Orlová
Pomník Obětem Sedmidenní války s Polskem 1919
Umístění: Orlová, Klášterní, katolický hřbitovZHASNUVŠE
DÁLE ŽIJÍ
PADLÍ BOJOVNÍCI V PAMĚTI NÁRODA.
PETR BEZRUČ
ROZDĚLENÍ TĚŠÍNSKA!
POSTAVENO V 10 ROCE TRVÁNÍ
ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY
SPOLKEM KU POCTĚ PADLÝM ZA TĚŠÍNSKO
A ODHALENO 30 – IX - 1928.
JAN ČAPEK
PODPORUČÍK 33 P. P.
ZAKLADATEL ČS. LEGII V ITÁLII
NÁČELNÍK SOKOLSKÉ ŽUPY MORAVSKO-SLEZSKÉ
NAROZEN 17. VI. 1876
PADL 17. VI 1918 U FOSSALTY NA PIAVĚ
ROBERT SMUTNÝ
NADPORUČÍK 10. ROTY 21. ČS. STŘEL. PL. FR. LEG.
FRANT. POLOPRUDSKÝ
ADJUTANT 21. P. P. FR. 1/I FR. LEGII
ED. BALCÁREK
54. P. P. 2/I NÁR. GARDY
FR. BEJČEK
11. P. P. 3/I
FR. BOBEK
ZÁVODČÍ ZEM. ČETNIC. VELITELSTVÍ
FR. BRÁZDIL
36. P. P. 3/II ITAL. LEG.
FR. BŘEČKA
11. P. P. 3/I
ŠTĚPÁN ČERNÝ
35. P. P. 3/II ITAL. LEG.
KAREL DUŠEK
STŘELEC 21. P. P. 1/II FR. LEG.
NOIRBERT FLODR
11. P. P.
JAN GREGOR
ČETAŘ 4 P. P. KULOMETNÁ ROTA
FR. HÁJEK
STŘELEC 21. P. P. 3/I FR. LEG.
FR. HOLUB U. S. A.
DESÁTNÍK 22. P. P. 1. KULOMET. ROTY FR. LEG.
ST. HŮLA
STŘELEC 14. ČS. DOMOBR. PRAPORU
JAN JANIŠ
1. DOMOBR. PRAPOR
ST. KAŠPAROVSKÝ
1. DOMOBR. PRAPOR
FR. KOHOUT
DESÁTNÍK 21. P. P. 3/II FR. LEG
FR. KORYNTA
PŘEVEZEN DO PRAHY
BOHUMIL KOTRČ
35. P. P. 2/I ITAL. LEG.
KAREL KRASL
11. P. P. 3/I
JOS KRBEC
11. P. P. 3/I
VÁCLAV KREPERÁT
35. P. P. 2/III ITAL. LEG.
HYNEK KRŇÁVEK
93. P. P. NÁR. GARDY
LUDVÍK KRUPA
STRÁŽMISTR ZEM. ČETNIC. VELITELSTVÍ
VÁCLAV KŘÍŽ
11. P. P. 3/I
FR. KULA
JOS. LINEK U.S.A.
STŘELEC 21 P.P. 3/III FR. LEG.
KAREL LUDVÍK
11. P. P. 3/I
KAREL MAŠEK
11. P. P. 2/I
ONDŘEJ REDAJ
STŘELEC 21. P. P. 3. KULOMET. ROTY FR. LEG.
BOHUMIL PÁLKA
STŘELEC 14. ZEMĚBR. A NÁR. GARDY
BOHUSLAV PEKÁČEK
54. P. P. NÁR. GARDY
JOS. PERNICA
RUDOLF PERNIČKA
54. P. P. NÁR. GARDY
BEDŘICH RIEGR
ČETAŘ 21. P. P. 3/II FR. LEG.
JAN SKOK
SVOBODNÍK ČS. DOMOBR. PRAP. Z ITÁLIE
ONDŘEJ SLUKA U.S.A.
STŘELEC 21. P. P. 2/II FR. LEG.
LEOPOLD ŠPIČKA
4. P. P.
MATĚJ ŠRUC
39. P. P. DOMOBR:
JOSEF ŠUPINA
25. P. P. 4/IV NÁR GARDY
KAREL TALÁK
ČETAŘ 21. P. P. 2/III FR. LEG
KAREL TUREK
PODDŮSTOJNÍK 28. P. P.
FR. VÁVRA
11. P. P 1. KULOMET. ROTA
FR. VÍT
11. P. P. 3/I
FR. VOJČÍK
FR. VRAŠŤÁK
DESÁTNÍK 93. P. P. 3/I
ANT. VYKUTIL
DESÁTNÍK 4. DĚLOSTŘEL. P.
JAN HRTÁNEK U.S.A.
POHŘBEN V MOR. OSTRAVĚ
ZA PLESBISCITU ÚKLADNĚ ZABITI:
ANT. KEMPNÝ
ITAL. LEGIONÁŘ Z DĚTMAROVIC
1. VII. 1920
JOS. KOŘÍNEK
HLÍDAČ JÁMY /ALPINKY/ VÁCLAV
16. XI. 1919
ANT. KYS
HAVÍŘ Z PROSTŘ. SUCHÉ
17. V. 1920
JAROSLAV MAJVALD
UČITEL Z DĚTMAROVIC
4. XII. 1919
ALFONS STEBEL
HAVÍŘ ZE STONAVY
22. V. 1920
VILÉM VICHEREK
HAVÍŘ Z PROSTŘ. SUCHÉ
18. V. 1920
ST. KOLÍBAL
ČERTAŘ 5. P. P. T. G. MASARYKA
RUSKÉ LEGIE
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-8118-07659
Souřadnice: N49°50'22.16'' E18°25'20.71'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Feďo Vrábel
Doplnění informací: Ondřej Kolář
Pomník Obětem 1. světové války
Umístění: Orlová, Klášterní, katolický hřbitov1914 - 1918
jména z fotografie nečitelná.
Seznam padlých dle CEVH:
Barber Alfred
Barber Robert
Bernatík Al.
Bojda Frant.
Bonček Jan
Bystroň Jan
Ciosk Adam
Darda Emil
Deutscher F.
Firla Adolf
Gargulák Josef
Hansel Fr.
Herz Oskar
Hofer František
Ječmenek J.
Ježíšek Karel
Juchelka Al.
Kadlček Karel
Kantek Šimon
Kocur Josef
Konečný Kar.
Kotek Josef
Kozík Karel
Křístek Josef
Kubík Josef
Liberda
Masar Jakub
Matiášek K.
Matyáš Emil
Molinek
Molinek Ad.
Němčík Rich.
Sadovský K.
Santarius Fr.
Sargánek
Sargánek A.
Sosna František
Stařičný Karel
Stud.JUR.Korejs E.
Stuchlík Rud.
Šamar Adolf
Šeifter Erich
Škořupa Jos.
Škrabišek Ed.
Špalter Isidor
Teichmann F.
Tkoč František
Tkoč Josef
Tvardek
Übelauer Jan
Urbančík B.
Valach Teodor
Vašíček Cyril
Venglař T.
Vengleř Fr.
Videtič Fr.
Vogelhut Jos.
Voznica R.
Wasserberger I.
Wasserberger I.
Weissbeger A.
Ziffer Jind.
Žídek Adolf
Žídek Alois
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE8118-7667
Souřadnice: N49°50'21.5'' E18°25'24.71'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Pomník Obětem holokaustu
Umístění: Orlová, Klášterní, katolický hřbitovNA VĚČNOU PAMĚŤ
1939 - 1945
jména z fotografie nečitelná.
Seznam obětí dle CEVH:
Altmann Emil
Altmann Hugo
Altmann Rudolf
Altmannová Anna
Altmannová Karolina
Astmann Jakub
Aufricht Fini
Aufricht Petr
Aufrichtová Adela
Aufrichtová Stella
Bachner Izak
Bachnerová Berta
Bachrach Lily
Bachrachová Helena
Barber Erich
Barberová Edita
Barberová Helena
Barberová Mitzi
Barberová Růžena
Better Vilém
Betterová Anna
Bieder Adolf
Bieder Leopold
Bieder Sidi
Biederová Anna
Biederová Gerti
Biederová Greta
Blühová Adéla
Blühová Helena
Blumenfeld Jakub
Blumenfeldová
Bornstein Laura
Bornstein Rudolf
Brada Julius
Brada Rudolf
Brada Zikmund
Bradová Anna
Brenner Bertin
Brenner Jakub
Brenner Jiří
Brenner Max
Brenner Renata
Brennerová Erna
Brennerová Hermina
Brennerová Jana
Brennerová Malvina
Brennerová Netti
Brennerová Růžena
Bronnerová Františka
Dr. Barber Ferdinand
Dr. Brenner Maximilián
Dr. Kulka Artur
Dr.Grübler Emanuel
Dr.Jellinek Hynek
Dr.Klebinder Bedřich
Dr.Kohane A
Dr.Rawik Max
Dr.Wilhelm Alfred
Ebelstein Heřman
Ebelsteinová
Edelmann Kurt
Edelmannová Truda
Eichenbaum Max
Eichenbaumová Marta
Eislerová Malvina
Elsner Arnošt
Elsner Šimon
Elsner Valter
Elsnerová Hemina
Falter Arnošt
Falter Leo
Falterová Augusta
Falterová Rudolfina
Falterová Růžena
Färberová Edita
Feder Zikmund
Federová Edit
Federová Evža
Federová Herta
Feiner Leo
Feinerová Tereza
Feuermannová Marie
Filipová Anna
Fränkl David
Fränkl Jiří
Fränklová Helena
Fränklová Kateřina
Fränklová Lisa
Freund Leo
Freund Tereza
Friednerová Božena
Friednerová Evža
Gellerová Evža
Goldberger Evžen
Goldberger Karel
Goldbergerová Kateřina
Goldbergerová Margot
Goldbergerová Regina
Goldfaden Mendl
Goldfaden Vilem
Goldfadenová
Goldfadenová
Grauer Zikmund
Grauerová Bedřiška
Grauerová Hermina
Heiman Jan
Heimanová Lily
Herbachová Hermina
Herbachová Truda
Herc Edita
Herc Karel
Herc Otakar
Herc Valter
Hercová Žofie
Herman Adolf
Herman Kurt
Hermanová Amalie
Herz Jindřich
Herzová Berta
Herzová Rdolfina
Herzová Regina
Hilfstein Zikmund
Hilfsteinová Hermina
Hirš Bruno
Hirš Otto
Hiršová Bedřiška
Hiršová Bruno
Holzer Kurt
Horowitz Artur
Horowitz Heřman
Horowitz Max
Horowitzová Antonie
Huppert
Huppert Jakub
Huppert Jindřich
Huppert Šimon
Ing. Falter Erwin
Ing. Ziffer Ervin
Ing.Aufricht Karel
Ing.Rendlich Artur
Jellinek Maurice
Jucker Adolf
Juckerová Edita
Juckerová Gisela
Juckerová Lily
Juckerová Olga
Justitzová Edita
Justitzová Irma
Justitzová Marie
Kemplerová Regina
Kemplerová Růžena
Klebinderová Helena
Kleinmann Bertold
Kleinmann Karel
Kleinmannová
Kleinmannová Alžběta
Kleinová Julie
Kleinová Minka
Kohane Julius
Korn Vilém
Kornblum Vítězslav
Kornblumová Hanička
Kornblumová Zuzana
Kornfeldová Herta
Kornfeldová Malvina
Kornová Charlota
Landsberger Alfred
Landsberger Petr
Landsbergerová Hilda
Landsbergerová Marie
Landsbergerová Marie
Langer
Langer Vítězslav
Langerová Štěpánka
Lindemann Leo
Lindemannová Ruth
Lindemannová Tea
Löffler Rudolf
Löfflerová Rosemarie
Löfflerová Růžena
Meimann Pinkus
Meimannová Alžběta
Meimannová Hilda
Meimannová Růžena
Meinhard Arnošt
Meinhard Zikmund
Meisler Leo
Meisler Motek
Meislerová Berta
Meislerová Helena
Meislerová Hermina
Meislerová Věra
Morgensternová Regina
Müller Markus
Müllerová Anička
Müllerová Hana
Munk Julius
Munková Jeaneta
Munková Valerie
Natan-König
Natan-König Jakub
Natan-Königová Charlota
Navaj Emanuel
Navajová Antonie
Neufeld Samuel
Neufeldová Leontina
Neugeboren Aron
Neugeboren Natan
Neugeboren Osias
Neugeborenová Cecilie
Neugeborenová Františka
Nurnberger Mojžíš
Nurnbergerová Amalie
Nurnbergerová Gusti
Nurnbergerová Růžena
Pastor Artur
Pastor Josef
Pastorová Erna
Pastorová Eva
Perl Alfred
Perl Hanuš
Perl Milan
Perlová Augusta
Perlová Štěpánka
Pick Eric
Picková Irena
Rauchberger Emil
Rauchberger Markus
Rawik Edita
Rawik Leo
Rawik Leopold
Rawik Max
Rawiková Amalie
Rawiková Hermina
Rendlichová Mary
Rosenberg Abraham
Rosenberg Šimon
Rosenbergová Mina
Rosenbergová Růžena
Roth Hugo
Roth Jakub
Roth Jindřich
Roth Raul
Rothová Eliška
Rothová Charlota
Rubová Anna
Rubová Bronislava
Rubová Mary
Ruff Izrael
Ruff Mořic
Ruffová Berta
Schneider Abraham
Schneider David
Schneider Ferdinand
Schneider Jindřich
Schneiderová Anna
Schönhofová Marta
Schulzová Anna
Schulzová Helga
Silbiger Max
Silbigerová Eliška
Silbigerová Gerti
Spalter Rudolf
Spalterová Františka
Spitzer Vojtěch
Spitzerová Anita
Spitzerová Elly
Spitzerová Eva
Spitzerová Františka
Spitzerová Helena
Spitzerová Irma
Steiner Vítězslav
Steinerová Pavla
Steinhauer Abraham
Steinhauer Hugo
Steinhauerová Cecilie
Steuer Adolf
Steuerová Arnoštka
Steuerová Fredi
Steuerová Tilda
Strompfová Cecilie
Strompfová Regina
Sturner Jakub
Sturnerová
Tauber Julius
Tauberová Alice
Technerová Hilda
Teichner Bedřich
Teichner Eric
Teichnerová Helena
Teitelbaumová Erica
Teitelbaumová Harry
Teitelbaumová Nelly
Thiebergr Zikmund
Thiebergrová Arnoštka
Thiebergrová Růžena
Trämer Šimon
Trämerová Edita
Trämerová Erna
Trämerová Margot
Vogelhut Evžen
Vogelhut Isidor
Vogelhutová Amina
Vogelhutová Marie
Waldnerová Františka
Waldnerová Růžena
Waldnerová Terezie
Weber Leopold
Weberová Gina
Wechsberg Albert
Wechsberg Bruno
Wechsberg Emil
Wechsberg Leo
Wechsberg Max
Wechsberg Valter
Wechsbergová Anna
Wechsbergová Bianca
Wechsbergová Erika
Wechsbergová Helena
Wechsler Adolf
Wechslerová Mela
Wechslerová Růžena
Wechsner Mořic
Wechsnerová Malvina
Weiner Kurt
Weiner Vojtěch
Weinerová Erika
Weinerová Josefa
Weissberger Artur
Weissberger Artur
Weissberger Josef
Weissberger Josef
Weissbergerová Ida
Weissbergerová Marie
Weissbergerová Regina
Wellner Oskar
Wellnerová Helena
Wellnerová Hilda
Wellnerová Marie
Wieder Vilem
Wiederová Eliška
Wiederová Hanička
Wichsnitzer Alfred
Wichsnitzer David
Wichsnitzer Eliška
Wichsnitzerová Erna
Wilhelm Jiří
Wilhelm Jolan
Wilhelmová Hana
Wilhelmová Žofie
Zieg Markus
Ziegler Max
Zieglerová Erna
Zieglerová Irena
Ziegová Anna
Ziegová Lea
Ziegová Regina
Ziffer Tomáš
Ziffrová Alice
Ziffrová Antonie
Zwiegenthal Arnošt
Zwiegenthalová Helga
Zwiegenthalová Herta
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE8118-7688
Souřadnice: N49°50'21.5'' E18°25'24.71'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Pomník Obětem 2. světové války
Umístění: Orlová, Klášterní, katolický hřbitovPADLÝM
V KONCENTRAČNÍCH
TÁBORECH
A HRDINNÝM
RUDOARMĚJCŮM
jména obětí z fotografie nečitelná.
Seznem obětí dle CEVH:
Adamík Jan
Badura Alojzy
Badura Ferdynand
Baďura Karel
Bajorkowa Aleksandra
Basista Ludvík
Baszczyňski Adolf
Bembenek Emanuel
Bembenek Josef
Beneš Bohumil
Bielesz Rudolf
Boczkowski Jan
Bonček Karel
Buchvaldek František
Bystroň Emil
Bystroň Josef
Celner Bohumil
Cenek Karel
Cibieň Viktor
Cielepa Emil
Cieslar Josef
Dadok Józef
Dadokowa Stefania
Damiec Emanuel
Damiec Vilém
Dolák Jan
Dominik Karel
Drobisz Stanislav
Dudek Jan
Falter Ervín
Fierla Emanuel
Fierla Pawel
Foltyn Eryk
Folwarczny Jan
Gagola Rudolf
Gilová Anna
Glet Rudolf
Gnida Franciszek
Golasová Marie
Gonsior František
Gorzolka Adolf
Grabowski Eryk
Grabowski Gustav
Halacz Emanuel
Hamrozy Josef
Hawlasek Erwin
Hempejz Dalibor
Karkoszka Józef
Karkoszka Rudolf
Kazik Wladyslaw
Kelner Rudolf
Kempna Stefania
Kijonka Alois
Klapholz Gustav
Klaubauf Adolf
Kleimann Bertold
Kohut Eduard
Koláček Josef
Konieczny Józef
Konkolski Alojzy
Kraina Henryk
Krejčí Zdeňek
Krupka Wladyslaw
Krzywoň Jerzy
Kříšťala Teofil
Kubica Karol
Kucza Vilém
Kudzielka Antonín
Kupka Wladyslaw
Kurowski Rudolf
Kusnierz Franciszek
Langhammer Jaroslav
Lasota Karel
Lesný Leopold
Luksza Adolf
Luksza František
Lukša Eduard
Macura Emil
Macura Josef
Maroszczyk Michal
Menszyk Ferdynand
Mezylanik Emil
Michalek Józef
Michnolowa Marta
Moldřík Drahomír
Moldřík Miroslav
Molinek Adolf
Molinek Wladyslaw
Mrózek Alfons
Mudrák Jan
Nekola Josef
Nowak Michal
Nytra Alfons
Olšar Jaroslav
Pácl Josef
Pácl ml. Josef
Paluch Tadeusz
Pasz Tadeusz
Peczeniuk Juliusz
Pieczka Emanuel
Piechaczek Alfred
Pietrosz Stanislaw
Piprek Emanuel
Polak Teodor
Polok Adam
Popková Františka
Posker Alois
Potyka Józef
Potysz Vilém
Potyš Emil
Przeslica Tomasz
Pytlik Gustaw
Rakoczy Jan
Recman Vladislav
Rozbrojowa Maria
Rzyman Jósef
Rzyman Rudolf
Řezák Emil
Santarius Emanuel
Skulina Miroslav
Sosna Antonín
Sporysz Czeslaw
Stáňa Evžen
Stania Karol
Staszek Edward
Stefek Walter
Stoszek Wladyslaw
Suchanek Wilhelm
Szarowski František
Szeliga Wladyslaw
Sztefek Franciszek
Sztefkowa Stefania
Sztwiórok Jan
Šarovský Augustin
Šeliga Alois
Šeliga Emil
Šramek Alois
Tešař Dobroslav
Tlolka Wladyslaw
Toman Jan
Wardas Franciszek
Wardas Josef
Warcholek Emil
Warcholkowa Helena
Wechsberg Emil
Wechsberg Max
Wechsberg Otta
Widomus Franciszek
Wodniczak Piotr
Žylka Vladislav
Autorem je akademický sochař Karel Sekera, původní památník byl odhalen v roce 1959 (druhé foto), nově přemístěný a vystavěný v roce 2011.
V roce 2011 došlo k přemístění památníku na důstojnější místo do areálů památníku na hřbitov v Orlové-Městě. Došlo rovněž k celkové úpravě vzhledu památníku a jeho prostředí.
Pramen: CEVH
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE8118-7675
Souřadnice: N49°50'21.5'' E18°25'24.71'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Pamětní deska Obětem 2. světové války
Umístění: Orlová, Klášterní, katolický hřbitovK.S.Č. V ORLOVÉ ZA DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY
STÁŇA EVŽEN +1941 V OSVĚTIMI
KOLÁČEK JOSEF +1944 V GROSSROSSEN
LANGHAMER JAROSLAV +1942 V OSVĚTIMI
NOGA VIKTOR +1943 V OSVĚTIMI
ŠOSTEK RUDOLF +1943 V OSVĚTIMI
ŽILKA ANTONÍN +1.5.1945 PŘI OSVOBOZENÍ ORLOVÉ
ŽILKA VLADISLAV +1941 V OSVĚTIMI
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE8118-7681
Souřadnice: N49°50'21.5'' E18°25'24.71'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Pamětní deska Obětem 2. světové války
Umístění: Orlová, Klášterní, katolický hřbitovZA OKUPACE
BYLI UVĚZNĚNI A UMUČENI
TITO ABITURIENTI NAŠEHO ÚSTAVU:
KAREL CENEK
MUDr. RUDOLF FISCH
ANDĚLÍN GVUZD
JUDr. LEOPOLD LESNÝ
JUDr. MILOSLAV MĚRKA
PŘEMYSL MICKA
FRANTIŠEK NOGA
MUDr. VLADIMÍR PÁCL
VEČNÁ PAMĚŤ VÁM,
KTEŘÍ JSTE POLOŽILI ŽIVOT
ZA LEPŠÍ BUDOUCNOST NÁRODA
uvedena jména abiturientů českého gymnázia v Orlové
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE8118-7687
Souřadnice: N49°50'21.5'' E18°25'24.71'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Pamětní deska Obětem 2. světové války
Umístění: Orlová, Klášterní, katolický hřbitovPAMĚTNÍ DESKA
ORLOVSKÝM RODÁKŮM KTEŘÍ POLOŽILI SVÉ
ŽIVOTY ZA DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY
BIELESZ WLADISLAW 5.12.1921 LAZY 2.9.1939 TARNOW VOJÁK PL. ARMÁDY
DURCZAK JOSEF 29.3.1901 LAZY 1941 KAPITÁN PL. ARMÁDY
FALTER ERVIN 13.9.1907 LAZY KYJEV PORUČÍK ČS. ARMÁDY
GRIMM JOZEF 10.1.1899 LAZY 1942 TOBRUK KAPITÁN PL. ZAHR. ARMÁDY
HERMAN BEDŘICH 31.7.1924 ORLOVÁ 11.4.1945 FRANCIE VOJÁK ČS. ARMÁDY
HRUBÝ JAROSLAV 10.6.1926 ORLOVÁ 11.4.1945 FRANCIE VOJÁK ČS. ARMÁDY
KONDZIOLKA LUDVÍK 24.8.1912 HORNÍ LUTYNĚ 14.3.1945 AZORSKÉ OSTROVY LETEC ČS. ZAHR. ARMÁDY
KUCHAŘ LADISLAV 27.4.1916 PORUBA 11.11.1944 SLOVENSKO ROTMISTR ČS. ARMÁDY
MALYSZ BENJAMIN 18.9.1915 ORLOVÁ 1944 VOJÁK PL. ARMÁDY
MELOKO POPE 20.1.1925 ORLOVÁ 1.2.1945 BELGIE VOJÁK ČS. ARMÁDY
PASZ TADEUSZ 14.6.1923 LAZY 10.1939 LVOV
PIETRZYK EMANUEL 1923 ORLOVÁ 1.9.1939 ORLOVÁ VOJÁK PL. ARMÁDY
ING. SUKIENIK ZENON 1904 LAZY 1939 PRUSZKOW DŮSTOJNÍK PL. ARMÁDY
SZARZYNSKI OSWALD 6.10.1913 PORUBA 9.8.1944 BENÁTKY LETEC PL. ZAHR. ARMÁDY
SELIGA EMIL 12.9.1918 LAZY 1943 ANGLIE LETEC ČS. ZAHR. ARMÁDY
TROJÁK JAN 19.6.1911 LAZY 9.1939 PŘÍSL. PL. ZAHR. ARMÁDY
WARDAS FRANCISZEK 18.3.1915 LAZY 4.11.1944 LANGANNERIE PŘÍSL. PL. ARMÁDY
WENGLORZ TEODOR 8.10.1898 ORLOVÁ 19.9.1939 TARNOPOL DŮSTOJNÍK PL. ARMÁDY
MGR. ŽYLA WILHELM 8.1.1910 HORNÍ LUTYNĚ 9.1939 HORNÍ LUTYNĚ LVOV PORUČÍK PL. ARMÁDY
Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE8118-7690
Souřadnice: N49°50'21.5'' E18°25'24.71'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Doplnění informací: Arno Glaser
Hrob Adolf Mžik
Umístění: Orlová, Klášterní, městský hřbitovPřísl. R.A.F. Plk. ADOLF (MŽIK)
* 17.5.1925 + 17.6.1996
Souřadnice: N49°50'22.16'' E18°25'20.71'' - přibližná pozice dle adresy
Pomník přidal: Vladimír Štrupl
Hrob Luděk Lorenc
Umístění: Orlová, Klášterní, hřbitovPORUČÍK LETEC
LUDĚK LORENC
1907 - 1936
Letecký pozorovatel por. Luděk Lorenc zahynul 7.5.1936 při letecké nehodě v Chebu.
Další na stránkách Wikipedie; Letecké nehody vojenských strojů České a Československé republiky. https://cs.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%A9_nehody_vojensk%C3%BDch_stroj%C5%AF_%C4%8Cesk%C3%A9_a_%C4%8Ceskoslovensk%C3%A9_republiky
Souřadnice: N49°50'21.4'' E18°25'24.43'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka
Doplnění informací: Petr Kudláček
Hrob Adolf Pytlik
Umístění: Orlová, Klášterní, hřbitovADOLF PYTLIK
*4.4.1911 +23.11.1991
UCZESTNIK BITWY O MONTE - CASINO
Souřadnice: N49°50'21.4'' E18°25'24.43'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka