Olomouc

Hrob Leopold Vojáček

Autor: Mgr. Jaroslav Krídlo, 16.11.2017
Umístění: Olomouc, třída Míru, hřbitov Neředín
Nápis:
RODINA VOJÁČKOVA

LEOPOLD
*27.6.1894 †3.2.1970
Poznámka:

Leopold Vojáček, *27.6.1894, místo narození: Lazce, okr. Olomouc, bydliště: Lazce; Štěpánov okr. Olomouc; Šternberk, poslední hodnost v legiích desátník, hodnost Rakousko-uherské armády vojín, datum přihlášení do legií 12.10.1916, místo neuvedeno, datum zařazení do jiné (další) legie 7.8.1917, konec v legiích 28.9.1920, zkratky armád, u kterých sloužil LR, poslední útvar R-U armády 54. p. pl., první a poslední útvar v legiích 5. stř. pl., zajetí 8.3.1915, Karpaty, kód DM, prameny: osobní karta legionáře a legionářský poslužný spis,
(zdroj: http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Mgr. Jaroslav Krídlo

Hrob Zdeněk Klimecký

Autor: Petr Kudláček, 25.02.2018
Umístění: Olomouc, třída Míru 104, hřbitov
Nápis:
DES. ASP. LET. PL.2
ZDENĚK
KLIMECKÝ
1918 - 1937
Poznámka:

Pozorovatel des. asp. Zdeněk Klimecký zahynul 3.6.1937 při letecké nehodě mezi obcemi Osek nad Bečvou a Sušice.

V dokumentu "Komisionální přehled škody, sepsaný při havárii letounu Š-128.16" je uvedeno:
Dne 3. června v 19.20 hod. letěl letoun směrem od Lipníku podél toku Bečvy, směrem ku Přerovu, ve výši obce Osek. Provedl zatáčku napravo směrem na vesnici Osek, asi po 500 m provedl opět zatáčku doleva, letěl směrem Osek - Sušice, a před Bečvou provedl ostrou zatáčku doprava ve výši asi 50 m, při čemž letoun pravděpodobně ztrátou rychlosti se zřítil kolmo k zemi pod úhlem asi 60°. Letoun dopadl přímo na vrtuli, potom na obě spodní i horní křídla a zůstal v této poloze ležeti.
Pilot svob. Jan Reiter těžce zraněn, nachází se v nemocnici v Přerově, kde leží dosud v agonii.
Pozorovatel des. asp. Klimecký Zdeněk po převozu do nemocnice v Přerově zemřel.

Kopie dokumentu "Komisionální přehled škody, sepsaný při havárii letounu Š-128.16" je v knize od Zbyňka Čeřovského Katastrofy československého vojenského letectva 1918 – 1990, díl 1., vydání 2017, str. 244.
Více na stránkách Wikipedie; v článku Letecké nehody vojenských strojů České a Československé republiky. https://cs.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%A9_nehody_vojensk%C3%BDch_stroj%C5%AF_%C4%8Cesk%C3%A9_a_%C4%8Ceskoslovensk%C3%A9_republiky


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Petr Kudláček

Hřbitov Obětí 1. světové války

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104, odd. II. - židovský hřbitov, při cihlové zdi ve východ. části





Nápis:
Na desce uprostřed:
HROBY
VOJÍNŮ ZEMŘELÝCH
V OLOMOUCI
ZA SVĚTOVÉ VÁLKY
1914 - 1918

VĚNOVÁNO
ŽIDOVSKOU NÁBOŽENSKOU OBCÍ
V OLOMOUCI.

Na desce nalevo:
163
NEHAMIAS GRÜNSBERG, Infanterist
aus SASSOW, gest. 9./3.1917.
164
ABRAHAM TEICHMANN, Infanterist
aus KOZOWA, gest. 23./4.1917.
165
CHAIM SIM, Infanterist
aus NARAJÓW, gest. 12./2.1917.
166
JECHIEL BRAUNSTEIN, Infanterist
aus ODESSA (RUSSLAND), gest. 3./2.1917
168
MOSES LEIB EISENHART, Infanterist
aus KABOROWCE, gest. 24./1.1917.
169
MOSES BECK, Infanterist
aus DRAHOBYCZ, gest. 30./9.1916.
170
HERMANN BERNSTEIN, Einj. Freiwill. Korp.
aus KOMINSZKOW, gest. 11./12.1916.
171
MOSES LEIB SCHRENZEL, Infanterist
aus CHRZANOW, gest. 4./1.1917.
172
ABRAHAM SCHAFKOPF, Infanterist
aus TARNOPOL, gest. 16./1.1917.
173
EISIG GLASBERG, Infanterist
aus KORSOW, gest. 8./12.1916.
174
EISIG NEUBERG, Infanterist
aus STOROZYNETZ, gest. 26./11.1916.
175
FABIAN HÜBNER, Infanterist
aus KOLOMEA, gest. 6./11.1916.
176
MARKUS SCHWAM, Infanterist
aus RADZICHOW, gest. 27./10.1916.
178
GUSTAV GIPSZ, Artillerist
aus PRESSBURG, gest. 1./8.1916.
179
MOSES GOLDWERTH, Infanterist
aus ROHATYN, gest. 13./8.191?
183
MORDKO STRIEDELMANN, Infanterist
aus SGURICE, gest. 10./8.1915.
184
CHAIM LEIB KLEINMANN, Infanterist
aus. FALESZTE (BESSARABIEN), gest. 9./16.1915.

Na desce napravo:
145
SURICH SCHMELZER, Infanterist
aus KOLOMEA, gest. 17./10.1917.
146
ABRAHAM FINKELSTEIN, Infanterist
aus MAZIOW (RUSSLAND), gest. 18./11.1917.
147
LEOPOLD POLLAK, Infanterist
aus PODGÓRZE, gest. 26./11.1917
148
JOSEF BERISCH SPRINGER, Infanterist
aus OSWIECZIN, gest. 4./12.1917.
149
WOLF HOFFMANN, Infanterist
aus TOCZALO, gest. 8./10.1917.
150
JOSEF SCHLEICHKORN, Infanterist
aus NEUSANDEC, gest. 21./9. 1917.
151
LEISER GRUBER, Infanterist
aus KOLOMEA, gest. 14./9.1917.
152
ABRAHAM BOGNER, Infanterist
aus BRZEZANY. gest. 9./9.1917.
153
OSIAS EHRMANN, Infanterist
aus TARNOW. gest. 4./6.1917.
154
KUNE SCHWAB, Artillerist
aus POHODEN, gest. 9./6.1917.
155
ISAK SCHNECK, Infanterist
aus PECZENIZYN, gest. 11./6.1917.
156
HERMANN DOMFELD, Einj. Freiwilliger
aus ZOLKIEW, gest. 28./8.1917.
157
JAKOB SCHMIEDT, Infanterist
aus RUDNIKI, gest. 31./5.1917.
158
OSKAR STERN, Zugsführer
aus WIEN, gest. 14./5.1917.
159
NAFTALI LEVIN, Infanterist
aus BOLSOJ (RUSSLAND), gest. 7./5.1917.
160
ISAK FLEISCHNER, Infanterist
aus ZUROW, gest. 30./4.1917.
161
JOSEF KOZAKOV, Infanterist
aus VOSNISIANSKI-CHERSOVSKA (RUSSLAND) gest. 4./3.1917.
162
NACHMANN KATZ, Trainsoldat
aus BUSK, gest. 8./3.1917.

26 náhrobních kamenů se jmény:
WILHELM WEBER zemř. 17.2.1914
CHAIM LIEB KLEINMANN zemř. 9.6.1915
MORDKO STRIEDELMAN zemř. 10.8.1915
GUSTAV GIPSZ zemř. 1.8.1916
MARKUS SCHWAM zemř. 27.10.1916
EISIG GLASBERG zemř. 8.12.1916
ABRAHAM SCHAFKOPF zemř. 16.1.1917
MOSES LEIB SCHRENZEL zemř. 4.1.1917
HERMAN BERNSTEIN zemř. 11.12.1916
MOSES BECK zemř. 30.9.1916
WILHELM PRESSER zemř. 26.1.1917
JECHIEL BRAUENSTEIN zemř. 3.2.1917
ABRAHAM TEICHMANN zemř. 23.4.1917
NEHAMIAS GRÜNSBERG zemř. 9.3.1917
NACHMANN KATZ zemř. 8.3.1917
JOSEF KOZAKOV zemř. 4.3.1917
NAFTALI LEVIN zemř. 7.5.1917
OSKAR STERN zemř. 14.5.1917
JAKOB SCHMIEDT zemř. 31.5.1917
ISAK SCHNECK zemř. 11.6.1917
KUNE SCHWAB zemř. 9.6.1917
ABRAHAM BOGNER zemř. 9.9.1917
LEISER GRUBER zemř. 14.9.1917
JOSEF SCHLEIKORN zemř. 21.9.1917
WOLF HOFFMANN zemř. 8.10.1917
LEOPOLD POLLAK zemř. 26.11.1917
ABRAHAM FINKELSTEIN zemř. 18.11.1917

Poznámka:

hřbitov židovských vojáků rakouské a ruské armády, zemřelých na válečná zranění a nakažlivé choroby ve voj. nemocnicích a lazaretech v Olomouci. K důstojnému pohřbení vojáků na tomto hřbitově (a nikoliv na společném voj. pohřebišti v Černovíře), přispěla příkladná a obdivuhodná židovská solidarita, kterou pěstoval mj. pohřební spolek "Chewrah kaddischah".
Celkem 35 hrobů.
(Zdroj: Bláha J. a další - Olomoucké hřbitovy a kolumbária, Memoria, 2001)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 27 VPM
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Vojenské pohřebiště z 2. světové války

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
Válečné hroby vyšších důstojníků RA:
Hrob Kikot Prochor Nikolajevič
ПОДПОЛКОВНИК КИКОТ ПРОХОР НИКОЛАЕВИЧ
ПОГИБ 26.5.1945 Г.

Hrob Ostapenko Petr Trofimovič
МАЙОР ОСТАПЕНКО ПЕТР ТРОФИМОВИЧ
ПОГИБ 8.5.1945 Г.

