Mírov

Pomník Obětem 1. světové války

Autor: Ctirad Štipl, 06.08.2011
Umístění: Mírov, u hřbitova
Nápis:
UNSEREN HELDEN
ANDREAS KARL, AUJEZDSKY FRANZ, BECK RUDOLF, BIER FRANZ, BILEK JOSEF, ENDT ALBERT, FIEDLER FERDINAND, FORBERGER KARL, FUCIK KARL, GRADEK JOHANN, GROSS JOHANN, GROLICH JOHANN, GÜNTHER JOSEF, HAUPT FANZ, HAUPT RUDOLF, HICKL JOSEF, HÜBNER ALOIS, HÜBNER LEOPOLD, KAPAUN GUSTAV, KUNZFELD JOHANN, KURZ FRANZ, KURZ JOSEF, KWAPIL ERNST, LEITNER FRIEDRICH, LOSERT WILHELM, MEISL JULIUS, LOSERT OSWALD, MEKISKA JOSEF, MICHL LUDWIG, MUZIKANT GOTTLIEB, NAGL RUDOLF, NAHLIK JOSEF, PIETSCH WILHELM, PITTERLING ANTON, POLLAK KLAUS, PROSSER EDUARD, ROLKE VINZENZ, RYSCHAVY FRANZ, SCHERTLER EDUARD, SCHREIBER EDUARD, SCHUBERT EDUARD, SIEGHARTNER WILHELM, SIEGL FRANZ, SKACEL JOHANN, SPITZERA RUDOLF, STRAMBACH ANTON, STURM JOSEF, UNZEITIG RUDOLF, VYROUBAL RUDOLF, WUNDERLE JOHANN, ZATLOUKAL ANTON, ZEMANEK BRUNO, ZENZINGER JOHANN, GROLIG JOSEF, ROTTER FERDINAND, SEIDEL KARL, NEUMANN ANTON, WOLASCHKA JOHANN
Poznámka:

Mírov = německy Mürau
Památník občanům obce padlým jako vojáci 93. pěšího pluku během 1. světové války byl postaven při vchodu do místního hřbitova a představuje trojúhelníkovitou stavbu z hrubých kamenů s kamennými koulemi na vrcholech trojúhelníka.
Na špici památníku stála skulptura orla s rozepjatými křídly a válečný kříž, které byly odstraněny po roce 1945.


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7106-30293
Pomník přidal: Ctirad Štipl

Pomník Obětem 2. světové války

Autor: Jan Kincl, 25.11.2013
Umístění: Mírov, parkoviště před zámkem, věznicí
Nápis:
1939-1945
NA VĚČNOU PAMĚŤ
OBĚTEM NACISMU
Poznámka:

autor pomníku L. BENEŠ


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7106-30370
Pomník přidal: Jan Kincl

Pamětní deska politickým vězňům

Autor: Jan Kincl, 25.11.2013
Umístění: Mírov, vstupní objekt vězení, na stěně vpravo od schodů,
Nápis:
UCTĚNÍ PAMÁTKY
POLITICKÝCH VĚZŇŮ
NA MÍROVĚ
1939 - 1989

Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7106-30371
Pomník přidal: Jan Kincl

Hrob János Esterházy

Autor: Jan Kincl, 25.11.2013
Umístění: Mírov, hřbitov
Nápis:
GRÓF ESTERHÁZY JÁNOS
*14.III.1901 + 8.III.1957

A maďar nemzeli kisebbség parlamenti
képviselöje Práqában és Pozsonyban
12 évet szenvedett börtönökben
hiléért és népéért.
Elhúnyt Mírovban.

Parlamentní poslanec maďarské
národní menšiny v Praze a v Bratislavě
12 let trpěl v žalářích
za své přesvědčení a svůj národ.
Zemřel v Mírově.

Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7106-30295
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Hřbitov politických vězňů

Autor: Jan Kincl, 25.11.2013
Umístění: Mírov
Nápis:
NA VĚČNOU PAMĚT OBĚTEM FAŠISMU V LETECH 1939 - 1945
WIECZNA CHWALA OFIAROM FASZYZMU W MIROWIE W LATACH 1939 -1945

(Seznam Obětí)
Poznámka:

Na desce u hřbitova je text:
Mírovský hrad byl v 60. letech 19. století adaptován ve státní trestnici a v době okupace zde byli vězněni čeští vlastenci. Od roku 1942 sem byli soustřeďováni nemocní tuberkulózní vězni, hlavně Češi a Poláci. Místo léčení tu nacházeli těžkou práci, hlad a brutální zacházení, mnozí i smrt. Všichni mrtví byli pohřbívání na zdejší vězeňský hřbitov. Byli zde pohřbeni i polští političtí vězni, nad nimiž byl vykonán rozsudek smrti. Během okupace zahynulo na Mírově celkem 666 politických vězňů, z toho 516 Poláků a 137 Čechů. Ti, kteří přežili útrapy mírovského vězení, krátce po osvobození uctili památku umučených vlastenců odhalením památníku před věznicí. Později byly pozůstatky pohřbených přemístěny do společného hrobu, nad kterým byl 10. září 1967 odhalen památník, do něhož jsou vepsána jména umučených antifašistů. V roce 1998 byla vedle památníku odhalena pamětní deska hraběte Janose Esterhazyho, který byl v mírovské věznici uvězněn od roku 1953 a v roce 1957 zde zemřel.
Čest jejich památce.
V letech 2003-2005 byl hřbitov rekonstruován. Na rekonstrukci hřbitova se finančně podílela obec Mírov, Svaz Maďarů žijících v Českých zemích, Generální konzulát Polské republiky v Ostravě a Státní fond životního prostředí České republiky.

Hřbitov s pomníkem politických vězňů je důstojným pietním místem kompletně zrekonstruovaným v r. 2005, nákladem cca 1,5 miliónu Kč. Pomník je z bílého mramoru s vytesanými jmény obětí. Na pomníku je cca 700 jmen, nejvíce občanů polské národnosti.
Bývalý vězeňský hřbitov s ostatky zemřelých bez jednotlivých náhrobků. Obětem 2. sv. války je postavem pomník se jmény zemřelých. Pietní místo má parkovou úpravu. Hřbitov je zapsaná nemovitá kulturní památka v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky pod rejstříkovým číslem 35722/8-2194.
(zdroj databáze CEVH MO ČR)

Seznam Obětí 2. světové války z mírovské věznice dle portálu CEVH MO ČR:
Jezzy Ambrosinsk 02.06.1923 Łódž 07.12.1943
Jan Anděl 30.01.1898 Třebětice, okres Moravské Budějovice 25.12.1943
Josef Augustin 23.03.1903 Königeberg u Wëtatu 23.11.1943
Josef Augustiniak 12.02.1921 Jaronowek, okres Leslaz 08.06.1943
Ignaz Babiorczyk 15.07.1905 Brudzew, okres Kalisch 25.08.1943
František Bacella 28.03.1905 Bahmen, okres Lünen 15.07.1944
Petr Bagoš 12.07.1884 Stávník, okres Giraltovce, Slovensko 04.01.1938
Stanislaw Balcerzak 30.04.1913 Szezkuwek 10.01.1945
Stanislaw Baldyga 01.06.1889 29.03.1945
Kazimír Balicki 20.02.1921 Olszewoka 28.10.1944
Henryk Banaszek 28.12.1919 Joseforov, okres Miclan 15.04.1943
Miersyslaw Bardzinski 09.02.1920 Ruszyn u Varšavy 29.10.1944
Stanislav Barthowiak 19.04.1912 Brunanthel, okres Schrimm 02.05.1944
Bedřich Bartošek 11.12.1909 Smiřive, okres Dvůr Králové 06.03.1944
Adolf Bauer 13.07.1906 Chvastany, okres Roudnice 15.07.1944
Emil Bauer 04.01.1897 Eichwald, okres Teplice 20.09.1943
Julian Beer 12.04.1923 Przemysz, okres Leváro 30.05.1944
Kazimír Begier 16.12.1915 29.04.1945
Václav Beifert 14.11.1911 Łódž 11.03.1943
Stanislav Belter 09.12.1906 Nessan, okres Hermanusbad 05.09.1943
František Beneš 23.09.1906 Slezská Ostrava 26.09.1943
Jan Beneš 26.02.1907 Josefov, okres Dvůr Králové 29.01.1944
Wladislaw Bereda 01.12.1915 Wieschanow, okres Lublin 05.02.1944
Vojtěch Berkovec 28.06.1894 Měcholupy, okres Přeštice 19.01.1945
Řehoř Bialczak 14.07.1881 Orel 21.07.1944
Petr Bill 18.02.1913 Laszow, okres Miechow 21.09.1943
Jan Bina 17.06.1897 Novosedly 24.10.1944
Zikmund Biniek 21.10.1894 Rakutovo, okres Leslan 06.08.1944
Václav Birke 15.05.1921 Bílá, okres Police nad Metují 05.12.1944
Alois Blahak 26.09.1898 Olomouc 12.06.1944
Benedikt Blaszcyk 25.02.1911 Sterzevo, okres Hermansbad 12.09.1944
Leon Blazzak 10.04.1915 Pakosen 22.06.1943
Mateusz Blymarezyk 22.09.1895 Pabianice, okres Łask 19.10.1944
Tadäus Bobel 02.04.1923 Haldensleben, okres Bautzen 25.01.1944
Stanislaw Bogdanski 23.07.1898 Ostrolenka 14.02.1945
Eduard Bombrych 06.12.1919 Baroik Starý, okres Walerodz 19.04.1943
Jan Borowiak 08.02.1927 Pabianice, okres Łask 05.07.1943
Theodor Bouzek 12.03.1911 14.04.1945
Vladislav Brakovski 16.09.1914 Kosowo, okres Wirsitz 18.02.1943
Kazimír Brat 05.10.1924 Breitenflde 19.03.1944
Václav Brodzicz 28.09.1914 Dluga, okres Kalisz 24.04.1944
Karel Břenek 14.06.1942
Adam Buczynski 09.11.1897 Kajew, okres Kutno 15.04.1944
Jan Budník 09.11.1897 Kajew, okres Kutno 17.04.1944
František Buchmann 29.03.1920 Felix Nicmce, okres Bendsburg 05.02.1945
Jan Bulat 03.06.1921 Dombrowa, okres Chrzemow 21.03.1943
František Bulinski 12.11.1911 Leopoldrain 17.12.1944
Václav Bureš 05.11.1900 Weissbach u Frýdlandu, Sudety 05.12.1938
Stanislaw Buszta 13.11.1921 Brzora Studnicka 17.09.1944
Jan Cappa 28.05.1898 Pltätzig, okres Flatow 21.05.1944
Antonín Ceglinski 14.11.1914 Gustawow, okres Konek 22.04.1944
František Cibulka 20.04.1921 Praha 02.02.1944
Miroslav Cidlik 23.04.1916 Proschwitz, okres Jablonec nad Nisou 09.11.1943
František Cierichski 02.01.1919 Golanicze u Leśna 05.11.1942
Antonín Ciesinski 07.04.1890 Ortenburg 31.10.1944
Remigius Cieslewski 02.02.1921 08.11.1944
Antonín Clapka 12.06.1919 Walzmühle 27.05.1943
Marián Col 23.12.1919 18.03.1945
André Costo 25.12.1919 22.03.1945
Džuro Curkowic 28.09.1912 Lion, Itálie 24.08.1944
Ludvík Cynalewski 25.08.1905 Dietfurt 06.02.1945
Antonín Cywinski 12.01.1921 Grabowice, okres Rippin 09.06.1943
Štěpán Czapnik 19.03.1915 Grodzisko 20.11.1943
Boleslaw Czapski 03.11.1896 05.03.1945
Sylvestr Czarnecki 26.12.1926 Smolery, okres Mogilno 19.10.1944
Wladyslav Czebala 24.04.1921 Hajnike, okres Machan 08.02.1943
Kazimír Czechowski 06.05.1927 10.11.1944
Creslav Czekulski 07.08.1924 Brzetzinsko, okres Kutno 06.07.1944
Kazimír Czernčejevski 18.11.1910 Osiswowo 26.11.1942
Mieszyslaw Czerniejewski 26.02.1928 Poznań 28.12.1944
Mieszyslaw Czerniejewski 26.02.1928 Poznań 28.12.1944
Stanislav Czernilowski 04.02.1916 Gützkow, okres Mechlsnburg 08.09.1943
Josef Čejka 12.01.1899 Sasin 20.06.1942
Josef Černý 11.04.1905 Vidice, soudní okres Kutná Hora 18.11.1941
Jan Dalak 26.03.1919 Kamilna, okres Saez 12.12.1944
Josef Dec 16.03.1900 Leżajsk, okres Lwów 28.02.1945
Antonín Demski 17.01.1902 Psary, okres Łowicz 23.02.1944
Boleslav Dmoch 10.12.1897 Warszawa 06.07.1943
Henryk Dobinski 18.01.1918 Kamien, okres Gasten 26.03.1943
Josef Dolski 02.03.1905 Poznań 06.10.1943
Edmund Dominiak 02.01.1924 Ellerbruch 23.12.1944
Josef Dominiak 19.01.1889 Seehof, okres Schwimm 07.03.1943
Tadäusy Dorobek 22.08.1901 Brückendorf, okres Schrötersburg 26.02.1944
Jan Dorochowicz 20.02.1899 Zywa Woda, okres Ludanen 05.03.1944
Josef Droszkewicz 19.03.1914 Budy Koczibrodski 22.01.1945
Antonín Drzewicki 05.06.1899 Krnov 02.02.1945
Václav Dubiel 19.08.1918 Sikucin 21.11.1944
Josef Dulebs 21.04.1918 Wezace, okres Kalisch 18.03.1944
Adam Dumala 20.12.1889 Jawory, okres Selazkmiesz 27.11.1943
Stanislav Duralewski 27.10.1917 Wilikova, okres Kutná 23.04.1943
Štěpán Dusza 11.11.1915 08.04.1945
Stanislaw Dworecki 12.07.1916 Machheim 03.02.1945
Kazimír Dworník 19.01.1903 Warszawa 26.12.1944
Stanislav Dziegelowski 24.01.1889 Oberwis, okres Ostrolenka 25.04.1944
Josef Dziurlikowski 28.01.1893 Lukowic, okres Sichelberg 04.01.1944
Zikmund Ewalski 29.09.1922 Poznań 03.10.1943
František Facek 02.08.1905 Prostějov 31.12.1944
Jan Famula 03.10.1913 Metarz, okres Jaslo 28.09.1943
Štěpán Felinczak 07.08.1901 Łódž 08.02.1944
Jan Fercalek 16.01.1901 Hostomice, okres Hořovice 10.07.1944
Stanislav Ferdyn 02.03.1920 Rogoznik, okres Bendsburg 10.04.1943
Ing. Václav Fidrhel 12.09.1889 Čechy 10.09.1942
František Foban 11.08.1913 Jarošov, okres Uherské Hradiště 02.02.1944
Jan Fraszak 16.05.1902 Thomasweile, okres Ostrowo 21.07.1944
Stanislav Frede 02.02.1899 Schrötersburg 18.03.1944
Josef Fronczak 12.12.1914 Zdnuská Vola, okres Schieradz 17.11.1943
Antonín Gabrych 11.04.1902 Kempic, okres Łask 16.09.1943
Michal Gaca 18.08.1908 Grovoska, kraj Schnien 11.11.1942
Zikmund Galewski 28.11.1909 Marcinow, okres Turek 10.10.1944
Bronislaw Garbarek 12.07.1923 Poznań 23.05.1943
Stěpán Garczynski 30.08.1903 30.03.1945
Jan Gaszczek 20.03.1922 Wolfingen, okres Kempen 27.11.1944
Serafin Gilert 15.10.1897 Sobohlewsk, okres Ciechanov 30.12.1943
Bronislav Glowacz 03.10.1916 Habenhorst, okres Ranscen 03.03.1943
Kazimír Gogojewicz 03.05.1892 Drohobycz, okres Lwów 14.09.1943
Marián Golabek 31.05.1919 Berlín 02.07.1944
Klement Golatka 17.11.1915 Erin 06.05.1945
Adam Golembiewski 20.03.1923 Gac, okres Plöhnen 21.12.1944
Tadeurz Golenia 24.03.1920 Alexandrow 08.04.1943
Josef Golubski 05.08.1921 Stregowo, okres Kiechen 26.10.1943
Jan Gonera 28.05.1921 Hirschdorf, okres Wielunn 25.10.1943
Theofie Gonera 20.12.1906 Laski, okres Ilkenai 09.03.1943
Marian Goralczyk 24.02.1913 Gniežno 31.05.1944
Marián Gorecki 03.11.1923 Reinkentel, okres Frauburg 31.12.1943
Jan Gorski 12.10.1900 19.03.1945
Roman Gorski 27.01.1900 Plescha, okres Jarotschin 12.10.1944
Fred Gottlieb 18.01.1923 02.03.1945
Ronnald Grabowski 07.02.1911 27.03.1945
Michael Gravovski 15.07.1897 Kuznos, okres Łask 03.05.1943
Jan Greschik 05.02.1908 Bolko, okres Opplen 04.06.1944
Ulrich Grufik 14.12.1903 Milotice, okres Hodonín 26.01.1944
Ludvík Gruszowski 20.09.1920 Kalvaryd, okres Mystenitz 09.05.1944
Jan Grzelak 10.01.1901 Wonsewo, okres Nesan 07.03.1943
Mateusz Gumoszinski 18.11.1879 Borowe u Łowicz 04.11.1944
Boleslav Gutkowski 15.01.1904 18.04.1945
Antonín Hádl 27.01.1897 Praha II 25.03.1944
Artur Hafner 16.02.1888 Wien 23.02.1941
František Hakowski 11.11.1898 Mazenliamow, okres Warszawa 22.04.1944
Antonín Hanskowiak 10.06.1908 Domoradzice, okres Karvicz 28.07.1944
Jan Hauptfleisch 05.12.1906 Glomnice, okres Opava 09.08.1944
Václav Havránek 21.07.1902 Plzeň 06.05.1944
Mateusz Hermann 13.06.1884 Wonchozew 17.06.1943
Stanislav Hienkowski 26.01.1911 Wielischew, okres Warszawa 11.01.1944
František Hille 19.06.1873 Hilgersdorf, okres Šluknov 16.04.1938
Creslav Hinozewski 25.04.1910 Mielen 16.11.1944
Karel Hodinář 19.05.1903 02.04.1945
Josef Hoke 04.08.1902 Praha 26.08.1944
Leon Holderny 29.01.1904 Dembino, okres Gpiezno 29.05.1943
Rudolf Holinka 23.02.1902 Čechy u Prostějova 23.07.1944
Adam Honsicki 12.09.1911 26.04.1945
Bruno Hopka 25.08.1910 Staro, okres Toren 19.11.1943
Josef Hora 02.07.1924 Catowitz, okres Kralupy 31.07.1943
Stanislav Horabík 03.01.1900 Brzankowitz, okres Kraków 21.10.1943
Fabián Horký II. 11.01.1898 Moravský Písek 24.07.1944
Jan Antonín Horn 16.05.1914 28.04.1945
Josef Hornoch 12.12.1921 Loučany, okres Boskovice 02.10.1944
Bedřich Hornych 01.04.1913 Lomnice nad Popelkou 07.07.1944
Vítězslav Hron 30.11.1922 Mělčany u Brna 17.07.1944
František Hrůza 30.01.1920 Zbešov u Brna 15.02.1944
Karmín Husichski 03.03.1916 Insdorf, okres Teltoro 19.03.1943
Marian Hyk 08.09.1917 Bensburg 03.04.1943
Felix Chachula 12.10.1907 Chocianowro, okres Łask 11.05.1943
Leopold Chalupa 03.12.1905 Kopřivnice, okres Nový Jičín 26.10.1942
Wladislaw Chilla 24.11.1920 Roggenhansan, okres Graudeuz 17.08.1943
Gracjan Chmielnimk 01.07.1918 Sesbrück 26.02.1945
Ignacz Chojnacki 04.12.1913 Langenwalde, okres Poznań 20.11.1943
Karel Chyba 21.09.1901 Dobroměřice 08.09.1944
Ferdinand Chytil 14.04.1898 Vlkoš, okres Přerov 28.01.1945
Kazimír Chzanowski 08.09.1924 Łódž 22.12.1944
Josef Ignariak 19.05.1894 Lenarschof, okres Jarotschin 10.03.1944
Leon O. Ilski 08.04.1899 Bernhardsruh, okres Ostrowo 01.02.1945
Josef Inoch 26.10.1923 Ziapeln, okres Rippin 14.03.1944
Xenno Ivec 06.08.1923 à Roubana 05.03.1945
Xaver Jablonowski 09.03.1895 Lugi, okres Sichelberg 19.04.1944
Alexandr Jadczak 04.08.1893 Galachy, okres Plöhnen 04.09.1943
Zdislaw Jagoda 10.03.1925 Łódž 18.12.1943
Miroslav Jagodzinski 25.02.1943 Leslau 11.12.1943
Jan Jakubiak 15.05.1919 Domsel, okres Kempen 27.05.1943
Dimitrij Janda 30.06.1921 Hrobec, okres Roudnice 23.06.1943
Jan Janicki 24.08.1919 Kaciolki, okres Radzimin 24.12.1944
Michal Janicki 10.09.1898 Biadki, okres Krotoschin 13.08.1943
Josef Janík 25.04.1920 Týnice, okres Kraków 19.02.1944
Jan Jankiewicz 20.10.1904 Hosgenza, okres Kutno 25.06.1943
Josef Janošík 31.01.1922 Hrdibořice, okres Prostějov 04.12.1944
Michal Jarek 13.09.1919 Sarzscze, okres Nowy Sacz 09.06.1943
Zdislaw Jaroslawski 15.04.1908 Josefowo, okres Plöhnen 14.06.1944
Jan Jarosz 04.09.1904 Slawiecki 16.01.1945
Stanislav Jarza 11.04.1923 Warthenau, okres Reschauberg 03.02.1944
Josef Jarzewski 27.11.1904 Kemiew-Kamierzy, okres Leipa 26.12.1943
Wladislav Jaworowicz 20.05.1910 Schrimm 14.05.1944
Raphael Jelmeček 09.03.1924 Liege 13.01.1945
Zikmund Jendrzejewski 27.04.1907 Plöhnen 23.02.1945
František Jerabek 01.12.1920 Běchovice u Prahy 16.12.1943
Stanislav Jesielewski 19.06.1921 Turek, okres Kalisch 24.05.1944
Jan Jeziorkowski 03.10.1899 Gabowice 04.02.1945
Leonhard Jeznach 30.07.1919 Wolkopodgorske, okres Schröttersburg 25.04.1944
Lucián Joppa 31.12.1920 Ponienczyc, okres Ratibor 22.09.1943
Zigmund Josefczak 24.03.1892 Czerniewicze, okres Leslau 06.03.1944
Maroin Jozwiak 10.05.1957 Kosovo, okres Kalisch 17.03.1943
Rudolf Jurek 01.01.1903 Slavocen, okres Uherský Brod 04.11.1943
Josef Kacramarek 31.01.1916 Dalmenhorst 06.03.1943
Štěpán Kado 01.08.1901 Margonin, okres Kolmar 11.07.1944
Stanislaw Kadobuy 10.11.1916 Rovjal, okres Kalisch 15.07.1943
Jan Kadziala 15.10.1883 Wichernik, okres Velun 14.09.1943
Arnošt Kahaj 10.12.1894 Brno 14.10.1943
Václav Kalina 09.01.1902 Bišin, okres Klatovy 29.05.1944
František Kalota 15.09.1919 Rohouna, obec Ilow, okres Scgröttersburg 25.08.1943
Viktor Kaminski 09.09.1912 Kostachin, okres Schrada 14.03.1943
Stanislav Kandula 17.04.1920 Lomnitz, okres Neutomischl 26.05.1944
Antonín Kania 03.11.1907 Zedonica u Krakówa 19.10.1943
Ferdinand Kania 10.04.1945
Stanislav Kaninski /Kaniewski/ 11.09.1915 Hausorstein, okres Schröttersburg 10.05.1944
Roman Kapalczinski 06.12.1908 Kiel 08.12.1944
Josef Kaplab 20.02.1922 Niederbruck, okres Vielun 23.06.1943
Kugeniusz Karbovnicki 10.12.1897 Łódž 03.06.1944
Jindřich Kasinski 20.10.1922 Łódž 02.07.1943
Rudolf Kaspar 16.08.1902 Tomaschica, okres Goresch Hrvatsko 25.05.1944
Vinzenz Kaszynski 08.07.1920 Miloswitz, okres Wangrowitt 20.04.1943
Josef Kendzierski 13.08.1906 Legband, okres Koníti 06.01.1944
Rudolf Kiesbauer 29.12.1913 Teplice, Šanov 24.07.1938
Josef Kitler 12.12.1896 Doubravice, okres Králův Dvůr 12.01.1944
Josef Kmiec 18.03.1925 Wiechowics, okres Brzeziny 27.12.1943
František Knittel 11.11.1919 Pickau, okres Náchod 24.10.1943
Zikmund Kodlubcj 16.01.1906 Bittsburg 16.03.1944
Jan Kokosinski 19.08.1919 Unjejow, okres Michow 03.05.1943
Štěpán Kokosinski 01.12.1914 Sozonowice, okres Bendsburg 23.06.1944
Miloš Kokoska 14.09.1913 Grabov 22.10.1944
František Kolacya 03.09.1903 Grub, okres Jarotschin 04.08.1943
Josef Kolák 18.03.1919 Etohonfleiss 06.02.1943
Waclaw Kolakowski 26.09.1904 24.04.1945
Antonín Kolasa 02.11.1919 Saston, okres Warszawa 18.07.1944
Tadeusz Kolasinski 08.02.1915 08.03.1945
Max Kolczinski 15.12.1880 Bydyosé 01.04.1944
František Kolmačka 28.09.1883 Ostrov u SLoupa, okres Boskovice 11.12.1942
Max Kolodziejczak 21.07.1911 Berlin – Spadava 20.10.1944
Adam Komorowski 28.07.1925 Kielce 15.05.1944
Josef Komorowski 22.09.1917 Wilkowia, okres Kutno 11.07.1944
Warorzyniec Komorowski 22.06.1884 Relkinia, okres Łódž 09.12.1943
Štěpán Konicki 01.07.1894 Chorzepin, okres Turek 26.08.1943
Pavel Konowarski 10.03.1904 Waldberg, okres Kolmar 15.11.1944
Wladislaw Kopacz 22.02.1901 Krojkowo, okres Sichelberg 21.06.1943
Bronislav Kopczynski 11.08.1912 Kamion, okres Schörbersberg 03.11.1943
Zykmund Kopczynski 19.04.1910 Holzen 09.01.1945
Josef Kopec 16.01.1904 Strykowitz 30.10.1944
Jan Koperski 04.06.1924 Pajenzreno, okres Wielimn 14.04.1943
Stanislaw Koralewski 30.10.1903 Demsko, okres Kalisz 04.01.1945
Wladislav Koralewski 27.01.1921 Wigilem, okres Łask 30.03.1944
Josef Koreny 04.04.1916 Jakubtschowitz 27.09.1944
August Kornaus 07.09.1919 Lisa Gora 21.06.1944
Pioter Koryczan 21.02.1916 Widerdow, okres Ilkenum 01.05.1943
Marian Kosajda 21.07.1921 Kana, okres Garben 16.08.1944
Creslav Kosanicki 22.01.1915 Sodezaky 07.09.1944
Otakar Kosek 23.12.1920 Podhora 28.09.1944
Henryk Koschinski 18.04.1921 Toruń 28.03.1944
Zigmund Kosnik 02.05.1923 Warszawa 22.08.1943
Albín Kosny 12.02.1909 Dworzowice 29.01.1945
František Kotrys 22.11.1908 Ujsoly, okres Saybusch 20.05.1944
Anděloslav Kovář 27.07.1912 Wien 05.09.1944
Antonín Kovařík 23.03.1896 Nahošice 19.01.1945
Jan Kowalczyk 14.05.1925 Ozorkow 11.09.1944
Jan II. Kowalczyk 15.08.1891 Kempten 14.02.1945
Jan Kowalski 21.05.1895 Warthbrücken 26.09.1943
Stanislaw Kowalski 05.04.1904 Sochocör 02.10.1944
Zdislaw Kowalski 01.06.1904 Lódž 23.05.1943
Erich Kownistka 22.11.1918 Lötzen, Východní Prusko 20.02.1945
František Kozdra 16.08.1905 Borko, okres Nesko 08.08.1944
Josef Kozirog 13.03.1918 Borsawice, okres Łask 30.09.1943
Stanislaw Kozlarek 02.04.1915 Zittern, okres Wartbräcken 14.02.1945
František Koželuha 29.03.1908 20.03.1945
Vojtěch Kožíšek 16.05.1914 Klostergrab u Duchcova 18.12.1944
Jan Krajerosji 09.02.1912 Plöhnem 07.12.1943
Stanislav Krajewski 13.01.1903 Łódž 09.05.1943
Wladislaw Krasicki 20.06.1917 Hohendorf, okres Megolmo 18.05.1943
František Krauzo 03.07.1907 Velký Svinov, okres Česká Lípa 03.03.1938
Petr Krawczyk 21.05.1904 Weitwizsan 31.10.1944
Alexandr Krelski 10.01.1893 Radonin, okres Rippin 20.06.1944
Alois Kresta 28.05.1909 Vítkovice, okres Horní Ostrava 15.08.1944
Alexandr Krol 17.07.1903 Dcherzyny, okres Jaslo 06.09.1943
Kazimír Krystofiak 25.02.1925 Pistron 01.10.1944
Eugen Krzeminski 10.12.1897 Leslan 14.02.1944
Václav Ksczmarek 28.09.1914 Űzarhof 21.02.1945
Wladislaw Kschonsek 02.06.1911 Mazury, okres Piotrkow 22.06.1943
František Kubenka 03.03.1910 Landsberg, okres Warthegan 04.07.1944
Josef Kuberka 01.07.1922 Dusin, okres Gastingen 21.05.1943
Jan Kubiak 04.08.1907 Frienfelde, okres Kenzpen 15.04.1943
Wladislaw Kubiak 16.07.1897 Kenecke, okres Hermannsbura 07.08.1943
Jakub Kubowicz 07.07.1915 Scharmodelna, okres Simanow 05.10.1943
František Kubrt 13.01.1920 Kuklen, okres Hradec Králové 09.01.1944
Hynek Kucza 05.07.1913 Glinka Duchovna 19.01.1943
Jan Kuczinski 28.10.1897 Sapy 08.12.1944
Emanuel Kuez 24.03.1892 Hindenburg 23.09.1944
Stanislaw Kuflewicz 23.03.1889 Slonk, okres Hohensalz 12.12.1943
Robert Kühnel 30.07.1893 Kraslice, Čechy 17.08.1938
Petr Kuchciák 16.06.1904 Kamin, okres Plöhnen 19.02.1944
Josef Kuchnicki 22.11.1918 Naimendorf u Neuchaldzleb 11.02.1945
Marian Kuklis 30.01.1920 Milovic, okres Posnovica 28.02.1943
Vladislav Kukwa 11.06.1895 Chelmice, okres Kalisch 11.06.1943
Vladislav Kulanszyk 27.06.1912 Pebianice, okres Łask 31.03.1943
Marian Kulaszewski 25.03.1918 Rudowo, okres Oatenburg 23.08.1943
Josef Kulhavý 29.08.1894 Brieschtian, okres Horschitz 21.09.1944
Wladislaw Kulis 04.06.1899 Sosnowice 12.05.1944
Antonín Kur 11.06.1904 Kostek 20.07.1944
Wladislaw Kurpiewski 1898 Lelis 05.08.1943
Pavel Kuskowski 15.07.1907 07.10.1944
František Kutra 28.09.1883 Přáslavice, Čechy 02.07.1944
Jan Kvistek 18.07.1892 Hlohovec, Slovensko 04.11.1939
Kazimír Kwapieszerosku 15.01.1916 Marcino, okres Schiratz 24.09.1943
Kazimír Kwiathowski 04.03.1916 Ławy Zaraslia, okres Ostrolenka 20.02.1943
Josef Labuch 23.05.1891 Łódž 07.09.1943
Tadeusz Ladniak 12.11.1908 Warszawa 09.06.1944
Antonín Laniecki 01.01.1916 Wycinskl 21.07.1944
Stanislav Lapka 14.08.1919 Mroga, okres Łódž 31.05.1944
Antonín Laski 28.08.1922 Łódž 06.12.1944
Zenon Laskwiewicz 17.05.1925 Borki, okres Konin 04.04.1944
Longin Latkowski 09.06.1923 Łódž 25.04.1943
Lucián Lawski 17.05.1881 Pietokárc 26.07.1943
Alois Lejčko 20.06.1886 17.03.1945
Stanislaw Lemanski 08.06.1925 Kutno 18.11.1944
Leon Lewandowski 20.11.1911 Ostrowow, okres Hermannsdorf 09.09.1943
Max Lewandowski 06.10.1879 Katschier 18.06.1943
Adam Lewartowski 12.01.1925 Briesen, okres Konin 18.04.1943
Miezislaw Ligenza 11.07.1903 Galanog, okres Bendsburg 14.05.1943
Rafael Lopačinski 25.10.1918 Alexandrowo 03.03.1943
Marcelle Lopoule 30.04.1918 Troies u Auche, Francie 15.01.1945
František Lotka 11.08.1922 Bruchdorf, okres Grtätz 08.03.1943
Stanislav Lucinski 15.01.1898 Boborze, okres Kutno 07.05.1944
Theodor Magera 09.04.1895 09.02.1943
Jan Machoczek 01.05.1905 Pudlov 11.01.1945
František Majchrzak 04.09.1924 Feldstädte, okres Samter 29.07.1944
Alexandr Majkowski 15.03.1913 01.05.1945
Stanislav Makowka 04.11.1911 Bendsburg, okres Bendsburg 20.04.1943
Stanislav Makowski 17.02.1925 13.04.1945
Štěpán Malanowski 02.09.1915 19.03.1945
Eduard Malecki 22.12.1915 Warszawa 17.03.1943
Roman Malecki 15.01.1923 Engerhof, okres Schrimm 04.05.1943
Jaroslav Malík 16.05.1908 Slezská Ostrava 23.06.1944
Jan Maňásek 16.02.1898 Huštěnovice, okres Uherské Hradiště 10.06.1943
Stanislav Maniewski 05.08.1902 Czenstochowa 28.07.1944
Wladislaw Marciniak 12.01.1892 01.04.1945
Tadeus Marczalek 06.06.1921 Dznedice, okres Bílsko 28.01.1945
Vlastislav Marek 29.03.1920 Praha – Bráník 11.07.1944
Jan Mariar 08.03.1904 Gronjir, okres Gosir 10.10.1944
Boleslav Markoroski 01.01.1913 Nové Rokosice 06.02.1943
Antonín Markowiak 12.05.1893 Stocki 13.10.1944
Jan Matiasz 25.01.1897 Kopycrnec 16.11.1944
Josef Mazurkiewicz 14.02.1913 Podlesitze, okres Michow 21.05.1943
Kazimír Mcissner 14.05.1915 Brzecowice, okres Kosten 30.03.1943
Jan Mertka 25.01.1925 Ostrava 05.01.1944
Jan Mierzinski 02.02.1917 Fünferhöhe, okres Leipe 29.07.1944
František Michal 19.07.1885 Velký Újezd, okres Moravské Budějovice 19.06.1944
Stanislaw Michalák 26.09.1917 28.04.1945
Arnošt Michalčák 19.05.1884 Nový Hrozenkov 11.06.1944
Anastasie Michalská 11.04.1902 Rybník 04.04.1945
Roman Michon 10.05.1903 Pilica, okres Ilkenau 26.05.1943
Theodor Minko 05.11.1911 Zurawin, okres Lesko 24.06.1944
Kazimír Minta 20.02.1903 Krotoschin 22.07.1944
Alexandr Mlynski 15.04.1915 Rytele Suche, okres Olszaw 28.09.1944
Jan Mock 04.02.1896 Kratoschin 05.02.1945
Jan Modrzejerosku 04.12.1911 06.08.1944
Ondřej Monkisrwicz 16.07.1921 Vilna 05.05.1944
Silvestr Montowski 11.12.1900 Neukirch, okres Dirschau 07.01.1944
Josef Motylicki 16.08.1913 Bialyckow, okres Michán 04.01.1944
Alexandr Motylski 30.03.1906 Łódž 18.01.1945
Arnošt Možný 23.04.1912 13.03.1945
Bruno Murawski 02.06.1888 Mischlovice u Briesenu 08.05.1945
Antonín Muszijnski 13.01.1924 Piatnik, okres Łódž 23.07.1944
Adolf Nagrocki 22.01.1918 Sodezaky 04.09.1944
Nieczyslaw Nachura 15.06.1922 Kuznica, obec Berntal, okres Welungen 21.11.1943
Jan Němeček 09.07.1910 Brno 03.04.1944
Marián Niecznikowski 03.02.1884 09.04.1945
Stanislaw Niekranz 19.11.1911 Liservo, okres Sichelberg 12.12.1944
Mezislaw Niernasse 06.04.1918 Sosnovice 01.08.1943
Stanislaw Nierzwlak 04.10.1921 Kraskowy, okres Kempen 31.05.1944
Josef Niklfeld 10.02.1909 Friwieslau 11.10.1943
Josef Novák 03.01.1915 12.04.1945
Vladislav Novák 02.07.1902 Tschonetochen 21.07.1943
Tadäus Nowacki 20.11.1918 Flowce, okres Nessan 19.05.1943
Wladyslaw Nowacki 14.06.1918 Kruzlowa Nizna, okres Novy Sacz 08.01.1944
Boleslaw Nowak 14.12.1914 Dombrowo, okres Łask 28.02.1944
Kazimír Nowak 18.10.1913 Brühlendorf, okres Schröttersburg 04.05.1944
Stanislav Nowak 11.11.1901 04.03.1945
Wladislav Nowak 30.11.1918 Neufelde, okres Obornik 03.05.1943
Antonín Nowakowski 10.01.1915 17.03.1945
Eduard Nowakowski 17.02.1923 Schröttersburg 04.12.1943
Siegfried Nowakowski 03.07.1918 Toruń 13.06.1944
František Nowicki 10.07.1922 05.03.1945
Kazimír Nowicki 08.06.1914 Kratoschin, okres Hessan 03.11.1943
František Olejnik 07.05.1921 Skladenhof, okres Hohensalza 01.07.1943
Ludvík Olesik 03.08.1909 Drobnu, okres Leśno 21.02.1943
Stanislaw Ondrzejszak 11.01.1916 Graben, okres Kalisch 15.07.1943
Štěpán Orlowski 24.12.1902 Czervovca, okres Makern 25.11.1943
Edmund Orzechowski 16.11.1915 Pioslowo, okres Sichelberg 12.08.1944
Felin Osipowicz 22.06.1914 Rososa 26.08.1944
Adam Osmolski 25.02.1901 Grojec, okres Leslan 07.10.1943
Štěpán Ossowski 02.02.1917 Baumgarten, okres Poznań 09.05.1943
Stanislav Ozdzinski 07.12.1903 Wilsche, okres Bydgorč 25.02.1943
Václav Pacák 25.09.1906 Vysočany, okres Nový Bydžov 15.01.1944
Antonín Paczoska 27.01.1920 Brezin, okres Karthaus 10.05.1944
Antonín Pachl 23.07.1910 Uherské Hradiště 04.08.1944
Jan Pakosta 03.09.1891 Hondrek u Svítav, Čechy 05.10.1939
Kazimír Palusiak 25.04.1916 Łódž 22.11.1943
Antonín Panek 13.06.1919 Předklášter u Tišova 13.10.1944
Martin Parovský 30.10.1870 Stará Turá, Myjava, Slovensko 17.07.1938
Bronislav Parus 03.05.1912 Wrabceryn, kraj Karviná 08.12.1942
Štěpán Patrzykont 15.05.1898 Łódž 09.02.1945
František Pauer 28.06.1900 Hochleby Stankov Ves, okres Horšovský Týn 01.06.1938
Josef Pawinski 13.03.1918 Zábřeh, okres Moravská Ostrava 10.07.1943
Jan Pawlak 20.06.1908 Łódž 06.04.1944
Wladislaw Pawlowski 10.07.1891 Drogiska u Mielan 18.07.1944
Bronislav Perkowski 06.02.1901 Suwierz, okres Ciechanow 12.05.1943
Jan Perlinski 10.12.1899 03.04.1945
Josef Pešl 17.02.1902 Šumvald, okres Šterberk 28.05.1943
Štěpán Petřík 16.11.1888 Litovice, okres Kladno 12.11.1938
Slawomír Piastor 30.6.1920 Wola Rokszycka, okres Piotrkow 31.03.1944
Wladislaw Piechna 20.03.1901 Sielce, okres Plöhnen 05.08.1944
Jan Piechura 06.12.1903 Łódź 10.05.1944
Kazimír Pierzynkowski 07.12.1913 30.12.1943
Bronislaw Pietrzak 11.12.1920 Szymaniecki, okres Löwenstadt 13.12.1943
František Pietrzak 09.10.1897 Zukowsk, okres Plöhnen 11.05.1945
Zbignjew Pietrzak 21.06.1921 Glogau, okres Łódź 09.03.1943
Lucián Pietrzyk 25.09.1920 Dombrowa, okres Bendsburg 12.07.1944
Leoon Pilaszewski 08.04.1925 Łódź 24.06.1943
Jan Piontek 06.04.1906 Chmilowiec, okres Łask 23.04.1943
Leon Piorkowski 15.08.1906 Schröttersburg 21.06.1944
Felix Piotrowski 07.10.1918 Owieczek, okres Hermannstadt 02.09.1943
Josef Piotrowski 16.12.1921 Łódź 21.05.1943
Jaroslav Plešmíd 16.02.1920 Herrlich u Duchcova 02.10.1944
Jan Pleva 05.02.1906 Skrdlovice, okres Chrudim 23.09.1944
Adam Plewa 13.04.1914 Dnisburg, okres Hamburg 02.08.1944
Antonín Plíška 15.12.1915 Hranice 25.01.1945
Václav Plocienik 08.09.1906 Gerstenau, okres Warthbrücken 10.06.1944
Wladislaw Plottke 02.08.1918 Kovite Westpo 30.10.1944
Gzoslaw Pluta 13.09.1899 25.04.1945
Josef Podgrudwy 10.01.1915 Mlawa 18.09.1943
Gustav Pokorný 16.06.1891 Třebíč 28.05.1942
Bronislaw Polacki 12.03.1906 Rudki, okres Hamter 09.07.1944
Pavel Polaczek 12.04.1915 Katowice 07.06.1943
Josef Polach 17.11.1899 Vizovice, okres Zlín 19.02.1944
Boleslaw Polák 01.03.1915 Sosnovice 28.07.1943
Martin Polak 22.10.1915 Immenreuth, okres Poznań 28.02.1943
Alexandr Polus 07.02.1922 Rotenam, okres Grätz 23.03.1944
Jan Poprawski 10.01.1913 31.12.1943
Alexandr Poreda 18.03.1889 28.03.1945
Alois Pospíšil 22.12.1899 Bakov, soudní okres Slany 20.04.1938
František Poturavski 15.03.1920 Zlote, kraj Mogilno 24.01.1943
František Provazník 11.04.1868 Příkazy, soudní okres Bystřice pod Hoštýnem 25.11.1938
Eduard Prucnal 04.06.1923 Trzebuska 07.05.1944
Josef Przybyl 29.01.1911 Ostrowo, okres Kališ 28.02.1943
Stanislav Przybylkowski 15.04.1901 Boguslawkow, okres Toruń 11.09.1943
Kazimír Przybylowski 04.03.1918 Frauziskowo, okres Leipz 06.08.1943
Pavel Przybysz 25.11.1905 Karschenkesy, okres Stargard 06.06.1943
Štěpán Przybysz 03.12.1907 Wypychow, okres Lewzica 16.04.1943
Iwan Przytula 16.07.1921 Kudlatousel, okres Kalusz 09.08.1944
Josef Puček 27.08.1925 Poznań 19.11.1944
Vladimír Pugrabia 16.01.1899 Zduny u Svieradze 08.10.1942
Tadeusz Pulchng 14.10.1914 Glogoczow u Hyslenin 24.06.1944
Štěpán Puschmann 25.08.1892 Sildperk, okres Kempen 15.07.1944
Ludvík Pysz 13.08.1913 Elgota u Bilska 11.11.1942
Josef Radwanski 20.01.1911 Praprotina, okres Łask 27.07.1944
Jan Rahowski 26.08.1899 Lisicz, okres Leczics 22.02.1943
Jindřich Rakotzy 10.02.1920 Racymy, okres Mielan 04.12.1943
Ferdinand Raschka 01.10.1921 Mittersuchen 15.11.1944
Štěpán Raszkowski 02.08.1916 Zekowice, okres Kutno 23.01.1944
Jan Ratajczyk 12.04.1908 Janovice, okres Konin 17.11.1943
Stanislav Redsiak 25.09.1919 Sobno, okres Opatow 04.04.1943
Wladislaw Regulski 19.09.1913 Kotochin, okres Warszawa 21.04.1944
Jan Rekczynski 11.12.1888 Poznań 11.02.1944
Adam Reudzikowski 26.08.1914 Gurki, okres Kasken 28.12.1943
Wladislaw Ridecki 30.04.1915 Skenipe u Leipe 29.07.1944
Felix Robak 22.07.1912 Rumin, okres Konin 22.09.1944
Marián Rogacki 02.01.1926 Łaski, okres Semtachütz 15.08.1944
Zykmund Rojewski 20.04.1917 Łódž 07.10.1944
Theodor Romanski 02.11.1899 Gniezno 09.06.1943
František Ropinski 03.07.1906 Osternitt 18.11.1944
Alfréd Rosalski 12.01.1908 Brody, okres Plöhnen 19.03.1944
Ferdinand Rosenkranc 16.08.1921 Ribieny u Žatce 27.10.1944
Josef Rosga 14.08.1918 Chlaznikau 05.10.1944
Vladimír Röschl 12.02.1905 Plzeň 27.09.1944
Karel Roubinek 17.06.1900 Dörfl, okres Liberec 06.06.1944
Czeslaw Rozga 04.01.1922 Szarnikow, Polsko 09.05.1945
Thadeus Rozpera 27.09.1919 Plaski, okres Łask 04.11.1943
Štěpán Rumančík 28.08.1913 Dlke Polo, soudní okres Velká Bytča 19.04.1938
Josef Rumler 22.08.1895 Olomouc 11.09.1943
Zygmunt Rychlík 09.07.1920 27.03.1945
Štěpán Ryszkowski 02.08.1916 Zekowice, okres Kutno 23.01.1944
Josef Rzetecki 15.02.1913 Orzetlawa, okres Turek 22.08.1944
Wladislaw Sajdowski 01.08.1908 Plochocin, okres Wchwetz 23.03.1944
František Salewski 10.06.1919 Klonia, okres Tuchel 16.04.1944
Eduard Saran 18.07.1921 Gollwitz 01.11.1944
Boleslaw Sczepanski 19.05.1917 Klinski, okres Mackheim 23.08.1943
Josef Sedláček 06.03.1914 Brno 16.02.1945
František Selava 17.01.1913 30.04.1945
Jan Shmilowicz 03.03.1923 Jadachy, okres Tarnobrzek 07.11.1943
Štěpán Scholz 29.08.1924 Łódź 25.04.1943
Wladislaw Schwierblewski 10.01.1913 Novolipak, okres Kalisch 24.05.1943
Štěpán Sidwa 06.08.1901 Jankisluc, okres Gasten 13.08.1943
Tomáš Siedlecki 08.07.1883 Sokolov, okres Łódź 27.03.1944
Eduard Siemiatkowski 24.06.1918 Gozdzic, okres Lukow 02.04.1944
Jan Sieracki 04.06.1909 23.04.1945
Henryk Sieradzki 05.01.1902 30.04.1945
Zikmund Sieradzki 14.02.1907 10.04.1945
Alois Sikora 28.04.1915 04.04.1945
Zdislav Sikora 03.12.1923 Sosnowice 08.10.1943
Tadäus Sinokninski 20.10.1917 Dietfurt 05.07.1943
Stanislav Sinrek 14.11.1912 Hodla, okres Gasten 09.02.1944
August Sittek 28.10.1909 Struxlov, okres Rybník 21.07.1943
Stanislav Skiba 13.11.1915 Jankow 23.11.1943
Misozislaw Skierzynski 21.02.1919 Philadelphia 22.12.1944
Marian Sklarkowski 30.12.1921 Erlendorf, okres Guiezna 20.05.1943
Stanislaw Skokowski 20.04.1901 Poznań 19.08.1944
Josef Skorupski 19.02.1918 Langenbochum, okres Recklinghausen 22.11.1943
Jan Skorzewski 22.02.1899 Bledna, okres Wartbrücken 21.06.1943
Stanislav Skrzypczak 17.04.1924 Weidenthal, okres Samter 23.06.1944
Hugo Sladký 31.03.1914 17.04.1945
Jan Slanina 09.02.1893 Studenka 04.09.1944
František Slatola 05.01.1923 Wolfingen 05.09.1944
Jan Slavík 12.04.1908 Slavičín, okres Uherský Brod 30.11.1944
Wladislaw Sliwinski 23.05.1911 Podbiel 11.10.1944
Kazimierz Slominski 03.03.1902 16.04.1945
Rafael Slomka 28.09.1909 Schmilovitz, okres Ples 06.03.1943
František Slupinski 14.11.1922 Orkan, okres Schwimm 12.04.1943
Václav Směťák 30.12.1902 Topolany u Olomouce 06.07.1944
Kazimír Smolen 03.10.1908 Miecina 11.11.1944
Aloisie Sniegonová 27.04.1916 Horní Suchá u Karviné 13.04.1945
Meczislaw Sobanski 01.08.1917 Luzin. okres Gasten 15.04.1944
Antonín Sobiecki Tichau 24.10.1944
Jindřich Sobkowiak 09.01.1922 Ruschhof, okres Obornitz 02.02.1945
Michael Socha 18.09.1890 02.05.1945
Antonín Soja 25.11.1911 Jendzejero, okres Kislce 13.03.1944
Stefan Sokol 02.09.1896 Lowitz, okres Krusno 03.06.1943
Lubomír Soušek 28.10.1920 Velesovice, okres Vyškov 03.03.1943
František Stach 07.06.1904 Michalkovice, okres Frýdek 15.05.1943
Nikolaus Stachovsky 06.12.1896 Tschulawag, okres Kraków 14.01.1944
Antonín Stachowiak 18.03.1904 Pabianice, okres Łask 16.06.1944
Tadeusz Stachura 26.09.1924 Bryzgew 08.09.1944
Josef Stanek 17.03.1920 Auschwitz, okres Bilsko 11.06.1944
Václav Stanislawski 05.09.1900 Kutno 06.06.1943
František Starý 14.07.1908 Letkovice, okres Brno 15.05.1943
Jindřich Stasch 22.12.1924 Strassburg 05.09.1944
Marian Staskiewicz 19.03.1922 Poznań 06.05.1943
Leo Staszak 29.04.1922 Landberg, okres Gostin 01.06.1944
Zikmund Stefanski 01.01.1919 Ropau u Krzewenice 12.03.1943
Waclaw Stempniewski 04.12.1912 14.04.1945
Miloš Stepanek 12.12.1914 Passek, okres Jablonec nad Jizerou 03.09.1943
Jaroslav Stibor 11.12.1913 Paskov 16.02.1943
Václav Stojanek 12.09.1895 Cholischau, okres Tábor 14.06.1944
Rostislav Strnadel 16.02.1923 Popovice, okres Kroměříž 04.12.1943
Josef Strýček 11.10.1915 Buchlovice, okres Uherské Hradiště 26.12.1942
Roman Strzelecki 06.08.1898 Poznań 29.02.1944
Czeslaw Stypczynski 30.04.1913 Szezkuwek 10.01.1945
Andrej Styrczula 18.02.1907 Stary Bystry 10.10.1944
Wladyslaw Suchalewski 16.01.1887 Neissenfeld 23.11.1944
Tomáš Suchorski 03.12.1916 Schernnbusch, okres Wreschen 23.05.1943
Josef Surger 11.05.1917 Inisburg 09.09.1944
František Svoboda 07.11.1905 Nížkovice, okres Vyškov 09.04.1944
Mieczyslaw Swierczynski 26.11.1911 16.03.1945
Petr Swiontek 22.02.1914 Stromulka, okres Łask 22.06.1943
Stanislaw Sych 26.04.1916 23.04.1945
Mikuláš Sywyj 26.05.1925 Korzelice, okres Przemyslany 30.01.1945
Antonín Szajbel 22.10.1900 Sosnowice 20.03.1944
Wladislaw Szakowski 19.04.1914 Ostrowy, okres Kutno 20.07.1943
Bronislav Szcygielski 18.09.1919 Lukaschew, okres Łódź 05.04.1943
Alexandr Szczepanski 10.07.1907 Cimniewo, okres Ciechanow 02.10.1944
Stanislav Szczygiel 03.06.1924 Auchet, Bullyles Mince 25.02.1944
Croslav Szott 28.12.1914 Biela Podleska, okres Ostrolenska 09.01.1944
Creslav Szowiarz 19.03.1913 Frzedburg, okres Konskic 15.03.1943
Wawrzyn Szrom 30.07.1908 Kanicnna, okres Jalisch 13.01.1945
Ignata Szukala 23.07.1906 Teratzfeld, okres Srätz 01.07.1944
Josef Szumigala 09.03.1913 Ratya, okres Schroda 18.09.1943
Leon Szwankowski 02.01.1923 Warszawa 21.03.1944
František Szymanski 27.10.1882 Alexandrovo, okres Kutno 04.05.1943
Stanislav Szymkowski 07.12.1889 24.04.1945
Mathias Szymon 23.02.1907 Gross Doubravka, okres Tarnowitz 19.04.1943
Josef Szynuczak 21.04.1922 Spatenfelde, okres Kalisch 20.05.1943
František Šácha 25.04.1906 Kunovice, okres Uherské Hradiště 05.11.1944
Ferdinand Ševčík 17.10.1946 Hranice 03.10.1943
Jaromír Škoda 04.09.1912 Teltau, okres Nový Bydžov 17.09.1943
Jan Šochmann 11.05.1911 Mladikov, okres Strakonice 05.10.1944
Jaroslav Špála 23.04.1915 Plzeň 02.02.1944
Jaroslav Štach 05.04.1912 Pozděchov, okres Vsetín 17.07.1943
Jan Šťastný 11.05.1910 Vlkoš, okres Kyjov 12.07.1942
Antonín Šváb 24.03.1913 Praha 13.10.1943
Karel Švec 02.11.1904 Pistin 08.10.1944
Josef Tannert 28.06.1886 Hrabenov, okres Šumperk 14.05.1944
Henryk Tarczynski 24.07.1916 Zgierz, okres Łódź 09.12.1944
Vladislav Targosz 10.12.1906 Schwabingen, okres Inowrachov 27.02.1943
František Tartas 21.05.1894 Picnpole, okres Ciechanou 09.05.1943
Rudolf Theissig 08.07.1881 Roudnice nad Labem 13.05.1938
Alexandr Timoch 08.02.1912 Studzianki, okres Bralystok 21.08.1943
Jaroslav Tittelbach 29.11.1904 Praha 15.05.1944
Karel Tokacz 28.01.1905 Senkowa 22.09.1944
Antonín Tomalak 24.05.1901 Sedan 12.10.1944
Edmund Trebaczkiewicz 16.07.1924 Grenzausen 02.05.1943
Tadeusz Trembacz 14.03.1918 Kanenbach, okres Kalisch 11.06.1944
Felic Tronina 12.11.1919 Gligi, okres Velun 14.03.1944
Jan Troscinski 24.04.1911 05.04.1945
Jan Trzeciak 22.12.1904 Leslan 07.06.1943
Zbigniew Trzeciak 24.09.1898 Gostingen 11.10.1944
Štěpán Tubacki 20.08.1904 Puskufeld, okres Gnesen 01.03.1944
Ferdinand Tůma 29.08.1914 Oseg u Duchcova 21.09.1944
Michal Tyburski 20.09.1904 Sichelberg 14.02.1943
Josef Tysl 22.10.1911 Praha 18.01.1945
Josef Ulatowski 19.10.1880 Begienice Wielhie 10.03.1943
František Umiatowski 24.11.1904 25.03.1945
František Vacek 09.10.1913 Grenschin, okres Brno 12.02.1945
Arnold Váleček 29.08.1897 Kateřinky u Opavy 03.11.1944
Břetislav Vantuch 13.08.1918 Studénka 12.07.1944
Jan Vasenda 09.06.1905 Radvanice, okres Moravská Ostrava 11.08.1943
František Večeřa 03.12.1900 Březová, okres Znojmo 12.08.1943
Josef Veselý 27.08.1909 Zachrowitz, okres Uherský Brod 20.08.1944
František Vidomus 13.07.1902 Příbor 20.12.1944
Josef Vítvar 09.12.1890 Doraslavice, okres Hořice 28.02.1945
Veleslav Vlach 07.07.1947 Lobec, okres Plzeň 29.05.1943
Karel Vojáček 21.12.1906 Horažďovice 04.02.1945
Josef Voprava 03.02.1887 24.08.1944
Jan Vyzina 23.03.1906 Brno 02.08.1943
František Walczak 23.05.1910 Antonien Kutin, okres Kutus 25.02.1944
Roman Walkowiak 13.01.1920 Engerhof, okres Schwimm 29.03.1943
Václav Warakowski 15.09.1908 Leszowak, okres Sudanen 23.01.1944
Marian Wargula 13.08.1919 Oborník, okres Poznań 26.07.1944
Stanislav Was 15.09.1899 Nanicwo, okres Oborník 29.01.1944
Stanislav Wasilewski 02.05.1905 Morzyce, okres Leskan 28.03.1944
Antonín Wasziyl 08.06.1905 Dittmannsdorf, okres Těšín 20.12.1943
Václav Wawsinski 14.01.1909 Scheranin 20.02.1945
Ladislaw Weber 15.06.1909 Howies, okres Vsetín 19.12.1943
Antonín Welssa 13.05.1893 Borzenice, okres Kaschnin 11.01.1944
Ignáz Wiecek 07.05.1914 Ignatzhof, okres Kompan 06.02.1944
Eugen Wiecrorek 18.12.1912 Katarzcina, okres Leslau 30.01.1945
Edmund Wieczorek 08.07.1929 Ostrowo 13.09.1944
Jan Wilant 10.05.1903 Golina 17.02.1943
Jan Wildomctr 03.08.1891 Svatošany, okres Tišnov 16.12.1944
Marián Wilinski 04.02.1924 Czanov, okres Kutno 15.02.1943
Leslaw Wisnicwski 29.07.1912 Komarno, okres Lwów 10.01.1944
Vladislav Wisnieroski 15.08.1892 Przybyrowice, okres Plöhnen 02.06.1944
Zdislav Witas 21.07.1923 Boguslavice, okres Pistokow 25.03.1943
Jan Witecki 08.01.1923 Warszawa 18.04.1944
Zykmund Witkowski 15.08.1922 Smollice 07.09.1944
Albín Witucki 01.02.1920 Landwald, okres Eichenbrück 29.05.1944
Tadäns Witzykowski 20.03.1922 Dietfurt, okres Poznań 21.04.1943
Tadauns Wojciachowski 10.10.1920 Alexandrowo 16.03.1943
Valentin Wojciechowski 05.10.1912 Poznań 13.06.1943
Zikmund Wojcichowski 28.01.1925 Pozambka 20.11.1944
Jan Wojcik 22.06.1921 Sierpow, okres Laczica 30.04.1943
Václav Wojdak 20.07.1911 Ciegielnica, okres Kiclos27.06.1943
Václav Wojdal 18.02.1923 Koluschki, okres Tomaszaw 16.01.1944
Jan Wojszik 27.03.1911 Schnecberg, okres Schröttezburg 09.08.1943
Jan Wojtkowiak 12.06.1921 Loban, okres Poznań 22.10.1944
Jan Wolniaczek 15.06.1900 Gross Pappelez, okres Ostrowo 12.09.1943
Vojciech Wozniak 20.04.1907 Pomorzany, okres Kutno 19.05.1943
Kazimír Wrobel 25.11.1913 Poznań 28.06.1944
Stanislaw Wroblewski 14.04.1917 Krenstolad – Michon 09.09.1944
František Wrzesinski 13.01.1912 Ditlmarnushofen 16.12.1944
Marian Wujkowski 31.07.1914 Poznań 19.02.1944
Antonín Wuns 22.10.1924 Metslitz, okres Ostrowo 21.02.1944
Josef Wydrzynski 22.09.1923 Komorsk, okres Schwetz 24.02.1945
Czerslav Wylegala 01.07.1904 Skirenort, okres Bambor 04.02.1944
Miroslav Zahradník 23.10.1923 Fritzendorf u Frýdku 30.07.1944
Jan Zajíc 24.06.1906 Lomnice nad Popelkou, okres Jičín 07.04.1944
Jan Zajouc 31.03.1924 Zarzerce, okres Micchow 19.03.1943
Eduard Zakoscielny 02.04.1913 03.04.1945
Wladislaw Zakrsewski 20.06.1906 Mikanow, okres Hermannstadt 19.05.1944
František Zalesinski 25.03.1912 Rechlinghausen, Westfalen 20.01.1944
Wladislav Zalewski 20.10.1894 Smarotzenwo, okres Plöhnen 25.04.1943
Alois Zamicr 26.07.1923 Usch, okres Kolmer 04.04.1943
Henryk Zapala 14.02.1917 Wierzburg, okres Ilza 13.12.1944
Felix Zaremba 30.04.1906 Zawadka, okres Wischnitz 22.04.1944
Josef Zatloukal 22.03.1922 Žbel, okres Litovel 12.10.1944
Štěpán Zawadka 14.04.1922 Marwedorf, okres Wichau 02.03.1943
Marián Zawischa 23.01.1918 Krzemicnierce, okres Piotrkow 18.09.1943
Eduard Zduniak 01.11.1922 Pezytuky, okres Nahein 24.01.1944
Stanislav Zelt 30.10.1925 Czestochowa 17.11.1944
Jan Zeman 19.09.1907 Kutná Hora 26.08.1944
Antonín Zembala 13.05.1920 Sosnovice 07.06.1943
Boleslav Ziclkowski 28.11.1911 Łódź 13.03.1943
František Zielinski 07.02.1898 Skurz, okres Stargard 30.03.1943
Martin Zielinski 29.10.1890 Felden, okres Kostko 03.09.1943
Štěpán Zielinski 03.04.1911 Pazsysow-Hsa, okres Kielce 02.05.1944
Hynek Ziemkiewicz 01.02.1917 Czerwinsk, okres Plöhnen 25.03.1943
Eugen Zmigrodzki 07.09.1921 Nowotanier, okres Lwów 25.12.1943
Vítězslav Zmrkal 12.10.1912 Hasshaupt, okres Kladno 28.01.1943
Josef Zuchowski 09.02.1908 Radzichi, okres Rippin 11.06.1944
Marian Zwionezek 02.10.1920 Warszawa 28.11.1944
Emil Žák 06.12.1920 Chrudim 13.02.1945
Arnošt Židek 03.01.1892 Valašské Meziříčí 19.11.1943


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-7106-30368
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička