Važec

Pomník Obětem 2. světové války

Autor: KVH Litobratřice, 13.08.2006
Umístění: Važec, hřbitov
Nápis:
NA SVETLÚ PAMIATKU TÝM
KTORÍ POLOŽILI SVOJE ŽIVOTY
PŘI OSLOBODZOVÁNÍ PODTATRANSKÉJ
OBCE VAŽEC.
ZA NAŠU SLOBODU PADLO PŘI VAŽCI
OSEMNÁSŤ VOJAKOV PRVÉHO
ČSL. ARMÁDNEHO ZBORU A DVAJA PARTIZÁNI.
ČESŤ ICH PAMIATKE

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: KVH Litobratřice

Hrob Štefan Rysuľa

Autor: Ladislav Barabás, 22.08.2012
Umístění: Važec, cintorín
Nápis:
A TERAZ
NAČÚVAM
OZVENE

ŠTEFAN RYSUĽA
1900 - 1976
Poznámka:

Štefan Rysuľa /13.8.1900 Važec - 4.7.1976 Važec) spisovateľ, publicista, učiteľ. V roku 1918 ako príslušník rak.-uhor. armády bojoval na talianskom fronte. Priamy účastník Slovenského národného povstania.
(Slovenský biografický slovník V. Martin 1992)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hřbitov vojáků německé armády - vchod a čelní pylon

  • + o skupině VPM (SK, Važec, Německý vojenský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 07.04.2014
Umístění: Važec
Nápis:
(na vratech)
DEUTSCHER
SOLDATEN
FRIEDHOF
VAŽEC
1939-1945

NEMECKÝ
VOJENSKÝ
CINTORÍN
VAŽEC
1939-1945

(na vstupním pylonu)
DER DEUTSCHE SOLDATENFRIEDHOF VAŽEC
WURDE VON AUGUST 1997 BIS SEPTEMBER 1998
MIT UNTERSTÜTZUNG DER GEMEINDE VAŽEC
IM AUFTRAG DES VOLKSBUNDES DEUTSCHE
KRIEGSGRÄBERFÜRSORGE E. V. ERRICHTET

NEMECKÝ VOJENSKÝ CINTORÍN VAŽEC
BOL VYBUDOVANÝ OD AUGUSTA 1997 DO
SEPTEMBRA 1998 Z POVERENIA ĽUDOVÉHO
ZWÄZU STAROSTLIVOSTI O NEMECKÉ VOJNOVÉ
HROBY ZA PODPORY OBCE VAŽEC

ARCHITEKTEN/ARCHITEKTI
STANISLAV BARÉNYI, MILOŠ DZÚR,
KARIN HAVIEROVÁ – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

BAUFIRMA/STAVEBNÁ FIRMA ARPROG A. S. – POPRAD
EINWEIHUNG/ZASVÄTENIE 11.10.1998

DUŠAN JURKOVIČ – PREIS 1999
VERLIEHEN VOM ARCHITEKTENVEREIN DER SLOWAKEI
UND DEM FONDS DER BILDENDEN KÜNSTE FÜR DIE
ARCHITEKTONISCHE GESTALTUNG DIESES FRIEDHOFES

CENA DUŠANA JURKOVIČA ZA ROK 1999
UDELENÁ SPOLKOM ARCHITEKTOV SLOVENSKA
A FONDOM VÝTVARNÝCH UMENÍ
ZA ARCHITEKTONICKÉ STVÁRNENIE TOHTO CINTORÍNA

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: KVH Litobratřice
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pamětní deska, ústřední kříž, knihy obětí

  • + o skupině VPM (SK, Važec, Německý vojenský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 07.04.2014
Umístění: Važec
Nápis:
(na pamětní desce u čelního kříže)
AUF DIESEM FRIEDHOF RUHEN
DEUTSCHE SOLDATEN
DES KRIEGES 1939-1945
GEDENKET IHRER UND DER TOTEN
ALLER KRIEGE. IHRE SCHICKSALE
MAHNEN UNS ZUR VERSÖHNUNG

NA TOMTO CINTORÍNE ODPOČÍVAJÚ
NEMECKÍ VOJACI
KTORÍ PADLI VO VOJNE 1939-1945
SPOMÍNAJTE NA ICH
A NA MŔTVYCH VŠETKÝCH VOJEN
ICH OSUDY NÁS NABÁDAJÚ K ZMIERENIU

(v seznamech obětí u hlavního pomníku)
NAMENBUCH
KNIHA POCHOVANÝCH

ZUM GEDENKEN
DER KRIEGSTOTEN DIE NICHT
GEBORGEN WERDEN KONNTEN.

NA PAMIATKU PADLÝCH VOJAKOV,
KTORÝCH MIESTO POSLEDNÉHO ODPOČINKU
NIE JE ZNÁME.
(následuje abecední seznam obětí)
Poznámka:

Hřbitov o rozloze 2,5 ha je situován v nadmořské výšce 800 metrů, nachází se mezi obcemi Važec a Štrba, vedle hlavní silnice E18, od Popradu je vzdálen asi 27 km. Nenachází se sice na území okresu Poprad, ale rozprostírá se přímo pod tatranskými štíty. Hřbitov se začal budovat na podzim v roce 1997, otevřen byl 11. října 1998. Investorem byla Nadace péče o německé vojenské hroby se sídlem v Prešově, dodavatelem stavby byl Arprog, s.r.o. Poprad. Na hřbitově bylo pochováno více než 6500 německých vojáků, kteří padli ve 2. světové válce na bojištích východního a středního Slovenska, např. z bojů o Dargovský průsmyk, z okolí Lučence a Liptovského Mikuláše. Je to největší německý vojenský hřbitov na Slovensku.
Hroby vojáků zdobí granitové kříže, na nichž jsou vytesána jména vojáků, přičemž tato jsou z obou stran křížů, rovněž tak i hroby jsou z obou strana každého z křížů. Na každé straně křížů jsou většinou vytesána čtyři jména, rok narození a rok úmrtí, u paty pak číslo oddílu (block) a pořadové číslo v daném oddíle. V jednotlivých hrobech jsou pochováni většinou 4 vojáci, je tu ale i několik hromadných hrobů. Jména neznámých jsou pak u každého z oddílů uvedena na deskách, jichž je u oddílu 1 šest, 144 pomníků, 1152 vojáků; u oddílu 2 dvě desky, 95 pomníků, 760 vojáků; u oddílu 3 šest desek, 117pomníků, 904 vojáků; u oddílu 4 čtyři desky, 121+1 pomníků, 964 vojáků; u oddílu 5 pět desek, 128 pomníků, 1132 vojáků, u oddílu 6 sedm desek, 152 pomníků, 1216 vojáků; u oddílu 7 šest desek, 173 pomníků, 1290 vojáků. K dubnu 2014 bylo na hřbitově pohřbeno již 7418 vojáků. Jména jsou dále uvedena v čele hřbitova, u hlavního kříže, vyryta na kovových deskách ve dvou pamětních knihách.
Hřbitov je celoročně udržován obcí Važec na objednávku německých nadací. Spravuje jej Lidový svaz péče o německé válečné hroby na Slovensku. Patří mezi nejlépe udržovaný hřbitov na Slovensku. V průběhu roku přijíždí mnoho turistů, ale i příbuzných obětí a vojenští veteráni, kteří nechávají na hrobech kytice květů a fotografie padlých vojáků, příp. další dodatečné informační desky, kříže apod.
V roce 1999 byla tomuto hřbitovu udělena cena Dušana Jurkoviče, kterou uděluje Spolek architektů Slovenska.
(zdroj http://www.oslobodenie.wbl.sk/Vojnove-hroby-a-pamatniky.html )
Seznam známých obětí je uveden na adrese: http://www.weltkriegsopfer.de/Namensregister-Deutscher-Soldatenfriedhof-Vazec_Friedhofdetails_1_108__1_0.html


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hroby vojáků Německé armády - oddíl 6

  • + o skupině VPM (SK, Važec, Německý vojenský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 07.04.2014
Umístění: Važec
Nápis:
UNTER DEN UNBEKANNTEN TOTEN
DIESES GRABFELDES RUHEN
NA TOMTO HROBOVOM POLI MEDZI
NEZNÁMYMI MŔTVYMI ODPOČÍVAJÚ

ABRAM KARL *21.11.1909 +15.1.1945, ADAMSKI *12.8.1914 +17.2.1945, ADERGANG JOHANN *1.3.1921 +20.1.1945, ADORFER VALENTIN *2.1.1909 +15.1.1945, ALB WILHELM *10.5.1913, ALTHOFF AUGUST *11.4.1917 +6.1.1945, ANDREAS ERICH *3.2.1926 +21.2.1945, ANDRESEN ALFRED *24.10.1911 +23.12.1944, ARMONEIT BRUNO *13.7.1915 +2.1.1945, ARNOLDY HELMUT *5.2.1922 +11.1.1945, ASCHENBRENNER KARL *7.9.1906 +27.3.1945, BÄR ERICH *30.1.1905 +8.1.1945, BAIER MANFRED *20.12.1923 +3.1945, BALSA GYÖRGY, BALZER JAKOB *3.5.1926 +17.1.1945, BARAN PAUL *8.9.1909 +29.12.1944, BATKA ERICH *3.1.1927 +21.2.1945, BAUER +2.1945, BAUER ALOIS *24.1.1925 +26.3.1945, BAUER GEORG *19.9.1907 +11.1.1945, BAUER JOHANNES *14.11.1914 + 17.1.1945, DR. BAUM WERNER *21.10.1902 +18.9.1945, BAUMBACH OTTO *11.8.1921 +26.3.1945, BAYER OTTO *10.4.1918 +21.2.1945, BECKEMEIER HERMANN *21.11.1906 +6.1.1945, BEER HANS *17.7.1926 +20.1.1945, BEERMANN JOHANN *13.5.1901 +16.1.1945, BEESE ALBRECHT *1.6.1919 +10.7.1944, BENDER WERNER *12.6.1927 +18.2.1945, BENKER HORST *6.2.1926 +11.1.1945, BERGER KURT *17.5.1911 +12.1.1945, BETSCHENKOV ALEXANDER *20.4.1924 +19.2.1945, BEYER WALTER +25.2.1944, BIERMANN JOHANN *9.11.1925 +21.2.1945, BITTER KARL, BLANKE ERICH *29.3.1922 +10.1.1945, BLASCHKE ALOIS *26.2.1917 +27.3.1945, BÖDEKER HEINRICH *21.6.1908 +16.1.1945, BÖHM PAUL *7.8.1907 +23.12.1944, BÖHM HEINZ *19.9.1922 +20.1.1945, BOHN PAUL *7.8.1907 +23.12.1944, BOHM HEINZ *19.9.1922 +20.1.1945, BOHN WILLI *23.11.1922 +12.1.1945, BORCHARD HELMUT *2.10.1929 +14.1.1945, BORCHARD RUDOLF *11.6.1910 +1.4.1945, BORCHARD WILLI *1.10.1922 +7.10.1944, BORCKMANN FRITZ *29.8.1907 +13.9.1944, BORNEMANN WILLY *10.4.1913 +16.10.1944, BORROCH JOHN *11.1.1916 +21.1.1945, BRACH WILLI *5.2.1923, BRANDL JOSEF *23.5.1912 +5.3.1945, BRAUN HEINZ *5.1.1925 +31.12.1944, BREDE HELMUT *4.10.1925 +11.1.1945, BREITENEDER PAUL *21.1.1925 +20.3.1945, BRENNER WILLI 30.3.1907 +3.1.1945, BRICKNER HANS-GEORG *17.4.1925 +13.1.1945, BRÜGGEN FRIEDRICH *15.1.1923 +17.2.1945, BUBACK FRANZ *12.1.1924+14.1.1945, BUCHER WOLFGANG *19.6.1925 +9.1944, BUCHOV HEINZ *4.11.1926 +16.1.1945, BÜCHEL HEINZ *10.4.1924 +22.2.1945, BÜNTE HANS *30.6.1887 +17.9.1944, BUKATZ WALTER *7.11.1923 +24.12.1944, BURGER LEO *5.5.1923 +27.12.1944, BUSCH ERNST *8.10.1926 +24.2.1945, CHRISTIAN GÜNTER *1.4.1922 +26.2.1945, CHRISTIAN GÜNTHER *1.4.1922 +26.2.1945, CINEGO JAN *1919 +14.2.1945, CLEVERT HANS *25.10.1910 +7.1.1945, CZELOTH FRIEDRICH *11.2.1908 +8.1.1945, DADEMASCH KARL *26.2.1927, DELVENTHAL HEINRICH *3.10.1907 +31.12.1944, DEPKA WALTER *16.12.1921 +22.12.1944, DESS MAX *25.9.1920 +1.1945, DIETRICH BERNHARD *7.10.1922 +29.12.1944

DISSELBERGER HEINZ *17.7.1916 +9.1.1945, DOBES JOSEF, DÖBER JOHANN *24.12.1901 +3.1945, DÖRSCHLER HERMANN *3.3.1920 +11.1.1945, DOPPELFELD PAUL *28.7.1926 +17.1.1945, DORMOOLEN WILHELM *1.4.1915 +27.3.1945, DÜPPENGIESSER JAKOB *19.2.1906 +13.1.1945, DUNKER REINHARD *31.5.1915 +7.1.1945, DURINGER ALOIS *5.5.1915 +20.2.1945, EBEN MAYER FRIEDRICH *29.1.1927 +22.2.1945, ECKERMANN KARL, EGGERT ERNST *27.6.1912 +23.12.1944, EHMANN LORENZ *23.10.1906 +25.12.1944, EHMKE GEORG *18.11.1906 +15.1.1945, EICH JOSEF *13.5.1910 +28.3.1945, EICHLER KARL-HEINZ *5.6.1921 +27.3.1945, EICKMANN EGON *24.6.1921 +11.1.1945, EITEL WILLI *6.1.1920 +11.1.1945, ELSNER HEINRICH +24.3.1945, ENGEL HEINRICH *3.8.1910 +8.2.1945, ENGELMEIER KARL *30.1.1920 +27.12.1944, ENTZMINGER FRIEDRICH *28.8.1912 +13.12.1944, EßMANN OTTO *17.8.1915 +16.11.1944, FANKANOWSKY GOTTFRIED *23.1.1915 +28.12.1944, FESL LUDWIG *7.8.1922 +23.3.1945, FETTER LEOPOLD *2.8.1914 +16.1.1945, FICHTER ALFRED *20.4.1918 +25.2.1945, FIEDLER OTTO *30.8.1922 +10.1.1945, FLEISCHER HERBERT *19.4.1913 +14.3.1945, FLICKINGER NIKOLAUS *26.9.1908 +23.2.1945, FLOCKS HEINRICH *28.8.1916 +21.1.1945, FRANKE WALTER *30.10.1922 +13.1.1945, FREGE OTTO *16.9.1923 +21.2.1945, FRENZ OTTO +1.1945, FRESE WILLY *19.5.1915 +17.2.1945, FREYER ERWIN *1.9.1915 +11.1.1945, FRIC JAKUB +1.1945, FRIEBE GÜNTHER *23.9.1927 +21.2.1945, FRINTZ GÜNTHER *29.9.1927, FRITSCHE HELMUT *4.1.1910 +12.1.1945, FUCHS ARNOLD *15.7.1913 +23.3.1945, FÜRST KARL *23.11.1924 +25.2.1945, FÜßLBERGER JOSEF *14.1.1922 +15.1.1945, GÄRTNER WILHELM *13.11.1906 +18.2.1945, GALKA ERICH *3.1.1927 +21.2.1945, GALLWAS KURT *17.2.1917 +29.12.1944, GARB FRANZ *7.11.1918 +3.1945,22.2.1945, GARTHE ERWIN *27.9.1919 +12.1.1945, GARTNER REINHOLD *19.3.1920 +22.2.1945, GEORGER JAKOB *4.6.1911 +14.10.1944, GERMAIN WILLI *18.7.1917 +9.1.1945, GERSCH ALFRED *12.1.1919 +26.2.1945, GERSDORF MARTIN *15.6.1908 +11.1.1945, GÖBEL HELMUT *15.2.1915 +28.3.1945, GÖBEL HELMUT *13.3.1923 +10.2.1945, GOJ EDGAR *25.10.1922 +20.2.1945, GRANDUSCHEK ALBERT *6.4.1925 +23.12.1944, GREINER RICHARD *14.2.1913 +10.1.1945, GRUBER FRANZ *18.1.1907 +7.10.1944, GRUNWALD RUDOLF *7.5.1927 +GRYGOWSKI JOHANN *17.12.1926 +17.1.1945, GÜMMER BERNHARD *17.8.1924 +22.3.1945, GÜNTHER PAUL *23.2.1915 +17.2.1945, GUSZAHN HEINZ *15.9.1927 +24.2.1945, HAAGEN KARL *8.9.1919 +20.2.1945, HÄUSLER HELMUT *7.12.1927 +24.2.1945, HAGEN WILHELM *14.1.1915 +27.3.1945, HANDT KARL, HANDTE KARL *16.4.1909 +14.1.1945, HARPS WERNER *14.10.1927 +24.2.1945, HARTING FRIEDRICH *10.1.1922 +7.10.1944, HASCHE HEINZ *4.7.1926 +10.1.1945, HAUG WALTER *27.7.1927 +25.2.1945, HAYEK FRANZ *13.11.1903 +24.3.1945, HEBENSTREIT ARTHUR *22.2.1899 +16.9.1944, HECKMANN JOSEF *7.1.1908 +27.1.1945, HEEREN ERNST *13.7.1924 +12.1.1945, HEGER RUDOLF *18.3.1913 +12.1.1945, HEIBL KARL +24.2.1945, HEINEL KURT *15.7.1927 +21.2.1945, HEINEN CHRISTIAN *20.8.1926 +15.9.1944, HEINZ KARL *13.9.1927 +18.2.1945, HEINZE BRUNO *19.11.1924 +23.12.1944, HELLMEIR ERNST *18.4.1910 +3.1945, HENDEL MAX *9.4.1911 +28.3.1945, HENITSCH ERICH, HENNIG ERICH *18.3.1913 +10.1.1945, HENTZE WOLFGANG *27.1.1926 +18.2.1945

HERBST KARL *30.4.1926 +12.1.1945, HERDI IGNATZ +1.1.1945, HERBDY HERHORN WALTER +1.1945, HERKE JOHANN *3.2.1926 +9.9.1944, HERMESMEYER HEINRICH *10.7.1914 +6.1.1945, HERRMANN ERICH *27.9.1906 +2.1.1945, HERZOG DANIEL *12.7.1914 +21.1.1945, HERZOG HELMUT *5.9.1923 +17.2.1945, HEY WILHELM *30.4.1927 +13.1.1945, HILSE HERBERT *24.2.1919 +23.12.1944, HILZ KARL *9.3.1926 +3.1945, HINRICH HERBERT *28.1.1926 +23.2.1945, HIRSCH HANS *13.8.1925 +28.12.1944, HIRSCH WILHELM *17.9.1913 +22.2.1945, HITSCHFEL ERWIN *27.12.1910 +21.1.1945, HÖRSTING EUGEN *13.2.1912 +28.3.1945, HOFFMANN PETER *3.4.1926 +15.1.1945, HOHMANN BERNHARD *14.9.1926 +12.3.1945, HOHMANN HEINRICH *19.4.1927 +24.2.1945, HOMBACH KARL *22.2.1914 +10.1.1945, HOOST JAKOB *16.9.1926 +7.10.1944, HORN HANS *12.3.1925 +6.1.1945, HUBER JOSEF *29.10.1916 +30.8.1944, HUISINGA JAKOBUS *15.2.1913 +15.1.1945, HUNYECK ALADAR, IBROM PETER *18.4.1911 +11.1.1945, ISKEN WILHELM *17.8.1915 +22.1.1945, JÄCKEL GERHARD *11.11.1927 +17.2.1945, JÄGER ALOIS *19.12.1926 +2.1945, JÄHNIG KURT *29.9.1915 +21.2.1945, JÄKEL FRIEDRICH *25.3.1908 +28.3.1945, JAHN RICHARD *5.11.1924 +6.1.1945, JAKOBI FRITZ *24.6.1924 +22.2.1945, JAKUBEC FRANZ *1.5.1907 +24.2.1945, JANKA ANTON *5.5.1921 +28.1.1945, JANKE PAUL *10.6.1918 +3.1.1945, JANSKY JOSEF *31.8.1911 +14.1.1945, JANTSCH KURT *4.10.1919 +22.2.1945, JEKEL KARL *29.6.1916 +25.2.1945, JENKNER BERTOLD *25.3.1924 +10.1.1945, JITSCHIN JOACHIM *14.10.1921 +2.1.1945, KALETSCH WOLFGANG *15.2.1926 +27.12.1944, KALTOFEN HENRY *8.1.1910 +18.2.1945, KAMINSKI OTTO *3.1.1926 +5.2.1945, KAMINSKI PAUL *2.12.1926 +17.1.1945, KAPPEL +16.2.1945, KATHER HANS +18.2.1945, KAUFMANN KARL *13.3.1926 +17.2.1945, KELLER HEINRICH *6.12.1915 +18.2.1945, KELLERT ERICH *17.6.1926 +20.2.1945, KERN RUDOLF *5.10.1921 +20.1.1945, KERTMANN ROBERT *22.11.1927 +25.2.1945, KIEHN HARRY *29.10.1921 +5.1.1945, KIPKE KURT *11.1.1916 +9.10.1944, KIRBA KARL *5.11.1908 +7.1.1945, KLEHM WILHELM *11.9.1913 +11.1.1945, KLESSE RUDOLF *8.9.1915 +20.1.1945, KLIER JOSEF +26.1.1945, KLIESMANN KURT *2.4.1925 +12.1.1945, KLISCH FRIEDRICH *13.12.1916 +18.1.1945, KLIX WERNER *10.1.1923 +24.12.1944, KLÖHR ANTON *3.4.1926 +11.1.1945, KLOSKA STANISLAUS, KNAUF HERMANN *13.10.1926 +22.12.1944, KNOBLAUCH WILHELM *2.6.1923 +23.12.1944, KNOPPE RICHARD *24.8.1909 +21.12.1944, KOBIELSKI RICHARD *8.11.1919 +23.12.1944, KÖNEMANN HERMANN *25.9.1903 +27.3.1945, KÖNIG SIEGFRIED *13.10.1925 +28.3.1945, KOHAUS JOSEF *15.3.1915 +24.3.1945, KOHLER KONRAD *1.4.1909 +5.1.1945, KOHLSCHMIDT ERICH *22.10.1912 +25.12.1944, KOHNERT HANS *25.11.1919 +18.2.1945, KOHNLE KARL *29.5.1925 +18.2.1945, KOLL EDUARD *4.10.1925 +23.12.1944, KONSTEM HEINRICH *10.3.1912 +13.1.1945, KOPFSCHLAEGEL JOSEF *16.9.1912 +11.12.1944, KOPITZKI GERALD *8.7.1910 +12.1.1945, KORALL JOHANN +12.1.1945, KORINEK GEORG *16.8.1925 +17.2.1945, KORTMANN NORBERT *22.11.1927 +25.2.1945, KOTSCHY GOTTFRIED *12.8.1912 +23.2.1945, KOWALZYK ERICH *1.12.1922 +11.1.1945, KOZIELSKI GÜNTER *16.8.1927 +18.2.1945, KRAMER FRITZ *29.4.1917 +23.12.1944, KREMMEL HUGO *8.6.1927 +17.2.1945

KRENN GISELA *20.1.1925 +7.10.1944, KRENN JOSEF *18.2.1915 +16.1.1945, KRISCH ANTON *1.10.1918 +20.1.1945, KRISTEN ALOIS *14.3.1926 +17.2.1945, KRITZLER VALENTIN *20.1.1926 +6.1.1945, KRÖNING KURT *14.7.1921 +10.9.1944, KROHMANN HANS *12.12.1927 +21.2.1945, KROPFREITER FRANZ *13.7.1918 +12.1.1945, KRÜGER GÜNTHER *27.12.1925 +3.2.1945, KUCHENBECKER ULRICH *28.9.1919 +19.2.1945, KUKLA ALFRED *13.5.1913 +23.3.1945, KUNDT HERIBERT *13.4.1914 +25.3.1945, KURRAS KARL *10.1.1925 +29.12.1944, KURZE EWALD *1.12.1905 +7.1.1945, KUSNIR ARPAD *24.3.1911 +21.2.1945, KWIATKOWSKI KURT-ERNST *13.11.1910, +10.2.1945, LADEWIG HELMUT *10.12.1913 +30.12.1944, LANGE HANS *27.9.1920 +27.12.1944, LANGER HANS *19.4.1926 +13.1.1945, LANGLITZ HERBERT *6.6.1927 +12.3.1945, LANHART HENRIK, LAU BRUNO *16.3.1910 +3.1945, LAUSCH WALTER *9.2.1918 +11.1.1945, LAUTERBACH ERNST *18.4.1915 +23.12.1944, LEFEBER HEINZ *2.5.1921 +11.1.1945, LEHOVACH GÜNTHER *6.3.1925 +22.2.1945, LEIBOLD JOHANN *10.7.1905 +23.3.1945, LEIFELS THEODOR *8.8.1923 +27.12.1944, LEKVEC HEINZ +8.3.1945, LENGENFELDER ERNST *23.2.1907 +17.2.1945, LERCH FRIEDRICH *7.2.1912 +27.3.1945, LEUCHTENBERG KARL *4.11.1927 +6.2.1945, LIEBE HERMANN *5.4.1906 +29.12.1944, LIEBENOW HERBERT *19.6.1925 +18.1.1945, LINDENHAHN FRANZ *15.12.1899 +1.4.1945, VAN LISHOUT HEINRICH *2.3.1920 +25.9.1944, LOHMEIER ERNST *22.2.1921 +31.12.1944, LOTH-LETH WILLI *2.8.1923 +22.3.1945, LUBEI JAKOB *23.7.1922 +15.1.1945, LUDWIG JOSEF *13.4.1908 +14.1.1945, LÜCK HUGO *20.11.1898 +9.12.1944, LÜDERS HEINRICH *23.6.1926 +19.1.1945, LÜTKEWILSCH EDUARD *21.9.1920 +23.3.1945, LÜTTJOHANN PAUL *31.5.1909 +17.2.1945, LUFT GEORG *21.9.1923 +30.12.1944, LUGE GEORG *17.10.1912 +18.2.1945, LUTZ ALFONS *8.4.1926 +19.12.1944, MAATZ MARTIN *15.1.1917 +17.1.1945, MAINTZ WILHELM *8.8.1907 +17.2.1945, MANIURKA ERWIN *27.10.1919 +26.2.1945, MARK GEORG, MAROSE KURT *29.8.1922 +15.10.1944, MARTENS HANS *27.9.1924 +26.3.1945, MATUSCHEK AUGUST *30.1.1911 +17.1.1945, MATYSIAK FRANZ *5.1.1925 +14.10.1944, MAUER OTTO *24.5.1920 +24.2.1945, MAUERER ANDREAS *15.8.1925 +29.3.1945, MAXAHAN SYVOJA *3.5.1924 +26.3.1945, MAYRBERG GERHARD *19.11.1925 +23.3.1945, MECH MIECZISLAUS *8.10.1921 +23.12.1944, MEHRING WILHELM *22.5.1907 +22.2.1945, MEINER HEINZ *9.4.1924 +31.12.1944, MESSEMER JAKOB *4.1.1916 +1.4.1945, MESSEMER WERNER *2.6.1925 +26.12.1944, MESSEMER HERMANN *4.7.1914 +17.2.1945, MIESELER HERMANN *21.11.1923 +15.1.1945, MILL FRITZ *27.8.1911 +23.2.1945, MINK KARL *14.9.1920 +22.2.1945, MIRTSCHIN ERHARD *19.7.1926 +11.1.1945, MÖRSCHEN WILHELM *15.1.1927 +13.1.1945, MOHRHARD KARLHEINZ *13.9.1927 +18.2.1945, MOSCHÜRING PAUL *15.7.1924 +11.1.1945, MOSER DAVID *30.7.1926 +16.1.1945, MÜHLBICHLER SEBASTIAN *24.5.1926 +14.1.1945, MÜLLER FRIEDRICH *6.8.1908 +22.12.1944, MÜLLER JAKOB *14.12.1926 +9.9.1944, MÜLLER WALTHER *7.9.1908 +26.2.1944, MÜLLER WILLI *18.11.1911 +17.2.1945, MÜNZEL ERWIN *27.4.1913 +11.1.1945, MUROVSKY IVAN *4.10.1924 +24.3.1945, MURSAN GYÖRGY, MUSIOLIK WERNER *3.6.1927 +23.2.1945, NAKONZER GUSTAV *3.6.1912 +29.12.1944

NAUHEIM EGON *25.7.1916 +2.2.1945, NAUMANN EDWIN *11.8.1912 +1.1945, NEES WILLI *27.6.1927 +17.2.1945, NEUHARDT FRIEDRICH *11.7.1924 +25.2.1945, NEUHOLD FRANZ *18.7.1919 +17.9.1944, NEUMAIER JOSEF *24.2.1919 +19.2.1945, NEUMANN WALTER *18.2.1921 +17.2.1945, NÖHREN HERMANN *20.5.1924 +9.3.1945, NÜS HELLMUT *2.4.1914 +11.1.1945, NUßBAUMER IGNAZ *1.10.1913 +3.1945, OBRTEL HEINZ *10.2.1920 +22.2.1945, ÖTTL FRANZ *22.10.1916 +23.12.1944, OGERMANN FRITZ +27.12.1944, OLBRICH PAUL *24.10.1913 +28.2.1945, OLMER WILHELM *10.4.1891 +18.11.1944, OSENJAK BLASIUS *4.2.1904 +15.12.1944, OSTERMANN FRITZ-KARL *8.1.1925 +26.12.1944, OTHMER HEINRICH *11.11.1922 +9.9.1944, OTT ALBIN *1.3.1927 +21.2.1945, PADUS JOSEF *7.1.1909 +26.3.1945, PANKOKE WERNER *20.9.1926 +19.1.1945, PAPENBERG KARL *31.12.1913 +14.3.1945, PENZEL WERNER *14.1.1926 +13.1.1945, PETERSEN HARALD *26.2.1926 +22.2.1945, PFEIFER ARTUR *19.1.1909 +12.1.1945, PFUNDMEIER GREGOR *21.9.1911 +17.2.1945, PIETERSTEINER GEORG *3.4.1907 +26.9.1944, PIETSCH ALFRED *5.3.1926 +13.9.1944, PINCKERT GUSTAV *26.8.1906 +28.1.1945, PINGLER WALTER *13.2.1926 +10.1.1945, PISTOLNIK ALOIS *22.7.1926 +10.1.1945, PLÖSER FERDINAND *30.7.1923 +27.12.1944, PÖSCHL FRIDOLIN *31.8.1915 +20.2.1945, PÖTSCH WALTER *24.7.1902 +27.3.1945, POHL JOSEF *17.2.1923 +13.3.1945, POHN FRANZ *17.12.1922 +27.12.1944, POLLOK HELMUT *28.10.1926 +23.12.1944, PRESTEL HERMANN *9.5.1907 +8.2.1945, PROSKE ERNST *17.3.1926 +12.1.1945, PUTZKA KARL *25.3.1915 +12.1.1945, RABE FREDI *30.8.1915 +2.2.1945, RACHBAUER KARL *1.1.1917 +17.2.1945, RADANEKI MAX, RADDATZ HANS-JOACHIM *25.7.1927 +18.2.1945, RAPP MARKUS *23.5.1912 +25.3.1945, RATHNER HEINRICH *7.9.1906 +16.3.1945, RAUH NIKOLAUS *20.5.1922 +22.2.1945, REBBE, REBIGER OTTO *10.2.1924 +16.1.1945, REDEMANN FRITZ *6.12.1908 +27.1.1945, REICHE KURT *17.6.1920 +8.2.1945, REILMANN HERMANN *8.1.1925 +22.12.1944, REIMER PAUL *3.6.1927 +18.2.1945, REIMERS GÜNTHER *26.2.1926 +11.1.1945, REINER FRANZ *19.4.1927 +16.3.1945, REINERT ERICH *26.9.1926 +10.1.1945, REINTKE ERWIN *15.7.1925 +3.1945, REISER HELMUTH, REISNER FRANZ *19.4.1927 +16.4.1945, REITSAM WILLI *8.10.1917 +18.2.1945, REMUS HEINZ *2.2.1926 +13.1.1945, REMUS WERNER *15.10.1927 +26.2.1945, RESCH ANTON *2.6.1924 +25.12.1944, RESCH GEORG *26.6.1909 +26.3.1945, REUSLCHLING KARL *1.10.1912 +14.3.1945, RINGLER ALFONS *25.2.1910 +17.1.1945, RITTIRSCH JOSEF *1.5.1912 +24.2.1945, ROBERG FRIEDRICH *9.11.1908 +3.1945, ROHRMANN PAUL *29.10.1907 +20.2.1945, ROHRSBERG KURT *7.11.1914 +26.3.1945, ROTH MARTIN *28.8.1912 +9.9.1944, ROTHA ALBERT *26.4.1923 +11.1.1945, RUDORFER STEFAN *5.5.1924 +11.1.1945, RÜDEL EUGEN *20.9.1913 +12.1.1945, RÜSCH HERMANN *13.2.1914 +25.12.1944, RUSCHEK HEIMANN +1.1945, RUTENBECK WILHELM *22.12.1910 +6.1.1945, SACHER JOSEF +21.2.1945, SANDER HEINRICH *1.3.1909 +23.12.1944, SANTELMANN GERHARD *4.12.1924 +27.3.1945, SAUER JOSEF *23.9.1910 +20.2.1945, SAUTER GEORG *28.3.1918 +3.1945, SCHACHE *21.2.1912 +23.2.1945, SCHÄFER WALTER *13.8.1925 +26.3.1945, SCHALKE WILHELM *14.5.1910 +20.1.1945, SCHEID WERNER *26.7.1924 +13.1.1945, SCHEINBERG RUD.

SCHELIGA HEINRICH *9.12.1926 +11.1.1945, *SCHEM ROBERT +24.2.1945, SCHERZ JOSEF *6.3.1909 +24.12.1944, SCHIECK FRIEDRICH *4.8.1922 +10.1.1945, SCHIERHUBER FRANZ *5.1.1905 +18.9.1944, SCHILLI ERWIN *13.4.1913 +17.2.1945, SCHILPP MANFRED *3.12.1919 +28.12.1944, SCHIVIZ/SCHVIZHOFFEN MEINRAD *4.12.1919 +28.3.1945, SCHLAG OSKAR *25.6.1902 +3.10.1944, SCHMEISSER JULIUS *1.9.1913 +28.3.1945, SCHMIDT BRUNO *2.12.1926 +12.1.1945, SCHMIDT EWALD *5.1.1925 +21.2.1945, SCHMIDT HANS-GÜNTHER *8.9.1927 +22.2.1945, SCHMIDT KARL *21.6.1911 +12.1.1945, SCHNABEL ALFRED, SCHNEIDER ALBERT *24.4.1902 +13.1.1945, SCHNEIDER FRANZ *10.12.1922 +19.2.1945, SCHNEIDER HEINZ *8.9.1919 +12.1.1945, SCHNEIDER HUBERT *10.2.1915 +8.1.1945, SCHNEVIEST FRANZ, SCHOCH OTTO *13.10.1917 +24.2.1945, SCHOLZ PAUL *13.1.1910 +7.1.1945, SCHONDELMAIER FRIEDRICH *21.10.1910 +13.3.1945, SCHOPERING HEINRICH *30.10.1925 +19.2.1945, SCHRAUTH OSKAR *3.2.1909 +17.2.1945, SCHRÖDER ROBERT *15.5.1924 +27.3.1945, SCHÜTTE WILLY *11.11.1909 +11.1.1945, SCHUMACHER FERDINAND *13.7.1906 +5.3.1945, SCHULER PETER *27.10.1927 +15.2.1945, SCHULTZ WILLY *24.12.1921 +12.1.1945, SCHULZ HUBERT *31.12.1922 +22.3.1945, SCHUSTER ERHARD *27.8.1926 +13.1.1945, SCHUSTER ERWIN *22.1.1904 +23.1.1942, SCHWABE WERNER *1.11.1914 +19.9.1944, SCHWENINGER HERIBERT *9.1.1924 +9.9.1944, SEBER OTTO *13.4.1924 +14.1.1945, SEITZ FRANZ *13.12.1913 +18.2.1945, SELIG VIKTOR *8.1927 +28.2.1945, SELZER OTTO *15.6.1908 +27.12.1944, SELZLE GEORG *9.12.1907 +14.1.1945, SINADY BELLA *1894 +1945, SINGER FRIEDRICH *2.12.1921 +28.3.1945, SISKO ERICH, SOMMER FLORIAN *5.12.1925 +18.9.1944, SONDERMANN JOHANN *18.3.1913 +26.2.1945, SPERLICH ALFONS *24.6.1922 +22.12.1944, SPERO FERDINAND *13.9.1925 +13.12.1944, STADTHERR KARL *20.10.1905 +16.3.1945, STEFANIAK KURT *20.4.1926 +10.1.1945, STELLE HERMANN *24.10.1910 +10.1944, STELTER GERTOR *24.8.1926 +31.12.1944, STOCKHAMMER MICHAEL *5.6.1913 +1.1945, STOEGER ALFRED *18.7.1924 +17.2.1945, STÖRMER WILHELM *6.12.1924 +11.1.1945, STOPPA THOMAS *23.12.1917 +18.2.1945, STRECKER GEORG *19.7.1913 +24.3.1945, STREHLER LEOPOLD *21.1.1910 +17.2.1945, STROWITZKI GUSTAV *24.3.1922 +30.12.1944, STRUENSEE LOUIS *30.12.1926 +18.2.1945, STUBAUER LEOPOLD *6.11.1923 +6.1.1945, STÜRRER ANTON, STUMMER JOSEF *1.6.1911 +8.1.1945, SÜDROFF WILHELM *27.10.1908 +11.1.1945, SUKICS FERENCS +27.3.1945, SYRAYA MAXIMILIAN *3.9.1924 +26.3.1945, TAPS HEINZ *25.6.1925 +23.12.1944, TEICH GOTTFRIED *10.1.1921 +24.2.1945, TERSTEEGEN HEINRICH *7.3.1926 +2.1.1945, TEUFELD RUDI +24.12.1944, TEWES HERMANN *15.3.1925 +14.9.1944, THEIß ALFRED *29.9.1915 +19.2.1945, TÖBBEN WILHELM *27.2.1910 +21.3.1945, TOMSCHI JOHANN *16.9.1921 +17.2.1945, TORFER FRANZ *30.9.1926 +3.1945, TRÄGENAP WERNER *25.11.1915 +24.12.1944, TREMMEL MAX *16.2.1922 +25.2.1945, TRNCAK JOHANN *15.12.1910 +17.2.1945, TRZOSKA SIGMUND *15.9.1924 +17.1.1945, TUSK KLEMENS *1.11.1907 +2.2.1945, UMLAUFT ANTON *14.5.1913 +17.2.1945, UNZEITIG RUDOLF *17.9.1919 +7.2.1945, URRK GEORG, UTERMARK PAUL *1.4.1911 +27.3.1945, VARGA REZSÖ *7.11.1924 +25.3.1945, VERSTEIN WILHELM *30.9.1910 +3.6.1945

VÖGERL WILLIBALD *5.11.1926 +12.1.1945, VÖLKER FRANZ *9.4.1891 +25.12.1944, VOGT PETER *7.2.1926 +8.1.1945, VOGT ROBERT *12.9.1925 +24.12.1944, VOLBERG ANTON *31.1.1926 +7.1.1945, WAGNER ERWIN *31.8.1922 +4.11.1944, WAGNER FRANZ *19.12.1918 +13.1.1945, WAGNER JOHANN *27.6.1908 +18.2.1945, WAGNER JOSEF *4.6.1912 +22.2.1945, WALDHAUS HARRY *2.4.1926 +10.9.1944, WALKUSCH LEO *1.8.1926 +18.1.1945, WALLERUS JOHANN *10.5.1925 +1.1945, WALLINGER FRIEDRICH *25.2.1906 +17.2 1945, WALTER HELMUT *9.11.1926 +17.1.1945, WALTER WOLF-DIETER *10.3.1925 +25.2.1945, WALTHER EGON *18.1.1927 +21.2.1945, WEBER KARL *9.12.1907 +17.2.1945, WEFELNBERG ERNST *24.9.1912 +2.1.1945, WEGLEHNER JOHANN *2.10.1913 +10.1.1945, WEINERT ALFONS *6.8.1920 +7.1.1945, WEISKOPF *4.7.1923 +25.3.1945, WEIß LUDWIG *28.2.1920 +11.2.1945, WEIß OTTO *25.10.1921 +11.1.1945, WENDT OSKAR *9.5.1926 +22.2.1945, WERNER WILHELM *8.7.1926 +15.2.1945, WERSCHISCHEK ALOIS *27.11.1921 +12.1944, WESEMANN OTTO *30.9.1908 +3.1945, WESSENDORF JOSEPH *8.3.1912 +23.1.1945, WESTERHAUS HERBERT *4.7.1907 +31.12.1944, WIEBE HELMUT *5.5.1926 +27.2.1945, WIEDRA GERHARD *20.10.1926 +14.2.1945, WIES WILHELM *27.7.1908 +31.12.1944, WIROK KAROL +24.12.1944, WITTER ERICH *7.2.1910 +18.1.1945, WOIZIK ERNST *20.2.1911 +20.1.1945, WOLDAT NORBERT +24.12.1944, WOLF HERBERT *10.5.1914 +12.1.1945, WOLF ROBERT *18.4.1925 +14.3.1945, WOLF WILHELM *12.4.1926 +11.1.1945, WOLFER HERBERT *31.1.1924 +17.2.1945, WORNINGHAUSEN HEINRICH *10.6.1906 +9.3.1945, WUCK KURT *28.1.1906 +9.1.1945, WÜSTEFELD HUGO *29.3.1909 +11.1.1945, WYLENZEK PAUL *17.3.1922 +24.3.1945, ZÄPFLER PIUS *31.12.1927 +22.2.1945, ZICK ERNST *9.12.1907 +13.1.1945, ZIELKE FRANZ *18.2.1919 +17.2.1945, ZIMMERMANN FRITZ *21.5.1911, +26.1.1945, ZIMMERMANN HANS *16.12.1924 +16.12.1924 +3.2.1945, ZIMMERMANN REINHARD *5.11.1918 +27.12.1944, ZINSER KARL *8.10.1926 +11.1.1945, ZINSER LEONHARD *21.1.1926 +11.1.1945, ZITTA JOSEF *9.8.1909 +10.1.1945, ZWOCH HELMUT *10.9.1926 +11.1.1945
NACHTRAG DODATOK
BITTERLE HERMANN *21.12.1908 +12.1.1945, DIEGEL OTTO *25.3.1910 +29.12.1944, GRUBER JOSEF *25.9.1909 +21.12.1944, HOLDER JOHANNES *22.4.1907 +5.1.1945, HORNUNG LUDWIG *17.8.1902 +15.12.1944, KAUERAUF BRUNO *25.3.1924 +27.3.1945, KÜMMERITZ PAUL *12.7.1898 +5.1.1945, KUNZE HARRY *9.1.1915 +14.12.1944, LINDNER ALOIS *7.10.1910 +26.3.1945, LINK FRITZ *25.8.1909 +21.12.1944, MATZIOL EMIL *3.1.1920 +14.1.1945, NEBEL RUDOLF *24.6.1906 +5.1.1945, REISINGER JOSEF *4.2.1906 +29.12.1944, SCHEIBREITHNER IGNATZ *28.1.1906 +12.12.1944, SCHOLZ EGON *23.4.1913 +2.1.1945, SCHROLL WALTER *28.12.1907 +12.1.1945, TOMASCHEK KURT *29.11.1912 +21.12.1944, ULRICH HUGO *24.2.1909 +29.12.1944
Poznámka:

Oddíl 6 – (block 6) se 7 deskami, 152 pomníků s 1216 obětmi, přepsáno jen 7 desek, jednotlivé hroby nepřepsány
U oddílu 6 je serie snímků horních dvou řad pomníků, postupně odspodu po dvou z jedné strany a pak zpětně odshora zpátky dolů, jako ukázka, že na granitových křížích jsou jména z obou stran a hroby obětí leží vždy z dané strany pod jmény. Na detailech pak jsou snímky pomníků s dodatky od příbuzných obětí.

Jednotlivé hroby zatím nepřepsány.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hroby vojáků Německé armády - oddíl 1

  • + o skupině VPM (SK, Važec, Německý vojenský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 07.04.2014
Umístění: Važec
Nápis:
UNTER DEN UNBEKANNTEN TOTEN
DIESES GRABFELDES RUHEN
NA TOMTO HROBOVOM POLI MEDZI
NEZNÁMYMI MŔTVYMI ODPOČÍVAJÚ

ALEXANDER JOHANN *5.12.1909 +11.1.1945, ALHELM WILHELM *3.9.1920 +17.2.1945, ALT HANS *20.10.1920 +9.1.1945, ALTENÄHR FERDINAND *3.1.1910 +12.1.1945, ALTENBERGER FRIEDRICH *10.9.1904 +1.4.1945, ANDERIE OTTO *21.1.1911 +17.2.1945, ANDREAS WERNER *27.11.1922 +11.1.1945, APPEL KURT *21.11.1908 +24.2.1945, ARNET HANS *11.10.1926 +1.4.1945, ARNOLD WERNER *13.1.1923 +17.2.1945, BACHHUBER ALOIS *2.1.1915 +27.2.1945, BALLMANN XAVER *24.10.1921 +22.2.1945, BALMES ANTON *11.12.1923 +11.1.1945, BARKEMEYER HELMUT *20.4.1922 +17.2.1945, BARTUSCHEK +7.4.1945, BAUER KARL *3.11.1927 +5.2.1945, BAUM EMIL *15.10.1912 +23.12.1944, BAYER ERHARD *13.6.1909 +22.2.1945, BECK +3.1945, BEHNKE FRITZ *8.2.1913 +11.1.1945, BENZERATH JOSEF *21.2.1926 +11.1.1945, BERGER ALBERT *1.4.1897 +3.4.1945, BERNS WILHELM *27.1.1925 +23.12.1944, BERTELMANN JULIUS *18.8.1924 +22.2.1945, BERTRAMS WILHELM *27.3.1911 +6.1.1945, BIEHL WILHELM *9.7.1913 +17.2.1945, BIEN ROCHUS +22.11.1944, BIERMANN ARNOLD *28.3.1926 +22.12.1944, BINDER +1944, BÖCK GEORG *30.11.1913 +1.4.1945, BÖHM HERBERT *12.1.1909 +11.1.1945, BÖHM PETER *13.10.1906 +21.3.1945, BOHLE UDO *14.2.1927 +9.1.1945, BORNES EMIL *14.2.1907 +23.12.1944, BORNKAMM ERICH *27.1.1926 +2.1945, HREMM EWALD *30.3.1927 +17.2.1945, BRÜNE HEINZ *1.2.1920 +20.2.1945, BURDACK HEINZ *17.12.1921 +17.2.1945, BURKHARDT KURT *23.7.1905 +12.1.1945, BUSCH ERWIN *6.9.1910 +3.1945, CHRIST KARL *23.3.1903 +30.3.1945, DÄNEKAS RUDOLF *17.4.1910 +22.12.1944, DANLER ERNST *9.1.1922 +17.2.1945, DAVID FRIEDRICH *26.3.1908 +22.2.1945, DECH PHILIPP *19.6.1920 +17.2.1945, DEININGER THEODOR *16.7.1919 +6.4.1945, DEIPENBROCK HEINRICH *15.3.1912 +17.2.1945, DEMBOWSKI WLADISLAW *8.12.1926 +1.4.1945, DERTMANN WILHELM *9.6.1907 +13.4.1945, DIESING FRIEDRICH *1.9.1907 +11.1.1945, DIETH PETER *7.7.1921 +11.1.1945, DIETZ THEODOR *26.3.1912 +25.1.1945, DÖRNBACH GUSTAV *19.6.1906 +22.2.1945, DOHMS JOHANN *14.4.1908 +8.4.1945, DRESCHER HERBERT *9.4.1909 +20.3.1945, DRÜCKE JOSEF *30.9.1916 +17.2.1945, DUDA WALTER *18.7.1910 +1.4.1945, DÜRNECKER HERBERT *20.4.1924 +17.2.1945, DUFFNER ROBERT *26.3.1922 +17.2.1945, DUMKE GERHARD *29.4.1907 +15.1.1945, ECKERT WILLI *6.10.1906 +9.1.1945, EGYED JOSEF *10.1.1920 +23.1.1945, ENGEL ROBERT *23.5.1917 +10.3.1945, ENGELS HANS *23.5.1924 +17.2.1945, ENGELS JOSEF *25.12.1924 +17.1.1945, ENGLER MAX *22.12.1905 +5.3.1945, ERHART JOSEF *3.9.1918 +17.2.1945, EULITZ PAUL *3.9.1901 +24.2.1945, EXNER HEINRICH *2.9.1920 +16.1.1945, FAßBENDER JOSEF *19.6.1920 +11.1.1945, FELLER FRIEDRICH *2.9.1911 +22.2.1945, FICHTNER ALFRED *6.3.1902 +5.3.1945

FIEDLER EMIL *24.8.1911 +22.2.1945, FISCHER WALTER *22.4.1926 +17.2.1945, FOGL STEFAN *6.3.1922 +30.12.1944, FORMELLA OTTO *13.3.1909 +17.2.1945, FRÄGL HEINRICH *21.12.1914 +24.2.1945, FRANKE HANS *8.11.1926 +3.1945, FRANZ BERNHARD +14.4.1945, FRENSLICH FRANZ *3.3.1918 +23.12.1944, FREUND HERBERT *13.7.1924 +18.2.1945, FREYMANN EDUARD *26.9.1902 +17.2.1945, FRITSCH EMIL *6.10.1924 +31.10.1944, FRÖHLICH JOACHIM *21.1.1927 +17.2.1945, FUNK ADALBERT *29.7.1921 +17.2.1945, CABELLINI LIVIO *31.10.1921 +17.2.1945, GEGENFURTNER GEORG *10.1.1914 +17.2.1945, GEIGER KURT *14.10.1927 +18.2.1945, GEISELHART GEORG *30.9.1921 +3.1.1945, GEISSLER JOHANN *7.8.1920 +20.2.1945, GELLINGS HEINRICH *29.5.1927 +9.1.1945, GENTZSCH EGON *22.11.1911 +21.12.1944, GERLACH ALOIS *7.11.1917 +23.2.1945, GERSCH HEINRICH *7.8.1927 +11.1.1945, GILLET PETER *3.11.1926 +11.1.1945, GÖKER FRIEDRICH *19.11.1912 +28.1.1945, GÖRLACH HANS *17.12.1923 +24.2.1945, GÖRRES EBERHARD *25.2.1926 +1.4.1945, GOLDFUß GEORG *25.11.1918 +17.2.1945, GORECKI KARL *10.11.1920 +18.2.1945, GORISCHEK MICHAEL *9.9.1911 +17.2.1945, GREBING AUGUST *26.11.1915 +18.2.1945, GRIEBEL MAX *13.1.1907 +24.2.1945, GRIES ERNST *6.10.1921 +23.12.1944, GRIESINGER KARL-HEINZ *12.9.1926 +11.1.1945, GRIESMAYER ALOIS *10.5.1925 +30.11.1944, GRIESSLER LEOPOLD *3.11.1922 +16.2.1945, GRILL FRANZ *13.7.1906 +12.1.1945, GRÜGER STEFAN *3.1.1909 +20.2.1945, GRÜNER KARL *4.7.1915 +5.3.1945, GRZENIA HEINRICH *5.12.1915 +17.2.1945, GUBIER ALFRED *6.5.1922 +5.4.1945, HAACKE ERICH *14.11.1925 +24.2.1945, HAAS CHRISTIAN *13.4.1924 +23.12.1944, HAAS HEINRICH *19.5.1926 +17.2.1945, HÄDICKE KURT *19.12.1914 +17.2.1945, HÄFELE WILHELM *18.9.1903 +9.1.1945, HAFERANKE HELMUT *17.4.1925 +3.1945, HAFFNER WILLI *18.8.1927 +28.4.1945, HANSEN FRANZ *1.3.1923 +19.1.1945, HAPP LEO *27.9.1919 +1.4.1945, HARBECKE JOHANN *25.6.1909 +10.1.1945, HARMS FOKKO *8.8.1901 +5.3.1945, HARTROTH WALTER *27.6.1911 +10.1.1945, HAUER IGNATZ *26.1.1915 +20.2.1945, HAUPT ROLF *18.11.1926 +23.12.1944, HEINEN HEINRICH *15.11.1916 +22.2.1944, HELFER JOSEF *15.7.1911 +22.2.1945, HELLEMANN WILHELM *18.8.1914 +18.2.1945, HEMMINGHAUS KURT *8.10.1926 +17.2.1945, HEMPEL WALTER *2.4.1922 +10.3.1945, HENNING JOHANN *23.2.1911 +1.4.1945, HERFERT GÜNTHER +23.2.1945, HERLITZE HENRY *1.2.1919 +23.12.1944, HERMANN HUGO *9.1.1927 +22.2.1945, HERZOG KURT *17.4.1904 +2.4.1945, HESECKER KURT V15.8.1926 +11.1.1945, HETTIG FRANZ *19.11.1912 +1.4.1945, HEUER WILHELM *22.4.1926 +20.2.1945, VAN DEN HEUVEL JOHANN *28.8.1926 +1.1945, HEYNEN HERBERT *17.6.1927 +22.2.1945, HIMMES HEINRICH *29.6.1913 +13.1.1945, HINTZEN LUDWIG *1.10.1916 +9.1.1945, HISSENKÄMPER HERMANN *22.4.1912 +26.3.1945, HOCKAUF WALTER *20.5.1921 +17.2.1945, HÖRTER FRITZ, HÖVELMANN BERNHARD *8.7.1927 +11.1.1945, HOFERICHTER HELMUT *6.8.1909 +17.2.1945, HOFFMANN HEINRICH *15.4.1918 +23.12.1944, HOFMANN LUDWIG *8.6.1903 +1.4.1945, HOLTHAUSEN GERHARD *28.5.1924 +9.1.1945, HOLTKAMP FRIEDRICH *1.3.1925 +20.2.1945, HOLTZ BERNHARD *28.3.1910 +17.2.1945, HOPF OTTO *3.5.1908 +22.2.1945, HOZAK ANTON *4.11.1926 +15.1.1945

HUBER JOHANN *8.7.1908 +22.12.1944, HÜBNER EDWIN *4.11.1897 +7.4.1945, HÜBNER KONRAD *21.8.1913 +17.2.1945, HUNKENSCHRÖDER JOSEF *29.10.1926 +22.2.1945, HUYS GÜNTHER *27.1.1923 +24.2.1945, IMFELD HEINRICH *16.12.1915 +19.2.1945, INGENSIEP THEODOR *2.4.1925 +26.12.1944, IRNSTETTER JOHANN *2.8.1927 +1.4.1945, JÄCKEL RICHARD *14.6.1908 +12.2.1945, JAGODITSCH JOSEF *21.1.1919 +22.2.1945, JAHN HERBERT *20.2.1915 +24.2.1945, JAKOWSKI KARL *22.3.1919 +20.2.1945, JAMMER OTTO *26.4.1925 +23.12.1944, JANßEN ALFRED *18.3.1927 +12.1.1945, JASPERT HELMUT *12.6.1925 +23.12.1944, JÜLICH JOHANN *27.8.1911 +9.1.1945, KAHL KARL *1.10.1917 +17.2.1945, KAISER GUSTAV *12.8.1921 +22.11.1944, KAISER HERBERT *11.9.1926 +17.2.1945, KAMPS HEINRICH *21.2.1914 +24.1.1945, KAPS JOSEF *17.11.1914 +14.1.1945, KASPARI PAUL *1.11.1920 +3.1945, KETTLER ERNST *6.12.1911 +17.2.1945, KIRCHNER ALFRED *15.8.1922 +15.3.1945, KIRSCHE ERICH +18.3.1945, KIRSTEN RICHARD *1.9.1918 +17.2.1945, KIS ALEXANDER +1945, KLEHN OSKAR *15.2.1908 +9.1.1945, KLEIN GÜNTHER *10.2.1926 +11.1.1945, KLEIN HEINZ *11.5.1924 +10.1.1945, KLEINSORGE ALFRED *18.2.1923 +14.1.1945, KLIER RICHARD *28.3.1910 +15.1.1945, KLIMEK MAXIMILIAN *12.10.1903 +11.3.1945, KLÖCKER ANTON *20.9.1906 +17.2.1945, KNIEF CHRISTOPH *29.10.1914 +17.2.1945, KNIESCHE RUDOLF *3.9.1910 +20.2.1945, KOCH JOHANNES *12.10.1913 +21.12.1944, KOCH KARL *10.8.1909 +4.1.1945, KOCH WERNER *12.4.1920 +17.2.1945, KOCUR LUDWIG *18.6.1918 +6.3.1945, KÖLN EGON *8.10.1927 +1.4.1945, KÖPKE FRITZ *19.2.1906 +24.2.1945, KÖSTER HINRICH *30.4.1911 +17.2.1945, KOHL MANFRED *1.9.1926 +1.4.1945, KOLLER KARL *14.9.1922 +11.1.1945, KOUCKY FRANZ *28.4.1895 +6.11.1944, KRAIN HELMUT *19.8.1918 +9.1.1945, KRAUS MARTIN *6.5.1907 +19.4.1945, KREUTZER KARL *12.3.1916 +22.12.1944, KRINKE ALFRED *10.3.1908 +22.2.1945, KUDOKE RUDOLF *19.5.1923 +18.2.1945, KÜCK HERMANN *9.7.1909 +17.2.1945, KÜHN HUBERT *3.10.1906 +17.2.1945, KÜRTEN ANTONIUS *8.6.1926 +17.2.1945, KÜEPERS JOSEF *26.6.1927 +17.2.1945, KUHR KARL-HEINZ *24.6.1926 +17.2.1945, KULE EDUARD +29.4.1945, LANDGRAF EMIL *3.11.1901 +4.3.1945, LANGEFELD KARL *29.8.1918 +10.1.1945, LANGELOH RICHARD *12.5.1911 +20.2.1945, LEENEN JOHANNES *6.3.1926 +17.2.1945, LEHMANN PAUL *9.11.1906 +19.2.1945, LEHMANN WALTER *10.2.1917 +22.2.1945, LEHMEKE HANS-PETER *30.9.1917 +22.12.1944, LEISKE GUSTAV *23.1.1915 +18.2.1945, LENGFELDER HANS *25.3.1906 +16.2.1945, LENZEN GÜNTER *29.5.1927 +27.1.1945, LEUKAM MICHAEL *11.2.1907 +27.3.1945, LEVERS FELIX *26.1.1924 +7.2.1945, LEYERER GEORG *13.10.1903 +15.12.1944, LIEBOLD HEINZ *4.1.1921 +11.3.1945, LIETZ JÜRGEN *26.6.1925 +29.12.1944, LINHOFF ALFONS *13.9.1926 +11.1.1945, LIST STEFAN *7.1.1922 +17.2.1945, LITOWTSCHENKO IVAN *8.5.1904 +17.3.1945, LÖRINCI LUDOVIT *1924 +1945, LOOS FRANZ *21.3.1910 +24.1.1945, LUNDERSHAUSEN KURT *10.6.1914 +24.12.1944, LUTZ JOSEF *28.1.1911 +11.4.1945, MACHOLDT EUGEN *10.8.1911 +12.1.1945, MÄHLMANN JOBST *18.2.1921 +24.2.1945, MÄNNEL ARTHUR *17.2.1912 +2.4.1945, MALINKA KARL *27.12.1900 +6.11.1944, MANDL JOHANN *23.11.1905 +6.4.1945, MANN HEINZ *25.3.1925 +22.2.1945, MANNEBACH PETER *14.6.1905 +21.12.1944

MANSKE ERICH *17.5.1920 +4.1945, MARKS ERICH *1.8.1914 +1.2.1945, MAST ALFRED *2.3.1919 +12.12.1944, MATHES W. *7.8.1917 +18.2.1945, MAUL LUDWIG *4.1.1906 +19.11.1944, MAURER FRANZ *21.10.1905 +3.1945, MAYER PETER *18.8.1910 +11.1.1945, MEASER FRITZ +24.4.1945, MEESEN JOSEF *16.2.1927 +9.1.1945, MELBER WALTER *18.9.1925 +31.10.1944, MERZ JOSEF *24.3.1915 +23.12.1944, METGER CORDT *18.9.1922 +17.2.1945, MICHL ERNST *14.1.1924 +24.2.1945, MÖRTL WILHELM *21.10.1921 +18.2.1945, MOICK LEOPOLD *23.9.1910 +12.1.1945, MORSCHHÄUSER PAUL *22.3.1915 +22.2.1945, MÜLLER ANTON +23.10.1944, MÜLLER FRIEDRICH *19.8.1918 +24.2.1945, MÜLLER KARL *18.10.1914 +24.4.1945, MÜLLER OTTO *7.7.1910 +24.2.1945, MÜLLER WALTER *3.8.1913 +12.1.1945, MÜNZBERG HUBERT *6.7.1921 +3.1945, MÜTER JOSEF *18.3.1925 +22.2.1945, MUND JULIUS *9.1.1909 +3.1945, NABER KARL *17.11.1926 +10.1.1945, NAGELE ANDREAS *30.11.1917 +11.3.1945, NETHING ERNST *24.12.1902 +9.1.1945, NEUHAUS GUSTAV *10.8.1913 +20.2.1945, NEYER HEINRICH *21.3.1926 +12.1.1945, NICKEL WILHELM *20.3.1897 +25.2.1945, NIEMEYER ERNST *9.4.1926 +22.2.1945, NIESING BERNHARD *6.5.1902 +1.4.1945, NOWELL WILLI *24.2.1924 +17.2.1945, OSTERMAYER LUDWIG *13.7.1916 +17.2.1945, PAFLIK KARL *19.4.1917 +24.2.1945, PAGELS KARL-HEINZ *13.4.1922 +17.2.1945, PALIK REINHOLD *21.11.1917 +19.2.1945, PALOEK JULIUS +21.3.1945, PAUER BERNHARD *8.1.1918 +11.1.1945, PAUL ALBERT, PEINEMANN HEINRICH *30.4.1906 +13.3.1945, PETER FRANZ *31.1.1913 +17.2.1945, PETROLL GEORG *4.12.1920 +19.3.1945, PETRY ALBERTO *24.12.1923 +7.2.1945, PFEIFFER HEINZ *15.4.1927 +23.2.1945, PHILIPP MATHIAS *31.8.1913 +18.2.1945, PICHLER JOSEF *25.2.1905 +1.1945, PIMPL ALBERT *31.5.1913 +28.4.1945, PINNOW EWALD *19.12.1918 +17.2.1945, PINTER EMIL *19.10.1911 +11.1.1945, PLAGGE HERBERT *5.5.1893 +10.1.1945, PLESSNITZER PETER *10.6.1924 +30.12.1944, POHL ALFRED *10.11.1921 +10.3.1945, POMBERGER JOHANN *29.3.1925 +24.2.1945, PRÄSANG WALTER *13.1.1926 +12.2.1945, PREM JOSEF *12.3.1906 +6.1.1945, PROBST KARL *16.12.1919 +21.1.1945, RADOSZTICS PETER *14.12.1907 +20.2.1945, RANSBERGER JOSEF *24.4.1919 +25.3.1945, REINERS JOHANN *8.2.1922 +18.2.1945, REINHARDT MAX *7.9.1906 +19.2.1945, RESCH ALOIS *2.6.1911 +30.11.1944, REYMANN MAX *15.9.1921 +24.2.1945, RIBOLA HERBERT *19.1.1927 +23.4.1945, RIECK ANTON *18.10.1906 +1.1945, RIEDEL KURT, RIEDEL KURT *7.4.1923 +25.12.1944, RIEGEL JOHANN *31.1.1910 +16.3.1945, RINN FRIEDRICH *2.9.1926 +21.2.1945, RÖTTGER LUDWIG *15.8.1918 +12.1.1945, RONACHER FRANZ *7.8.1925 +17.2.1945, ROSENBERG ARTUR *10.3.1909 +20.2.1945, ROSENBERG WILLY *27.4.1909 +17.2.1945, ROTHE ROLF *20.7.1925 +17.1.1945, ROTHER WINFRIED *29.10.1925 +1.4.1945, RÜHL HORST *4.10.1926 +20.2.1945, RUPPEL GÜNTHER *17.11.1927 +17.2.1945, SCHADE ARTUR *13.3.1913 +18.2.1945, SCHÄFER FRANZ *3.10.1913 +19.2.1945, SCHÄFER WILHELM *2.2.1927 +11.1.1945, SCHEIER AUGUST *4.7.1902 +17.2.1945, SCHIEL LEOPOLD *24.6.1925 +21.3.1945, SCHIMMELPFENNIG BERNHARD *11.8.1912 +27.1.1945, SCHLOFF BENATO *12.7.1926 +18.2.1945, SCHMALTZ KURT *24.11.1921 +26.3.1945, SCHMIDT GERHARD *11.4.1912 +6.1.1945, SCHMIDT HEINRICH *10.8.1926 +17.2.1945

SCHMIDT KARL-HEINZ *22.2.1921 +22.2.1945, SCHMITZ JOHANN *18.10.1914 +24.12.1944, SCHNABL WENZEL *2.12.1922 +18.1.1945, SCHNEIDER BERNARD *6.4.1927 +17.2.1945, SCHNEPPENHORST WILHELM *12.12.1926 +8.1.1945, SCHNIZLER KARL *30.10.1927 +24.2.1945, SCHÖBEL JOSEF *26.1.1921 +1.5.1945, SCHÖDLBAUER GEORG *27.11.1914 +23.2.1945, SCHOLL ALBERT *27.10.1920 +17.2.1945, SCHRECK HELMUT *5.2.1922 +1.4.1945, SCHRICHTEN WILHELM *11.10.1914 +20.12.1944, VON SCHRICK WILHELM *26.11.1925 +23.12.1944, SCHRÖDER HERBERT *13.7.1912 +11.1.1945, SCHRÖDER KONRAD *13.4.1924 +23.12.1944, SCHU EDMUND *7.7.1924 +17.2.1945, SCHUBERT HERMANN *20.12.1926 +15.1.1945, SCHUBERT JOHANN *1.5.1910 +5.2.1945, SCHÜRMANN BERNHARD *4.4.1926 +23.12.1944, SCHULTZ ADOLF *18.2.1914, SCHWARZ GERHARD *20.5.1906 +18.2.1945, SCHWARZENBERG HEINZ *17.9.1926 +17.2.1945, SCHWEIZER KARL *14.5.1909 +1.2.1945, SEEBERT WILHELM *28.12.1912 +19.2.1945, SEEFELD GÜNTHER *2.9.1916 +19.12.1944, SEITZ WILHELM *24.5.1925 +15.3.1945, SELLMANN WALTER *25.9.1914 +2.4.1945, SESCHEL ALOIS *4.7.1923 +17.2.1945, SIGEL JACOB *25.7.1922 +17.2.1945, SIMON PAUL *4.9.1923 +19.2.1945, SIMUNIT JOSEF *15.7.1912 +1.4.1945, SINOFZIG KURT *26.11.1926 +19.12.1944, SKIERKA ALOYSIUS *31.5.1917 +11.1.1945, SKONIECZNY JOSEF *21.2.1914 +11.1.1945, SLANSKY FRANZ *22.3.1915 +13.1.1945, SLUPSKI MARTIN *4.5.1910 +20.12.1944, SOCHERT WILLI *23.11.1912 +19.2.1945, SOMMER HERMANN *11.4.1911 +18.2.1945, SONNTAG LUDWIG *3.1.1913 +30.12.1944, SPORBERT KURT *1.1.1914 +20.12.1944, STADTFELD NORBERT *14.12.1924 +2.4.1945, STANGE KARL *27.6.1925 +21.12.1944, STEGELMANN HEINZ *31.8.1919 +10.1.1945, STEIBLI JOSEF +1944, STEINER FRIEDRICH *1908 +17.2.1945, STEINFORTH THEODOR *11.8.1918 +1.2.1945, STEINMETZ HORST *21.12.1927 +28.1.1945, STEMPLINGER OSKAR *18.12.1916 +11.3.1945, STEPHAN ALBERT *25.3.1917 +17.2.1945, STIEDL FERNAND *9.5.1923 +19.2.1945, STIPPLER KARL *12.7.1911 +2.2.1945, STÖRK ENGELBERT *25.8.1916 +23.12.1944, STOLL WOLFRAM *21.10.1926 +17.2.1945, STOLLENWERK JOSEF *20.2.1909 +18.2.1945, STOLZE FRIEDRICH *12.12.1926 +17.2.1945, STORJOHANN FRITZ *5.6.1914 +17.2.1945, STRÄTER GUSTAV *24.11.1911 +18.2.1945, STREIT FRANZ +23.5.1945, STREITEL LEONHARD *2.2.1912 +1.4.1945, STRELOW ULRICH *20.2.1927 +20.2.1945, STULLE HERMANN *19.9.1911 +3.4.1945, STUPPI PAUL *15.4.1925 +24.2.1945, SUDHOFF WILHELM *12.7.1914 +17.2.1945, SUHAJ JOSEF *1925 +1945, SULZI AUGUSTIN +22.4.1945, SUPER JOSEF *11.11.1924 +3.1.1945, SUSKE KARL *29.6.1914 +23.12.1944, TAHY FRANZ +1945, THEISICES LUDWIK +26.4.1945, THEOBALD RUDOLF *26.1.1907 +15.1.1945, THIEL WERNER *6.9.1914 +18.2.1945, TIETJEN JOHANN *3.7.1906 +17.2.1945, TRÄGER HEINRICH *21.12.1914 +24.2.1945, TRUHEL HANS *1.11.1919 +3.1945, TSCHUNKO ANTON *7.1.1924 +4.1945, URBENHORST PAUL *13.4.1920 +21.12.1944, UHL MAX *27.2.1924 +17.3.1945, URBAN FRANZ *12.10.1908 +1.4.1945, VOLLGRAF OTTO *17.3.1927 +11.1.1945, VOROVSKY FRANZ, WAGNER ANTON 8.12.1909 +12.1.1945, WAGNER EITEL *16.10.1910 +9.1.1945, WAGNER PAUL *28.8.1904 +1.4.1945, WAGNER PAUL *26.8.1904 +26.4.1945, WALTHER MARTIN *16.1.1926 +24.2.1945

WARZECHA MAXIMILIAN *3.6.13.2.1917 +16.3.1945, WEISER MANFRED *18.2.1927 +11.1.1945, WEIß HEINRICH *16.6.1913 +24.2.1945, WENDLANDT HERMANN *16.10.1927 +17.2.1945, WENDLER ALBERT *24.12.1926 +22.2.1945, WENZEL GOTTFRIED *14.5.1926 +22.12.1944, WICKE HANS *7.12.1916 +22.2.1945, WILHELM WILHELM *3.9.1909 +17.2.1945, WILLNER KURT *14.6.1914 +17.12.1944, WILLNITZER KARL *1.7.1916 +24.2.1945, WINKELMAIER PETER *31.1.1920 +11.1.1945, WIPPERMANN GERHARD *21.12.1923 +22.1.1945, WITTEK ALFONS *2.11.1900 +4.3.1945, WITTICH LEOPOLD *17.4.1923 +17.2.1945, WOLINEK LEONID *3.5.1923 +17.2.1945, WREDE JOSEF +3.1945, WULFING FERDINAND *9.12.1926 +9.1.1945, ZALEWSKI BRUNO *10.12.1917 +5.2.1945, ZANDER HEINRICH *31.7.1918 +3.1945, ZANTOCK GERHARD *5.2.1921 +17.2.1945, ZEHETNER FRANZ *27.4.1913 +1.1945, ZETZSCHE KURT *10.7.1907 +16.2.1945, ZIENERT FRANZ *31.5.1915 +19.2.1945, ZWESPER NIKOLAUS *18.10.1926 +31.10.1944

NACHTRAG DODATOK
GÖBEL WILLI *19.7.1908 +17.1.1945, HAGEMES FRANZ *6.5.1927 +8.1.1945, HEINZ WILLI *13.1.1906 +20.4.1945, HOLLESTEINER KARL *20.11.1926 +6.1.1945, KRÜGER ADOLF *19.1.1911 +17.1.1945, MÜNCH MAX *15.11.1908 +16.1.1945, RYCZOWSKI STANISLAUS *3.5.1922 +15.1.1945, SCHWANDTKE HEINZ *10.9.1917 +9.1.1945, STARK BRUNO *5.11.1910 +13.1.1945, VOIGT RICHARD *13.10.1902 +27.3.1945, WEBER ERWIN *20.11.1926 +10.1.1945
Poznámka:

Oddíl 1 – (block 1) se 6 deskami, 144 pomníků s 1152 obětmi.

Jednotlivé hroby zatím nepřepsány.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hroby vojáků Německé armády - oddíl 2

  • + o skupině VPM (SK, Važec, Německý vojenský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 07.04.2014
Umístění: Važec
Nápis:
UNTER DEN UNBEKANNTEN TOTEN
DIESES GRABFELDES RUHEN
NA TOMTO HROBOVOM POLI MEDZI
NEZNÁMYMI MŔTVYMI ODPOČÍVAJÚ

AMMERL MAX *12.4.1914 +13.4.1945, ARP HINRICH *28.1.1913 +20.1.1945, BACHMANN FRITZ *19.8.1923 +11.4.1945, BACKMANN FRANZ *17.5.1923 +1.1945, BAJON ANDREAS *21.11.1907 +1945, BALDAUF HELMUT *10.11.1912 +22.3.1945, BARTH HEINZ *1.8.1915 +22.1.1945, BAUMGARTNER PAUL, BAYER JOSEF *10.10.1923 +29.12.1944, BEBROICK ERICH *18.1.1915 +23.3.1945, BECKER FRANZ *22.5.1912 +23.12.1944, BECKER JOHANN *16.7.1926 +23.12.1944, BECKER PAUL *20.3.1910 +10.4.1945, BEHRENS HEINZ *5.9.1924 +17.2.1945, BÖSCHE ARTHUR *7.2.1902 +4.1945, BREUHS EMIL *1.3.1924 +17.12.1944, BRODKA RICHARD *11.3.1907 +8.4.1945, BUCHNER LEOPOLD *24.7.1908 +4.2.1945, CINAK IMRICH *22.12.1922, DONGES HEINRICH *17.3.1923 +12.2.1945, DÜNHOFF KARL *26.11.1907 +9.4.1945, ENDRES LORENZ *1.11.1917 +7.2.1945, ENDRES XAVER *5.3.1912 +3.2.1945, FINSTER HORST *1.6.1908 +22.3.1945, FISCHER MARTIN *27.7.1924 +10.1.1945, FÖHLINGER FRANZ *9.7.1908 +2.4.1945, GLUCH HERMANN *20.7.1915 +8.2.1945, GRÄF JOSEF *5.8.1914 +7.2.1945, GLUCH HERMANN *20.7.1915 +8.2.1945, GRÄF JOSEF *5.8.1914 +7.2.1945, GRAZ FRANZ *22.1.1912 +20.1.1945, HAFNER RUDOLF *14.9.1920 +14.1.1945, HAGER PAUL *19.12.1903 +31.12.1944, HAMMER GEORG *26.9.1923 +16.12.1944, HEINKE RUDOLF *17.2.1909 +21.1.1945, HERBER OTTO *14.1.1925 +15.1.1945, HICKERSPERGER OTTO *19.12.1897 +9.4.1945, HINGST MAX *4.5.1922 +4.9.1944, HÖCK MICHAEL *26.2.1918 +20.1.1945, HOFER FRANZ *6.9.1912 +23.12.1944, HOLL ERWIN *3.10.1910 +3.2.1945, HOLLANDS JOHANNES *29.3.1920 +14.1.1945, INGMANN ANTON *22.9.1906 +16.1.1945, JAHNY FRANZ *17.7.1915 +12.2.1945, JANZIK PAUL *9.6.1917 +10.2.1945, JARY WERNER *4.12.1926 +14.1.1945, JERELA ALFRED *28.8.1892 +9.4.1945, KALKOWSKI CHRISTOPH *2.2.1916 +1.1.1945, KASPAR OTTO *2.2.1912 +25.2.1945, KASPER JOSEF *21.3.1923 +2.1.1945, KEINKOBER KARL, KELLER GOTTFRIED *16.3.1924 +10.4.1945, KIEFER KARL *5.1.1905 +4.9.1944, KIHLA JAN *16.1.1923 +12.4.1945, KIRSCHNER MAX *19.5.1909 +8.4.1945, KLEMENTIS FRITZ *25.1.1927 +17.1.1945, KLIMKE KURT *2.10.1906 +8.4.1945, KLOCKE WALTER *7.12.1920 +25.12.1944, KOCHANEK LOTHAR *3.4.1923 +25.12.1944, KÖNIG RUDOLF *13.7.1926 +17.1.1945, KOOPMANN HERMANN *24.8.1913 +15.1.1945, KOUDELKA RUDOLF *8.3.1907 +14.1.1945, KRAPPINGER EDUARD *22.4.1903 +0.12.1944, KRELL WERNER *15.6.1917 +27.2.19454, KRUPICKA WALTER *13.12.1922 +12.2.1945, KÜHN KURT *9.10.1916 +23.12.1944, KUPRATH FRITZ *1923 +17.4.1945, LEIN KARL *7.10.1921 +26.3.1945, LIEBERTZ MELCHIOR *15.10.1918 +19.1.1945, LINHART ALOIS *31.5.1909 +21.2.1945, MÄHLER FRIEDRICH *30.6.1919 +2.2.1945, MALDAWAN RUDOLF *15.7.1927 +9.4.1945, MARTUS MEINRAD *8.2.1925 +6.1.1945, MARX HERBERT *2.4.1921 +4.9.1944

MATTHES ERICH *23.6.1911 +22.2.1945, METZ SIMON *13.12.1922 +27.12.1944, MÜLLER ALFRED *15.10.1908 +31.12.1944, NÄTHER ARNO *1.5.1926 +12.1.1945, NEGWER ALFONS *22.6.1910 +27.12.1944, NIESS RENATUS *23.11.1924 +17.12.1944, NUSSBAUMER JOSEF *4.3.1907 +20.1.1945, NYILAS BELA *12.2.1922 +9.4.1945, OTTEN CHRISTIAN *29.11.1901 +23.3.1945, PÄßLER MAX *21.3.1911 +8.3.1945, PIMESHOPER RUPERT *19.9.1910 +18.1.1945, PLETZER STEFAN *29.6.1908 +1.1.1945, PRANDSTÄTTER LEOPOLD *26.7.1915 +23.3.1945, PRAZAK FRANZ *11.8.1890 +12.4.1945, PREXL HEINRICH *1.4.1924 +5.2.1945, PRZIBILLA ALBERT *21.5.1914 +4.1945, RAKOSCHA FRANZ *22.3.1924 +17.12.1944, REICHMANN FRANZ *6.9.1908 +15.1.1945, REINHOBER KARL, RIEDER HEINRICH *13.2.1915 +24.12.1944, RITTER GEORG *15.5.1906 +2.2.1945, ROLIWA HANS *9.9.1927 +16.1.1945, ROMMEL EDWIN *20.5.1923 +27.12.1944, SCHAARSCHMIDT HERBERT *2.8.1921 +30.12.1944, SCHENT WILHELM *7.9.1904 +4.2.1945, SCHLENKER MARTIN *5.2.1922 +2.1.1945, SCHNEIDER THEO *3.6.1925 +6.2.1945, SCHRECK ALFRED *21.3.1914 +1.1.1945, SCHRÖDER RUDOLF *4.6.1921 +1.5.1944, SCHULLER JOHANN *5.9.1919 +16.9.1943, SCHWABE WILLI *25.6.1907 +23.3.1945, SCHWAIGER JOHANN *7.9.1926 +11.4.1945, SCHWANK WERNER *11.2.1927 +16.1.1945, SCHWARTZ ANDREAS *15.8.1924 +27.12.1944, SCHWARTZ KARL *1.1.1917 +14.1.1945, SOBOTTKA MAX *10.9.1912 +6.2.1945, STAB MORITZ *8.12.1913 +28.12.1944, STANKOVIANSKY FRANDISEK *29.5.1922 +11.4.1945, STEINBIß HARRY *12.3.1920 +25.4.1945, TANZER FRIEDRICH *24.3.1907 +9.4.1945, THIEME MAX *28.4.1902 +12.2.1945, THOMAS JOHANNES *12.7.1923 +8.4.1945, TROJACEK LEOPOLD *14.11.1919 +2.4.1945, WADER AUGUST *7.7.1923 +16.1.1945, WAGNER OTTO *15.7.1924 +10.4.1945, WALTHER ALFRED *23.5.1914 +24.12.1944, WANDELT WERNER *20.12.1918 +11.4.1945, WEHLER KURT *26.9.1916 +18.1.1945, WEIDMANN JAKOB *28.5.1918 +23.12.1944, WEINREICH BRUNO *7.9.1906 +25.2.1945, WESCHE KURT *2.3.1926 +10.4.1945, WIEDEMANN GEORG *28.11.1921 +4.1945, WEMMER FRIEDRICH *3.1.1923 +18.3.1945, WIRSING FRIEDRICH *22.3.1913 +14.4.1945, WORMS JAKOB +14.4.1945, WÜST KARL *15.10.1905 +31.12.1944, ZÄDOW FRIEDRICH *2.10.1912 +4.1.1945, ZITTLAU EGON *25.12.1926 +5.2.1945

NACHTRAG DODATOK
BERNABE EDUARD *20.1.1914 +26.11.1944, DÖRR HERMANN *14.5.1912 +1.4.1945, GROHMÜLLER HEINZ *9.6.1911 +26.11.1944, KUFNER ALBERT *4.2.1925 +23.12.1944, MEYER ERICH *2.11.1925 +31.12.1944, PAUL WILHELM *23.5.1918 +31.12.1944
Poznámka:

Oddíl 2 – (block 2) se 2 deskami, 95 pomníků se 760 oběťmi.

Jednotlivé hroby zatím nepřepsány.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hroby vojáků Německé armády - oddíl 4

  • + o skupině VPM (SK, Važec, Německý vojenský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 07.04.2014
Umístění: Važec
Nápis:
UNTER DEN UNBEKANNTEN TOTEN
DIESES GRABFELDES RUHEN
NA TOMTO HROBOVOM POLI MEDZI
NEZNÁMYMI MŔTVYMI ODPOČÍVAJÚ

ACKERMANN GERHARD *3.2.1926 +3.1945, ADAM FRIEDRICH *17.1.1906 +28.2.1945, ALEKANDERECK ALEXANDER *8.2.1909 +19.3.1945, ARNSWALD ERICH *2.12.1912 +15.1.1945, ARTELT HEINZ *29.6.1922 +5.10.1944, AUER KARL *1.3.1909 +14.1.1945, BACHNICK GERHARD *2.3.1924 +6.3.1945, BACIK VINCENE *6.1.1922 +20.9.1944, BACKASCH PAUL *11.5.1910 +2.2.1945, BACO LAJOS +12.12.1944, BALOGH FRANZ *21.2.1910 +6.4.1945, BARBALIS LADISLAV +6.4.1945, BARNER HERMANN *4.9.1909 +14.1.1945, BARTOCHA APOLINARIS *23.7.1903 +24.10.1944, BASLER KURT *27.1.1921 +14.1.1945, BASTIAN GOTTFRIED *20.12.1900 +18.2.1945, BATKO ANTOL +11.11.1944, BATOM JOSEF +10.4.1945, BAUMANN BRUNO *1.10.1905 +1945, BECKER MICHAEL *23.4.1924 +15.4.1945, BECKER NORBERT *6.4.1914 +6.4.1945, BEHRENS ROLF *29.6.1926 +25.9.1944, BENDER PAUL *27.8.1917 +4.4.1945, BENEDIKT FRITZ *30.8.1926 +19.1.1945, BERENDS JOHANN *24.4.1902 +1945, BERNARD HERMANN *26.8.1897 +25.10.1944, BERTRAM HUBERT *17.3.1908 +26.12.1944, BIELEFELD HELMUT *14.8.2008 +1.1945, BIRKOFER OSKAR *12.2.1923 +27.3.1945, BISMANNS ARTUR *16.4.1912 +20.1.1945, BLÄTTERMANN ERICH *15.3.1923 +14.1.1945, BLEISTEINER KARL *4.9.1903 +27.10.1944, BORTS BLESENKEMPER WILHELM *25.5.1911 +6.1.1945, BOHN OSKCHERT AR *24.2.1926 +3.10.1944, BOHNSACK HORST *15.7.1905 +19.3.1945, BOIS HERMANN *17.7.1909 +7.1.1945, BOLDOG LASZLO +20.12.1944, BOHM HEINRICH *13.11.1914 +16.3.1945, BORCHERT ERWIN *22.11.1926 +3.10.1944, BOROWSKI ALBERT *25.9.1916 +16.1.1945, BORRACK HERMANN *4.2.1908 +21.3.1945, BORTS ERICH, BRADL JOSEF *15.2.1925 +21.2.1945, BRANDES RUDOLF *31.10.1921 +26.3.1945, BRAUN THEODOR *8.11.1910 +12.1.1945,BRISCHKE ERMUND *4.9.1911 +13.2.1945, BRIX MARTIN *28.3.1906 +13.1.1945, BROCKMANN HEINRICH *28.5.2010 +17.4.1945, BROCKMANN HELMUT *17.2.1919, +17.2.1944, BRÜCKNER HILDEBERT *7.2.1911 +23.12.1944, BRÜSSOW HERBERT *22.4.1921 +19.1.1945, BSCHEIDEN RUPERT *18.7.1926 +3.10.1944, BURES FRANZ *7.3.1888 +18.9.1944, CSIRAKI NIKOLAUS *30.8.1927 +11.1.1945, CZASCH JOHANN *7.6.1910 +5.9.1944, DÄMMRICH GERHARD *21.2.1926 +29.1.1945, DAMRAU RUDOLF *20.10.1908 +9.2.1945, DEBUS WALTER *7.5.1921 +23.10.1944, DELISSEN MATHIAS *8.11.1909 +17.2.1945, DIEL HEINZ *6.1.1923 +23.11.1944, DIETZ ALFONS *9.10.1926 +7.12.1944, DILLENBURG PETER *8.3.1908 +6.1.1945, DOLINSKI JOSEF *23.8.1895 +1.11.1944, DRABBEN MATTHIAS *2.8.1926 +10.10.1944, DREXLER JOSEF *20.3.1907 +3.10.1944, ECKLE HEINRICH *14.8.1926 +7.12.1944, EDERARPAD PAL +15.1.1945, EIKENBUSCH JOHANNES *1.10 1923 +6.3.1945, ENGEL LEOPOLD *30.9.1925 +13.1.1945, FAENZA BERORDE *1.3.1914 +4.1945, FALKE KURT *1.4.1926 +11.10.1944, FELDT BRUNO *17.9.1911 +19.4.1945, FERTEL ALOIS *16.11.1922 +31.3.1945, FILIPS MARTIN *6.1.1924 +21.9.1944, FISCHER EWALD *9.4.1926 +14.1.1945, FITZEK ERICH *28.10.1924 +2.2.1945, FORY ALFRED *1.4.1926 +21.9.1944

FRANK EMIL *20.11.1915 +1.1.1945, FRANK WILHELM *7.6.1917 +17.1.1945, FREY WILHELM *15.10.1911 +2.1.1945, FRIEDL JOHANN *20.3.1897 +27.4.1945, FRITSCH RUDOLF *12.4.1925 +1.3.1945, FUCHS JOHANN *30.6.1926 +5.10.1944, FÜRTER ANTON *20.12.1918 +3.4.1945, GAETH WALTER *28.9.1919 +25.1.1945, GALONSKA JOHANN *26.6.1918 +6.1.1945, GANZMANN HANS *14.6.1920 +12.3.1945, GELNAR OTTO *18.5.1916 +1945, GIERSCH JOHANN *30.10.1926 +4.10.1944, GILLAR GÜNTER *22.11.1926 +1.2.1945, GLIEBER HERMANN *3.8.1908 +17.1.1945, GÖTZ FRIEDRICH *7.6.1908 +11.1.1945, GOLDITZ WILLI *7.12.1890 +25.10.1944, GRABKE HANS *6.12.1926 +11.10.1944, GÜTLING FRANZ *3.5.1911 +6.3.1945, GUHR ERICH *15.2.1907 +1945, GUROLL ARTHUR *7.7.1908 +17.1.1945, HABE KARL *3.8.1918 +4.10.1944, HACKL ERWIN *18.8.1924 +15.1.1945, HÄMMERLE FRANZ *12.3.1913 +17.12.1944, HÄRTL HERMANN *8.8.1922 +26.9.1944, HAIN ERICH *14.3.1900 +22.1.1945, HANEK HORST *14.7.1927 +1945, HANTKE FRIEDRICH *16.11.1908 +23.12.1944, HARNAU MAX *1.6.1913 +1.10.1944, HARTIG ERNST *23.4.1926 +6.3.1945, HASSE KURT *2.12.1921 +22.12.1944, HECHBERGER FRANZ *3.2.1926 +6.1.1945, HEHL ARTHUR *6.2.1912 +31.1.1945, HEIDER ADOLF *14.4.1906 +3.1.1945, HEINEN WILHELM *29.1.1914 +12.1.1945, HEINIG ALFRED *30.9.1919 +16.10.1944, HEIROTH ROLF *23.9.1919 +11.2.1945, HEISS FRITZ *21.7.1912 +23.12.1944, HELGIU NIHAI +5.1945, HELLDOBLER RUDOLF *15.2.1925 +22.4.1945, HELLEMANN ALBERT *16.6.1926 +22.1.1945, HENTSCHEL OSKAR *9.4.1921 +14.1.1945, HERBERT ERNST *8.1.1897 +6.3.1945, HERTEL +15.4.1945, HERTLE GOTTLIEB *6.3.1925 +7.1.1945, HERTLEIN KARL *17.9.1926 +10.10.1944, HESSERT LEO +20.1.1945, HICKE LASZLO +2.1.1945, HILGENFELD KURT *10.12.1901 +5.4.1945, HILLER OTHMAR *6.7.1921 +21.10.1944, HIRSCHAU ERICH *11.2.1923 +6.1.1945, HOXTER BERNHARD *16.9.1925 +5.1945, HOFMANN FRIEDRICH, HOHENSTEIN KARL *13.11.1902 +14.1.1945, HOLLÄNDER KURT *22.10.1913 +24.12.1944, HOLST WILHELM *25.7.1925 +3.10.1944, HOLZ HEINRICH *20.10.1903 +18.2.1945, HOLZBAUER JOSEF *19.3.1911 +10.10.1944, HOMOLA FRANZ *26.4.1914 +5.4.1945, HORATH FRANZ *20.12.1904 +16.3.1945, HÜFNER WILHELM *6.11.1910 +20.9.1944, HÜGELMAIER ERNST *4.10.1924 +7.3.1945, HÜNINGHAKE JOSEF *2.2.1926 +24.2.1945, HÜRSTER DIEBOLD *7.7.1914 +2.1.1945, IWANSKI PETER *17.9.1900 +3.10.1944, JÄHNICHEN HERBERT *3.5.1908 +13.3.1945, JAZOWY JOHANN *5.5.1910 +17.1.1945, JESENKO FRANZ *12.9.1923 +31.1.1945, JÜRS PAUL *30.1.1913 +27.3.1945, JÜTTNER ALEXANDER *4.6.1909 +14.1.1945, KACZMAREK HEINZ *25.4.1914 +22.1.1945, KAHOFER FRANZ *19.6.1926 +1945, KAISER KARL *20.11.1914 +7.1.1945, KALTSCHMIDT RUDOLF *3.4.1901 +1.9.1944, KASPAR KARL *18.1.1914 +6.1.1945, KESSLER PAUL *24.10.1918 +11.1.1945, KETTLER THEODOR *11.7.1926 +10.10.1944, KICZKA ERNST *7.1.1923 +26.9.1944, KIRSCH ALOIS *22.11.1925 +5.2.1945, KLAAS ERICH *1.3.1915 +28.4.1945, KLEIN ALOIS *22.2.1926 +14.1.1945, KLEY ERICH *20.12.1914 +2.2.1945, KLIEMANNEL KARL *15.2.1920 +14.1.1945, KNOLL KURT *7.1.1925 +8.1.1945, KOLBLE HERBERT *5.8.1920 +6.1.1945, KÖLSCH WALTER *22.10.1924 +25.12.1944, KOETSCH ERNST *7.9.1923 +23.10.1944, KOLBE WERNER *24.2.1923 +16.1.1945, KORDOS LAJOS +11.1944, KOVAC IMRICH +4.1945, KRATSCH HERBERT *22.5.1902 +28.4.1945, KRELLER NIKOLAUS *30.5.1902 +6.3.1945, KREMM PETER *12.9.1927 +15.1.1945, KRSCHKO ARNOLD *2.7.1911 +18.4.1945, KRUCHEN KORNELIUS *15.1.1910 +7.2.1945, KRUSE GÜNTER *11.2.1926 +25.2.1945, KUCHLER FRIEHOLD *10.10.1916 +3.3.1945, KÜHNE WALTER *24.5.1921 +29.1.1945

KÜSTER ERICH *7.11.1911 +14.2.1945, KUILE JOHANN *28.5.1924 +13.2.1945, KUJAU KURT *19.9.1909 +24.12.1944, KUPFER RUDOLF *22.10.1923 +5.1945, KUTTNER WALTER *28.12.1911 +25.10.1944, LADWIG WILLI *31.5.1907 +25.1.1945, LAHNER LEOPOLD *30.1.1902 +18.3.1945, LAMPE ALFRED *20.5.1903 +10.11.1944, LAWRENZ KURT *5.5.1913 +4.1945, LEBISCH FRIEDRICH *26.8.1911 +17.2.1945, LEHMEIER KONRAD *9.12.1910 +2.2.1945, LEHNER HEINRICH *7.7.1904 +5.4.1945, LEISKAU HERBERT *9.11.1926 +25.9.1944, LEITGEB KARL *13.11.1920 +24.12.1944, LEITNER OTTO *15.1.1926 +8.1.1945, LEMKE HEINZ *29.9.1912 +5.4.1945, LEO HERBERT *22.9.1915 +20.1.1945, LEONHARDSBERGER +15.4.1945, LEUTHOLD HUGO *30.9.1912 +21.3.1945, LILY KURT, LINDIG OTTO *5.4.1904 +1.1945, LINGEMANN FRIEDRICH *14.10.1913 +12.1.1945, LOERTS THEODOR *26.12.1907 +17.1.1945, LOHNER KARL *18.1.1898 +1.9.1944, LOTZKAT GEORG *26.8.1926 +29.1.1945, LÜDTJE ERICH *4.9.1922 +13.1.1945, LYRA FRANZ *29.1.1921 +20.9.1944, LYSANYK JOHANN *22.8.1914 +19.3.1945, MAI HANS *19.2.1922 +24.12.1944, MANGER LUDWIG *21.9.1927 +14.1.1945, MARTENS JAKOB *4.2.1917 +7.10.1944, MATUSCHEK JOST *31.8.1913 +15.3.1945, MEIER KURT *21.2.1926 +11.1.1945, MEYER OTTO *7.3.1908 +14.1.1945, MEYER WALTER *17.1.1920 +6.1.1945, MEYER WERNER *17.10.1919 +25.1.1945, MICHEL RUDOLF *7.5.1909 +9.3.1945, MIKLO ALBERT-MAX *16.4.1926 +29.9.1944, MITTERMEIER SEBASTIAN *6.3.1906 +25.12.1944, MOSER JOHANN *2.2.1925 +17.2.1945, MÜHLE JOHANNES *22.9.1905 +17.10.1944, MÜHR PAUL *3.6.1918 +13.4.1945, MÜLLER RICHARD *9.2.1928 +2.7.1945, MÜLLER WERNER *3.4.1926 +4.10.1944, MÜNCK KARL *10.2.1920 +11.4.1945, NAGEL JOSEF *17.6.1922 +1945, NAGEL KURT *30.9.1925 +24.12.1944, NEUMAIER GEORG *6.4.1898 +1.10.1944, NEUMANN GERHARD *9.4.1925 +26.9.1944, NEUMAYER FRITZ-ULRICH *5.9.1920 +10.3.1945, NIETSCHE FREDY *12.8.1924 +1.9.1944, NOACK PAUL *3.10.1913 +18.9.1944, NOPPER KARL *17.5.1918 +3.1945, NOVOTNY PAUL *2.1.1909 +16.1.1945, NOWAK GUSTAV *31.5.1908 +29.1.1945, OPPEL JOSEF *29.2.1924 +29.12.1944, OSSET JOHANN *29.8.1922 +18.1.1945, PAAR FRANZ *1.5.1922 +26.12.1944, PAILER KARL *29.10.1901 +5.4.1945, PAPP JOSEF +APRIL 1945, PASTOORS GERHARD *24.1.1918 +18.2.1945, PATZWALD KARL *12.3.1916 +3.1.1945, PAUL ANTON, PAULICK KURT *2.2.1920 +15.7.1944, PFLAUME GERHARD *20.7.1922 +21.10.1944, PFNÜR ANDREAS *14.1.1913 +1.2.1945, PFORR HERBERT *2.5.1922 +13.3.1945, PIEL MATTHIAS *26.9.1921 +4.10.1944, PIGNET URBAN *23.5.1926 +10.10.1944, PLÜM HERMANN *13.11.1925 +16.1.1945, POITZSCH WILLY *27.10.1911 +29.1.1945, PRENDL KARL *13.3.1913 +21.3.1945, PROKAI JANOS *14.6.1920 +18.3.1945, RABER JOSEF *6.6.1920 +2.1.1945, RAUCHBAUER FRANZ *22.9.1901 +17.3.1945, RECKZIEGEL KARL *19.7.1913 +6.1.1945, REINSCHKE PAUL *6.9.1907 +2.3.1945, REITTER JOHANN *6.12.1921 +20.10.1944, REMLINGER JOSEF *10.10.1925 +21.9.1944, RENZ FRANZ *9.3.1916 +31.3.1945, RETZKE ERICH *25.4.1906 +24.3.1945, ROCHHOLZ KARL *3.5.1914 +19.4.1945, ROES HINRICH *7.6.1924 +4.10.1944, ROHLING HEINRICH *10.9.1944 +20.11.1944, ROSE HERBERT *17.10.1925 +20.9.1944, ROST LEOPOLD *3.2.1898 +7.2.1945, RUDZKI ALOIS *10.5.1905 +14.1.1945, SAUNUS ERICH *20.6.1907 +12.3.1945, SAUTER KARL *15.12.1919 +22.12.1944, SCHÄFFER FRANZ *26.1.1917 +30.10.1944, SCHAIDNAGEL FRANZ *9.12.1918 +11.2.1945, SCHARPE RICHARD *30.1.1925 +15.3.1945, SCHEFFLER KLAUS-RUPRECHT *10.6.1925 +5.10.1944

SCHINDLER HANS *2.2.1925 +23.10.1944, SCHLEICHER GUSTAV *15.3.1922 +15.1.1945, SCHMIDL JOSEF *9.2.1916 +17.2.1945, SCHMIDT ERNST *2.10.1907 +17.1.1945, SCHMIDT HERBERT *29.3.1912 +12.3.1945, SCHNABEL ROLF *20.9.1919 +19.2.1945, SCHNEIDER +3.1.1945, SCHNEIDER WILLI *10.6.1908 +24.3.1945, SCHÖNE ERICH *10.9.1913 +24.12.1944, SCHORMEIER JOSEF *5.5.1912 +24.2.1945, SCHOTE ALOIS *28.12.1926 +19.2.1945, SCHFREIBER HANS-JOACHIM *30.3.1924 +4.1.1945, SCHULZ PAUL *1.1.1905 +14.3.1945, SCHULZ WILLI *17.2.1902 +1.9.1944, SCHULZE KARL *17.12.1916 +3.2.1945, SCHUSEIL FRITZ *10.1.1900 +1.2.1945, SCHUSTER FRITZ *16.4.1926 +25.9.1944, SCHWAN KARL, SCHWARZ LUDWIG *17.11.1921 +14.1.1945, SCHWEIGER ALOIS *15.12.1920 +3.10.1944, SCHWINKENDORF JOCHEN *10.4.1926 +3.10.1944, SEELINGER WLADISLAUS *1.3.1925 +21.9.1944, SEMIAN MICHAL +2.1.1945, SIDARENKOW GENADI *31.8.1906 +10.1.1945, SIEBERT GEORG *10.7.1904 +26.10.1944, SIEGERT JOSEF *6.7.1902 +1.9.1944, SKOWMY MICHAEL *12.2.1923 +21.1.1945, SMOLNY HEINZ *1.8.1918 +7.1.1945, SOOS HANS *22.9.1908 +24.2.1945, SPERBER LEONHARD *27.12.1903 +24.4.1945, SPONHOLZ OTTO *21.9.1912 +17.1.1945, STABENOW GUSTAV *19.2.1904 +7.3.1945, STADLER PAUL *5.11.1901 +6.3.1945, STAMMEYER HEINZ *18.1.1923 +22.12.1944, STAUDT AUGUST *14.1.1917 +19.1.1945, STEINBOCK KARL *7.12.1893 +1.9.1944, STEINFURTH ERWIN *24.5.1915 +22.1.1945, STEINMETZ MICHAEL *7.3.1909 +19.2.1945, STREHLER OTTO *7.10.1903 +27.10.1944, STREICH ERNST *22.4.1907 +24.3.1945, STUBENRAUCH GEORG *12.3.1927 +24.2.1945, STUPKA FRANZ *18.10.1915 +3.9.1939, STURM FRIEDRICH *31.5.1925 +30.1.1945, SZAJTYK THEODOR *4.1.1914 +18.10.1944, TANTSCHER BRUNO *11.2.1916 +21.10.1944, TAUBHORN BERNHARD *6.6.1926 +2.1945, THALER JOSEF *22.1.1919 +5.1.1945, THOMALLA HERBERT *8.6.1925 +15.2.1945, TIEMEIR WILHELM *26.7.1906 +12.1.1945, TSCHÄPE ARTUR *7.2.1911 +12.1.1945, TSCHECH JOHANN *24.6.1925 +3.10.1944, TURCZYN WASYL *20.1.1914 +29.12.1944, ULLRICH ALFRED *29.9.1914 +19.2.1945, UMLAUFT-HÄHNE FERRI *12.2.1926 +4.2.1945, UNGER HERBERT *13.2.1914 +28.3.1945, URBAS KARL *29.6.1923 +17.2.1945, VALGHY JOSEF +15.1.1945, VELTE PHILIPP *12.12.1906 +22.12.1944, VENGEL HELMUTH, VERMEIER EMIEL *18.6.1923 +10.11.1944, VIEHL HEINRICH *10.12.1907 +21.2.1945, VINK KURT +21.4.1945, VOGELHUBER JOHANN *12.5.1906 +12.3.1945, VOIGT HORST *9.7.1923 +19.2.1945, VOLLMANN GEORG *4.11.1914 +16.1.1945, WAGNER WILHELM *29.6.1920 +3.10.1944, WALITZEK JOHANN *28.8.1910 +22.12.1944, WEISEL OSKAR *9.7.1906 +13.1.1945, WELSCH JOSEF *26.12.1919 +17.9.1944, WENZEL OTTO *21.2.1915 +21.9.1944, WERNER KURT *7.2.1922 +6.3.1945, WETZ HEINRICH *5.9.19226 +12.4.1945, WILFER FRANZ *17.6.1922 +1945, WILHELM JAKOB *16.5.1922 +15.4.1945, WIMMER JOHANN *29.12.1922 +23.12.1944, WINKLER HERMANN *18.4.1913 +6.10.1944, WINKLER WILHELM *23.3.1912 +5.1.1945, WINTER PAUL *20.4.1913 +27.2.1945, WITTE HERBERT *22.7.1914 +5.4.1945, WOHLLEBEN HEINZ *24.8.1919 +10.10.1944, WOLFRAM EMIL *29.11.1924 +28.4.1945, WOLTRANN FRANZ *13.12.1909 +7.10.1944, WOTSCHAL PHILIPP *25.8.1919 +3.10.1944, WUNSCHHEIM PAUL *9.10.1920 +11.4.1945, WURM FRANZ *6.4.1922 +22.1.1945, WUSCHK KURT *28.1.1906 +9.1.1945, ZELLER WILHELM *11.1.1902 +1.9.1944, ZIEGNER FRIEDRICH *10.11.1924 +3.10.1944, ZIMBRICH KARL *4.11.1909 +17.2.1945, ZIMMERMANN AUGUST *25.9.1899 +12.3.1945, ZIMMERMANN HELMUT *14.7.1926 +4.2.1945, ZIMMERMANN KARL *26.3.1903 +6.2.1945, ZWENG STEFAN *23.7.1920 +21.3.1945

NACHTRAG DODATOK
GIOSSI ISIDOR *5.1.1908 +13.2.1945, REICHERT JOSEF *5.1.1911 +25.3.1945, RZEPCZYK FRANZ *10.6.1923 +2.1.1945

(text na jediné náhrobní desce, která je položena na zemi)
JOSEF BODO 12.3.1920 +1.1945, JOZEF BREDA 24.3.1922 +1.1945
MIKLOSZ GEJZA 9.1.1926 +1.1945, JAN HANZL 6.6.1919 +1.1945
ERNST HORVATH 4.6.1922 +1.1945, JAN KADAR 1922 +1.1945
DR. PAL KEKERES 6.6.19114 +1.1945, LAJOS KERTESZ 2.6.1922
+1.1945 ANDREJ LACZKO 21.3.1914 +1.1945 JAN MOKOS
25.3.1920 +1.1945 PETER SZARKA 1919 +1.1945 KALMAN TOHT
1922 +1.1945, 15 UNBEKANNTE UNGARISCHE SOLDATEN

4/384 - 392
Poznámka:

Oddíl 4 – (block 4) se 4 deskami, 121 + 1 (deska na zemi) pomníků s 964 oběťmi.

Jednotlivé hroby zatím nepřepsány.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hroby vojáků Německé armády - oddíl 3

  • + o skupině VPM (SK, Važec, Německý vojenský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 07.04.2014
Umístění: Važec
Nápis:
UNTER DEN UNBEKANNTEN TOTEN
DIESES GRABFELDES RUHEN
NA TOMTO HROBOVOM POLI MEDZI
NEZNÁMYMI MŔTVYMI ODPOČÍVAJÚ

ADOLFS ERNST *27.1.1908 +13.1.1945, AGNES JOHANN *14.6.1922 +26.12.1944, AHREND OTTO *26.9.1914 +20.1.1945, ALBRECH OTTO *13.11.1911 +21.1.1945, ALTHAUS ROBERT *27.11.1919 +19.11.1944, ALTMANN HANS *12.10.1914 +28.12.1944, AMANN ERNST *2.2.1922 +17.2.1945, AMBERG HEINRICH *21.8.1908 +19.4.1945, ANDREE WILLI *8.12.1907 +21.1.1945, ARTMAIR ANTON *21.4.1925 +17.2.1945, AULBACH JOSEF *2.2.1925 +1944, BACH MEINRAD *5.3.1921 +24.2.1945, BADSTUBER RUDOLF *20.11.1926 +8.9.1944, BÄRWALD ERNST *17.1.1916 +6.1.1945, BÄUCHL JOHANN *9.6.1924 +9.2.1945, BARTA PAUL +1.1945, BASEL HANS *4.8.1924 +14.3.1945, BAST WALTER *16.6.1925 +13.3.1945, BAUCH LOTHAR *22.8.1925 +19.2.1945, BAUER KARL *18.8.1922 +12.2.1945, BAUM PAUL *21.10.1915 +3.1945, BAYERLEIN HANS *12.9.1907 +20.2.1945, BECKER HERMANN *9.9.1926 +1.1945, BECKMANN ERWIN *4.12.1920 +21.1.1945, BELITZ HERMANN *27.9.1911 +18.1.1945, BERECHET VIKTOR +12.4.1945, BERGHOLZ FRANZ *3.7.1900 +19.1.1945, BERGMANN KURT *25.9.1924 +26.4.1945, BERLIN KARL *31.3.1915 +21.12.1944, BERNHARD JOHANN *10.3.1923 +25.2.1945, BESCHORNER EDUARD *23.11.1907 +28.8.1944, BICKEL WILLI *27.2.1923 +18.2.1945, BIELMEIER OTTO *23.9.1927 +18.4.1945, BIEMANN WALTER *16.9.1914 +27.12.1944, BIERMANN FRANZ *10.3.1926 +20.1.1945, BIEROTO ARIGEN, BIESAG FRANT.,BINDER HEINZ *19.8.1926 +8.4.1945, BIRGFELLNER JOHANN *4.10.1924 +17.2.1945, BIRKNER KURT *22.6.1927 +20.1.1945, BITZINGER ALOIS *28.12.1922 +16.2.1945, BLAUROCK HEINZ *23.8.1920 +26.12.1944, BLÖSER PAUL *21.6.1920 +19.1.1945, BLOSS WILHELM *17.5.1927 +16.2.1945, BOCHMANN HORST *3.8.1919 +27.12.1944, BOCK HEINZ *6.8.1923 +31.8.1944, BODOR ERNST, BOECKER KORD *8.9.1918 +27.12.1944, BÖHLER HUBERT *10.12.1924 +20.4.1945, BÖHM HUGO *1.10.1907 +6.1.1945, BÖHME HERBERT *26.4.1923 +14.3.1945, BÖHNER HEINZ *30.12.1926 +22.12.1944, BÖHNICKE WERNER *3.12.1915 +26.12.1944, BÖMELBURG SIEGFRIED *29.9.1915 +3.3.1945, BOJKOP STEFAN *22.7.1924 +21.10.1944, BOKOR JOSEF, BORNGIESSER EWALD +25.3.1945, BRÄMSWIG HEINRICH *30.5.1921 +27.3.1944, BREITENSTEIN +27.3.1945, BREY FRIEDRICH *31.7.1922 +26.3.1945, BRUDER KURT *23.3.1911 +16.1.1945, BRÜGGEMANN WILLI *13.2.1914 +22.12.1944, BUGOCA ADAM, BÜRGER ERNST *9.4.1904 +8.1.1945, BUNKE HEINZ *2.3.1924 +31.3.1944, BUSI STEFAN, BYACSO ALEX, CHMANS WALTER, CHRISTOFORI GIOB *11.11.1912 +25.12.1944, CLASSOW GERD *13.8.1924 +21.3.1945, CLAUSEN WILHELM *4.5.1926 +1.1.1945, CLEMENS FELIX *3.2.1907 +27.12.1944, CONRAD ERICH *23.2.1927 +24.2.1945, CROSZ +1.1945, CSONKA JULIUS, DAHM ROLF *21.8.1925 +20.12.1944, DANNER JOHANN *17.11.1908 +11.2.1945, DEGENHARDT GERHARD *13.10.1922 +2.2.1945

DELI WILHELM *12.8.1918 +29.11.1944, DEPNER WALTER *21.10.1924 +15.3.1945, DETERING GÜNTHER *28.6.1924 +21.2.1945, DICK JOHANN *21.3.1907 +21.10.1944, DIEBOLD ALBERT *21.8.1926 +12.4.1945, DIECKMANN RUDOLF *23.10.1919 +4.9.1944, DIERKS HERBERT *6.5.1920 +30.11.1944, DINTER CHRISTOPH *20.12.1927 +17.2.1945, DITTMANN BENNO *25.11.1925 +27.1.1945, DÖNITZ WOLFGANG *19.9.1925 +1.1.1945, DÖRR ALFRED *18.10.1927 +17.2.1945, DONDERER VON PAULA FRANZ *12.7.1910 +20.2.1945, DROSSDEL FELIX *4.8.1920 +19.1.1945, DÜRR GEORG *2.2.1920 +17.2.1945, DÜRR JOSEF *13.10.1920 +19.2.1945, DUNKER HANS *23.4.1924 +31.3.1944, EBEL GÜNTER *15.4.1925 +6.1.1945, ECKERT HEINZ *24.10.1924 +25.3.1945, ECKHOLT HERMANN *21.8.1906 +27.12.1944, EDELBÜTTEL HARRI *1.6.1926 +27.12.1944, EDER GEORG *22.8.1924 +8.4.1945, VAN EHS JOHANNES *30.12.1923 +25.12.1944, EICHNER ANDREAS *27.1.1901 +9.3.1945, ENDRES ANDREAS *29.12.1925 +30.1.1945, ENNEN EILERT *6.9.1921 +22.4.1945, EVEL KARL *23.3.1913 +24.3.1945, EVERTS OTTO *5.8.1911 +27.12.1944, FAHRER HERMANN *7.1.1924 +7.4.1945, FAßBENDER PETER *17.4.1926 +6.1.1945, FAUST FRANZ *23.3.1922 +21.10.1944, FIOLA RUDOLF *25.11.1916 +3.1945, FISCHER ALFRED *26.3.1908 +2.2.1945, FISCHER ANTON *22.10.1926 +6.9.1944, FISCHER GUSTAV *15.12.1909 +14.3.1945, FISCHER WILHELM *7.4.1910 +27.12.1944, FLÜGGE EGON *19.11.1926 +1.1.1945, FOERSTER WILHELM *4.3.1926 +12.4.1945, FORSTINGER JOSEF *29.4.1911 +9.2.1945, FRANK JOSEF *16.9.1924 +23.1.1945, FREUDENSTEIN FRITZ *3.9.1927 +19.2.1945, FREUND WALTER *1915 +19.2.1945, FRITZ GEORG *24.4.1926 +21.10.1944, FROMMELT ARNO *8.2.1908 +27.3.1945, FRUBMIL JOSEF, FRUHWIRT JOHANN *30.8.1919 +24.2.1945, FRÜHWIRTH JOSEF *14.9.1920 +12.9.1944, GANSER ADOLF *29.5.1920 +24.3.1945, GASSERT PAUL *10.2.1921 +15.3.1945, GELDENER JOHANN *21.12.1908 +13.3.1945, GELHANZ WALTER +1945, GEORG HEINZ *30.6.1921 +18.4.1944, GERLE MICHAEL *21.8.1908 +13.1.1945, GERNANDT RUDOLF *22.9.1923 +17.2.1945, GIESLER ALBERT *21.10.1907 +27.12.1944, GNANN EUGEN *12.11.1921 +20.2.1945, GNIDA JOHANN *15.5.1907 +27.12.1944, DR. GOEDEL HANS-JOACHIM *1.1.1912 +27.12.1944, GÖNDÖR ANDREAS *2.4.1918 +3.1.1945, GÖRNER WALTER *4.10.1926 +24.1.1945, GOLL HELMUT *14.12.1925 +25.2.1945, GRAFL KARL *7.7.1920 +12.2.1945, GRIESRACH JOSEF *5.5.1909 +19.2.1945, GRÖBER KARL *5.2.1920 +13.2.1945, GROM ERWIN *23.6.1921 +14.2.1945, GROTH WILLI *30.1.1922 +19.2.1945, GRUNER ALOIS *10.8.1925 +17.1.1945, GRUBER ROMAN *22.9.1919 +25.10.1944, GRÜNE WILHELM *3.7.1921 +18.4.1944, GRÜNEWALD RUDOLF *13.7.1917 +30.12.1944, GÜLDEMEISTER WILLI *23.9.1910 +16.1.1945, GÜLDEN WILHELM *14.2.1922 +1.1.1945, GUNSELMANN FRIEDRICH *12.11.1924 +17.2.1945, GUNST JOSEF *25.11.1924 +21.10.1944, GUTWILLINGER HEINRICH *23.6.1909 +19.2.1945, HÄFNER HERMANN *7.9.1927 +13.4.1945, HÄRLE FRANZ *10.8.1925 +14.3.1945, HAHN ANTON *7.5.1911 +20.10.1944, HAIDUCK KARL *14.5.1926 +15.9.1944, HALLBAUER HORST *13.12.1920 +28.3.1945, HANDRIK BENNO *31.10.1924 +17.2.1945, HANSSS KURT *25.12.1922 +25.12.1944, HARTL JOHANN *4.4.1917 +25.12.1944, HARTNAGEL HANS *16.10.1920 +17.2.1945, HAUERWAAS JOSEF *16.8.1915 +8.3.1945, HAUFF FRITZ *17.7.1915 +12.1.1945, HAUSCHILD ANTON *14.11.1914 +27.12.1944, HEBERLE KARL *23.3.1906 +16.2.1945, HEIDENPETER HERBERT *12.4.1926 +7.3.1945, HEINTZ JAKOB +26.3.1945, HELLER WILHELM *1.1.1914 +24.3.1945

HENSE ERHARD *27.12.1916 +24.2.1945, HENSE KONRAD *23.11.1916 +22.12.1944, HENZE MICH., HEPPE HERMANN *2.7.1906 +19.4.1945, HERMANNS GEORG *8.11.1922 +20.2.1945, HETTICH OTTO *22.6.1911 +12.1.1945, HIERL ALFONS *7.7.1915 +3.2.1945, HIESEL ERWIN *8.3.1918 +27.12.1944, HILLE KURT *11.1.1912 +24.12.1944, HINRICHS ARNOLD *31.5.1922 +19.2.1945, HINTEREGGER JOSEF *18.9.1926 +22.1.1945, HINTERSTEINER RUPERT *7.9.1924 +17.2.1945, HIPPE WILLI *27.10.1913 +27.12.1944, HOCH PETER *14.1.1919 +17.2.1945, HÖLZL ALOIS *27.3.1926 +13.9.1944, HÖPFL XAVER *17.7.1924 +20.2.1945, HOFER JOHANN *5.12.1912 +6.3.1945, HOFFMANN BERNHARD *25.2.1905 +25.2.1945, HOFFMANN KARL *3.11.1921 +27.12.1944, HOHNER JOHANN *5.3.1903 +21.1.1945, HOLLOWITZ ANDREAS *15.9.1923 +21.10.1944, HORN OTTO *26.10.1903 +30.4.1945, HORN REINHARD *1.5.1923 +28.3.1945, HOSSNER EEGON *21.9.1917 +26.3.1945, HRUBY ERNST *17.12.1926 +9.9.1944, HUFSCHMIDT WERNER *31.3.1915 +23.12.1944, HUNDSHAMMER MICHAEL *28.7.1914 +16.1.1945, HUSIS GONRODI, IGL LUDWIG *24.12.1913 +18.4.1945, ILREMMARIN KARL, INSELSBERGER GEORG *4.5.1921 +1.1945, ISSENMANN RAYMUND *31.3.19926 +6.1.1945, IWERTOWSKI VIKTOR *15.3.1915 +1.1945, JÄNICKE RICHARD *25.4.1906 +20.2.1945, JAGEMANN KARL *27.4.1917 +7.4.1945, JAGER KARL *1927 +14.4.1945, JANOSFI ALEX, JECKS +7.10.1944, JELONEK ERWIN *23.12.1924 +26.2.1945, JESKE GERHARD *31.8.1926 +7.10.1944, JOBBAGY KOLOMANN, JUTKOWIAK MAX *13.11.1914 +13.1.1945, KADEN HORST *30.5.1926 +22.12.1944, KAISER HANS *12.6.1925 +26.2.1945, KAISER JOSEF *22.11.1921 +20.1.1945, KANDELLA KURT *1.8.1910 +1945, KAPELLER LEOPOLD *23.4.1914 +17.2.1945, KAPPUS ERWIN *24.10.1927 +13.2.1945, KARNER KILIAN *28.6.1926 +17.1.1945, KATZ KARL *28.5.1924 +19.2.1945, KAUFELS KURT *11.9.1916 +21.12.1944, KAYSER MATTHIAS *25.1.1907 +16.2.1945, KELLY LUDWIG *26.2.1922 +22.12.1944, KERN ALBERT *11.1.1909 +19.1.1945, KIEFER ERNST *15.1.1919 +23.2.1945, KIRCHNER ALFRED *17.1.1920 +27.12.1944, KIRCHNER JOHANN *8.10.1912, KIRSCH HEINRICH, KIRSCHHOFFER STEPHAN *24.12.1919 +7.4.1945, KLÄS PETER *24.10.1912 +17.2.1945, KLEIN JOSEF, KLEIN RUDOLF *10.4.1915 +22.1.1945, KLINDER ERWIN *18.6.1924 +21.2.1945, KLINKIGT JOHANNES *17.11.1917 +27.12.1944, KLOSE HARTMUT *27.4.1925 +25.2.1945, KLOTZ SIGMUND *10.7.1907 +9.2.1945, KLÜPPEL ERNST *14.5.1910 +15.4.1945, KNIEHL RUDOLF *23.8.1925 +24.1.1945, KNIELING HERMANN *5.11.1926 +4.1945, KNOLL ERICH +28.3.1945, KOBILKE WALTER *13.6.1924 +17.2.1945, KOCA JOSEF *30.7.1925 +13.2.1945, KÖPSEL ULRICH *16.9.1927 +21.2.1945, KOLB KARL *10.6.1919, KOLER KLAUS *13.10.1918 +19.3.1945, KRAUS ANTON *26.11.1927 +18.4.1945, KRAUS FRANZ *29.5.1926 +19.1.1945, KRAUSE ERWIN *21.3.1917 +27.3.1945, KREIKEMEIER LUDWIG *30.11.1910 +11.2.1945, KREISSIG HEINZ *18.12.1926 +27.12.1944, KROHN ROBERT *12.2.1906 +16.3.1945, KROPLEWSKI STANISLAUS *12.11.1926 +18.1.1945, KRÜGER GERHARD *8.3.1923 +21.2.1945, KRÜGER HELMUT *17.6.1926 +23.3.1945, KRUG KARL-HEINZ *28.2.1926 +1945, KRUPP THEODOR *8.4.1920 +15.3.1945, KÜHNERT FRITZ *17.10.1923 +19.2.1945, KUHR ERICH *8.9.1917 +21.10.1944, KUNST JOSEF *21.1.1924 +21.10.1944, KURTH EBERHARD *23.8.1926 +20.1.1945, KURZMANN KARL *25.1.1901 +6.4.1945, KUTNELO OTTO *24.9.1914 +19.1.1945, KUTSCHKA ALOIS *8.10.1919 +1944, KUZMICH JAKOB *24.7.1925 +20.12.1944

LACHNER JOHANN *27.11.1910 +9.4.1945, LAHNER FRANZ *6.4.1908 +20.12.1944, LAMPRECHT FRANZ *25.1.1924 +10.2.1945, LANG HEINRICH *10.5.1923 +10.3.1945, LANGE ARNO *24.7.1887 +20.12.1944, LASCHITZ HANS *14.5.1922 +16.11.1944, LAUBE ALFRED *14.10.1925 +21.1.1945, LAUE KURT *29.9.1911 +16.2.1945, LECKE FRANZ *3.10.1920 +15.12.1944, LEIKO FRANZ *22.8.1927 +21.10.1944, LEIMBACH HANS *17.3.1904 +20.12.1944, LEISTNER HORST *6.3.1926 +16.12.1944, LEITER ALOIS *21.3.1925 +18.4.1945, LEMBERGER FRANZ *5.11.1911 +24.2.1945, LETHE WILLI *22.3.1907 +4.1945, LEUFGEN HUBERT *3.9.1909 +4.1945, LIEMANN WILLI *15.12.1912 +28.2.1945, LINDEMANN KURT *6.12.1919 +26.12.1944, LINDER THEODOR *10.6.1921 +19.2.1945, LÖSEKRUG HEIN *7.8.1921 +17.2.1945, LÜBKER JÜRGEN *24.9.1910 +24.4.1945, LÜDER ALFRED *30.10.1914 +22.12.1944, LUSTIG RUDOLF *20.3.1925 +4.1945, LUTZ EUGEN *25.2.1927 +21.2.1945, MADER RICHARD *28.11.1906 +16.1.1945, MAGDALENIC JOSEF, MAIERHOFER ANTON *2.10.1914 +8.2.1945, MANDLA JOSEF *17.9.1923 +3.1945, MANSFELD ERICH *4.4.1914 +23.12.1944, MARCINIAK JOHANN *20.8.1925 +1.1.1945, MAREK OTTOKAR *20.1.1893 +20.12.1944, MARSAU HEINRICH *15.12.1924 +18.12.1944, MASSALSKY RUDOLF *11.9.1921 +18.12.1944, MAUL WILLIBALD *8.7.1907 +26.2.1945, MAYER WALTER *18.10.1927 +25.3.1945, MAYR ALFONS *5.4.1918 +17.2.1945, MEIER BENEDIKT *14.5.1923 +14.3.1945, MENDE SIEGFRIED *26.10.1920 +21.12.1944, MENSCH OSKAR *14.8.1912 +18.12.1944, MERTH JAN, METT ADOLF *22.8.1912 +1.11.1944, METZGER GOTTFRIED *22.3.1924 +15.3.1945, MEYER ERICH 5.6.1920 +1.12.1944, MICKE AUGUST *21.5.1907 +24.2.1945, MIHLE KARL *16.12.1910 +3.1945, MILEWSKI OTTO *25.8.1909 +19.2.1945, MÖRTL GEORG *7.4.1910 +20.12.1944, MOLT HANS *18.6.1921 +25.10.1944, MONHEIM JOSEF *29.1.1919 +7.1.1945, MONZER ERNST *20.10.1922 +17.2.1945, MOYER RICHARD, MÜLLER FRIEDRICH *30.12.1903 +20.12.1944, MÜLLER HELMUT, MÜLLER JOSEF *11.10.1913 +21.3.1945, MÜLLER LOTHAR *4.2.1924 +19.2.1945, MÜLLER PAUL *18.1.1915 +27.12.1944, MÜLLER REINHOLD *5.5.1914 +27.12.1944, MÜLLER RUDOLF *5.5.1916 +18.1.1945, MÜLLER WERNER *9.10.1927 +21.2.1945, MÜLLER WILLI *21.3.1914 +21.1.1945, MÜNCH KURT *6.11.1892 +20.12.1944, MYKOLA HUCKA *13.6.1921 +15.11.1944, NAGEL RUDOLF *7.7.1911 +25.3.1945, NAUMANN WALTER *21.9.1915 +22.12.1944, NEIDHART AUGUST *1.8.1917 +6.1.1945, NEUHEIßG STEFAN *22.5.1912 +5.3.1945, NEUMAYER JOHANN *11.1.1919 +16.2.1945, NIKOLACOVIC KAROL, NOBIS RUDOLF *6.12.1922 +31.8.1944, NOPORA ALFRED *31.7.1901 +8.3.1945, OBERSTEINER PETER *26.5.1925 +4.1945, OCHOTTA JOSEF *13.9.1909 +7.1.1945, OETTEL FRITZ *31.3.1916 +17.2.1945, OGROTZKI JOSEF *2.1.1902 +3.11.1944, OHMAYER JOSEF *12.11.1912 +25.1.1945, OLLINGER MATHIAS *26.1.1906 +21.10.1944, OTULAKOWSKI BRUNO *8.7.1926 +17.1.1945, OVERESCH ARNOLD *20.3.1923 +20.2.1945, PAEDNIKOWSKI ANT. *1926 +27.4.1945, PANDEL WILHELM *5.1.1923 +18.4.1945, PAPE HEINRICH *2.8.1914 +27.3.1945, PATELSCHICK KARL-HEINZ *29.12.1927 +12.1.1945, PECH PAUL *12.8.1925 +13.4.1945, PECHAU KARL *22.4.1917 +22.12.1944, PETUS JAN, PEWE VINZENZ *22.1.1923 +6.1.1945, PFEIFFER SIEGFRIED *20.5.1916 +22.3.1945, PFLÜGL FRANZ *8.11.1915 +20.1.1945, PFNÜR JOHANN V19.9.1920 +19.2.1945, PFROGNER JOSEF *25.10.1920 +21.12.1944, PICKHART JARO *23.6.1924 +17.2.1945, PILZ WILHELM *22.4.1906 +5.9.1944

PLOCH HELMUT *25.3.1907 +20.3.1945, POHIER SIEGFRIED *20.1.1922, POHL WALTER *30.6.1923 +5.9.1944, POSCHMANN ALFRED *20.12.1919 +17.2.1945, POSPIECH EMIL *22.8.1910 +17.2.1945, PRANTNER HERMANN *16.12.1907 +13.2.1945, PROBST JOSEF *10.9.1922 +30.1.1945, PROMMERSBERGER JOHANN *3.9.1914 +17.2.1945, PRZEPERSKI EDUARD *4.10.1926 +16.1.1945, PÜCHL KARL *17.3.1925 +21.2.1945, PUMMER ERNST *29.3.1917 +26.9.1944, PUREBER RUDOLF *4.3.1920 +10.4.1945, PURGEL FRANT, RAAB JOSEF *8.1.1913 +14.3.1945, RAAB LUIS *28.7.1926 +17.2.1945, RABA JOHANN *9.1.1914 +15.2.1945, RADECKE AUGUST *9.1.1902 +17.2.1945, RADILA CYRIL +1945, RADSLU CIRIL, RASCHKA JOHANN *24.11.1922, +19.1.1945, RATZENBERGER ROLAND *20.2.1927 +17.2.1945, RAU FRANZ *22.5.1909 +27.12.1944, RAUCHER EGON *24.7.1927 +20.4.1945, REITER JOSEF *10.10.1924 +28.10.1944, REMENSCHENKEL ANTON *31.1.1909 +21.1.1945, RENTSCHLER HANS *12.10.1920 +21.2.1945, REPASI +1.1945, RERNBERGER KARL *16.9.1923 +17.2.1945, RICHTER GUSTAV *26.4.1915 +16.2.1945, RICHTER JOHANN *26.9.1909 +25.12.1945, RIEGER HEINZ +18.3.1945, RIEGLER JAN *1921 +25.4.1945, RIENÄCKER HORST *4.7.1926 +17.1.1945, RINDLBACHER PAUL *28.12.1903 +22.12.1944, RINGSDORF LUDWIG *28.1.1905 +18.12.1944, RÖHR HANS *13.3.1924 +24.2.1945, RÖSE WILHELM *10.7.1909 +21.1.1945, ROHEJENS FERD., ROLL LUDWIG *10.9.1924 +26.12.1944, ROSE HANS *10.9.1913 +3.1945, ROSENTHAL EGBERT *29.6.1908 +6.1.1945, ROSIN OTTO *5.3.1907 +27.12.1944, ROSSE HANS *10.9.1920, ROTTE HERMANN *27.9.1924 +6.1.1945, RÜDIGER GOTTFRIED *18.5.1912 +25.3.1945, RÜHM OTTO *10.2.1908 +18.3.1945, RUNGE FRIEDRICH *28.5.1907 +4.4.1945, RZEHAK HELMUT *12.11.1911 +28.12.1944, SABO KAROL, SANDMANN HEINRICH *5.1.1912 +4.9.1944, SANMANN GERHARD *26.3.1906 +23.2.1945, SAUMWEBER GEORG *18.5.1925 +17.1.1945, SAUR EGON *23.7.1926 +7.1.1945, SCHEEL AUGUST *6.3.1906 +20.9.1944, SCHESTAK REINHOLD *26.2.1908 +27.12.1944, SCHIEFER HANS *17.5.1914 +27.12.1944, SCHLÜTER HEINRICH *23.10.1911 +6.1.1945, SCHMEDING ARNOLD *14.11.1908 +14.4.1945, SCHMIED ERWIN *24.12.1908 +15.2.1945, SCHMID JOHANN, SCHMIDT PAUL *14.10.1901 +29.12.1944, SCHMIDT WALTER *22.4.1916 +16.11.1944, SCHNABEL KARL *29.11.1914 +9.9.1944, SCHNEIDER ADOLF *15.5.1921 +19.1.1945, SCHNEIDER KARL *18.12.1921 +19.2.1945, SCHNEIDER REONHARD *15.1.1926 +20.2.1945, SCHÖLLER GEORG-JOHANN *11.12.1916 +20.2.1945, SCHOLZ HEINZ *27.10.1920 +23.3.1945, SCHOLZ WALTER *20.9.1911 +6.4.1945, SCHOTT FRIEDRICH *2.12.1903 +25.3.1945, SCHOTTE ADOLF *2.10.1906 +1.9.1944, SCHREIBER HEINRICH *30.8.1919 +25.3.1945, SCHREINER HANS *17.2.1909 +17.2.1945, SCHRÖDER CARL *5.11.1906 +13.1.1945, SCHRÖDER FRIEDRICH *28.1.1907 +27.12.1944, SCHRÖDER HERMANN *27.3.1907 +27.12.1944, SCHRÖTER WILLI *13.8.1921 +28.12.1944, SCHROLL ANDREAS *27.1.1912 +18.4.1945, SCHÜLER MANFRED *12.5.1926 +12.1944, SCHULTER ANTHON, SCHULZ GUSTAV *5.6.1911 +26.12.1944, SCHWARZ WALTER *17.9.1926 +12.9.1944, SCHWEITZER WALTER *27.10.1919 +18.12.1944, SCHWIKART JOHANNES *10.4.1926 +2.1945, SEIDL +27.3.1945, SELBACH WILHELM *22.8.1913 +6.1.1945, SERBE HERMANN *15.2.1906 +1945, SICHTER ANTON, SIEKMANN GUSTAV *10.3.1906 +1.2.1945, SIEMES JOSEPH *3.11.1913 +18.4.1945, SIERING KURT *5.2.1914 +31.12.1944, SIMONS PETER *9.10.1915 +6.3.1945, SINKE GUSTAV *29.3.1922 +18.4.1945

SONNTAG PETER *27.6.1924 +27.12.1944, SPIES KARL *8.10.1921 +27.12.1944, SPILLER WALTER *16.9.1921 +8.9.1944, SPOHR JOSEF *2.3.1914 +5.11.1944, STANZEL HANS *19.11.1909 +3.1945, STEHLIK JOHANN +13.2.1945, STEINKE KARL *10.3.1920 +24.10.1944, STELLAR JAN, STEPPERT OSWALD *14.3.1926 +25.2.1945, STIERAND HEINZ *30.4.1923 +17.2.1945, STÖSSER KARL *27.5.1906 +6.1.1945, STREICHAN PAUL *29.6.1907 +31.3.1945, STREITER ADOLF *6.5.1924 +14.3.1945, STROHBACH WALTER *27.1.1924 +15.2.1945, STUDE KARL-HEINZ *15.5.1924 +19.11.1944, STÜVEN HERMANN *17.6.1911 +17.1.1945, STUTZ GÜNTHER *26.4.1926 +17.1.1945, SUHR FRITZ *4.8.1912 +21.1.1945, SUSCHEZ RUDOLF *7.4.1922 +14.2.1945, SVOBODA INNOCENZ *24.7.1889 +20.12.1944, SZCZESNY ALOIS *11.7.1917 +1945, THIELE OTTO *27.1.1909 +27.12.1944, THIEMANN FRIEDRICH *11.3.1910 +20.2.1945, THODEN WALTER *28.5.1916 +15.2.1945, THOMALLA SIEGFRIED *23.12.1926 +18.12.1944, THORSCHMIDT WALTER *22.1.1910 +22.12.1944, TISCHL JOSEF *15.12.1900 +15.12.1944, TODT MARTIN *24.8.1911 +24.12.1944, TOTH ANTON, TROPPMANN ALFRED *10.9.1926 +25.3.1945, UEBELE KARL *8.6.1922 +20.2.1945, UHL WILLI *16.6.1920 +26.3.1945, UJOHCAG UJENZER, UNGERHOFER BRUNO *21.6.1925 +3.2.1945, VINCE JOZEF, VOGGESSER GEORG *1.3.1907 +18.4.1945, VOGT ERICH *25.12.1909 +18.1.1945, VOGT FRANZ *8.10.1908 +19.12.1944, VOGT HERBERT *1.8.1908 +1945, VOLLMER HELMUT *26.10.1926 +18.2.1945, WALCH GEBHARD *17.9.1926 +13.1.1945, WALD JOSEF *26.2.1923 +22.12.1944, WALDAU GERHARD *10.11.1921 +5.12.1944, WALTER KARL *18.7.1907 +12.1944, WALTHER HELMUT *26.11.1926 +17.2.1945, WARNHOFF ARNOLD *28.5.1920 +24.12.1944, WASSMER KARL *2.4.1907 +1.1.1945, WEBERITSCH FRANZ *2.10.1922 +5.9.1944, WECHNER OSKAR *23.10.1924 +20.2.1945, WEGNER GEORG *17.1.1911 +27.12.1944, WEIGAND GEORG *1.2.1910 +28.3.1945, WEIL MAX *16.3.1925 +6.1.1945, WEINMANN RENATUS *7.7.1925 +16.2.1945, WEISS ALFRED *20.1.1919 +23.12.1944, WESTRICH HEINZ *22.11.1922 +22.12.1944, WIESER FERDINAND *30.5.1927 +17.2.1945, WIGERT WERNER +14.3.1945, WINKLER ROBERT *30.11.1924 +24.2.1945, WISCHNEWSKI BRUNO *1.3.1912 +27.12.1944, WITTRIN +4.1945, WOITREWITZ ALFRED *13.4.1919 +7.1.1945, WOIZNIK SIEGFRIED *14.5.1911 +21.1.1945, WOLF KARL *4.8.1924 +14.3.1945, WOLFHEIMER ERWIN *1.9.1927 +21.4.1945, WOLLENZIEN GÜNTER *19.2.1927 +21.2.1945, WOLTER HERBERT *12.4.1920 +23.3.1945, WOLTERS RUDOLF *24.3.1917 +20.9.1944, WRUCK KARL *1.1.1913 +25.1.1945, WUNDER GERD *19.2.1912 +5.9.1944, ZAPF HEINRICH *13.5.1911 +19.1.1945, ZATYNEJKO MICHAJLO *15.4.1915 +16.10.1944, ZEITZ EMIL *17.4.1909 +16.2.1945, ZELLMANN SIEGFRIE *1.12.1926 +30.1.1945, ZIEMANN MARTIN *30.10.1906 +24.4.1945, ZIEP FRITZ *1.12.1906 +3.1945, ZIMMEL RUDOLF *1.11.1926 +31.8.1944
NACHTRAG DODATOK
BIEDERMANN RUDOLF *26.3.1914 +18.2.1945, CSONKA JULIUS, EGGER MAX *2.11.1926 +17.1.1945, FRIEDRICH FRANZ *7.8.1922 +17.2.1945, GAHLSTORF FRIEDRICH *10.9.1907 +29.12.1944, GENSBICHLER JOSEF *13.4.1923 +17.1.1945
Poznámka:

Oddíl 3 – (block 3) se 6 deskami, 117 pomníků s 904 oběťmi.

Jednotlivé hroby zatím nepřepsány.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hroby vojáků Německé armády - oddíl 5

  • + o skupině VPM (SK, Važec, Německý vojenský hřbitov)
Autor: Ing. František Jedlička, 07.04.2014
Umístění: Važec
Nápis:
UNTER DEN UNBEKANNTEN TOTEN
DIESES GRABFELDES RUHEN
NA TOMTO HROBOVOM POLI MEDZI
NEZNÁMYMI MŔTVYMI ODPOČÍVAJÚ

AICOLA ABR. +30.3.1945, AMPFERTHALER JOSEF *17.3.1925 +8.3.1945, BADURA KARL *13.7.1915 +3.1945, BALLIN ARTHUR *22.9.1908 +14.1.1945, BANYAR ERNÖ *3.9.1922 +31.1.1945, BAUER LEOPOLD *5.11.1907 +29.8.1944, BAUERMEISTER WILHELM *24.10.1924 +4.1945, BAUMERT WALTER *18.4.1914 +23.1.1945, BAUMGÄRTNER RUDOLF *20.7.1922 +25.3.1945, BAUMGART KARL *24.2.1915 +11.1.1945, BECKS HELMUT *5.10.1920 +12.3.1945, BENHARD GEORG *14.2.1916 23.10.1944, BERGAMINI ALBERTO *9.5.1920 +19.11.1944, BERGER RICHARD +8.1944, BERGNER MELCHIOR *4.1.1910 +5.2.1945, BETZ ADOLF *28.12.1912 +24.2.1945, BIRTALAN JANOS, BÖSPFLUG KARL *23.8.1925 +25.12.1944, BRAKE JOHANNES *1.10.1916 +28.2.1945, BRAUN GEORG *18.9.1913 +8.3.1945, BREUER JOSEF *28.4.1924 +28.12.1944, BROCKMANN WILHELM *10.1.1927 +15.3.1945, BRONKAL HERBERT *27.3.1923 +28.8.1944, BRUST HEINRICH *11.7.1906 +15.1.1945, BURGDORFF HEINRICH *6.6.1924 +30.1.1945, BURKHARDT WOLFGANG *19.9.1921 +10.4.1945, CAT STANISLAUS +10.4.1945, DELL-ANTONIO RUDOLF *9.2.1903 +1.2.1945, DEMEL JOSEF *28.10.1910 +30.1.1945, DENES SIMON +1945, DENGG RUDOLF *25.2.1917 +22.11.1944, DIETRICH JOSEF *28.2.1915 +1.1.1945, DÖRFLINGER FRANZ *24.11.1901 +21.2.1945, DREYER DIETRICH *30.3.1927 +2.4.1945, DÜNGLER JOHANN *9.6.1926 +9.2.1945, DUFT ERHARD *20.10.1922 +25.1.1945, ECKERT ANTON *8.6.1920 +23.3.1945, EHMANN PAUL *14.10.1922 +1945, EISENHUT ERICH *7.9.1926 +21.9.1944, ENGLER HERMANN *1.10.1898 +1.2.1945, FARKAS +3.2.1945, FEIFER ISTVAN *1921 +31.1.1945, FISCHER WILLI *20.4.1910 +28.8.1944, FITZ ADOLF *17.6.1923 +27.1.1945, FLÜGGE OTTO *7.7.1924 +1.3.1945, GASSNER ERICH *12.6.1925 +3.1945, GEBHARD JOHANN *12.5.1914 +13.2.1945, GEHR KLEMENT *14.5.1899 +4.2.1945, GEISSLER FELIX *22.12.1922 +13.3.1945, GENUTT PETER *8.10.1922 +14.2.1945, GIEBEL WILHELM *2.10.1925 +24.3.1945, GÖHNER KARL *8.8.1903 +25.3.1945, GOLLWITZER FRANZ *22.4.1922 +11.1.1945, GRASSMANN ALBERT *21.12.1918 +22.12.1944, GREDIG KARL *28.11.1900 +29.1.1945, GREINER PAUL *9.8.1910 +21.1.1945, GREWATSCH ERNST *30.9.1922 +27.2.1945, GRIEPEL JAQUES *6.2.1926 +8.1944, GROTHUES LUDWIG *21.2.1918 +15.1.1945, GRZENIA GERHARD *20.6.1921 +27.2.1945, GÜNTHER GEORG *8.2.1905 +5.2.1945, GYENGE MIHALY +1945, HAHN ALFRED *21.8.1922 +23.3.1945, HAHN JOSEF *13.2.1924 +22.3.1945, HALTER ARNO *21.6.1909 +22.1.1945, HANKE WILLI +10.1944, HARTMANN WALTER +13.10.1944, HAUBNER HANS *15.1.1895 +8.1944, HEINZ KURT *14.3.1910 +28.3.1945, HESSELING HEINRICH *7.1.1925 +6.1.1945, HÖLZER EDWIN *17.8.1906 +23.3.1945

HOFFMANN ERNST *28.1.1927 +14.9.1944, HOFFMANN PETER *1922 +23.3.1945, HORNIG KONRAD *7.2.1920 +3.1945, HOSSER GERHARD *21.5.1925 +1.1945, HÜBNER FRITZ *21.1.1900 +3.1945, HÜBNER HANS-ULRICH *28.8.1919 +9.12.1944, HÜBSCHLE HERMANN *27.5.1922 +30.3.1945, HÜGEL GUSTAV *6.7.1913 +10.1944, HUTNER HANS *12.7.1916 +1945, INGENSTAU JOSEF *16.5.1907 +26.1.1945, JANSEN JOSEF *1.1.1912 +23.3.1945, JUNG ANTON *18.12.1926 +4.1945, KALTENHÄUSER JOSEF *2.2.1917 +24.2.1945, KAMOCSAI MIKLOS *1925 +1945, KERZEL FRANZ *2.10.1924 +28.12.1944, KIEHL HANS *5.4.1913 +26.3.1945, KIENZLE KARL-MARTIN *30.5.1916 +15.3.1945, KLÖNNER FRITZ *8.6.1910 +21.12.+1944, KOBALD HERMANN *28.12.1915 +8.2.1945, KÖRBEL EMIL *21.7.1904 +24.2.1945, KRÄMER OTTO *1923 +24.3.1945, KRAL RUDOLF *5.5.1926 +29.12.1944, KRASULSKI FRITZ *14.11.1908 +28.8.1944, KUBACH ALBERT *14.2.1907 +25.2.1945, KUBLICK ERWIN *22.4.1899 +28.2.1945, KÜBLER HELMUT *6.10.1922 +18.3.1945, KUGELSTADT WALTER *5.9.1922 +24.2.1945, KUGLER KARL *24.3.1909 +28.8.1944, KURZROCK KARL *22.1.1921 +13.10.1944, LANGER MEINHARD *29.1.1925 +21.12.1944, LEGLER MARTIN *18.8.1908 +1.12.1944, LEUTFELD TILMANN *3.4.1922 +16.2.1945, LEX KOLOMANN *8.2.1907 +29.1.1945, LIMPER FRIEDRICH *3.10.1898 +1.9.1944, LUCK ALBERT *27.8.1911 +24.3.1945, MARCZUK JURKO *28.4.1920 +26.11.1944, MAX BENEDIKT *15.2.1907 +3.1945, MAY GERHARD *10.6.1913 +8.1944, MAYRHOFER JOHANN *13.6.1923 +24.1.1945, MEISTER WILHELM *17.9.1906 +28.8.1944, MERKER ALFRED *27.6.1908 +18.3.1945, MICHAELSEN JOHANN *8.9.1923 +28.10.1944, MISKOLCI JAN +7.10.1944, MORNHINWEG HERMANN *21.10.1911 +28.8.1944, MOSER GERHARD *21.5.1923 +28.1.1945, MÜLL HEINRICH *8.5.1924 +29.12.1944, MÜLLER FRANZ *20.3.1902 +14.9.1944, MÜLLER HERBERT *4.5.1926 +19.3.1945, NANKE ANTON *14.6.1921 +28.8.1944, NAUJOKAT HANS *21.8.1917 +12.1.1945, NELLER FRIEDRICH *7.8.1919 +18.3.1945, NEUBAUER RUDOLF *16.4.1926 +3.1945, NEUNTEUFEL WILHELM *26.4.1908 +14.9.1944, NEUSCHEL JOSEF *15.3.1919 +8.9.1944, NOSKOW ALEXEI *25.3.1917 +2.2.1945, NOWOTNICK HELMUT *16.3.1925 +28.8.1944, OHNGEMACH JAKOB *21.6.1908 +22.3.1945, ORTLEFF WERNER *14.10.1924 +2.2.1945, OTTO WALTER *29.12.1905 +28.8.1944, PERTHES EMIL *6.1.1902 +20.10.1944, PETERS WINARD *2.8.1905 +14.9.1944, PETYR HUBERT *25.7.1926 +25.3.1945, PFEIL ARTHUR *18.8.1899 +24.1.1945, PFITZMANN WALTER *31.3.1924 +29.1.1945, PFUND OTTO *18.5.1908 +24.12.1944, PILZ GERHARD *2.1.1917 +19.3.1945, PILZ MARTIN *15.5.1915 +3.2.1945, POPA STANISLAV +10.4.1945, PROELL LEOPOLD *10.7.1904 +26.3.1945, PROTZENKO MAX *1900 +26.1.1945, PURNER ENGELBERT *14.7.1915 +29.1.1945, QUANDT HERBERT *2.2.1926 +9.3.1945, QUENTIN KARL *2.3.1923 +25.3.1945, RASCHODOW KONSTANTIN *15.5.1915, RAU JOHANNES *27.1.1924 +13.2.1945, RAUPP ADOLF *25.11.1922 +18.3.1945, REIMERS GÜNTER *30.4.1917 +1944, REINHARD RUDOLF *18.9.1908 +24.3.1945, REINHOLD HERBERT *20.6.1911 +8.10.1944, REISACHER PAUL +30.3.1945, REITENMEIER JOHANNES *11.6.1923 +4.3.1945, RETTENBERGER MICHAEL *19.4.1914 +3.3.1945, REWALD ERWIN *12.4.1911 +28.8.1944, DR. RHEINHOLD +8.1944, RICHTER ALFRED *28.11.1913 +8.3.1945, RICHTER HERMANN *27.6.1903 +5.11.1946

RICKLIN ALFONS *2.8.1909 +15.12.1944, RIEGEL AUGUST *26.1.1925 +30.12.1944, RIEMENSCHNEIDER FRIEDRICH *27.2.1922 +13.1.1945, RINGELSPACHER KARL *6.2.1910 +28.3.1945, ROELS KARL *25.1.1906 +13.11.1944, ROZL KAROL +1944, RUDOLETZKY JOSEF *3.3.1920 +29.9.1944, RÜHL WILLI *5.4.1906 +2.4.1945, RULAND HANS *5.2.1915 +23.3.1945, RUPERT PETER *22.10.1916 +3.1945, RUTHA FRANZ *2.10.1924 +26.1.1945, SAITZ GERHARD *23.8.1910 +22.1.1945, SALEWSKI ALBERT *6.2.1908 +25.1.1945, SALIGER FRANZ *17.3.1909 +6.2.1945, SANDOR LAKI *9.1.1924 +23.10.1944, SCHAAL WILHELM *30.3.1917 +22.3.1945, SCHABER HEINRICH *4.5.1919 +22.1.1945, SCHÄFER JOHANN *11.10.1910 +20.3.1945, SCHARDISCHAU RUDOLF *7.10.1925 +13.3.1945, SCHARFENBERG KARL *21.5.1917 +31.3.1945, SCHEIBLICH RUDOLF *23.5.1912 +24.3.1945, SCHERHOLZ BERNHARD *10.2.1913 +18.2.1945, SCHERMER FRIEDRICH *8.11.1910 +18.1.1945, SCHIEFER PETER *27.4.1926 +22.3.1945, SCHILDKNECHT GOTTFRIED *24.3.1923 +25.10.1944, SCHMIDT HEINRICH *29.7.1898 +21.11.1944, SCHMIDT HERBERT *24.7.1910 +8.4.1945, SCHMIDT OTTO *20.6.1905 +12.10.1944, SCHMIDT OTTO *1.7.1905 +8.10.1944, SCHNEIDER HANS *14.6.1914 +19.3.1945, SCHRANKENMÜLLER LORENZ *6.11.1914 +7.1.1945, SCHRAUDENBACH HELMUTH *25.4.1910 +28.8.1944, SCHROEDER WILHELM *17.12.1904 +8.3.1945, SCHROTTER ADOLF *27.5.1919 +22.1.1945, SCHUCH HELMUT *20.4.1905 +10.3.1945, SCHULOZ ALBERT *27.8.1923 +15.12.1944, SCHLZ ALBERT +30.12.1944, SCHWARZMEIER WILLI *24.2.1922 +28.12.1944, SEEMÜLLER EDUARD *23.3.1909 +12.12.1944, SEIBERT LUDWIG *5.11.1915 +4.1945, SIEBERT HANS *31.3.1924 +6.1.1945, SIMON HANS *14.1.1922 +21.3.1945, SINGLER ANTON *11.4.1921 +21.3.1945, SKIBA KURT *1.7.1905 +8.10.1944, SMOTRIN ARKADI *10.2.1925 +2.2.1945, STARK WALTER *3.3.1925 +2.3.1945, STOLTENBERG EWALD *24.12.1925 +10.1944, STUDT KARL *15.8.1925 +22.12.1944, SUCK HEINZ *9.2.1908 +17.3.1945, SWOBODA KARL *24.1.1926 +17.10.1944, SZALAY LAJOS +1945, THEISSING JOHANN *9.7.1920 +17.3.1945, THIEL KURT *14.5.1892 +1.1945, THURN JOHANN *10.9.1911 +19.3.1945, TILLMANN HELMUT *28.1.1921 +6.1.1945, TÖLLE GERHARD *20.3.1922 +17.12.1944, TRAUTMANN JOSEF *28.8.1919 +12.7.1944, VAN TREECK HERBERT *16.12.1918 +23.3.1945, TREU EDELWALD *11.9.1924 +22.1.1945, VASSEN SEBASTIAN *20.9.1905 +1.12.1944, VEDDER ERICH *13.3.1910 +15.2.1945, VOGEL GÜNTHER *29.11.1916 +27.10.1944, WASCHIPKI RICHARD *31.8.1900 +14.10.1944, WEDEMEIER KURT *20.1.1911 +19.3.1945, WEIDLICH FRITZ *1.3.1912 +22.1.1945, WEILER ERWIN *19.9.1924 +3.1945, WILKE RUDOLF *14.7.1922 +28.10.1944, WILLHOEFT WALTER *25.12.1921 +5.1.1945, WISCHMEIER WILHELM *12.3.1920 +24.1.1945, WITICH GUSTAV, WITTKOWSKI KURT *3.3.1922 +28.1.1945, WYKLUG WASYL *6.2.1924 +17.1.1945, ZAGGL FRANZ *17.11.1922 +14.1.1945, ZAILER JOHANN *14.10.1899 +7.3.1945, ZIMMERMANN WALTER *29.11.1922 +23.3.1945

NACHTRAG DODATOK
ADAM JAKOB *14.10.1913 +15.12.1944, AUMANN WILHELM *14.6.1926 +15.12.1944, AUMANN WILHELM *14.6.1926 +25.12.1944, BACKHAUS ADOLF *14.9.1925 +29.12.1944, BAKALARA RUDI *2.5.1925 +24.7.1944, BARTOLOME ARTUR *20.7.1925 +6.1.1945, BARTSCH FRITZ *20.6.1908 +22.12.1944, BATHEN AUGUST *30.1.1921 +25.12.1944, BAUER KURT *29.11.1911 +11.3.1945, BAUER MAX *16.6.1910 +3.5.1945, BAUMANN AUGUST *8.8.1921 +26.12.1944, BECKER ALFRED *19.12.1926 +21.12.1944, BECKER GEORG *5.12.1913 +6.1.1945, BELLWIDT ALFRED *1.7.1916 +11.12.1944, BIEHLER FRANZISKUS *4.11.1927 +7.2.1945, BÖK ERNST *14.7.1921 +7.1.1945, BOLLMANN ERNST *16.9.1923 +22.12.1944, BOOKHAHN FRITZ *13.10.1906 +4.3.1945, BRANDT JOHANN *9.8.1910 +3.3.1945, BRASSE HELMUT *4.6.1911 +3.3.1945, BRESSEL HERBERT *16.2.1917 +21.12.1944, BREUER JOSEF +28.12.1944, BRUCKMAIER ANTON *28.2.1925 +1.4.1945, BRUSSSOG FRITZ *31.5.1909 +22.4.1945, BÜRGLE GEBHARD, CAUS JOSEF *11.3.1910 +22.12.1944, CHAZIJEV JASA +17.1.1945, DAXBÖCK FRANZ *11.7.1912 +20.12.1944, DEMSCHAR JOHANN *7.10.1923 +22.12.1944, DILLNER REINHOLD *20.8.1918 +15.12.1944, DITTERICH KARL *30.3.1923 +7.10.1944, DÖRING MAX *14.5.1917 +10.3.1945, DUFTER ENGELBERT *11.10.1911 +18.4.1945, DWORAK FRANZ *20.11.1902 +28.3.1945, EBERT HELMUT *20.11.1919 +26.12.1944, EDKER LEONHARD *10.5.1913 +15.1.1945, ENDRIS JOHANN *23.2.1905 +29.12.1944, EROUL M. +14.2.1945, EYRICH MAX *22.9.1913 +1.4.1945, FENDER ADOLF *6.6.1916 +27.12.1944, FISCHER MAXIMILIAN *26.9.1924 +15.12.1944, FITZ MICHAEL *5.8.1923 +10.3.1945, FLÜGGE HERMANN *28.2.1919 +8.3.1945, FRIEDRICHS THEODOR *29.10.1926 +1.4.1945, GAFTON GHEORGHE +1.3.1945, GERBER WILHELM *25.8.1923 +21.2.1945, GESSNER GEORG *3.12.1921 +3.1945, GIERTH RUDOLF *18.9.1905 +2.3.1945, GOLLWITZER FRANZ *22.4.1922 +11.1.1945, GOTTSBACHNER JOHANN *13.10.1920 +19.1.1945, GRASOWSKI ERNST *29.6.1907 +22.3.1945, GRASSAL ROBERT *13.8.1909 +3.1945, GROSS FERDINAND *23.6.1912 +5.1.1945, HABECK WALTER *19.12.1922 +25.12.1944, HÄNSE KARL *23.9.1907 +25.12.1944, HAGER WERNER *16.3.1906 +12.1.1945, HARTMANN KARL *5.3.1913 +6.1.1945, HELMLING ANTON *5.10.1919 +4.3.1945, HENSEL CLAUS *3.1.1925 +25.1.1945, HENSEL KURT *22.9.1913 +8.3.1945, HERBERT WILLI *30.11.1923 +1.1945, HERMANN WILHELM *6.3.1914 +31.1.1945, HERTNER KARL *23.10.1922 +3.1945, HESSDELING HEINRICH *7.1.1925 +6.1.1945, HESSENBRUCH ALFRED *26.4.1920 +22.12.1944, HILGENBERG JOSEPH *8.2.1923 +11.4.1945, HÖHL JOHANNES *15.3.1910 +7.1.1945, HOFFFMANN KONRAD *26.11.1908 +4.4.1945, HOLETZEK EMIL *10.7.1915 +8.3.1945, HOMEYER-GLOSEKÖTTER JOSEF *26.8.1923 +31.1.1945, HORSTMANN PAUL *24.8.1924 +7.1.1945, HUBER FRANZ *4.1.1925 +15.1.1945, HUSCH HEINRICH *15.3.1924 +31.12.1944, JAECKEL HANS-GERHARD *21.1.1925 +25.3.1945, JANSEN HANS *18.1.1926 +26.12.1944, JEDRZEYZAK FRANZ *12.3.1915 +25.12.1944, JEHKE OTTO *5.4.1912 +24.12.1944, JOHANNY WILHELM *26.9.1925 +28.1.1945, KARL MICHAEL *28.3.1918 +16.1.1945, KASTNER JOHANN *13.9.1926 +21.12.1944, KIERNER MAXMILIAN *7.9.1922 +24.3.1945, KLEBE BELA *8.9.1909 +12.1.1945, KLOIDT FRIEDRICH *31.1.1926 +18.2.1945, KÖRNER KURT *25.11.1920 +26.3.1945, KOSTENZER THOMAS *20.12.1914 +7.2.1945, KRIEGEL RICHARD +1945, KRIESTEN PAUL *28.6.1927 +3.1945

KRÜGER HARRY *4.1.1925 +22.12.1944, KRUPSYK BENN *12.8.1921 +28.12.1944, KÜHN HEINZ *1.6.1926 +10.3.1945, KUHN JAKOB *2.9.1911 +4.1.1945, LANGANKY ERICH *16.5.1910 +7.1.1945, LAPPKA FRITZ *4.11.1910 +16.3.1945, LAZAR HIERONIMUS *27.9.1926 +19.3.1945, LEHMANN GÜNTER *13.12.1925 +24.12.1944, LEHMANN WILLI *6.8.1916 +27.12.1944, LEHMBERG GERHARD *20.1.1921 +15.12.1944, LEIDINGER RICHARD *2.4.1925 +22.12.1944, LEUTLOFF WALTER *2.2.1909 +7.1.1945, LINDENBECK WILLI *10.5.1910 +6.1.1945, LINK WILHELM *23.1.1909 +10.3.1945, LUDWIG PAUL *7.8.1912 +16.3.1945, LUH OTTO *20.2.1925 +25.3.1945, MACHNIK JOSEF *19.4.1917 +25.3.1945, MARTON ENDRE *1890 +15.2.1945, MATTERN ALFRED *11.5.1903 +1.3.1945, MERZ OTTO *13.10.1915 +1.4.1945, METZDORF HERBERT *11.1.1925 +15.12.1944, MINX GERHARD *20.10.1924 +25.12.1944, MOGNEA VASILE, MOTHES WALTER *6.9.1908 +10.3.1945, MÜHLBAUER JOSEF *3.5.1914 +1.4.1945, VAN NERWEN EWALD *6.12.1925 +12.2.1945, NEUMANN KURT *27.7.1922, NOTTELMANN FRITZ *3.6.1914 +24.3.1945, OTTLINGER PAUL *21.9.1910 +22.12.1944, PALLAST HANS *12.4.1908 +28.12.1944, PANZER EDMUND *3.3.1920 +4.1945, PFORTE PAUL *14.2.1926 +7.3.1945, PLEIN JAKOB *8.2.1926 +18.3.1945, POTEMBA HUBERT *18.10.1920 +2.1.1945, PULLE *1914 +22.4.1945, QUAY FERDINAND *7.1.1926 +25.12.1944, QUENTIN KARL *2.3.1923 +25.3.1945, REINDL FRANZ *11.3.1907 +18.3.1945, RENKERT ALBERT *14.5.1911 +9.1.1945, RIECH JOHANN *4.11.1926 +24.12.1944, SCHIEGL AUGUSTIN *26.8.1908 +21.12.1944, SCHLUDECKER ALFRED *29.9.1919 +2.1.1945, SCHMIDT HERMANN *4.9.1922 +5.12.1944, SCHMÖLLER KARL *25.1.1920 +3.1.1945, SCHNIEPP HEINZ *29.11.1919 +26.12.1944, SCHOLTZ JOSEF *14.1.1918 +14.4.1945, SCHREITER WILLI *1.4.1912 +16.1.1945, SCHUBERT HANS +3.1945, SCHULDA FRANZ *24.11.1922 +14.12.1944, SCHULISCH ERWIN 12.5.1917 +25.12.1944, SCHWAZENTRÜBER JOHANN *1.10.1922 +8.3.1945, SCHWARZMEIER WILLI *24.2.1922 +28.12.1944, SEDAT GÜNTHER *17.10.1916 +23.12.1944, SEILER PAUL *17.2.1907 +23.1.1945, SDEILING ADOLF *20.1.1911 +22.1.1945, SEITZ EMIL *27.10.1922 +15.12.1944, SESIANI OSKAR *14.11.1921 +15.2.1945, SIEBERT HANS *31.3.1924 +6.1.1945, SIEWERT WALTER *28.8.1910 +22.12.1944, SINDHUBER JOSEF *26.2.1907 +20.1.1945, SOBOLEWSKI EMIL *2.5.1913 +21.12.1944, SPEER SEBASTIAN *5.7.1910 +26.12.1944, STEFANIK MATAJ +2.4.1945, STEUBER GERHARD *9.2.1912 +9.12.1944, STRINZEL OSKAR *3.9.1917 +23.12.1944, THAL ALFRED *10.5.1908 +1.4.1945, DR. THÜRNAGEL HEINZ *4.7.1911 +10.3.1945, TILLMANN HELMUT *28.1.1921 +6.1.1945, TISCHER HEINRICH *26.1.1915 +21.12.1944, TORMANN FRANZ +10.1.1945, TOSEL ALFRED *15.6.1911 +14.2.1945, UECK HERBERT *1.8.1926 +7.1.1945, VÖLKER ERWIN *29.1.1921 +26.12.1944, VOIGT HEINZ *2.5.1924 +12.2.1945, WACHSMANN ALFRED *22.9.1920 +24.1.1945, WALLNER JOHANN *10.12.1908 +26.12.1944, WECKERMANN BERNHARD *16.1.1925 +8.1.1945, WEGEWITZ HEINZ *21.10.1917 +2.1.1945, WEISS ANDREAS *26.9.1922 +10.3.1945, WEIßELOG RUDI *3.12.1925 +7.1.1945, WENDLER KURT *18.3.1910 +11.4.1945, WINTERSTEIN FERDINAND *11.2.1920 +2.2.1945, WROBEL WILHELM *25.8.1914 +2.3.1945, ZIERES HEINRICH *29.11.1906 +8.1.1945, ZIERMEIER KARL *18.9.1919 +15.3.1945, ZÖLNER OTTO *7.2.1912 +24.2.1945, ZUBER CHRISTIAN *1.6.1907 +25.12.1944
Poznámka:

Oddíl 5 – (block 5) s 5 deskami, 128 pomníků s 1132 oběťmi.

Jednotlivé hroby zatím nepřepsány.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička