>> Ukrajina >> Svitanok

Svitanok

Hrob Obětí 2. světové války

Autor: CEVH MO ČR, 01.01.1111
Umístění: Svitanok, Svitanok, Chernihivska oblast, Ukrajina, severovýchodně 3 km obce Yakhnivka (Jachnovka)
Nápis:
(tmavý pomník)
NA VĚČNOU PAMĚŤ
PADLÝM ČESKÝM
A SLOVENSKÝM VOJÁKŮM
HRDINŮM 2. SVĚTOVÉ VÁLKY
NA VĚČNU PAMÁTKU
PADLÝM ČESKÝM
A SLOVENSKÝM VOJAKOM
HRDINOM 2. SVETOVEJ VOJNY
ВЕЧНА ПАМЯТЬ
ЗАГИБЛИМ ЧЕСЬКИМ
І СЛОВАЦЬКИМ ВОІНАМ
ГЕРОЯМ 2. СВІТОВОЇ ВІЙНИ

(deska před pomníkem)
kapitán Ervín FALTER
rotný Egon WINDHOLZ
četař Juraj ŠAVKOVIČ
četař Vasil ĎUĎA
vojín Petr ŠEMKO
vojín Ivan SOJMA
vojín Petr TIDIR
vojín Ivan SOJMA
vojín Jiří NOSA
vojín Emanuel MERMESTEIN

(světlý pomník)
ВЕЧНАЯ
СЛАВА
ЧЕХОСЛОВАЦКИМ
ВОИНАМ,
ПАВШИМ
В БОРБЕ ЗА
ОСВОБОЖДЕНИЕ
НАРОДОВ
ОТ НЕМЕЦКО-
ФАШИСТСКИХ
ЗАХВАТЧИКОВ

(na deskách společného hrobu)
ЗДЕСЬ
ПОХОРОНЕНЫ
ВОИНЫ
НАРОДНОЙ
АРМИИ
ЧССР
ПОГИБШИЕ
14 ОКТЯБРЯ
1943 Г.

РОДНЫЙ ГАУСНАР ЯН, ЧЕРТАЖ ЯРЕНИЧ ИВАН, ЧЕРТАЖ МАШИКА ИВАН, ЧЕРТАЖ ГОФФМАН ЭРИХ, СВОБОДНИК КУШНИР МИХАИЛ, ВОИН ДИННИЧ МИХАИЛ, ВОИН ДУРСТ ИНДНЖИХ, ВОИН ДАДУРА МИХАИЛ, ВОИН ФОРШЕР ТЕДЕУШ, ВОИН ГЕБЕШ ВАСИЛИЙ
ЧЕРТАЖ МАРЧАК ЮРАЙ, СВОБОДНИК БОГДАН МИХАИЛ, СВОБОДНИК ТРУХЛЫ КАРЕЛ, ВОИН ЛЕГЕЗА МИХАИЛ, ВОИН ПЕРТАШКО ИВАН, ВОИН ФАНТА ВАСИЛИЙ, ВОИН СЛИЧКО АНДРЕЙ, ВОИН ИГНАТЮК НИК. ФР., ВОИН ЛУГАШ ДМИТРИЙ
Poznámka:

ze snímků na portálu CEVH MO ČR opsán veškerý čitelný text
Seznam pohřbených dle portálu CEVH MO ČR:
Ervín Falter kapitán 13.9.1909 Lazy, okres Fryštát Jachnivka při bombardování 1. pěší brigáda
Alexander Abert svobodník 27.7.1907 Český Malín, Volyň Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Vasil Antal vojín 15.9.1912 Krajnikovo, okres Chust Jachnovščina 1. pěší brigáda
Ivan Baník vojín 20.1.1919 Begridjaska Bastila, V. Berezny Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Michal Bobrík vojín 4.9.1919 Rinina, okres Snina Jachnovščina 1. pěší brigáda
Michal Bohdan svobodník 1905 Izvor Huta, okres Svalava Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Andrej Cap svobodník 27.7.1918 Perekresny, okres Svalava Jachnovščina 1. pěší brigáda
Nikolaj Čuma vojín 1920 Bystrá, okres Velký Berezný Jachnovščina 1. pěší brigáda
Michal Dadura vojín 7.10.1919 Tereblja, okres Tačevo Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Jozef Deják vojín 6.3.1924 Kvasovo, okres Berehovo Jachnovščina 1. pěší brigáda
Vasil, Michal Dianič vojín 2.7.1910 Turja Bystry, okres Perečín Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Vasil Dovhanič vojín 12.3.1910 Lazy, okres Tačevo Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Vasil Ďuďa vojín 21.4.1914 Tuška, okres Volové Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Jindřich Durst vojín 27.6.1898 Český Těšín Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Vasil Fanta vojín Dovhé, okres Iršava Jachnovščina 1. pěší brigáda
Jan Fischer svobodník 19.2.1922 Moravská Ostrava Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Tadeáš Forscher vojín 1.4.1919 Bilsko, Polsko Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Vasil Gebeš vojín 9.1.1922 Haňkovice, Svaljava Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Jan Hausner rotný 24.3.1913 Polská Ostrava, okres Frýdek Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Leo Heller svobodník 16.4.1907 Záluží, Most Jachnovščina 1. pěší brigáda
Erich Hoffmann četař 14.7.1919 Fryštát, okres Fryštát Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Nikolaj Ihnatík vojín 1.12.1920 Poroškovo, okres Perečin Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Michal Iljaševič vojín Berezníky, okres Svalava Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Vasil, Ivan Jarinič četař 26.8.1909 Uhla, okres Ťačovo Jachnovščina 1. pěší brigáda
Miroslav, Hynek Kamlár svobodník 3.8.1922 Zborov, Zábřeh na Moravě Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Ilko Kohút vojín 17.7.1905 Toruň, okres Volové Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Michal Kučinka vojín 6.11.1915 Podhorjany, okres Mukačevo Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Juraj, Michal Kušnír svobodník 22.5.1921 Dubové, okres Tačevo Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Andrej Kut vojín 6.1.1897 Nižné Sinovir, okres Volove Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Michal Legeza vojín 19.6.1919 Poroškovo, okres Perečín Jachnovščina 1. pěší brigáda
Juraj Leško vojín 3.2.1916 Bačovo, okres Užhorod Jachnovščina 1. pěší brigáda
Dimitrij Lugoš vojín 2.9.1912 Nižní Koločava, okres Volové Jachnovščina 1. pěší brigáda
Ivan Maljuk vojín 1.1.1914 Tichoje Jachnovščina 1. pěší brigáda
Juraj Marčák četař 23.2.1918 Zboj Jachnovščina 1. pěší brigáda
Ivan Mašika četař 21.9.1922 Podhorod, Mukačevo Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Emanuel Mermelstein vojín 3.8.1916 Pavlovo, okres Svalava Jachnovščina 1. pěší brigáda
Leonid Meruňka desátník 18.3.1916 Krušinec, Volyň, Rusko Jachnovščina 1. pěší brigáda
Jiří Nosa vojín 13.4.1921 Krasnošora, okres Tačevo Jachnovščina 1. pěší brigáda
Juraj (Ivan) Oleán vojín Lachovce, okres Užhorod Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Alexander Oleň vojín 22.2.1923 Luh, Velky Berezny Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Ferdinand Pavlus poručík 19.2.1917 Bystřice, okres Český Těšín Jachnovščina 1. pěší brigáda
Ivan Petraško vojín 1.4.1920 Rostokja, okres Iršava Jachnovščina 1. pěší brigáda
Karel Pukiš vojín 2.10.1919 Svalava Jachnovščina 1. pěší brigáda
Jiří Romanij vojín 1914 Vankovo, okres Chust Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Ivan Seninec desátník 12.10.1897 Dovhé, okres Iršava Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Andrej Slyčko vojín Vyšní Verecký, okres Svalava Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Ivan Sojma vojín 16.1.1919 Dubovo, okres Tačevo Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Juraj Šavkovič četař 29.4.1917 Vankovo Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Petr Šemko vojín 27.6.1909 Ruské Pole, okres Tačevo Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Petr Tidir vojín 3.2.1919 Zdemijev, okres Svalava Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Nikolaj Tomišinec vojín Glas, okres Tačevo Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Karel Truchlý svobodník 5.11.1905 Dětmarovice, okres Fryštát Jachnovščina ČVK 1939 1. pěší brigáda
Egon Windholz rotný 13.3.1906 Bohumín, okres Fryštát Jachnovščina při bombardování 1. pěší brigáda
Oskar Bachrich desátník 17.5.1902 V. Kostolany, Piešťany 2.11.1943 Pyrjatyn podlehl zranění raněn u Jachnivky, pohřben v Pyrjatyně 1. pěší brigáda
Ilko Ňorba vojín 14.8.1916 V. Bystre, Volove Pryluky podlehl zranění raněn 13.10.1943, pohřben Pyrjatyn 1. pěší brigáda
Ota Raik praporčík 26.9.1943 Karviná 22.10.1893 Semypolky Podlehl zranění pohřben Semypolky 1. pěší brigáda


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, UKR-01443
Souřadnice: N50°47'45.90'' E32°05'37.03''
Pomník přidal: Martin Brynych
Příprava dat: Ing. František Jedlička