La Targette

Pomník Obětem 1. a 2. světové války

Autor: Jitka Lenková, 30.05.2010
Umístění: La Targette, vojenský hřbitov, asi 0,5km severně od vesnice u silnice D 937 z Arrasu na Souchez
Nápis:
1.Deska:
Tento památník byl postaven pod záštitou francouzského ministerstva bývalých
bojovníků, péčí sdružení československých dobrovolníků ve Francii z darů
krajanů v zahraničí a odhalen 19. května 1968.
Totéž pod tím francouzsky.


2.Deska:
1914 - 1918
BOJIŠTĚ CHAMPS DE BATAILLE

Champagne 1914
Artois 1915
La Somme 1916
Verdun 1917
Soissonnais 1918
Alsace 1918
Argonne - Ardennes 1918
ORIENT

VOJENSKÉ HŘBITOVY NECROPOLES NATIONALES

Vouziers, Minaucourt
Jonchery - Suippes, Souain
La Cheppe - La Fere Champenoise
Chalons Marne - Cernay
Cognac - Jarnac
La Targette


3.Deska:
PRAVDA VÍTĚZÍ
Sdružení československých dobrovolníků ve Francii

1914-1918 1939 - 1943
Všem příslušníkům roty Nazdar
Prvním dobrovolníkům z roku 1914 a prvním bojovníkům
za národní a státní samostatnost Čechů a Slováků

Přísaha v Bayonne dne 12.října 1914
Ve jménu volnosti rovnosti a bratrství a důvěře v republiku
slibujeme že budeme bojovati pro právo republiky a lidskosti
až do posledního muže a do poslední krůpěje krve

Pod tím to samé ve francoužštině


4.Deska:
1939 - 1945
BOJIŠTĚ BATAILLES
Marne - Seine - Loire 1940
Ve francouzském letectvu
Dans les escadrilles
francaises 1939 - 1940

Resistance Tchécoslovaque en France 1940 - 1945

V britském letectvu RAF 1940 - 1945

Vylodění v Normandii a bitva u Dukerque 1944 - 1945
Debarquement en Normandie et le siege de Dunkerque

Vojenské hřbitovy Necropoles militaires

Fleury les Aubrais - La Targette
Cimetieres britanniques en France
et en Belgique

5.Deska:
J.P.Šafařík:
Z otroctví není bez boje cesty ke svobodě...
Raději poctíti svou vlast svou smrtí
než ji zneuctíti svým životem...
Totéž pod tím francouzsky.
Poznámka:

Tento československý vojenský hřbitov je věnován československým příslušníkům roty "Nazdar", která zde v bitvě u Arrasu byla 9.5.1915 zdecimována, dalším Čechoslovákům padlým na západní frontě v 1.světové válce, československým vojákům padlým v bitvě o Francii r.1940 i vojákům padlým na konci 2. světové války u Dunkerque.

Uprostřed hřbitova stojí kamenný kříž, který je kopií "Českého kříže" (Croix de Bohême), jehož originál stojí v polích nedalekého od Kresčaku - Crecy-en-Ponthieu a připomíná smrt v boji slepého českého krále Jana Lucemburského 26.srpna 1346, který přišel s českými šlechtici na pomoc francouzskému králi Filipovi IV .


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Jitka Lenková

Pomník Jan Lucemburský

Autor: Jitka Lenková, 31.05.2010
Umístění: La Targette, vojenský hřbitov, asi 0,5km severně od vesnice u silnice D 937 z Arrasu na Souchez
Nápis:
JEAN I. ROI DE BOHÈME
COMTE DE LUXEMBOURG
MORT POUR LA FRANCE LE 26.08.1346
Poznámka:

Jedná se o kopií tzv. "Českého kříže" (Croix de Bohême), jehož originál stojí v polích nedalekého od Kresčaku (Crecy-en-Ponthieu). Připomíná tam památku slepého českého krále Jana Lucemburského, který v bitvě u Kresčaku bojoval na straně francouzského krále Filipa IV. a v této bitvě dne 26.srpna 1346 padl.

Překlad:
Jan I. král český vévoda lucemburský zemřel pro Francii 26.08.1346


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Jitka Lenková

Pomník obětem 1. světové války

Autor: Michal Hokr, 15.07.2001
Umístění: La Targette, vojenský hřbitov, asi 0,5km severně od vesnice u silnice D 937 z Arrasu na Souchez
Nápis:
Přední strana:
ILS ONT CHOISI DE MOURIR POUR LA LIBERTE
ZVOLILI ZEMŘÍT ZA SVOBODU

Zadní strana:
TI KTEŘÍ ZDE PADLI
OBĚTOVALI KREV ZA SVOBODU
ČESKOSLOVENSKA A FRANCIE:
Poručík Dostál V., Bernard B., Bezdíček K., Cajpl F., Čáslavský F., Chrdle F., Dostál A., Dubis K., Hastrdlo B., Heino K., Hertzig J.,Houska J., Hezina J.,Jakubec J., Kramata O., Kordáč L., Kudláček F., Kuklík V., Kulfanek F., Kvapil S., Luksch E., Marek K., Mertlík L., Novák A., Pultr J., Rais F., Rokos J., Rina F.,Roubal A., Rus F., Růžička J., Škrdla B., Šibal J., Kirchner A., Šlapák A., Štětka A., Stipek V., Svačina V., Teichman L., Toms K., Vitáček J., Vantuch J., Žák A., Záruba V., Zelenka K., Chválek J., Malý E., Brezovský L., Fritz F., Effenberger, Chrza P., Lanka J., Přibyl J., Rataj A., Siebert V., Jiránek F., Nesvadba V., Nezavdal B., Palík L., Petrák G., Poleno J., Špaka V., Šimr F., Šlampa O., Fabián A., Holzl G., Melichar K., Mornstein J., Svoboda J., Tchinkl B., Zábranský A., Zibrid J., Bláha F., Jakl F., Karafiát A., Matějovský J., Mojžíš J., Opočenský V., Císař B., Chládek V., Hofman K., Kroupa J., Petr J., Rathauský F., Satoplet L., Janča J., Kabeláč B., Kočarník F., Kučera L., Kvíčala Z., Manak F., Martinec J. Martinek O., Vlk A., Zajíc K., Šustr A., Černý J., Fiala S., Gorický T., Kvíčala Z., Řepik V., Mikl E., Adamik J., Maroušek F., Živnústka V., Ziegler J.
Poznámka:

- chybí texty z boků pomníku
- v CEVH jsou evidovány jednotlivé hroby


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Michal Hokr
Doplnění informací: Ing. Emil Padior

Pamětní deska Louis Maníček

Autor: Jitka Lenková, 31.05.2010
Umístění: La Targette, vojenský hřbitov, asi 0,5km severně od vesnice u silnice D 937 z Arrasu na Souchez
Nápis:
ASSOCIATION DES VOLONTAIRES TCHECOSLOVAQUES EN FRANCE
SDRUŽENÍ ČESKOSLOVENSKÝCH DOBROVOLNÍKŮ VE FRANCII
1914 - 18 * 1393 - 45
L. MANÍČEK
25. VII. 1902 21. V. 1992
CO-FONDATEUR DE CE MONUMENT
SPOLUZAKLADATEL TOHOTO PAMÁTNÍKU
PAIX A SE CENDRES ČEST JEHO PAMÁTCE
Poznámka:

Louis Vaníček se činně účastnil krajanského hnutí ve Francii, v roce 1939 se přihlásil jako dobrovolník ke službě v armádě a v roce 1958 se stal předsedou vojenské komise pro vyhledáváni hrobů čs. dobrovolníků z obou světových válek.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Jitka Lenková

Pamětní deska Obětem 2. světové války

Autor: Jitka Lenková, 31.05.2010
Umístění: La Targette, vojenský hřbitov, asi 0,5km severně od vesnice u silnice D 937 z Arrasu na Souchez
Nápis:
nečitelné, poškozeno
Poznámka:

Pamětní deska poškozena, nápis čitelný jen částečně. Z jeho fragmentů vyplývá, že desku věnují dne 9. 5. 1945 československým hrdinům v oblastech Nord a Pas-de-Calais a na památku jejich oběti jejich krajané.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Jitka Lenková

Pamětní deska kamarádům

Autor: Jitka Lenková, 31.05.2010
Umístění: La Targette, vojenský hřbitov, asi 0,5km severně od vesnice u silnice D 937 z Arrasu na Souchez
Nápis:
NAŠIM
KAMARÁDŮM
VĚNUJÍ
CORONAS

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Jitka Lenková

Hrob Marceline Capek

Autor: Jitka Lenková, 31.05.2010
Umístění: La Targette, vojenský hřbitov, asi 0,5km severně od vesnice u silnice D 937 z Arrasu na Souchez
Nápis:
CAPEK MARCELINE
INFIRMIERE
MORTE POUR LA PATRIE le 26-5-1915
Poznámka:

Marceline Capek, dívka původem z české rodiny,se nenechala odradit obavami své rodiny a přihlásila se jako sestra do Červeného kříže k ošetřování raněných. Při této práci se nakazila tyfem, kterému podlehla.

Překlad:
Capek Marceline
ošetřovatelka
zemřela pro vlast 26.5.1915


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Jitka Lenková

Hřbitov československých vojáků

Autor: Jitka Lenková, 31.05.2010
Umístění: La Targette, vojenský hřbitov, asi 0,5km severně od vesnice u silnice D 937 z Arrasu na Souchez
Nápis:
nápisy na jednotlivých náhrobcích:

ABRAHAM VACLAV 14-4-1945
ADAMOVIC ADAM 11-4-1945
APPELBAUM MAX 12-12-1944
BABULAK MATOUS 14-6-1940
BARTA ANTONIN 2-11-1918
BARTAK JOSEPH 10-7-1916
BARTEL STANISLAV 31-10-1940
BARTON FRANTISEK 6-10-1939
BARTUNEK KAMIL 12-6-1940
BASTRDLO BOH.
BENDL EMIL 7-6-1940
BENIES MIKULAS 4-5-1945
BIERBERLE FRANTISEK 25-5-1940
BLAHA EMIL 6-7-1916
BLAHA FRANTISEK 24-6-1917
BODANSKI PAVEL 19-1-1945
BOLEK BRONISLAV 19-1-1945
BRANICKA JOSEF 1940
BROCKL ANTONIN 20-8-1918
BRONCLIK ADOL 10-4-1945
BUCHAR JAROSLAV 9-1942
CADEK JOSEF 25054 20-8-1917
CISAR BONIFACE 20-8-1917
CECH ADOLF 11-4-1945
CERNIK JAROSLAV 15-4-1945
CERNY JAN DESA 11-5-1940
CHALUPNY JOSEF 23-8-1919
CHLADEK JAN 3-7-1917
CHVALEK JAN 1-11-1915
DANEK LUDVIK 22-10-1944
DATTEL VACLAV 24-9-1918
DEKASTELLO JOSEPH 3-6-1940
DOSTAL ALOIS DOSTAL VACLAV ET DUBIS KAREL TOUS TROIS DISPARUS À LA TARGETTE
DUDIK STEFAN 2-10-1940
DYMA FRANTISEK 21-5-1940
EICHLMAN ZDENEK DE 29-4-1940
EISEMBERG SAMUEL 16-6-1940
ETZLER RUDOLF 22-11-1944
FAIX JOSEF 1-6-1940
FIALA SIMON 9-7-1916
FRIC FRANTISEK 15-3-1915
FLANEK LÉOPOLD 15-5-1940
GLASER HUGO 9-2-1945
CLEICH JAROSLAV 13-6-1940
GORICKI TOMAS 5-7-1916
GULAS STEFAN 14-6-1940
HACHO JAN 16-10-1940
HAMLRE VACALV 8-8-1919
HAMSIK TIMOTEUS 1-5 G 14-5-1940
HAMSLIK ANTONIN 15-4-1945
HASTRDLO BOHUMIL 9-5-1915
HELESIG JAN 11-4-1945
HERCIK JOSEF 21-6-1915
HERMANN BEDRICH 11-4-1945
HERSCH FRANTISEK 18-6-1940
HERSKOVIC SALOMON 12-12-1944
HEZINA JAN 13-6-1915
HOLZL GUSTAV 11-7-1916
HOTKA ANTONIN 10-6-1919
HOSTEHRADSKY 31-3-1945
HOUSKA JOSEF DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
HRANICKA JOSEF 5-6-1940
HRUBY JAROSLAV 11-4-1945
HURKA BORIS 22-12-1944
HYNCIK VACLAV 22-10-1918
JAKUBEC JIRI DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
JANCA JOSEF 23-4-1918
JAROS FRANTISEK 22-11-1944
JAROS OLDRICH 4-4-1945
JIROUS JAROSLAV 11-4-1945
JONAS JOSEG 22-4-1918
JURAK STEFAN 22-11-1939
KARBOVNICEK 2-7-1918
KIRNICKI LUDVIK 16-6-1940
KISKA STEFAN 30-11-1918
KLECO ANTONIN 16-6-1940
KLEIN JOSEF 15-4-1945
KLEIN 19-6-1940
KOCAR OLDRICH 3-11-1944
KOCARNIK FRANTISEK 26-4-1918
KOLAR JOSEF SVOBOD 15-4-1945
KOPANICAK MARTIN 30-4-1945
KORDAC LADISLAV 15-5-1915
KOREC OTA 5-5-1940
KORNGUT ARMIN 22-1-1945
KORYCANSKY HYNEK 31-10-1918
KOSNAR JOSEF 5-6-1940
OTORA KAREL 28-12-1940
KOVAC FRANTISEK 19-1-1943 ENTERRÉ AU CIMETIÈRE MILITAIRE FRANÇAIS
KRALIC ANTONIN 27-5-1940
KRAMATA ONDREJ DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
KRAKORA JAN 23-4-1940
KRAUS VILEM 12-12-1939
KRIZEK JAROSLAV 15-11-1939
KROUPA JOSEF 20-8-1917
KRUML MIROSLAV R 17-6-1940
KUBANEK OLDRICH DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
KUBINA BOHUMIL 9-10-1944
KUBINA STEFAN 15-4-1945
KRAL GUSTAV 25-7-1918
KRAL JIRI 8-6-1940
KRAL 4-5-1945
KUCERA LUDVIK 26-4-1918
KUCERA VLADIMIR 14-5-1940
KUDLACEK FRANTISEK 9-5-1915 DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
KUKLIK VACLAV 9-5-1915 DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
KULFANEK FERDINAND 9-5-1915
KVAPIL STANISLAV 9-5-1915 DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
KVICALA ZDENEK 27-4-1918
LANKA JAROSLAV 19-6-1915
LEHRL CENEK 11-11-1918
LOBL ALOIS 18-10-1944
MACHACEK 6-9-1918
MACHALA 15-4-1945
MANN 27-10-1944
MARCINKA 21-6-1940
MAREK KAREL DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
MASEK FRANTISEK 19-6-1940
MATEJOVSKY JAROSLAV 17-4-1917
MATIS VOJTECH SVOBOD 29-11-1944
MATLOCH EVZEN 11-4-1945
MATOUSEK YVAN 20-9-1944
MAGOSEIK ALOIS 11-4-1945
MELICHAR ALOIS 9-4-1945
MERTLIK LUDVIK DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
MIKA VOJTECH 24-10-1918
MIKL EDUARD 31-10-1915
MIKOLASEK ANTONIN 25-5-1940
MIZERA VINCENT 25-10-1944
MOC JOSEPH 19-6-1940
MOJZIS JAROSLAV 17-4-1917
MORAVEK EMIL 17-6-1940
MOTTL VACLAV 30-1-1918
MORAVEK FRANTISEK 15-4-1945
NERUSIL JOSEF 15-4-1945
NESVADBA VILEM 28-8-1918
NEURAD KURT 16-6-1940
NEZAVDAL BEDRICH 24-4-1917
NIETSCH LUDVIK 13-4-1940
NOVAK ANTONIN 9-5-1915 DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
NOVAK JOSEPH 2-6-1940
NOVAK JAROSLAV 15-12-1939
NOVAK FRANTISEK 27-4-1940
NOVAK FRANTISEK 26-4-1918
NEDVED ROBERT 9-3-1945
PALECEK VOJTECH 15-10-1918
PANCZEL STEFAN 24-4-1918
PARAK JOSEPH 24-5-1942
PAVELKA FERDINAND 15-4-1945
PAVKA CYRIL 22-5-1942
PECINA VLADIMIR 13-2-1940
PECHAR KAREL 28-8-1918
PENIAK STEFAN 10-11-1944
PERGL MILOSLAV 26-5-1940
PETLUS MELICHAR -6-1940
PETRAK GUSTAV 23-10-1918
PONETA JOSEF 15-4-1945
POPELKA STANISLAV 4-6-1940
PRAZAK KAREL 15-10-1944
PRIBYL JOSEF DISPARU DANS LE SECTEUR DE SOUCHEZ
PRIBYL EMIL 22-11-1944
PROCHAZKA VOJTECH ALBERT 2-10-1918
PSCOLKA EMIL 9-3-1945
PULTR JOSEF 9-5-1915 DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
RAJTR MIROSLAV 11-1-1940
RAKOS JINDRICH DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
RATAJ ANTONIN 16-5-1915
RATHAUSKY FRANTISEK 19-7-1917
REHAK JOSEF 15-8-1918
RIHA FRANTISEK DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
RICHTER JOSEF 20-12-1944
ROSKOTA JOSEF 15-5-1919
ROUBAL JOSEF DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
RUDZAN VICTOR 17-6-1940
RUSS RUDOLF 23-1-1942
SERVECK VACLAV 14-7-1940
SCHOENFELD IMERICH 15-4-1945
SICKMAN JURAJ 24-7-1940
SIEBERT VACLAV 16-5-1915
SKALA JAROSLAV 16-10-1918
SMUZ JAN 20-10-1944
SPALENKA KAREL 20-11-1918
STARA ANTONIN 5-8-1940
STIERHEIM JULIUS 15-4-1945
STOKLASA JAROSLAV 4-3-1940
STRYCK ALOIS 19-6-1940
STRYJ JOSEF VOJIN 15-4-1945
SVACINA VACLAV 16-5-1915 DISPARU DANS LE SECTEUR DE SOUCHEZ
ŠATOPLET LUDVIK 27-8-1917
ŠIBAL JOSEF 10-5-1915
ŠIMR FRANTISEK 26-4-1918
ŠKANDERA JOSEF 11-4-1945
ŠKRDLA BOHUMIL 17-6-1915
ŠLAPAK ALOIS DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
ŠTAFIN BOHUMIL 19-1-1944
ŠTERBA ADOF 15-4-1945
ŠTETKA JAROSLAV 10-11-1944
ŠTETKA ALOIS DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
ŠTIPEK VOJTECH DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE
ŠVEHLA FRANTISEK 18-1-1918
TEICHMAN LADISLAV 9-5-1915
TOMES ANTONIN 27-10-1918
TOMS KAREL 9-5-1915
TRINER JULIUS 22-4-1919
ULLM MICHEL 5-2-1940
VACLAVCIK VACLAV 24-10-1918
VACLAVCIK HILERIUS 28-10-1944
VASEK VLADIMIR 2-1-1940
VOBORIL VACLAV 20-10-1918
VODICKA JOSEF 25-8-1918
VOJNAR ANTONIN 3-3-1945
WAVRA EMIL 15-4-1945
ZACHR JAN 29-3-1940
ZAHRADKA JIRI 12-10-1944
ZAHRADNIK FRANTISEK 1940
ZAMBA VLADIMIR 29-5-1942
ZBESKO ANDREJ CIMETIÈRE MILITAIRE FRANÇAIS
ZEMAN FRANTISEK 19-6-1940
ZIEGLER JIRI 18-4-1918
ZIMA THÉODOR 16-6-1940
ZDVORAK STANISLAV 20-8-1944
ZIBRIK FRANTISEK 4-7-1916
Poznámka:

Na hřbitově v La Targette má své náhrobky celkem 223 čs. vojáků. Počet padlých zde skutečně pohřbených je však nižší, neboť ostatky dvou z nich byly přeneseny na francouzské vojenské hřbitovy a 22 je označeno jako nezvěstných, tj. bez známého hrobu. Náhrobky mají jednotné provedení (kříž pro křesťany, oblý kámen pro jiná vyznání) a je na nich uvedeno jméno padlého, hodnost, jednotka a datum úmrtí, pokud je známo, s jednotným dovětkem MORT POUR LA PATRIE (Zemřel pro vlast).
Jedná se o největší čs. vojenský hřbitov ve Francii.

překlady textu z náhrobků:
TOUS TROIS DISPARUS À LA TARGETTE - Všichni tři nezvěstní u La Targette
DISPARU DANS LE SECTEUR DE LA TARGETTE - Nezvěstný v prostoru La Targette
DISPARU DANS LE SECTEUR DE SOUCHEZ - Nezvěstný v prostoru La Souchez
ENTERRÉ AU CIMETIÈRE MILITAIRE FRANÇAIS - Pohřben na francouzském vojenském hřbitově
CIMETIÈRE MILITAIRE FRANÇAIS - Francouzský vojenský hřbitov

evidence z databáze CEVH (první číslo - CEVH):
237 Antonín Bárta střelec 8.9.1897 Lysá n. Labem 31.10.1918 Paříž Podlehl zranění
238 Josef Barták střelec 28.2.1889 Hradec Králové 10.7.1916 Somma Podlehl zranění
239 Emil Bláha střelec 23.5.1890 Kamýk n. Vltavou 6.7.1916 Wiencourt L´Equipée Podlehl zranění
240 František Bláha střelec 22.3.1892 Libnič, Č. Budějovice 24.6.1916 Berry au Bac Padl v boji
241 Antonín Brokl střelec 26.1.1884 Vinoř, Praha 20.8.1918 La Chapelle Podlehl zranění
242 Bonifác Císař střelec 14.5.1892 Veverská Bitýška 20.8.1917 Cumiéres-le-Mort-Homme Padl v boji
243 Josef Čadek střelec 16.1.1870 Praha 20.8.1917 Verdun Padl v boji
244 Marceline Čapková střelec 26.5.1915 Jiné
245 Václav Dattel střelec 23.5.1891 Poděbrady 24.9.1918 St. Maixent Nemoc
246 Šimon Fiala střelec 16.10.1885 Velké Radslavice, okr. Velké Meziříčí 9.7.1916 Dampierre Jiné
247 František Frič (Fritz)(Fric) střelec 15.3.1915 Jiné
248 Tomáš Gorický střelec 5.7.1916 Jiné
249 Václav Hamrle střelec 8.8.1919 Podlehl zranění
250 Bohumil Hastrdlo střelec 25.12.1884 Pohoří, okr. Nové Město nad Metují 9.5.1916 Jiné
251 Josef Herčík (Herzik) střelec 21.6.1915 Jiné
252 Jan Hezina střelec 13.6.1915 Jiné
253 Gustav Hölzl střelec 11.7.1916 Jiné
254 Antonín Hotka střelec 10.6.1918 Jiné
255 Josef Chalupný střelec 28.8.1918 Jiné
256 Jan Chládek střelec 3.7.1917 Jiné
257 Jan Chvalek Jan střelec 1.11.1915 Jiné
258 Josef Janča střelec 23.4.1918 Jiné
259 Josef Jonáš střelec 12.3.1894 Hýskov, okr. Hořovice 22.4.1918 Somma Padl v boji
260 Michal Karbovníček desátník 1.9.1892 Moravská Ostrava Skoveřín? 2.7.1918 Jiné
261 Štefan Kiška střelec 30.11.1918 Jiné
262 František Kočárník střelec 17.11.1894 Kutná Hora 26.4.1918 Padl v boji
263 Ladislav Kordač střelec 15.5.1915 Jiné
264 Ignace Koryčanský střelec 31.10.1918 Jiné
265 Gustav Král střelec 25.7.1919 Jiné
266 Josef Kroupa střelec 20.8.1917 Jiné
267 Ferdinand Kulfánek střelec 9.5.1915 Jiné
268 Zdeněk Kvíčala střelec 27.4.1918 Jiné
269 Jaroslav Lanka (Laňka) střelec 19.6.1915 Jiné
270 Václav Lehrl střelec 11.11.1918 Jiné
271 Julius Macháček střelec 6.9.1918 Jiné
272 Jaroslav Matějovský střelec 2.11.1887 Lišany, okr. Rakovník 17.4.1917 Jiné
273 Vojtěch Mika desátník 24.10.1918 Jiné
274 Eduard Mikl desátník 31.10.1915 Jiné
275 Jaroslav Mojžíš desátník 10.2.1888 Miletice, Kralupy nad Vltavou 17.4.1917 Champagne Padl v boji
276 Ladislav Motl (Mottl) desátník 30.1.1918 Jiné
277 Vilém Nesvadba desátník 28.8.1918 Jiné
278 Bedřich Nezavdal desátník 13.4.1889 Popovice, Brandýs 24.4.1918 Padl v boji
279 František Novák desátník 26.4.1918 Jiné
280 Vojtěch Paleček střelec 15.10.1918 Jiné
281 Štěpán Panczel střelec 24.4.1918 Jiné
282 Karel Pechar střelec 28.8.1918 Jiné
283 Gustav Petrák střelec 27.8.1917 Jiné
284 Vojtěch Procházka střelec 2.10.1918 Jiné
285 Antonín Rataj střelec 16.5.1915 Jiné
286 František Rathauský střelec 19.7.1917 Jiné
287 Josef Roškota střelec 26.3.1892 Chotýs 15.5.1919 Clichy - Seine Podlehl zranění
288 Josef Řehák střelec 15.8.1918 Jiné
289 Václav Seibert střelec 16.5.1915 Padl v boji
290 Jaroslav Skála střelec 16.10.1918 Jiné
291 Karel Spálenka střelec 20.11.1918 Jiné
292 Ludvík Šatoplet střelec 27.8.1917 Jiné
293 Josef Šíbal střelec 29.11.1886 Praha 9.5.1915 Artois Padl v boji
294 František Šimr střelec 26.4.1918 Jiné
295 Bohumil Škrdla střelec 17.6.1915 Jiné
296 Otakar Šlampa střelec 9.9.1918 Jiné
297 František Švehla střelec 18.1.1919 Jiné
298 Ladislav Teichman střelec 9.5.1915 Jiné
299 Antonín Tomeš desátník 27.10.1918 Jiné
300 Julius Triner střelec 22.4.1919 Jiné
301 Václav Vobořil střelec 20.10.1918 Jiné
302 Josef Vodička střelec 25.8.1918 Jiné
303 Ondřej Zbeško střelec 16.9.1918 Jiné
304 Jiří Ziegler střelec 18.4.1918 Jiné
305 František Žibřid (Zibrik) střelec 4.7.1916 Jiné
1054 Štefan Dudík vojín 26.1.1910 Moravské Lieskovce 2.10.1940 Agde Jiné
1055 Josef Faix vojín 13.8.1911 Březno, Žatec 1.6.1940 Agde Jiné
1056 Štefan Jurák vojín 9.3.1908 Liesková 27.11.1939 Agde Jiné
1057 Ludvík Nietsch vojín 21.5.1904 Vídeň 12.4.1940 Agde Jiné
1058 Michel Ulm (UII) vojín 2.7.1904 Svätý Peter, okres Hlohovec 5.2.1940 Agde Jiné
1059 František Zahradník vojín 16.9.1921 Brno 26.1.1940 Agde Jiné
1060 Jan Zacher vojín 21.3.1940 Agde Jiné
1061 Josef (Emil) Bendl četař 27.3.1914 Miškovice, Praha-východ 7.6.1940 Amiens Jiné
1062 Antonín Králík četař 16.6.1916 Vranice, Kutná Hora 27.5.1940 Amiens. Quesnel Jiné
1063 Leopold Flanek pilot 15.5.1940 Ardennes Jiné
1064 Miroslav (Miloš) Kruml pilot 30.1.1918 Chotěboř 16.6.1940 Arnay le Duc Jiné
1065 František Bieberle nadporučík 23.2.1912 Zhoř 25.5.1940 Arras Jiné
1066 Jaroslav Gleich nadporučík 4.3.1913 Kunčice, okres Místek 13.6.1940 Avord-Beaugi Jiné
1067 Stanislav Zdvořák nadporučík 13.2.1911 Praha 20.8.1944 Bar Jiné
1068 František Zeman nadporučík Radlice 19.6.1940 Béziers Jiné
1069 Josef Hranička rotmistr 11.3.1903 Vlašim 5.6.1940 Compigne Jiné
1070 Václav Abraham vojín 3.9.1925 Osvračín, okres Domažlice 11.4.1945 Dunkerque Padl v boji
1071 Adam Adamovič podporučík 27.8.1921 Bošáca, okres Trenčín 11.4.1945 Dunkerque Jiné
1072 Max Appelbaum (Apfelbaum) vojín 3.10.1917 Moravská Ostrava 12.12.1944 Dunkerque Jiné
1073 Mikuláš Benies vojín 15.4.1923 Klecany, okres Praha-východ 5.5.1945 Dunkerque Jiné
1074 Pavel Bodanský vojín 4.4.1918 Frýdek, okres Frýdek 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1075 Bronislav Bolek vojín 14.4.1925 Hradiště, okres Český Těšín 19.1.1945 Dunkerque Jiné
1076 Adolf Bronclík svobodník 20.8.1914 Český Těšín 10.4.1945 Dunkerque Jiné
1077 Emil Cielepa (Ciepla) svobodník 7.4.1924 Polská Lutyně, okres Fryštát 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1078 Adolf Čech desátník 10.5.1900 Vídeň, Rakousko 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1079 Ludvík Daněk vojín 4.4.1917 Olomouc 23.10.1944 Dunkerque Jiné
1080 Rudolf Etzler desátník 3.5.1917 Lanškroun 21.11.1944 Dunkerque Jiné
1081 Hugo Glasner (Glaser) vojín 20.8.1915 Bratislava 9.2.1945 Dunkerque Jiné
1082 Antonín Hanzlík (Hamslík) vojín 31.7.1915 Přichovice-Přeštice, okres Plzeň-jih 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1083 Jan Helešič (Helesig) rotmistr 23.12.1916 Břeclav, okres Břeclav 11.4.1945 Dunkerque Jiné
1084 Bedřich Hermann vojín 31.7.1924 Orlová, okres Fryštát 11.4.1945 Dunkerque Jiné
1085 Salomon Herskovits vojín 12.8.1917 Berehovo, okres Berehovo 12.12.1944 Dunkerque Jiné
1086 František Hostěradský četař 31.3.1945 Dunkerque Jiné
1087 Jaroslav Hrubý dělostřelec 10.6.1925 Orlová, okres Fryštát 11.4.1945 Dunkerque Jiné
1088 Otto (Boris) Hůrka desátník 14.9.1917 Olomouc 20.12.1944 Dunkerque Jiné
1089 František Jaroš četař 23.11.1911 Dolní Háj, okres Duchcov 21.11.1944 Dunkerque Jiné
1090 Oldřich Jaroš četař 4.4.1913 Brno 4.4.1945 Dunkerque Jiné
1091 Jaroslav Jirouš četař 20.7.1913 Hradec Králové 11.4.1945 Dunkerque Jiné
1092 Josef Klein vojín 6.8.1923 Košice 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1093 Oldřich Kočař četař 4.10.1916 Kroměříž 3.11.1944 Dunkerque Jiné
1094 Josef Kolář svobodník 21.1.1925 Dobšice, okres Týn nad Vltavou 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1094 Neznámý vojín četař Jiné
1095 Martin Kopaničák četař 6.11.1913 Lengvartay, okres Levoča 30.4.1945 Dunkerque Jiné
1096 Armín Korngut desátník 3.3.1909 Poprad 22.1.1945 Dunkerque Jiné
1097 Stanislav Král vojín 9.4.1916 Velká Skalice, okres Kutná Hora 4.5.1945 Dunkerque Jiné
1098 Bohumír Kubina vojín 16.7.1920 Vítkovice, okres Moravská Ostrava 9.10.1944 Dunkerque Jiné
1099 Stefan Kubina podporučík 27.5.1910 Odorina, okres Spišská Nová Ves 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1100 Alois Löbel vojín 23.5.1921 Rajec, okres Děčín 18.10.1944 Dunkerque Jiné
1101 Alois Macošek (Magoseik) vojín 11.3.1923 Koňská, okres Český Těšín 27.10.1944 Dunkerque Jiné
1102 František Machala četař 21.4.1914 Lhota, okres Zlín 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1103 Max Mann četař 26.2.1915 Brno 27.10.1944 Dunkerque Jiné
1104 Evžen Matloch vojín 7.5.1942 Stonava, okres Český Těšín 11.4.1945 Dunkerque Jiné
1105 Vojtěch Matys (Matis) desátník 15.3.1920 Bratislava 29.11.1944 Dunkerque Jiné
1106 Alois Melichar četař 13.5.1901 Tuřany, okres Brno-město 9.4.1945 Dunkerque Jiné
1107 Vincent Mizera vojín 6.4.1915 Jablonec, okres Modra 25.10.1944 Dunkerque Jiné
1108 Robert Nedvěd četař 3.8.1910 Bakov nad Jizerou, okres Mnichovo Hradiště 9.3.1945 Dunkerque Jiné
1109 Josef Nerušil desátník 23.2.1917 Slušovice, okres Zlín 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1110 Ferdinand Pavelka desátník 4.1.1914 Znojmo 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1111 Štefan Peniak rotmistr 5.4.1916 Brezno nad Hronom 10.11.1944 Dunkerque Jiné
1112 Josef Poneta vojín 14.4.1914 Praha 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1113 Richard (Karel) Pražák vojín 27.8.1921 Přívoz, okres Moravská Ostrava 15.10.1944 Dunkerque Jiné
1114 Emil Přibík (Přibyl) vojín 16.4.1922 Český Krumlov 2.11.1945 Dunkerque Jiné
1114 Neznámý vojín četař Jiné
1115 Karel (Emil) Pščolka (Psolka) vojín 25.1.1926 Oldřichovice, okres Český Těšín 9.3.1945 Dunkerque Jiné
1116 Josef Rychter (Richter) vojín 10.5.1915 Trnovany, okres Teplice - Šanov 20.12.1944 Dunkerque Jiné
1117 Imrich Schönfeld vojín 7.8.1915 Mukačevo 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1118 Jan Smuž vojín 28.2.1913 Louky nad Olší, okres Český Těšín 20.10.1944 Dunkerque Jiné
1119 Julius Stierheim četař 1.3.1909 Praha 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1120 Josef Stryja (Stryj) vojín 13.2.1925 Hrádek u Jablunkova, okres Český Těšín 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1121 Josef Škandera vojín 3.11.1922 Horní Lomná, okres Český Těšín 11.4.1945 Dunkerque Jiné
1122 Adolf Štěrba vojín 17.4.1924 Šebišovice, okres Český Těšín 16.4.1945 Dunkerque Padl v boji
1123 Jaroslav Štětka nadporučík 15.5.1907 Ledvice, okres Duchcov 10.11.1944 Dunkerque Jiné
1124 Hilarius Václavčík vojín 29.5.1920 Stonava, okres Fryštát 28.10.1944 Dunkerque Jiné
1125 Antonín Wojnar vojín 4.9.1912 Vendryně, okres Český Těšín 3.3.1945 Dunkerque Jiné
1126 Emil Wowra (Wavra) žádná 3.1.1924 Karvinná, okres Fryštát 15.4.1945 Dunkerque Jiné
1127 Jiří Zahrádka četař 22.3.1915 Kvasilov, Volyň, Rusko 12.10.1944 Dunkerque Jiné
1128 Vladimír Kučera nadporučík 7.5.1911 Malá Čermná, okr. Rychnov nad Kněžnou 14.5.1940 Etampes Jiné
1129 Antonín Klčo nadporučík 17.6.1903 16.6.1940 Fleury les Aubrais Jiné
1130 Štefan Marčinka nadporučík 17.8.1909 Verešvár, okres Hlohovec 17.6.1940 Fontainebleau Jiné
1131 Stanislav Bartel (BARTL) nadporučík 15.4.1901 Plzeň, okres Plzeň 31.10.1940 Francie, Yonne Jiné
1132 Kamil Bartůněk nadporučík 9.8.1912 Praha, okres Velká Praha 12.6.1940 Gevrelles Jiné
1133 Josef Parák nadporučík 4.1.1911 Galanta 24.5.1942 Gurs Jiné
1134 Emil Morávek rotmistr 8.6.1914 Slepotice 15.6.1940 Hte Marno, Langres Jiné
1135 František Bartoň četař 14.8.1914 Mořkov, okres Nový Jičín 6.10.1939 Chartres Jiné
1136 Miroslav Rajtr četař 26.8.1903 Žerčice, okres Mladá Boleslav 11.1.1940 Chartres Jiné
1137 Jan Černý desátník 25.1.1915 Heřmanice, okres Moravský Krumlov 11.5.1940 Chateauroux Podlehl zranění
1138 Maximilian Klein desátník 16.12.1906 Šintava 19.6.1940 Chateauroux Jiné
1139 Viktor Rudzan desátník 11.5.1900 Rudno nad Hronom 17.6.1940 La Ferté Jiné
1140 František Mašek desátník 4.6.1906 Radějovice 18.6.1940 La Somme, Doulleus Jiné
1141 Otakar Korec nadporučík 26.11.1908 Nejdek 5.5.1940 La Somme, Argouves Jiné
1142 Milomír Pergl nadporučík 4.11.1909 Most 26.5.1940 Lapalme Jiné
1143 Josef Moc nadporučík 20.10.1919 Mladá Boleslav 19.6.1940 Limoges Jiné
1144 František Hersch nadporučík 15.4.1917 Žilina 18.6.1940 Lion en Sullias Jiné
1145 Jaroslav Novák desátník 8.7.1915 Praha 15.12.1939 Lozčre, Villefort Jiné
1146 Josef Dekastello nadporučík 24.6.1910 Praha, okres Velká Praha 3.6.1940 Meaux (Thieux) Jiné
1147 Vladimír Vašek četař 8.8.1914 Sedlec, okres Kutná Hora 2.1.1940 Meuse, Malancourt Jiné
1148 Jiří Král nadporučík 15.3.1910 Polanka nad Odrou 8.6.1940 Monneville Jiné
1149 Josef Košnar rotmistr 3.9.1916 Pečky 5.6.1940 Montdidier, Amiens Jiné
1150 Štefan Guláš rotmistr 10.1.1913 Vráble 10.6.1940 Montereau Jiné
1151 Jaroslav Buchar rotmistr 19.2.1909 Mříčná 23.9.1942 Montpellier Jiné
1152 Karol Kotora rotmistr 1.12.1907 Tlumače 28.12.1940 Montpellier Jiné
1153 Vilém Kraus rotmistr Lvov 17.12.1939 Montpellier Jiné
1154 Vladimír Pecina rotmistr 1.5.1909 Turnov 13.2.1940 Montpellier Jiné
1155 Antonín Stára rotmistr 8.5.1940 nemocnice St. Aphrodise, Béziers Jiné
1156 Matuš Babulák vojín 12.12.1906 Svrčinoves 12.6.1940 Nesles la Gilberte Jiné
1157 František Dýma poručík 28.2.1916 Olomouc 21.5.1940 Oise, Clinqueux Jiné
1158 Stanislav Popelka četař 12.12.1917 Františky, okres Vysoké Mýto 3.6.1940 Ozoir - la Ferriere Jiné
1159 Louis Kirnický četař 16.6.1940 Pamfou Jiné
1160 Théodor Zima četař 29.8.1903 Dietersbach 16.6.1940 Pamfou Jiné
1161 Jaroslav Stoklasa desátník 24.3.1917 Lhota, okres Opava 4.6.1940 Pau Jiné
1162 Ivan Matoušek nadporučík 8.10.1912 Pelhřimov 20.9.1944 Pont de Flin Jiné
1163 Josef Novák rotmistr 6.3.1912 Zboněk, Boskovice 2.6.1940 Portet, Toulouse Jiné
1164 Antonín Mikolášek kapitán 6.9.1906 Praha 25.5.1940 Remigny Jiné
1165 Kurt Neurád kapitán 12.6.1914 Praha 16.6.1940 Saint Godon Jiné
1166 Samuel Eisenberg kapitán 17.11.1906 Berehovo, okres Berehovo 12.6.1940 Saint Martin sur Ocre Jiné
1167 Cyril Pavka kapitán 10.6.1903 Mikulčice 22.5.1942 Saint Sébastien de Mersant Jiné
1168 Timotheus Hamšík kapitán 31.12.1907 Zádveřice, okres Zlín 14.5.1940 Sedan Jiné
1169 Jan Krákora četař 12.4.1914 Lysolaje, okres Praha 23.4.1940 Senlis Jiné
1170 Alois Stryk (Stryck) četař 21.1.1911 Drozdov, okr. Hořovice 19.6.1940 Thénioux Jiné
1171 Zdeněk Eichelman desátník 10.4.1919 Rynholec, okres Slaný 29.4.1940 Toulouse Jiné
1172 Jaroslav Křížek četař 10.6.1914 Dolní Sytová 15.11.1939 Toulouse Jiné
1173 František Kováč četař 1.7.1914 Levice 19.1.1943 Tulle Jiné
1174 Bohumil Štafín četař 29.9.1908 Moravská Ostrava 19.1.1944 Tulle, Corréze Jiné
1175 Jan Hacho četař 16.10.1941 Jiné
1176 Neznámý četař 25.6.1940 Jiné
1177 Neznámý vojín četař Jiné
1178 Neznámý vojín četař Jiné
1179 Neznámý vojín četař Jiné
1180 Melichar Petluš četař 25.10.1903 Malá Lehota, Nová Baňa, Slovensko 1.6.1940 Jiné
1181 Rudolf Russ četař Stříbro 23.1.1942 Jiné
1182 Václav Serveck četař 14.7.1940 Jiné
1183 Juraj Sickman četař 24.7.1940 Jiné
1184 Vladimír Zamba četař 29.5.1942 Jiné
31326 Jaroslav Černík vojín 16.1.1912 Horní Bludovice, okres Frýdek 15.4.1945 Dunkerque Jiné
31366 František Morávek rotný 7.7.1913 Horní Roveň, okres Pardubice 15.4.1945 Dunkerque Padl v boji
32623 František Hostěradský četař 31.3.1945 Dukkerque Padl v boji
32624 Padl v boji
32625 Padl v boji
33170 Václav Svačina 1893 16.5.1915 Souchez Nezvěstný v boji
33170 Alois Fabian 22.8.1917 Gessen Padl v boji
33170 Vavřinec Řepík 28.9.1915 Padl v boji
33170 Bělobor Bernard 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Karel Bezdíček 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 František Čáslavský 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 František Chrdle 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 František Chrza 16.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Alois Dostál 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Václav Dostál poručík 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Karel Dubiš 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Josef Effenberger 16.6.1915 Nezvěstný v boji
33170 Karel Hejno 11.6.1915 Nezvěstný v boji
33170 Josef Houška (Houska) 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Václav Chválek 1915 Nezvěstný v boji
33170 Jiří Jakubec 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Ondřej Kramata 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 František Jiránek 26.9.1915 Nezvěstný v boji
33170 Oldřich Kubánek 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 František Kudláček 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Václev Kuklík 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Stanislav Kvapil 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Karel Marek 12.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Ludvík Mertlík 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Antonín Novák 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 František Pietkovský 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Josef Polák 16.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Josef Přibyl 16.6.1915 Nezvěstný v boji
33170 Josef Pultr 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Jindřich Rákos (Rákoš) 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 František Rais 15.6.1915 Nezvěstný v boji
33170 Josef Roubal 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Jaroslav Růžička 26.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 František Říha 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Alois Šlapák 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Alois (Augustin) Štětka 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Vojtěch Štípek 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Alois Šustr 28.9.1915 Nezvěstný v boji
33170 Karel Tomš (Toms) 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Karel Vantuch 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Josef Vitáček 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Jan Voldřich 16.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Karel Zajíc 28.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Václav Záruba 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Jaroslav Zeman svobodník 9.4.1888 Libochovice 8.6.1918 Rion Podlehl zranění
33170 Josef Živnůstka 9.5.1915 Nezvěstný v boji
33170 Josef Adamík 25.2.1917 Nezvěstný v boji
33170 Josef Jirsa 1917 Nezvěstný v boji
33170 Pavel Mitschánek 5.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 Vladimír Pálka 26.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 František Svoboda 1916 Nezvěstný v boji
33170 Josef Vacek 26.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 František Vrábl 26.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 Josef Zeman 1916 Nezvěstný v boji
33170 Josef Adamík 5.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 František Cajpl 20.8.1917 Nezvěstný v boji
33170 Josef Černý 6.16 Nezvěstný v boji
33170 Oldřich Černý 7.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 Karel Hofman 21.8.1917 Nezvěstný v boji
33170 František Jakl 18.4.1917 Nezvěstný v boji
33170 Alfréd Jelínek 8.6.1918 Nezvěstný v boji
33170 František Jirásek 1917 Nezvěstný v boji
33170 Jan Kabeláč 27.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 Arnošt Karafiát 17.4.1917 Nezvěstný v boji
33170 Antonín Kirchner 26.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 Alois Klika 17.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 A. Kraus 1918 Nezvěstný v boji
33170 František Kutiš 18.3.1917 Nezvěstný v boji
33170 Eduard Lukeš (Luksch) 1918 Nezvěstný v boji
33170 Alois Macháček 25.4.1916 Nezvěstný v boji
33170 Emanuel Malý 16.3.1916 Nezvěstný v boji
33170 František Maňák 26.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 František Maroušek 5.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 Josef Martinec 26.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 Odlřich Martínek 27.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 Karel Melichar 5.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 Jan Mornstein (Morgenstein) Nezvěstný v boji
33170 Václev Opočenský 17.4.1917 Nezvěstný v boji
33170 František Ouhrabka 21.9.1916 Nezvěstný v boji
33170 Ludvík Opalík 1918 Nezvěstný v boji
33170 Josef Petr 27.8.19118 Nezvěstný v boji
33170 Jan Poleno 26.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 J. Pycháček 1917 Nezvěstný v boji
33170 František Rus 1917 Nezvěstný v boji
33170 Josef Svoboda 9.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 Rudolf Šourek 9.17 Nezvěstný v boji
33170 Vladimír Špaka (Spaka) 26.4.1918 Nezvěstný v boji
33170 Bohumil Tschinkl 2.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 Emanuel Vaněk Nezvěstný v boji
33170 Antonín Viduna 10.15 Nezvěstný v boji
33170 Alois Vlk 25.9.1915 Nezvěstný v boji
33170 Ernest Zábranský 4.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 Alois Žák 1.7.1916 Nezvěstný v boji
33170 Lumír Březovský 12.12.1914 Padl v boji
33170 Jan Hofman pilot 18.3.1918 Padl v boji
33170 Karel Zelenka 28.5.1915 Padl v boji
37922 Ludvík (Josef) Kučera střelec 22.10.1892 Dobřenice, okr. Hradec Králové 26.4.1918 Jiné

Hodonínský deník Rovnost:
Vracov - Od narození Vavřince Řepíka uplynulo minulý čtvrtek 128 let. Jeho rodnou obcí byl Vracov, kde také bydlel. Později však vstoupil do francouzské cizinecké legie. V jejích řadách ho také zastihl začátek první světové války.
Sedmého září 1914 jej velení zařadilo k české četě 1. pluku jako vojína. Bojoval ve Francii, kde 28. září jako šestadvacetiletý v bojích v okrese Marna padl. Stalo se tak nejspíš u obce Souain, která leží vzdušnou čarou asi 30 kilometrů východně od Remeše.
Zřejmě se zúčastnil druhé bitvy v Champagne, která začala francouzským útokem na německé pozice 25. září 1915 a skončila 6. října téhož roku. Nejtěžší boje se odehrály mezi 25. a 29. zářím. Ztráty obou armád přesáhly 200 tisíc vojáků.
Místo posledního Řepíkova odpočinku se ale nalézá několik stovek kilometrů severovýchodně v La Targette poblíž Arrasu. „Na největším hřbitově československých vojáků ve Francii je 223 náhrobků,“ uvádí na svých stránkách Spolek pro vojenská pietní místa. Na památníku s Řepíkovým jménem se skví nápis: Ti, kteří zde padli, obětovali krev za svobodu Československa a Francie.
(zdroj: Roman Dolejský)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, viz poznámka
Toto místo je počítáno jako 222 VPM
Pomník přidal: Jitka Lenková