Jihlava

Hrob Edmund Dürport

Autor: František Mrvka, 03.05.2018
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov
Nápis:
EDMUND DÜRPORT
k.u.k. Militär-Verpfl. Oberofficial
gest. 22./8.1889, im 35. Lebensjahre

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: František Mrvka

Hrob Rudolf Sedláček

Autor: František Mrvka, 03.05.2018
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov
Nápis:
RUDOLF
SEDLÁČEK
ŠRTM. V. V.
1894 - 1940

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: František Mrvka

Hrob Anton Martinek

Autor: František Mrvka, 03.05.2018
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov
Nápis:
ANTON
RITTER
VON
MARTINEK
k.u.k. Oberst-Lieutenant
des
JNr. Rgt. No 81
geb. 19. October 1837
gest. 6. Juli 1896
Poznámka:

Antonín Martínek, od 1.11.1891 podplukovník, byl v prosinci 1878 za projevené hrdinství vyznamenán Řádem Železné koruny 3. třídy s válečnou dekorací, na jehož základě byl 5.7.1881 povýšen do rytířského stavu. Později velitel II. praporu pěšího pluku č. 81 a od r. 1890 velitel jihlavského ,,Doplňovacího okresního velitelství č. 81"
(zdroj: Zdeněk Jaroš - Vojáci, války a Jihlava v letech 1741 - 1939)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: František Mrvka

Hrob Eduard Veselý

Autor: František Mrvka, 03.05.2018
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov
Nápis:
EDUARD VESELÝ
RUSKÝ LEG. - ÚČASTNÍK BITVY U ZBOROVA
*10-2-1891 +5-11-1947
Poznámka:

Eduard Veselý, narozen Velká Losenice okr. Chotěboř, zaměstnán jako krejčí, člen Sokola. Rakousko-uherský útvar v době zajetí - 1. pr. pol. myslivců, den zajetí 28.5.1916, místo zajetí Zaplotov, hodnost v době zajetí - vojín. 14.7.1916 byl zařazen jako vojín k 1. stř. pl. (LR), kde sloužil jako vojín do 6.2.1920.
(zdroj:http://legie100.com/krev-legionare/126291/ )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: František Mrvka

Hrob Karl Weinmann

Autor: František Mrvka, 03.05.2018
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov
Nápis:
Karl Weinmann
Kapitän a. D.
geb. 1. November 1878.
gest. 22. Juli 1927.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: František Mrvka

Hrob Josef Pitzal

Autor: František Mrvka, 03.05.2018
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov
Nápis:
JOSEF PITZAL
MAJOR D.R.
*1860 +1936

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: František Mrvka

Hrob Jaroslav Malec

Autor: František Mrvka, 29.11.2018
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov
Nápis:
Brig. gen. JUDr. JAROSLAV MALEC
*1.2.1889 +16.2.1959
Poznámka:

Jaroslav Malec se narodil v roce 1889 v obci Stáj na Polensku. Po absolvování gymnázia vystudoval práva. Prezenční vojenskou službu absolvoval jako jednoroční dobrovolník v Jihlavě u 81. pěšího pluku, který sídlil v někdejších Štefánikových kasárnách.
Krátce po vypuknutí 1. světové války byl v srpnu 1914, v řadách svého regimentu, povolán na východní frontu. O měsíc později padl do ruského zajetí.
V roce 1916 Malec vstoupil do Československých legií v Rusku. Do vlasti se vrátil v srpnu 1920 v hodnosti kapitána.
Po skončení války Malec pokračoval ve své armádní kariéře. V letech 1935–1939 byl přednostou jedné skupiny ve štábu Ředitelství opevňovacích prací. Této instituci se za poměrně krátkou dobu podařilo velkou část československého pohraničí zabezpečit pevnostní linií. V roce 1937 byl Malec povýšen na plukovníka.
Za nacistické okupace si vyzkoušel také opačnou činnost. V letech 1939–1941 měl na protektorátních ministerstvech na starosti likvidaci zakázek spojených s výstavbou pohraničních pevností.
Krátce po okupaci se generál Malec aktivně zapojil do protinacistické odbojové organizace Obrana národa. Velel brigádě Praha – Venkov. V květnu 1945 se aktivně zapojil do Pražského povstání.
Po skončení války zastával Malec vysoké velitelské a štábní funkce. V roce 1946 byl povýšen do hodnosti brigádního generála. Po komunistickém převratu v únoru 1948 byl kvůli politické nespolehlivosti poslán do penze. Jeho důchod byl velmi nízký.
Brigádní generál JUDr. Jaroslav Malec zemřel 16. února 1959 v Praze, na následky těžké srdeční choroby.
(zdroj: www.jihlavske-listy.cz/clanek26856-odhalili-pametni-desku-generalu-malcovi.html )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: František Mrvka

Hřbitov vojáků Rudé armády

Autor: Ing. František Jedlička, 24.01.2012
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov
Nápis:
Nápis na levém panelu památníku:
LÉTA VYSTŘÍDAJÍ LÉTA
A PO PRACHU
NEZBUDE STOPY,
JEN SLÁVA O RUSKÉM VOJÍNU
ZŮSTANE V PAMĚTI SVĚTA NAVŽDY

Hlavní nápis – středový panel:
ВЕЧНАЯ СЛАВА
КРАСНОЙ АРМИИ
ПОГИВШИМ В БОЯХ
ЗА ЧЕСТЪ И НЕЗАВИСИМОСТЪ
СОВЕТСКОЙ РОДИНЫ И ОСВОБО-
ЖДЕНИЕ СЛАВЯНСКИХ НАРОДОВ
ОТ ФАШИЗМА
1941 1945

Nápis na pravém panelu:
ГОДЫ ПРОЙДУТ ЗА ГОДАМИ
И ПРАХА НЕ БУДЕТ СЛЕДА,
НО СЛАВА О РУССКОМ СОЛДАТЕ
БУДЕТ ПАМЯТНА МИРУ ВСЕГДА.

Nápis na pravoslavném kříži u vstupu vpravo:
NA VĚČNOU PAMĚŤ PADLÝM
HRDINŮM PRAVOSLAVNÁ CÍRKEV
V JIHLAVĚ

Příklady nápisů na náhrobnících (v nápisech je řada drobných chyb ve jménech, chybí jména po otci apod.):

Důstojníci:
ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ
РАКОВ
АЛЕКСЕЙ
ГРИГОРъЕВИЧ
ЛЕЙТЕНЕНТ КАРПОВ МИХАИЛ

Mužstvo a poddůstojníci:
СЕФОНОВ ИВАН
МАКАРОВСКИЙ АНАТОЛ
БАТЕКИН ИВАН
АДАМОВСКИЙ ВАСИЛъ
КОЩЕНКО ВАЛЕНТИНА ПЕТРОВНА
САРИЛЕБ НИКОЛАЙ
ПИВОВАРЕВ НИКОЛАЙ
ТЕРСКИЙ
СТЕРКОВ Г.
БАХОРЕВ ЕГОР
АГЕЕВ Б.
ЗУБОВ НИКОЛАЙ
ШАНДЫРСКИЙ АНТОН
ЧЕСАК ОЛГА ГЕРАСИМОВНА
НЕИЗВЕСТНЫЕ ДВА БОЙЦА

Poznámka:

V areálu pohřebiště je umístěno 61 hrobů (důstojníci, seržanti, poddůstojníci, mužstvo a neznámí vojáci) padlých vojáků Rudé armády v širokém okolí, kteří byli zde uloženi. Nad každým hrobem jednotlivců (většinou důstojníci) je obdélníkový náhrobník s hodností a jménem; nad hromadnými hroby (většinou nižší hodnosti) je dvojitý čtverhranný náhrobník se jmény pohřbených bez uvedení hodnosti.

Seznam dle CEVH MO ČR (s využitím tohoto portálu) je uveden v poznámce včetně dalších údajů, zejména míst, kde všichni padli. V uvedených lokalitách republiky pak většinou nacházíme odkazy na tyto osoby na pomnících, v pojmenování ulic a míst v daných obcích a městech.

Válečné hroby s ostatky – padlí důstojníci RA:
CZE-6105-21623 Aleksej Grigorijevič Rakov, npor. 1924, Telč
CZE-6105-21624 Ivan Jestafjevič Savin, gardový kpt., 1924, Telč
CZE-6105-21625 Feodosij Jefrjemovič Kompanec, npor., 1924, Telč, Nikolaj Ivanovič Lavočnikov, st. seržant, Telč, Semjon Andrejevič Koreckij, st. seržant, Telč, Chabran Murzalijev, st. seržant, Telč
CZE-6105-21629 Sergej Petrovič Aščulov, npor., 1918, České Budějovice
CZE-6105-21630 Arkadij Ivanovič Nikulin, gardový por., 1922, Třeboň
CZE-6105-21631 J. P. Dolbilov, npor., 1922, Vilémov
CZE-6105-21632 Grigorij Tarasovič Burykin, npor., 1917, České Budějovice
CZE-6105-21634 Michail Aleksandrovič Jegorov, ppor., 1924, Telč
CZE-6105-21635 Vladimír Aleksandrovič Dobronov, ppor., 1924, České Budějovice
CZE-6105-21636 Petr Feodorovič Švedenko, ppor., 1924, Třeboň
CZE-6105-21637 Arkadij Ivanovič Nekrasov, npor., 1905, Mezimostí, Trofim Filipovič Šakšin, npor., 1922, Třeboň
CZE-6105-21640 Petr Nikolajevič Kitajev, ppor. 1923, České Budějovice
CZE-6105-21641 Ivan Ivanovič Gordijenko, gardový por., 1922, České Budějovice
CZE-6105-21642 Anatolij Markovič Karspakov, npor., 1918, Benešov
CZE-6105-21643 Grigorij Semjonovič Isajev, gardový por., 1920
CZE-6105-21644 Ljubov Andrejevna Lisichina, 1917, Havlíčkův Brod
CZE-6105-21646 Vulf Semjonovič Burman, por., 1917, Štoky
CZE-6105-21647 Boris Skoblin, gardový major, Slavonice
CZE-6105-21648 Andrej Denisovič Sudovcjev, gardový kapitán, České Budějovice
CZE-6105-21649 Jurij Pavlovič Jevdokimov, gardový poručík, 1923, Český Rudolec
CZE-6105-21650 Porfirij Vasiljevič Paršutkin, gardový kpt., České Budějovice
CZE-6105-21651 Michail Petrovič Ivčjenko, por., 1945, Habry, Arnold Andorovič Džalodov, ppor.
CZE-6105-21653 Stepan Feodorovič Dvornikov, gardový mjr., 1913, České Budějovice
CZE-6105-21656 L. D. Kuncjevič, gardový mjr., 1908, České Budějovice
CZE-6105-21657 Vasilij Čumakov, por., Jihlava
CZE-6105-21658 Grigorij Maximovič Kuznjecov, kpt., Jihlava
CZE-6105-21659 Michail Karpov, por., 1.5.1945, pohřben v Sedlejově
CZE-6105-21660 Aleksander Prochorovič Simonov, gardový por., 1923, české Budějovice
CZE-6105-21661 P. A. Išchanov, gardový kpt., České Budějovice
CZE-6105-21662 Vasilij Dimitrijevič Voronin, npor., Benešov
CZE-6105-21668 Vasilij Mitrofanovič Petrenko, ppor., Lužnice
CZE-6105-21669 Ivan Illarionovič Škurdjuk, por., 1920, Tábor
CZE-6105-21670 dva kapitáni a dva vojíni, jména neznámá, 1945, Kamenice
CZE-6105-21674 Ivan Antonovič Docenko, gardový kpt., Lužnice
CZE-6105-21675 Nikolaj Nikolajevič Veselov, kpt., 1915, Tábor
CZE-6105-21676 Kondrat Kibljevič Cecokov, kpt., 1911, České Budějovice
CZE-6105-21677 Gavril Nikolajevič Litvinov, ppor., 1922, Nové Sedlice
CZE-6105-21678 Satybaj Tudymirovič Timirov, ppor., 1920, Nové Sedlice
CZE-6105-21679 Aleksander Burkov, kpt., 1920, Nové Sedlice
CZE-6105-21680 Vladimír Pavlovič Černousov, , gardový kpt., 1918, Tábor
CZE-6105-21681 Konstantin Nikolajevič Demidov, npor., Chýnov
CZE-6105-21682 Petr Arizentjevič Iljuk, npor., 1917

Válečné hroby s ostatky – padlí vojíni a poddůstojníci RA:
CZE-6105-21683 celkem 26 vojáků: Nikolaj Antonovič Aleksejev, vojín, 1921, Tábor, Petr Bevzeka, vojín, 1910, Vlašim, Ivan Cybenko, 1915, Vlašim, Fedosenko, vojín, 1934, Tábor, Boris Pavlovič Chiljučenko, seržant, 1914, Čerčany, Nikita Feodorovič Isujev, svobodník, 1899, Tábor, Aleksander Nikitovič Kozlikov, vojín, Čáslav, Frigorii Kukuškin, vojín, Čáslav, Vladimír Larijev, vojín, Čáslav, Aleksander Jakovljevič Lodzujak, vojín, Čáslav, B. I.Lupačev, vojín, 1910, Tábor, Ivan Makaron, vojín, Čáslav, Kurt Ibratimovič Malajev, mladší seržant, Čerčany, B. I.Meščerjakov, vojín, 1924, Tábor, M. I.Misin, vojín, 1907, Tábor, Nikolaj Vasiljevič Plekanov, starší seržant, 1925, Tábor, Gregorij Rosickou, vojín, Čáslav, Frigorii Rusanov, starší seržant, Čerčany, Ivan Ryžovskij, vojín, Čerčany, Nikolaj Vasiljevič Slepicin, vojín, 1925, Červany, Teodor Sobanka, vojín, Čáslav, Ivan Vasiljevič Skloniv, starší seržant, 1918, Tábor, Šeragov, vojín, Kunovice, Vasilij Ilarionovič Ševčenko, gardový seržant, 1925, Lužnice, Grigorij Romanovi Zagnejev, vojín, 1904, Čerčany, IvanZubinov
CZE-6105-21684 celkem 22 vojáků: Jevgenij Andrejevič Archipov, 1920, České Velenice, Petr Ivanovič Archipov, vojín, 1906, Dimitrij Makarovič Berbach, vojín, 1920, Semjon Makarovič Borisov, vojín, 1916, České Velenice, Vasilij Ivanovič Fedorov, vojín, 1914, České Velenice, Michal Ivanovič Chimčenko, 1904, České Velenice, Feodor Ilji Jevdošenko, 1895, České Velenice, Pavel Prokofjevič Koltanov, 1922, České Velenice, Vasilij Petrovič Kornejev, 1921, České Velenice, Ivan Stefanovič Kozlenjak, 1924, České Velenice, Vasilij Vasoljevič Kulinář, 1925, České Velenice, Grigorij Jevdokimovič Kullakov, 1913, České Velenice, Savin Latinov, 1918, České Velenice, Grigorij Šergjevič Ovsjanikov, 1917, zajatec, Pavel Fedorovič Panomarčuk, vojín,1923, České Velenice, Stepan Ivanovič Polovnikov, Sergej Petrovič Ryžkov, 1919, České Velenice, Vasilij Filipovi Sivičikov, gardový starší seržant, 1918, Kurt Sultinov, 1912, České Velenice, Sergej Ivanovič Šemeret, 1908, České Velenice, Lev Gevrgjovič Zapčenko, 1921, České Velenice, Luka Fargtonovič Zorka, 1912, České Velenice
CZE-6105-21685 15 neznámých vojáků
CZE-6105-21686 celkem 15 vojáků: Bernov, vojín, Jihlava, Desmitov, vojín, Jihlava, Boris Djatlov, vojín, Jihlava, Roman Vasiljevič Glep, vojín, Jihlava, Grigorij Markovi Chvorov, svobodník, Jihlava, Nikolaj Tichonovič Jermolenko, vojín, Jihlava, Vladimir Nikitovič Lapenko, vojín, Jihlava, Vladimír Michajlovič, vojín, Jihlava, Pavel Trofimovič Mirsa, vojín, Jihlava, Vladimir Semeljevič Nesterenko, Jihlava. Ivan Aleksandrovič Požarskij, starší seržant, Jihlava, Roman Nikolajevič Rastupa, vojín, Jihlava, Vladimir Michajlovič Rušovskij, vojín, Jihlava, Antonin Sidorenko, vojín, Jihlava, Vasilij Tichanov, vojín, Jihlava
CZE-6105-21688 celkem 16 neznámých vojáků
CZE-6105-21690 celkem 15 vojáků: Archangelskou, vojín, Jihlava, Vladimír Bolotov, Jihlava, Sergej Denisov, nadporučík, Jihlava, Samuel Petrovič Fedorov, vojín, Jihlava, Lida Feodorovna Fiščukova, vojín, Jihlava, Vasil Nikitovič Garin, starší seržant, Vyskytná, Ivan Iljanov, Jihlava, Valentin Indus, vojín, 19. 6. 1925, Polná, Abaul Amirovič Jusupov, vojín, Jihlava, Trofim Feodorovič Karpenko, Vyskytná, Grigorij Petrovič Lavančuk, vojín, Jihlava, Ivan Ltolbikov, vojín, Jihlava, Vasilij Sergejevič Mirošnikov, Jihlava, Vasilij Feodorovič Prochurov, seržant,Jihlava, Ivan Antonovi Savo, vojín, Jihlava
CZE-6105-21692 celkem 17 vojáků: Vasil Vasiljevič Agačev, svobodník, 1901, Benešov, M.Altymbajev, Slavonice, David Prokofjevič Anafejev, vojín, Slavonice, Petr Demidov, vojín, Havlíčkův Brod, Gabriel Finikov, vojín, Havlíčkův Brod, Ivan Vasiljevič Frečka, vojín, 1928, Havlíčkův Brod, Antonín Eduardovi Ganovič, nadporučík, Benešov, Vasilij Meforovič Germatin, 1924, Štoky, Stepan Jefimov, svobodník, 1891, Benešov, Nikolaj Matvejevič Kabanov, vojín, 1893, Benešov, M. N. Kasatkin, vojín, Slavonice, Aleksander Stefanovič Kuznjecov, vojín, Slavonice, M. N. Marvin, vojín, Slavonice, Ivan Dimitrovič Maslov, vojín, 1923, Benešov, P. Merkulov, vojín, 1891, Slavonice, Vasilij Gabrijelovič Mučkin, svobodník, 1913, Štoky, Petr Vasiljev, vojín, Havlíčkův Brod
CZE-6105-21693 celkem 16 vojáků: Ilja Uljanovič Bečkerin, seržant, 1926, Havlíčkův Brod, Viktor Ivanovič Borovin, starší seržant, 1922, České Budějovice, Pavel Petrovič Budet, vojín, 1913, České Budějovice, Ivan Fedorovič Buchmanov, seržant, 1925, Telč, Nikolaj Josifovič Netkán, vojín, 1926, České Budějovice, Aleksander Kondratejevič Kobzijev, vojín, 1907, Luka nad Jihlavou, Dimitrij Pavlovič Kolomažin, starší seržant, 1897, České Budějovice, Maxim Tichonovič Kovben, starší seržant, 1922, Havlíčkův Brod, Maxim Mizok, vojín, České Budějovice, Melis Pachimov, vojín, České Budějovice, Jakov Danilovič Podgackij, starší seržant,1914, Štoky, Teror Pochitinskij, vojín, České Budějovice, Semjon Arkadijevič Rubinov, starší seržant, 1922, Telč, Petr Ivanovič Starodub, vojín, 1922, Ivan Sergejevič Syčev, svobodník, 1892, Velké Meziříčí, Dimitrij Vanichovič Vakutin, vojín, 1905, Pístov
CZE-6105-21695 celkem 15 neznámých vojáků
CZE-6105-21696 celkem 33 vojáků: Ivan Pavlovič Agejev, seržant, Vlašim, David Anafejev, Michail Lazarevič Antonov, vojín, 1923, Pelhřimov, Ivan Diman, vojín, Trhové Sviny, Gerfan Vildanovič Gilmanov, 1908, Tábor, Denis Grogorijevič Golovko, vojín, 1897, Pelhřimov, Ivan Jegorovič Govorov, Vlašim, Gavril Aleksandrovič Grelavskij, vojín, 1912, Neržin, Petr Vasiljevič Kažnikov, starší seržant, 1908, Vlašim, Antonin Afanasjevič Klimenko, vojín, 1924, Stráž, Korinenko Koenvir, mladší seržant, 1908, Besednice, Andrej Ivanovič, Konoval, vojín, 1915, Tábor, I. M. Kornejčuk, vojín, 1915, Tábor, Nikolaj Nikolajevič Kuzinskij, vojín, Jemčiny, Grigorij Prokofjevič Ličanskij, vojín, 1920, Tábor, Vladimir Vasiljevič Matjuškin, starší seržant, 1920, Tábor, S. V. Mednikov, mladší seržant, Tábor, Ivan Zacharovič Melnik, mladší seržant, 1896, Lužnce, Andrej Pavlovič Micharskij, Lužnice, Ponomarenko, vojín, 1906, Pelhřimov, Ivan Aleksandrovič Proskurin, vojín, Neržin, Dimitrij Ivanovič Sarajev, vojín, 1908, Novosedlí, Vladimir Ivanovič Serbul, vojín, 1925,, Netín, Ivan Grigorijevič Serdjukov, vojín, 1908, Čáslav, Valentina Tichonova Simonova, seržant, Čáslav, Aleksander Jemelj. Starosvjetskij, vojín, 1909, Novosedlí, N. N. Syškin, vojín, Lužnice, Ivan Kotrotevič Šekel, svobodník, Paseka, Volkov, vojín, Trhové Sviny, Aleksander Zumen, Židkovi, vojín, 1926, Pelhřimov, Ivan Dimitrijevič Žlučarin, podporučík, 1922, Pelhřimov, ostatní neznámí
CZE-6105-21698 celkem 32 vojáků: Vasilij Aleksejev, vojín, Čáslav, Aleksander Stěpanovič Archipov, vojín, Čáslav, Sergej Azarenko, vojín, Habry, Viktor Bekemitov, vojín, Čáslav, Nikifor Bečena, vojín, Čáslav, Nikolaj Borisov, vojín, Votice, Vladimír Bulgajev, vojín, Votice, Antonin Dobita, vojín, Habry, Sergej Fotov, vojín, Votice, Pavel Grigorijev, vojín, Čáslav, Nikolaj Chochlov, vojín, Votice, P. D. Jakubov, vojín, Chýnov, Ivan Jeltonskij, vojín, Čáslav, Ivan Kolomec, vojín, Čáslav, Sergej Koržankov, seržant, Habry, Ivan Krjačkov, vojín, Votice, Kuzma Vasiljevič Kulikov, vojín, Čáslav, A. I. Kursev, vojín, Votice, Aleksander Lesik, vojín, Čáslav, Aleksander Merkilov, vojín, Sedletín, L. D. Olejnikov, vojín, Votice, Nikolaj Pirožnikov, vojín, Čáslav, Semjon Ivanovič Ratušnij, vojín, Čáslav, Vladimír Rožkov, vojín, Čáslav, Leoktij Rubcov, vojín, Čáslav, Aleksander Skakun, vojín, Golčův Jeníkov, Smirnov, mladší seržant, Votice, Nikolaj Sokolov, svobodník, Votice, Pavel Štěpánov, vojín, Golčův Jeníkov, Cyril Švec, vojín, Firdanov, Turejev, starší seržant, Habry, Antonin Umanov, vojín, Čáslav
CZE-6105-21699 celkem 7 padlých a 14 nezvěstných vojáků: V. S. Artiment, vojín, 1925, Pelhřimov, Lev Konstantiovič Baburin, seržant, 1926, Pelhřimov, Ivan Trofimovič Fimin, vojín, 1924, Havlíčkův Brod, Ivan Vasiljevič Motanin, 1898, Strměchy, Aleksander Selov, svobodník, Habry, Aleksander Konstantinovi Šejkaš, starší seržant, 1912, Mirošov, Porfirij Ivanovič Žinichov, partyzán, 1916, Čáslav
CZE-6105-21700 celkem 30 neznámých vojáků
CZE-6105-21701 celkem 21 vojáků: Leonid Viktorovi Bogacjev, vojín, 1926 České Budějovice, Sergej Grigorijevič Borisov, vojín, 1905, České Budějovice, Jevgenij Jevgenejevič Cvjetkov, seržant, 1925, Telč, Achmitrij Sergejevič Dedkov, vojín, 1906, České Budějovice, Sergej Michjlovič Dikov, seržant, 1917, Telč, Michail Achmitrijevič Dubovoj, vojín, 1923, České Budějovice, Vladimir Petrovič Fersonskij, mladší seržant, České Budějovice, Vasilij Ivanovič Filimonov, vojín, 1914, České Budějovice, Aleksej Aleksejevič Gudošnikov, ,vojín, Havlíčkův Brod, Goroftogi Sorofjevič Chusud, mladší seržant, 1925, Telč, Ivan Ilin, Konstantin Ivanovič Ivanikov, mladší seržant, 1925, Telč, Ivan Konstantinovi Ivanov,1919, České Budějovice, Michail Gič Karpenko, seržant, 1920, Telč, Vladimír Kostjakov, vojín, 1925, Lipovec, Nikolaj Pavlovič Kukuškin, seržant, 1925, Telč, Nikita Ivanovič Moldanov, vojín, 1915, České Budějovice, Boris Sergejevič Oborotkin, 1924, Telč, Semjon Danijelovič Posochonov, vojín, 1911, České Budějovice, Nikolaj Ivanovič Rohožin, mladší seržant, 1925, Telč, Semjon Michajlovič Zabolev, mladší seržant, 1924, Telč
CZE-6105-21703 18 neznámých vojáků + Stěpan Kirilovič Ilejonenko
CZE-6105-21704 celkem 15 neznámých vojáků
CZE-6105-21705 celkem 17 vojáků: Budnikov, mladší seržant, 1926, Kalgow, Ivan Vasiljevič Burjačenko, vojín, Buškovice, Vladimir Petrovič Chordin, vojín, 1924, Velké Meziříčí, Ivan Ignatov, Michail Aleksejevič Isakov, vojín, 1908, Třeboň, Pavel Jefnovij, Hamry, Ivan Mironovič Klimiško, vojín, Třeboň, Vasil Afanasjeviš Korolenko, České Velenice, Vladimir Stěpanovič Majeveckij, 1909, České Velenice, Vadim Kurativ, vojín, Velké Meziříčí, Murzajev, vojín, Meziměstí, Aleksej Jakovlijevič Pasašnov, vojín, 1925, Rudolec, V. A. Pistrgakov, vojín, Velké Meziříčí, Jakub Petrovič Pritul, vojín, 1921, Třeboň, Alfmitrij I. Puzyrev, vojín, 1896, České Velenice, Vasilij Semjonovič Sulajev, starší seržant, Vlkov, PetrZereckij
CZE-6105-21706 celkem 14 padlých Rusů + 2 neznámí: Vasil Ivanovič Adamovskij, vojín, 1917, Meziměstí, Vasil Ivanovič Agejev, vojín, 1923, Písečná, Jegor Petrovič Bacharev, 1914, Písečná, Ivan Michajlovič Batekin, 1913, Meziměstí, Olga Grafimovna Česak, vojín, Meziměstí, Valentina Petrova Koščenko, vojín, Meziměstí, Anatolij Vasiljevič Makarovskij, starší seržant, 1922, Meziměstí, Nikolaj Fedorovič Pivovarev, vojín, 1925, Benešov, Ivan Petrovič Sefonov, seržant, 1908, Meziměstí, Nikolaj Vasiljevič Sarilev, vojín, 1907, Benešov, Gerplan Vladimirovič Stepkov, starší seržant, 1924, Třeboň, Antonin Filipovič Šandyrskij, vojín, 1924, Písečná, Terskij, starší seržant, 1906, Meziměstí, Nikolaj Zubov
CZE-6105-29272 Válečný hrob s ostatky Valentina Induse, který první vstoupil do města Polná: Valentin Indus, vojín, 19.6.1925, Moskva, 9.5.1945 Polná


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován
Toto místo je počítáno jako 61 VPM
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hřbitov vojáků Wehrmachtu

Autor: Ing. František Jedlička, 24.01.2012
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov, pohřebiště německých vojáků z 2. světové války
Nápis:
Nápis na desce pod křížem:
AUF DIESEM FRIEDHOF RUHEN
249 DEUTSCHE SOLDATEN
DES KRIEGES 1939-1945
GEDENKET DER OPFERALLER KRIEGE
IHR SCHICKSAL
MAHNT UNS ZU VERSÖHNUNG

NA TOMTO HŘBITOVĚ ODPOČÍVÁ
249 NĚMECKÝCH VOJÁKŮ
Z VÁLKY 1939-1945
VZPOMEŇTE NA OBĚTI VŠECH VÁLEK
JEJICH OSUD
NÁS NABÁDÁ K USMÍŘENÍ

Na desce proti kříži, zapuštěné do země je seznam:
IN MEMORIAM
BEHRENS HERMANN OBERGEFREITER *15.6.1921 +21.4.1943
BIHNER JOHANN OBERGEFREITER *3.7.1924 +5.5.1945
BRANDT KARL OBERLEUTNANT *7.1.1892 +4.8.1943
DAU ERWIN UNTEROFFIZIER *30.10.1913 +16.5.1945
ERBS OTTO PAUL HAUPTMANN *22.12.1913 +16.5.1945
FLEISCH JOSEPH GEFREITER *14.5.1914 +14.5.1945
GEBEL RUDOLF OBERGEFREITER *18.8.1923 +14.5.1945
HARICH FRANZ UNTEROFFIZIER *29.11.1905 +1.5.1945
HEINZL GERHARD GRENADIER *19.1.1926 +19.11.1945
HEUSCHKEL HANS WERNER OBERGEFREITER *22.7.1923 +7.5.1945
HÖLSEBUSCH WILHELM PETER GRENADIER *25.8.1910 +12.5.1945
HÜNTE HEINRICH KRAFTFAHRER *1.12.1904 +10.4.1945
JERKE WILHELM GEFREITER *1.6.1915 +22.10.1944
KIMMEL BEDRICH *11.7.1890 +11.4.1946
KLEIN BOLTING BERNHARD GEFREITER *16.2.1906 +12.5.1945
KOKOSCHKA WALTER OBERFELDWEBEL *23.11.1907 +20.8.1942
KRENN FRIEDRICH OBERLEUTNANT *2.3.1918 +10.5.1945
KREUZ JOSEF OBERGEFREITER *12.5.1903 +14.5.1943
LIEUTENANT LEONHARD FELDWEBEL *10.9.1917 +9.5.1945
MEISTER NIKOLAUS SOLDAT *30.10.1911 +10.5.1945
MÜLLER FRANZ *27.4.1903 +5.1945
NEUMEYER ALFRED GEFREITER *25.8.1910 +12.5.1945
NIEMEIER FRIEDRICH STABSGEFREITER *20.6.1915 +10.5.1945
PFEFLSTETTER LUDWIG UNTEROFFIZIER *28.1.1924 +14.5.1945
REINHARDT FRIEDRICH ERNST OBERST *5.7.1908 +23.4.1945
RICHTER UNTEROFFIZIER +1945
RICHTER GEORG *7.11.1908 +9.5.1945
SAILER FRANZ OBERGEFREITER *22.6.1903 +26.1.1944
SCHMID HANS-CHRISTIAN OBERST *30.1.1898 +9.5.1945
SCHMIED RICHARD SOLDAT *12.1.1920 +13.4.1942
STEINBERG JOH. PAUL FELDWEBEL *2.9.1913 +10.11.1945
STURM PAUL OBERWACHTMEISTER *24.9.1909 +14.2.1942
VIEWEG FRANZ SOLDAT *27.10.1905 +8.4.1945
VOLLBRECHT WILLZ OBERGEFREITER *22.7.1913 +2.5.1945
WILLINGER LEOPOLD OBERGEFREITER *5.6.1918 +5.1945
SOWIE EIN UNBEKANNTER DEUTSCHER SOLDAT

Náhrobníky jsou všechny stejné, nápis na jednom z nich, např.:
SOLDAT
FRANZ BIEDERMAN
12.12.1902 +27.10.1945
SOLDAT
FRANZ GRUNDERI
1920 +9.9.1945
SOLDAT
JOHANN KIMM
1891 +30.9.1945

293-261
Poznámka:

V prostoru hřbitova, nad hřbitovem vojákům Rudé armády je dislokován hřbitov vojáků wehrmachtu. Hroby jsou i kolem památníku vojáků Rudé armády. Celkové počty osob, uvedené na nápisu pod křížem (249) nesouhlasí s počty v CEVH MO ČR (258) a navíc, na desce zapuštěné v zemi je dalších 35 jmen a 1 neznámý vojín. Celkový počet pohřbených je tedy pravděpodobně 294 osob.

Přehled CEV, jmen a základních dat (s využitím databáze CEV MO ČR):
CZE-6105-21466 Bernhard Miksch, Gefreiter, 9. 7. 1910 - 1. 6. 1940, Walter Mokry, Gefreiter, 10. 10. 1918 - 2. 12. 1941, Hans Pollak Ober, Gefreiter, 22.2.1916 - 26.4. 1942
CZE-6105-21467 Johann Charaus, Unteroffizier, 22. 10. 1899 - 17. 4. 1943, Ottokar Zeisinger, Korporal, 18. 10. 1913 - 18. 4. 1943
CZE-6105-21468 Johann Filipp, Unteroffizier, 6. 2. 1923 - 25. 7. 1943, Walter Langer, Unteroffizier, 24.11.1913 - 25. 5. 1943 Karl-Franz Suchy, Obe Gefreiter, 19.8.1916 - 27.2. 1943
CZE-6105-21469 Karl Körber, OberGefreiter, 28. 11. 1897 - 4. 3. 1944, KarlKramel, Grenadier, 15. 10. 1907 - 13. 11. 1943, Herbert Lehmann, Leutnant, 8. 11. 1913 - 11. 11. 1943
CZE-6105-21472 Johann Buben, Polizei-Oberwachtmeister, 4. 2. 1912 - 6. 8. 1944, Beghard Schwarzenbach, OberGefreiter, 26.6.1922 - 14. 8. 1944, Walter Wolf, Feldwebel, 2.1.1921 -17. 3. 1944
CZE-6105-21474 Mathias Bauer, 7.1.1926 - 25. 10. 1944, Robert Mollner, Unteroffizier, 16. 3. 1922 -25. 10. 1944
CZE-6105-21477 Pius Holfinger, Grenadier, 2. 7. 1927 - 24. 11. 1944, Adam Imhoff, Grenadier, 22. 12. 1923 - 26. 11. 1944, Erich Tix, Unteroffizier, 1. 11. 1919 - 22. 11. 1944
CZE-6105-21479 Walter Gärtner, 21. 9. 1912 - 3. 12. 1944, Helmut Preuschoff, Gefreiter, 9. 4. 1925 -1. 12. 1944
CZE-6105-21480 Paul Frederichs, Polizei-Anwärter, 8. 9. 1926 - 4. 12. 1944, Benno Glogger, Feldwebel, 17. 3. 1917 - 8. 12. 1944, Emil Roos, Polizei-Anwärter, 20. 11. 1915 - 4. 1. 1945
CZE-6105-21481 Werner Braun, Grenadier, 24. 5. 1927 - 12. 1. 1945, Max Hötzel, Grenadier, 4. 4. 1906 - 13. 1. 1945, Rudolf Maaz, vojenský dělník, 20. 7. 1928 - 30. 1. 1945
CZE-6105-21483 Werner Majewski, Gefreiter, 24. 1. 1911 - 11. 1. 1945, Peter Sax, Gefreiter, 17. 10. 1909 - 29. 1. 1945
CZE-6105-21484 Josef Haiser, Unteroffizier, 23. 2. 1912 - 21. 2. 1945, Otto Koch, Korporal, 20. 7. 1909 - 31. 1. 1945, Filli Schade, Gefreiter, 16. 2. 1907 - 7. 2. 1945
CZE-6105-21485 Heinrich Linneweber, OberGefreiter, 11. 9. 1914 - 7. 3. 1945, Johann Proschek, OberGefreiter, 31. 7. 1889 - 29. 8. 1944, Hermann Thal, Hilfszollassistent, 29. 6. 1898 - 7. 3. 1945
CZE-6105-21486 Walter Dworschak, Schütze, 11. 11. 1917 - 6. 11. 1940, Franz Howorka, Jäger, 1926 - 27. 12. 1944, Karl Prescher, Unteroffizier, 3. 2. 1912 -9. 10. 1940
CZE-6105-21489 Alfred Kuhn, Unteroffizier, 5. 10. 1918 - 9. 10. 1940, Kurt Rosenow, Unteroffizier, 23. 12. 1911 - 9. 10. 1940, Fritéz Wilhelm, OberGefreiter, 8. 9. 1919 - 17. 10. 1940
CZE-6105-21490 Alexander Andressen, Polizei-Oberwachtmeister, 16. 5. 1893 - 13. 3. 1945, Herbert Klenke, Polizei-Wachtmeister, 29.5.1908 - 17. 3. 1945, Heinrich Miller, vojenský dělník, 12. 12. 1927 - 9. 3. 1945
CZE-6105-21491 Hermann Erles, Unteroffizier, 3. 5. 1919 - 14. 3. 1945, Alfred Loos, Korporal, 21.1.1914 -19. 3. 1945
CZE-6105-21492 Paul Anlauff, Kanonier, 30. 6. 1923 - 27. 3. 1945, Albert Franke, Unteroffizier, 19. 6. 1911 - 30. 3. 1945, Peter Schlögl, OberGefreiter, 8. 10. 1921 - 28. 3. 1945
CZE-6105-21493 Ernst Kytzia, Grenadier, 10. 3. 1909 - 1. 4. 1945, Ernst Lehner, Unteroffizier, 24. 2. 1924 -4. 4. 1945, Josef Mayer, OberGefreiter, 21. 7. 1922 - 1. 4. 1945
CZE-6105-21494 Hans-Arnold Herfs, Unteroffizier, 27. 3. 1912 - 3. 4. 1945, August Kutzer, Grenadier, 2. 3. 1927 - 4. 4. 1945, Jan Malek, vojenský dělník, 24. 2. 1913 - 2. 4. 1945
CZE-6105-21495 Albert Just, Polizei-Oberwachtmeister, 7. 6. 1902 - 3. 4: 1945, Kurt Parentin, StabsGefreiter, 1. 12. 1915 - 7. 4. 1945, Rudolf Schuhmacher, Gefreiter, 20. 10. 1909 - 7. 4. 1945
CZE-6105-21496 Alfred Grossman, OberGefreiter, 13.1.1906 - 18.4.1945, Paul Kutsche, Feldwebel, 25. 7. 1889 - 8. 4. 1945, Karl Selmikát, OberGefreiter, 12. 10. 1916 - 8. 4. 1945, Fritéz Weitz, Gefreiter, 9. 12. 1925 - 8. 4. 1945
CZE-6105-21497 Werner Kubeil, Grenadier, 22. 4: 1927 - 9. 4. 1945, Johanes Weiss, policejní inspektor, 20. 8. 1884 - 8. 4. 1945, Wilhelm Meyer, Kraftfahrer, 20. 10. 1907 - 9. 4. 1945
CZE-6105-21498 Georg Frank, OberGefreiter, 7. 9. 1910 - 9. 4. 1945, Otto Liebing, Gefreiter, 24. 8. 1897 - 9. 4. 1945, Gustav Wischnewski, Unteroffizier, 20. 5. 1901 - 9. 4. 1945
CZE-6105-21499 neznámý voják, Schütze, 9. 4. 1945, Rudolf Koschany, Unteroffizier, 9. 11. 1918 - 11. 4: 1945
CZE-6105-21501 Johann Knaus, Schütze, 8. 2. 1926 - 12. 4.1945, Hubert Kuchwald, Artlr. 23. 4. 1927 - 11. 4. 1945, Edmund Rauch, Unteroffizier, 26. 10. 1919 - 11. 4. 1945
CZE-6105-21502 Mathias Frank, Grenadier, 15. 4. 1915 - 12. 4. 1945, Josef Schabhüttl, OberGefreiter, 15. 2. 1904 -16. 4. 1945, Paul Werner, OberGefreiter, 12. 2. 1922 - 14. 4. 1945
CZE-6105-21504 Konrad Freihöfer, Unteroffizier, 17. 5. 1916 - 17. 4. 1945, Oswald Hinstz, Grenadier, 28. 5. 1927 - 16. 4. 1945, Ernst Libert, Stwm., 27. 10. 1909 - 17. 4. 1945
CZE-6105-21505 GüntherHellwig, Gefreiter, 4. 5. 1924 - 12. 4. 1945, Ludwig Lahm, OberGefreiter, 2. 2. 1913 - 18. 4. 1945, Albert Voss, Gefreiter, 2. 9. 1906 - 17. 4. 1945
CZE-6105-21506 Bernhard Brandner, OberGefreiter, 2. 12. 1900 - 18. 4. 1945, Kurt Grimm, OberFeldwebel, 22. 9. 1911 - 10. 4. 1945, Wilhelm Rohde, Wachtmeister, 22. 1. 1898 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21508 Ernst Haftstein, Feldwebel, 18. 10. 1910 - 10. 4. 1945, Filli Möller, Feldwebel, 6. 11. 1903 - 10. 4. 1945, Heinrich Riehl, Unteroffizier, 3. 5. 1907 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21509 Friedrich Fachmann, Unteroffizier, 5. 1. 1898 - 10. 4. 1945, Otto Freissler, Korporal, 10. 4. 1945
CZE-6105-21523 Georg Anger, Unteroffizier, 9. 10. 1898 -10. 4. 1945, Max Gottwald, Unteroffizier, 22. 7. 1899 - 10. 4. 1945, Willy Lehnert, Kraftfahrer, 15. 1. 1897 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21524 Ludwig Lindner, Gefreiter, 13. 1. 1908 - 12. 4. 1945, Joseph Radermacher, OberGefreiter, 13. 10. 1904 - 10. 4. 1945, Adolf Schneider, OberGefreiter, 15. 5. 1909 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21525 Johannes Hirsch, Gefreiter, 29. 4. 1898 - 10. 4. 1945, Ditrich Klötzner, Gefreiter, 16. 3. 1926 - 19. 4. 1945, Albert Seckelmann, Gefreiter, 18. 9. 1900 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21526 Oskar Kalms, Gefreiter, 18. 2. 1898 - 10. 4. 1945, Max Müller, Gefreiter, 31. 7. 1902 - 10. 4. 1945, Heinrich Schöffer, Gefreiter, 23. 11. 1897 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21527 Georg Bischoff, Gefreiter, 8. 5. 1908 - 10. 4. 1945 Kurt Grohmann, Gefreiter, 25. 9. 1914 - 10. 4. 1945, Wilhelm Posner, Gefreiter, 9. 2. 1902 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21528 Josef Groh, Kraftfahrer, 6. 5. 1905 - 10. 4. 1945, Ernst Hecker, Gefreiter, 11. 4. 1904 -10. 4. 1945, Friedrich Worsch, Soldat, 1. 2. 1904 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21529 Paul Gersch, Kraftfahrer, 21. 9. 1904 - 10. 4. 1945, Paul Krumbiegel, Kraftfahrer, 3. 2. 1902 - 10. 4. 1945, Erich Kunze, Kraftfahrer, 4. 1. 1904 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21530 Arno Angermann, Kraftfahrer, 2. 8. 1899 - 10. 4. 1945, Heinrich Kunte, Kraftfahrer, 1. 12. 1904 - 10. 4. 1945, Franz Weiweg, Kraftfahrer, 27. 10. 1905 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21531 Max Baldauf, Kraftfahrer, 16. 2. 1899 - 10. 4. 1945, Kurt Körbs, Kraftfahrer, 21. 11. 1901 - 10. 4. 1945, Martin Urlass, Kraftfahrer, 13. 6. 1902 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21532 Otto Grätsch, Kraftfahrer, 26. 11. 1901 - 10. 4. 1945, Willy Hennig, Soldat, 26. 3. 1903 - 10. 4. 1945, Karl Nowak, Kraftfahrer, 23. 5. 1903 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21533 Max Batzel, Kraftfahrer, 11. 6. 1902 - 10. 4. 1945, Kurt Lohmann, Kraftfahrer, 1. 10. 1901 - 10. 4. 1945, Otto Paul, Soldat, 2. 1. 1902 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21534 Caspar Dechmann, Kraftfahrer, 3. 9. 1903 - 10. 4. 1945, Fritéz Scholz, Gefreiter, 19. 7. 1902 - 10. 4. 1945, Bernd Von Mohrenschild, Kraftfahrer, 22. 2. 1904 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21535 Erich Gaulke, Soldat, 3. 11. 1900 - 10. 4. 1945, Erich Hentzschel, Kraftfahrer, 27. 11. 1905 - 13. 4. 1945
CZE-6105-21536 Hermann Schilkowski, Kraftfahrer, 1. 8. 1901 - 10. 4. 1945, Walter Schulz, Kraftfahrer, 15. 10. 1902 -10. 4. 1945
CZE-6105-21537 AlfredKirsch, Kraftfahrer, 27. 11. 1904 - 10. 4. 1945, Hans Kugler, Kraftfahrer, 1. 12. 1899 - 10. 4. 1945, Filli Posch, Soldat, 25. 11. 1904 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21538 Kurt Macke, Schütze, 27. 5. 1905 - 10. 4. 1945, Herbert Meinecke, Soldat, 3. 6. 1902 - 10. 4. 1945, Filli Wulf, Gefreiter, 1. 6. 1903 - 10. 4. 1945
CZE-6105-21539 Alfred Kirner, OberGefreiter, 17. 4. 1916 - 19. 4. 1945, Wilhelm Müller, OberGefreiter, 18. 4. 1918 - 19. 4. 1945, Dr. Fritz Zinn, Gefreiter, 29. 10. 1903 - 18. 4. 1945
CZE-6105-21540 Soldat, 19. 4. 1945, Friedrich Dumke, Gefreiter, 8. 11. 1902 - 18. 4. 1945 Ernst Greichgauer, Gefreiter, 16. 11. 1923 - 19. 4. 1945
CZE-6105-21541 Fritz Jagst, Gefreiter, 8. 5. 1907 - 19. 4. 1945, Karl Losse, Gefreiter, 28. 12. 1917 - 19. 4. 1945, Franz Richter 8. 6. 1913 - 16. 4. 1945
CZE-6105-21542 Soldat, 18. 4. 1945, Ernst Burellbach, Gefreiter, 9. 12. 1924 - 20. 4. 1945, Bernard Strehlow, Feldwebel, 11. 12. 1914 - 20. 4. 1945
CZE-6105-21543 Josef Klüber, Gefreiter, 6. 9. 1911 - 21. 4. 1945, Wilhelm Seifert, OberGrenadier, 16. 8. 1908 - 20. 4. 1945, Heinrich Wagner, Unteroffizier, 13. 12. 1920 - 23. 4. 1945
CZE-6105-21544 Soldat, 21. 4. 1945, Erich Gebauer, Unteroffizier, 15. 8. 1924 - 22. 4. 1945, Alois Steffens, Füsilier, 21. 10. 1901 - 22. 4. 1945
CZE-6105-21545 Rudolf Eisenberg, Gefreiter, 23. 4. 1945, Alois Moos, Unteroffizier, 18. 7. 1900 - 23. 4. 1945, Josef Schröder, OberGefreiter, 1. 10. 1924 - 26. 4. 1945
CZE-6105-21546 Rudolf Eisenberg, Gefreiter, 23. 4. 1945, Alois Moos, Unteroffizier, 18. 7. 1900 -23. 4. 1945, Josef Schröder, OberGefreiter, 1. 10. 1924 - 26. 4. 1945
CZE-6105-21548 Ernst Benesch, Unteroffizier, 22. 6. 1926 - 27. 4. 1945, Josef Krieb, Gefreiter, 22. 11. 1926 - 27. 4. 1945, Hans Schmidt, Unteroffizier, 21. 7. 1921 - 24. 4. 1945
CZE-6105-21549 Christian Rehlinger, Grenadier, 12. 9. 1912 - 28. 4. 1945, Walter Thiede, OberGefreiter, 18. 4. 1906 - 29. 4. 1945, Julius Wohlmann, Gefreiter, 23. 10. 1925 - 28. 4. 1925
CZE-6105-21550 Günter Giesen, Soldat, 8. 2. 1927 - 28. 4. 1945, Edmund Gulczynski, StabsGefreiter, 3. 3. 1915 - 29. 4. 1945, Peter Stoffels, Gefreiter, 19. 4. 1906 - 27. 4. 1945
CZE-6105-21551 Erich Fuchs, Jäger, 27. 5. 1927 - 3. 5. 1945, Reymond Schultze, Grenadier, 10. 11. 1926 - 2. 5. 1945, Maximilian Walberer, Gefreiter, 7.8.1914 - 30. 4. 1945
CZE-6105-21552 Joachim Albrecht, Oberwachtmeister, 17. 8. 1914 - 5. 5. 1945, Wilhelm Frank, OberGefreiter, 7. 5. 1945, Max Heintz, Soldat, 9. 4. 1899 - 7. 5. 1945
CZE-6105-21553 Paul Kilian, Feldwebel, 18. 10. 1922 - 7. 5. 1945, Johann Pfeifer, Kanonier, 26. 2. 1926 - 8. 5. 1945, Friedrich Prugger, Unteroffizier, 13. 11. 1913 - 7. 5. 1945
CZE-6105-21555 Soldat 7. 5. 1945, Soldat 7. 5. 1945, Anton Hawly, Schütze, 30. 4. 1909 - 7. 5. 1945
CZE-6105-21556 Soldat 9. 5. 1945, Heinrichlöpfer, Soldát, 9. 5. 1945, Johann Schadan, Soldat, 9. 5. 1945
CZE-6105-21557 Soldat 9. 5. 1945, Soldat 9. 5. 1945, Friedrich Grajovski, Soldat, 9. 5. 1945
CZE-6105-21558 Soldat 9. 5. 1945, Soldat 9. 5. 1945, Johann Schawran, Soldat, 9. 5. 1945
CZE-6105-21559 Heinz Jung, Soldat, 9. 5. 1945, Franz Katzmarek, StabsGefreiter, 8. 5. 1916 - 12. 5. 1945, Heinrich Krack, OberGefreiter, 5. 5. 1912 - 10. 5. 1945
CZE-6105-21560 Soldat 12. 5. 1945, Otto Kaufmann, Gefreiter, 14. 2. 1909 - 12. 5. 1945, Heinrich Schneider, Feldwebel, 24. 10. 1911 - 12. 5. 1945
CZE-6105-21562 Werner Idzkowski, Leutnant, 30. 1. 1916 - 13. 6. 1945, Ferdinand Kropp, Soldat, 11. 5. 1945, Werner Schönfelder, Soldat, 29. 4. 1928 - 13. 5. 1945
CZE-6105-21563 Soldat 11. 5. 1945, Herbert Fröhlich, Soldat, 13. 5. 1945, Alfred Kolotziej, Soldat, 12. 9. 1906 - 13. 5. 1945
CZE-6105-21564 Soldat 11. 5. 1945, Paul Schüller, Soldat, 1912 - 13. 5. 1945, Max Tischka, Soldat, 4. 6. 1906 - 14. 5. 1945
CZE-6105-21565 Karl Fey, Soldat, 19. 10. 1914 - 15. 5. 1945, Satler, Soldat, 1912 - 14. 5. 1945
CZE-6105-21566 Josef Barad, Soldat, 15. 5. 1945, Josef Gugeroschmos, Soldat, 15. 5. 1945, Adolf Kremer, Soldat, 15. 5. 1945
CZE-6105-21567 Eisenwarth, Soldat, 15. 5. 1945, Filli Hein, Soldat, 15. 5. 1945, Kurt Nitsch, Soldat, 15. 5. 1945
CZE-6105-21568 Günther Kampe, Soldat, 18. 5. 1945, Otto Willeke, Soldat, 19. 5. 1945, Walter Zerbe, Soldat, 9. 5. 1945
CZE-6105-21569 Klaus Birkigt, Funker, 18. 5. 1945, Richard Jäger, Soldat, 18. 5. 1945, Josef Stachowicz, Funker, 18. 5. 1945
CZE-6105-21570 Johann Gölner, Soldat,19. 5. 1945, Günther Gommel, Soldat, 18. 5. 1945, Johann Lischka, Soldat, 18. 5. 1945
CZE-6105-21571 Soldat 18. 5. 1945, Soldat 18. 5. 1945, Hans Schwarz, OberGefreiter, 5. 12. 1917 -23. 5. 1945, Johann Wihler, Soldat, 19. 5. 1945
CZE-6105-21572 Hugo Lambertz, OT-Mann, 4. 5. 1884 - 23. 5. 1945, Erich Stiemke, Unteroffizier, 25. 5. 1945, Johann Zoder, Schütze, 5. 12. 1926 - 25. 5. 1945
CZE-6105-21573 Kurt Eifer, Soldat, 1908 - 29. 5. 1945, Waldemar Linner, Soldat, 1886 - 27. 5. 1945, Wilhelm Süssenbach, Soldat, 23. 5. 1945
CZE-6105-21574 Josef Kempf, Soldat, 1. 5. 1926 - 3. 6. 1945, Anton Rodatus, Soldat, 4. 6. 1925 - 26. 6. 1945, Rudolf Weber, Soldat, 1904 - 30. 5. 1945
CZE-6105-21575 Hans Hoffmann, Soldat, 1902 - 10. 7. 1945, Karl Kirchner, Soldat, 16. 7. 1945, Hans Neufingerl, Soldat, 1930 - 2. 6. 1945
CZE-6105-21576 Tugenhold Dorp, OberGefreiter, 26. 6. 1908 - 21. 7. 1945, Johann Vöhringer, OberGefreiter, 8. 8. 1902 - 19. 7. 1945
CZE-6105-21577 Anton Hanauer, Soldat, 1908 - 7. 8. 1945
CZE-6105-21578 Franz Biedermann, Soldat, 12. 12. 1902 - 27. 10. 1945, Franz Gründerl, Soldat, 1920 - 9. 9. 1945, Johann Kimm, Soldat, 1891 - 30. 9. 1945
CZE-6105-21579 Franz Brüll, Soldat, 3. 12. 1945, Friedrich Demnth, Soldat, 1927 - 28. 10. 1945, Karl Pekarek, Soldat, 1900 - 10. 11. 1945
CZE-6105-21580 Christof Brummer, Soldat, 13. 5. 1928 - 1. 6. 1945, Rudolf Bundil, Soldat, 1899 - 18. 12. 1945, Willi Eckert, Soldat, 21. 7. 1900 - 11. 12. 1945
CZE-6105-21581 Josef Brunn, Soldat, 1867 - 28. 12. 1945, Paul Mikschy, Soldat, 1882 - 16. 1. 1946
CZE-6105-21582 Josef Kubik, Grenadier, 10. 4. 1902 - 16. 3. 1945, Ludwig Wagner, Grenadier, 28. 6. 1920 - 23. 3. 1945
CZE-6105-21583 Ferdinand Braunhofer, OberGefreiter, 8. 8. 1911 - 20. 4. 1945, Franz Rechberger, Unteroffizier, 30. 9. 1921 - 24. 4. 1945
CZE-6105-21585 Friedrich Kümmel, Soldat, 11. 7. 1890 - 11. 4. 1946
CZE-6105-21586 Otto Rossmanith, Gefreiter, 10. 11. 1922 - 6. 5. 1946
CZE-6105-30933 Bernard Drechsler, Soldat, 14.8.1902 - 9.11.1945
CZE-6105-30934 Josef Steger, Gefreiter, 18.3.1907 - 21.7.1945


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován
Toto místo je počítáno jako 94 VPM
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hroby Obětí 1. světové války

Autor: KVH Litobratřice, 24.07.2007
Umístění: Jihlava, Žižkova, hřbitov, pohřebiště italských a ruských vojáků a zajatců z 1. světové války
Nápis:
Nápisy na jednotlivých náhrobcích:
1.vojín Sisti Aldino, ital. p. pl. č. 42. * 1896 + 26/12 1917
2.vojín Canato Romolo, ital. hors. děl. pluku č. 2. * 1896 + 24/12 1917
3.vojín Rezzoagli Ant. ital. p. pl. č. 57. * 1890 + 18/12 1917
4.vojín Todio Gregorij, ruského p. pl. č. 17. * 1886 + 24/12 1917
5.desátník Nazarenko Feodor Teofanovič, ruského p. pl. č. 193. * 1883, + 3/12 1918,
vojín Timirev Serčej, ruského p. pl. č. 54. * 1886, + 24/12 1918
6.vojín Sašnov Dimitrij Petrovič, ruského p. pl. č. 185. * 1871, + 7/6 1917,
vojín Maraženka Petr. ruského p. pl. č. 299. * 1889, + 3/12 1918
7.vojín Solominov Jakov Štefánič, ruského p. pl. č. 15. * 1886, + 7/5 1917,
vojín Tedescho Antonio, italského zák. pl. č. 1. * 1897, + 9/11 1918
8.vojín Popov Michal, ruského p. pl. č. 150. * 1890, + 3/11 1918
9.šikovatel Moretto Salvat. ital. p. pl. č. 220. * 1891, + 2/11 1918
10.vojín Hridovanov Andreas Vasiljevič, ruského p. pl. č. 11. * 1896, + 9/11 1916,
vojín Dorlo Antonio, italského pěš. pl. č. 86. * 1881, + 31/10 1918
11.vojín Antonov Michal, ruského p. pl. * 1890, + 28/10 1918
12.vojín Venediktov Andrej Pavlovič, ruského p. pl. č. 259. * 1887, + 7/12 1917,
vojín Ottleto Von Jakov Ivan, ruského p. pl. č. 326. * 1886, + 23/10 1918
13.vojín Tirento Mitrovič, ruského p. pl. č. 47. * 1885, + 20/10 1918
14.vojín Cučunašiljo Sal, ruského p. pl. č. 275. * 1893, + 12/5 1916
15. vojín Matvejčef Teodor, ruského p. pl. č. 191. * 1894, + 13/10 1915,
vojín Ferreri Pietro,
italského pěš. pl. č. 96. * 1898, + 3/1918
16.vojín Kolesnik Alexander, ruského p. pl. č. 17. * 1893, + 26/9 1915,
vojín Tropeano Giovani, italského gr. pl. č. 1. * 1891, + 25/9 1918
17.vojín Jakovenko Alexius, ruského p. pl. č. 193. * 1894, + 30/7 1915,
vojín Viakov Sergéj Matejovič, ruského gr. pl. z Kijeva + 5/9 1918
18. vojín Laskovský Marko, ruského p. pl. č. 10. * 1894, + 27/7 1915,
vojín Perone Rafaele, ital. p. pl. č. 142. * 1888, + 21/8 1918
19.vojín Kulebenjen Ivan Semjov, ruského p. pl. č. 5. * 1885, + 16/7 1915,
vojín Gornalle Luigi, ital. alpin. pl. č. 6. * 1896, + 17/8 1918
20.vojín Ženčur Nikolaj, ruského p. pl. č. 55. * 1883, + 13/7 1915
21.svobodník Dimitrief Petrovič Samorodin, rus. pěš. pl. č. 244. * 1883, + 8/7 1915,
vojín Gafa Mauricio, ital. hor. pl. č. 2. * 1894, + 19/7 1918
22.vojín Ivan Kuřinov, rus. pěš. pl. č. 191. * 1890, + 4/4 1915,
vojín Tolmezzo Novellisante, ital. pěš. prap. * 1892, + 13/6 1918
23.vojín Dallavechia Alex. ital. alpin. pluku č. 8. * 1898, + 15/6 1918
24.desátník Filipini Francesco, ital. pěš. pluku č. 94. * 1885, + 3/6 1918
25.italský zajatec Marone Mariog. * 1898, + 2/6 1918
26.vojín Borghetti Alda, ital. p. pl. č. 80. * 1896, + 31/5 1918
27.vojín Trovo Antonio, ital. p. pl. č. 266 * 1892, + 27/4 1918
28.Nosella Enrico, italský civilní zajatec. * 1878, + 21/4 1918
29. vojín Morar Larion Dim. ruského p. pl. č. 77. * 1893, + 1/3 1918
30.vojín Cancellieri Luigi, ital. p. pl. č. 130. * 1890, + 4/2 1918
32.vojín Cavedon Domen. ital. p. pl. č. 85. * 1895, + 18/1 1918
33.vojín Melnikov Ilja Afan. ruského kavkazského pl. č. 10. * 1892, + 12/1 1918
34.vojín Koscelka Anton Iv. ruského p. pl. č. 229. * 1878, + 11/1 1918
35.vojín Levcsuk Josef N.ruského p. pl. č. 98. * 1898, + 3/1 1918
38.vojín Kišenski Matěj, ruského p. pl. č. 204. * 1892, + 31/12 1917
Poznámka:

Dvě řady náhrobků (38 ks), které mají stejný tvar a vzhled. Na některých jsou dvě jména.
Zdroj: databáze CEVH MO ČR:
Válečný hrob s ostatky padlí a zajatí Rusové a Italové za I. sv. války:

CZE-6105-21588 Feodor Teofanovič Nazarenko desátník 1889 19. 11. 1917 Padl v boji, Sergej Timirev vojín 1887 27. 12. 1918
CZE-6105-21589 Peter Marazenko vojín 1889 5. 12. 1918 Padl v boji, Dimitrij Petrovič Sašnov vojín 1871 10. 6. 1917 Padl v boji
CZE-6105-21590 Jakov Štefani Solominov vojín 1886 9. 5. 1917 Padl v boji, Antonio Tedesco vojín 1897 11. 11. 1919 nemocnice Jihlava Podlehl zranění
CZE-6105-21591 Antonio Dorlo vojín 1881 3. 11. 1918 nemocnice Jihlava Podlehl zranění, Andreas Vasiljevič Hridovanov vojín 1896 12. 11. 1916 Padl v boji
CZE-6105-21592 Andrej Venediktov vojín 1887 10. 12. 1917 Padl v boji, Ivan Jakov von Ottleto vojín 1886 26. 10. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21593 Salomon Čučunašijo vojín 1893 14. 5. 1916 Padl v boji
CZE-6105-21594 Pietro Ferreri vojín 1898 6. 10. 1918 nemocnice Jihlava Podlehl zranění, Teodor Matvejčev vojín 1894 15. 10. 1915 Padl v boji
CZE-6105-21595 Larion Dim. Morar vojín 1893 3. 3. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21596 Anton Iv. Koscelka vojín 1879 13. 1. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21597 Alexander Kolesnik vojín 1893 28. 9. 1915 Padl v boji, Giovani Tropeano vojín 1891 29. 9. 1918 nemocnice Jihlava Podlehl zranění
CZE-6105-21598 Alexius Jakovenko vojín 1894 1. 8. 1915 Padl v boji, Sergej Matejovič Viakov vojín 1874 7. 9. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21599 Marko Laskovský vojín 1894 29. 7. 1915 Padl v boji, Rafaele Perone vojín 1888 Mormano, Cosenza 21. 8. 1918 Jihlava nemocnice Nemoc
CZE-6105-21600 Luigi Cornalle vojín 1896 Rigano, Vicenza 17. 8. 1919 nemocnice Jihlava Nemoc, Ivan Semjon Kulebeujen vojín 1885 18. 7. 1915 Padl v boji
CZE-6105-21601 Nikolaj Ženčuk vojín 1883 15. 7. 1915 Padl v boji
CZE-6105-21602 Petrovič Samorodin Dimitrijev svobodník 1883 10. 7. 1915 Padl v boji, Mauricio Gafa vojín 1894St.Fiore di Sotti19. 7. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21603 Ivan Kuřinov vojín 1890 6. 4. 1915 Padl v boji, Tolmezzo Sante Novelli vojín 1892 Artegna, Udine19. 6. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21604 Ilja Afan. Melnikov vojín 1893 6. 1. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21605 Josef Nikite Levesuk vojín 1886 6. 1. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21606 Matěj Kišenski vojín 1893 2. 1. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21607 Gregorij Todio vojín 1886 27. 12. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21608 Michal Popov vojín 1890 5. 11. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21609 Michal Antonov vojín 1890 31. 10. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21610 Mitrovič Tirento vojín 1885 22. 10. 1918 Padl v boji
CZE-6105-21611 Alda Borghetti vojín 1896 Cisene, Forli31. 5. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21612 Mario Giuseppe Marone vojín 1898 Macoghano, Novara 2. 6. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21613 Francesco Filipini desátník 1885 Cera Santa Notia, Beczaro 3. 6. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21614 Alessandro Dallavecchia vojín 1898 Santorgo, Vicenza 15. 6. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21615 Anton Rezzoagli vojín 1880Torio, Fariere 16. 12. 1917 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21616 Romolo Canato vojín 1896 Fracinelle, Rovigo 24. 12. 1917 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21617 Antonio Sisti vojín 1896 Rometa, Massa 26. 12. 1917 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21618 Domeniko Cavedon vojín 189 5Valle di Signoria, Vicenza 18. 1. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21619 Luigi Cancellieri vojín 1890 Sant Angelo in Vado, Pesaro 4. 2. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21620 Antonio Trovo vojín 1892 Mosselice, Padua 27. 4. 1918 nemocnice Jihlava Nemoc
CZE-6105-21621 Salvatore Moretto šikovatel 1878 4. 11. 1918 nemocnice Jihlava Podlehl zranění
CZE-6105-21622 Enrico Nosella vojín 1878 23. 4. 1918 nemocnice Jihlava Podlehl zranění


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován
Toto místo je počítáno jako 38 VPM
Souřadnice: N49°23'42.99'' E15°34'12.98''
Pomník přidal: KVH Litobratřice
Doplnění informací: Ing. František Jedlička