Vodňany
Alešova, Mlýnská, Nádražní, Náměstí Svobody, Radomilická, U Vojtěcha, Zeyerovy sady, Žižkovo náměstí
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10503
Souřadnice: N49°8'54.13'' E14°10'27.26'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Souřadnice: N49°8'54.13'' E14°10'27.26'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Marek Lanzendorf
Souřadnice: N49°8'59.64'' E14°10'38.88''
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10931
Souřadnice: N49°8'40.38'' E14°10'36.91'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Souřadnice: N49°8'53.2'' E14°10'32.12'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Marek Lanzendorf
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-39584
Souřadnice: N49°8'24.52'' E14°12'0.97''
Pomník přidal: Josef Kazík
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10870
Souřadnice: N49°9'39.74'' E14°10'13.04'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10870
Souřadnice: N49°9'39.74'' E14°10'13.04'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10955, CZE-3117-10416
Souřadnice: N49°8'44.92'' E14°10'31.19'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Souřadnice: N49°8'44.92'' E14°10'31.19'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Marek Lanzendorf
Pamětní deska Josef Kodádek
Umístění: Vodňany, Alešova 1, v 1. poschodí základní školyNápis:
Dne 29.června 1942 ve 14 hodin
byl německou státní policií
v této místnosti zatčen ředitel školy
JOSEF KODÁDEK
a téhož dne večer se svou chotí
v Táboře popraven.
Nezapomeňte našich mučedníků!
Dne 29.června 1942 ve 14 hodin
byl německou státní policií
v této místnosti zatčen ředitel školy
JOSEF KODÁDEK
a téhož dne večer se svou chotí
v Táboře popraven.
Nezapomeňte našich mučedníků!
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10503
Souřadnice: N49°8'54.13'' E14°10'27.26'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Pamětní deska Tomáš Beránek
Umístění: Vodňany, Alešova 44, na budově faryNápis:
V letech 1930-1950
zde žil a působil
mons. TOMÁŠ BERÁNEK
*15.8.1897 +3.12.1954
děkan a farář ve Vodňanech
umučený r. 1954
v komunistickém vězení Mírov
V letech 1930-1950
zde žil a působil
mons. TOMÁŠ BERÁNEK
*15.8.1897 +3.12.1954
děkan a farář ve Vodňanech
umučený r. 1954
v komunistickém vězení Mírov
Souřadnice: N49°8'54.13'' E14°10'27.26'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Marek Lanzendorf
Pomník mlynářům a Obětem 1. a 2. světové války
Umístění: Vodňany, Mlýnská, u Blanického náhonuNápis:
PAMÁTCE
CECHU MLYNÁŘSKÉHO
V POVODÍ
ŘEKY BLANICE
ZA POMOC V NOUZI
1914 - 1918
1939 - 1945
VDĚČNÝ LID
L.P. 2000
CHLÉB JE ŽIVOT
Poznámka: PAMÁTCE
CECHU MLYNÁŘSKÉHO
V POVODÍ
ŘEKY BLANICE
ZA POMOC V NOUZI
1914 - 1918
1939 - 1945
VDĚČNÝ LID
L.P. 2000
CHLÉB JE ŽIVOT
pomník mlynářům na Vodňansku odhalený v roce 2000 u mlýnského náhonu v blízkosti bývalého mlýna Řepišů (Žahourů).
Souřadnice: N49°8'59.64'' E14°10'38.88''
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Pamětní deska František Žemlička
Umístění: Vodňany, Nádražní, budova vlakového nádražíNápis:
Zde tragicky zahynul
8.května 1945
František Žemlička
ze Strachovic
Příslušník odbojové
skupiny Šumava II
Čest jeho památce!
Zde tragicky zahynul
8.května 1945
František Žemlička
ze Strachovic
Příslušník odbojové
skupiny Šumava II
Čest jeho památce!
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10931
Souřadnice: N49°8'40.38'' E14°10'36.91'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Pamětní deska jednání o demarkační linii po 2. světové válce
Umístění: Vodňany, Náměstí Svobody 24, na rohu budovy České spořitelnyNápis:
V TÉTO BUDOVĚ
se 12.5.1945 sešel zástupce
armády USA gen. Brown
se sovětskými veliteli gen. por.
