTOVA PETRE – vojín, NACTU MIRCEA – podporučík, NACU MIHAI – poručík, NACUC ION – desátník, NAE V. CONSTANTIN – rotný, NAE DUMITRU – vojín, NAGUDA NICOLAE – vojín, NAIMOV NICOLAE – vojín, NANU MIHAI – desátník, NAUM MIHAI – rotný, NĂSTASE C. IOAN – vojín, NĂSTASE VASILE – podporučík, NĂSTRUT V. IOAN - vojín, NĂTĂRĂU IOAN – vojín, NEACŞU ION – vojín, NEACŞU PANAIT – vojín, NEDELCU NICOLAE – vojín, NEGOI LINCU – svobodník, NEGOI PETRE – desátník, NEAGU MARIN – vojín, NEAGU NICOLAE – četař, NEAGU P. VALERIU – svobodník, NECURILIN IVAN – vojín, NEGREA PAVEL – vojín, NEGUN GABRIEL – vojín, NEGURA GHEORGHE – desátník, NEMAS AUGUSTIN – vojín, NEMISCUT BRAN – vojín, NERET SIR – vojín, NESENDORISAN GHEORGHE – vojín, NICA CONSTANTIN – vojín, NICA DRAGOMIR – vojín, NICHIFOR ION – vojín, NICHIFOR NICOLAE – četař, NICULESCU TUDOREL – vojín, NICULITĂ VASILE – svobodník, NICOARĂ I. ALFRED – podporučík, NICODIM IOAN – četař, NICOLA NICOLAE – četař, NICOLA SUCIE – vojín, NICOLAE ARON – vojín, NICOLAE GHEORGHE – četař, NICOLAE NICOLAE – četař, NICOLAE SIMION – vojín, NICOLAE STAN – desátník, NICOLAI DAN – desátník, NICOLAI VASILE DAN – vojín, NICULESCU STANISLAV – vojín, NIRON GROGORE – svobodník, NITA ILIE – poručík, NITA ION – vojín, NISTOR MARIN – vojín, NISTOR MARIN - vojín, NISTOR MARIN – vojín, NISTOR VASILE – vojín, NISTORAN GHEORGHE – vojín, NISTOR VASILE – vojín, NITU GHEORGHE – vojín, NITU IVAN – desátník, NONEA STELIAN – podporučík, NUTĂ S. IOAN – vojín, OLARIU VICTOR – vojín, OLTEANU FREAN – vojín, OLTEANU NICOLAE – vojín, OMER CONSTANTIN – svobodník, OMER RASIM – četař, OMER RASIN – četař, OPRCIU MIRCEA – desátník, OPREA CONSTANTIN – četař, OPREA CONSTANTIN – vojín, OPREA CHIRU – vojín, OPREA D. NICOLAE – desátník, OPREA DUMITRU – desátník, OPREA DUMITRU – vojín, OPREA IOAN – desátník, OPREA IOAN – vojín, OPREA IOAN – vojín, OPREA ION – vojín, OPREA PETRE – vojín, OPREA PETRE – vojín, OPREA STAN – vojín, OPREA VASILE – vojín, OPRICA TEODOR – vojín, OPRISA IOAN – desátník, ORGA CORNEL – vojín, OSTAPCIUC IOAN – vojín, OSTEANU EMIL – vojín, OVIDENI GHEORGHE – vojín, OVINTENEATU THEODOR – vojín, OXECONTI ROSAIDAN – vojín, OZUM ALEXANDRU – vojín, PAERVU NICOLAE – vojín, PALADE DUMITRU – vojín, PALADE DUMITRU – vojín, PALADE IOAN – vojín, PANAIT N. IANCU – vojín, PANAIT MIHAI – četař, PANĂ NICOLAE – desátník, PANIANESCU DUMITRU – vojín, PANCIN ION – vojín, PANCU C. – četař, PANDIN DUMITRU – vojín, PANESU VASILE – vojín, PANOS PETRE – vojín, PAPONA ION – desátník, PAPUC ŞTEFAN – vojín, PARASCHIV IOSIF – svobodník, PARASCHIV PETRE – vojín, PARASCHIV ŞTEFAN – svobodník, PARLEA VERONEL – vojín, PARNIC N. IANEU – vojín, PASCU VASILE – vojín, PASTAG NICOLAE – desátník, PATO MARIN – vojín, PATRICHI VASILE – vojín, PAVEL ION – vojín, PAVELESCU ŞTEFAN – vojín, PĂDUREA GHEORGHE – desátník, PĂNALUCĂ GHEORGHE – vojín, PĂSTRĂVAN D. – vojín, PĂTRAŞCU SIMION – desátník, PĂTRAŞCU SIMION – vojín, PĂUN GHEORGHE – vojín, PĂUN MARIN – vojín, PĂUN ŞTEFAN – vojín, PĂUNESCU DUMITRU – vojín, PĂNZARU – vojín, PĂRVAN DUMITRU – rotný, PĂRVAN MARIN – vojín, PĂRVU GHEORGHE – vojín, PĂRVU ŞTEFAN – vojín, PESCARU CONSTANTIN – vojín, PESTOVEANU T. NICOLAE – vojín, PETAU ZAHARIE – vojín, PETCU GHEORGHE – svobodník, PETRARU CONSTANTIN – vojín, PETRE A. IOAN – poručík, PETRE DIMITRU – vojín, PETRE CH. DUMITRU – vojín, PETRE GHEORGHE – vojín, PETRE L. VASILE – vojín, PETRESCU EUGEN – rotný, PETRESCU EUGEN – rotný, PETRESCU MARIN – vojín, PETRESCU VASILE – vojín, PETREV MARIN – poddůstojník, PETROSANT IVAN ARAD – vojín, PETRUC CH. ILIE – rotný, PETRU DUMITRU – desátník, PETRU MATEI – vojín, PETRUT P. GHEORGHE – desátník, PICRUT GHEORGHE – vojín, PICU IOAN J. – desátník, PIERCEA COSTINA – vojín, PIETROI GHEORGHE – četař, PILAS VIRGIL – podporučík, PINTILIE IOAN – vojín, PIONIER TOMA – desátník, PISACARD CONSTANTIN – vojín, PISLEA MARES – vojín, PITIGOI CONSTANTIN – vojín, PITU DOBRE – vojín, PLACINTĂ ILIE – vojín, POCNEANU DUMITRU – vojín, POICI EUGEN – vojín, POPA DUMITRU – svobodník, POPA GHEORGHE – rotný, POPA IOAN – vojín, POPA IOAN – vojín, POPA IOAN – poručík, POPA IOAN – poručík, POPA IOAN – vojín, POPA IOAN – vojín, POPA LACHE – vojín, POPA NICOLAE – vojín, POPA TUDOR – vojín, POP I. IOAN – vojín, POPESCU AGRETIN – poručík, POPESCU ARGHIR – vojín, POPESCU GHEORGHE – četař, POPESCU IOAN – vojín, POPESCU IOAN – vojín, PORIOVITA VASILE – desátník, POSTELNICU DUMITRU – vojín, POSTOLACHE ION – vojín, POTOP NICOLAE – vojín, PRANCU CLAUDIU – rotný, PREDA P. EUGEN – desátník, PREDA ILIE – svobodník, PREDA MARIN – vojín, PREDA NICOLAE – četař, PREDA NICOLAE – svobodník, PREDA NICOLAE – vojín, PREDOI VIRGIL – četař, PREDULETE DUMITRU – vojín, PREJBAN D. – vojín, PREPELITA IOAN – vojín, PRIA ION – vojín, PRICOP IOAN – vojín, PRIVATU AGAPIE – vojín, PRODAN GHEORGHE – vojín, PROFIRU GHEORGHE – svobodník, PROFITOR TUDOREANU – vojín, PUCA MIHAI – vojín, PUNZU IVAN – vojín, PUSCAS NICODIN – vojín, PUSCASU CONSTANTIN – desátník, PUPAZA DUMITRU – vojín, RABAGIA GHEORGHE – podporučík, RABEN NICOLAE – vojín, RACEU ALEXANDRU – vojín, RACHER ION – vojín, RADILIAN TRAIAN – podporučík, RADOSLAV ILIE – vojín, RADU CONSTANTIN – vojín, RADU GHEORGHE – desátník, RADU GRIGORIE – podporučík, RADU ILIE – desátník, RADU D. RADU – vojín, RAFA NICOLAE – vojín, RAMON VASILE – vojín, RANDESCU ION – desátník, RANJA H. MARIN – vojín, RASCA DUMITRU – vojín, RASCA DUMITRU – vojín, RĂDULESCU CONSTANTIN – major, RĂDULESCU ION – vojín, RĂDULESCU TRAIAN – podporučík, RĂPRARU NICOLAE – vojín, REBERECHT STAN – rotný, RECEA ENACHE – vojín, RECU VASILE – vojín, REIN ARGHIR – svobodník, RERCEANU VICTOR – vojín, REŞCA VICTOR – vojín, RIZEA ION – vojín, ROBIC OSIFE – vojín, ROBITU DUMITRU – vojín, ROBU IOAN – svobodník, ROCEANU GHEORGHE – četař, ROGA PETRE – vojín, ROMAN CONSTANTIN – svobodník, ROMAN CONSTANTIN – vojín, ROMILA ION – vojín, ROMOŞAN MATEI – rotný, RONCEA DUMITRU – vojín, RONCU PAVEL – vojín, ROSEA ALEXANDRU – rotný, ROŞIU IOAN – desátník, ROSCULET IOAN – vojín, ROSU ALEXANDRU – rotný, ROSU GHEORGHE – četař, ROSU MARIN – vojín, ROTARU N. GHEORGHE – vojín, ROVINARU TUDOR – vojín, RUANU PETRE – vojín, RUBLEA AUREL – desátník, RUJANACHI ANTON – desátník, RUSĂNESCU ZAHARIA – vojín, RUSU ION – vojín, RUSU MARIN – vojín, RUTĂ MARIN – vojín, SABUS IACOB – vojín, SACELEANU IOAN – podporučík, SACELEANU ION – podporučík, SAMSON GHEORGHE – rotný, SANDU IOAN – vojín, SANDU IOAN – vojín, SANDU LAURENTIU – vojín, SANDU MIHAIL – vojín, SANDU PETRE – vojín, SASU ILIE – vojín, SAVA MIHAI – vojín, SAVU ADRIAN – vojín, SĂRABU DUMITRU – vojín, SĂVULESCU ION – vojín, SĂRBU GHEORGHE – vojín, SECĂLEANU IOAN – podporučík, SEIDNER HANS DANIEL – četař, SERB ALEXANDRU – podporučík, SERB ALEXANDRU – podporučík, SERBAN HARALAMBIE – vojín, SCHIMBIBINSCHI GHEORGHE – kapitán, SCUTURICI PETRE – vojín, SIFTAN ALEXANDRU – vojín, SILVESTRU ŞTEFAN – podporučík, SIMA ALEXANDRU – vojín, SIMION GRIGORE – desátník, SIMIONESCU GHEORGHE – vojín, SIMIONESCU IOAN – vojín, SIMUT ION – vojín, SINCA TEODOR – desátník, SINCU NICOLAE – vojín, SIORYHE HAGA – vojín, SLAMOIU CONSTANTIN – rotný, SNECNE DUMITRU – vojín, SOARE GHEORGHE – desátník, SOLOMON C. NICOLAE – vojín, SOTREANU PETRE – vojín, SOZU CONSTANTIN – vojín, SPĂTĂRELU M. STAN – četař, SPIRION IOAN – vojín, SPRANCENATU – vojín, STAICU – svobodník, STAN – vojín, STAN ALEXANDRU – podporučík, STAN ALEXANDRU – podporučík, STAN AUREL – svobodník, STAN GHEORGHE – desátník, STANCOVICI TUDOR – vojín, STANCU DUMITRU – vojín, STANCU STAN – vojín, STANCA NICOLAE – podporučík, STĂNCULET SIMION – vojín, STĂNESCU ALEXANDRU – vojín, STĂNICA GHEORGHE – vojín, STĂNCĂ IVAN – vojín, STEFAN CONSTANTIN – desátník, STEFAN NICOLAE – vojín, STEFANY ŞTEFAN – desátník, STEFANESCU NICOLAE – rotný, STINGACIU ANDREI – svobodník, STINGA NICOLAE – vojín, STOENICA NICOLAE – svobodník, STOICA DUMITRU – vojín, STOICA FRANZ – vojín, STOICA GHEORGHE – vojín, STOICA IOAN – desátník, STOICA PETRE – svobodník, STOICA TRAIAN – vojín, STOICA TUDOR – vojín, STOICESCU CONSTANTIN – vojín, STOISOR GAVRILA – vojín, STOREUL GHEORGHE – vojín, STRAE EUGEN – vojín, STRUNGARU ARCADIE – podporučík, STRUNGARU ARCHIE – podporučík, SUDOM NICOLAE – vojín, SUGARU EMANOIL – četař, SULEA TEODOR – vojín, SUPUREL FLORIAN – vojín, SOTA PETRU – vojín, ŞERBAN IOAN – četař, ŞERBAN RUDOLF – vojín, ŞERBĂNESCU S. – vojín, ŞTEFAN CONSTANTIN – vojín, ŞTEFAN FLORIN – kapitán, ŞTEFAN MARIN – desátník, ŞTEFAN NICOLAE – vojín, ŞTEFLEAC CONSTANTIN – svobodník, ŞOVĂIALA VIRGIL – desátník, TACHE INALTU – vojín, TARAU M. ZAHARIA – desátník, TARCOV RADU – svobodník, TAVANFIL CONSTANTIN – vojín, TATU IOAN – vojín, TĂBĂCARU PAVEL – rotný, TĂBĂCARU PETRE – rotný, TĂNASE DUMITRU – vojín, TĂNASE NICOLAE – vojín, TĂNASE VASILE – vojín, TĂRĂBOACĂ GHEORGHE – vojín, TATARU VASILE – vojín, TATARU VASILE – vojín, TEODOR CONSTANTIN – četař, TEODOR MARIN – svobodník, TEODORESCU CONSTANTIN – vojín, TEODORESCU DUMITRU – vojín, TEODORESCU FILIMON – poddůstojník, TEODORESCU IOAN – četař, TEODORESCU JAN – vojín, TIBULBAC NICOLAE – desátník, TIGLEA CONSTANTIN – desátník, TIGLIE CONSTANTIN – desátník, TINCU GHEORGHE – rotný, TINEA D. – vojín, TIRICAN AD. VASILE – vojín, TITIRICA CONSTANTIN – vojín, TOADER MARIAN – desátník, TOESCU ANTON – svobodník, TOGOL GHEORGHE – vojín, TOHĂNESCU DUMITRU – vojín, TOMA C. PETRE – svobodník, TOMA NICOLAE – vojín, TOMA NICOLAE – podporučík, TOMA STEFAN – desátník, TOMANESCU MARIN – vojín, TOSAN PRESUP – vojín, TRĂIALA IOAN – četař, TRANCA NICOLAE – vojín, TRANDAFIR CONSTANTIN – vojín, TRASCA VASILE – TRDEI STOICA – vojín, TRIMCA – podporučík, TRETA ALEXANDRU – četař, TROFIN CONSTANTIN – vojín, TRUTA IOAN – vojín, TUBIC FRANTISEK – vojín, TUDOR CONSTANTIN – vojín, TUDOR EMIL – vojín, TUDOR DUMITRU – vojín, TUDOR GHEORGHE – vojín, TUDOR GHEORGHE – vojín, TUDOR IOAN – rotný, TUDOR IOAN – vojín, TUDORACHE DUMITRU – vojín, TULVAN GRACIMU – vojín, TURCU GHEORGHE – četař, TUREAC ION – četař, TUSCU ILIE – vojín, TUSLUC IOAN – desátník, TARĂLUNGĂ MATEI – podporučík, TUGUL MARIN – vojín, TUGUI STAN – vojín, UDILĂ ION – vojín, UDREA AUREL – vojín, UICA GHEORGHE – vojín, UNGUREANU NICOLAE – desátník, UNGUREANU CONSTANTIN – svobodník, UNGUREANU LAZAR – rotný, UNGUREANU PETRE – vojín, URSU CAROL – četař, VACARU M. IOAN – vojín, VACHIU AUREL – rotný, VAJINEAC CONSTANTIN – rotný, VALEA NICOLAE – desátník, VALERICA ION – vojín, VALU GHEORGHE – vojín, VARNACEA NICOLAE – vojín, VASCU D. CORNEL – vojín, VASILACHE MIHAIL – rotný, VASILE ENACHE – četař, VASILE GHEORGHE – vojín, VASILE TRAIAN – vojín, VASILESCU DUMITRU – podporučík, VĂDUVA VICTOR – vojín, VĂNĂTORU GHEORGHE – vojín, VELEA CONSTANTIN – vojín, VELICU A. GRIGORE – četař, VESPE NICOLAE – svobodník, VIHOCEANU GHEORGHE – svobodník, VIJULIC ERON IOAN – rotný, VINOCEATU CONSTANTIN – svobodník, VINTILĂ GHEORGHE – desátník, VINTILĂ VASILE – desátník, VIRG PIGOS – vojín, VIRZU AUREL – vojín, VIŞAN ANGHEL – svobodník, VIŞAN ANGHEL – svobodník, VIŞAN CONSTANTIN – desátník, VIŞAN ION – vojín, VITĂ IOAN – desátník, VITĂNESCU IOAN – vojín, VYNTO VASILE – vojín, VLAD CONSTANTIN – svobodník, BASTINA ILIE – vojín, MIHAILA SAVA – vojín, VLAD GHEORGHE – svobodník, VLADIMIR IOAN – vojín, VLAICU AUREL – vojín, VLĂCEANU NICOLAE – desátník, VLĂDESCU ION – svobodník, VLĂDUT IOAN – vojín, VLĂSCEANU DIMITRIU – vojín, VLAŞCEANU DUMITRU – vojín, VOICILU – svobodník, VOICU DUMITRU – vojín, VOICU IOAN – vojín, VRABIE A. IOAN – podporučík, VRĂNCEANU IANCU – vojín, VULPE IOAN – vojín, ZACHILU PAVEL – četař, STANGA ANDREI – vojín, ZAHARIA GHEORGHE NIC. – vojín, ZAHARIA ION – vojín, ZAHAR TRAIAN – vojín, ZAHARIA GHEORGHE – vojín, ZAHARIA TUDOR – vojín, ZAMFIR CONSTANTIN – vojín, ZAMFIR TOMA – rotný, ZAVALEANU MARIAN – vojín, ZEANTA MARIN CONTIS – vojín, ZEICEANU CONSTANTIN – vojín, ZICA GHEORGHE – četař, ZIDAR CONSTANTIN – vojín, ZISU DUMITRU – vojín, ZILLMAN AUGUSTIN – vojín, ZLAT ION – svobodník, SORVA MIHAIL – vojín, TEODOR ADRIAN – četař

(neznámí padlí v obcích)
RATAJE – 1, SOBĚLICE – 1, ŠELEŠOVICE – 8, ZBOROVICE – 2, ZDOUNKY – 1, KOSTELANY – 1, ZLOBICE – 2, LUSTOPECNY – 1, HOSTĚNICE – 1, MIŇŮVKY – 1, POČENICE – 1, SKUHROV – 1, POLNÁ – 1, KŘÍDLA – 1, NOVÉ MĚSTO NAD M. – 1, RAČÍN – 1, VOJNŮV MĚSTEC -1, KRUCEMBURK – 1, JINAČOVICE – 1, BRNO – KOMÍN – 1, BRNO – ŘEČKOVICE – 1, BRNO – LÍŠEŇ – 1, BRNO – 27, ČESKÁ – 1, BRANKOVICE – 1, DRYSICE – 1, DRNOVICE – KRHOV – 1, LYSICE – 1, MORAVSKÉ KNÍNICE – 1, BÍLÁ – 1, HRANICE – 1, VLKOV – 1, MOŘICE – 2, VRCHOSLAVICE – 2, NĚMČICE – 3, KOJETÍN – 3, OPLOČANY – 20 (26 ?), KLOPOTOVICE – 4, ČELČICE – 40, KLENOVICE – 1, PIVÍN – 2, DOBROMILICE – 1, HRADČANY – 1, VRAHOVICE – 1, HRUBČICE – 7, VÍCOV – 1, ZLECHOV – 13, BUCHLOVICE – 1, KOSTELANY NAD M. – 1, SALAŠ – 1, ZLÁMANEC – 2, ČÁSTKOV – 1, NEDACHLEBICE – 1, BŘEZOLUPY – 2, MAŘATICE – 3, SPYTIHNĚV – 1, MILOTICE – 2, JEŽOV – 1, RATÍŠKOVICE – 5, SUDOMĚŘICE – 1, BZENEC – 3, MORAVSKÝ PÍSEK – 2, VESELÍ NA MORAVĚ – 1, OSTR. PŘEDMĚSTÍ – 2, STRÁŽNICE – 3, TVAROŽNÁ LHOTA – 3, KNĚŽDUB – 1, RADĚJOV – 2, ŽERAVINY - 4, TASOV – 9, KOZOJÍDKY – 1, HRUBÁ VRBKA – 2, KUŽELOV – 1, LOUČKA – 4, VELKÁ – 2, JAVORNÍK – 10, SUCHOV – 6, HRADČOVICE – 1, ŠUMICE – 3, PAŠOVICE – 1, SLAVKOV – 1, STRÁNÍ – 22, LOPENÍK – 1, SUCHÁ LOZY – 1, BYSTŘICE – 1, STARÝ HROZENKOV – 15, BOJKOVICE – 2, NEZDĚNICE – 1, BŘEZOVÁ – 46, LOUKY – 6, BŘEZNICE – 1, HOSTIŠOVÁ – 7, SAZOVICE – 3, TEČOVICE – 1, MALENOVICE – 4, LHOTA – 1, SLORNÉ – 2, LOUKA – 1, HORNÍ LIDEČ – 1
Poznámka:

CZE-6203-11042 Theodor Adrian, CZE-6203-11043 Moise Acpin, CZE-6203-11044 Avram Adam, CZE-6203-11045 Cornel Adam, CZE-6203-11046 Mihai Albotă ,CZE-6203-11047 Marin Albu, CZE-6203-11048 Ion Aldea, CZE-6203-11049 Ab. Petre Alexandrescu, CZE-6203-11050 Victor Alexandru, CZE-6203-11051 D. Ivan Alexe, CZE-6203-11052 Constantin Alexandresu, CZE-6203-11053 Ion N. Alexandru, CZE-6203-11054 Dumitru Ancu, CZE-6203-11055 Ioan Andras, CZE-6203-11056 Ilie Andrei, CZE-6203-11057 Ioan Andrei, CZE-6203-11058 Ioan Andrei, CZE-6203-11059 Ion Andreica, Ioan Andronie, CZE-6203-11060 Ion Andronache, CZE-6203-11061 Gheorghe Anghel, CZE-6203-11062 Vasile Anghel, CZE-6203-11063 Gheorghe Anghelescu, CZE-6203-11064 Constantin Anton, CZE-6203-11065 Dumitru Anton, CZE-6203-11066 Ioan Anton, CZE-6203-11067 Tănase Anton, CZE-6203-11068 Ioan Apostolache, CZE-6203-11069 Dumitru Apostol, CZE-6203-11070 Mihai Apostol, CZE-6203-11071 Ioan Arabelu, CZE-6203-11072 Nicolae Ardelecanu, CZE-6203-11073 Marin Ardreşescu, CZE-6203-11074 Simion Armindiceanu, CZE-6203-11075 D. Gheorghe Arsu, CZE-6203-11076 Gheorghe Arsu, CZE-6203-11077 Gheorghe Arthur, CZE-6203-11078 Pantelimon Atomei, CZE-6203-11079Ilie Aurel, CZE-6203-11080 Petre Aurel, CZE-6203-11081 Ioan Auvsulei, CZE-6203-11082 Ioan Avram, CZE-6203-11083 Iordache Avram, CZE-6203-11084 Mihail Avran, CZE-6203-11085 Axente, CZE-6203-11086 Ioan Babalău, CZE-6203-11087 Vasile Bacila, CZE-6203-11088 Gheorghe Baciu, CZE-6203-11089 Gheorghe Baciu, CZE-6203-11090 Gheorghe Baciu, CZE-6203-11091 Ioan Baciu, CZE-6203-11092 Nicolae Bacleseanu, CZE-6203-11093 Alexandru Bacherescu, CZE-6203-11094 Constantin Bacser, CZE-6203-11095 Ion Baditeanu, CZE-6203-11096 Martin Bagin, CZE-6203-11097 Ion Balaban, CZE-6203-11098 Gheorghe Balaci, CZE-6203-11099 Partenie Balci, CZE-6203-11100 Teodor Balin, CZE-6203-11101 Gheorghe Baltoga, CZE-6203-11102 Neagu Banaurs, CZE-6203-11103 Stoian Banu, CZE-6203-11104 Paul Barais, CZE-6203-11105 Ion Barascu, CZE-6203-11106 Ivan Vasile Barentean, CZE-6203-11107 Constantin Baston, CZE-6203-11108 Dumitru Băcanu, CZE-6203-11109 Francis Băcanu, CZE-6203-11110 Petre Băcanu, CZE-6203-11111 Ştefan Bădulescu, CZE-6203-11112 Aurel Băişceanu, CZE-6203-11113 Dumitru Bălan, CZE-6203-11114 Simion Bălânut, CZE-6203-11115 Nicolae Băltăteanu, CZE-6203-11116 Constantin Bănica, CZE-6203-11117 Neacşu Barbu, CZE-6203-11118 Ioan Bărbulescu, CZE-6203-11119 Gheorghe Bejan, CZE-6203-11120 S. Maro Belcea, CZE-6203-11121 Ioan Bercea, CZE-6203-11122 Achim Bercila, CZE-6203-11123 Dumitru Berhac, CZE-6203-11124 Miron Bersu, CZE-6203-11125 Nicolae Betla, CZE-6203-11126 Tudor Beţivu, CZE-6203-11127 Radu Bibeu, CZE-6203-11128 Nicolae Bilă, CZE-6203-11129 Gheorghe Bindoiu, CZE-6203-11132 Ioan Boata, CZE-6203-11133 Sebastian Boca, CZE-6203-11134 Bocan, CZE-6203-11135 Vasile Bocarna, CZE-6203-11136 A. Ioan Bogaciu, CZE-6203-11137 Dumitru Boghiu, CZE-6203-11138 Nicu Bogoi, CZE-6203-11139 Mihalache Boianu, CZE-6203-11140 Epifanius Boicu, CZE-6203-11141 Ioachim Bojau, CZE-6203-11142 Victor Bojeru, CZE-6203-11143 Milea Bolboceanu, CZE-6203-11144 P. Aurel Boldescu, CZE-6203-11145 Vasile Bolezan, CZE-6203-11146 Nicolea Bombescu, CZE-6203-11147 Traian Bonchis, CZE-6203-11148 Marin Bondoc, CZE-6203-11149 Gheorghe Borceanu, CZE-6203-11150 Grigore Bore, CZE-6203-11151 N. Ioan Boros, CZE-6203-11152 Ilie Bortină, CZE-6203-11153 Dumitru Bosca, CZE-6203-11154 Ivan Bota, CZE-6203-11155 I. Constantin Botezatu, CZE-6203-11156 Ioan Botog, CZE-6203-11157 Ioan Biriş, CZE-6203-11158 Ion Biţu, CZE-6203-11159 Alexandru Bizgan, CZE-6203-11160 Simion Blaga, CZE-6203-11161 Gheorghe Blenovici, CZE-6203-11162 Ioan Blidut, CZE-6203-11163 Iulian Boasa, CZE-6203-11164 Gheorghe Bouaru, CZE-6203-11165 Ilie Braciu, CZE-6203-11166 Emilian Bradec, CZE-6203-11167 Andrei Braga, CZE-6203-11168 Ilie Braicu, CZE-6203-11169 Ch. Stan Bratosin, CZE-6203-11170 Mihailache Brăileanu, CZE-6203-11171 Gheorghe Brăilociu, CZE-6203-11172 Dumitru Brânzilă, CZE-6203-11173 Busuioc Brosaro, CZE-6203-11174 Iorgu Bucătaru, CZE-6203-11175 Nită Bucuta, CZE-6203-11176 Ion Buda, CZE-6203-11177 Roman Buda, CZE-6203-11178 Vasile Budacu, CZE-6203-11179 Alexandru Budeiu, CZE-6203-11180 Iacob Bubes, CZE-6203-11181 Radu Bucăţică, CZE-6203-11182 Simion Bucur, CZE-6203-11183 Ioan Budescu, CZE-6203-11184 Marin Budica, CZE-6203-11185 Constantin Bulga, CZE-6203-11186 D. Ioan Buligea, CZE-6203-11187 Maca Bunitău, CZE-6203-11188 Marin Burabu, CZE-6203-11189 Gheorghe Burileanu, CZE-6203-11190 Gheorghe Buroleanu, CZE-6203-11191 Vasile Bursuc, CZE-6203-11192 Constantin Burtoin, CZE-6203-11193 I. Matan Busen, CZE-6203-11194 Nicolae Busnioc, CZE-6203-11195 Mihail Butaru, CZE-6203-11196 Pavel Butaru, CZE-6203-11197 Nicolae Butucea, CZE-6203-11198 Gavrilă Buzatu, CZE-6203-11199 Stan Buzatu, CZE-6203-11200 N. Calarisi, CZE-6203-11201 Ioan Calian, CZE-6203-11202 Dumitru Calinescu, CZE-6203-11203 Pompiliu Caloianu, CZE-6203-11204 Dumitru Can, CZE-6203-11205 Gheorghe Canca, CZE-6203-11206 Dima Canciu, CZE-6203-11207 Dumitru Canta, CZE-6203-11208 Ioan Cantemir, CZE-6203-11209 Gheorghe Capaci, CZE-6203-11210 Roman Capota, CZE-6203-11211 Constantin Caracu, CZE-6203-11212 Gheorghe Carbonaru, CZE-6203-11213 Anastase Carianopol, CZE-6203-11214 Gheorghe M. Cartla, CZE-6203-11215 Gheorghe Catanus, CZE-6203-11216 Alexandru Catut, CZE-6203-11217 Anton Catuto, CZE-6203-11218 Vasile Caţu, CZE-6203-11219 D. Tudor Carstov, CZE-6203-11220 Cartoiajan, CZE-6203-11221 Marin Cartojan, CZE-6203-11222 Vasile Căldararu, CZE-6203-11223 Dumitru Căldăraru, CZE-6203-11224 Dumitru Călin, CZE-6203-11225 Vasile Căprarită, CZE-6203-11226 Jirunlasi Cătănescu, CZE-6203-11227 Nicolae Cârligeru, CZE-6203-11228 Constantin Câmpeanu, CZE-6203-11229 Luca Cârlig, CZE-6203-11230 Romulus Cârlig, CZE-6203-11231 Vlad Cearughin, CZE-6203-11232 Gheorghe Ceasen, CZE-6203-11233 Gheorghe Ceaşu, CZE-6203-11234 Jan Cernat, CZE-6203-11235 Ioan Chelaze, CZE-6203-11236 Radu Chiaburu, CZE-6203-11244 St. Ioan Chiriac, CZE-6203-11245 Dumitru Chirită, CZE-6203-11246 Mihai Chirită, CZE-6203-11247 Ioan Chita, CZE-6203-11248 Vasile Chită, CZE-6203-11249 Ioan Ch., CZE-6203-11250 Ştefan Chizela, CZE-6203-11251 Vasile Cifu, CZE-6203-11252 Gheorghe Cimpeanu,, CZE-6203-11253 Avram Cimpoiescu, CZE-6203-11254 Nicolae Cimpsanu, CZE-6203-11255 Alexandru Ciobanu, CZE-6203-11256 Dumitru Ciobanu, CZE-6203-11257 Dumitru Ciobanu, CZE-6203-11258 Ciobetaru, CZE-6203-11259 Ciobotaru, CZE-6203-11260 Ioan Ciobotaru, CZE-6203-11261 Marin Cioc, CZE-6203-11262 Ioan Cioplea, CZE-6203-11264 Ion Cioveanu, CZE-6203-11265 Mihai Cismaru, CZE-6203-11266 Theodor Ciuca, CZE-6203-11267 Grigore Ciucurescu, CZE-6203-11268 Stan Ciupercsanu, CZE-6203-11269 Gheorghe Ciupilă, CZE-6203-11270 Nicolae Ciuraniuc, CZE-6203-11271 Ştefan Ciurea, CZE-6203-11272 Dumitru Coanda, CZE-6203-11273 Petru Coantă, CZE-6203-11274 Mihai Cobzaru, CZE-6203-11275 Constantin Cocar, CZE-6203-11276 Constantin Cocar, CZE-6203-11277 Constantin Cocioarba, CZE-6203-11278 Victor Cococea, CZE-6203-11279 Romulus Codreanu, CZE-6203-11280 Justin Codresin, CZE-6203-11281 Dumitru Cojoc, CZE-6203-11282 Constantin Cojocaru, CZE-6203-11283 Ion Cojocaru, CZE-6203-11284 Nicolae Cojocaru, CZE-6203-11285 Nicolae Cojocaru, CZE-6203-11286 Oprea Cojocaru, CZE-6203-11287 Vasile Cojocaru, CZE-6203-11288 Vasile Cojocaru, CZE-6203-11289 Toma Coma, CZE-6203-11290 Gheorghe Comănoiu, CZE-6203-11291 Dumitru Condrea, CZE-6203-11292 Dumitru Constantin, CZE-6203-11293 Ioan Constantin, CZE-6203-11294 N. Ion Constantin, CZE-6203-11295 Nicolae Constantin, CZE-6203-11296 Nicolae Constantin , CZE-6203-11297 Zidor Constantin, CZE-6203-11298 Nicolae Constantinescu, CZE-6203-11299 Marin Corciana, CZE-6203-11300 Profim Cordan, CZE-6203-11301 Constantin Cornea, CZE-6203-11302 P. Ioan Cornea, CZE-6203-11303 Marin Cortcianu, CZE-6203-11304 Nicolae Cortig, CZE-6203-11305 Dobře Cosma, CZE-6203-11306 Ion Cosma, CZE-6203-11307 C. Anton Costache, CZE-6203-11308 Gheorghe Costache, CZE-6203-11309 Jean Costache, CZE-6203-11310 Marin Costache, CZE-6203-11311 Marin Costache, CZE-6203-11312 Grigore Costan, CZE-6203-11313 Alexandru Costea, CZE-6203-11314 Gheorghe Costea, CZE-6203-11315 Mihai Costică, CZE-6203-11316 Mircea Costinas, CZE-6203-11317 Ion Cot, CZE-6203-11318 Nicolae Cota, CZE-6203-11319 Gheorghe Cotoi, CZE-6203-11320 Florea Covaci, CZE-6203-11321 Florea Cracă, CZE-6203-11322 Fl. Crăciun, CZE-6203-11323 Ioachim Crecu, CZE-6203-11324 Eugen Creţu, CZE-6203-11325 Gheorghe Creţu, CZE-6203-11326 Gheorghe Crisan, CZE-6203-11327 Pavel Crisan, CZE-6203-11328 Constantin Cristea, CZE-6203-11329 Dimitru Cristea, CZE-6203-11330 Ion Cristea, CZE-6203-11331 D. Ioan Cristea, CZE-6203-11332 Nicolae Cristea, CZE-6203-11333 Petre Cristea, CZE-6203-11334 Vasile Cristea, CZE-6203-11335 Ioan Cristian, CZE-6203-11336 Vasile Cristian, CZE-6203-11337 Ion Croitoru, CZE-6203-11338 Ştefan Cropar, CZE-6203-11339 Buducanu Cros, CZE-6203-11340 Eftimie Curus, CZE-6203-11341 Stelea Custav, CZE-6203-11342 Ioan Cutar, CZE-6203-11343 Dumitru Daia, CZE-6203-11344 Ioan Damaschin, CZE-6203-11345 Grigore Damian, CZE-6203-11346 Ioan Damian, CZE-6203-11347 Gheorghe Danciu, CZE-6203-11348 Gheorghe Danciu, CZE-6203-11349 A. Roman Dane, CZE-6203-11350 Dumitru Dange, CZE-6203-11351 Constantin Daruvaru, CZE-6203-11352 Vasile Dasoa, CZE-6203-11353 D. Ioan David, CZE-6203-11354 Ştefan David, CZE-6203-11355 Octavian Dedea, CZE-6203-11356 Gheorghe Dedu, CZE-6203-11357 Petre Deleanu, CZE-6203-11358 Constantin Delnită, CZE-6203-11359 Ilie Delta, CZE-6203-11360 Serghie Derjach, CZE-6203-11361 Ioan Diaconu, CZE-6203-11362 Gheorghe Dilariu, CZE-6203-11363 Mihai Dima, CZE-6203-11364 Ilie Dimitrache, CZE-6203-11365 C. Dimitriu, CZE-6203-11366 Constantin Dincă, CZE-6203-11367 Nicolae Dincă, CZE-6203-11368 Traian Dinu, CZE-6203-11369 Ştefan Dinu, CZE-6203-11370 Petru Doiu, CZE-6203-11371 Ion Domita, CZE-6203-11372 Petre Domnica, CZE-6203-11373 Constantin Doroftei, CZE-6203-11374 Nicolae Dorobanţu, CZE-6203-11375 Ioan Dragomir, CZE-6203-11376 Mihail Dragomir, CZE-6203-11377 Ştefan Dragomir, CZE-6203-11378 Nicolae Dragu, CZE-6203-11379 Ioan Ditoniu, CZE-6203-11380 J. Doboian, CZE-6203-11381 Ioan Dobre, CZE-6203-11382 Marin Dobre, CZE-6203-11383 Ioan Dobreanu, CZE-6203-11384 Dumitru Dochianu, CZE-6203-11385 Ioan Doda, CZE-6203-11386 Grigore Dodoaca, CZE-6203-11387 Thedor R. Dolaru, CZE-6203-11388 Gheorghe Draviceanu, CZE-6203-11389 Sandu Drăgan, CZE-6203-11390 Iulian Drăgan, CZE-6203-11391 Sandu Drăgan, CZE-6203-11392 Gheorghe Drăgan, CZE-6203-11393 Nicolae Drăgan, CZE-6203-11394 Ştefan Drăgan, CZE-6203-11395 Stan Drăghici, CZE-6203-11396 Ioan Drăgoi, CZE-6203-11397 Gheorghe Drugă, CZE-6203-11398 X. Ducan, CZE-6203-11399 Dumitru Duminică, CZE-6203-11400 Franz Dumitru, CZE-6203-11401 Grigore Dumitru, CZE-6203-11402 Ioan Dumitru, CZE-6203-11403 Alexei Dudu, CZE-6203-11404 Petre Dugalescu, CZE-6203-11405 Alexandru Dumitra, CZE-6203-11406 Constantin Dumitrache, CZE-6203-11407 V. Dumitrache, CZE-6203-11408 Anton Dumitru, CZE-6203-11409 Ion Dumitru, CZE-6203-11410 Josub Dumitru, CZE-6203-11411 Constantin Duna, CZE-6203-11412 Mihai Duna, CZE-6203-11413 Gheorghe Durac, CZE-6203-11414 Gheorghe Durba, CZE-6203-11415 Ioan Eftimescu, CZE-6203-11416 Dionisie Eftimie, CZE-6203-11417 Ioan Eftimiu, CZE-6203-11418 Constantin Enache, CZE-6203-11419 Constantin Enache, CZE-6203-11420 Constantin Enache, CZE-6203-11421 Nicolae Enache, CZE-6203-11422 Nicolae Enachi, CZE-6203-11423 Ştefan Ene, CZE-6203-11424 Gheorghe Schimbibinschi, CZE-6203-11425 Petre Scuturici, CZE-6203-11426 Alexandru Siftan, CZE-6203-11427 Ştefan Silvestru, CZE-6203-11428 Alexandru Sima, CZE-6203-11429 Grigore Simion, CZE-6203-11430 Ioan Moldovan, CZE-6203-11431 Gheorghe Simonescu, CZE-6203-11432 Ioan Simionescu, CZE-6203-11433 Dumitru Tănase, CZE-6203-11434 Nicolae Tănase, CZE-6203-11435 Vasile Tănase, CZE-6203-11436 Gheorghe Tărăboacă, CZE-6203-11437 Vasile Tătaru, CZE-6203-11438 Nicolae Toma, CZE-6203-11439 Nicolae Toma, CZE-6203-11440 Stefan Toma, CZE-6203-11441 Marin Tomanescu, CZE-6203-11445 Matei Gurti, CZE-6203-11446 Constantin Vlad, CZE-6203-11447 Sava Mihăilă, CZE-6203-11448 Ion Tatu, CZE-6203-11449 Dumitru Nae, CZE-6203-11450 Constantin Lazăr, CZE-6203-11451 Marin Epuran, CZE-6203-11452 Matei Eremia, CZE-6203-11453 V. Aurel Eşcanu, CZE-6203-11454 Gheorghe Fiera, CZE-6203-11455 Barbu Filip, CZE-6203-11456 Bolecu Florea, CZE-6203-11457 Creţu Florea, CZE-6203-11458 Gheorghe Florea, CZE-6203-11459 Gheorghe Florea, CZE-6203-11460 A. Victor Florica, CZE-6203-11461 Marin Fluture, CZE-6203-11462 Traian Filimon, CZE-6203-11463 Vasile Filip, CZE-6203-11464 Constantin Fir, CZE-6203-11465 Ion Firindel, CZE-6203-11466 Nicolae Fratescu, CZE-6203-11467 Victor Frigoilu, CZE-6203-11468 Nicolae Fringu, CZE-6203-11469 Cihina Frintascu, CZE-6203-11470 Florut Frunt, CZE-6203-11471 Marin Folgos, CZE-6203-11472 Tulon Gabriel, CZE-6203-11473 Ştefan Gadinta, CZE-6203-11474 Nicolae Galac, CZE-6203-11475 Ioan Garnar, CZE-6203-11476 Tănase Garnită, CZE-6203-11477 Vasile Gaslu, CZE-6203-11478 Ioan Gavjan, CZE-6203-11479 Constantin Gavrila, CZE-6203-11480 Constantin Gavrilă, CZE-6203-11481 Constantin Gavrilă, CZE-6203-11482 Constantin Gavrilă, CZE-6203-11483 Gheorghe Găitan, CZE-6203-11484 Theodore Gălut, CZE-6203-11485 Anzinica Gâscă, CZE-6203-11486 Ioan Geaman, CZE-6203-11487 Iordan Geara, CZE-6203-11488 T. Gercana, CZE-6203-11489 Ilie Giulean, CZE-6203-11490 Ioan Giurgin, CZE-6203-11491 Ion Ghebae, CZE-6203-11492 Gheorghe, CZE-6203-11493 Bogdan Gheorghe, CZE-6203-11494 Calistrat Gheorghe, CZE-6203-11495 Constantin Gheorghe, CZE-6203-11496 Constantin Gheorghe, CZE-6203-11497 Ioan Gheorghe, CZE-6203-11498 Marin Gheorghe, CZE-6203-11499 Nicolae Gheorghe, CZE-6203-11500 Armitur Gheorghită, CZE-6203-11501 Traian Gheorghită, CZE-6203-11502 Nan Gheorghită, CZE-6203-11503 G. Aurel Gheorghiu, C. Vasile Ghetu, CZE-6203-11504 Gviga Ghita, CZE-6203-11505 Ioan Ghizdavu, CZE-6203-11506 Vasile Glavan, CZE-6203-11507 Petre Glosan, CZE-6203-11508 Dumitru Goarda, CZE-6203-11509 Ioan Gogoliu, CZE-6203-11510 Iulius Goiceanu, CZE-6203-11511 Martin Gostoiu, CZE-6203-11512 G. Ion Grădinaru, CZE-6203-11513 Toma Grecu, CZE-6203-11514 Dmetrovici Nic. Gregores, CZE-6203-11515 Eugen Greta, CZE-6203-11516 Dumitru Grigore, CZE-6203-11517 Ioan Grigorie, CZE-6203-11518 Tudor Grigorie, CZE-6203-11519 Bat Gros, CZE-6203-11520 Grugru, CZE-6203-11521 Mircea Grumăzescu, CZE-6203-11522 D. Marin Gugu, CZE-6203-11523 Ioan Gulcer, CZE-6203-11524 Nicolae Guraliu, CZE-6203-11525 Nicolae Guraliu, CZE-6203-11526 Matei Gurti, CZE-6203-11527 Victor Gusadu, CZE-6203-11528 Victor Guşatu, CZE-6203-11529 Carol Gutha, CZE-6203-11530 Nicolae Gutu, CZE-6203-11531 Constantin Hamoceanu, CZE-6203-11532 Mihai Handea, CZE-6203-11533 Ion Hapa, CZE-6203-11534 Mihai Haum, CZE-6203-11535 Florian Heiduc, CZE-6203-11536 Ioan Henedaru, CZE-6203-11537 Ioan Herculea, CZE-6203-11538 Dumitru Heresteanu, CZE-6203-11539 Vasile Honta, CZE-6203-11540 Petru Hoter, CZE-6203-11541 Grigore Hrişcu, CZE-6203-11542 Ioan Hurtoin, CZE-6203-11543 Ismail Husein, CZE-6203-11544 Marin Iacob, CZE-6203-11545 Alecu Iancu, CZE-6203-11546 Gheorghe Iancu, CZE-6203-11547 Nicolae Ica, CZE-6203-11548 Gheorghe Ichim, CZE-6203-11549 I. Radu Ichim, CZE-6203-11550 Dumitru Ifrim, CZE-6203-11551 Ion Ignat, CZE-6203-11552 Petre Ignat, CZE-6203-11553 Călin Ilie, CZE-6203-11554 Gheorghe Ilie, CZE-6203-11555 Pavel Ilie, CZE-6203-11556 Alexandru Ilinca, CZE-6203-11557 Ilie Iliută, CZE-6203-11558 Traian Inulescu, CZE-6203-11559 Constantin Ioan, CZE-6203-11560 M. Ioan, CZE-6203-11561 T. Gheorghe Ioan, CZE-6203-11562 Petre Ioan, CZE-6203-11563 Vasile Ioan, CZE-6203-11564 Traian Ion, CZE-6203-11565 Gheorghe Ionescu, CZE-6203-11566 Constantin Ionică, CZE-6203-11567 Andrei Ionită, CZE-6203-11568 Gheorghe Ionită, CZE-6203-11569 Dumitru Ionită, CZE-6203-11570 Nicolae Ionită, CZE-6203-11571 Gheorghe Iordache, CZE-6203-11572 Ioan Iordache, CZE-6203-11573 Ion Iordache, CZE-6203-11574 Traian Iordache, CZE-6203-11575 Avram Iorga, CZE-6203-11576 Victor Iorga, CZE-6203-11577 Dumitru Iosif, CZE-6203-11578 Nicolae Iovi, CZE-6203-11579 Florea Ipos, CZE-6203-11580 Grigore Isac, CZE-6203-11581 Anton Ivan, CZE-6203-11582 Ioan Ivan, CZE-6203-11583 Ştefan Jalba, CZE-6203-11584 Franţ Jancu, CZE-6203-11585 Ion Jeferau, CZE-6203-11586 V. Vasile Jeleru, CZE-6203-11587 Gheorghe Jianu, CZE-6203-11588 Gheorghe Jitaru, CZE-6203-11589 Tiva Jilet, CZE-6203-11590 Ion Jojac, CZE-6203-11591 Tudor Frantisek Jova, CZE-6203-11592 Alexandru Jugan, CZE-6203-11593 Ştefan Jumelea, CZE-6203-11594 Benedikt Kielkovsky, CZE-6203-11595 Tudor Laboş, CZE-6203-11596 M. Sterie Laicea, CZE-6203-11597 Vasile Lauric, CZE-6203-11598 Nicolae Laza, CZE-6203-11599 Constantin Lazăr, CZE-6203-11600 Constantin Lazăr, CZE-6203-11601 Radu Lăceanu, CZE-6203-11602 Gheorghe Lătărescu, CZE-6203-11603 Vasile Leca, CZE-6203-11604 Gheorghe Lefter, CZE-6203-11605 Ioan Lefter, CZE-6203-11606 Ion Lefter, CZE-6203-11607 Ioan Lencutia, CZE-6203-11608 Nicolae Lenghel, CZE-6203-11609 Gheorghe Letci, CZE-6203-11610 Gheorghe Letea, CZE-6203-11611 Dumitru Leu, CZE-6203-11612 Gheorghe Liciu, CZE-6203-11613 Constantin Lidorşu, CZE-6203-11614 Ctin Marin Lincia, CZE-6203-11615 Stan Liutercea, CZE-6203-11616 Gheorghe Lorent, CZE-6203-11617 Ioan Lucan, CZE-6203-11618 Aurel Luncea, CZE-6203-11619 Achim Lungu, CZE-6203-11620 Emil Lungu, CZE-6203-11621 Grigore Lungu, CZE-6203-11622 Ştefan Lungu, CZE-6203-11623 Constantin Lupea, CZE-6203-11624 Ştefan Lupescu, CZE-6203-11625 Valeriu Lupsa, CZE-6203-11626 Gheorghe Lupşa, CZE-6203-11627 Gheorghe Lupu, CZE-6203-11628 V. Nicolae Lupu, CZE-6203-11629 Vasile Lupu, CZE-6203-11630 S. Nemet Iuseim, CZE-6203-11631 Victor Madrea, CZE-6203-11632 Valerie Madveschi, CZE-6203-11633 Kindtain Maestra, CZE-6203-11634 Florea Maftei, CZE-6203-11635 Sanda Albert Maga Dr., CZE-6203-11636 Ivan Magda, CZE-6203-11637 Ion Magda, CZE-6203-11638 Aurel Maget, CZE-6203-11639 Marcu Magiar, CZE-6203-11640 Traian Mai, CZE-6203-11641 Ioan Maioga, CZE-6203-11643 Augustin Mair, CZE-6203-11644 Alexandru Malin, CZE-6203-11645 Dumitru Malin, CZE-6203-11646 Constantin Manea, CZE-6203-11647 D. Manea, CZE-6203-11648 Ion Manea, CZE-6203-11649 Ştefan Maniu, CZE-6203-11650 Gheorghe Manolasche, CZE-6203-11651 Gheorghe Manole, CZE-6203-11652 Prada Marin, CZE-6203-11653 Aurel Maxim, CZE-6203-11654 Vasile Mazilu, CZE-6203-11655 Marian Mărculescu, CZE-6203-11657 Clicor Mare, CZE-6203-11658 Clicor Mare, CZE-6203-11659 Ion Mares, CZE-6203-11660 Gheorghe Margol, CZE-6203-11661 Ioan Marie, CZE-6203-11662 Anton Marin, CZE-6203-11663 Constantin Marin, CZE-6203-11664 Constantin Marin, CZE-6203-11665 V. Gheorghe Marin, CZE-6203-11666 Emanoil Marinatiu, CZE-6203-11667 Vasile Marinca, CZE-6203-11668 Ioan Marinciu, CZE-6203-11669 Haralambie Marinica, CZE-6203-11670 Emil Marinoiu, CZE-6203-11671 Bela Ioan Marmantu, CZE-6203-11672 Ioan Marou, CZE-6203-11673 Ion Marsovu, CZE-6203-11674 Ion Martin, CZE-6203-11675 Ioan Martinescu, CZE-6203-11676 Constantin Matache, CZE-6203-11677 Constantin Măslină, CZE-6203-11678 Ion Matei, CZE-6203-11679 Lache Matei, CZE-6203-11680 Marin Matei, CZE-6203-11681 Petre Matei, CZE-6203-11682 Vasile Matei, CZE-6203-11683 Gheorghe Matoescu, CZE-6203-11684 Constantin Măgureanu, CZE-6203-11685 Ioan Mândrut, CZE-6203-11686 Ştefan Mică, CZE-6203-11687 Ilie Micu, CZE-6203-11688 Oprea Mica, CZE-6203-11691 Vasile Micu, CZE-6203-11692 Vasile Miculus, CZE-6203-11693 Grigore Midroy, CZE-6203-11694 N. Constantin Mihai, CZE-6203-11695 Igor Milăescu, CZE-6203-11696 Gheorghe Milea, CZE-6203-11697 Iosif Miler, CZE-6203-11698 Dumitru Milică, CZE-6203-11699 Ion Militaru, CZE-6203-11700 Achim Miloşescu, CZE-6203-11701 Nicolae Mircea, CZE-6203-11702 Ganes Miron, CZE-6203-11703 Maci Miron, CZE-6203-11704 Adam Medrea, CZE-6203-11705 Rukmadin Mefa, CZE-6203-11706 Nicolae Melban, CZE-6203-11707 Gheorghe Meldin, CZE-6203-11708 Constantin Mereută, CZE-6203-11709 I. Constantin Merlusca, CZE-6203-11710 Rocdenin Meza, CZE-6203-11712 Dumitru Mihai, CZE-6203-11713 Franz Mihai, CZE-6203-11714 Ion Mihai, CZE-6203-11715 Marin Mihai, CZE-6203-11716 Vasile Mihai, CZE-6203-11717 R. Ioan Mihalache, CZE-6203-11718 Gheorghe Mihaila, CZE-6203-11719 Petre Mihailă, CZE-6203-11720 Ştefan Mihăilescu, CZE-6203-11721, CZE-6203-11722 Ioan Moldovean, CZE-6203-11723 Ilie Moled, CZE-6203-11724 P. Tudor Moltor, CZE-6203-11725 Ioan Monaranu, CZE-6203-11726 Ion Morariu, CZE-6203-11727 Ioan Moraru, CZE-6203-11728 Petre Moraru, CZE-6203-11729 Gheorghe Morcan, CZE-6203-11730 Iulien Mironescu, CZE-6203-11731 C. Ioan Mitea, CZE-6203-11732 Ioan Mititeanu, CZE-6203-11733 Stancu Mititelu, CZE-6203-11734 Dumitru Mitrache, CZE-6203-11735 Marin Mitran, CZE-6203-11736 Gheorghe Mitrei, CZE-6203-11737 Pavel Mitrica, CZE-6203-11738 Marin Mitroi, CZE-6203-11739 Pavel Miu, CZE-6203-11740 Ion Moca, CZE-6203-11741 Aristide Mocanu, CZE-6203-11742 Florea Mocanu, CZE-6203-11743 Gheorghe Mociornita, CZE-6203-11744 Mihai Moga, CZE-6203-11745 Haralambie Moiceanu, CZE-6203-11746 Gheorghe Moise, CZE-6203-11747 D. Ioan Moise, CZE-6203-11748 Ştefan Morociu, CZE-6203-11749 Petre Mosoiu, CZE-6203-11750 Vasile Muceoin, CZE-6203-11751 Ioan Muniteanu, CZE-6203-11752 P. Ioan Munteanu, CZE-6203-11753 Ioan Murgoci, CZE-6203-11754 Ilie Mustapa, CZE-6203-11755 Gheorghe Musteanu, CZE-6203-11756 Ioan Muşat, CZE-6203-11757 Alexandru Mutea, CZE-6203-11758 Petre Mutova, CZE-6203-11759 Mircea Nactu, CZE-6203-11760 Mihai Nacu, CZE-6203-11761 Mihail Nacu, CZE-6203-11762 Ion Nacuc, CZE-6203-11763 V. Constantin Nae, CZE-6203-11764 Dumitru Nae, CZE-6203-11765 Nicolae Naguda, CZE-6203-11766 Nicolae Naimov, CZE-6203-11767 Mihai Nanu, CZE-6203-11768 Mihai Naum, CZE-6203-11769 C. Ioan Năstase, CZE-6203-11770 Vasile Năstase, CZE-6203-11771 V. Ioan Năstrut, CZE-6203-11772 Ioan Nătărău, CZE-6203-11773 Ion Neacşu, CZE-6203-11774 Panait Neacşu, CZE-6203-11775 Nicolae Nedelcu, CZE-6203-11776 Lincu Negoi, CZE-6203-11777 Petre Negoi, CZE-6203-11778 Marin Neagu, CZE-6203-11779 Nicolae Neagu, CZE-6203-11780 P. Valeriu Neagu, CZE-6203-11781 Ivan Necurilin, CZE-6203-11782 Gheorghe Negură, CZE-6203-11783 Augustin Nemas, CZE-6203-11784 Bran Nemiscut, CZE-6203-11785 Sir Neret, CZE-6203-11786 Gheorghe Nesendorisan, CZE-6203-11787 Constantin Nica, CZE-6203-11788 Dragomir Nica, CZE-6203-11789 Ion Nichifor, CZE-6203-11790 Nicolae Nichifor, CZE-6203-11791 Tudorel Niculescu, CZE-6203-11792 Vasile Niculiţă, CZE-6203-11793 I. Alfred Nicoară, CZE-6203-11794 Ioan Nicodim, CZE-6203-11795 Nicolae Nicola, CZE-6203-11796 Sucie Nicola, CZE-6203-11797 Aron Nicolae, CZE-6203-11798 Gheorghe Nicolae, CZE-6203-11799 Nicolae Nicolae, CZE-6203-11800 Simion Nicolae, CZE-6203-11801 Stan Nicolae, CZE-6203-11802 Dan Nicolai, CZE-6203-11803 Vasile Dan Nicolai, CZE-6203-11804 Stanislav Niculescu, CZE-6203-11805 Pavel Negrea, CZE-6203-11806 Gabriel Negun, CZE-6203-11807 Grigore Niron, CZE-6203-11808 Ilie Nita, CZE-6203-11809 Ion Nită, CZE-6203-11810 Marin Nistor, CZE-6203-11811 Marin Nistor, CZE-6203-11812 Marin Nistor, CZE-6203-11813, CZE-6203-11814 Gheorghe Nistoran, CZE-6203-11815 Vasile Nistor, CZE-6203-11816 Gheorghe Niţu, CZE-6203-11817 Ivan Niţu, CZE-6203-11818 Stelian Nonea, CZE-6203-11819 Dumitru Noraru, CZE-6203-11820 Ilie Novac, CZE-6203-11821 Stelian Novea, CZE-6203-11822 S. Ioan Nuţă, CZE-6203-11823 Victor Olariu, CZE-6203-11824 Frean Olteanu, CZE-6203-11825 Nicolae Olteanu, CZE-6203-11826 Constantin Omer, CZE-6203-11827 Rasim Omer, CZE-6203-11828 Rasin Omer, CZE-6203-11829 Mircea Oprciu, CZE-6203-11830 Constantin Oprea, CZE-6203-11831 Constantin Oprea, CZE-6203-11832 Chiru Oprea, CZE-6203-11833 D. Nicolae Oprea, CZE-6203-11834 Dumitru Oprea, CZE-6203-11835 Dumitru Oprea, CZE-6203-11836 Ioan Oprea, CZE-6203-11837 Ioan Oprea, CZE-6203-11838 Ioan Oprea, CZE-6203-11839 Ion Oprea, CZE-6203-11840 Petre Oprea, CZE-6203-11841 Petre Oprea, CZE-6203-11842 Stan Oprea, CZE-6203-11843 Vasile Oprea, CZE-6203-11844 Teodor Oprica, CZE-6203-11845 Ioan Oprsa, CZE-6203-11846 Cornel Orga, CZE-6203-11847 Ioan Ostapciuc, CZE-6203-11848 Emil Osteanu, CZE-6203-11849 Gheorghe Ovident, CZE-6203-11850 Theodor Ovinteneatu, CZE-6203-11851 Rosaidan Oxeconti, CZE-6203-11852 Alexandru Ozum, CZE-6203-11853 Nicolae Paervu, CZE-6203-11854 Dumitru Palade, CZE-6203-11855 Dumitru Palade, CZE-6203-11856 Ioan Palade, CZE-6203-11857 N. Iancu Panait, CZE-6203-11858 Mihail Panait, CZE-6203-11859 Nicolae Pană, CZE-6203-11860 Tudor Pană, CZE-6203-11861 Dumitru Panianescu, CZE-6203-11862 Ion Pancin, CZE-6203-11863 C. Pancu, CZE-6203-11864 Dumitru Pandin, CZE-6203-11865 Vasile Panesu, CZE-6203-11866 Petre Panos, CZE-6203-11867 Ion Papona, CZE-6203-11868 Ştefan Papuc, CZE-6203-11869 Iosif Paraschiv, CZE-6203-11870 Petre Paraschiv, CZE-6203-11871 Ştefan Paraschiv, CZE-6203-11872 Veronel Parlea, CZE-6203-11873 N. Ianeu Parnic, CZE-6203-11874 Vasile Pascu, CZE-6203-11875 Nicolae Pastag, CZE-6203-11876 Marin Pato, CZE-6203-11877 Vasile Patrichi, CZE-6203-11878 Ion Pavel, CZE-6203-11879 Ştefan Pavelescu, CZE-6203-11880 Gheorghe Pădurea, CZE-6203-11881 Gheorghe Pănălucă, CZE-6203-11882 D. Păstrăvan, CZE-6203-11883 Simion Pătraşcu, CZE-6203-11884 Simion Pătraşcu, CZE-6203-11885 Gheorghe Păun, CZE-6203-11886 Marin Păun, CZE-6203-11887 Ştefan Păun, CZE-6203-11888 Dumitru Păunescu, CZE-6203-11889 Pânzaru, CZE-6203-11890 Dumitru Pârvan, CZE-6203-11891 Marin Pârvan, CZE-6203-11892 Gheorghe Pârvu, CZE-6203-11893 Ştefan Pârvu, CZE-6203-11894 Constantin Pescaru, CZE-6203-11895 T. Nicolae Pestoveanu, CZE-6203-11896 Zaharie Petau, CZE-6203-11897 Gheorghe Petcu, CZE-6203-11898 Constantin Petraru, CZE-6203-11899 A. Ioan Petre, CZE-6203-11900 Dimitru Petre, CZE-6203-11901 Ch. Dumitru Petre, CZE-6203-11902 Gheorghe Petre, CZE-6203-11903 L. Vasile Petre, CZE-6203-11904 Eugen Petrescu, CZE-6203-11905 Eugen Petrescu, CZE-6203-11906 Marin Petrescu, CZE-6203-11907 Vasile Petrescu, CZE-6203-11908 Marin Petrev, CZE-6203-11909 Ivan Arad Petrosant, CZE-6203-11910 Gh. Ilie Petruc, CZE-6203-11911 Dumitru Petru, CZE-6203-11912 Matei Petru, CZE-6203-11913 P. Gheorghe Petruţ, CZE-6203-11914 Gheorghe Picrut, CZE-6203-11915 Ioan J. Picu, CZE-6203-11916 Costina Piercea, CZE-6203-11917 Gheorghe Pietroi, CZE-6203-11918 Virgil Pilas, CZE-6203-11919 Ioan Pintilie, CZE-6203-11920 Toma Pionier, CZE-6203-11921 Constantin Pisacard, CZE-6203-11922 Mareş Pislea, CZE-6203-11923 Constantin Piţigoi, CZE-6203-11924 Dobře Piţu, CZE-6203-11925 Ilie Plăcintă, CZE-6203-11926 , CZE-6203-11927 Dumitru Pocneanu, CZE-6203-11928 Eugen Poici, CZE-6203-11929 Dumitru Popa, CZE-6203-11930 Gheorghe Popa, CZE-6203-11931 I. Ioan Pop, CZE-6203-11932 Agretin Popescu, CZE-6203-11933 Arghir Popescu, CZE-6203-11934 Gheorghe Popescu, CZE-6203-11935 Ioan Popescu, CZE-6203-11936 Ioan Popovici, CZE-6203-11937 Vasile Poriovita, CZE-6203-11938 Dumitru Postelnicu, CZE-6203-11939 Ion Postolache, CZE-6203-11940 Ioan Popa, CZE-6203-11941 Ioan Popa, CZE-6203-11942 Ioan Popa, CZE-6203-11943 Ioan Popa, CZE-6203-11944 Ioan Popa, CZE-6203-11945 Ioan Popa, CZE-6203-11946 Lache Popa, CZE-6203-11947 Nicolae Popa, CZE-6203-11948 Tudor Popa, CZE-6203-11949 Nicolae Potop, CZE-6203-11950 Claudiu Prancu, CZE-6203-11951 P. Eugen Preda, CZE-6203-11952 Ilie Preda, CZE-6203-11953 Marin Preda, CZE-6203-11954 Nicolae Preda, CZE-6203-11955 Nicolae Preda, CZE-6203-11956 Nicolae Preda, CZE-6203-11957 Virgil Predoi, CZE-6203-11958 Dumitru Predulete, CZE-6203-11959 D. Prejban, CZE-6203-11960 Ioan Prepeliţă, CZE-6203-11961 Ion Pria, CZE-6203-11962 Ioan Pricop, CZE-6203-11963 Agapie Privaţu, CZE-6203-11964 Gheorghe Prodan, CZE-6203-11965 Gheorghe Profiru, CZE-6203-11966 Tudoreanu Profitor, CZE-6203-11967 Mihai Puca, CZE-6203-11968 Ivan Punzu, CZE-6203-11969 Nicodin Puşcaş, CZE-6203-11970 Constantin Puşcaşu, CZE-6203-11971 Dumitru Pupăza, CZE-6203-11972 Gheorghe Rabagia, CZE-6203-11973 Nicolae Raben, CZE-6203-11974 Alexandru Raceu, CZE-6203-11975 Ion Racher, CZE-6203-11976 Traian Radilian, CZE-6203-11977 Ilie Radoslav, CZE-6203-11978 Constantin Radu, CZE-6203-11979 Gheorghe Radu, CZE-6203-11980 Grigorie Radu, CZE-6203-11981 Ilie Radu, CZE-6203-11982 D. Radu Radu, CZE-6203-11983 Nicolae Rafa, CZE-6203-11984 Vasile Ramon, CZE-6203-11985 Ion Randescu, CZE-6203-11986 H. Marin Ranja, CZE-6203-11987 Dumitru Rasca, CZE-6203-11988 Dumitru Rasca, CZE-6203-11989 Alexandru Rădulescu, CZE-6203-11990 Constantin Rădulescu, CZE-6203-11991 Ion Rădulescu, CZE-6203-11992 Traian Rădulescu, CZE-6203-11993 Nicolae Răpraru, CZE-6203-11994 Stan Reberecht, CZE-6203-11995 Enache Recea, CZE-6203-11996 Vasile Recu, CZE-6203-11997 Arghir Rein, CZE-6203-11998 Victor Rerceanu, CZE-6203-11999 Victor Reşca, CZE-6203-12000 Ion Rizea, CZE-6203-12001 Osife Robic, CZE-6203-12002 Dumitru Robitu, CZE-6203-12003 Ioan Robu, CZE-6203-12004 Gheorghe Roceanu, CZE-6203-12005 Petre Roga, CZE-6203-12006 Constantin Roman, CZE-6203-12007 Constantin Roman, CZE-6203-12008 Ion Romila, CZE-6203-12009 Matei Romoşan, CZE-6203-12010 Dumitru Roncea, CZE-6203-12011 Pavel Roncu, CZE-6203-12012 Pavel Roncu, CZE-6203-12013 Alexandru Rosea, CZE-6203-12014 Ioan Roşiu, CZE-6203-12015 Ioan Rosu, CZE-6203-12016 Ioan Roşculet, CZE-6203-12017 Alexandru Roşu, CZE-6203-12018 Ion Rusu, CZE-6203-12019 Marin Rusu, CZE-6203-12020 Marin Rută, CZE-6203-12021 Iacob Sabus, CZE-6203-12022 Ioan Saceleanu, CZE-6203-12023 Ion Saceleanu, CZE-6203-12024 Gheorghe Samson, CZE-6203-12025 Ioan Sandu, CZE-6203-12026 Ioan Sandu, CZE-6203-12027 Laurenitiu Sandu, CZE-6203-12028 Mihail Sandu, CZE-6203-12029 Petre Sandu, CZE-6203-12030 Ilie Sasu, CZE-6203-12031 Mihai Sava, CZE-6203-12032 Adrian Savu, CZE-6203-12033 Dumitru Săraru, CZE-6203-12034 Ion Săvulascu, CZE-6203-12035 Gheorghe Sărbu, CZE-6203-12036 Gheorghe Roşu, CZE-6203-12037 Marin Roşu, CZE-6203-12038 N. Gheorghe Rotaru, CZE-6203-12039 Tudor Rovinaru, CZE-6203-12040 Petre Ruanu, CZE-6203-12041 Aurel Rublea, CZE-6203-12042 Anton Rujanachi, CZE-6203-12043 Zaharia Rusănescu, CZE-6203-12044 Ioan Secăleanu, CZE-6203-12045 Hans Daniel Seidner, CZE-6203-12046 Alexandru Serb, CZE-6203-12047 Alexandru Serb, CZE-6203-12048 Haralambie Serban, CZE-6203-12049 Ion Simut, CZE-6203-12050 Teodor Sinca, CZE-6203-12052 Nicolae Sincu, CZE-6203-12053 Haga Sioryhe, CZE-6203-12054 Constantin Slămoiu, CZE-6203-12055 Constantin Slont, CZE-6203-12056 Dumitru Snecne, CZE-6203-12057 Gheorghe Soare, CZE-6203-12058 C. Nicolae Solomon, CZE-6203-12059 Petre Sotreanu, CZE-6203-12060 Constantin Sozu, CZE-6203-12061 M. Stan Spătărelu, CZE-6203-12062 Ioan Spirion, CZE-6203-12063 Sprancenatu, CZE-6203-12064 Staicu, CZE-6203-12065 Stan, CZE-6203-12066 Alexandru Stan, CZE-6203-12067 Alexandru Stan, CZE-6203-12068 Aurel Stan, CZE-6203-12069 Gheorghe Stan, CZE-6203-12070 Tudor Stancovici, CZE-6203-12071 Dumitru Stancu, CZE-6203-12072 Stan Stancu, CZE-6203-12073 Nicolae Stanga, CZE-6203-12074 Simion Stănculet, CZE-6203-12075 Alexandru Stănescu, CZE-6203-12076 Gheorghe Stănica, CZE-6203-12077 Ivan Stâncă, CZE-6203-12078 Constantin Stefan, CZE-6203-12079 Nicolae Stefan, CZE-6203-12080 Ştefan Stefany, CZE-6203-12081 Nicolae Stefanescu, CZE-6203-12082 Andrei Stingaciu, CZE-6203-12083 Nicolae Stinga, CZE-6203-12084 Nicolae Stoenica, CZE-6203-12085 Dumitru Stoica, CZE-6203-12086 Franz Stoica, CZE-6203-12087 Gheorghe Stoica, CZE-6203-12088 Ioan Stoica, CZE-6203-12089 Petre Stoica, CZE-6203-12090 Traian Stoica, CZE-6203-12091 Tudor Stoica, CZE-6203-12092 Constantin Stoicescu, CZE-6203-12093 Gavrila Stoisor, CZE-6203-12094 Gheorghe Storeul, CZE-6203-12095 Eugen Strae, CZE-6203-12096 Arcadie Strungaru, CZE-6203-12097 Archie Strungaru, CZE-6203-12098 Nicolae Sudom, CZE-6203-12099 Emanoil Sugaru, CZE-6203-12100 Teodor Sulea, CZE-6203-12101 Florian Supurel, CZE-6203-12102 Petru Sota, CZE-6203-12103 Ioan Şerban, CZE-6203-12104 Rudolf Şerban, CZE-6203-12105 S. Serbănescu, CZE-6203-12106 Constantin Ştefan, CZE-6203-12107 Florin Ştefan, CZE-6203-12108 Marin Ştefan, CZE-6203-12109 Nicolae Ştefan, CZE-6203-12110 Constantin Ştefleac, CZE-6203-12111 Virgil Şovăială, CZE-6203-12112 Inaltu Tache, CZE-6203-12113 M. Zaharia Tarau, CZE-6203-12114 Radu Tarcov, CZE-6203-12115 Constantin Tavanfil, CZE-6203-12116 Ioan Tatu, CZE-6203-12117 Pavel Tăbăcaru, CZE-6203-12118 Petre Tăbăcaru, CZE-6203-12119 Presup Tosan, CZE-6203-12120 Ioan Trăiala, CZE-6203-12121 Nicolae Tranca, CZE-6203-12122 Vasile Tătaru, CZE-6203-12123 Constantin Teodor, CZE-6203-12124 Marin Teodor, CZE-6203-12125 Constantin Teodorescu, CZE-6203-12126 Dumitru Teodorescu, CZE-6203-12127 Filimon Teodorescu, CZE-6203-12128 Ioan Teodorescu, CZE-6203-12129 Jan Teodorescu, CZE-6203-12130 Nicolae Tibulbac, CZE-6203-12131 Constantin Tiglea, CZE-6203-12132 Constantin Tiglie, CZE-6203-12133 Gheorghe Tincu, CZE-6203-12134 D. Tinea, CZE-6203-12135 Ad.Vasile Tirican, CZE-6203-12136 Constantin Titirică, CZE-6203-12137 Marian Toader, CZE-6203-12138 Anton Toescu, CZE-6203-12139 Gheorghe Togol, CZE-6203-12140 Dumitru Tohănescu, CZE-6203-12141 C. Petre Toma, CZE-6203-12142 Constantin Trandafir, CZE-6203-12143 Vasile Trasca, CZE-6203-12144 Stoica Trdei, CZE-6203-12145 Trimca, CZE-6203-12146 Alexandru Treta, CZE-6203-12147 Constantin Trofin, CZE-6203-12148 Ioan Truţă, CZE-6203-12149 Constantin Vajineac, CZE-6203-12150 Nicolae Valea, CZE-6203-12151 Ion Valerica, CZE-6203-12152 Gheorghe Valu, CZE-6203-12153 Nicolae Varnacea, CZE-6203-12154 D. Cornel Vascu, CZE-6203-12155 Mihail Vasilache, CZE-6203-12156 Enache Vasile, CZE-6203-12157 Gheorghe Vasile, CZE-6203-12158 Frantisek Tubic, CZE-6203-12159 Constantin Tudor, CZE-6203-12160 Emil Tudor, CZE-6203-12161 Dumitru Tudor, CZE-6203-12162 Gheorghe Tudor, CZE-6203-12163 Gheorghe Tudor, CZE-6203-12164 Ioan Tudor, CZE-6203-12165 Ioan Tudor, CZE-6203-12166 Dumitru Tudorache, CZE-6203-12167 Gracimu Tulvan, CZE-6203-12168 Gheorghe Turcu, CZE-6203-12169 Ion Tureac, CZE-6203-12170 Ilie Tuscu, CZE-6203-12171 Ioan Tusluc, CZE-6203-12172 Lungă Tară, CZE-6203-12173 Marin Tugui, CZE-6203-12174 Stan Tugui, CZE-6203-12175 Ion Udilă, CZE-6203-12176 Aurel Udrea, CZE-6203-12177 Gheorghe Uică, CZE-6203-12178 Nicolae Ungureanu, CZE-6203-12179 Constantin Ungureanu, CZE-6203-12180 Lazăr Ungureanu, CZE-6203-12181 Petre Ungureanu, CZE-6203-12182 Carol Ursu, CZE-6203-12183 M. Ioan Vacaru, CZE-6203-12184 Aurel Vachiu, CZE-6203-12185 Traian Vasile, CZE-6203-12186 Dumitru Vasilescu, CZE-6203-12187 Victor Văduva, CZE-6203-12188 Gheorghe Vănătoru, CZE-6203-12189 Constantin Velea, CZE-6203-12190 A. Grigore Velicu, CZE-6203-12191 Nicolae Vespe, CZE-6203-12192 Gheorghe Vihoceanu, CZE-6203-12193 Eron Ioan Vijulic, CZE-6203-12194 Constantin Vinoceatu, CZE-6203-12195 Gheorghe Vintilă, CZE-6203-12196 Vasile Vintilă, CZE-6203-12197 Pigos Virg, CZE-6203-12198 Aurel Virzu, CZE-6203-12199 Anghel Vişan, CZE-6203-12200 Anghel Vişan, CZE-6203-12201 Constantin Vişan, CZE-6203-12202 Ion Vişan, CZE-6203-12203 Ioan Vită, CZE-6203-12204 Ioan Vitănescu, CZE-6203-12205 Vasile Vynto, CZE-6203-12206 Constantin Vlad, CZE-6203-12207 Gheorghe Vlad, CZE-6203-12208 Ilie Bastina, CZE-6203-12209 Sava Mihaila, CZE-6203-12210 Ioan Vladimir, CZE-6203-12211 Aurel Vlaicu, CZE-6203-12212 Nicolae Vlăceanu, CZE-6203-12213 Ion Vlădescu, CZE-6203-12214 Ioan Vlădut, CZE-6203-12215 Dimitriu Vlăsceanu, CZE-6203-12216 Dumitru Vlăsceanu, CZE-6203-12217 Voicilu, CZE-6203-12218 Dumitru Voicu, CZE-6203-12219 Ioan Voicu, CZE-6203-12220 A. Ioan Vrabie, CZE-6203-12221 Iancu Vrânceanu, CZE-6203-12222 Ioan Vulpe, CZE-6203-12223 Pavel Zachilu, CZE-6203-12224 Gheorghe Nic. Zaharia, CZE-6203-12225 Ion Zaharia, CZE-6203-12226 Traian Zahar, CZE-6203-12227 Gheorghe Zaharia, CZE-6203-12228 Tudor Zaharia, CZE-6203-12229 Constantin Zamfir, CZE-6203-12230 Toma Zamfir, CZE-6203-12231 Marian Zavaleanu, CZE-6203-12232 Marin Contis Zeanta, CZE-6203-12233 Constantin Zeiceanu, CZE-6203-12234Gheorghe Zică, CZE-6203-12235 Constantin Zidar, CZE-6203-12236 Dumitru Zisu, CZE-6203-12237 Augustin Zillman, CZE-6203-12238 Ion Zlat, CZE-6203-12239 Mihail Sorva, CZE-6203-12240 Adrian Teodor, CZE-6203-12241 Andrei Stanga, CZE-6203-12242 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12243 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12244 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12245 8 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12246 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12247 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12248 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12249 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12250 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12251 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12252 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12253 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12254 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12255 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12256 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12257 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12258 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12259 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12260 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12261 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12262 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12263 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12265 32 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12266 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12267 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12268 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12269 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12270 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12271 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12272 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12273 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12274 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12275 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12276 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12277 3 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12278 3 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12279 26 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12280 4 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12281 40 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12282 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12283 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12284 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12285 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12286 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12287 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12288 7 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12289 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12290 13 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12291 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12292 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12293 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12294 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12295 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12296 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12297 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12298 3 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12299 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12300 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12301 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12302 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12303 3 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12304 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12305 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12306 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12307 3 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12308 3 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12309 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12310 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12311 4 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12312 9 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12313 10 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12314 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12315 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12316 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12317 4 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12318 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12319 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12320 15 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12321 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12322 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12323 46 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12324 6 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12325 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12326 7 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12327 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12328 10 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12329 6 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12330 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12331 4 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12332 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12333 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12334 22 neznámých rumunských vojáků, CZE-6203-12335 Victor Florica, CZE-6203-12336 Mihai Pucă, CZE-6203-12337 , CZE-6203-12338 , CZE-6203-12339 Constantin Arneu, CZE-6203-12340 3 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12341 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12342 4 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12343 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12344 2 neznámí rumunští vojáci, CZE-6203-12345 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12346 1 neznámý rumunský voják, CZE-6203-12347 Vasile Zamfir, CZE-6203-12348 Miron Berso, CZE-6203-12349 Nicolac Rafa, CZE-6203-12350 Toma Grecu, CZE-6203-12351 Florea Covaci, CZE-6203-12352 Nicolac Melian, CZE-6203-12353 Ilie Bastină, CZE-6203-12354 Tracian Ion, CZE-6203-12355 Andrei Stănga, CZE-6203-12356 Dumitru Ciobanu, CZE-6203-12357 Mihail Sorva, CZE-6203-12358 Gheorghe Mateescu, CZE-6203-12359 Stefan Toma, CZE-6203-12360 Dumitru Ancu, CZE-6203-12361 Augustin Maier, CZE-6203-12362 Nicolae Busuioc, CZE-6203-12363 Gavrilă Buzatu, CZE-6203-12364 Achim Milosescu, CZE-6203-12365 Constantin Roman, CZE-6203-12366 Adrian Teodor, CZE-6203-37872


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 1316 VPM
Souřadnice: N49°10'05.38'' E16°35'50.45''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pohřebiště Obětí 2. světové války

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Ing. Petr Tichý, 25.04.2005
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov skupina 56a/03
Nápis:
ZDE ODPOČÍVAJÍ
HRDINOVÉ NAŠEHO ODBOJE
POPRAVENÍ NĚMECKÝMI FAŠISTY
V BRESLAU 24.1.1945

BOHUMIL VELIČKA
17.10.1914 - 24.1.1945
VRATISLAV

FRANTIŠEK SLEZÁK
31.2.1906 - 24.1.1945
VRATISLAV

THEODOR ONDRÁČEK
22.4.1894 - 24.1.1945
VRATISLAV

FRANTIŠEK NOVÁK
12.3.1904 - 24.1.1945
VRATISLAV

BOHUSLAV POPEK
13.10.1922 - 24.1.1945
VRATISLAV

FRANTIŠEK POPEK
5.3.1920 - 24.1.1945
VRATISLAV

RUDOLF ALBRECHT
27.5.1925 - 24.1.1945
VRATISLAV

JOSEF VYCHODIL
3.7.1919 - 24.1.1945
VRATISLAV

JOSEF HORÁK
6.6.1878 - 24.1.1945
VRATISLAV

Ing. MILOSLAV HUDEC
18.6.1918 - 24.1.1945
VRATISLAV

Dr. KONSTANTIN HLADKÝ
20.9.1895 - 24.1.1945
VRATISLAV

ROBERT VÁŇA
27.6.1905 - 24.1.1945
VRATISLAV

JINDŘICH BOMBERA
29.8.1897 - 24.1.1945
VRATISLAV

JOSEF KLAČÁNEK
24.1.1889 - 24.1.1945
VRATISLAV

VINCENC VYSLOUŽIL
5.1.1893 - 24.1.1945
VRATISLAV

KAREL KRČMÁŘSKÝ
11.8.1891 - 24.1.1945
VRATISLAV

JAROSLAV RAŠKA
19.8.1915 - 24.1.1945
VRATISLAV

FRANTIŠEK BEDNAŘÍK
15.2.1911 - 24.1.1945
VRATISLAV

MIROSLAV ŠPAČEK
16.5.1922 - 24.1.1945
VRATISLAV

KVĚTOSLAV NEŠPŮREK
29.4.1893 - 24.1.1945
VRATISLAV

ADOLF CINGROŠ
1.7.1884 - 24.1.1945
VRATISLAV

OTTO HOCHAUF
24.1.1945
VRATISLAV

FRANTIŠEK SCHOŘ
26.3.1901 - 24.1.1945
VRATISLAV

JOSEF PAVELKA
29.4.1925 - 24.1.1945
VRATISLAV

STANISLAV DROBIŠ
4.11.1922 - 24.1.1945
VRATISLAV

JAN ROBENEK
13.10.1918 - 24.1.1945
VRATISLAV

KAREL PAZOUR
22.8.1925 - 24.1.1945
VRATISLAV

MATOUŠ ŠEVČÍK
18.9.1896 - 24.1.1945
VRATISLAV

BOHUSLAV MRÁKAVA
1.11.1889 - 24.1.1945
VRATISLAV

EDUARD BERKA
19.1.1909 - 24.1.1945
VRATISLAV

JIŘÍ HEIMRICH
30.5.1915 - 24.1.1945
VRATISLAV

LADISLAV ČERNÝ
22.7.1920 - 24.1.1945
VRATISLAV

SIDOMÍR VELKÝ
24.1.1945
VRATISLAV

JAROSLAV ČECHMÁNEK
24.12.1895 - 24.1.1945
VRATISLAV

FRANTIŠEK MALUŠEK
3.4.1901 - 24.1.1945
VRATISLAV

FRANTIŠEK HUBAČKA
20.12.1914 - 24.1.1945
VRATISLAV

MOŘIC NOHAVIČKA
28.11.1902 - 24.1.1945
VRATISLAV

MAX GROETZNER
24.1.1945
VRATISLAV

ALBERT BOCZE
24.1.1945
VRATISLAV
Poznámka:

Seznam 39 hrobů popravených:
BOHUMIL VELIČKA - CZE-6203-12415
FRANTIŠEK SLEZÁK - CZE-6203-12416
THEODOR ONDRÁČEK - CZE-6203-12417
FRANTIŠEK NOVÁK - CZE-6203-12418
BOHUSLAV POPEK - CZE-6203-12419
FRANTIŠEK POPEK - CZE-6203-12420
RUDOLF ALBRECHT - CZE-6203-12421
JOSEF VYCHODIL - CZE-6203-12422
JOSEF HORÁK - CZE-6203-12423
Ing. MILOSLAV HUDEC - CZE-6203-12424
Dr. KONSTANTIN HLADKÝ - CZE-6203-12425
ROBERT VÁŇA - CZE-6203-12426
JINDŘICH BOMBERA - CZE-6203-12427
JOSEF KLAČÁNEK - CZE-6203-12428
VINCENC VYSLOUŽIL - CZE-6203-12429
KAREL KRČMÁŘSKÝ - CZE-6203-12430
JAROSLAV RAŠKA - CZE-6203-12431
FRANTIŠEK BEDNAŘÍK - CZE-6203-12432
MIROSLAV ŠPAČEK - CZE-6203-12433
KVĚTOSLAV NEŠPŮREK - CZE-6203-12434
ADOLF CINGROŠ - CZE-6203-12396
OTTO HOCHAUF - CZE-6203-12397
FRANTIŠEK SCHOŘ - CZE-6203-12398
JOSEF PAVELKA - CZE-6203-12399
STANISLAV DROBIŠ - CZE-6203-12400
JAN ROBENEK - CZE-6203-12401
KAREL PAZOUR - CZE-6203-12402
MATOUŠ ŠEVČÍK - CZE-6203-12403
BOHUSLAV MRÁKAVA - CZE-6203-12404
EDUARD BERKA - CZE-6203-12405
JIŘÍ HEIMRICH - CZE-6203-12406
LADISLAV ČERNÝ - CZE-6203-12407
SIDOMÍR VELKÝ - CZE-6203-12408
JAROSLAV ČECHMÁNEK - CZE-6203-12409
FRANTIŠEK MALUŠEK - CZE-6203-12410
FRANTIŠEK HUBAČKA - CZE-6203-12411
MOŘIC NOHAVIČKA - CZE-6203-12412
MAX GROETZNER - CZE-6203-12413
ALBERT BOCZE - CZE-6203-12414
(zdroj CEVH MO ČR)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 39 VPM
Pomník přidal: Ing. Petr Tichý

Pohřebiště Obětí 2. světové války

  • + o skupině VPM (BM, Brno, Ústřední hřbitov)
    • 49°10'14.110"N 16°35'49.164"E (obřadní síň)
      Ústřední hřbitov města Brna, Vídeňská 96
      Historický název. Centrální hřbitov města Brna (Brünner Zentralfriedhof).
      Česká republika: plošně největší hřbitov, zabírá 56 ha, počet hrobových míst je asi 80.000 a je na něm pochováno na 400.000 zesnulých, z toho 130.000 do země, 270 žehem. Počet rozptylů se blíží 45.000 a vsypů více než 4.000.
      Ústřední hřbitov města Brna byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem Jiřího Šimka (1873–1883), chovance ústavu hluchoněmých v Brně. Projektantem hřbitova o tehdejší rozloze 16 ha byl prof. arch. Alois Prastdorfer, který je autorem i jeho správních budov na Vídeňské ulici č. 96 a Jihlavské, jež byly postaveny v letech 1901–1903.
      Nová obřadní síň projektovaná arch. Bohuslavem Fuchsem a Josefem Poláškem byla otevřena 3. 3. 1927 při vstupu na hřbitov z Vídeňské ulice č. 96.
      Hřbitov byl postupně rozšiřován, dosáhl zatím rozlohy více než 56 ha a stal se plošně největším hřbitovem v ČSR. Má 113 hrobových skupin, v nichž je více než 34.000 hrobů. Některé jeho skupiny mají zvláštní poslání: Čestný kruh (sk. 25e) a Čestná alej (sk. H 5) jsou vyhrazeny pro pohřby osobností významných pro město Brno, skupiny 49 a 66 jsou stará vojenská pohřebiště padlých a zemřelých vojáků v 19. století a za 1. světové války, skupina 56 je věnována obětem II. světové války z řad obětí odbojových pracovníků a sovětské a rumunské armády nejen v Brně, ale i na Moravě. Brněnská vojenská posádka má vyhrazenu skupinu 73 a ve skupině 79 jsou pohřbeni němečtí vojáci padlí za 2. světové války v Brně a Jihomoravském kraji.
      O vojenská pohřebiště pečuje Správa brněnských hřbitovů dle Ženevských dohod. Rozptylové loučky (tři) byly na ÚH otevírány postupně od 5. 6. 1964. Vsypové loučky (dvě) byly otevřeny 25. 7. 1978 a 11. 5. 2001.
      V horní části hřbitova stojí krematorium, projektované Ernstem Wiesnerem, jež bylo otevřeno 6. 4. 1930. Kolem něj a v jeho blízkosti byla téhož roku 1930 vybudována kolumbária s výklenky pro uložení uren.
      Hřbitov je zároveň velkou přírodní rezervací s mnoha vzácnými stromy a rostlinami, oživenými různou druhově četnou drobnou faunou.
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Ing. Petr Tichý, 25.04.2005
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov, skupina 56a/04
Nápis:
AŤ POSLEDNÍ ZBRANÍ SVĚTA
ZŮSTANOU TRNY RŮŽÍ VDĚKU U MOHYL
A KVĚTY RŮŽÍ HRDOSTI
PODÉL NAŠICH CEST

BOJOVNÍCI
ODBOJOVÉ ORGANIZACE
OBRANA NÁRODA
1939 - 1945

BENEŠ JOSEF, ČERNÝ VÁCLAV, DOKOUPIL OTAKAR, FICTUM OLDŘICH, GOLDA JAROSLAV, KRŠKA JOSEF, WILKA OLDŘICH, KULATÝ FRANTIŠEK, MARTINEK JAN, NAVRÁTIL PRAVOSLAV, PODSEDNÍK VLADISLAV, POMP JOSEF, ING. PROŠEK MILOŠ, PŠIKAL JOSEF, RYŠÁNEK FRANTIŠEK, ING. SVOBODA KAREL, SMUTNÝ ANTONÍN, TRTÍLEK ARNOŠT, VACH FRANTIŠEK, ZAORAL METODĚJ

ČESTNÉ PAMÁTCE PROTIFAŠISTICKÝCH BOJOVNÍKŮ POPRAVENÝCH NACISTY
V ROCE 1943 VE FRANKFURTU n. M. A ULOŽENÝCH NA TOMTO POHŘEBIŠTI
V ROCE 1967
Poznámka:

Podrobnosti k CZE-6203-12435 (bojovníci odbojové organizace Obrana národa, popraveni ve Frankfurtu nad Mohanem):
Josef Beneš, strážmistr, *3.2.1906, +10.2.1943, Václav Černý, štábní kapitán, *24.9.1902, +18.3.1943, Otakar Dokoupil, podplukovník, *21.1.1895, +19.2.1943, Oldřich Fictum, nadporučík, *3.7.1907, +18.3.1943, Jaroslav Golda, plukovník, *6.9.1893, +19.2.1943, Josef Krška, *15.2.1904, +10.2.1943, František Kulatý, major, *3.9.1894, +18.3.1943, Jan Martinek, *28.5.1901, +10.2.1943, Pravoslav Navrátil, štábní kapitán, *7.11.1894, +3.3.1943, Vladislav Podsedník, major, *24.7.1898, +3.3.1943, Josef Pomp, policejní kapitán, *25.10.1898, +19.2.1943, Ing. Miloš Prošek, podporučík, *8.5.1913, +3.3.1943, Josef Pšikal, nadporučík, *6.2.1903, +10.2.1943, František Ryšánek, *14.4.1899, +10.2.1943, Antonín Smutný, *13.8.1898, +18.3.1943, Ing. Karel Svoboda, poručík, *6.7.1913, +3.3.1943, Arnošt Trtílek, *4.6.1898, +3.3.1943, František Vach, *27.3.1903, +10.2.1943, Oldřich Wilka, *22.1.1899, +18.3.1943, Metoděj Zaoral, major, +19.2.1943
(zdroj databáze CEVH MO ČR)
Do společného hrobu bylo uloženo 20 uren popravených ve Frankfurtu nad Mohanem; nad jejich hrobem byl vztyčen společný pomník; na žulovém podstavci umístěna deska z černé leštěné žuly, obdélná na šířku, členěná do tří částí; písmo ryté, stříbřené.
Text desky měl svou další historii. Na základě jednání politické komise městského výboru KSČ v Brně 21. 8. 1981 uložil v září 1981 odbor místního hospodářství Městského národního výboru v Brně Technické a zahradní správě "upravit náhrobní desku odbojářů tak, aby na ní zůstala jména obětí, bez názvu odbojové skupiny "Obrana národa".
Z horní desky byl odstraněn původní text: "Za svobodu své životy položili a rodné zemi byli vráceni tito členové Obrany národa."
Z dolní desky byl odstraněn původní nápis: "Pamatuj, že doma mohou žít jen naší věrností." Dnes zatím nevíme, zda byly odstraněny jen texty, nebo byly sejmuty celé desky. Kloníme se spíše k názoru, že šlo o celé desky, protože doplněné texty v roce 1991 mají zcela jiné znění. Označení odbojové skupiny bylo na pomník vráceno z iniciativy rodinných příslušníků popravených odbojářů.
(zdroj http://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_objektu&load=685)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-6203-12435
Pomník přidal: Ing. Petr Tichý
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pohřebiště vojáků Německé armády

Autor: Ivo Šťastný, 28.09.2005
Umístění: Brno, Vídeňská 96, ústřední hřbitov, 79A, 79B, 79C
Nápis:
DEUTSCHER SOLDATENFRIEDHOF BRÜNN
1939 +++++ 1945
NĚMECKÝ VOJENSKÝ HŘBITOV BRNO

AUF DIESEM FRIEDHOFSTEIL RUHEN
DEUTSCHE SOLDATEN
DES KRIEGES 1939–1945
GEDENKET IHRER UND DER OPFER
ALLER KTRIEGE IHRE SCHICKSALE
MAHNEN UNS ZUR VERSÖHNUNG

V TÉTO ČÁSTI HŘBITOVA ODPOČÍVAJÍ
NĚMEČTÍ VOJÁCI
Z VÁLKY 1939-1945
VZPOMEŃTE NA NĚ A NA OBĚTI
VŠECH VÁLEK. JEJICH OSUDY
NABÁDAJÍ K USMÍŘENÍ

VÝSTAVBA TÉTO ČÁSTI HŘBITOVA BYLA ZAHÁJENA
V LETECH 1967 – 1968 A DOKONČENA 1991 – 1993 MĚSTEM BRNO
A SPOLKEM VOLKBUND DEUTSCHE KRIEGSGRÄBERFÜRSORGE
SLAVNOSTNÍ ZASVĚCENÍ SE USKUTEČNILO 23.10.1993
+++
DIESER FRIEDHOFSTEIL WURDE IN DEN JAHREN 1967 – 1968
UND 1991 – 1993 VON DER STADT BRÜNN UND DEM
VOLKBUND DEUTSCHE KRIEGSGRÄBERFÜRSORGE
UMGESTALTET AUSGEBAUT UMD AM 23.10.1993 EINGEWEIHT

(texty na pomníčcích jsou např.:)
DREI UNBEKANNTE
DEUSTSCHE SOLDATEN
79A/58-60

(nebo např.:)
HERMANN HELMS
24.5.1924 +MÄRZ 1945
KARL ADAM
6.10.1917
79/310-311

(nebo např.:)
UNTEROFFIZIER
HEINZ DETTMANN
9.9.1914 +24.3.1945
STABSGEFREITER
PAUL MUSCHALA
23.7.1905 +31.3.1945
OBERGRENADIER
GÜNTHER BIRKHOLTZ
3.11.1923 +30.3.1945
79A/765-767

sk. 79A - 986 VPM
sk. 79B - 1392 BPM
sk. 79C - 263 VPM
Poznámka:

Přehledy pohřbených osob po skupinách jsou v seznamech na dalších stránkách tohoto webu:

http://www.vets.cz/9949-skupina-79a-seznam-pohrbenych ,
http://www.vets.cz/9951-skupina-79b-seznam-pohrbenych ,
http://www.vets.cz/9954-skupina-79c-seznam-pohrbenych


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 2641 VPM
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Doplnění informací: Ing. Petr Tichý, Ing. František Jedlička