Nitra
Hrob Géza Arnold
Umístění: Nitra, Cintorínska, cintorín, pri ľavom múreNápis:
ARNOLD GÉZA
V. HONV. TÜZÉR SZÁZADOS
1887 – 1966
Poznámka: ARNOLD GÉZA
V. HONV. TÜZÉR SZÁZADOS
1887 – 1966
maď. tüzér százados = kapitán delostrelectva
Souřadnice: N48°18'23.44'' E18°4'55.31'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ladislav Barabás
Hrob Emil a Štefan Kopečný
Umístění: Nitra, Cintorínska, cintorín, sektor 8, hrob č. 210Nápis:
RODINA KOPEČNÁ
ŠTEFAN *6.5.1934 +26.3.1945
EMIL *29.7.1937 +26.3.1945
Poznámka: RODINA KOPEČNÁ
ŠTEFAN *6.5.1934 +26.3.1945
EMIL *29.7.1937 +26.3.1945
obete bombardovania Nitry
Souřadnice: N48°18'23.44'' E18°4'55.31'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ladislav Barabás
Hrob Jozef Oravec
Umístění: Nitra, Cintorínska, cintorín, sektor 11, hrob č. 1061Nápis:
JOZEFÍNA
ORAVEC
*1895 +1945
Poznámka: JOZEFÍNA
ORAVEC
*1895 +1945
obeť bombardovania Nitry
Souřadnice: N48°18'23.44'' E18°4'55.31'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ladislav Barabás
Hrob Pavel Klenko
Umístění: Nitra, Cintorínska, cintorín, sektor 8, hrob č. 700Nápis:
PAVEL KLENKO
1892 - 1945
Poznámka: PAVEL KLENKO
1892 - 1945
obeť bombardovania Nitry
Souřadnice: N48°18'23.44'' E18°4'55.31'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ladislav Barabás
Hrob Júlia Papučíková
Umístění: Nitra, Cintorínska, cintorín, sektor 11, hrob č. 263Nápis:
TU ODPOČÍVAJÚ V KRISTU PÁNU
JÚLIA PAPUČÍKOVÁ *1871 +1945
BOŽE OSLÁV DUŠE ICH !
Poznámka: TU ODPOČÍVAJÚ V KRISTU PÁNU
JÚLIA PAPUČÍKOVÁ *1871 +1945
BOŽE OSLÁV DUŠE ICH !
obeť bombardovania Nitry dňa 26.3.1945
Souřadnice: N48°18'23.44'' E18°4'55.31'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ladislav Barabás
Kenotaf Ján Sopóci
Umístění: Nitra, Cintorínska, asi v prvej tretine chodníka vychádzajúceho vpravo od hlavného vchodu do cintorínaNápis:
JÁN SOPÓCI
*1898 †1945
V DACHAU
Poznámka: JÁN SOPÓCI
*1898 †1945
V DACHAU
zahynul v koncentračnom tábore Dachau
Souřadnice: N48°18'23'' E18°4'48.1''
Pomník přidal: Ladislav Barabás
Kenotaf Jenő Aujeszky
Umístění: Nitra, Cintorínska, v prvej tretine chodníka vychádzajúceho vpravo od hlavného vchodu do cintorínaNápis:
HŐSI HALÁLT HALT
AUJESZKY JENŐ 1894 - 1916
Poznámka: HŐSI HALÁLT HALT
AUJESZKY JENŐ 1894 - 1916
Obeť prvej svetovej vojny.
Souřadnice: N48°18'22.7'' E18°4'48.1''
Pomník přidal: Ladislav Barabás
Kenotaf Klárika Bergerová
Umístění: Nitra, Cintorínska, cintorín, sektor 10. hrob č. 1118Poznámka:
obeť holokaustu
Souřadnice: N47°54'18.97'' E18°25'5.99'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Ladislav Barabás
Pomník Obětem komunismu
Umístění: Nitra, Coboriho, križovatka Štefánikovej triedy a Coboriho ulice, pred budovou mestského úraduNápis:
PAMÄTNÍK VŠETKÝM OBETIAM KOMUNIZMU NA SLOVENSKU
V ROKOCH 1948 - 1989
MESTO NITRA 2005
PAMÄTNÍK VŠETKÝM OBETIAM KOMUNIZMU NA SLOVENSKU
V ROKOCH 1948 - 1989
MESTO NITRA 2005
Souřadnice: N48°18'18.86'' E18°4'59.23'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Bc. Samuel "koba" Jablonka
Pomník Obetiam holokaustu
Umístění: Nitra, Hviezdoslavova trieda, židovský cintorín, horná časťNápis:
NA TOMTO MIESTE POSVÄTNOM MALI BYŤ VYTESANÉ DO MŔTVEHO KAMEŇA AKO VEČNE ŽIVÁ SPOMIENKA – MENÁ
VYŠE ŠESŤ TISÍC UMUČENÝCH ŽIDOVSKÝCH MARTÝROV MESTA NITRY A OKOLIA, KTORÍ BOLI V ROKOCH 1942 – 1945 NÁSILNE
ODVLEČENÍ DO HITLEROVSKÝCH TÁBOROV SMRTI, TAM TÝRANÍ, UBYTÍ, ZA ŽIVA SPLYNOVANÍ A SPÁLENÍ. OSWIECIM, MAJDANEK,
UBLIN, TREBLINKA, KREMNIČKA A RÁZTOKA – SÚ TO MIESTA NEVÝSLOVNÉHO UTRPENIA – ICH ZMUČENÉ TELÁ NIE SÚ
POCHOVANÉ, ICH MENÁ NIE SÚ NIKDE ZAZNAČENÉ, SÚ TO BEZMENNÍ HRDINOVIA NAJVÄČŠEJ TRAGÉDIE ŽIDOVSKÝCH DEJÍN.
ČESŤ ICH PAMIATKE!
LILI PRESSEROVÁ
R. LESSNEROVÁ
PACH RAFAEL
SYN TEODOR, SŰSS K.
DCERI IRMA, EUGÉNIA DR. CLARA
IRENA NEUMANOVÁ
R. LESSNEROVÁ
NEUMANN JOZEF
ROZALIA GROSSOVÁ
R. LESSNEROVÁ A SYN
ŠAJO GRUNBERG MANŽ.
A DETI: EMIL, LUDEVÍT,
ROŽI, SERENA, ELZA, ANNA
CUNY A ZAŤOVIA IZIDOR
HERMAN, JOŽI, MIKULÁŠ
NEV. ŠARI, GIZI, FEJGY
JOHANA, DÁVID GUTMAN
DCÉRA ILONKA, ARANKA
BÉLA KLEIN SYN PETER
JÚLIUS FAUFEDER
MARTA, BEATRICA
GISELLA GROSSOVÁ
R. KONIGOVÁ DETI LUJZA,
HELENA, HERMINA, HILDA,
FRANTIŠEK, EMANUEL
VOJTECH HORN-MÁŇA
MOR LANGER MAN BELLA
DETI OTTO, NELLY, RENKA
VALI, ARTUR, FAHN
ALEXANDER STEINER
OSLANY. MAN. VILMA
DCERA ALISKA
JULIUS NEUMAN
MAN. CECILIA
IGNÁCZ KONTES
MAN. HELENA
DETI ALICA, ROBERT
JUDr. HERMAN HIRSCH
LAURA HIRSCH CHOMUTOV
Dr. TIBOR SZALAY BLAVA
PIROŠKA SZAKLAY
Dr. JURAJ SZALAY KOŠICE
ADOLF LŐWY MAN. ANTONIA
R. PAPPENHEIMOVÁ
DETI MALVIN, NATHAN
LIPOT, FELIX, SZERÉN
ADOLF HOFMAN
HILEL KLEIN MAN. ISABELLA
A DETI
MAX BUCHLER
DCÉRA BELLA
LOTTI WEISZOVÁ
VÝČ. OPATOVCE
A JEJ DETI
RODINA KRAMEROVÁ
VOZOKANY
RODINA SCHILLEROVÁ
RODINA FODOR KOŠICE
BERTALAN, JÚLIA
MARTA, ERZSIKE
ANNA ALTMANNOVÁ
R. NEUFELDOVÁ
ROBERT ALTMANN
PAVEL LŐWY MAN. GISELLA
R. FRIEDOVÁ SYN ARTUR
LUDEVIT KESSLER
RODINA
JENNY, ETELA, EMIL
SANDOR, ALBERT
MARGITA, HELENA, ŠOŠ J.
DR. ALPÁR, LAD. GELLÉR
ZOBELOVÁ
ALPÁR SIGMUND
FRANTIŠKA R. GUTMANOVÁ
KAROLINA R. UNGEROVÁ
FANNY R. MŰLLEROVÁ
JANKA SCHLESINGEROVÁ
R. WILHEIMOVÁ
RODINA SCHLESINGEROVÁ
PAULA, MALVIN, EDUARD,
MARGIT, RÓZSIKE, ILONKA,
ADOLF, GYURI, EVIČKA
RODINY
OBSTLER, ÁPT
KLEIN-GOLDBERGER
GEZA MARMORSTEIN
MAN. HELENA r. STERNOVÁ
DETI
KATOKA, EDITKA
OSKAR ROSENZWEIG
MAN. GISELLA r. STERNOVÁ
DETI SZERENKE, KÖNIGOVÁ
r. LANGEROVÁ JENÖKE
VNUČKA VERUŠKA KÖNIGOVÁ
HEKSCH ADOLF MAN. JANKA
STEINER SAMUEL
ENGEL DEZSÖ MAN. MANCI
SYN ANDRÁS
MARHEIMER SALAMON
DETI
MARCEL NOEMI
PASKUS TEODOR
WEISS JENÖ
VILMA FÜRSTOVÁ
DCERKA
VERA FÜRSTOVÁ
ERNÖ WEISS
A RODINA
MARGITA BARDOSOVÁ
R. FISCHEROVÁ
GIZELA FUCHSOVÁ
DETI JULIUS, EMANUEL
GEZA
FILIP KRAUSZ MERINO
MAN. IRENA ROD. SUSSMANN
SYN ROBERT
MAN. IRMA ROD. STERNOVÁ
DETI PAVEL, HENRIK
ARANKA STERNOVÁ
R. FLEISCHHACKEROVÁ
DETI MIRJAM
MORITZ FLEISCHHACKER
MAN.
KAROLINA R. FUCHSOVÁ
ZIGMUND STERN
MAN.
IRENA ROD. DEUTELBAUM
DETI
MICHAL JOZEF
JULIUS WEISS
MAN. TERKA ROD. STERNOVÁ
DETI
TIBOR, MIKULÁŠ
MARKUS SPITZER
NAR.30.I.1907
GEZA KROSBA
NAR. 21.XII.1902
HELENA STEINEROVÁ
R. ECKSTEINOVÁ
DCERKA HEDVIKA
ETELA VLČEKOVÁ
R. ECKSTEINOVÁ, E.VLČEK
DCERKA ERIKA
ALEXANDER BRINZL
NAR: 8.IV.1877
MUDr. LADISLAV RADVANYI
NAR. 1.XI.1900
MAX ECKSTEIN
MAN. BLANKA DETI JÚLIA
KATKA, VILKO, ILONKA
ARANKA ECKSTEINOVÁ
r. DRECHSLEROVÁ
RODINA MOŠKOVIČ- MORVAN
HERMAN, LILI, EVIČKA
MARGITA FISCHEROVÁ
ARPÁD FISCHER
HENRICH HECHT
DETI LADISLAV, IBOLA
HEDA
IGNAC BLUM
A SYN VILIAM
ROD. BOĎANSKÝ
LEOPOLD HERMINA
MALVINA, JOZEFIN
A WEINER
RICHARD, JULIUS
ROD. HERMANN, WEISZ
MIKŠA, SIDI, RUDOLFIN
FRIDA, WILHELM, ŽUŽKA
MAGDA HEBER r. VLČEK
DCERA FRANCISKA, SIDONIA
VERKA, CECILIA MAN. MALVINA,
JOZEF GOLDBERGER JEJ SESTRY
KAROLINA, HERMINA, DCERA
A SYN, BRAT ZIGMUND S RODINOU
MARGITA GOLDSCHMIED
1909
ZDENKO GOLDSCHMIED
1912
KÖNIG
IZIDOR, HENRIETTA
ALICA, ROZALIA
JOLANA KRAUSOVÁ
ROD. DEUTSCHOVÁ
SYN MIKULÁŠ
DEUTSCH VOJTECH KANTOR
MAN. GERTRUDA R.TRAUNER
FILIP WEISZ
RUDOLFINE MARKSTEINOVÁ
R. WEISZOVÁ
ALEXANDER MARKSTEIN
SYN TIBOR
RABY DAVID
LÖVINGER
RABY UNGAR
SAMUEL DAVID
RABY ELIZERBEN IGNÁC
SCHVAIGER
RABY MAJZLIK HAJIM
DAVID
LADISLAV BRAUN
KREMNIČKA
ANNA BIENENSTOCKOVÁ
r, WOHLSTEINOVÁ
ERNEST KÖNIG MAN. MARGIT
MUDr. VOJTECH BIENENSTOCK
MAN.MUDr. JANKA r. FEINER
DETI OSKAR, JURAJ
RODINY
GUTMAN, HOFMAN, KÖNIG
FELDMAN, KLÁRA
ENGEL IGNAC
BÖZSIKE, ROZSIKE
GABRIEL-BLAU IGNÁCZ
SZIDI, GYULA,JANKA, VERA
OTTO VOGEL
KATARINA, ROZALIA
KOLOMAN, JULIA
GOLDAPFEL
IZIDOR POLAK MAN. HERMINA
DCERA NELLY
SAMUEL POLÁK
MAN. DEBORKA
ARMIN, VILIAM, HENRICH
TIBOR, WOHLSTEIN
ADOLF ŠIMKO MAN. NETTI
ELZA ŠIMKOVÁ DCÉRKA EVA
JOZEF ŠIMKO MAN. ZLATICA
SYN RIKI
AMÁLIA ANDOROVÁ
ANNA SZEKELYOVÁ
ELLA KOHNOVÁ
ARANKA KRONSTEINOVÁ
HELENA SZAUEROVÁ
JULIUS GAL
MAN. VILMA
SYN MIKULÁŠ
SERENA VÁMOŠOVÁ
MARIKA BRAUNOVÁ
JÁN ADLER
JENNY SCHLESINGER
HELENA GRÜNHUT
RUDOLF GRÜNHUT
JOZES SPITZER MAN. IRMA
ROD. HECHTOVÁ SYN OSKÁR
RABY WORHAND
MORIC MOZES
IZIDOR JOKEL
MAN. ROSALIA
R. ROSENBSUMOVÁ
EMANUEL DEUTELBAUM
MAN. HELENA R. HAIMAN
DAVID SCHWARZ
JOZEF KLEIN
BENJAMIN A BERT
SCHREIBER
LEO, BORO, SENDER, ERIKA
HERBERT
SIMON LOW MAN. HELENA
MÁRIA BAJTONOVÁ
R. LOWOVÁ
RODINA HONIGSBEG
BERTA A EDITA
WOHLSTEINOVÁ
ROZALIA GOLDNEROVÁ
PAVEL, FELIX GOLDNER
ARMIN, TOMÁŠ SCHWARZ
MAX, JOZEFINA, LUDEVIT
GRAZINGER
ETELA DEUTELBAUMOVÁ
OD. REICHENTHAL
*8.II.1890 †14.IV.1945
SAMUEL FREY
*20.III.1902
RODENÍ HILVERTOVCI
Z URMÍNA
ROSALIA KORÁNYIOVÁ
Dr. OSKAR WEIL
ING. OTTO STRASSMANN
vd. ILONA ŠOÓŠOVÁ
LAURA STRASMANNOVÁ
HELENA HORNOVÁ
ERNESTÍNA EHRENFELDOVÁ
DETI
ARPAD, NANDOR, EML
FRANTIŠKA KELEMENOVÁ
NAR. 29.12.1918
DEP. 28.3.1942
IGNACZ KOHN MAN. ROSALI
DETI
REGINA, MATILD
KLÁRA, BERTA, RICHARD
BERTOLD, ALFRED
FELDMANN
ROZA, VIKTOR, VOLVOVIČ
TIBOR MAGYAR
ŠTEFAN MAGYAR
ING. RUDOLF BRAUN
MAN. HELA ROD. LÖWYOVÁ
ALADAR BRAUN
MAN. SARI ROD. KEVALOVÁ
DETI IMRICH, AGI
SZERENA SZILAGYIOVÁ
ROD. BRAUNOVÁ
ONDREJ WEISZ MAN. MACA
IVAN ŠIMKO
HERMINA WOHLSTEINOVÁ
ARMIN KRAUSE MAN. SERENA
DCERKA IDUŠKA
BERTALAN ROSENZWEIG
ZIGMUND WOHLSTEIN
MAN. SEREN, DETI VIOLA
MIKULÁŠ, LUDEVIT FIALA
MAN. MARGIT DETI KATKA
KAROL
BERNHARD, PAULA, FRED
BANDY MAGDA FRIED
GEJZA, FRIDA HOFFMAN
SYN TOMY
OĽGA SCHNEIDEROVÁ
ARMIN EHRENFELD MAN. MIGI
ROD. GESTETNEROVÁ
DCÉRA LIZ JOZEF DIAMANT
MAN. HILDA Dr. IŽO TENCER
MAN ROŽI SYN VOJTECH
ELIAŠ LICHTENBERK
Dr. EMIL LICHTENBERK
GEZA LICHTENBERK
ALADAR HECHT
*11.VIII.1884
†26.XII.1944
Dr. HAVAS ARMIN
A RODINA
ILY GRÁL
Dr. FRANTIŠEK GRÁL
IRMA KOHN
ANNA KRAMER
FANI NEUMAN
SARI DONNER
MORIC GRUNHUT
MAX GRUNHUT
ADOLF ANTMANN
BERTA ANTMANN
ALEX ANTMANN
EUGEN ANTMANN
KAROL STEIN
KLARIKA BERGEROVÁ
r. MENGEROVÁ
BENJAMIN LAMM
1892 – 1944
ŠARLOTA LAMMOVÁ
1895 – 1944
ROBERT LAMM
1930 – 1944
IN MEMORIAM
rodičia: RUBIN, JOLANA, GUTNIK
súrodenci: GERTRÚDA, SOŇA, ALFRÉD
starý rodičia: ABRAHAM, HERMINA
JOZEF a manželka
Zahynuli v koncentračnom
tábore.
IN MEMORY OF – NA PAMIATKU
HERMAN SHMUEL MAUSKOPF
1903 – 1945
TIBOR „TIBI“ MAUSKOPF
1929 – 1945
FATHER AND SON LIVED IN NITRA
AND DIED IN HOLOCAUST
NA TOMTO MIESTE POSVÄTNOM MALI BYŤ VYTESANÉ DO MŔTVEHO KAMEŇA AKO VEČNE ŽIVÁ SPOMIENKA – MENÁ
VYŠE ŠESŤ TISÍC UMUČENÝCH ŽIDOVSKÝCH MARTÝROV MESTA NITRY A OKOLIA, KTORÍ BOLI V ROKOCH 1942 – 1945 NÁSILNE
ODVLEČENÍ DO HITLEROVSKÝCH TÁBOROV SMRTI, TAM TÝRANÍ, UBYTÍ, ZA ŽIVA SPLYNOVANÍ A SPÁLENÍ. OSWIECIM, MAJDANEK,
UBLIN, TREBLINKA, KREMNIČKA A RÁZTOKA – SÚ TO MIESTA NEVÝSLOVNÉHO UTRPENIA – ICH ZMUČENÉ TELÁ NIE SÚ
POCHOVANÉ, ICH MENÁ NIE SÚ NIKDE ZAZNAČENÉ, SÚ TO BEZMENNÍ HRDINOVIA NAJVÄČŠEJ TRAGÉDIE ŽIDOVSKÝCH DEJÍN.
ČESŤ ICH PAMIATKE!
LILI PRESSEROVÁ
R. LESSNEROVÁ
PACH RAFAEL
SYN TEODOR, SŰSS K.
DCERI IRMA, EUGÉNIA DR. CLARA
IRENA NEUMANOVÁ
R. LESSNEROVÁ
NEUMANN JOZEF
ROZALIA GROSSOVÁ
R. LESSNEROVÁ A SYN
ŠAJO GRUNBERG MANŽ.
A DETI: EMIL, LUDEVÍT,
ROŽI, SERENA, ELZA, ANNA
CUNY A ZAŤOVIA IZIDOR
HERMAN, JOŽI, MIKULÁŠ
NEV. ŠARI, GIZI, FEJGY
JOHANA, DÁVID GUTMAN
DCÉRA ILONKA, ARANKA
BÉLA KLEIN SYN PETER
JÚLIUS FAUFEDER
MARTA, BEATRICA
GISELLA GROSSOVÁ
R. KONIGOVÁ DETI LUJZA,
HELENA, HERMINA, HILDA,
FRANTIŠEK, EMANUEL
VOJTECH HORN-MÁŇA
MOR LANGER MAN BELLA
DETI OTTO, NELLY, RENKA
VALI, ARTUR, FAHN
ALEXANDER STEINER
OSLANY. MAN. VILMA
DCERA ALISKA
JULIUS NEUMAN
MAN. CECILIA
IGNÁCZ KONTES
MAN. HELENA
DETI ALICA, ROBERT
JUDr. HERMAN HIRSCH
LAURA HIRSCH CHOMUTOV
Dr. TIBOR SZALAY BLAVA
PIROŠKA SZAKLAY
Dr. JURAJ SZALAY KOŠICE
ADOLF LŐWY MAN. ANTONIA
R. PAPPENHEIMOVÁ
DETI MALVIN, NATHAN
LIPOT, FELIX, SZERÉN
ADOLF HOFMAN
HILEL KLEIN MAN. ISABELLA
A DETI
MAX BUCHLER
DCÉRA BELLA
LOTTI WEISZOVÁ
VÝČ. OPATOVCE
A JEJ DETI
RODINA KRAMEROVÁ
VOZOKANY
RODINA SCHILLEROVÁ
RODINA FODOR KOŠICE
BERTALAN, JÚLIA
MARTA, ERZSIKE
ANNA ALTMANNOVÁ
R. NEUFELDOVÁ
ROBERT ALTMANN
PAVEL LŐWY MAN. GISELLA
R. FRIEDOVÁ SYN ARTUR
LUDEVIT KESSLER
RODINA
JENNY, ETELA, EMIL
SANDOR, ALBERT
MARGITA, HELENA, ŠOŠ J.
DR. ALPÁR, LAD. GELLÉR
ZOBELOVÁ
ALPÁR SIGMUND
FRANTIŠKA R. GUTMANOVÁ
KAROLINA R. UNGEROVÁ
FANNY R. MŰLLEROVÁ
JANKA SCHLESINGEROVÁ
R. WILHEIMOVÁ
RODINA SCHLESINGEROVÁ
PAULA, MALVIN, EDUARD,
MARGIT, RÓZSIKE, ILONKA,
ADOLF, GYURI, EVIČKA
RODINY
OBSTLER, ÁPT
KLEIN-GOLDBERGER
GEZA MARMORSTEIN
MAN. HELENA r. STERNOVÁ
DETI
KATOKA, EDITKA
OSKAR ROSENZWEIG
MAN. GISELLA r. STERNOVÁ
DETI SZERENKE, KÖNIGOVÁ
r. LANGEROVÁ JENÖKE
VNUČKA VERUŠKA KÖNIGOVÁ
HEKSCH ADOLF MAN. JANKA
STEINER SAMUEL
ENGEL DEZSÖ MAN. MANCI
SYN ANDRÁS
MARHEIMER SALAMON
DETI
MARCEL NOEMI
PASKUS TEODOR
WEISS JENÖ
VILMA FÜRSTOVÁ
DCERKA
VERA FÜRSTOVÁ
ERNÖ WEISS
A RODINA
MARGITA BARDOSOVÁ
R. FISCHEROVÁ
GIZELA FUCHSOVÁ
DETI JULIUS, EMANUEL
GEZA
FILIP KRAUSZ MERINO
MAN. IRENA ROD. SUSSMANN
SYN ROBERT
MAN. IRMA ROD. STERNOVÁ
DETI PAVEL, HENRIK
ARANKA STERNOVÁ
R. FLEISCHHACKEROVÁ
DETI MIRJAM
MORITZ FLEISCHHACKER
MAN.
KAROLINA R. FUCHSOVÁ
ZIGMUND STERN
MAN.
IRENA ROD. DEUTELBAUM
DETI
MICHAL JOZEF
JULIUS WEISS
MAN. TERKA ROD. STERNOVÁ
DETI
TIBOR, MIKULÁŠ
MARKUS SPITZER
NAR.30.I.1907
GEZA KROSBA
NAR. 21.XII.1902
HELENA STEINEROVÁ
R. ECKSTEINOVÁ
DCERKA HEDVIKA
ETELA VLČEKOVÁ
R. ECKSTEINOVÁ, E.VLČEK
DCERKA ERIKA
ALEXANDER BRINZL
NAR: 8.IV.1877
MUDr. LADISLAV RADVANYI
NAR. 1.XI.1900
MAX ECKSTEIN
MAN. BLANKA DETI JÚLIA
KATKA, VILKO, ILONKA
ARANKA ECKSTEINOVÁ
r. DRECHSLEROVÁ
RODINA MOŠKOVIČ- MORVAN
HERMAN, LILI, EVIČKA
MARGITA FISCHEROVÁ
ARPÁD FISCHER
HENRICH HECHT
DETI LADISLAV, IBOLA
HEDA
IGNAC BLUM
A SYN VILIAM
ROD. BOĎANSKÝ
LEOPOLD HERMINA
MALVINA, JOZEFIN
A WEINER
RICHARD, JULIUS
ROD. HERMANN, WEISZ
MIKŠA, SIDI, RUDOLFIN
FRIDA, WILHELM, ŽUŽKA
MAGDA HEBER r. VLČEK
DCERA FRANCISKA, SIDONIA
VERKA, CECILIA MAN. MALVINA,
JOZEF GOLDBERGER JEJ SESTRY
KAROLINA, HERMINA, DCERA
A SYN, BRAT ZIGMUND S RODINOU
MARGITA GOLDSCHMIED
1909
ZDENKO GOLDSCHMIED
1912
KÖNIG
IZIDOR, HENRIETTA
ALICA, ROZALIA
JOLANA KRAUSOVÁ
ROD. DEUTSCHOVÁ
SYN MIKULÁŠ
DEUTSCH VOJTECH KANTOR
MAN. GERTRUDA R.TRAUNER
FILIP WEISZ
RUDOLFINE MARKSTEINOVÁ
R. WEISZOVÁ
ALEXANDER MARKSTEIN
SYN TIBOR
RABY DAVID
LÖVINGER
RABY UNGAR
SAMUEL DAVID
RABY ELIZERBEN IGNÁC
SCHVAIGER
RABY MAJZLIK HAJIM
DAVID
LADISLAV BRAUN
KREMNIČKA
ANNA BIENENSTOCKOVÁ
r, WOHLSTEINOVÁ
ERNEST KÖNIG MAN. MARGIT
MUDr. VOJTECH BIENENSTOCK
MAN.MUDr. JANKA r. FEINER
DETI OSKAR, JURAJ
RODINY
GUTMAN, HOFMAN, KÖNIG
FELDMAN, KLÁRA
ENGEL IGNAC
BÖZSIKE, ROZSIKE
GABRIEL-BLAU IGNÁCZ
SZIDI, GYULA,JANKA, VERA
OTTO VOGEL
KATARINA, ROZALIA
KOLOMAN, JULIA
GOLDAPFEL
IZIDOR POLAK MAN. HERMINA
DCERA NELLY
SAMUEL POLÁK
MAN. DEBORKA
ARMIN, VILIAM, HENRICH
TIBOR, WOHLSTEIN
ADOLF ŠIMKO MAN. NETTI
ELZA ŠIMKOVÁ DCÉRKA EVA
JOZEF ŠIMKO MAN. ZLATICA
SYN RIKI
AMÁLIA ANDOROVÁ
ANNA SZEKELYOVÁ
ELLA KOHNOVÁ
ARANKA KRONSTEINOVÁ
HELENA SZAUEROVÁ
JULIUS GAL
MAN. VILMA
SYN MIKULÁŠ
SERENA VÁMOŠOVÁ
MARIKA BRAUNOVÁ
JÁN ADLER
JENNY SCHLESINGER
HELENA GRÜNHUT
RUDOLF GRÜNHUT
JOZES SPITZER MAN. IRMA
ROD. HECHTOVÁ SYN OSKÁR
RABY WORHAND
MORIC MOZES
IZIDOR JOKEL
MAN. ROSALIA
R. ROSENBSUMOVÁ
EMANUEL DEUTELBAUM
MAN. HELENA R. HAIMAN
DAVID SCHWARZ
JOZEF KLEIN
BENJAMIN A BERT
SCHREIBER
LEO, BORO, SENDER, ERIKA
HERBERT
SIMON LOW MAN. HELENA
MÁRIA BAJTONOVÁ
R. LOWOVÁ
RODINA HONIGSBEG
BERTA A EDITA
WOHLSTEINOVÁ
ROZALIA GOLDNEROVÁ
PAVEL, FELIX GOLDNER
ARMIN, TOMÁŠ SCHWARZ
MAX, JOZEFINA, LUDEVIT
GRAZINGER
ETELA DEUTELBAUMOVÁ
OD. REICHENTHAL
*8.II.1890 †14.IV.1945
SAMUEL FREY
*20.III.1902
RODENÍ HILVERTOVCI
Z URMÍNA
ROSALIA KORÁNYIOVÁ
Dr. OSKAR WEIL
ING. OTTO STRASSMANN
vd. ILONA ŠOÓŠOVÁ
LAURA STRASMANNOVÁ
HELENA HORNOVÁ
ERNESTÍNA EHRENFELDOVÁ
DETI
ARPAD, NANDOR, EML
FRANTIŠKA KELEMENOVÁ
NAR. 29.12.1918
DEP. 28.3.1942
IGNACZ KOHN MAN. ROSALI
DETI
REGINA, MATILD
KLÁRA, BERTA, RICHARD
BERTOLD, ALFRED
FELDMANN
ROZA, VIKTOR, VOLVOVIČ
TIBOR MAGYAR
ŠTEFAN MAGYAR
ING. RUDOLF BRAUN
MAN. HELA ROD. LÖWYOVÁ
ALADAR BRAUN
MAN. SARI ROD. KEVALOVÁ
DETI IMRICH, AGI
SZERENA SZILAGYIOVÁ
ROD. BRAUNOVÁ
ONDREJ WEISZ MAN. MACA
IVAN ŠIMKO
HERMINA WOHLSTEINOVÁ
ARMIN KRAUSE MAN. SERENA
DCERKA IDUŠKA
BERTALAN ROSENZWEIG
ZIGMUND WOHLSTEIN
MAN. SEREN, DETI VIOLA
MIKULÁŠ, LUDEVIT FIALA
MAN. MARGIT DETI KATKA
KAROL
BERNHARD, PAULA, FRED
BANDY MAGDA FRIED
GEJZA, FRIDA HOFFMAN
SYN TOMY
OĽGA SCHNEIDEROVÁ
ARMIN EHRENFELD MAN. MIGI
ROD. GESTETNEROVÁ
DCÉRA LIZ JOZEF DIAMANT
MAN. HILDA Dr. IŽO TENCER
MAN ROŽI SYN VOJTECH
ELIAŠ LICHTENBERK
Dr. EMIL LICHTENBERK
GEZA LICHTENBERK
ALADAR HECHT
*11.VIII.1884
†26.XII.1944
Dr. HAVAS ARMIN
A RODINA
ILY GRÁL
Dr. FRANTIŠEK GRÁL
IRMA KOHN
ANNA KRAMER
FANI NEUMAN
SARI DONNER
MORIC GRUNHUT
MAX GRUNHUT
ADOLF ANTMANN
BERTA ANTMANN
ALEX ANTMANN
EUGEN ANTMANN
KAROL STEIN
KLARIKA BERGEROVÁ
r. MENGEROVÁ
BENJAMIN LAMM
1892 – 1944
ŠARLOTA LAMMOVÁ
1895 – 1944
ROBERT LAMM
1930 – 1944
IN MEMORIAM
rodičia: RUBIN, JOLANA, GUTNIK
súrodenci: GERTRÚDA, SOŇA, ALFRÉD
starý rodičia: ABRAHAM, HERMINA
JOZEF a manželka
Zahynuli v koncentračnom
tábore.
IN MEMORY OF – NA PAMIATKU
HERMAN SHMUEL MAUSKOPF
1903 – 1945
TIBOR „TIBI“ MAUSKOPF
1929 – 1945
FATHER AND SON LIVED IN NITRA
AND DIED IN HOLOCAUST
Souřadnice: N48°18'24.2'' E18°4'9.1''
Pomník přidal: Ladislav Barabás