Jílové

Hrob Wenzel Pazelt - místo je zrušené

Autor: Arno Glaser, 22.06.2020
Umístění: Jílové, Hřbitovní, hřbitov
Nápis:
Bez nápisu
Poznámka:

Pazelt Wenzel: *Merzdorf, okr. Tetschen (Martiněves, okr. Děčín), 27. let. Svobodný, soustružník. ErsRes., IR. Nr. 42, 3. ErsKomp. +3.2.1894 Eulau, okr. Tetschen (Jílové, okr. Děčín), tbc. 5.2.1894 zde pohřben, nelokalizováno, zrušeno.
(zdroj: VHÚ)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Arno Glaser

Kenotaf Gustav Windrich

Autor: Arno Glaser, 23.02.2014
Umístění: Jílové, Hřbitovní, hřbitov
Nápis:
+ Zur Erinnerung +
Gustav Windrich
gest. 16. 3. 1915 in Serbien
Die fremde Erde sei ihm leicht!
Poznámka:

Narozen 03.08.1884, železničář, příslušník b.k.k. Inf. Reg. No. 42, 5. Marschkompanie. V jednom prameni je veden od 16.3.1915 jako nezvěstný, ve druhém jako zemřelý v srbském zajateckém táboře.


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE4202-53831
Pomník přidal: Arno Glaser

Pomník Obětem 1. světové války - místo je zrušené

Autor: Arno Glaser, 04.04.2014
Umístění: Jílové, Sněžnická, na křižovatce ulic Sněžnická - Lipová
Nápis:
bez nápisu
Poznámka:

Další fotografie v příloze - původní stav pomníku

Oběti a osudy jmen z původního pomníku:
Seznam padlých Jílové (Eulau):
Bartl Adalbert 1872 – 23.9.1917 Itálie, srdeční slabost a zánět slepého střeva.
Beh Emil 23.5.1897 – srpen 1918 Itálie, zajatecký tábor, malárie.
Dörre Josef 11.12.1883 – 29.10.1914 Halič.
Ernstberger Adolf 17.9.1872 – 14.8.1917 Itálie, nezvěstný.
Fischer Franz 25.5.1875 - 14.3.1917 Albánie, po zranění v nemocnici.
Franz Otto 19.9.1888 – 3.7.1916 Rusko, nezvěstný, 20.6.1918 prohlášen za mrtvého.
Fritsche Edwin 14.7.1890 – 24.9.1914 Maďarsko, po poranění hlavy na srbské frontě.
Fritsche Rudolf 10.7.1893 – 1915 Srbsko, v prosinci 1914 padl do zajetí ,poslední zpráva je z 01.1915.
Fritsche Franz 12.5.1875 – 19.5.1915 Halič, nemocnice.
Hampe Adolf 6.8.1892 – 12.2.1918 Itálie, zásah granátem.
Hampe Franz 1.12.1875 – 6.8.1915 Itálie.
Hampe Wilhelm 7.12.1887 – 21.6.1915 Itálie.
Hamprecht Josef 29.12.1891 – 10.7.1916 Vídeň, při větrné smršti.
Hauschild Wilhelm 5.11.1882 - 1.9.1914 Rusko.
Hegenbarth Josef 17.9.1888 – 4.3.1915 Rusko, v nemocnici na tyfus.
Hegenbarth Josef 1885 – 6.1.1915 Srbsko, zajatecký tábor.
Heinrich Franz 4.2.1884 – 30.8.1918 Itálie, pod lavinou kamení.
Heike Rudolf 17.8.1875 – 15.8.1915 Halič.
Hurtiak Franz 19.8.1897 – 7.8.1917 Rusko, v nemocnici na břišní chorobu.
Jahnel Franz 20.3.1888 – 20.7.1915 Itálie, zásah hlavy na hlídce.
Kahlhaupt Franz 9.3.1890 – 25.10.1914 Halič, zásah granátem.
Klement Franz 11.5.1876 – 21.6.1915 Pardubice, v nemocnici na zánět ledvin.
Kretschmer Kurt 25.3.1894 – 7.11.1916 Bukovina.
Laube Franz 17.4.1885 – 6.6.1915 Halič, zásah hlavy.
Mraz Karl 6.11.1898 – 7.7.1919 Itálie, nemocnice v zajateckém táboře.
Nickel Josef 25.1.1881 – 8.1.1915 Rusko, v nemocnici po zásahu do týla.
Nickel Wenzel 1.11.1891 – 17.9.1914 Srbsko, poranění hlavy šrapnelem.
Püschel Franz 12.4.1880 – 23.11.1916 Štýrsko, v nemocnici na zánět ledvin.
Rotsch Franz 23.8.1881 – 11.1914 Rusko, zajatecký tábor.
Rotsch Franz 14.2.1891 – 19.8.1914 Rusko, první padlý z Jílové, týden na frontě.
Satra Thomas 13.12.1888 – 27.5.1915 Rusko, průstřel břicha.
Schimpke Franz 1889 – 04.1915 Rusko, nemocnice.
Schlattner Rudolf 14.6.1892 – 16.10.1916
Schöttner Wenzel 19.11.1896 – 14.9.1918 Itálie, průstřel břicha.
Schöttner Wilhelm 18.11.1891 – 10.5.1915 Rusko, zásah hlavy.
Seemann Karl 25.6.1891 – 25.10.1918 Itálie, při bombardování nemocnice.
Seemann Rudolf 19.9.1889 – 19.8.1917 Rumunsko, zásah hlavy.
Strache Friedrich 21.11.1889 – 19.7.1915 Itálie, výbuch granátu.
Stransky Josef 6.4.1885 – 15.6.1918 Itálie, nezvěstný.
Tampe Max 26.2.1896 – 8.9.1915 Rusko, v nemocnici po zásahu hlavy.
Vlk Josef 22.5.1890 – 1917(?) Rumunsko, zásah granátem.
Walter Gustav 21.7.1871 – 30.4.1919 Jílové, na následky válečných utrpení.
Walter Heinrich 30.1.1877 – 12.7.1916 Chomutov, na TBC.
Walter Max 1889 – 21.5.1915 Rusko
Weber Josef 8.12.1881 – 22.5.1916 Rusko, nezvěstný, 22.5.1918 prohlášen za mrtvého.
Zappe Franz 5.6.1893 – 16.-17.5.1916 Itálie, zásah hlavy.
Zdobinsky Josef 30.9.1890 – 7.11.1918 Vídeň, v nemocnici na španělskou chřipku.

Seznam padlých Martiněves (Merzdorf):
Döner Adolf 26.11.1893 – 16.12.1914 Rusko, výbuch šrapnelu.
Freier Josef 23.10.1878 – 25.7.1915 Rusko, v nemocnici na následky zranění.
Fritsche Ernst 1.11.1896 – 24.7.1915 Rusko, zásah do hlavy.
Fritsche Josef 18.11.1875 – 30.11.1915 Rusko, umrznutí.
Funke Franz 8.1.1887 – 10.3.1916 Rusko, neštěstí při manipulaci se zbraní.
Gaube Otto 14.8.1880 – 1.10.1914 Hercegovina, nezvěstný, 4.3.1920 prohlášen za mrtvého.
Gläser Franz 25.12.1891 – 15.7.1918 Itálie, nezvěstný.
Guth Anton 16.3.1883 – 13.6.1915 Halič.
Guth Karl 22.8.1880 – 6.11.1916 Bukovina, nezvěstný.
Heinrich Ernst 24.12.1886 – (?) Rusko, datum úmrtí v zajateckém táboře neznámo.
Hortsch August 17.7.1870 – 7.10.1916 Pardubice, nemocnice po onemocnění z Ruska tyfem.
Hortsch Max 18.9.1893 – 10.1.1915 Maďarsko, nemocnice po zranění pánve.
Hortsch Josef 10.8.1885 – 4.4.1918 Varnsdorf, žaludeční nemoc.
Hübner Albert 31.10.1872 – 21.11.1916 Itálie, pod sněhovou lavinou.
Jäger Rudolf 7.1.1896 – 7.6.1916 Rusko, nezvěstný.
Jirka Robert 26.7.1893 – 7.2.1915 Rusko, po postřelení upadl do zajetí, dále nezvěstný.
Kindermann Franz 17.11.1888 – 25.2.1915 Srbsko
Klement Adolf 5.5.1888 – 22.3.1916 Rusko, zajatecký tábor, zápal plic.
Kraut Franz 2.10.1892 – 22.9.1914 Srbsko, postřelen a nezvěstný.
Kunigt Friedrich 6.4.1893 – 30.6.1915 Itálie
Liebsch Franz 30.8.1877 – 22.6.1916 Rusko, nezvěstný.
Nittel Rudolf 2.9.1892 – 6.8.1916 Itálie, zraněn a nezvěstný.
Svoboda Edwin 24.12.1871 – 2.9.1918 Terezín, nemocnice.
Teißig Friedrich 1876 – 8.3.1920 Rusko, zajatecký tábor, tyfus.
Walter Gustav 11.11.1883 – 4.7.1918 Itálie, zásah do stehna a srdeční slabost.
Windrich Adolf 17.1.1885 – 25.3.1915 Srbsko, na následky zranění a zápalu plic.
Windrich Albin 27.3.1898 – 4.3.1918 Martiněves, TBC.
Windrich Robert 27.10.1887 – 19.12.1916 Rusko, průstřel krku a hrudníku.
Windrich Gustav 3.8.1884 – 15.2.1915 Srbsko, nezvěstný.

Seznam padlých z Kamenné (Gesteinigt):
Deutschmann Josef 30.10.1881 – 30.1.1915 Srbsko, v nemocnici na tyfus.
Fritsche Franz 14.3.1875 – 8.6.1916 Rusko, průstřel břicha.
Funke Arthur 23.3.1885 – 30.8.1915 Rusko, zásah do hrudníku.
Hacker Rudolf 10.4.1881 – 1.9.1916 Rusko, prohlášen za mrtvého.
Jäckel Josef 1.10.1873 – 2.-14.11.1915, Rusko
Jäger Josef 22.10.1896 – 23.7.1916 Itálie, zásah do hlavy šrapnelem.
Jäger Rudolf 11.2.1893 – 14.12.1914 Vídeň, po zranění ruky.
Kargel Wilhelm 5.9.1880 – 1.11.1918 Itálie, nezvěstný.
Kaupa Franz 29.10.1886 – 20.10.1914 Rusko, nemocnice, cholera.
Krauspenhaar Rudolf 12.2.1897 – 10.11.1915 Itálie, lavina.
Linke Ernst 23.7.1893 – 20.8.1915 Itálie, zraněn a nezvěstný.
Löbel Edwin 28.4.1896 – 28.11.1916 Itálie, lavina.
Löbel Gustav 31.12.1870 – 10.1.1918 Terezín, nemocnice.
Paul Franz 14.1.1879 – 6.-7.9.1914 Rusko
Pursche Ernst 29.2.1896 – 2.10.1915 Rusko, zranění břicha.
Schicktanz Franz 20.9.1879 – 20.10.1918 Albánie, malárie.
Schicktanz Franz 5.8.1879 – 4.9.1918 Itálie, zajatecký tábor, nemoc.
Schlössinger Rudolf 27.9.1891 – 6.11.1916 Bukovina, zásah střelou dum-dum do hrudi.
Steinmetzer Franz 1882 – 11.8.1917 Rusko, zranění břicha.
Strache Josef 2.5.1881 – 15.10.1915 Itálie, nezvěstný.
Thiele Leo 14.11.1893 – 5.12.1914 Srbsko, zajatecký tábor.
Vater Gustav 11.9.1892 – 12.4.1915 Rusko, nezvěstný.
Walter Emil 5.6.1896 – 21.6.1915 Rusko, zásah výbušnou střelou do hrudníku.
Weicht Franz 14.1.1881 – 9.7.1915 Halič

Rodák z Jílové, žijící v Zwickau :
Thiele Emil 8.6.1884 – 6.11.1914 Srbsko, nezvěstný.

Rodák z Ullgersdorfu:
Thörmer Ernst 14.1.1892 – 03.1915 Rusko, zajat a nezvěstný.


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE4202-53832
Pomník přidal: Arno Glaser
Doplnění informací: Petra Nedvědová