Chrudim
Čáslavská, Čs. armády, Čs. partyzánů, Gorkého, Havlíčkova, Husova, Kollárova, Lupáčova, Masarykovo náměstí, Mírová, nábřeží Karla Čapka, Nerudova, Novoměstská, Obce Ležáků, Olbrachtova, Opletalova, Palackého třída, Pardubická, Poděbradova, Resselovo náměstí, Rooseveltova, Rybičkova, Soukenická, Široká, Školní náměstí, Škroupova, Štěpánkova, Tyršovo náměstí, U Vodárny, Václavská, Všehrdovo náměstí, Žižkovo náměstí
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE5304-40931
Souřadnice: N49°56'46.14'' E15°48'10.08''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE5304-38275
Souřadnice: N49°56'48.66'' E15°48'13'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Jana Tejnecká
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE5304-40930
Souřadnice: N49°56'46.35'' E15°48'10.82''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Souřadnice: N49°56'47.59'' E15°48'14.96''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Souřadnice: N49°56'47.06'' E15°48'14.22''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Souřadnice: N49°56'47.03'' E15°48'14.75''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Souřadnice: N49°56'46.99'' E15°48'17.26''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Souřadnice: N49°56'45.77'' E15°48'17.51''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Souřadnice: N49°56'44.63'' E15°48'16.18''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Souřadnice: N49°56'43.07'' E15°48'17.08''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Pomník Josef Matyáš
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
Cís. Kr. 8. pluk husarů
Hessen=Gassel
věnuje pomník tento
Josefovi Matyášovi
koželužskému tovaryši
z Vamberka
jenž v půtce zadní stráže pluku toho
s jezdci pruskými 5. července 1866
na náměstí chrudimském
zabloudilou koulí rakouskou
zastřelen byl.
Cís. Kr. 8. pluk husarů
Hessen=Gassel
věnuje pomník tento
Josefovi Matyášovi
koželužskému tovaryši
z Vamberka
jenž v půtce zadní stráže pluku toho
s jezdci pruskými 5. července 1866
na náměstí chrudimském
zabloudilou koulí rakouskou
zastřelen byl.
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE5304-40931
Souřadnice: N49°56'46.14'' E15°48'10.08''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Pomník Obětem holokaustu
Umístění: Chrudim, Novoměstská, židovský hřbitovNápis:
Kdo v tajemství Nevyššího sedá, stráví noc ve stínu Všehomocného.
Prav Hospodinu, tys azyl můj a tvrz, můj Bůh, na kterého se spoléhám.
Žalm 91
NA PAMÁTKU ŽIDOVSKÝCH OBČANŮ CHRUDIMI
UMUČENÝCH NACISTY V KONCENTRAČNÍCH
TÁBORECH TEREZÍN, OSVĚTIM, BUCHENWALD,
DACHAU A SCHWARZHEIDE V LETECH 1943 – 1945.
ADLER JIŘÍ 9.6.1938
ADLER OTA 21.10.1891
ADLEROVÁ BLANKA 2.3.1933
ADLEROVÁ PAVLA 14.1.1906
AGULÁR ADOLF 19.5.1874
AGULÁR JIŘÍ 8.8.1917
AGULÁROVÁ ANTONIE 24.8.1883
BREITENFELD GUSTAV 21.12.1871
BREITENFELD RUDOLF Dr. 14.5.1908
BREITENFELDOVÁ ANNA 4.9.1886
BUCHFÜHRER BEDŘICH 14.11.1897
FUCHSOVÁ GERTA 21.3.1914
FUCHSOVÁ SELMA 6.8.1890
GLÜCKLICH KAREL 13.5.1899
GLÜCKLICHOVÁ RŮŽENA 28.1.1905
GOLDSCHMID KAREL 28.7.1899
GOLDSCHMIDOVÁ ELSA 15.9.1895
GOLDSCHMIDOVÁ OLGA 15.4.1897
HAMMERSCHLAGOVÁ OLGA 3.7.1873
HERRMANN KAREL 6.1.1884
HERRMANNOVÁ HANA 21.6.1923
HERRMANNOVÁ ŠTĚPÁNKA 5.2.1885
JONÁŠOVÁ ANNA 9.1.1868
LUSTIG JAROSLAV 6.1.1897
MANDELÍK OTA 24.3.1904
MANDELÍKOVÁ BERTA 23.8.1879
MEISL ROBERT JUDr. 12.9.1900
MUNK HUGO 5.3.1889
MUNKOVÁ ALŽBĚTA 29.8.1887
MUNKOVÁ MARIE 25.9.1921
MÜNZEROVÁ EMILIE 1.5.1875
NERMUŤOVÁ IDA 29.8.1881
NEUFELD KURT 23.11.1905
NEUFELDOVÁ ADÉLA 24.1.1880
ORSKÝ JOSEF 9.11.1905
PACHNER ARTUR MUDr. 24.3.1874
PACHNEROVÁ GABRIELA 19.3.1881
PACHKES BERNERD 14.12.1861
PACHKESOVÁ ISABELA 3.7.1868
PELIKÁNOVÁ ANNA 2.3.1900
PEŠKOVÁ MARIE 19.11.1898
PICKOVÁ BOŽENA 9.5.1901
PICKOVÁ EMILIE 24.10.1869
POCHOBRADSKÁ IDA 29.3.1894
POLLAK VILÉM 4.10.1927
POLLAKOVÁ ADELHEIDA 19.5.1873
REBENFELDOVÁ HEDVIKA 5.12.1876
ROUBÍČEK KAREL 12.5.1891
ROUBÍČKOVÁ KAMILA 18.9.1884
ŘÍHOVÁ OLGA 15.4.1904
SALUS EMIL 22.1.1920
SALUS PAVEL WILHELM 29.7.1869
SALUS VIKLTOR 6.8.1892
SALUSOVÁ MARIE 10.1.1895
SALUSOVÁ OLGA 1.12.1882
SEIDLITZ EMIL 2.5.1877
SEIDLITZOVÁ FRANTIŠKA 15.3.1887
SCHMIDL RICHARD JUDr. 27.3.1882
SKALL ARNOŠT 6.10.1882
SKALLOVÁ RŮŽENA 15.11.1884
STRASS EDUARD JUDr. 7.1.1865
STRASS EMIL 29.3.1880
STRASS JIŘÍ 8.10.1912
STRASS KAREL JUDr. 18.4.1907
STRASSOVÁ EVŽENIE 12.10.1878
STRASSOVÁ MARTA 9.9.1881
TRAUB ADOLF 22.3.1920
TRAUB RICHARD 13.1.1884
TRAUBOVÁ HERMÍNA 13.12.1888
TRAUBOVÁ OLGA 27.3.1881
TRAUBOVÁ VILMA 12.11.1876
VTÍPILOVÁ IRMA 5.4.1898
WEISSOVÁ LISETTE 8.5.1865
WITZ EDUARD 4.1.1876
WITZ JIŘÍ 21.4.1925
WITZ VLADIMÍR 21.4.1925
WITZOVÁ BEÁTA 1.1.1922
WITZOVÁ HELENA 15.6.1888
WITZOVÁ VALERIE 13.10.1897
Peklem koncentračních táborů prošli a přežili:
AGULÁROVÁ VĚRA 22.4.1911
GOLDSCHMIDOVÁ ERNESTINA 8.5.1862
MANDELÍKOVÁ ANNA 16.6.1906
POLLAK ARNOŠT Ing. 7.4.1890
POLLAKOVÁ MARIE 11.8.1903
SALUS JAN 25.9.1921
Kdo v tajemství Nevyššího sedá, stráví noc ve stínu Všehomocného.
Prav Hospodinu, tys azyl můj a tvrz, můj Bůh, na kterého se spoléhám.
Žalm 91
NA PAMÁTKU ŽIDOVSKÝCH OBČANŮ CHRUDIMI
UMUČENÝCH NACISTY V KONCENTRAČNÍCH
TÁBORECH TEREZÍN, OSVĚTIM, BUCHENWALD,
DACHAU A SCHWARZHEIDE V LETECH 1943 – 1945.
ADLER JIŘÍ 9.6.1938
ADLER OTA 21.10.1891
ADLEROVÁ BLANKA 2.3.1933
ADLEROVÁ PAVLA 14.1.1906
AGULÁR ADOLF 19.5.1874
AGULÁR JIŘÍ 8.8.1917
AGULÁROVÁ ANTONIE 24.8.1883
BREITENFELD GUSTAV 21.12.1871
BREITENFELD RUDOLF Dr. 14.5.1908
BREITENFELDOVÁ ANNA 4.9.1886
BUCHFÜHRER BEDŘICH 14.11.1897
FUCHSOVÁ GERTA 21.3.1914
FUCHSOVÁ SELMA 6.8.1890
GLÜCKLICH KAREL 13.5.1899
GLÜCKLICHOVÁ RŮŽENA 28.1.1905
GOLDSCHMID KAREL 28.7.1899
GOLDSCHMIDOVÁ ELSA 15.9.1895
GOLDSCHMIDOVÁ OLGA 15.4.1897
HAMMERSCHLAGOVÁ OLGA 3.7.1873
HERRMANN KAREL 6.1.1884
HERRMANNOVÁ HANA 21.6.1923
HERRMANNOVÁ ŠTĚPÁNKA 5.2.1885
JONÁŠOVÁ ANNA 9.1.1868
LUSTIG JAROSLAV 6.1.1897
MANDELÍK OTA 24.3.1904
MANDELÍKOVÁ BERTA 23.8.1879
MEISL ROBERT JUDr. 12.9.1900
MUNK HUGO 5.3.1889
MUNKOVÁ ALŽBĚTA 29.8.1887
MUNKOVÁ MARIE 25.9.1921
MÜNZEROVÁ EMILIE 1.5.1875
NERMUŤOVÁ IDA 29.8.1881
NEUFELD KURT 23.11.1905
NEUFELDOVÁ ADÉLA 24.1.1880
ORSKÝ JOSEF 9.11.1905
PACHNER ARTUR MUDr. 24.3.1874
PACHNEROVÁ GABRIELA 19.3.1881
PACHKES BERNERD 14.12.1861
PACHKESOVÁ ISABELA 3.7.1868
PELIKÁNOVÁ ANNA 2.3.1900
PEŠKOVÁ MARIE 19.11.1898
PICKOVÁ BOŽENA 9.5.1901
PICKOVÁ EMILIE 24.10.1869
POCHOBRADSKÁ IDA 29.3.1894
POLLAK VILÉM 4.10.1927
POLLAKOVÁ ADELHEIDA 19.5.1873
REBENFELDOVÁ HEDVIKA 5.12.1876
ROUBÍČEK KAREL 12.5.1891
ROUBÍČKOVÁ KAMILA 18.9.1884
ŘÍHOVÁ OLGA 15.4.1904
SALUS EMIL 22.1.1920
SALUS PAVEL WILHELM 29.7.1869
SALUS VIKLTOR 6.8.1892
SALUSOVÁ MARIE 10.1.1895
SALUSOVÁ OLGA 1.12.1882
SEIDLITZ EMIL 2.5.1877
SEIDLITZOVÁ FRANTIŠKA 15.3.1887
SCHMIDL RICHARD JUDr. 27.3.1882
SKALL ARNOŠT 6.10.1882
SKALLOVÁ RŮŽENA 15.11.1884
STRASS EDUARD JUDr. 7.1.1865
STRASS EMIL 29.3.1880
STRASS JIŘÍ 8.10.1912
STRASS KAREL JUDr. 18.4.1907
STRASSOVÁ EVŽENIE 12.10.1878
STRASSOVÁ MARTA 9.9.1881
TRAUB ADOLF 22.3.1920
TRAUB RICHARD 13.1.1884
TRAUBOVÁ HERMÍNA 13.12.1888
TRAUBOVÁ OLGA 27.3.1881
TRAUBOVÁ VILMA 12.11.1876
VTÍPILOVÁ IRMA 5.4.1898
WEISSOVÁ LISETTE 8.5.1865
WITZ EDUARD 4.1.1876
WITZ JIŘÍ 21.4.1925
WITZ VLADIMÍR 21.4.1925
WITZOVÁ BEÁTA 1.1.1922
WITZOVÁ HELENA 15.6.1888
WITZOVÁ VALERIE 13.10.1897
Peklem koncentračních táborů prošli a přežili:
AGULÁROVÁ VĚRA 22.4.1911
GOLDSCHMIDOVÁ ERNESTINA 8.5.1862
MANDELÍKOVÁ ANNA 16.6.1906
POLLAK ARNOŠT Ing. 7.4.1890
POLLAKOVÁ MARIE 11.8.1903
SALUS JAN 25.9.1921
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE5304-38275
Souřadnice: N49°56'48.66'' E15°48'13'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Jana Tejnecká
Hrob Michael Zeley
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
Michael Zeley
četař c. k. 8. pluku husarů
Hessen=Gassel
jenž dne 5. července 1866
v potyčce s pruskými jezdci
smrtí ze světa sešel.
Michael Zeley
četař c. k. 8. pluku husarů
Hessen=Gassel
jenž dne 5. července 1866
v potyčce s pruskými jezdci
smrtí ze světa sešel.
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE5304-40930
Souřadnice: N49°56'46.35'' E15°48'10.82''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Hrob Jan Záhornický
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
ZDE V MLADÉM VĚKU ODPOČÍVÁ
JAN
ZÁHORNICKÝ
VOJÍN ČS. PĚŠ. PLUKU Č. 12
+29.XI.1919 V STÁŘÍ 22 LET
Poznámka: ZDE V MLADÉM VĚKU ODPOČÍVÁ
JAN
ZÁHORNICKÝ
VOJÍN ČS. PĚŠ. PLUKU Č. 12
+29.XI.1919 V STÁŘÍ 22 LET
foto vojáka v uniformě
Souřadnice: N49°56'47.59'' E15°48'14.96''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Hrob vojáka
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
nečitelné
Poznámka: nečitelné
foto vojáka v uniformě
Souřadnice: N49°56'47.06'' E15°48'14.22''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Hrob Karel Thuma
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
KAREL THUMA
HOSPODÁŘ. ÚŘEDNÍK,
JEDNOR. DOBROVOLNÍK C. K. 8. P. P.
+8.3.1902 V 21 R.
KAREL THUMA
HOSPODÁŘ. ÚŘEDNÍK,
JEDNOR. DOBROVOLNÍK C. K. 8. P. P.
+8.3.1902 V 21 R.
Souřadnice: N49°56'47.03'' E15°48'14.75''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Hrob Karel Jiří Klubal
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
KAREL JIŘÍ KLUBAL
BRIGÁDNÍ GENERÁL, ZEMSKÝ VRCHNÍ RADA
24.1.1886 - 18.12.1939
KAREL JIŘÍ KLUBAL
BRIGÁDNÍ GENERÁL, ZEMSKÝ VRCHNÍ RADA
24.1.1886 - 18.12.1939
Souřadnice: N49°56'46.99'' E15°48'17.26''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Hrob Bohumil Pavlíček
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
BOHUMIL PAVLÍČEK
NADPORUČÍK
*1859 +1894
BOHUMIL PAVLÍČEK
NADPORUČÍK
*1859 +1894
Souřadnice: N49°56'45.77'' E15°48'17.51''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Hrob František Kosek
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
FRANTIŠEK KOSEK
ŠTÁBNÍ KAPITÁN V.V.
*11.7.1866 +5.11.1935.
FRANTIŠEK KOSEK
ŠTÁBNÍ KAPITÁN V.V.
*11.7.1866 +5.11.1935.
Souřadnice: N49°56'44.63'' E15°48'16.18''
Pomník přidal: Ivo Šťastný
Hrob Julian Schwaabe
Umístění: Chrudim, Novoměstská, hřbitov u sv. VáclavaNápis:
ZDE V PÁNU ODPOČÍVÁ
JULIAN SCHWAABE
C. A K. HEJTMAN
ZEMŘEL 15. DUBNA 1902
ZDE V PÁNU ODPOČÍVÁ
JULIAN SCHWAABE
C. A K. HEJTMAN
ZEMŘEL 15. DUBNA 1902
Souřadnice: N49°56'43.07'' E15°48'17.08''
Pomník přidal: Ivo Šťastný