Tichonovem a gen. maj. Masovčukem,
aby projednali průběh demarkační
čáry mezi vítěznými spojeneckými
vojsky. Účasten byl i velitel partyzánů
gen. Sucharda.
Věnovalo město Vodňany 12.5.1995
V TÉTO BUDOVĚ
se 12.5.1945 sešel zástupce
armády USA gen. Brown
se sovětskými veliteli gen. por.
Tichonovem a gen. maj. Masovčukem,
aby projednali průběh demarkační
čáry mezi vítěznými spojeneckými
vojsky. Účasten byl i velitel partyzánů
gen. Sucharda.
Věnovalo město Vodňany 12.5.1995
Souřadnice: N49°8'53.2'' E14°10'32.12'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Marek Lanzendorf
Pomník Antonín Křenek
Umístění: Vodňany, Radomilická, u silnice Radomilice-Vodňany (cca 200m od nadjezdu silnice ČB-Písek)Nápis:
NA TRVALOU PAMÁTKU SYNA
SVÉHO ANTONÍNA KŘENKA,
DESÁTNÍKA DRAGON. PLUKU,
KTERÝ DNE 9.ČERVNA 1918
NA ITALSKÉM BOJIŠTI MLADÝ
ŽIVOT ZA VLAST POLOŽIL.
KŘÍŽ TENTO POSTAVILI RO
DIČE MATĚJ A MARIE KŘENKOVI
Z OUJEZDA.
NA TRVALOU PAMÁTKU SYNA
SVÉHO ANTONÍNA KŘENKA,
DESÁTNÍKA DRAGON. PLUKU,
KTERÝ DNE 9.ČERVNA 1918
NA ITALSKÉM BOJIŠTI MLADÝ
ŽIVOT ZA VLAST POLOŽIL.
KŘÍŽ TENTO POSTAVILI RO
DIČE MATĚJ A MARIE KŘENKOVI
Z OUJEZDA.
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-39584
Souřadnice: N49°8'24.52'' E14°12'0.97''
Pomník přidal: Josef Kazík
Pomník Obětem 2. světové války
Umístění: Vodňany, U Vojtěcha, hřbitov u sv. VojtěchaNápis:
PAMÁTCE
OBĚTÍ ZA NAŠI SVOBODU
1945
PAMÁTCE
OBĚTÍ ZA NAŠI SVOBODU
1945
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10870
Souřadnice: N49°9'39.74'' E14°10'13.04'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Hrob Boris Kudrjašov
Umístění: Vodňany, U Vojtěcha, hřbitov u sv. VojtěchaNápis:
БОРИС КУДРЯШОВ
† 21.5.1945
Poznámka: БОРИС КУДРЯШОВ
† 21.5.1945
Hrob je součástí pomníku Obětem 2.světové války.
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10870
Souřadnice: N49°9'39.74'' E14°10'13.04'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Pomník Obětem 1. a 2. světové války
Umístění: Vodňany, Zeyerovy sady, park před kulturním domemNápis:
VĚNOVÁNO PAMÁTCE
PADLÝM VOJÍNŮM
VE
SVĚTOVÉ VÁLCE
1914 - 1918
BÍZEK FR., BENEŠ JAN, BURDA KAREL, BOŠKA BOHUSLAV, BĚLOHLÁVEK JOS., BLÁHA VOJ., BOLEK VÁCL.,ČADA KAREL/ŠARLÍH/, ČAPEK VÁCL., ČECH KAREL, ČÍŽEK VÁCL., DOBRUSKÝ JAR., FRÖLICH RICH., HRDINA JAN, HOVORKA KAREL, HRDLIČKA Š., HUCEK JOS., CHALUPA FR., CHRÁSTKA FR., CHURÁŇ CYRIL, JEŽEK JOS., JÍLEK JOS., JAKEŠ JOS., JANEČEK ANT., JANEČEK VÁCL., KUDRLE V., KUDRLE T./bři, KRŽ K., KRŽ JOS./bři, KÉDL FR., KRUMP JOS., KABÁT EMAN, KORECKÝ VÁCL., KARPELES RICH., KUČEROVSKÝ FR., KOVANDA FR., FAKTOR B., MORAVEC KAREL, MILFAIT JAKUB, MAURIC JOS., MAREK VÁCL., NOVOTNÝ AUG., NAUKAM JAN, NOVOTNÝ RUDOLF, NOVÁK MAT., NAUMAN JAR., POLANSKÝ FR., PÁRTL KAŠPAR, PRENER VOJ., POPELA ANT., PIVOŇKA JAN, PARÝZEK ANT., PROCHÁZKA JOS., REIS JOS., ŘÍDKÝ JOS., ŘÍDKÝ KAREL, ŘÍHA JOS., SOUKUP PETR, SOUKUP JAN, SOUKUP VÁCL./bři, SOUKUP FR., STRNAD KAREL, STRNAD ANT., SHÁNĚL TOM., SUHRADA VÁCL., SOMER AUG., SEQUARDT K., SEQUARDT J./bři, ŠKAPA ADOLF set., ŠAFAŘÍK JAN, ŠPAČEK ANT., ŠOBR VOJT., ŠOBOR JOS., SOVA FR., KOHN LEOP.
KONZAL BART., KAŠPAR FR., LIŠKA JOS., LUKÁŠ JOS., LOUŽENSKÝ JAN, MARTENS JOS., MATOUŠ ANT., ZÍMA JAN, ŽLÁBEK JOS., ADÁMEK VOJT., HÁJÍČEK FR., HADÁČEK BOŘ., KOŘÁNEK JOS., KOŘÁNEK VÁCL./bři, KOHOUT JOS., ŠAFRÁNEK VÁCL., ŠTĚDROVSKÝ VÁCL., TUDR JAN, VÁCHA ANT., VOBR VÁCL., ZIKUDA VÁCL., ZEDNÍČEK VÁCL., ŽLÁBEK JOS., ŽAHOUR JAN, BERNKLAU JAN, KRYSL JOS., PEŠEK VOJT., SEKYRA FR., TÁFEL KAREL, ZEMAN JOS.
OBĚTI NACISMU
ZA II. SVĚTOVÉ VÁLKY 1939-1945
Arnsteinová Luisa, MUDr. Badaš Bernard, MUDr. Badašová Pisea, Blauová Betty, Bloch Richard, Blochová Helena, Brok Arnošt, Brok Vilém, Brok Ervín, Broková Madeleine, Brok Otto, Broková Irma, Brok Rudolf, Červenka Josef, Červenková Hedvika, Červenka Leopold, Červenková Olga, Činátl František, Čtvrtníková Drahomíra, Danzer Viktor, Danzerová Božena, Danzer Jiří, Danzer Karel, Danzer Zdeněk, Danzer Josef, Ehrlichová Marie, Ehrman Rudolf, Ehrmanová Charlotta, Ehrmanová Olga, Fleischman Jaroslav, Fröhlichová Josefa, Fulín František, Gans Artur, Gansová Josefa, Gansová Žofie, Hájíček Josef, MVDr. Hajný František, Hojdar Jan, Ing. Holub Arnošt, Holubová Gertruda, Holubová Gissela, Hrdlička Jiří, Hrdličková Aloisie, Jíra Josef, Kabát Josef, Kalina Josef, Kalný Svatopluk, Karvánek Josef, Karpeles Heřman, Karpelesová Karolína, Karpeles Adolf, Karpeles Hugo, Karpeles Karel, Karpeles Viktor, Karpeles Vilém, Klauda Adolf, Klíma František, Kodádek Josef
OBĚTI NACISMU
ZA II. SVĚTOVÉ VÁLKY 1939-1945
Kodádková Antonie, Kohn Vilém, Kohnová Berta, Kohnová Malvína, Kohn Arnošt, Kohnová Berta, Kohn Jiří, Kraus Arnošt, Krausová Markéta, Krausová Zdenka, Lederer Rudolf, Ledererová Josefa, Ledererová Věra, Ledererová Hana, Ledererová Liliana, Lederer Arnošt, Ledererová Olga, Lederer Arnošt, Ledererová Marta, Ledererová Hana, Löwyová Regina, Mařík Vojtěch, Možný František, Perelesová Aloisie, Pinkasová Marie, Pomej Josef, Reich Arnošt, Reiniš Josef, Reiniš Zdeněk, Reinišová Marie, Rokosová Marie, Rubin Josef, Rubin Otto, Rubinová Ervína, Rubinová Liliana, Rubinová Jana, Rubin Robert, Rubinová Klára, Rubinová Milena, Rubinová Matylda, JUDr. Rychetník Vlad., Řehka Jan, JUDr. Sezyma Jan, Skálová Růžena, Schönbergerová Jana, Stein František, Stein Alfred, Steinová Gisela, Strnad Karel, Synáčková Růžena, Jug. Štětina Jaroslav, Tichý Josef, Vojta Jan, Výborný Jaroslav, Weiselová Marta, Žemlička František
Poznámka: VĚNOVÁNO PAMÁTCE
PADLÝM VOJÍNŮM
VE
SVĚTOVÉ VÁLCE
1914 - 1918
BÍZEK FR., BENEŠ JAN, BURDA KAREL, BOŠKA BOHUSLAV, BĚLOHLÁVEK JOS., BLÁHA VOJ., BOLEK VÁCL.,ČADA KAREL/ŠARLÍH/, ČAPEK VÁCL., ČECH KAREL, ČÍŽEK VÁCL., DOBRUSKÝ JAR., FRÖLICH RICH., HRDINA JAN, HOVORKA KAREL, HRDLIČKA Š., HUCEK JOS., CHALUPA FR., CHRÁSTKA FR., CHURÁŇ CYRIL, JEŽEK JOS., JÍLEK JOS., JAKEŠ JOS., JANEČEK ANT., JANEČEK VÁCL., KUDRLE V., KUDRLE T./bři, KRŽ K., KRŽ JOS./bři, KÉDL FR., KRUMP JOS., KABÁT EMAN, KORECKÝ VÁCL., KARPELES RICH., KUČEROVSKÝ FR., KOVANDA FR., FAKTOR B., MORAVEC KAREL, MILFAIT JAKUB, MAURIC JOS., MAREK VÁCL., NOVOTNÝ AUG., NAUKAM JAN, NOVOTNÝ RUDOLF, NOVÁK MAT., NAUMAN JAR., POLANSKÝ FR., PÁRTL KAŠPAR, PRENER VOJ., POPELA ANT., PIVOŇKA JAN, PARÝZEK ANT., PROCHÁZKA JOS., REIS JOS., ŘÍDKÝ JOS., ŘÍDKÝ KAREL, ŘÍHA JOS., SOUKUP PETR, SOUKUP JAN, SOUKUP VÁCL./bři, SOUKUP FR., STRNAD KAREL, STRNAD ANT., SHÁNĚL TOM., SUHRADA VÁCL., SOMER AUG., SEQUARDT K., SEQUARDT J./bři, ŠKAPA ADOLF set., ŠAFAŘÍK JAN, ŠPAČEK ANT., ŠOBR VOJT., ŠOBOR JOS., SOVA FR., KOHN LEOP.
KONZAL BART., KAŠPAR FR., LIŠKA JOS., LUKÁŠ JOS., LOUŽENSKÝ JAN, MARTENS JOS., MATOUŠ ANT., ZÍMA JAN, ŽLÁBEK JOS., ADÁMEK VOJT., HÁJÍČEK FR., HADÁČEK BOŘ., KOŘÁNEK JOS., KOŘÁNEK VÁCL./bři, KOHOUT JOS., ŠAFRÁNEK VÁCL., ŠTĚDROVSKÝ VÁCL., TUDR JAN, VÁCHA ANT., VOBR VÁCL., ZIKUDA VÁCL., ZEDNÍČEK VÁCL., ŽLÁBEK JOS., ŽAHOUR JAN, BERNKLAU JAN, KRYSL JOS., PEŠEK VOJT., SEKYRA FR., TÁFEL KAREL, ZEMAN JOS.
OBĚTI NACISMU
ZA II. SVĚTOVÉ VÁLKY 1939-1945
Arnsteinová Luisa, MUDr. Badaš Bernard, MUDr. Badašová Pisea, Blauová Betty, Bloch Richard, Blochová Helena, Brok Arnošt, Brok Vilém, Brok Ervín, Broková Madeleine, Brok Otto, Broková Irma, Brok Rudolf, Červenka Josef, Červenková Hedvika, Červenka Leopold, Červenková Olga, Činátl František, Čtvrtníková Drahomíra, Danzer Viktor, Danzerová Božena, Danzer Jiří, Danzer Karel, Danzer Zdeněk, Danzer Josef, Ehrlichová Marie, Ehrman Rudolf, Ehrmanová Charlotta, Ehrmanová Olga, Fleischman Jaroslav, Fröhlichová Josefa, Fulín František, Gans Artur, Gansová Josefa, Gansová Žofie, Hájíček Josef, MVDr. Hajný František, Hojdar Jan, Ing. Holub Arnošt, Holubová Gertruda, Holubová Gissela, Hrdlička Jiří, Hrdličková Aloisie, Jíra Josef, Kabát Josef, Kalina Josef, Kalný Svatopluk, Karvánek Josef, Karpeles Heřman, Karpelesová Karolína, Karpeles Adolf, Karpeles Hugo, Karpeles Karel, Karpeles Viktor, Karpeles Vilém, Klauda Adolf, Klíma František, Kodádek Josef
OBĚTI NACISMU
ZA II. SVĚTOVÉ VÁLKY 1939-1945
Kodádková Antonie, Kohn Vilém, Kohnová Berta, Kohnová Malvína, Kohn Arnošt, Kohnová Berta, Kohn Jiří, Kraus Arnošt, Krausová Markéta, Krausová Zdenka, Lederer Rudolf, Ledererová Josefa, Ledererová Věra, Ledererová Hana, Ledererová Liliana, Lederer Arnošt, Ledererová Olga, Lederer Arnošt, Ledererová Marta, Ledererová Hana, Löwyová Regina, Mařík Vojtěch, Možný František, Perelesová Aloisie, Pinkasová Marie, Pomej Josef, Reich Arnošt, Reiniš Josef, Reiniš Zdeněk, Reinišová Marie, Rokosová Marie, Rubin Josef, Rubin Otto, Rubinová Ervína, Rubinová Liliana, Rubinová Jana, Rubin Robert, Rubinová Klára, Rubinová Milena, Rubinová Matylda, JUDr. Rychetník Vlad., Řehka Jan, JUDr. Sezyma Jan, Skálová Růžena, Schönbergerová Jana, Stein František, Stein Alfred, Steinová Gisela, Strnad Karel, Synáčková Růžena, Jug. Štětina Jaroslav, Tichý Josef, Vojta Jan, Výborný Jaroslav, Weiselová Marta, Žemlička František
Střední část pomníku je původní pomník Obětem 1.světové války. Boční desky se seznamem obětí 2. světové války byly přidány.
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-3117-10955, CZE-3117-10416
Souřadnice: N49°8'44.92'' E14°10'31.19'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ing. Stanislav Mundl
Pomník Obětem komunizmu
Umístění: Vodňany, Zeyerovy sady, park před kulturním domemNápis:
OBĚTEM KOMUNISTICKÉ ZVŮLE
1948 - 1989
Mons. Tomáš Beránek
Alois Rádl
Poznámka: OBĚTEM KOMUNISTICKÉ ZVŮLE
1948 - 1989
Mons. Tomáš Beránek
Alois Rádl
autor:
VÁŇA & SYN
PRACHATICE
Souřadnice: N49°8'44.92'' E14°10'31.19'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Marek Lanzendorf