Hrob Loginov Gavr
МАЙОР ЛОГИНОВ ГАВР
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Burnusov Alexej Sergejevič
МАЙОР БУРНУСОВ АЛЕКСЕЙ СЕРГЕЕВИЧ
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Setinskij Petr Děmjanovič
МАЙОР СЕТИНСКИЙ ПЕТР ДЕМЯНОВИЧ
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Jefremov Ivan Semenovič
МАЙОР ЕФРЕМОВ ИВАН СЕМЕНОВИЧ РОЖ. 1903 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Vladimír Orovič
КАПИТАН ВЛАДИМИР ОРОВИЧ
РОЖ. 1911 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Volkov Maksimovič
КАПИТАН ВОЛКОВ МАКСИМОВИЧ
РОЖ. 1921 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Anatolin Vasilij
КАПИТАН АНАТОЛИН ВАСИЛИЙ
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Tuchorev Fedor Ustinovič
КАПИТАН ТУХОРЕВ ФЕДОР УСТИНОВИЧ
РОЖ. 1908 Г. ПОГИБ 8.5.1945 Г.

Hrob Bavrinov Stěpan
КАПИТАН БАРВИНОВ СТЕПАН
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Losev Nikolaj
КАПИТАН ЛОСЕВ НИКОЛАЙ
РОЖ. 1921 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Svistun Grigorij Stěpanovič
КАПИТАН СВИСТУН ГРИГОРИЙ СТЕПАНОВИЧ
РОЖ. 1921 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Kpt. Rogov
КАПИТАН РОГОВ
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Kabiskij Dimitrij
КАПИТАН КАБИСКИЙ ДИМИТРИЙ ДИМИ
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Volgin Alexandr
СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ВОЛГИН АЛЕКСАНДР
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Šabalin Fedor Stěpanovič
ЛЕЙТЕНАНТ ШАБАЛИН ФЕДОР СТЕПАНОВИЧ
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Enin Ivan Vasiljevič
СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ЭНИН ИВАН ВАСИЛЬЕВИЧ
РОЖ. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Alexejev Alexandr Konstantinovič
КАПИТАН АЛЕКСЕЕВ АЛЕКСАНДР КОНСТАНТИНОВИЧ
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Durněv Ivan Michajlovič
МАЙОР ДУРНЕВ ИВАН МИХАИЛОВИЧ
ПОГИБ 12.5.1945 Г.

Hrob Kuzněcov Alexej Vasiljevič
МАЙОР КУЗНЕЦОВ АЛЕКСЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ
РОЖ. 1919 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Družinin Jemeljan Ivanovič
КАПИТАН ДРУЖИНИН ЕМЕЛЬЯН ИВАНОВИЧ
РОЖ. 1915 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Maškin Alexandr Alexandr Filipovič
КАПИТАН МАШКИН АЛЕКСАНДР ФИЛИПОВИЧ
РОЖ. 1921 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Kpt. Kuzněcov
КАПИТАН КУЗНЕЦОВ
ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Veršinin Nikolaj Jakovlevič
КАПИТАН ВЕРШИНИН НИКОЛАЙ ЯКОВЛЕВИЧ
РОЖ. 1922 Г. ПОГИБ 1945 Г.

Hrob Tirešin Ivan Vasiljevič
КАПИТАН ТИРЕШИН ИВАН ВАСИЛЬЕВИЧ
РОЖ. 1918 Г. ПОГИБ 5.6.1945 Г.

Hrob Ševčenko Nikolaj
КАПИТАН ШЕВЧЕНКО НИКОЛАЙ
РОЖ. 1904 Г. ПОГИБ 5.6.1945 Г.

Hrob Ševčenko Alexandr
КАПИТАН ВОЛУЕВ АЛЕКСАНДР
ПОГИБ 5.6.1945 Г.

Hrob Lešin Anatolij
КАПИТАН ЛЕШИН АНАТОЛИЙ
РОЖ. 1925 Г. ПОГИБ 7.5.1945 Г.

Hrob Tsagorjan Kisak
КАПИТАН ТСАГОРЯН КИСАК
ПОГИБ 1945 Г.




Poznámka:

Čestnému pohřebišti, zřízenému v roce 1946, dominuje čtyřhranný pískovcový pylon na podstavci ukončený rudou pěticípou hvězdou. Je umístěn uprostřed 22 náhrobků vyšších a 40 nižších důstojníků Rudé armády se společným hrobem 1 435 ostatních sovětských vojáků (jen třetina z nich byla známa jménem). Jejich ostatky sem byly soustředěny v zimních měsících roku 1946 ze 189 míst celé stř. a sev. Moravy (také z olomouckých hřbitovů v Hodolanech, Chválkovicích a v Černovíře). Návrh pohřebiště vypracovala mise sovětských důstojníků. Projekt, vč. ústředního pomníku, navrhl arch. F. Novák.
Čelem ke skupině voj. náhrobků stojí stejné pomníky také na 32 hrobech jiných bojovníků, vybraných tak, aby symbolizovali boj proti fašismu také na jiných frontách. Je zde pohřbeno několik politických vězňů polské národnosti, utýraných na Mírově, západní spojence symbolizují hroby dvou britských zajatců.
Dále jsou zde pohřbeni Olomoučané padlí na konci války, např. členové podzemního vedení, po nichž jsou v Olomouci pojmenovány ulice: Jaroslav Pavelčák a Ludvík Frajt, vězni z Terezína Antonín Kavan a Anděloslav Gasta, oba předváleční komunální činitelé, Ing. František Stavělík padlý v pražském povstání, učitelka Růžena Valentová zahynulá na Valašsku v partyzánském boji a další hrdinové.
(Pramen: J. Bláha, B. Kolář, V. Spáčil a M. Tichák – Olomoucké hřbitovy a kolumbária, Memoria, 2000)

Čestné pohřebiště padlým za 2.světové války je zapsaná kulturní památka v ÚSKP ČR pod rej. č. 12219/8-3863. Bylo vybudováno v roce 1946 podle návrhu architektů Jaroslava Kováře ml. a Františka Nováka.
Čestné pohřebiště obsahuje tyto hroby: vojáci Rudé armády; jednotlivé hroby 22 vyšších důstojníků a hroby 40 nižších důstojníků a dále hromadný hrob 1 436 vojínů soustředěných v roce 1946 ze 189 míst střední a severní Moravy. Pak je zde situováno 32 hrobů bojovníků za svobodu: Češi - odbojáři, političtí vězni, Poláci - političtí vězni, Britové - 2 zajatí a zahynulí letci, kteří byly po roce 1946 exhumováni a převezeni do Prahy. Zbyl zde po nich pouze symbolický hrob.
Na Ústředním hřibitově v Olomouci vedeno místo pod čísly: oddělení I., skupina H 22, v CEVH MO pod jedním číslem: CZE-7107-26291
(Zdroj: CEVH MO)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, 7107-26291
Toto místo je počítáno jako 30 VPM
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Vojenské pohřebiště z 2. světové války

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
Hrob Walenty Pivnicki
PIVNICKI WALENTY
POLITICKÝ VĚZEŇ
*3.2.1901 + 29.5.1945

Hrob Antonín Malesovski
MALESOVSKI ANTONÍN
POLITICKÝ VĚZEŇ
*10.10.1882 + 31.5.1945

Hrob Česlav Grdeň
GRDEŇ ČESLAV
POLITICKÝ VĚZEŇ
*8.4.1907 + 9.5.1945

Hrob Josef Maszlak
MASZLAK JOSEF
POLITICKÝ VĚZEŇ
*15.2.1898 + 24.5.1945

Hrob Josef Wirvas
WIRVAS JOSEF
POLITICKÝ VĚZEŇ
*25.5.1914 + 21.5.1945

Hrob Bronislav Nízký
POLIT. VĚZEŇ
*27.6.1882 + 21.5.1945

Hrob Stanislav Ronkiewitz
RONKIEWITZ STANISLAV
POLITICKÝ VĚZEŇ
*2.11.1902 + 23.5.1945

Hrob Wincentin Cekalsky
CEKALSKY WINCENTIN
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 12.5.1921 + 22.5.1945

Hrob Josef Latka
LATKA JOSEF
POLIT. VĚZEŇ
* 10.6.1897 + 2.7.1945

Hrob Růžena Valentová a BORIS RABENSTEIN
RŮŽENA VALENTOVÁ
ČLENKA BRIGÁDY JANA ŽIŽKY + 6.11.1944 V ČELADNÉ
BORIS RABENSTEIN
ČLEN BRIGÁDY JANA ŽIŽKY + 6.11.1944 V ČELADNÉ

Hrob Jaroslav Šrom
ŠROM JAROSLAV
* 9.5.1912 + 8.5.1945

Hrob František Stavelík
ING. STAVELÍK FRANTIŠEK
ČLEN NO * 23.10.1918 + 9.5.1945

Hrob Jan Potapov
POTAPOV JAN
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 21.3.1921 + 17.5.1945

Hrob Wladislav Kosmala
KOSMALA WLADISLAV
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 20.5.1922 + 10.5.1945

Hrob Antonín Sitta
SITTA ANTONÍN
ČLEN NO. * 6.1.1910 + 30.4.1945

Hrob Jaroslav Přibyl
PŘIBYL JAROSLAV
ČLEN NO. * 21.8.1911 + 8.5.1945

Hrob Josef Šmíd
ŠMÍD JOSEF
ČLEN NO. * 11.3.1927 + 30.4.1945

Hrob Václav Přaslička, Rudolf Tichý a Josef Machač
PŘASLIČKA VÁCLAV
ČLEN NO. * 2.1.1926 + 27.4.1945
TICHÝ RUDOLF
ČLEN NO. * 8.5.1925 + ? 4.1945
MACHAČ JOSEF
ČLEN NO. * ? 1926 + ? 1945

Hrob Miroslav Jedlička
JEDLIČKA MIROSLAV
ČLEN NO. * 30.9.1916 + 8.5.1945

Hrob Miroslav Janíček
JANÍČEK MIROSLAV
ČLEN NO. * 8.12.1925 + 8.5.1945

Hrob Henryk Zuchowski
ZUCHOWSKI HENRYCH
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 21.11.1915 + 10.7.1945

Hrob Kazimier Rybatcki
RYBATCKI KAZIMIER
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 30.11.1917 + 8.6.1945

Hrob Jaroslav Bonarek
BONAREK JAROSLAV
ČLEN NO.
* 13.7.1923 + 24.7.1945

Kenotaf Francis T. Durose
4467059 PTE. FRANCIS T. DUROSE
DURHAM LIGHT INFANTRY
+ 2.2.1945

Kenotaf J. R. Harris
6397874
PTE. J. R. HARRIS
ROYAL SUSSEX REGIMENT
+ 20.2.1945

Hrob Jakob Weis
WEIS JAKOB
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 19.4.1917 + 18.5.1945

Hrob Alfons Gatkiewitz
GATKIEWICZ ALFONS
POLITICKÝ VĚZEŇ
* 1.1.1904 + 15.5.1945

Hrob Jaroslav Pavelčák
PAVELČÁK JAROSLAV
ŠT. KPT. MOR. BRIGÁDY
* 30.7.1896 + 8.5.1945

Hrob Antonín a Libuše Kavanovi
KAVAN ANTONÍN
ČLEN NO. * 8.6.1898 + 23.5.1945
KAVANOVÁ LIBUŠE * 28.10.1902 + 15.6.1995

Hrob Anděloslav a Žofie Gastovi
GASTA ANDĚLOSLAV
ČLEN NO. * 20.3.1892 + 31.5.1945
GASTOVÁ ŽOFIE * 30.11.1895 + 28.11.1973



Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7107-26291
Toto místo je počítáno jako 30 VPM
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Pohřebiště vojáků Německé armády

Autor: Petr Novák, 11.04.2007
Umístění: Olomouc, Třída Míru, hřbitov Neředín
Nápis:
HER RUHEN DEUTSHE SOLDATEN
DES KRIEGES 1939 – 1945
GEDENKET IHRER UND DER OPFER
ALLER KRIEGE. IHRE SCHICKSALE
MAHNEN UNS ZUR VERSÖHNUNG

ZDE ODPOČÍVAJÍ NĚMEČTÍ VOJÁCI
Z VÁLKY 1939 – 1945
VZPOMEŇTE NA NĚ A NA OBĚTI
VŠECH VÁLEK. JEJICH OSUDY
NABÁDAJÍ K USMÍŘENÍ.

(1. deska)
ZUM GEDENKEN
DER SOLDATEN, DIE IN DIESEM GRABFELD RUHEN
UND DER GEFALLENEN, DEREN GRÄBER AN
ANDEREN ORTEN DES FRIEDHOFES SOWIE IN DER
STADT OLMÜTZ NICHT MEHR AUFFINDBAR SIND.
NA PAMÁTKU
VOJÁKŮ, KTEŘÍ ODPOČÍVAJÍ NA TOMTO
HROBOVÉM POLI A PADLÝCH,
JEJICHŽ HROBY NA JINÝCH MÍSTECH HŘBITOVA
A MĚSTA OLOMOUCE NEBYLY NALEZENY.
AHRBERG GUSTAV UFFZ. *5.3.1910 +4.1945, ALBE WILHELM OGEFR. *7.1.1900 +29.3.1945, ALBERT CLEMENS OBLT. *23.11.1898 +21.9.1944, ALBERT AUGUST GEFR. +1945, ALLE OGEFR. +1945, ALTMANN ADOLF OSCHTZ. *14.11.1898 +20.4.1945, AMANN GEORG GEFR. *16.12.1923 +22.5.1944, ANDREAS WILLI OGEFR. *3.3.1915 +27.2.1945, ANTES FRANZ GREN. *9.1.1895 +21.4.1945, ARNOLD KARL OSCHTZ. *2.11.1907 +2.2.1945, ARTINGER HEINRICH GEFR. *1.7.1912 +28.4.1945, ASSENMACHER FRIEDRICH GEFR. *21.11.1926 +13.4.1945, AU KARL SOLD. *10.7.1927 +13.3.1945, AUGUSTIN HELMUT OGEFR. *12.1.1906 +24.3.1945, BACH ALBERT *HPRWM. *14.9.1904 +27.2.1945, BACHMANN OTTO UFFZ. *7.1.1920 +4.4.1945, BADACH AUGUST OGEFR. +1945, BADUIN HANS GEFR. *6.10.1924 +6.2.1945, BADURA WILHELM OGEFR. *24.11.1917 +2.3.1946, BÄTZEL ERWIN UFFZ. *1.4.1919 +26.3.1945, BÄTZEL PAUL UFFZ. +1945, BAHMER JOHANN OGEFR. *12.10.1904 +2.2.1945, BAHMER JOHANN *23.11.1922 +31.10.1944, BALDINGER NIKOLAUS GEFR. *16.11.1903 +25.3.1945, BANSEMER HEINZ UFFZ. *20.9.1921 +21.1.1945, BARSCHKIES JOHANN GEFR. *8.5.1914 +27.1.1945, BARTELS WALTER OGEFR. *21.1.1910 +18.5.1945, BARTSCH OTTO OGEFR. *21.5.1920 +6.12.1944, BAUER JOHANN GEFR. *30.8.1924 +26.3.1945, BAULIG PAUL GEFR. *12.6.1926 +20.1.1945, BAUMANN FRITZ UFFZ. *26.4.1913 +25.3.1945, BAUMANN GÜNTER OGEFR. +1945, BAUMANN HEINRICH SOLD. *8.1.1914 +6.5.1945, BECKEL ANTON UFFZ. *7.9.1897 +26.3.1945, BECKEL RUDI OB. SCHIRRMSTR. *6.8.1916 +20.4.1945, BECKER ALFRED GEFR. *4.3.1911 +22.4.1945, BECKER HEINRICH VSTM. *21.6.1896 +7.1945, BECKES WALTER GEFR. *23.4.1905 +7.10.1944, BECKMANN HERMANN GREN. *22.9.1927 +15.3.1945, BEER RUDOLF MT. *29.1.1914 +7.12.1944, BEHMKE HARRY GEFR. *18.7.1921 +27.3.1945, BEIN KRAFTE *1915 +4.1945, BEISSWENGER ERICH SCHTZ. *3.10.1918 +13.6.1940, BELKE WILHELM OGEFR. *5.5.1915 +7.5.1945, BELOW REINHOLD OGEFR. 26.6.1913 +25.4.1945, BERGERHOFF ALEXANDER HPTFELDW. *10.11.1896 +21.7.1945, BERGMANN ALFRED UFFZ. *28.4.1911 +4.1945, BERNT PAUL HPTFELDW. *24.3.1914 +16.3.1945, BERTSCH ERNST *6.3.1926 +10.3.1945, BETZLER ENGELBERT UFFZ. 30.4.1899 +11.4.1945, BEUTHACK WALTER OGEFR. *10.3.1912 +13.3.1945, BEYER PAUL OGEFR. +1945, BEYER PAUL OFELDW. *8.8.1915 +6.2.1945, BIERMANN WILHELM SCHTZ. *3.11.1912 +9.2.1945, BINDER WILHELM OGEFR. *13.3.1922 +23.4.1945, BIRICZ MATHIAS OGEFR. *20.2.1920 +25.4.1945, BISCHOFF LEO *25.6.1910 +24.3.1945

(2. deska)
BITTERMANN ANTON OGEFR. *24.11.1908 +5.1.1945, BLACHA WILHELM GEFR. +1945, BLASE FRIEDRICH OSOLD. *13.1.1908 +15.10.1945, BLUM JOSEF FELDW. *20.3.1903 +20.4.1945, BOCHUMINSKY MAX SCHTZ. *12.10.1892 +2.10.1939 BOCK ROMAN OFELDW. *21.6.1914 +21.4.1945, BOCKHOLT ADOLF GEFR. *30.7.1925 +2.3.1945, BODOGRO HERMANN SCHTZ. +20.2.1945, BODOWSKI OTTO GREN. +11.4.1945, BÖCKL KARL OGEFR. *4.9.1921 +24.10.1944, BOENSEL UBBO UFFZ. *15.1.1907 +3.1945, BOHN GEORG GEFR. *12.10.1907 +5.5.1945, BORDINEK STEPHAN UFFZ. *14.12.1898 +13.3.1945, BORSS ERMST SCHTZ. *14.4.1913 +1.2.1945, BRÄNDLE JOSEF KAN. +25.3.1945, BRAITMAIER JAKOB UFFZ. *26.5.1921 +9.3.1945, BRANDL JOHANN GEFR. *16.11.1908 +24.1.1945, BRILL FRITZ GEFR. *3.1.1926 +24.4.1945, BR¨CKNER RUDI UFFZ. *3.7.1921 +18.10.1944, BRÜGGEMANN HANS UFFZ. *30.4.1908 +3.1945, BRÜNIG HERNERT GREN. +22.4.1945, BRUHNS WALTER OGEFR. *29.5.1912 +18.3.1945, BRUNA JOSEF OGEFR. *8.4.1899 +5.12.1945, BUDIL JOSEF STGEFR. *11.6.1915 +20.3.1945, BÜNTE CARL OGEFR. *22.9.1899 +7.5.1945, BURGER PETER UFFZ. *8.3.1916 +18.4.1945, BZDUCH AUGUST OGEFR. *19.6.1905 +25.2.1945, CARSTENS DIETRICH UFFZ. *2.12.1915 +22.3.1945, CARSTENS DIETRICH UFFZ. *14.2.1919 +2.1945, CARSTENSEN CARL OGEFR. *26.6.1908 +11.4.1945, CHMELA ERNST UFFFZ. *21.12.1920 +28.2.1946, CHODURA JOHANN GREN. *13.6.1926 +27.3.1945, CHROBOK STEPHAN VSTGRF. +26.1.1945, CLAASSEN HABBO UFFZ. *29.10.1908 +31.3.1945, CLASSEN HERMANN STGEFR. +1945, CLEMENS ALBERT OBLT. +21.9.1944, COCCCEJUS HELMUT SCHTZ. *13.2.1922 +25.2.1945, CORBECK WILHELM SCHTZ. *4.11.1919 +18.11.1944, COVI HUBERT OGEFR. *15.11.1909 +22.2.1945, CZARNY OTTO OGEFR. *24.12.1918 +25.3.1945, CZERWINSKI PAUL OGEFR. *2.7.1907 DAAMEN ANTON GEFR. *17.8.1925 +5.2.1945, DAMPMANN ERIICH STGEFR. *31.1.1919 +16.2.1945, DEHMEL MAX RAD-M. *9.8.1902 +9.2.1944, DICKMANN HERMANN OGEFR. *30.3.1912 +8.10.1943, DIEHM JOHANN +1945, DIEKMANN KARL OFELDW. *9.4.1913 +8.5.1945, DIETZE GÜNTER KAN. +24.4.1945, DILGER RUPERT GEFR. *1.7.1924 +16.5.1944, DIRNBERGER FRITZ GEFR. *7.2.1925 +16.4.1945, DOBEL GREN. +21.4.1945, DÖRFLER OTTO UFFZ. *4.9.1908 +8.1.1945, DÖRR JOHANN OBWM. +3.3.1945, DOHLE HEINZ SOLD. *2.1.1922 +2.5.1945, DOHLE HEINZ OGEFR. *14.9.1923 +1.5.1945, DOHLE RUDI GREN. *8.11.1925 +29.1.1945, DOLL EMIL GEFR. *25.10.1902 +4.4.1945, DORNFELD KARL OGEFR. +27.3.1945, DOROW HORST OFELDW. *15.8.1912 +29.3.1945, DREXLER GEORG OB. ZAHLMSTR. *31.3.1903 +26.5.1945, DROSD KARL GEFR. *25.7.1924 +8.2.1945, DROSDOWSKY ROMAN *14.3.1909 +25.4.1945, DÜSSIL KURT SCHTZ. *18.11.1910 +13.3.1940, DUNGER ALFRED *2.7.1917 +19.3.1945, DUROSE FRACES +2.2.1945, DUSER DUNO WM. +1944, EBERLE KARL SOLD. *2.7.1908 +7.5.1945, EBNER ENGELBERT FLG. *28.9.1893 +6.12.1944, ECKSTEIN KARL GREN. MSTR. *21.1.1904 +28.2.1945, EDER LEONHARD GEFR. *16.7.1925 +13.4.1945, EDER LEOPOLD GEFR. *29.9.1912N+13.4.1945, EGEL GEORG OGEFR. *23.2.1909 +4.2.1945, EICHE JULIUS SCHTZ. *29.7.1919 +14.6.1940, EIDEN HERMANN UFFZ. *9.7.1909 +2.5.1945, EILERS DIETRICH OGEFR. *9.8.1903 +21.4.1945, EISING ERNST OGEFR. *21.5.1903 +3.2.1945, EISLEITNER FRIEDRICH GREN. *28.3.1906 +24.2.1945, EISSMANN RICHARD SCHTZ. *27.9.1889 +20.5.1944, ELEK PAVEL *9.10.1910 +8.11.1945, EMISCH OTTO UWM. *7.12.1907 +10.2.1945, EMMERT HELMUT GREN. *12.12.1925 +12.2.1945, ERNER GEORG GEFR. *13.1.1906 +9.3.1945, ESSER HEINRICH POL. MAJOR *20.3.1893 +13.2.1945, FABIG ERNST *1895 +13.5.1945, FÄRBER PAUL GEFR. *10.11.1922 +13.3.1945, FALMBIGL JOHANN GEFR. *1.5.1925 +4.2.1945

(3. deska)
FEIERTAG JOSEF OBJÄG. *18.4.1914 +8.5.1945, FELDAMNN WILHELM UFFZ. *15.9.1906 +5.4.1945, FELDT ALFRED OGEFR. *15.1.1912 +2.2.1945, RIEDLER ERICH UFFZ. *24.7.1920 +4.7.1945, FIKAR FRANZ STGEFR. *26.6.1910 +29.4.1945, FILIP ANTON OFFZ. +1940, FINKE HARRY GEFR. *31.12.1924 +1.10.1943, FISTER EMIL OGEFR. *26.10.1921 +13.4.1945, FITZON GEORG GREN. *7.7.1904 +27.3.1945, FLESCH ALOYSIUS GEFR. *8.7.1926 +3.5.1945, FLÖDL RICHARD OGEFR. *15.10.1913 +26.10.1944, FLÖSSER KARL POL. OBWM. +15.11.1944, FRANKE KURT OGEFR. *16.1.1910 +1945, FRANKE PAUL *13.6.1909 +24.3.1945, FREIBERGER HANS OGEFR. *17.8.1921 +25.4.1945, FRILLING KLEMENS OGEFR. *18.10.1922 +19.10.1945, FRITSCH MARTIN GREN. *10.4.1927 +27.4.1945, FRITSCH RUDOLF GEFR. *17.2.1903 +18.12.1945, FROHNWEILER KARL KRAFTF. *7.4.1903 +29.4.1945, FRYEL PAUL VSTM. +1945, FUCSCK GYOSGY UFFZ. +4.4.1945, FÜRGUTH HORST LT. *14.11.1923 +25.1.1945, FÜTTERER RUDOLF OGEFR. +25.3.1945, VON FURTENBACH WOLFGANG GEFR. *27.5.1909 +5.1945, FUSS JOSEF *6.7.1888 +3.6.1945, GARBER HERMANN LT. *7.6.1912 +21.2.1945, GARDELIN OTTO OGEFR. *12.9.1913 +25.4.1945, GAWASS THOMAS OGEFR. +20.4.1945, GEBAUER ANTON OGEFR. *3.5.1907 +11.5.1946, GEBAUER FRANZ OGEFR. *1.9.1909 +18.4.1945, GEHRMANN ADOLF UFFZ. *14.5.1913 +25.4.1945, GEIS JOHANN OT-M. +16.2.1945, GEISSLER FRIEDRICH GEFR. *14.1.1905 +4.1945, GENERAL-SCHWARZBURGER BERNHARD OGEFR. *9.9.1924 +6.5.1945, GERDUNG EDMUND OGEFR. *9.2.1910 +3.5.1945, GERMIN ALBERT OB. GREN. +25.4.1945, GERSTENBERG WILL GREN. +22.3.1945, GIBHARDT HEINRICH GEFR. *12.2.1925 +27.1.1945, GIERKE WALTER UFFZ. *16.11.1912 +14.4.1945, GLASER FRANZ GEFR. *25.8.1907 +2.2.1945, GLASSM OGEFR. +1945, GLENKER JOHANN UFFZ. *23.4.1915 +4.1945, GRABS KURT GEFR. *6.12.1924 +1.4.1945, GRASSER MANFURT GREN. *20.2.1911 +26.5.1944, GREITZAREK PAUL VSTM. *17.9.1904 +2.2.1945, GREUL HEINRICH GEFR. +23.3.1945, GREUPNER ROBERT POL. WM. *2.1.1905 +11.2.1945, GRIES JOSEF GEFR. *9.121.1898 +14.10.1945, GRITTER PAUL OGEFR. *9.121.1912 +28.2.1945, GROHSER WALTER GREN. *18.1.1906 +25.3.1945, GROSS ANTON OGEFR. *1.1.1923 +30.4.1945, GROSSS KARL GREN. +1945, GROSSS SAMUEL GREN. *18.1.1902 +2.4.1945, GROSHAUPT MATHIAS GEFR. *31.12.1907 +29.3.1945, GROSSHEIM RUDOLF GEFR. *14.5.1921 +2.1945, GROSSRIETHER RAIMUND GREN. *20.10.1920 +12.1944, GRUBER MAX VSTM. *27.4.1888 +5.1945, GRUSCHKA RUFIN SCHUTZ. *21.9.1913 +23.8.1942, GÜNTHER HERBERT *15.2.1918 +2.5.1945, GÜNTHLEIN HEINRICH OGEFR. *8.4.1920 +6.4.1945, GUNDLACH WILHELM GREN. *29.4.1913 VERM. 14.4.1945, GURSKI HEINRICH GEFR. *6.10.1914 +18.2.1945, GUTBERLET JOHANN UFFZ. *18.11.1920 +2.1945, GUZER DJURO POL. WM. *4.3.1926 +25.11.1944, HAARLÄNDER HELMUT ZFFZ. *10.11.1920 +25.1.1945, HACHMEISTER HANS GREN. *29.4.1912 +31.3.1945, HACKEL MARTIN OGEFR. *23.2.1918 +26.3.1945, HACKER LT., HADEK KARL FELDW. *12.9.1909 +31.1.1945, HADERSBECK RUDOLF SCHTZ. *18.4.1922 +4.2.1945, HÄCKEL JOSEF OGEFR. +18.4.1945, HÄP PAUL OGEFR. *18.9.1922 +4.1945, HAGER KARL GEFR. *27.10.1924 +29.3.1945, HAHN JOHANN SOLD. *18.4.1916 +7.5.1945, HAHN JOHANNES STFELDW. *20.7.1907 +19.12.1944, HAISLO GEFR. +1945, HALFAR AUGUSTIN *1890 +1.11.1945, HALX WILLY STWM. *26.1.1909 +4.1945, HAMALESER KARL OGEFR. *19.12.1914 +20.1.1945, HANACK HORST GEFR. *17.2.1912 +13.4.1945

(4. deska)
HANKE ALFRED GEFR. *11.2.1907 +6.2.1945, HANKE FRIEDRICH OGEFR. +25.3.1945, HAPON FEODOR +1.5.1945, HARIO JOSEF *25.3.1913 +5.2.1945, HARMS ERNST *23.2.1907 +8.7.1946, HARMS GERHARD GEFR. *13.9.1906 +20.2.1945, HARTMANN WILLEBALD GEFR. *10.1.1925 +26.5.1944, HARTWIG FRANZ OGEFR. *4.5.1923 +28.6.1945, HASENEDER JAKOB SOLD. +1945, HASSELABACHER VALENTIN FELDW. *4.1.1917 +25.4.1945, HAULAN SIEGFRIED GEFR. +18.3.1945, HAUPTMANN ROBERT SCHTZ. *20.10.1901 +16.5.1945, HAUSER WILHELM GEFR. *23.10.1910 +12.3.1945, HEBEKEUSER HEINRICH GEFR. *31.1.1909 +30.3.1945, HECK HERMANN UFFZ. *31.12.1912 +4.1945, HEERLEIN OSKAR *7.1.1888 +4.7.1945, HEID WILHELM LT. *30.3.1911 +4.5.1945, HEIDENREICH ALFONS STGEFR. *7.6.1913 +20.4.1945, HEIDENREICH STEFAN STGEFR. +1945, DR. HEILLER KARL UFFZ. *20.11.1909 +6.1945, HEILMANN GERHARD GEFR. *10.9.1923 +26.4.1945, HEIN HANS SOLD. +23.3.1945, HEINE MARTIN UFFZ. +1944, HEINRICH KARL GEFR. *9.3.1908 +11.2.1944, HEINZ BRUNO GEFR. +1945, HEINZE BRUNO GEFR. 22.10.1906 +7.2.1945, HEISTERBERG OTTO GEFR. +1945, HENDA RUDOLF +1945, HENKEL ALFRED LT. 28.9.1924 +27.3.1945, HENKEL OTTO OGEFR. *30.5.1906 +4.5.1945, HERBST ANTON UFFZ. *13.8.1919 +25.2.1945, HERBST LEOPOLD OBLT. *22.4.1892 +24.7.1941, HERMANN KARL-HEINZ LT. *24.6.1923 +22.4.1945, HEUERMANN WILHELM OJÄG. *30.9.1915 +8.4.1945, HIEBINGER JOHANN MAR. ART. *25.4.1895 +10.3.1945, HIESLER JOSEPH *1.1.1896 +28.5.1945, HILGART JOSEF SOLD. *6.3.1902 +6.5.1945, HILGERS WILHELM OGEFR. *2.10.1908 +1.5.1945, HIPPLER EMIL OGEFR. *11.12.1909 +28.2.1945, HOCHMEISTER HANS GREN. +1945, HÖCKEL JOSEF GEFR. +1945, HÖFER ERHARD OGEFR. *5.6.1928 +30.4.1945, HÖRMANN QUIRIN REIT. *26.3.1910 +21.4.1945, HOFBAUER ALFRED OBERSTL. +1939, HOFF ED GREN. *25.6.1908 +3.2.1945, HOFFFMAN HANS UFFZ. *26.6.1914 +5.2.1945, HOFFMANN JOSEF UFFZ. +1945, HOFFMANN OSWALD GEFR. *14.1.1906 +20.3.1945, HOFFMANN RUDOLF GREN. +22.4.1945, HOFMANN FERDINAND OBWM. *30.1.1914 +16.3.1945, HOFFMANN FRANZ KAN. *14.1.1924 +31.1.1945, HOHMANN HANS GEFR. *16.1.1913 +18.4.1945, HOHMANN HELMUT OBFHR. *5.8.1923 +17.12.1944, HOLDER HEINZ GEFR. *14.3.1920 +12.3.1945, HOLLAND-MORITZ BERNHARD OGEFR. *22.4.1920 +1945, HOLLAND-MORITZ WALTER OGEFR. *9.11.1919 +22.4.1945, HOLLWECK LUDWIG UFFZ. *2.10.1913 +3.4.1945, HOLTHOFF ARTUR OGEFR. *10.5.1911 +31.3.1945, DR. HOLZMANN ST.ARTZ. *1905 +9.54.1945, HOMMES GERHARD OGEFR. *4.12.1905 +22.3.1945, HOPPS JOSEF OBWM. *20.12.1916 +21.4.1945, HUBINGER KARL LT. *23.10.1919 +4.5.1945, HÜBL FRIEDRICH UFFZ. *9.9.1913 +7.4.1945, HÜLSMEIER FRANZ OGEFR. *17.4.1915 +23.3.1945, HULEK WOLFGANG OGEFR. *19.6.1915 +24.9.1943, HUTH PAUL SOLD. +19.4.1945, HUTMACHER MAJOR +7.5.1945, IHLEFELD WILL STGEFR. *19.3.1905 +29.4.1945, JÄNCHEN GERHARD OBWM. *6.10.1909 +31.1.1945, JAKOB HEINZ HVM. +2.3.1945, JAKOBY LUKAS OBGREN. *25.11.1925 +27.1.1945, JASCHKE JOSEF PION. +25.3.1945, JASKULSKI JOSEF GREN. *18.2.1910 +29.1.1945, JENISCH RUDOLF KAN. *23.1.1910 +5.1945, JESCHKE FELDW. +6.5.1945, JETUSCHENKOS HANS FRW. +12.2.1945, JINDRA JAN UFFZ. *17.9.1899 +28.11.1945, JIRONS OTTO *26.4.1924 +22.4.1945, JOHST WALTER OGEFR. *26.9.1913 +5.4.1945, JOMRICH OSKAR GEFR. *11.3.1909 +21.3.1946, JOPPE OGEFR. +7.5.1945, JÜRGES ALFRED UFFZ. *24.1.1910 +8.5.1945, JUNG ALBERT OGEFR. *4.2.1916 +26.3.1945, JUNHOLD EMMO GREN. *26.11.1903 +25.3.1945, JUSSEN JOHANN GREN. *25.6.1909 +18.4.1945

(5. deska)
KACZMARZYK JOHANN VSTM. *10.10.1887 +1.7.1945, KAFFINE ARNO OGEFR. *5.1.1920 +1.5.1945, KAISER BERNHARD OGEFR. *11.8.1912 +1.1945, KAISSER BERNHARD *14.4.1904 +9.2.1945, KALETA PAUL SCHTZ. *23.7.1888 +11.2.1945, KALTENBORN OTTO KRAFTF. +27.3.1945, KALUSCHE BRUNO SCHTZ. *9.12.1925 +29.3.1945, KAMKE THEOROLF GEFR. *24.12.1920 +29.4.1945, KAMPMAN JOHANN *8.1.1906 +30.4.1945, KARASEK ADOLF *17.5.1898 +24.8.1946, KARL RUPERT GREN. *14.5.1926 +8.5.1945, KARMANN OBLT. +28.4.1945, KASCHEG JOSEF VSTM. *27.10.1887 +25.3.1945, KASZAS ANTON GEFR. +17.3.1945, KATERITSCH WILLY GEFR. +1945, KATTHAGEN FRITZ OGEFR. +28.4.1945, KAUCIV-WINDISCH GOTTFRIED GEFR. *4.12.1925 +5.1945, KAUFMANN RUDOLF GREN. *3.6.1922 +4.2.1945, KEMPER HEINRICH GEFR. +16.3.1945, KEMPER JOSEF STGEFR. *3.2.1914 +20.3.1945, KERL ALFRED OGEFR. *13.6.1923 +15.3.1945, KERLER MATTHIAS *15.3.1925 +10.2.1945, KIND WERNER POL. OBWM. *28.8.1904 +23.3.1945, KINKEL JOSEF SOLD. *18.12.1911 +22.4.1945, KINZEL FRANZ STGEFR. *20.7.1910 +26.12.1945, KIRSCH EDMUND GEFR. +25.3.1945, KIRTEA IVAN KAN. +1944, KISS LAJOS SOLD. +1.5.1945, KLASCHEN HUGO GREN. +30.4.1945, KLAUSER OTTO OGEFR. *3.4.1907 +5.5.1945, KLEIN KARL OBLT. *13.10.1919 +30.1.1945, KLEMANIS ERNESTS *24.2.1906 +21.9.1944, KLEMP PETER OBGREN. +1945, KLOBAS HUBERT OGEFR. *30.9.1896 +12.11.1945, KLÜGAR IVAN LEG. *12.3.1928 +2.3.1944, KLUGE WALTER GEFR. +21.1.1945, KLUSSMANN WERNER SOLD. *2.1.1902 +5.6.1945, KNAPP WILHELM FELDW. *30.7.1919 +8.5.1945, KNEBEL WERNER *18.9.1923 ++6.5.1945, KNEPPER HUBERT SCHTZ. *2.121.1912 +9.4.1945, KNOCK ARTUR SCHTZ. *22.12.1926 +26.1.1945, KNOPP ROMAN OGEFR. +21.4.1945, KOCH JOSEF OGEFR. *14.3.1921 +10.12.1945, KOCH OTTO FELDW. *29.1.1909 +22.4.1945, KOCICKA ALOIS FELDW. +1939, KÖHLER OTTO LT. *27.7.1924 +17.12.1944, KÖLLE MAX OGEFR. *17.5.1909 +5.4.1945, KÖLLNER FRANZ GEFR. *12.2.1924 +2.3.1945, KÖNIG FRIEDRICH UFFZ. *29.10.1919 +22.4.1945, KÖRPEN WALTER OGEFR. *1904 +21.5.1945, KÖRTER RICHARD GEFR. +10.2.1945, KÖSLING HEINRICH OGEFR. *11.5.1909 +5.4.1945, KOMPTNER JOSEF STGEFR. +1945, KONECNY LEOPOLD GEFR. *4.7.1921 +12.8.1942, KONERNING MATHIAS GEFR. +1945, KONRAD JAKOB OGEFR. *5.2.1904 +8.5.1945, KOPETZKI OSWALD REIT. *20.9.1909 +21.4.1945, KORB HANS SOLD. *31.1.1903 +3.4.1945, KOST G¨NTHER OGEFR. +1945, KOTHE ERICH OGEFR. *23.12.1921 +30.4.1945, KOTZIAN KARL KAN. *26.3.1916 +31.3.1943, KOVTNY JOSEF VSTM. *7.3.1890 +8.5.1945, KOWSKI HERBERT OGEFR. *15.2.1920 +19.3.1945, KRÄMER HEINRICH STGEFR. *1.4.1917 +6.5.1945, KRAMER FRITZ +1944, KRAMER HEINRICH *23.1.1924 +17.12.1944, KRAMER WILHELM OGEFR. *26.4.1923 +28.1.1945, KRAMER STEFAN OGEFR. *24.7.1925 +11.6.1945, KRATKY JOHANN GEFR. *6.1.1909 +23.4.1945, KRATZMÜLLER OTTO OGEFR. *6.4.1910 +8.3.1945, KRAUSE RUDOLF SCHTZ. *26.5.1914 +12.2.1945, KRAUTTER ERNST FAHR. +23.4.1945, KRESSE RUDOLF SCHTZ. +18.4.1945, KREUZER JAKOB OGEFR. *4.2.1902 +27.3.1945, KRISCHKE KARL OGEFR. *20.3.1920 +8.5.1945, KRÖGER FRITZ *21.10.1919 +27.9.1944, KRUBER HERMANN GEFR. *16.3.1926 +25.4.1945, KRÜGER BERNHARD OGEFR. *17.12.1918 +30.3.1945, KRÜGER ERWIN OGEFR. +24.4.1945, KRÜGER PAUL GEFR. +28.3.1945, KRUG PHILIPP UFFZ. *25.6.1907 +7.5.1945, KÜNZEL FRANZ *20.7.1910 +26.12.1945, KÜREITZ KARL UFFZ. *2.7.1920 +11.2.1945, KÜTHE HELMUT SOLD. +11.4.1945, KUGLER FRANZ GREN. *21.2.1925 +8.7.1943, KUNKEL BRUNO OGEFR. *7.7.1905 +12.5.1945, KUNZE ADOLF OGEFR. *9.12.1902 +4.12.1945, KUPPER HANS UFFZ. *27.5.1911 +30.1.1945, KURZ KLEMENT VSTM. *4.4.1904 +13.12.1945

(6. deska)
KWEIDER PAUL UFFZ. +1945, KWOSKA KONRAD OGEFR. *26.10.1913 +7.5.1945, LALLINGER GEORG OGEFR. *8.6.1908 +9.4.1945, LANG OSKAR UFFZ. *23.6.1902 +10.2.1945, LANGER OTTO HPTM. *17.5.1889 +21.11.1939, LATZEL JOSEF OGEFR. *17.7.1902 +8.2.1945, LATZEISPERGER RUDOLF OGEFR. *10.12.1913 +26.4.1945, LAUBE ALFONS OGEFR. *30.10.1924 +23.4.1945, LEBÄUS HEINBRICH FÜS. *5.9.1909 +6.2.1945, LEHMANN HANS OGEFR. *23.5.1924 +5.1945, LEHSTEN WILHELM GREN. *30.4.1907 +25.3.1945, LEISTNER PAUL OGEFR. *19.2.1906 +9.2.1945, LEITLOFF OTTO UFFZ. *9.7.1899 +25.4.1945, LEMMER RUDOLF UFFZ. *25.6.1918 +21.5.1940, LESCHNER GUSTAV OGEFR. *10.11.1905 +27.9.1944, LEU HANS GREN. *28.11.1906 +27.3.1945, LEUNER JOSEF OGEFR. *23.9.1911 +29.4.1945, LEUTERT ARTUR SCHTZ. *12.11.1901 +27.1.1945, LEWARK PAUL OGEFR. *14.3.1907 +13.2.1945, LINHARD RICHARD OGEFR. *31.3.1905 +2.4.1946, LINKE ALFRED PFELDW. *28.1.1920 +19.3.1945, LITKE GÜNTHER GREN. *10.7.1927 +4.1945, LOBER KARL OGEFR. *2.3.1902 +10.12.1945, LÖFFLER WALTER GEFR. *16.12.1911 +23.3.1945, LOHMANN GERD GEFR. *11.12.1926 +19.4.1945, LOHR WILLIAM UFFZ. *30.8.1909 +4.1945, LORENTZEN BERND LT.D.R. *15.4.1908 +20.4.1945, LORITZ JOSEF GEFR. *15.3.1924 +27.7.1944, LOTZEMER JOHANN OGEFR. *27.12.1910 +27.3.1945, LÜERS HELMUT OFELDW. +22.4.1945, LÜTTMANN AUGUST UFFZ. *3.11.1920 +22.3.1945, LUFT HERBERT OGEFR. *3.6.1908 +5.1945, MAASHOFER LEO GEFR. *6.4.1906 +3.1945, MADER ANTON GREN. *31.3.1907 +13.1.1946, MADSEN AUGUST UFFZ. *8.1.1913 +10.3.1945, MAISCHBERGER OGEFR. +5.1945, MAISLE GEFR. +1945, MAJLATH JOSEF *1.1.1915 +28.11.1945, MALSCH AUGUST GREN. *17.1.1913 +19.4.1945, MARTENS WALTER-ALWIN GREN. *14.6.1925 +6.5.1945, MARTIN HEINZ *4.1.1922 +17.12.1944, MARX ALFRED GEFR. *5.5.1907 +3.4.1945, MARZIAN KARL STGEFR. *13.9.1918 +2.5.1945, MATE VIDA GEFR. +1.4.1945, MATTUTIS KURT UFFZ. *20.6.1902 +1.5.1945, MATWIEJENKO NIKOLA SOLD. *19.12.1924 +29.3.1945, MATWIJENKO NIKOLAI SOLD. *17.7.1915 +1945, MATZKE GÜNTER OGEFR. *17.2.1920 +9.5.1945, MAYER JOSEF OGEFR. *18.3.1914 +29.3.1945, MAYER SEBASTIAN JÄG., MAYERHOFER JOSEF OGEFR. +3.4.1945, MEIDL HEINRICH OGEFR. *22.6.1921 +7.5.1945, MEISEL WALTER UFFZ. *2.4.1906 +25.4.1945, MEIXNER EDUARD OGEFR. *8.1.1900 +4.2.1944, MENDA RUDOLF, MENDE RICHARD *1.4.1900 +30.3.1945, MENGES UFFFZ. +23.3.1945, MERGEN LEO OGEFR. *28.6.1914 +4.4.1945, MERKEL KARL OGEFR. *8.5.1908 +26.3.1945, MESARITZKI GRIGORI HIWI *6.8.1922 +24.3.1945, MESSEMER WERNER SCHTZ. *31.5.1926 +10.4.1945, MESSMER ANTON OGEFR. *7.11.1910 +8.5.1945, METZ WILHELM STGEFR. *29.10.1917 +30.3.1945, MEYER FELIX UFFZ., MEYER GERHARD SCHTZ. *2.11.1902 +13.2.1945, MEYER HEINRICH GEFR. *28.2.1925 +30.3.1945, MEYNER ERNST GREN. *29.10.1927 +10.4.1945, MICHEL WALTER STGEFR. +19.4.1945, MIDDELÜKEN BERNARD OGEFR. *21.3.1923 +2.4.1945, MELKE GERHARD OGEFR. *25.3.1910 +8.5.1945, MIELKE SIEGFRIED OGEFR. *31.3.1923 +31.10.1944, MIELOS FRIEDRICH KAN. *18.10.1906 +18.3.1945, MIESNER THEODOR OGEFR. *23.7.1911 +27.1.1945, MIKSCH RICHARD GEFR. *9.9.1902 +30.3.1945, MISLER GREGOR GEFR. *12.3.1924 +5.2.1945, MLEKUS JOSEF PION. *13.5.1912 +31.3.1945, MOCKELS EUGENE PION. *14.8.1926 +19.3.1945, MODL FRANZ WM. *26.7.1912 +27.3.1945, MOLNAR FRANZ ROTTWM. *22.2.1925 +25.10.1943, MOOG HEINRICH KAN. *8.4.1906 +29.3.1945, MORBITZER RUDOLF OGEFR., MORETH JOHANN STGEFR. *13.2.1910 +20.2.1945, MOTTEK JOSEF UFFFZ. *27.5.1914 +25.3.1945, MUCHA RUDOLF SOLD.

(7. deska)
MUDRA GOTTFRIED SOLD. *29.7.1907 +14.12.1945, MÜCK RUDOLF UFELDW. *20.1.1901 +4.1.1945, MÜCKLE JOSEF OGEFR., MÜHLBACHER MICHAEL GEFR. *2.3.1925 +31.3.1945, MÜHLE JOSEF OGEFR. *3.3.1904 +22.10.1944, MÜHLHAUSEN KARL GREN. +30.3.1945, MÜLLER EMIL OJÄG. *21.2.1923 +14.2.1945, MÜLLER ERICH OGEFR. +1945, MÜLLER FRANZ UFFZ. *22.8.1918 +8.5.1945, MÜLLER GEORG OWM., MÜLLER GUSTAV UFFZ. *11.2.1916 +1.4.1945, MÜLLER HEINZ GEFR. +2.4.1945, MÜLLER HERMANN WM. *31.10.1903 +9.2.1945, MÜLLER WILLI GREN. *8.2.1923 +5.5.1945, MÜSSIG KARL VSTM. *18.1.1898 +30.6.1945, NAY KARL GEFR., NESTLER WERNER OGEFR. *7.11.1922 +25.11.1944, NEUBERT MANFRED GREN. *15.10.1926 +28.1.1945, NEUBERT WILHEL OGEFR. +30.3.1945, NEUGEBAUER ALOIS GREN. *16.3.1899 +9.1945, NEUKIRCH ERICH OGEFR. *22.4.1911 +26.3.1945, NEUMANN EWALD PION. *28.3.1910 +4.2.1945, NEUMANN PAUL OGEFR., NEUMANN RICHARD GEFR., NEUMANN STEFEN GREN. +20.3.1945, NEUMANN WALTER UFFZ. *25.10.1902 +6.1945, NEUMANN WERNER GEFR. *9.12.1926 +5.5.1945, NEUMEIER KARL. GEFR. 18.9.1910 +8.2.1945, NEUSEL HEINRICH MTR. *25.11.1902 +17.2.1945, NIEDERMAYER ROLF GEFR. *19.1.1924 +16.7.1944, NIGGEL EDUARD OGEFR. *11.6.1917 +3.4.1945, NÖRNER LUDWIG SCHTZ. +1945, VON NOLCKEN REINHOLD UFFZ. *11.7.1908 +21.10.1944, NOWASCHEWSKY OGEFR. *27.5.1925 +3.2.1945, NUSNIK ANDREAS PION., OBERBRAMBERGER PIUS SOLD. *27.4.1908 +1945, OBST WALTER FELDW. *7.4.1897 +25.3.1945, OGASA ALFRED KAN. *10.3.1926 +5.2.1945, OKUPNIK JOSEF OGEFR. *24.10.1917 +8.5.1945, OLLESCH WILLI GREN. *28.4.1909 +9.2.1945, ORLICH FRANZ GEFR. *29.5.1923 +25.11.1943, ORLOW GEORG OGEFR. *2.10.1921 +19.2.1945, ORT EDUARD GEFR. +23.3.1945, ORTLEPP ALFRED OGEFR. *23.1.1914 +12.5.1944, PALFY JOHANN OGEFR. *5.6.1899 +9.2.1945, PALITSCHKA ERHARD UFFZ. *29.7.1910 +15.8.1944, PALM ALOIS OGEFR. *2.7.1918 +5.2.1945, PANHOLZER PETER PION. +7.4.1945, PAPLOWSKI HELKMUT FELDW. *24.10.1918 +17.12.1944, PARAKENINKS PAUL UFFZ. *5.12.1906 +27.2.1945, PATRZEK HANS GEFR. *14.8.1923 +11.4.1945, PAUER FRANZ ZOLLASS. *7.9.1906 +4.2.1945, PAULUN ARTUR OBWM. *6.11.191É +8.5.1945, PECHER FRANZ OBJÄG., PEICHL JOSEF OGEFR. *31.1.1919 +15.1.1946, PEITZ EGON GEFR., PERLE ALBERT GEFR. *8.9.1922 +14.2.1945, PESSINA ADOLF GEFR. *4.2.1922 +27.1.1945, PETERHOFF FRANZ HPTM. *24.6.1920 +6.2.1945, DR. PETERSEN CHRISTIAN OB.STBS.ARTZ. *13.9.1893 +15.3.1945, PETERSEN OTTO GEFR. *27.10.1912 +29.4.1945, PETRANGELI FELICE SOLD. *3.3.1915 +25.1.1945, PFEIFER STEFAN STGEFR. *24.1.1910 +2.2.1945, PFL¨GER PAUL GEFR. *18.2.1924 +3.2.1945, PHÜTZENREUTHER HEINZ GEFR. *15.3.1923 +7.2.1945, PICHLER FRANZ OGEFR. *24.3.1906 +1.4.1945, PIEKERT HERMANN WM. *4.1.1919 +5.5.1945, PIETROSCHEK FRITZ GREN. *20.5.1927 +29.3.1945, PIETRUCHA ANTON GEFR. *10.6.1914 +9.3.1945, PIETSCH HELMUT SCHTZ. *7.3.1926 +4.3.1945, PIOCH LEO UFFZ. *17.1.1914 +19.8.1940, PLASCHKE FRANZ OGEFR., PLETZ JOSEF GEFR. *23.12.1921 +5.5.1945, PLÖSSER KARL OBWM. *25.4.1904 +15.11.1944, PÖHLER GÜNTER OGEFR. *30.8.1921 +17.2.1945, POHL ERNEST FLIEG. *23.11.1904 +9.4.1946, POLANSKI KARL FELDW. *15.7.1891 +27.5.1945, POOS JEAN +23.3.1945, POSCH JOHANN SCHTZ. *7.1.1902 +25.2.1945, PRAECK JOSEF OGEFR. *18.9.1922 +7.5.1945, PRESING HELMUT GEFR. *17.7.1924 +17.4.1945, PRETSCHENDÖRFER KARL OGEFR. *16.11.1913 +10.12.1945, PRIBIL FRANZ GEFR. *9.2.1905 +7.5.1945, PRISTEL KURT GEFR. *8.4.1902 +7.2.1945, PROBSTEDER THEODOR STGEFR. *10.2.1916 +26.1.1945, PUMMER HERMANN STGEFR, *23.11.1897 +18.6.1945

(8. deska)
PURPER OTTO FELDW. *26.5.1915 +6.5.1945, RADKA WILLY GEFR., RAETENBORN OTTO FHR. +1945, RAHM HERMANN GREN. *7.4.1907 +31.1.1945, RAIMITZ VIKTOR KAN. *21.7.1908 +10.2.1945, RANDL JOHANN LT. *12.6.1920 +11.4.1945, RANK PAUL GEFR. +1.5.1945, RATHKE HERMANN OGEFR. *9.10.1906 +5.1945, RAUNITZ VIKTOR KAN., RAUSCHER FRANZ PION. *25.9.1926 +8.5.1945, RAUSCHKOLB WILHELM UFFZ. *11.1.1912 +25.3.1945, REBSTOCK EDMUND SCHTZ. *12.9.1919 +10.2.1945, REICHARDT ARIBERT GREN. *21.8.1927 +18.3.1945, REICHELT EMIL STGEFR. *20.9.1916 +9.5.1945, REICHELT FRIEDRICH OB.MT. *19.7.1897 +4.12.1945, REINERS HEINRICH OGEFR., REINTJES WILHELM GEFR. *3.1.1911 +8.4.1945, REISSEL HEINZ GEFR., REMMERS JAKOB HPTM. *13.8.1913 +8.5.1945, REMY LOTHAR SCHTZ. *21.10.1921 +28.3.1945, RES JAN SOLD. *15.6.1902 +30.12.1945, RIBEITSCHENKO STEPHAN FRW. +3.5.1945, RICHTER HERBERT UFFZ. *25.6.1921 +30.3.1945, RIECKMANN ARNOLD UFFZ. *30.9.1921 +21.3.1945, RIEGER WOLFGANG *3.11.1904 +11.4.1945, RIENÄCKER HERMANN LT. *29.11.1922 +29.3.1945, RILERE DIETRICH OGEFR. +1945, RISCH KARL FELDW. *24.10.1919 +16.7.1944, RISCHER RUDOLF GEFR. *10.10.1926 +4.1945, RISOG LUDWIG FLIEG., ROBEL WALTER KAN. *24.5.1906 +25.4.1945, RODEGRO HERMANN SCHTZ. *2.10.1907 +20.2.1945, RODERUS FRIEDRICH OGEFR. +20.4.1945, RÖDEL HERNERT SCHTZ. *27.9.1918 +11.2.1945, RÖSNER WILHELM GEFR. *18.4.1921 +3.11.1941, RÖTHIG PAUL SOLD. *2.10.1909 +28.6.1945, RÖTTGER WILLI *13.10.1923 +8.5.1945, ROLKA FRANZ OGEFR. *29.1.1906 +8.2.1945, ROLLE KARL OGEFR. *5.2.1911 +17.12.1944, ROLLER HERMANN *1.2.1918 +18.5.1941, ROMANISCHEN IVAN SOLD., ROSE HEINZ GEFR.. ROSSTOCK ERNST SCHTZ. +25.10.1939, ROTHMUND LEONHARD OGEFR. *8.7.1904 +5.5.1945, RUDERER JOHANN GREN. *3.9.1927 +21.4.1945, RÏCKDER PAUL OGEFR. *20.6.1909 +2.5.1945, RÜSSEL HEINZ GEFR. +20.4.1945, RÜTHER HEINRICH UFFZ. *14.1.1912 +4.5.1945, RUB EMIL OGEFR. *29.4.1903 +9.4.1945, SACH GOTTFRIED OGEFR. *17.7.1923 +12.4.1943, SANDROCK ERNST KAN. *11.12.1907 +1.4.1945, SAUER GUSTAV GEFR. *19.3.1903 +26.5.1941, SAUPE VIKTOR *9.7.1912 +11.1.1945, SAVELSBERG ADAM UFFZ. *17.9.1912 +28.1.1945, SCHÄPERS JOSEF STGEFR. *19.1.1914 +21.3.1945, SCHECK KARL OGEFR. *1.11.1911 +27.3.1945, SCHEELE WALTER SCHTZ. *4.8.1914 +29.4.1945, SCHEFFEL ERICH GEFR. *10.2.1907 +1.5.1945, SCHENKEL ALOIS +28.5.1945, SCHERIAU KARL WM. *15.6.1909 +17.4.1945, SCHETTY ALOIS WM. +1945, SCHICKER ARNO OGEFR. *24.9.1906 +17.2.1945, SCHIEFNER OSKAR GREN. *13.5.1907 +10.12.1945, SCHINDELWIG ARTHUR GEFR. *2.1.1902 +18.5.1942, SCHINDLER JOSEF OGEFR. *28.6.1909 +7.12.1945, SCHINKE WALTER OGEFR. *3.11.1919 +4.1945, SCHLAGMANN WILHELM PION. *4.1.1903 +17.5.1945, SCHLEICH LORENZ STGEFR. *21.5.1914 +7.5.1945, SCHLEIDER HEINZ OGEFR. *4.8.1923 +27.1.1945, SCHMIDT ALEXANDER OKAN. *5.3.1916 +4.1945, SCHMIDT CHRISTIAN GREN. *12.6.1911 +4.2.1945, SCHMIDT ERICH KAN. *8.3.1910 +7.5.1945, SCHMIDT KARL OGEFR. +17.2.1945, SCHMIDT MAX GEFR. *16.2.1925 +1.4.1945, SCHMIDT MICHAEL OGEFR. *19.4.1908 +2.2.1945, SCHMIEDEBERG +1945, SCHMIEDT LEO GEFR. +18.4.1945, SCHMITT WILHELM GREN. *20.5.1907 +21.2.1945, SCHNEIDER AUGUST OGEFR. *30.12.1918 +14.2.1945, SCHNEIDER OSKAR OGEFR. *25.1.1904 +9.3.1945, SCHNITZER ERWIN OKAN. *5.9.1925 +19.4.1945, SCHÖER HUBERT GEFR., SCHÖN MARTIN GREN. *27.9.1906 +26.2.1945, SCHÖNWÄLDER HERBERT OGEFR. *10.6.1915 +18.4.1945, SCHOLZ ALFONS SCHTZ. *30.5.1905 +16.7.1940, SCHOLZ JOSEF VSTM. *18.7.1899 +23.5.1945, SCHOLZ KARL GEFR. +1945, SCHOOP WILHELM LT. *15.10.1908 +7.5.1945, SCHRADER SIEGFRIED GEFR. *16.11.1925 +6.1.1945

(9. deska)
SCHREIER BRUNO GEFR. *9.8.1924 +17.4.1945, SCHREINER HANS UFFZ. *9.2.1921 +6.3.1945, SCHREYER ALFRED GEFR. *26.6.1899 +29.3.1945, SCHRÖDER HANS GEFR. *3.7.1909 +16.4.1945, SCHRÖDER KARL GEFR. *21.9.1925 +4.1945, SCHUHMACHER HELMUT OGEFR. *30.10.1921 +27.1.1945, SCHULTER WILHELM UFFZ. ANW. *1914 +4.5.1945, SCHULTZE WILFRIED OBLT. *7.3.1916 +18.1.1945, SCHULZ WALTER MTR. +1945, SCHULZE FRITZ UFFZ. *3.9.1913 +11.4.1945, SCHULZE KURT GEFR. *8.3.1907 +19.4.1945, SCHUMACHER JOHANN OGEFR. *25.7.1909 +1.4.1945, SCHUSTER FRITZ STGEFR. *4.7.1921 +8.5.1945, SCHWARZ GÜNTHER GEFR. +6.4.1945, SCHWARZ HANS SOLD. *1926 +8.5.1945, SCHWERDTREGER ERICH OFELDW. *7.7.1913 +7.5.1945, SEEEGER GEORG OGEFR. *20.10.1907 +6.3.1945, SEIDEL KURT OGEFR. *25.3.1911 +5.5.1945, SEIFERT HORST GEFR., SEMMA HERBERT UFFZ. *29.7.1910 +1.2.1945, SENF HANS FELDW. *1917 +3.1945, SENFT HEINRICH OGEFR. *23.6.1913 +23.4.1945, SEYDA KARL OBLT. *30.9.1918 +28.3.1945, SICKER HELMUT OGEFR. *6.4.1920 +13.11.1944, SIEBERT AUGUST GREN., SIEGFRIEDT JOHANNES FUNK. *19.8.1926 +25.3.1945, SIELOW HORST UFFZ. *1921 +3.1945, SIENEL JOHANN UFFZ. *26.11.1916 +14.3.1944, SIEVER KURT GREN., SIGLREITHMAIER FRANZ OGEFR. *30.12.1921 +27.3.1945, SIMON GEORG OGEFR. +29.3.1945, SIMON PAUL OGEFR. *30.10.1897 +5.5.1944, SKRIPCZYK ALEXANDER GEFR. *11.12.1905 +18.4.1945, SLANIK FRANTISEK *4.9.1909 +29.11.1945, SLAWITZ OTTOMAR UFFZ. *6.7.1918 +24.2.1945, SMOLENKA GUSTAV UFFZ. *20.2.1893 +25.5.1945, SMREKA JOSEF +30.4.1945, SOMMER PAUL STGEFR. *21.2.1908 +7.1945, SOTER JOHANN OGEFR. *18.10.1902 +3.5.1945, SOWIETZKI PETR OGEFR. *5.5.1920 +29.1.1945, SPANIGER KURT UFFZ. *29.11.1904 +28.6.1945, SPARRER WILHELM WM. *28.11.1903 +27.2.1945, SPECKMANN HUGO WM., SPRANG KURT OGEFR. *3.6.1911 +25.3.1945, SRP ANTON SOLD. *28.9.1913 +12.12.1944, STADNIK VLADISLAV, STÄGER FRIEDRICH OGEFR. *17.2.1912 +2.1945, STANEK JOSEF STFELDW. *15.11.1898 +16.11.1945, STANGASSINGER JOHANN STGEFR. *9.1.1914 +5.5.1945, STANKALLA ALOIS STFELDW. *4.8.1896 +10.1.1945, STANZEL GÜNTHER GEFR., STANZEL HANS WM., STASCHKE LOTHAR GEFR. *21.9.1925 +1.1945, STAUD CHRISTIAN UFFZ. *3.1.1911 +1.4.1945, STEFFEN HERBERT GEFR. *16.7.1914 +27.3.1945, STEGMANN KARL OGEFR. *6.9.1909 +4.5.1945, STEINBORN RICHARD GEFR. *27.12.1925 +6.4.1945, STEINER HANS UFFZ. +1945, STEINHAGEN HERMANN UFFZ. *24.3.1898 +4.1945, STEPHAN ARTHUR UFFZ. *13.9.1899 +3.4.1945, STEY RUDOLF GEFR. *3.6.1925 +5.5.1945, STOBER WERNER PION. *17.9.1925 +30.3.1945, STOCK ALFRED UFFZ., STOCK KARL-HEINZ OGEFR. *16.2.1927 +27.2.1945, STÖCKLE FRIEDRICH UFFZ. *1.11.1923 +26.4.1945, STÖRKE JOSEF FELDW. +1945, STÖRKLE FRANZ FELDW. *3.3.1915 +2.4.1945, STORCK KURT FELDW. *19.11.1918 +21.3.1945, STOSSBERG KURT OGEFR. *20.9.1920 +5.5.1945, STRAUß JOSEF GEFR. *7.9.1922 +27.1.1945, STREBLOW KLAUS.JÜRGEN FELDW. *26.11.1923 +27.4.1945, STRÜBEL ERWIN KAN. *10.8.1926 +16.4.1945, STRULLER KARL GEFR. *1.6.1925 +29.2.1945, STUHLMANN WILHELM WM. *11.7.1910 +13.3.1945, STYPER FRANZ GREN. *25.11.1923 +17.2.1945, SÜß FRIEDRICH *23.11.1883 +5.3.1945, SVOBODA JOHANNES GEFR. *17.2.1902 +7.4.1945, SYRNITZKI JOHANN OGEFR. *1.4.1921 +24.1.1945, SZEIGLOWSKI LADISLAUS GEFR. +14.3.1945, TABLOWSKY HELMUT FLIEG. +1944, TARARA JOACHIM GREN. *27.5.1927 +18.4.1945, TENTEN JOHANN SCHTZ. *17.10.1908 +20.4.1945, TETLE MIECZYSLAUS GEFR. *23.11.1923 +25.4.1945, THANNHÄUSER RUDOLF WM. +1.4.1945, THEIMER FRANZ OGEFR. *27.10.1904 +4.3.1943, THESE EMIL GEFR., THIERLING OTTO UFFZ. *23.11.1919 +12.2.1945, THOMA ERNST GEFR. *29.8.1925 +7.2.1945

(10. deska)
TISCHMACHER PETER GREN. *25.3.1911 +21.2.1945, TOMASCHITSCH JOSEF GEFR. *7.10.1922 +27.2.1945, TRUNZ ERNST KAN. *8.1.1920 +9.10.1941, TSCHEBULAR ALOIS JÄG. *12.5.1914 +28.4.1945, TSCHEY HUBERT LT. *31.1.1917 +19.4.1945, TSCHITSCHKO HEINRICH LT. *16.11.1922 +8.5.1945, TULLMIN ERWIN UFFZ. *27.8.1924 +4.1945, DR. UIBELEISEN ULLRICH-OTTO KARL ST.ARZT. *2.8.1909 +21.5.1945, ULLSPERGER ANTON UFFZ. *10.6.1903 +23.4.1945, ULTSCH GEORG GEFR. *1.4.1924 +13.2.1945, UNDEUTSCH GÜNTHER GEFR. *22.9.1922 +1.3.1945, UNTEUSCH ERNST GEFR. +1945, URITSCH JOSEF GEFR. *8.3.1925 +4.5.1945, USCHMANN ERNST OGEFR. *27.5.1917 +16.3.1945, VARGO LUDWIG *1.1.1914 +6.11.1945, VON VELTHEIM WERNER OFELDW. *20.12.1914 +5.5.1945, VENTZEKE WERNER GREN. *14.8.1906 +6.4.1945, VETTERMANN KARL OGEFR. *25.11.1904 +22.3.1946, VIERLING ALFRED OGEFR. *9.12.1924 +30.4.1945, VÖLK HANS OGEFR. *14.10.1924 +27.2.1945, VOIGT KARL GEFR. *15.6.1910 +3.2.1945, VIGTLÄNDER KURT OBWM., VOSCH KURT JÄG. +28.4.1945, WAGEMANN AUGUST UFFZ. *22.12.1913 +8.5.1945, WAGENER HERNERT SOLD. *22.12.1926 +7.5.1945, WAGNER CARSTEN LT. *1926 +3.5.1945, WAHL GEORG OGEFR., WALDNER FRANZ OGEFR. *4.3.1920 +30.4.1945, WALOWSKI JOHANN UFFZ., WALTER FRITZ UFFZ. *22.1.1917 +20.3.1945, WANNINGER KARL UFFZ. *23.1.1920 +3.1945, WASCHKE GUSTAV OBSCHTZ. *9.6.1902 +30.10.1943, WASCHKEWITZ THEOFIL OGEFR. *6.4.1907 +18.4.1945, WASSMANN HEINRICH OGEFR. *7.8.1909 +1.5.1945, WEBER HPTM., WEHMÖLLER ALOIS UFFFZ. *8.2.1910 +7.5.1945, WEIGEL STEFAN OBLT., WEISCH KURT UFFZ., WEISE RICHARD OGEFR. *2.9.1906 +29.4.1945, WEISS RUDOLF UFFZ., WEISE RICHARD OGEFR. *2.9.1906 +29.4.1945, WEISS RUDOLF UFFZ., WEIßENBERGER HANS OBLT. +17.8.1945, WEISSMANN WALDEMAR KAN. *18.8.1925 +22.2.1945, WELLHAUSEN HEINRICH UFFZ. *29.11.1894 +4.2.1945, WELTER FRANZ STGEFR. *9.4.1915 +4.1945, WENZEL REINHARD VSTM. *3.7.1897 +21.4.1945, WESSEL HEINRICH OGEFR. *13.1.1909 +24.4.1945, WESTER HUBERT GEFR. *11.3.1906 +10.4.1945, WEYER FELIX UFFZ. *25.7.1913 +4.1945, WICZKOWSKI ALFONS OGEFR- *3.10.1920 +12.3.1945, WIEDERHOLT HEINZ OGEFR. *15.3.1923 +30.1.1945, WIELAND FRANZ SOLD. *26.5.1907 +4.1945, WILD FRANZ UFFZ. *11.10.1919 +1.4.1945, WILKE EMIL GEFR. *26.9.1926 +30.4.1945, WILL RICHARD GEFR. *1.11.1918 +15.1.1944, WIMMER FRANZ GEFR., WINKLER HORST UFFZ. *28.4.1919 +30.4.1945, WINTER HELMUT UFFZ. *28.9.1919 +5.5.1945, WINTER KARL OGEFR., WINTER ROLF GEFR. *9.3.1923 +26.4.1945, WISCHKA THEODOR GREN. +11.1.1945, WITTHÜSER EMIL PION. *7.9.1910 +26.3.1945, WITTKA BRUNO OGEFR. *15.5.1910 +24.11.1943, WITZL ALBERT PION. *15.9.1926 +28.3.1945, WÖRNER LUDWIG OGREN. *20.8.1910 +21.2.1945, WOLF GERHARD +25.9.1944, WOLF PAUL UFFZ. *27.8.1921 +30.1.1945, WOLF ROBERT SCHTZ. *16.11.1907 +1.1945, WOLTERS JOSEF OGEFR. *16.7.1917 +9.5.1945, WOROBIEW FEDOR GEFR. *16.4.1906 +21.3.1945, WORONZOW PETER HPTM. *10.6.1914 +20.11.1944, WÜRKER REINHOLD SOLD. *29.3.1927 +3.1945, ZAK KARL WM. *11.9.1902 +14.3.1945, ZCERI JAN *12.121.1920 +16.11.1945, ZEIß KARL UFFZ. *9.4.1910 +27.4.1945, ZENK WALTER GEFR. *5.5.1921 +12.2.1945, ZICK KARL OGEFR. *17.10.1906 +29.1.1945, ZIELINSKI MAX PION. *3.3.1920 +27.3.1945, ZILM KURT OBWM. *27.11.1907 +27.4.1945, ZIMMERMANN ARTHUR OBWM., ZIMMERMANN FRANZ SOLD. *18.8.1900 +31.12.1945, ZOIDL JOHANN GEFR. *22.8.1924 +25.3.1945, ZOLOTAREV POETRO GREN. *23.8.1915 +14.2.1945, ZUMPE HEINRICH FELDW. *6.1.1°916 +30.1.1945, ZUMPFE HANS REG.RAT. *14.5.1903 +20.1.1945, ZWESPER ALOIS *24.12.1904 +3.11.1945, ZWIEDER PAUL UFFZ., SOWIE NEUN UNBEKANNTE KRIEGSTOTE UND EIN UNBEKANNTER SOLDAT
Poznámka:

informace z databáze CEVH MO:
Louka původně bez pomníku zvaná též německá louka, kde jsou uloženy ostatky německých vojáků i civilistů z let 1939 až 1945, a dále mužů i žen zahynulých v odsuvném středisku v Nových Hodolanech, Olomouci po roce 1945. 381 samostatných vojenských hrobů bez označení a asi dvě hrobové šachty. Celkový počet pohřbených osob 1240 osob.
V devadesátých letech 20. století pietně upravena. Doplněna žulovými kříži a u cesty do obloku uloženými žulovými kvádry s deskami se jmény uložených.


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7107-26295
Pomník přidal: Petr Novák
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pohřebište vojáků Rudé armády

Autor: Petr Novák, 11.04.2007
Umístění: Olomouc, Třída Míru, hřbitov Neředín
Nápis:
HROMADNÝ HROB
1436 VOJÁKŮ RA
Z TOHO 9 ŽEN

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Petr Novák

Urna Jan Marušák

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
JAN
MARUŠÁK
KPT. V.V.
* 27.10.1893 + 5.5.1964

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Urna Alois Šimek

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
ALOIS
ŠIMEK
* 21.2.1915 + 5.5.1975
Poznámka:

foto vojáka v uniformě


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl

Urna Tomáš Mlčoch

Autor: Vladimír Štrupl, 22.07.2008
Umístění: Olomouc, Třída Míru 104
Nápis:
TOMÁŠ
MLČOCH
KPT. V.V.
* 16.2.1890 + 3.12.1954

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Vladimír Štrupl