Slaný

Hrob Antonín Pudil

Autor: Marek Lanzendorf, 13.09.2018
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov II., číslo hrobu 780
Nápis:
Ing. ANTONÍN PUDIL
vyšší důstojník
*6.10.1946 +27.1.2016

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Marek Lanzendorf

Hrob Karel Richtermoc

Autor: Marek Lanzendorf, 13.09.2018
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov II., číslo hrobu 901
Nápis:
KAREL RICHTERMOC,
ŠTÁBNÍ KAPITÁN V.V.
*10.2.1870 +21.10.1932

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Marek Lanzendorf

Hrob Roman Fučík

Autor: Marek Lanzendorf, 18.10.2018
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov IV., číslo hrobu 21
Nápis:
ROMAN FUČÍK
*30.11.1972 +3.8.1994
Poznámka:

Fotografie vojáka v uniformě.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Marek Lanzendorf

Vojenský hřbitov Obětí 1. a 2. světové války

Autor: Antonín Nešpor, 13.03.2007
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov III
Nápis:
(2 desky na pomníku)
VĚRNI ZÁKONŮM, VLASTI OBĚTOVALI JSME ŽIVOT.
POUTNÍČE, JENŽ PŘINESL’S POZDRAV Z OTČINY,
ZVĚSTUJ NAŠIM MILÝM, ŽE VZPOMÍNAJÍCE JICH
JSME UMÍRALI. NYNÍ ODPOČÍVÁME ZDE ČESTNĚ
V KRUHU SVÝCH DRUHŮ, V CIZÍ, VŠAK HOSTINNÉ
ZEMI.

K TRVALÉMU UCTĚNÍ PAMÁTKY ZEMŘELÝCH
DRUHŮ POSTAVILI VOJÍNI ZÁLOŽNÍ NEMOCNICE
ČERVENÉHO KŘÍŽE V SLANÉM NÁKLADEM
TÉTO NEMOCNICE.


(hrob letce)
Zde v Pánu odpočívá
JOSEF
NEUBAUER
svobodník letec pl. č. 7 t.č. 21
*18.1.1897 +15.6.1920

Všechno přejde, přeletí
všecko a všudy
jen žal a bolest
po mém dítěti ---
neví kam a kudy.

(hromadný hrob)
FRANTIŠEK KADLEC, PLANÁ N/L. +22.7.1919
JAROSLAV KOZÁK, SLANÝ +18.6.1918
JOSEF VIKTORA, MALÍKOVICE +3.4.1919
ANTONÍN KAPR, PRAHA +28.3.1918
JOSEF PROCHÁZKA, PELHŘIMOV +26.3.1918
JOSEF CIBULKA, SLANÝ +10.6.1918
JOSEF ŠNÉBERK, VLČTÝN +2.5.1918
VÁCLAV ŽÁK, SEDLIŠTĚ +25.4.1918
LUKÁŠ ČULE, KLJUKA, DALMACIE +23.4.1918
ANTONÍN ŠIMEK, ČIČOV +9.4.1918
ALOIS MARTÍNEK, EJPOVICE +6.4.1918
FERDINAND BRÁTKA, SLANÝ +1.3.1919
ANTONÍN UHER, LIBIŠ +7.10.1918
JAROSLAV MÜLLER, STUDENĚVES +19.12.1918
HYNEK JIRÁSEK, CITOLIBY +27.11.1918
ALI SICHMRATOV, STAROKLADKY, RUSKO +31.10.1918
JOS. VASILJEVIČ MATEJ, BESARABIE +10.11.1918
ONDŘEJ ZJADEK, ROSOŠ, PODOL.GUB.RUSKO +28.10.1918

(jednotlivé hroby)
ILIE POPESKUL, pěšák, *1894 Bukovina +28.8.1916 Slaný
Četař, JAROSLAV KOMÁREK, *7.4.1915 Cep +1938
Desátník, JOSEF MELICHAR, *1886 Svaté Pole +6.12.1917 Slaný
Svobodník, ANTONÍN ČERNÝ, *30.8.1915 Slaný +31.10.1918 Moravská Chrastava
Desátník, JOSEF ŠŤASTNÝ, *1879 Vršovice +26.1.1917 Slaný
Desátník, VÁCLAV MAREK, *1870 Vojnice +26.1.1917 Slaný
RUDOLF HLAVÁČEK, *1878 Kardašova Řečice +2.2.1917 Slaný
FRANTIŠEK ŠAMŠIŇÁK, pěšák, *1883 Nelahozeves +26.2.1917 Slaný
Vojín, LADISLAV ZITA, *1914 Mnichovo Hradiště +pohřbený 28.11.1938
JOSEF BOROVIČKA, pěšák, *1885 Újezd, Říčany +1.2.1917 Slaný
AUGUST BALDESARIN, myslivec, *1891 Tyroly +1917 Slaný
RUDOLF MÁLEK, pěšák, *1888 Štýrsko +19.12.1916 Slaný
KRSTA KITAROVIČ, srbský zajatec, *1886 Mazedonien +1917 Slaný
FOKA HREHORCZUG, pěšák, *1895 Bukovina +10.10.1916 Slaný
TEŠO BJELOVUK, pěšák, *1890 Bosna +28.7.1916, Slaný
VÁCLAV OBRMEER, pěšák, *1881 Šestajovice +1917 Slaný
JIŘÍ BEZJAK, pěšák, *1875 Štýrsko +1917 Slaný
IVAN STRUTYNSKI, myslivec, *1876 +31.10.1916 Slaný
ŠTĚPÁN GREGORCZUK, závodčí, *1894 Bukovina +17.12.1916 Slaný
VAVŘINEC LANG, šikovatel, *1879 Durnholz +23.12.1916 Slaný
JAN STEINBICHLER, střelec, *1866 Dolní Rakousy +25.1.1917 Slaný
IVAN ZURAVEZAK, střelec, *1887 Halič +10.3.1917 Slaný
VILÉM VORLÍK, pěšák, *1888 Kobylisy +17.3.1917 Slaný
JOSEF PEŠIČKA, pěšák, *1866 Slaný +17.3.1917 Slaný
KAREL ROŠKOT, pěšák, *1874 Kostomlaty +1916 Slaný
JOSEF VRZAL, pěšák, *1889 Praha +6.3.1917 Slaný
JAN JEDLIČKA, pěšák, *1879 Praha +1916 Slaný
FRANTIŠEK VLČEK, *1888 Hluboká +27.1.1917 Slaný
VASIL SINECKI, pěšák, *1895 Halič +30.12.1916 Slaný
JAN ŽABKA, *1875 Vrchoviny +7.12.1916 Slaný
JAN VELEBIL, pěšák, *1869 Václavice +6.8.1916 Slaný
JIŘÍ HOMOSZTYAN, pěšák, *1892 Uhry +19.5.1916 Slaný
JOVO RUNJO, pěšák, *1889 Bosnien +13.5.1916 Slaný
MARTIN DEISINDER, pěšák, *1896 Falkov +17.1.1918 Slaný
FRANTIŠEK VRTILKA, pěšák, *1885 Jarošov +2.6.1916 Slaný
JOSEF BAK, dělostřelec, *1887 Istrie +17.6.1916 Slaný
MICHAL TUREK, *1883 Halič +19.3.1916 Slaný
JOSEF HRUŠKA, dragoun, *1893 Počerady +29.2.1916 Slaný
JOSEF ŽÍLA, pěšák, *1894 Rokycany +22.2.1916 Slaný
KAREL NĚMEC, závodčí, *1890 Oberheizendorf +27.1.1916 Slaný
ZIKMUND SZELONG, pěšák, *1885 Halič +1917 Slaný
JOSEF KRISL, pěšák, *1892 Slaný +19.6.1916 Slaný
Poručík, KAREL KOTINA, *1892 Slaný +18.7.1917 Slaný
JOSEF POCH, +1916
ANTONÍN SVOBODA, pěšák, *1893 Rovina +24.3.1916 Slaný
JAN HEREMBAS, honvéd, *1883 Uhry +26.3.1916 Slaný
MARTIN KAVLIK, pěšák, *1889 Radčany +23.4.1916 Slaný
STANISLAV ORZEL, pěšák, *1896 Halič +4.5.1916 Slaný
PAVEL CZUPA, pěšák, *1882 Zamarstynov +18.5.1916 Slaný
JANUŠ JANUŠIKOV, ruský zajatec, *1884 Rusko +1916 Slaný
HRYNKO BALASZ, pěšák, *1896 Halič +15.10.1916 Slaný
PETR PIECZONKA, kočí, *1887 Halič +3.7.1916 Slaný
ANTONÍN DRNAL, pěšák, *1887 Praha +21.6.1916 Slaný

(dvojhroby)
VOJTĚCH JAKSCH, střelec, *1892 Hackelhof +12.4.1917 Slaný
MARTIN KORPOS, pěšák, *1881 Uhry +25.4.1917 Slaný
BOHUMIL VOŘÍŠEK, *1894 Praha +29.4.1917 Slaný
FRANTIŠEK QUEDRITSCH, pěšák, *1895 Finkenstein +30.4.1917 Slaný
četař, ONDREJ DONNER, *1889 Schonbach +28.5.1917 Slaný
FEDOR STEFANIKOV, střelec, *1872 Halič +28.5.1917 Slaný
FETKO KURYLAK, *1886 Halič +28.6.1917 Slaný
ISIDOR MARSZALEK, střelec, *1871 Halič +2.7.1917 Slaný
JOSEF TYNGL, pěšák, *1882 Troja +12.8.1917 Slaný
JAN POKORNÝ, *1883 Praha +13.8.1917 Slaný
OTTO NETZER, myslivec, *1897 Gaschuren +23.8.1917 Slaný
JOSEF PIMASSL, *1888 Dolní Rakousy +24.8.1917 Slaný
FERDINAND KRAUS, dragoun, *1897 Pchery +20.10.1917 Slaný
RUDOLF SVĚCENÝ, šikovatel, *1878 Lučice +13.11.1917 Slaný
JOSEF BUKOCKI, pěšák, *1891 Halič +1916 Slaný
BOHUMIL LUDVÁŘ, pěšák, *1874 Petrovice +1916 Slaný
JAN ŠTEFANOVSKI, pěšák, *1883 Halič +1916 Slaný
MIKULÁŠ NESTAR, pěšák, *1898 Halič +1916 Slaný
RUDOLF WIEHMANN, pěšák, *1879 Schonhof +27.8.1917 Slaný
VÁCLAV VOPATKA, pěšák, *1885 Velešín +14.10.1917 Slaný
ANTONÍN KRATOCHVÍL, pěšák, *1882 Vodice +1916 Slaný
RUDOLF SMICHOVSKI, střelec, *1878 Vídeň +1916 Slaný
(jednotlivý hrob)
ALEXANDR GRONOWICZ, myslivec, *1895 Halič +16.8.1917 Slaný
(dvojhroby)
KAREL HUDEC, myslivec, *1886 Dolní Rakousy +8.8.1917 Slaný
JOSEF HŘÍBAL, pěšák, *1874 Košíře +13.8.1917 Slaný
IVO NAVLJAN, pěšák, *1894 Istrie +4.7.1917 Slaný
FRANTIŠEK BENEŠ, pěšák, *1895 Osiky +1917 Slaný
ADAM BENEŠ, pěšák, *1875 Zbudow +20.6.1917 Slaný
JOSEF PASCHE, pěšák, *1893 Raase +24.6.1917 Slaný
MICHAL POEPPERL, střelec, *1896 Krzeslavice, Krakov, Halič +13.6.1917 Slaný
četař, MATĚJ KREUZBERGER, *1885 Korutany +14.6.1917 Slaný
JAN JENČ, *1887 Životín +1.4.1917 Slaný
JIŘÍ PAPP, pěšák, *1895 Uhry +4.4.1917 Slaný
četař, JOSEF MAREK, *1876 Česká Skalice +20.3.1917 Slaný
NIKOLAJ RACHINSKI, pěšák, *1886 Halič +24.3.1916 Slaný
VÁCLAV LANGER, *1879 Smíchov +19.1.1918 Slaný
ANTONÍN VOSTRÝ, *1893 Satkov, Žatec +29.1.1918 Slaný
FRANTIŠEK BÍLEK, vozatajec, *1873 Kopšťálov +5.2.1918 Slaný
JAN UZARSKI, pěšák, *1892 Halič +11.12.1918 Slaný
MATYÁŠ MAŘÍK, pěšák, *1880 Malvčice +15.2.1918 Slaný
FRANTIŠEK JIŘÍK, *1888 Volovice +17.2.1918 Slaný
ALOIS PENZL, pěšák, *1895 Friedrichsreuth +28.2.1918 Slaný
HUGO GLASER, *1894 Jindřichův Hradec +11.3.1918 Slaný
KAREL VLČEK, pěšák, *1893 Bráník +16.3.1918 Slaný
VÁCLAV KRÁLÍČEK, střelec, *1887 Čistá +25.3.1918 Slaný
JOSEF KATZER, *1889 Glasdorf +17.10.1918 Slaný
CHÉZRI PASGAUL, *1881 Halič +1918 Slaný
JAN CHVOJ, *1891 Cvrčovice, Slaný +1918 Slaný
PETR TRTNIK, ruský zajatec, *1900 Rusko +1918 Slaný
KAREL VLASÁK, pěšák, *1900 Osluchov +1918 Slaný
JOSEF JINOCH, pěšák, *1884 Toužetín +1918 Slaný
ANTONÍN ŠILHAN, *1888 Železný Brod +1918 Slaný
VÁCLAV ŠÍPEK, Domobranec, *1879 Slaný +1918 Slaný
Poznámka:

Seznam čísel hrobů dle CEVH:
dvě desky na pomníku: CZE2124-27171
hrob letce CZE2124-40908
hromadný hrob CZE2124-40909
CZE2124-40828 VÁCLAV LANGER
CZE2124-40828 ANTONÍN VOSTRÝ, zde uvedeno narození - Stakov
CZE2124-40829 JAN UZARSKI
CZE2124-40829 FRANTIŠEK BÍLEK
CZE2124-40830 FRANTIŠEK JIŘÍK
CZE2124-40830 MATYÁŠ MAŘEK, na náhrobku MAŘÍK
CZE2124-40831 HUGO GLASER
CZE2124-40831 ALOIS PENZL
CZE2124-40832 VÁCLAV KRÁLÍČEK
CZE2124-40832 KAREL VLČEK
CZE2124-40833 JOSEF KATZER
CZE2124-40833 CHÉZRI PASGAUL
CZE2124-40835 JOSEF JINOCH
CZE2124-40835 KAREL VLASÁK
CZE2124-40834 JAN CHVOJ
CZE2124-40834 PETR TRTNIK, armáda ruská / Rudá armáda
CZE2124-40836 ANTONÍN ŠILHAN
CZE2124-40836 VÁCLAV ŠÍPEK
CZE2124-40837 NIKOLAJ RACHINSKI
CZE2124-40837 JOSEF MAREK
CZE2124-40838 JAN JENČ
CZE2124-40838 JIŘÍ PAPP
CZE2124-40839 MICHAL POEPPERL
CZE2124-40839 MATĚJ KREUZBERGER
CZE2124-40840 ADAM BENEŠ
CZE2124-40840 JOSEF PASCHE
CZE2124-40841 IVO NAVLJAN
CZE2124-40841 FRANTIŠEK BENEŠ
CZE2124-40842 JOSEF HŘÍBAL
CZE2124-40842 KAREL HUDEC
CZE2124-40843 ALEXANDR GRONOWICZ
CZE2124-40844 RUDOLF SMICHOVSKI
CZE2124-40844 ANTONÍN KRATOCHVÍL
CZE2124-40845 RUDOLF WIEHMANN
CZE2124-40845 VÁCLAV VOPATKA
CZE2124-40846 MARTIN DEISINDER
CZE2124-40847 FRANTIŠEK VRTILKA
CZE2124-40848 JOSEF BAK
CZE2124-40849 MICHAL TUREK
CZE2124-40850 JOSEF HRUŠKA
CZE2124-40851 JOSEF ŽÍLA
CZE2124-40852 KAREL NĚMEC
CZE2124-40853 ZIKMUND SZELONG
CZE2124-40854 JOSEF KRISL
CZE2124-40855 KAREL KOTINA
CZE2124-40856 JOVO RUNJO
CZE2124-40857 JIŘÍ HOMOSZTYAN
CZE2124-40858 JAN VELEBIL
CZE2124-40859 JAN ŽABKA
CZE2124-40860 VASIL SINECKI
CZE2124-40861 FRANTIŠEK VLČEK
CZE2124-40862 JAN JEDLIČKA
CZE2124-40863 JOSEF VRZAL
CZE2124-40864 KAREL ROŠKOT
CZE2124-40865 ILIE POPESKUL, národnost: rumunská
CZE2124-40866 JAROSLAV KOMÁREK
CZE2124-40867 JOSEF MELICHAR
CZE2124-40868 ANTONÍN ČERNÝ, armáda československá
CZE2124-40869 JOSEF ŠŤASTNÝ
CZE2124-40870 VÁCLAV MAREK
CZE2124-40871 RUDOLF HLAVÁČEK
CZE2124-40872 JAN ŠTEFANOVSKI
CZE2124-40872 MIKULÁŠ NESTAR
CZE2124-40873 JOSEF BUKOCKI
CZE2124-40873 BOHUMIL LUDVÁŘ
CZE2124-40874 FERDINAND KRAUS
CZE2124-40874 RUDOLF SVĚCENÝ
CZE2124-40875 OTTO NETZER
CZE2124-40875 JOSEF PIMASSL
CZE2124-40876 JAN POKORNÝ
CZE2124-40876 JOSEF TYNGL
CZE2124-40877 FETKO KURYLAK
CZE2124-40877 ISIDOR MARSZALEK
CZE2124-40878 ONDREJ DONNER
CZE2124-40878 FEDOR STEFANIKOV
CZE2124-40879 FRANTIŠEK QUEDRITSCH
CZE2124-40879 BOHUMIL VOŘÍŠEK
CZE2124-40880 VOJTĚCH JAKSCH
CZE2124-40880 MARTIN KORPOS
CZE2124-40881 JOSEF POCH
CZE2124-40882 ANTONÍN SVOBODA
CZE2124-40883 JAN HEREMBAS
CZE2124-40884 MARTIN KAVLIK
CZE2124-40885 STANISLAV ORZEL
CZE2124-40886 PAVEL CZUPA
CZE2124-40887 JANUŠ JANUŠIKOV, armáda ruská / Rudá armáda
CZE2124-40888 HRYNKO BALASZ
CZE2124-40889 PETR PIECZONKA
CZE2124-40890 ANTONÍN DRNAL
CZE2124-40891 JOSEF PEŠIČKA
CZE2124-40892 VILÉM VORLÍK
CZE2124-40893 IVAN ZARAVEZAK, na náhrobku ZURAVEZAK
CZE2124-40894 JAN STEINBICHLER
CZE2124-40895 VAVŘINEC LANG
CZE2124-40896 ŠTĚPÁN GREGORCZUK
CZE2124-40897 IVAN STRUTYNSKI
CZE2124-40898 JIŘÍ BEZJAK
CZE2124-40899 VÁCLAV OBRMEER
CZE2124-40900 FRANTIŠEK ŠAMŠIŇÁK
CZE2124-40901 LADISLAV ZITA, armáda československá, zemřel 28.11.1939 (na náhrobku 28.11.1938)
CZE2124-40902 JOSEF BOROVIČKA
CZE2124-40903 AUGUST BALDESARIN
CZE2124-40904 RUDOLF MALÍK, na náhrobku MÁLEK
CZE2124-40905 KRSTA KITAROVIČ, armáda srbská
CZE2124-40906 FOKA HREHORCZUG
CZE2124-40907 TEŠO BJELOVUK

Poznámka: Není-li uvedeno jinak – byl v armádě R-U
Zdroj: CEVH


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 83 VPM
Souřadnice: N50°14'8.99'' E14°5'28.52''
Pomník přidal: Antonín Nešpor
Doplnění informací: Marek Lanzendorf

Vojenský hřbitov Obětí 2. světové války a vojáků Rudé armády

Autor: Stanislav Pítr, 07.05.2008
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov IV.
Nápis:
(pomník)
VÁM PODĚKOVÁNÍ VÁM
KÉŽ ZNĚLO BY JAK ZVONY

ANATOLIJ KORVALOV +15.III.1945
ASCHIR BALTABAJEV +15.III.1945
RADION CHLISTOV +14.V.1945
PETR MILOSERDOV +14.V.1945
STEPAN NOVIKOV +12.V.1945
PAVEL BURIANEK +12.V.1945

SCHRÁNKA S PRSTÍ
Z HROBU PADLÝCH SOVĚTSKÝCH
A ČESKOSLOVENSKÝCH VOJÁKŮ
V ČERNOVCÍCH
OKRES SADBORA USSR.
LÉTA 1941-1945
LISTOPAD 1977

(jednotlivé hroby)
ŠEPTIKIN KONSTANTIN NIKOLAJEVIČ, 12.V.1945.
ANESTENKO IVANOVIČ, 12.V.1945.
KORIZNIJ NIKOLAJ JAKOVIČ, 12.V.1945.
SEMENOV VIKTOR, 12.V.1945.
PRŮCHA KAREL, 14.V.1945.
ZIKA VÁCLAV, 14.V.1945.
BOJKO IVAN, 19.V.1945.
ŠROUBEK FRANTIŠEK, 30.V.1945.
ANDREJ NOVOSELECKY, STŘ. 1. ČSL. ARMÁD. SBOR. SSSR, *24.10.1905 +21.9.1959
CAP FRANTIŠEK, ČET. 1. ARMAD. ČSL. SBOR.. SSSR, 13.2.1911 11.5.1958
SEREDA JEWHEN, 2.VI.1945.
JAČENKO PAVEL MICHALJOVIČ, 19.V.1945.
JAKOV LARIONAS, 6.VI.1945.
KPT. IVANOV BORIS PETROVIČ, 7.VI.1945.
DUBAWSKY MARTIN, 5.III.1945.
PPOR. ALEXANDR ZARUŠIN, 12.VI.1945.
PPOR. JAKUŠIN VASILIJ GRIGORJEVIČ, 29.IX.1945.
ČETAŘ KALIVODA VÁCLAV, 23.X.1945.
BAŇKA MIROSLAV, DES. 1. SAMOST. BRIG. V. B., 6.12.1920 29.10.1952
(trojhroby)
KPT. BLUM, JEHO MANŽELKA, NADPOR. DORMAN R. J., 14.V.1945.
POPIKOV GREGORIJEVIČ, 15.V.1945. PANČENKO IVAN IVANOVIČ, 15.V.1945. PERŠEN ROMAN, 15.V.1945.
(hromadný hrob)
PAMÁTCE SESTŘELENÝCH LETCŮ, SLANÝ, 2.3.1945
Poznámka:

Dnes již hvězda v horní části pomníku není v rudé barvě a nemá symbol – srp a kladivo.

Anatolij Korvalov, padl v boji 15.3.1945, Rudá armáda
Aschir Baltabajev, padl v boji 15.3.1945, Rudá armáda
Radion Chlistov, podlehl zranění 14.5.1945, Rudá armáda
Petr Miloserdov, zemřel 14.5.1945, Rudá armáda
Štěpán Novikov, podlehl zranění 12.5.1945, Rudá armáda
Pavel Buriánek, podlehl zranění 12.5.1945, armáda československá
(společný hrob, ostatky převezeny z Ovčár, jméno uvedeno na hlavním pomníku - pomocná evidence)
Blum, kapitán, podlehl zranění 14.5.1945, Rudá armáda, uvedeno, že je pohřben i s manželkou
R. J. Dorman, major (na náhrobku uvedeno nadpor.), podlehl zranění 14.5.1945, Rudá armáda
Ivan Bojko, podlehl zranění 19.5.1945, Rudá armáda
Martin Dubrawsky, padl v boji 5.3.1945, armáda československá
Ivan Ivanovič Pančenko, Roman Peršen, Gregorjevič Popikov – všichni 3 – podlehli zranění 15.5.1945, Rudá armáda
Vasilij Grigorjevič Jakušin, podporučík, zemřel 29.9.1945, Rudá armáda
Pavel Michaljovič Jačenko, podlehl zranění 19.5.1945, Rudá armáda, je možné, že v hrobě jsou i další pohřbeni, jména kterých jsou uvedena na hlavním pomníku hřbitova
Ivanovič Anestenko, podlehl zranění 12.5.1945, Rudá armáda
Nikolaj Jakovič Koriznij, podlehl zranění 13.5.1945 (na náhrobku uvedeno 12.5.1945), Rudá armáda
Václav Kalivoda, četař, zemřel 23.10.1945, armáda československá
Jakov Larionas, zemřel 6.6.1945, Rudá armáda
Konstantin Nikolajevič Šeptikin, podlehl zranění 12.5.1945, Rudá armáda
Boris Petrovič Ivanov, kapitán, zemřel 7.6.1945, Rudá armáda
Samostatný hrob s obrubníkem, vysypaný pískem. Náhrobek s čs. vlajkou a se jménem padlého z růžového mramoru. (Pravděpodobně Karel Průcha.)
Viktor Semenov, podlehl zranění 12.5.1945, Rudá armáda
Jewhen Sereda, zemřel 2.6.1945, Rudá armáda
František Šroubek, zemřel 30.5.1945, armáda československá
Alexander Zarušin, podporučík, zemřel 12.6.1945, Rudá armáda
Václav Zika, podlehl zranění 14.5.1945, armáda československá
František Cap, četař, narozen 13.2.1911, zemřel 11.5.1958, armáda československá, příslušník 1. arm. sboru v SSSR - pohřbený po válce
Andrej Novoselecký, střelec, narozen 24.10.1905, zemřel 21.9.1959, armáda československá, příslušník 1. arm. sboru v SSSR - pohřbený po válce
Miroslav Baňka, desátník, narozen 6.12.1920, zemřel 29.10.1952, armáda československá, příslušník 1. samostatné brigády ve Velké Británii - pohřbený po válce
Společný hrob s obrubníkem, vysypaný pískem. Náhrobek s USA vlajkou a nápisem: "Památce sestřelených letců Slaný 2.3.1945", z růžového mramoru. Hrob je součástí válečného pohřebiště 2. světové války. Do 50-tých let zde byli pohřbeni letci, kdy byli exhumováni a pohřbeni v Normandii. (Pomník s uvedenými jmény je na letišti pod CZE2124-26761)

Seznam 23 čísel CEVH:
CZE2124-40805 – pomník se jmény
CZE2124-53513 Blum, J. Dorman
CZE2124-53514 Ivan Bojko
CZE2124-53515 Martin Dubrawsky
CZE2124-53516 Ivan Ivanovič Pančenko, Roman Peršen, Gregorjevič Popikov
CZE2124-53518 Vasilij Grigorjevič Jakušin
CZE2124-53519 Pavel Michaljovič Jačenko
CZE2124-53520 Ivanovič Anestenko
CZE2124-53521 Nikolaj Jakovič Koriznij
CZE2124-53522 Václav Kalivoda
CZE2124-53523 Jakov Larionas
CZE2124-53524 Konstantin Nikolajevič Šeptikin
CZE2124-53525 Boris Petrovič Ivanov
CZE2124-53526 samostatný hrob s obrubníkem (Pravděpodobně Karel Průcha.)
CZE2124-53527 Viktor Semenov
CZE2124-53528 Jewhen Sereda
CZE2124-53529 František Šroubek
CZE2124-53530 Alexander Zarušin
CZE2124-53531 Václav Zika
CZE2124-53532 František Cap
CZE2124-53533 Andrej Novoselecký
CZE2124-53534 Miroslav Baňka
CZE2124-53540 společný hrob s obrubníkem, vysypaný pískem
Zdroj: CEVH MO ČR

ANESTENKO IVANOVIČ, 12.V.1945.
Анестепко Иванович
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741088/
STEPAN NOVIKOV +12.V.1945
Новиков Степан, военнопленный
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741652/
POPIKOV GREGORIJEVIČ, 15.V.1945.
Попиков Григорий Григорьевич
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741742/
RADION CHLISTOV +14.V.1945
Хлистов Родион
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741946/
JAČENKO PAVEL MICHALJOVIČ, 19.V.1945.
Яценко Павел Михайлович, ст. лейтенант
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66742012/
JAKOV LARIONAS, 6.VI.1945.
Яков Ларион, 1900
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66742013/
PPOR. JAKUŠIN VASILIJ GRIGORJEVIČ, 29.IX.1945
Якушин Василий Григорьевич, мл. лейтенант
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66742014/
PAVEL BURIANEK +12.V.1945 (01.03.1945)
Бурянек Павел, военнопленный
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741158/
KPT. IVANOV BORIS PETROVIČ, 7.VI.1945.
Иванов Борис Петрович, капитан
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741356/
SEREDA JEWHEN, 2.VI.1945. (28.05.1945)
Середа Евгений, 1923
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741860/
BOJKO IVAN, 19.V.1945. (18.05.1945)
Бойко Иван, 1920
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741156/
PPOR. ALEXANDR ZARUŠIN, 12.VI.1945.
Зарушин Александр, мл. лейтенант
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741339/
PERŠEN ROMAN, 15.V.1945. (13.05.1945)
Першен Роман, 1890
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741738/
KPT. BLUM, JEHO MANŽELKA,
Блум, капитан
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741154/
NADPOR. DORMAN R. J., 14.V.1945.
Дорман Р. И., ст. лейтенант
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741298/
KORIZNIJ NIKOLAJ JAKOVIČ, 12.V.1945. (10.05.1945)
Коризный Николай Яковлевич, 1923
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741481/
ANATOLIJ KORVALOV +15.III.1945
Корнатон Анатолий, военнопленный
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741482/
PETR MILOSERDOV +14.V.1945 (14.03.1945)
Милосердов Петр, военнопленный
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741616/
PANČENKO IVAN IVANOVIČ, 15.V.1945. (13.05.1945)
Панченко Иван Иванович, 1914
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741736/
SEMENOV VIKTOR, 12.V.1945. (11.05.1945)
Семенов Виктор
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741859/
ŠEPTIKIN KONSTANTIN NIKOLAJEVIČ, 12.V.1945. (09.05.1945)
Шептикин Константин Николаевич, 1915
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741988/
ASCHIR BALTABAJEV +15.III.1945
Балтабаев Асхир, военнопленный
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memorial-chelovek_dopolnitelnoe_donesenie66741152/


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 23 VPM
Pomník přidal: Stanislav Pítr
Doplnění informací: Marek Lanzendorf, pamyat-naroda.ru

Hřbitov legionářů

Autor: Stanislav Pítr, 07.05.2008
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov IV
Nápis:
(samostatné hroby)
JOSEF MALÝ, DES. 4. STŘEL. PLUKU, PROK. VEL. R. L., 11.12.1892, 29.9.1958
FRANTIŠEK PRUSKAVEC, DES. 1. STŘEL. PLUKU MJH., RUSKÝCH LEGIÍ, 5.4.1891, 2.3.1959
GUSTAV MIŠOŇ, RTM. 35. STŘ. PLK., ITAL. LEGIÍ, 17.10.1886, 14.8.1956
JOSEF MATĚJKA, PŘÍSL. 2. JÍZD. PLUKU, RUSKÝCH LEGIÍ, 10.10.1896, 26.3.1958
ALOIS ZÁMEK, STŘEL. I. LET ODD., RUSKÝCH LEGIÍ, *18.12.1891 +19.4.1977
VÁCLAV BRAUN, DESÁT. 10. PL. JANA KOZINY SLADKÉHO R. L. 23.6.1892, 1.12.1949
ANTONÍN ŠULC, STŘELEC INTEND., 2. STŘEL. DIV. R. L., 12.11.1889, 7.1.1950
ANTONÍN ČECH, STŘELEC 4. ČSL. PLUKU, RUSKÝCH LEGIÍ, *8.11.1895 +18.5.1969
GUSTAV ŠTILLER, SVOBODNÍK, 1. PL. LEH. DĚL. R. L., 16.4.1880-2.7.1946
KAREL PEKÁREK, STŘELEC, 6. PL., HANÁCKÉHO R. L., 4.4.1893, 8.11.1945
JOSEF VESELSKÝ, STŘELEC 9. PL., K. HAVLÍČKA BOR. R. L., 28.2.1876-15.11.1941
ADOLF POVA, STŘELEC 6. PL., HANÁCKÉHO R. L., 29.3.1894, 1.10.1945
JOSEF HEROLD, střelec 1. pl. r. l., 9.9.1885-6.11.1937
FRANTIŠEK DVOŘÁK, DES. 35. STŘEL. PLK., ITAL. LEGIE, 10.10.1887, 31.7.1939
JOSEF LOPATA, PŘÍSL. 19. ČSL. PRAP. ITAL., DOMOBRANY, *25.10.1894 +23.4.1965
FRANTIŠEK KOSTKA, střelec 2. omsk. poch. pr. r. l., 7.3.1883, 19.6.1935
TOMÁŠ ČERVENKA, legionář, 1.3.1880-23.6.1937
ANTONÍN BENEŠ, STŘEL. HOSPOD. ČÁSTI, 3. DIV. R. L., 21.4.1886, 7.10.1960
JOSEF VOSMÍK, STŘELEC 4 PL., PROKOPA VELKÉHO R .L., 24.1.1893, 23.11.1960
VÁCLAV HORÁK, STRÁŽMISTR 2 JÍZD. PL., RUSKÝCH LEGIÍ, 1.7.1884, 7.5.1962
ANTONÍN FEJTEK, ČETAŘ 32 STŘEL. PLUKU, ITALSKÉ LEGIE, 10.6.1897, 8.7.1962
RUDOLF LOUTHAN, SERŽANT FRANC. LEGIÍ, *6.1.1890 +10.7.1964
VÁCLAV VÁCHA, STŘEL. II. DIV. RUSK. LEGIÍ, *17.8.1888 +23.11.1964
BOHUMIL DLOUHÝ, střelec 21. pl. franc.leg., 12.9.1889, 11.5.1936
VÁCLAV KROPÁČ, střelec 39. pl. it. leg., 17.9.1896, 28.12.1935
KAREL KROUPA, střelec 22. pl. franc. leg., 28.1.1887, 30.3.1935
VÁCLAV ŠŮLA, svobodník 8. pl. 3. kul. r. r. l., 14.10.1890, 1.11.1934
LUDVÍK PEJŠA, ruský legionář, 15.8.1895, 20.8.1934
FRANTIŠEK KRÁL, střelec 6. pl. r. l., 1.1.1890, 30.6.1934
JOSEF KOPECKÝ, střelec r. l., 10.3.1884-28.1.1933
VÁCLAV PETRŽÍLA, podporučík 9. pl. 7. r. velitel čety, 20.XI.1885-15.II.1932
JOSEF SAIFERT, italský legionář, 22.2.1880-3.5.1931
ALOIS BARTOŠ, střelec 5. pl. r. l., 10.10.1873-25.10.1930
VÁCLAV KŘEČEK, střelec 6. pl. zál. pr. r. l., 20.9.1887, 7.12.1934
JOSEF BERNARD, střelec zál. prap. r. l., 10.3.1885, 13.1.1935
VÁCLAV PODANÝ, střelec 1. děl. div. r. l., 26.9.1890.-18.3.1921.
FRANTIŠEK HOLOVLASKÝ, střelec zál. prap. r. l., 16.10.1888-31.12.1921.
JAN JANSA, strážmistr 2. jízdn. pl. r. l., 16.6.1887-27.2.1922.
EMIL SKÁLA, legionář, 24.5.1886-6.3.1923.
JAN JELÍNEK, 3. kulom. r. r. l., 22.12.1892-17.4.1927.
ANTONÍN HOLUB, střelec 35. pluku it. l., 30.II.1884-24.I.1929.
JOSEF VOKŘÁL, DES. 8 DĚL. PLUKU, RUSKÝCH LEGIÍ, *1891 +1974
VÁCLAV RAMPA, STŘELEC 33. PL. DOS´ALTO ITAL. L., 14.8.1890, 21.8.1941
KAREL MALINA, STŘELEC 4. PLK. PROKOPA VELIKÉHO R. L., 30.12.1891, 8.1.1940
KAREL RICHTER, SVOBODNÍK 3. PL. JANA ŽIŽKY Z TROCNOVA R. L., 1.11.1896, 24.10.1942
ANTONÍN KRUMLOVSKÝ, DESÁT. 2. JÍZDNÍHO PL. RUSKÝCH LEGIÍ, 25.3.1896, 17.11.1941
JOSEF KRÉZL, štáb. strážm. SNB v.v., střelec 3. stř. pluku rus. leg., *8.2.1894 +7.11.1976
RUDOLF ZÁVORA, SVOBODNÍK I. ÚDER. PRAP. R. L., 30.11.1889, 14.9.1948
VÁCLAV FLORIÁN, POR. 4. PL. PROKOPA VEL. R. L., PPLK. V.V. A ČLEN SOPVP. 24.9.1885, 26.11.1952
EMANUEL ČECH, STŘELEC 3. PL. JANA ŽIŽKY Z TROCNOVA R. L., 23.12.1889, 15.9.1950
(bezejmenný náhrobek)
ANTONÍN KRATOCHVÍL, STŘELEC I. PLUKU MISTRA JANA HUSI R. L., 24.8.1892, 29.1.1953
ALOIS ŽÁČEK, STŘELEC 39. STŘEL. PLK. ITALSKÝCH LEGIÍ, 29.8.1887, 21.7.1954
FRANTIŠEK ŠNAJBERK, SVOBODNÍK, I. PL. 2. R. R. L., 7.4.1896-15.I.1953

(památník s urnami)
S PIETNÍ ÚCTOU SKLÁNÍME SVÉ HLAVY PŘED VÁMI,
BRATŘÍ, KTEŘÍ JSTE DALI SVÉ VLASTI TO NEJCENĚJŠÍ –
SVÉ MLADÉ KRÁSNÉ ŽIVOTY. PLNILI JSTE SVATÝ ODKAZ
MINULÝCH VĚKŮ A VÁŠ SVĚTLÝ PŘÍKLAD ZŮSTANE
JEDINOU DOBROU CESTOU GENERACÍM BUDOUCÍM.
SPĚTE TAM, V DALEKÉ CIZINĚ, KLIDNĚ – MY KTEŘÍ
JSME SE VRÁTILI, JSME NA STRÁŽI VAŠEHO ODKAZU.
VĚČNÁ VÁM PAMĚŤ!

VERDUN ZBOROV ROVERETTO

(urny)
ALOIS KARAS, des. 21. střl. plk. f. legií, 19.VI.1883-29.XII.1926
JOSEF KOLENATÝ, ppor. 2. dělostř. brig. rus. legií, 11.VIII.1892-8.VIII.1927.
FRANTIŠEK VOLF, střel. 10. plk. J. Koziny rus. leg., 20.IV.1892-25.VII.1928.
JAROSLAV MAREČEK, kpt. 3. pluk J. Žižky rus. leg., 15.I.1883-27.II.1932.
JAROSLAV MRÁČEK, por. 2. plk. Jiří Poděb. rus. leg., 2.9.1880-5.12.1933.
VÁCLAV HUBÁČEK, střel. 23. střel. pluk. franc. leg., 31.3.1875, 22.10.1939.
JOSEF KUNEŠ, PORUČÍK 4. PL. PROKOPA HOLÉHO R. L., 26.12.1885, 27.7.1945.
HUGO TUČEK, DESÁTNÍK SAMOSTATNÉ STROJÍR. ROTY R. L., 25.2.1893-7.2.1947
JAROSLAV FORMÁNEK, STŘEL. 2. PL. JIŘÍHO Z PODĚBRAD R. L., 10.I.1886. 26.4.1947.
VÁCLAV GOLDHAMR, STŘ. STROJ. ROTY R. L., 22.8.1885-19.I.1954

(kenotaf – hrobům v dáli)
ADAM ADOLF, střelec 5. pl. 4. pr. výzv., 14.I.1894-31.XII.1919, POHŘBEN NA ST. POLOVINA V RUSKU
BALLÝ LADISLAV, střelec 8. pl. 2. kul. r. Kolta, 7.III.1893-11.I.1919, POHŘBEN V KUNKURU V RUSKU
CHALOUPKA JOSEF, střelec Čs. družina, 15.VIII.1893-10.XII.1914, POHŘBEN V HALIČI V POLSKU
KASTL KAREL, střelec koňský zál. dvůr, 14.II.1889-20.III.1919, POHŘBEN V KURGANU V RUSKU
NÁHLOVSKÝ JOSEF, střelec 6. pl. 9. r., 7.VI.1895-25.VIII.1918, POHŘBEN U ST. ŠALJA V RUSKU
PAUR BEDŘICH, střel. 5. prap. Kurg. rus. legií., 25.VIII,1895-15.III.1919, POHŘBEN V MIASECH NA URÁLU V RUSKU

(urny)
VÁCLAV VOTH, des. 21. střel. plk. franc. leg., 16.7.1876, 19.6.1934
VLADIMÍR MILDORF, pplk. 4. střel. plk. Prokop Vel. rus. leg., 11.3.1886, 23.9.1935
MIROSLAV FERDINAND, svob. 3. pl. 2. r. št. odd., 1.V.1887.-24.XI.1937
JOSEF FÁRA, střel. 7. plk. Tatran. rus. leg., 24.I.1892, 16.9.1938
ALOIS KUBIŠTA, střel. 6. plk. Hanáckého rus. leg., 9.12.1882, 29.9.1938
JAN FARA, STŘEL. 35. STŘEL. PL. IT. L., *17.5.1888 +12.9.1954
JOSEF SNOP, DES. 2 MUNIČ. DIVIS. R. L., *4.12.1885 +8.11.1954
ANTONÍN JEŽEK, SVOB. 2 STŘEL. PL. JIŘÍHO Z PODĚBRAD R. L., *24.12.1895 +23.II.1954
KAREL CHYSKÝ, RTM. 33. STŘEL. PL. I. L., *27.I.1895 +12.I.1955
ANTONÍN KRAMOSIL, STŘEL. 4 PLK. PROKOPA VEL. R. L., *24.12.1890 +28.2.1956
JINDŘICH NOVÁK, STŘEL. 1. ZÁL. PLK. R. L., *15.7.1883 +2.2.1957
FRANTIŠEK JANEČEK, STŘEL. 7. STŘEL. PLK. TATRAN. R. L., *24.12.1889 +29.12.1957
FRANTIŠEK MACH, ČET. 8. STŘEL. PLK. SLEZ. R. L., *9.11.1892 +12.6.1958
KAREL ALBRECHT, DES. 7. STŘEL. PLK. TATRAN. R. L., *23.12.1890 +23.6.1958
VÁCLAV PEŠULA, DES. 4. PLK. PROKOPA VEL. R. L., *28.1.1886 +3.5.1959
JOSEF PETRŽÍLA, STŘEL. 4. PLK. PROKOPA VEL. R. L., *5.3.1886 +7.1.1961
LADISLAV KOCHÁNEK, ČET. 2. PLK. JIŘÍ Z PODĚB. R. L., *13.6.1895 +5.10.1961
HUBERT LINEK, ČET. 21. PLK. FR. LEGII, *25.3.1877 +13.1.1962
VÁCLAV ZAPOTECKÝ, STŘEL. 32. STŘEL. PLK. IT. LEG., *17.1.1897 +27.12.1962
KAREL ČERVENÝ, STŘ. 35. STŘ. PLK. IT. LEG., *8.9.1884 +19.5.1963

(kenotaf – hrobům v dáli)
KAREL URBÁNEK, ruský legionář, *19.2.1862 +26.9.1923, POHŘBEN V BUKUREŠTI V RUMUNSKU
VÁCLAV CHÝLLE, četař 22. pl. fr. l., *29.11.1890 + POHŘBEN V KRČI U PRAHY

(urny)
FRANTIŠEK LUCÁK, střelec 6. pl. r. l., *27.12.1889- +29.12.1919, PŘENESEN Z VOJ. ODDĚLENÍ 27.9.1936
ANTONÍN KREJNÝ, ČET. 6. PLK. HANÁCKÉHO R. L., *20.12.1884 +12.5.1959
KAREL KURKA, RTM. 7. PLK. TATRAN. R. L., *5.1.1895 +31.5.1959
ADOLF ŠTIBR, DES. 1. ÚDER. PRAP. R. L., *8.5.1885 +10.11.1959
JOSEF ŠTROUKAL, DES. 6. PLK. HANÁCK. R. L., *12.12.1892 +3.1.1960
BOHUMIL VAJNAR, ČET. NÁH. PRAP. 92 , *22.4.1900 +31.3.1960
JOSEF ŘEZÁČ, ČET. 39. VÝZVĚD. PLK. IT. L., *16.6.1889 +26.12.1964
ALOIS MIKEŠ, DESÁT. 2. JÍZDNÍHO PL. RUSKÝCH LEGIÍ, 2.3.1887, 2.1.1970
ANTONÍN KULICH, DES. 7. PLK. TATRAN. R. L., *27.10.1888 +10.7.1967
KAREL ŠKODA, SVOB. 6. STŘEL. PLK HANÁCK. R. L., *11.5.1885 +19.7.1967
JOSEF PROCHÁZKA, DES. 2. DĚL. PLUKU R. L., *14.2.1888 +4.2.1968
Poznámka:

Ústřední pomník legionářů z 1. světové války, na památku legionářům padlým v boji v zahraničí.

Postaven v r. 1932 kamenosochaři Josefem Pejsem a Gustavem Fricem; v roce 2009 provedena oprava z dotace Ministerstva obrany ČR. (zdroj databáze CEVH MO ČR)

ŽULOVÉ OBKLADY TOHOTO PAMÁTNÍKU
PROVEDLA FIRMA:
KAMENICTVÍ
JINDŘIŠKA ŠRAJEROVÁ
PÁLEČ 92
27371
R. 2009

Podrobně viz také: http://www.vets.cz/wp-content/uploads/2013/03/Legion%C3%A1%C5%99sk%C3%BD-h%C5%99bitov-Slan%C3%BD-seznam-v3.pdf

Detaily k některým jménům:
Pruskavec František, nar. 5.4.1891, Tuřany okr. Slaný. V RU armádě sloužil u 28. pěšího pluku jako vojín. Zajat 16.3.1915, Karpaty. Do čs legií v Rusku se přihlásil v Jilci, zařazen 12.6.1916 jako vojín k štábu 1. střelecké divize. Demobilizován 2.8.1920.
(zdroj http://www.vuapraha.cz/ )


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-2124-01720
Toto místo je počítáno jako 97 VPM
Pomník přidal: Stanislav Pítr
Doplnění informací: Marek Lanzendorf

Kenotaf Jaroslav Růžička

Autor: Mgr. Jaroslav Krídlo, 26.06.2015
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov III, hrob č. 87
Nápis:
JAROSLAV RŮŽIČKA
*27.4.1915 +24.1.1941
v koncentračním táboře Flossenbürku

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°14'6.18'' E14°5'25.59'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Mgr. Jaroslav Krídlo

Kenotaf Štěpán Holý

Autor: Mgr. Jaroslav Krídlo, 26.06.2015
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov
Nápis:
ŠTĚPÁN HOLÝ
NADPORUČÍK S.N.B.
UMUČEN V MAUTTHAUSENU 6.12.1941

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N50°14'6.18'' E14°5'25.59'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Mgr. Jaroslav Krídlo

Kenotaf Jiří a Josef Elznicovi

Autor: Marek Lanzendorf, 13.09.2018
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov III, hrob č. 22
Nápis:
JIŘÍ A JOSEF ELZNIC
UMUČENI MAUTHAUSENU
Poznámka:

Výroba: Ad. Havel


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Marek Lanzendorf

Kenotaf Václav Hampeis

Autor: Marek Lanzendorf, 18.10.2018
Umístění: Slaný, Na Vinici, hřbitov I., číslo hrobu 1403
Nápis:
VÁCLAV HAMPEIS
*28.1.1894 - +8.9.1943
BERLÍN - PLÖTZENSEE
Poznámka:

Hampeis Václav: *Trpoměchy. Pojišťovací inspektor. V roce 1943 odsouzen Lidovým soudním dvorem k trestu smrti za přípravu k velezradě (odbojová organizace Obec sokolská v odboji).
(zdroj: http://old.ustrcr.cz/cs/popraveni-plotzensee )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Marek Lanzendorf
Doplnění informací: Arno Glaser