Bratislava

29. augusta, Adámiho, Beňovského, Botanická, Boženy Němcovej, Brečtanová, Bulíkova, Cesta na Červený Most, Cesta na Senec, Cyprichova, Československých tankistov, Čmelíkova, Daxnerovo námestie, Detvianska, Dobrovičova, Dolnozemská, Dostojevského rad, Eisnerova, Farského, Floriánske námestie, Francúzskych partizánov, Furmanská, Gajova, Galvaniho, Godrova, Gorkého, Grösslingová, Heydukova, Hlavné námestie, Hlboká, Hodonínska, Hodžovo námestie, Hradná, Hradská, Hubeného, Hviezdoslavovo námestie, Chorvátska, Ivánska cesta, Jadranská, Jakubovo námestie, Janšákova, Jesenského, Kačín, Kaméliová, Kamzík, Kapucínska, Karpatská, Kaštieľska, Klanec, Klariská, Komárovská, Konventná, Kopčianska, Kovácsova, Kozia, Krajinská, Kremeľská, Kuzmányho, Kvačalova, Kvetinárska, Líščie údolie, Ľudové námestie, Maďarská, Malý Slavín, Mikovíniho, Miletičova, Mlynská, Molecova, Moyzesova, Mudroňova, Na Slavíne, Na Vrátkách, nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Nábrežie M. R. Štefánika, Nábrežná, Námestie 1. mája, námestie 6. apríla, Námestie A. Dubčeka, námestie A. Hlinku, Námestie Franza Liszta, námestie M.R.Štefánika, námestie Slobody, námestie SNP, námestie Svätého Petra a Pavla, Nevädzová, Nobelova, Opletalova, Osloboditeľská, Ovocná, Palackého, Palisády, Palmová, Panenská, Plickova, Podhradie, Podjavorinskej, Popradská, Primaciálne námestie, Prístavná, Púchovská, Pútnická, Račianska, Radlinského, Rudnayovo námestie, Rybia brána, Sládkovičova, Slovanské nábrežie, Slovnaftská, Somolického, Staré Grunty, Strmé sady, Svoradova, Šafárikovo námestie, Šaldova, Šamorínska, Šancová, Škarniclova, Školská, Štefánikova, Štúrova, Šulekova, Tajovského, Tichá, Tobrucká, Tolstého, Trnavská cesta, Turistická, Vajanského, Vajnorská, Vazovova, Ventúrska, Vetvárska, Viedenská cesta, Vrančovičova, Zámocká, Zhorínska, Žatevná, Židovská, Žižkova, nezařazeno

Pomník Obetiam 1. svetovej vojny

Autor: Ladislav Barabás, 03.10.2014
Umístění: Bratislava, Kaštieľska, asi v polovici cintorína v Prievoze
Nápis:
K pamiatke v svetovej válke
padlým naším hrdinom.

Zur Erinnerung an unsere
Helden des Weltkrieges.

A világháborúban elesett
höseink emlékére.

Beringer Friedrich Jäger J.B.N 19 28/VIII 1914
Berger Kristof Jnft. J.R.N. 72 11/IX 1914 bei Sandomir
Harb Johann Korp. Honv. R. 13 28/IX 1914
Gross Matias TrainSold. T.R. 5 31/X 1914
Bodi.g.r Kristof Feldw. J.R. 72 6/XII 1914
.a.enstein Joh. Honv. R. 13 10/... 1914 in Ostravitz
....ner Karl ..... 13 1914
...chn... Matias ..... 13 1915
............ Michael Korp. J.R. 72 9/I 1915 Bosni.
..chner ..h.nn Zugsf. J.B. 19 15/... 1915
..ndelin Karl Jnft. J.R. ... .../... 1915
.astl Michael ..... J.R. 72 8/XI 1915
.alatits Kristian Honv. R. 13 11/... 1915
Poznámka:

Pomník má aj funkciu hlavného kríža. Písmo na dvoch tabuliach je veľmi poškodené a nečitateľné. Podľa niekoľkých rozoznateľných písmen a ich rozmiestnenia sa dá predpokladať, že na tabuliach nie sú mená padlých. (Ladislav Barabás)

Porovnávaním mien na pomníku s Matrikou narodených ev. a. v. cirkvi (Taufbuch) 1882-1889 a 1890-1910 v Prievoze a záznamov v Zoznamoch strát a v Správach o ranených a chorých vydaných v rokoch veľkej vojny som sa pokúsil čo možno najpravdepodobnejšie doplniť priezviská padlých vojakov: Beringer Friedrich, Berger Kristof, Harb Johann, Gross Matias, Bodinger Kristof, Ladenstein Johann, Lechner Karl, Lechner Matias, Lechner Michael, Lechner Johann, Wendelin Karl, Kastl Michael, Maletits (Malatits ?) Kristian. V Zoznamoch strát a v Správach o ranených a chorých som pritom našiel ďalšie mená padlých s bydliskom v Prievoze, ktorých mená nie sú na pomníku: Mathias Szabler (Sabler), Andreas Tim, Michael Ham. (Peter Pavlík)


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'49.0'' E17°10'00.2''
Pomník přidal: Peter Pavlík

Hrob Jozef Hrnčiar

Autor: Ladislav Barabás, 03.10.2014
Umístění: Bratislava, Kaštieľska, v pravej dolnej časti cintorína
Nápis:
TU ODPOČÍVA V POKOJI
PPLK. JOZEF HRNČIAR
*3.IV.1918 †1.X.1969

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'49.8'' E17°09'58.5''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Ľudovít Hucík

Autor: Ladislav Barabás, 03.10.2014
Umístění: Bratislava, Kaštieľska, v pravej dolnej časti cintorína
Nápis:
PLK. ĽUDOVÍT
HUCÍK
5.4.1818 – 23.11.2001

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'49.4'' E17°09'58.5''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hrob Jaruško Michálik

Autor: Ladislav Barabás, 03.10.2014
Umístění: Bratislava, Kaštieľska, za vchodom do cintorína, vpravo
Nápis:
Tu odpočíva
v Kristu Pánu
voj. Jaruško
Michálik
*3.6.1948
†6.10.1968
Drahý synáčik, čakáme Ťa stále
i keď duša Tvoja je už u Boha.
Veríme, že všetci raz
stretneme sa s Tebou v nebi zas!
Spi sladko!

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'50.7'' E17°10'03.0''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pomník Bitka pri Lamači

Autor: Ladislav Barabás, 23.01.2014
Umístění: Bratislava, Klanec, na hrebeni vrchu Klanec nad Lamačom (pomník je v lese a nevedie k nemu značkovaný chodník)
Nápis:
PAMÄTNÍK

Na počesť padlých
22. júla 1866
Bitka pri LAMAČI
Konečná fáza
Prusko-Rakúskej vojny.

Obnovené OBNV – Lamač 1970
SVVL 2010

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°11'30.8'' E17°04'26.5''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Kamene zmiznutých - Gizela Fleischmannová

  • + o skupině VPM (Kameny zmizelých)
    • Projekt Kameny zmizelých (Stolpersteine)

      Německý termín „Stolperstein“ je složenina ze slov, která znamenají „zakopnout, škobrtnout“ a „kámen“. Volně tedy Stolpersteine lze přeložit jako „Kameny, které Vás přimějí k zastavení“ nebo „Kameny zmizelých“.
      Účel projektu Kameny zmizelých spočívá zejména v uctění a připomenutí památky obětí nacistické genocidy za druhé světové války.
      Zavražděným Židům, Romům, homosexuálům, fyzicky handicapovaným a Svědkům Jehovovým se prostřednictvím kostek s popisky individualizujícími každou z obětí a její osud dostává trvalé památky.
      Kostky jsou umísťovány na ulicích evropských měst na chodníku před domem, v němž nacisty zavražděný člověk naposledy bydlel. Kostky zde tvoří součást dlažby a stávají se ve veřejném prostoru stálou připomínkou zločinu, který byl nacisty a jejich pomahači spáchán.

      V České republice ja tato akce zaštítěna Českou unií židovské mládeže. Více o projektu a dalších kamenech ve světě na http://www.stolpersteine.com/
    • Zobrazit všechna VPM ve skupině
Autor: Ladislav Barabás, 02.09.2015
Umístění: Bratislava, Klariská 7, pred domom na Klariskej 7
Nápis:
TU ŽILA
GIZELA
FLEISCHMANNOVÁ
ROD. FISCHEROVÁ
NAR. 1892
DEPORTOVANÁ 1944
DO SEREDE
DO OSVIENČIMU
ZAVRAŽDENÁ

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°8'40.6'' E17°6'18.2''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pomník sovietskej armáde

Autor: Ladislav Barabás, 17.11.2013
Umístění: Bratislava, Komárovská, na začiatku Komárovskej ulice v smere od Kazanskej ulice
Nápis:
ЧЕСТЬ И СЛАВА
ГЕРОИЧЕСКОЙ
СОВЕТСКОЙ
ГВАРДЕЙСКОЙ
ПЕХОТЕ
КОТОРАЯ 2 АПРЕЛЯ 1945 Г.
ПРОБИЛАСЬ В ПРИЕВОЗ
А УТРОМ 4 АПРЕЛЯ 1945 Г.
НЕОЖИДАННЫМ ШТУРМОМ
ОСВОБОДИЛА БРАТИСЛАВУ

ČESŤ A SLÁVA
HRDINSKEJ SOVIETSKEJ
GARDOVEJ PECHOTE,
KTORÁ 2.APRÍLA 1945
PRENIKLA DO PRIEVOZU
A RÁNO 4. APRÍLA 1945
PREKVAPIVÝM ÚTOKOM
OSLOBODILA
BRATISLAVU

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°07'57.9'' E17°12'03.2''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pamätná tabuľa M. R. Štefánik

Autor: Ladislav Barabás, 25.02.2014
Umístění: Bratislava, Konventná 13, na rohu ulíc Konventná a Lýcejná
Nápis:
V TOMTO A VEDĽAJŠOM DOME Č. 15 BÝVA-
LÉHO EV. LYCEA ŠTUDOVALI, ÚČINKOVALI,
VZKRIESENIE NÁRODA PRIPRAVOVALI:

MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK 1890

KUZMÁNYHO KRUH EV. AKADEMIKOV 1932
Poznámka:

Pamätnú tabuľu navrhol architekt Dušan Jurkovič.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'50.0'' E17°06'18.0''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Vojnový cintorín Obetí 1. svetovej vojny - sekcia I

Autor: Ladislav Barabás, 15.04.2015
Umístění: Bratislava, Kopčianska, odbočka z Kopčianskej ulice, vpravo
Nápis:
Vojnový cintorín a pamätník padlých
v I. sv. vojne z roku 1916
Petržalka – Kopčany

POSTOJ PÚTNIK,
ZVESTUJ TÝM,
KTORÍ NÁS VYSLALI,
ŽE MY TU LEŽÍME,
AKO ZÁKONY KÁZALI NÁM.

Meno: Dátum a miesto nar.: Dátum úmrtia: Štát: Hodnosť: Umiestnenie:

ŠTEFAN TULISZ 1899, Bošáca 21.1.1918 Československo pešiak I. sekcia, rad 6
FRANTIŠEK VARGA 1892, Zem. Oľa 9.1.1918 Československo delostrelec I. sekcia, rad 6
GYULA SOMOGYI 1899, Eperies (Jahodná) 29.0.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 4
JÁNOS SEDO 1899, Kostoľany 23.1.1918 Československo domobranec I. sekcia, rad 6
JOSEF RYŠAVÝ 1888, Liebentál 5.11.1917 Československo ženista I. sekcia, rad 4
FRANTIŠEK ROUBÍNEK 1890, Petrašovice 4.11.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 4
JÁNOS RAPCSÁN 1894, Hriňová 21.8.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 1
MICHAL RAMICS 1899, Vojčice 17.9.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 2
JOZEF PRACK 1884, Bratislava 31.10.1918 Československo jáger I. sekcia, rad 6
JOHANN PIRINGER 1868, Bratislava 26.8.1919 Československo delostrelec I. sekcia, rad 1
EDUARD OPACSKA 1888 Viedeň 22.10.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 3
MARKUS MARIAN 1871, Sekule 15.11.1918 Československo vojak I. sekcia, rad 6
ADAM MARTONIK 1896, Brezany 21.10.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 3
ANTON MALÍK 1868, Ružinská 17.8.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 1
LUDVIK KRESKCZI 1897, Branč 19.8.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 1
JÁN KOCSIS 1882, Horné Radošovce 27.9.1917 Československo dragúň I. sekcia, rad 2
JOZEF KISZELA 1878, Košúty 13.10.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 3
VINCENT CHOCHOLACSEK 1883, Brodské 28.9.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 2
JOHAN GUBÍK 1880, Sendurd 21.10.1917 Československo domobranec I. sekcia, rad 3
PETER DVORAN 1872, Hoštetno 28.11.1917 Československo slobodník I. sekcia, rad 4
MATIAS DANIEL 1897, Uhorská Ves 1.1.1918 Československo domobranec I. sekcia, rad 6
MICHAL CSAJKOVICS 1868, Malá Maňa 27.10.1917 Československo vojak-železničiar I. sekcia, rad 4
JOZEF BÓMA 1894, Baka 19.12.1917 Československo domobranec I. sekcia, rad 5
MICHAEL BLAZSEK 1873, Sereď 14.7.1917 Československo domobranec I. sekcia, rad 5
JÁNOS ŠESTÁK 1869, Saramdamásd 18.8.1917 Československo pešiak I. sekcia, rad 1
JOHAN EISL 1894, St. Wolfgang 20.11.1917 Rakúsko strelec I. sekcia, rad 4
VIKTOR KERESZTESI 1884, Alsopulya 24.9.1917 Maďarsko pešiak I. sekcia, rad 3
ALOIS KUNTNER 1899, Ercsenye 21.8.1917 Maďarsko jazdec I. sekcia, rad 1
JOSEF PUSSER 1869, Ruszt 20.10.1917 Maďarsko pešiak I. sekcia, rad 6
ALOIS TERCEL 1892, Štjak 7.1.1917 robotník I. sekcia, rad 6
ABDULAH ALIBEGOVICS 1872, Buljina 26.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
JASO BABIČ 1897, Sv. Juraj 1.12.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 5
MILOS BAJC 1887, Kristinja 13.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
MIHÁLY BERENDIAS 1898, Ledva-Rázsvolgy 19.8.1917 Kráľovstvo SHS ženista I. sekcia, rad 1
JOVAN BOJIC 1867, Vidovo-Selo 24.1.1918 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 6
MIKO BUDIČ 1882, Bohani 23.12.1917 Kráľovstvo SHS ženista I. sekcia, rad 5
FRANZ CIGELA 1897, Novi Svet 11.9.1917 Kráľovstvo SHS pionier I. sekcia, rad 2
FRANT. CSAVIUCSÁN 1870, Battyánfálu 14.1.1918 Kráľovstvo SHS vozataj I. sekcia, rad 6
ALOIS CSIMBORA 1893, Jelisavac 6.10.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 3
ISTVÁN CZELECZ 1896, Barkcz 24.1.1918 Kráľovstvo SHS desiatnik I. sekcia, rad 6
MEHMED ELEZOVIC 1885, Vrnogoč 5.10.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 5
IVAN FORTIČ 1894, Petrinja 13.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
JOHANN GERM 1887, Pristava 13.1.1918 Kráľovstvo SHS strelec I. sekcia, rad 6
JÁNOS HORVÁTH 1893, Kisszerdahely 30.8.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 1
MILE JOIČ 1896, Radlovici 26.8.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 1
STIPO LIVANČIČ 1877, Selo-Buselj 22.10.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 9
SPASOJE LUBARA 1886, Hadcici 17.8.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 1
OGMY MEDOVIC 1877, Veric 4.1.1918 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 6
VASILJE NESKOVICS 1887, Stanotone 3.9.1917 Kráľovstvo SHS delostrelec I. sekcia, rad 1
GAVRILO RAČIČ 1891, Mostar 29.10.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 4
MICHAEL RADAKOVICZ Rakonica 17.8.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 1
STEFAN RAINER 1885, Erszebétlak 17.9.1917 Maďarsko strelec I. sekcia, rad 2
ARIF SOFTIC 1895, Urrahova 6.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
MATYÁS TKALECZ 1873, Kiss-Lippa 25.10.1917 Maďarsko domobranec I. sekcia, rad 4
BEGO TRAGO 1897, Vratnica 19.9.1917 Kráľovstvo SHS pešiak I. sekcia, rad 2
NIKOLA ZIFKOVICS 1891, Stapandra 7.10.1917 Kráľovstvo SHS domobranec I. sekcia, rad 3
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
OGMY MEDOVIC 1877-1918, Kráľovstvo SHS
ALOIS TERCEL 1892-1918
MATIAS DANIEL 1897-1918, Československo
FRANTIŠEK VARGA 1892-1918, Československo
NEZNÁMY
JOHANN GERM 1887-1918, Kráľovstvo SHS
FRANT. CSAVIUCSÁN 1870-1918, Kráľovstvo SHS
MARKUS MARIAN 1871-1918, Československo
NEZNÁMY
PETER STEKINGER 1882-1918, Československo
JOZEF PRACK 1884-1918, Československo
ISTVAN CZELECZ 1896, Kráľovstvo SHS
JOVAN BOJIC 1867-1918, Kráľovstvo SHS
ŠTEFAN TULISZ 1899-1918, Československo
JANOS SEDO 1899-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
MIKO BUDIČ 1882-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
JOZEF BÓMA 1894-1917, Československo
NEZNÁMY
MICHAEL BLAZSEK 1873-1917, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
JASO BABIČ 1897-1917, Kráľovstvo SHS
MIHAL CSAJKOVICS 1868-1917, Československo
GAVRILO RAČIČ 1891-1917, Kráľovstvo SHS
MATYÁS TKALECZ 1873-1917, Maďarsko
NEZNÁMY
FRANTIŠEK ROUBÍNEK 1890-1917, Československo
NEZNÁMY
JOZEF RYŠAVÝ 1888-1917, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
JOHANN EISL 1894-1917, Rakúsko
PETER DVORAN 1872-1917, Československo
GYULA SOMOGYI 1899-1918, Československo
NEZNÁMY
VIKTOR KERESZTESI 1884-1917, Maďarsko
STIPO LIVANČIČ 1877-1917, Kráľovstvo SHS
EDUARD OPACSKA 1888-1917, Československo
JOHAN GUBÍK 1880-1917, Československo
ADAM MARTONIK 1896-1917, Československo
NEZNÁMY
JOSEF PUSSER 1869-1917, Maďarsko
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
JOZEF KISZELA 1878-1917, Československo
NIKOLA ZIFKOVICS 1891-1917, Kráľovstvo SHS
ALOIS CSIMBORA 1893-1917, Kráľovstvo SHS
MEHMED ELEZOVIC 1885-1917, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ARIF SOFTIC 1895-1917, Kráľovstvo SHS
FRANZ CIGELA 1897-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
NEZNÁMY
MILOS BAIC 1887-1917, Kráľovstvo SHS
IVAN FORTIČ 1894-1917, Kráľovstvo SHS
MICHAEL RAMICS 1899-1917, Československo
STEFAN RAINER 1885-1917, Maďarsko
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
BEGO TRAGO 1897-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ABDULAH ALIBEGOVICS 1872-1917, Kráľovstvo SHS
VINCENT CHOCHOLACSEK 1883-1917, Československo
JÁN KOCSIS 1882-1917, Československo
JÁNOS HORVÁTH 1893-1917, Kráľovstvo SHS
VASILJE NESKOVICS 1887-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
MILE JOIČ 1896-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
JOHAN PIRINGER 1868-1919, Československo
NEZNÁMY
ALOIS KUNTNER 1897-1917, Maďarsko
NEZNÁMY
JÁNOS RAPCSÁN 1874-1917, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
MIHÁLY BERENDIAS 1898-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
JÁNOS ŠESTÁK, 1869-1917, Československo
LUDVIK KRESKOCZI 1897-1917, Československo
NEZNÁMY
SPASOJE LUBARA 1886-1917, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
MICHAEL RADAKOVICZ ?-1917, Kráľovstvo SHS
ANTON MALÍK 1868-1917, Československo

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 113 VPM
Souřadnice: N48°06'27.2'' E17°04'52.5'' (stred hrobového poľa)
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Vojnový cintorín Obetí 1. svetovej vojny - sekcia II

Autor: Ladislav Barabás, 15.04.2015
Umístění: Bratislava, Kopčianska, odbočka z Kopčianskej ulice, vpravo
Nápis:
Meno: Dátum a miesto nar.: Dátum úmrtia: Štát: Hodnosť: Umiestnenie:

FRANTIŠEK WONSZENU 1877, Vasárut 21.2.1918 Československo desiatnik II. sekcia, rad 1
JURAJ TAMASKÍN 1867, Dolné Příbovce 12.3.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 2
ANDREJ SZTRASZOVECZ 1887, Žilina 6.5.1917 Československo ženista II. sekcia, rad 5
RUDOLF TŮMA 1888, Konikssae 18.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
KAROL STOLÁR 1899, Zlaté Moravce 14.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 2
JOZEF SLAVIK 1874, Récsény 19.10.1917 Československo vojak II. sekcia, rad 3
ŠTEFAN SZELECZKY 1898, Nové Mesto n/V 23.2.1918 Československo vojak II. sekcia, rad 1
JOZEF STOLÁRIK 1872, Vesverel 22.4.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 4
FRANTIŠEK SCHOMVIESNER 1894, Bratislava 10.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
VENCEL ROTH 1894, Stankovice 21.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
VILHELM ROHLÍCZEK 1898, Malacky 29.3.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 3
FERENCZ REISMÜLLER 1876, Bratislava 2.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 4
LEOPOLD RAUS 1881, Bystřice 14.6.1918 Československo strelec II. sekcia, rad 6
EDMUND ONDREJKA 1884, Budapešť 19.2.1918 Československo dôstojnícky čakateľ II. sekcia, rad 1
PETER MLÁDEK 1886 Malé Borovice 5.4.1918 Československo jáger II. sekcia, rad 3
AMBRÓZ MIHALOVICS 1892, Horné Žemberovce 25.6.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
ONDRĚJ MEDVEGY 1869, Komašov 17.11,1917 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
JÁN MACKO 1885, Bzovica 7.2.1918 Československo desiatnik II. sekcia, rad 1
MÁRTON LUKACSOVICS 1893, Hlohovec 23.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
VENDEL LACHKOVITZ 1872, Stomfa (Stupava) 4.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 4
JÁNOS LADVENICZA 1896, Galanta 24.4.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
JOZEF KROVINA 1869, Horná Súča 22.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
JAN KRIZSAN 1874, Hont. Hušovce 22.3.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 3
PAVEL KRISTOFITS1873, Chorvátsky Grob 3.6.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 6
ANTON KOZSIK 1878, Mokrý Háj 31.1.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
FRANTIŠEK KOVÁTS 1885, Drahovce 23.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
ISTVÁN KÖRÖSI 1896, Farkašid (Vlčany) 9.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
JÁN KESZELBAUER 1872, Bratislava 24.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
VILÉM KARDOS 1892, Berlín 28.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 2
ZIGMUND JUHÁSZ 1871, Veľký Fedýmeš 17.6.1918 Československo vozataj II. sekcia, rad 6
GAŠPAR IVANCIK 1870, Čaka-Vráble 23.12.1917 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
THEODOR CHYBA 1890, Rokytná 11.6.1918 Československo šikovateľ II. sekcia, rad 6
MATHIAS CHOCHOLACSEK 1878, Vieska, 10.3.1918 Československo čatár II. sekcia, rad 2
JOZEF CHUČURIK 1897, Raková 17.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
LÁJOS HLADICS 1895, Bratislava 25.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
FERDINAND ŠLAMOS 1895, Trenčianske Teplice 19.5.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 5
MIHÁLY GALBA 1873, Smolenice 14.6.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 6
ANDREAS FIEDLER 1892, Trenčianska Teplá 23.5.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 5
JÁNOS FARKAS 1876, Žigart (Žihárec) 25.1.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
JÁNOSZ DVORSKÝ 1896, Badín 5.3.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 2
GYULA CSICSAI 1899, Čilizpatáž 25.6.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
BALÁZS CSEMETZ 1892, Kajal 6.3.1918 Československo vojak II. sekcia, rad 2
ISTVÁN ČECH 1899, Skalité 19.5.1918 Československo husár II. sekcia, rad 5
VILMÓS BUZINKAI 1892, Devín 28.4.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
JOZEF BRÁZDA, 1873, Vedvézi 8.15.1918 Československo ženista II. sekcia, rad 5
JÁNOS BLATNÁK 1896, Brezová 28.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 6
JÚLIUS BERNÁT 1895, Komjatice 4,5.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
FRANTIŠEK BERKI 1867, Detvianska Huta 18.11.1917 Československo pešiak II. sekcia, rad 4
JAROSLAV BEDNÁR 1893, Svätý Jur 15.6.1918 Československo ženista II. sekcia, rad 6
LUDVIG BARTALOS 1867, Bratislava 17.4.1918 Československo sanitár II. sekcia, rad 6
BÉLA BARTALOS 1887, Alištál (Dolný Štál) 15.2.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 1
ONDREJ BALÁSZ 1867, Veľké Laváre 19.6.1918 Československo pešiak II. sekcia, rad 6
JOHAN BACHORCSIK 1867, Vrbové 16.5.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 5
GURG BABICZ 1868, Dolné Terohy 21.8.1818 Československo pešiak II. sekcia, rad 2
ISTVÁN ALMÁSI 1895, Mrezijovo Veľké 2.3.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 2
LAJOS SODER 1887, Ypolypaszto 3.4.1918 Československo domobranec II. sekcia, rad 3
ADOLF BACHMEIER ?, Atenburg 16.4.1918 Československo vojak, železničiar II. sekcia, rad 4
JOSEF KLOBNICZER 1867, Nagymárton 27.3.1918 Maďarsko pešiak II. sekcia, rad 3
JOZSEF KUNDTNER 1875, Gyonafalva 18.3.1918 Maďarsko domobranec II. sekcia, rad 5
JOHAN OPITZ 1869, Pomogy 17.3.1918 Maďarsko Ldst. frold II. sekcia, rad 3
MICHAEL PITTMANCR 1867, Žurany Maďarsko delostrelec II. sekcia, rad 3
STEFAN RAMINGER 1893, Wien 10.3.1918 Rakúsko slobodník II. sekcia, rad 2
FERENCZ SCHANDL 1881, Edla 23.2.1918 Rakúsko kanonier II. sekcia, rad 2
JOHANN SCHRÖCKER 1881, Aigen 31.5.1918 Rakúsko pešiak II. sekcia, rad 6
GIUSEPPE MARCOCCIA 1894, Secce Roma 3.11.1918 Taliansko desiatnik II. sekcia, rad 4
ANTONIO MOSSONI 1891, Santacaugiolo 3.11.1918 Taliansko pešiak II. sekcia, rad 2
TOMAS PIPSIČ 1868, Kail 1.3.1918 Taliansko domobranec II. sekcia, rad 5
ANDRIA ANDRIČ 1897, Gorna-Boderiste 13.3.1918 Kráľovstvo SHS domobranec II. sekcia, rad 2
BOZO BAJCETIC 1898, Mirilovici 16.3.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 2
IVAN DELIC 1893, Jasenica 12.5.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 5
JANO JAKOB ILIČ 1878, Vislesina 13.2.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 1
SACIR KARIČ 1895, Suha 16.2.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 1
JOVA KELEVA 1882, Sorajvilic 26.5.1918 Kráľovstvo SHS sapér II. sekcia, rad 5
NIKOLA MARIJANOVICS 1896, Glonce 9.3.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 2
JELISJA MARJANOVIČ 1877, Stanaci 19.4.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 4
FRANT. MOHARICS 1875, Felsömihályfálu 27.3.1918 Maďarsko pešiak II. sekcia, rad 3
SÁNDOR NEDELKOVIC 1899, Bolmány 19.6.1818 Maďarsko domobranec II. sekcia, rad 6
IVAN SATVIC 1891, SHS 8.6.1918 Kráľovstvo SHS pešiak II. sekcia, rad 6
MIJO SMERCSEK 1888, Domja 5.3.1918 Kráľovstvo SHS desiatnik II. sekcia, rad 2
LUDVIKVINTERSTEIN 1893, Lajkás 29.1.1918 Kráľovstvo SHS domobranec II. sekcia, rad 1
MIKA TRIPPA 1869, - 12.11.1918 - domobranec II. sekcia, rad 6

NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ONDREJ BALÁSZ 1867-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
SÁNDOR NEDELKOVIC 1899-1918, Maďarsko
LUDVIG BARTALOS 1867-1918, Československo
ZIGMUND JUHÁSZ 1871-1918, Československo
JAROSLAV BEDNÁR 1893-1918, Československo
MIHÁLY GALBA 1873-1918, Československo
LEOPOLD RAUS 1881-1918, Československo
JÁNOS BLATNÁK 1896-1918, Československo
JOHANN SCHRÖCKER 1881-1918, Rakúsko
THEODOR CHYBA 1890-1918, Československo
MIKA TRIPPA 1868-1918
IVAN SATVIC 1891-1918, Kráľovstvo SHS
PAVEL KRISTOFITS 1873-1918, Československo
ISTVÁN KŐRÖSI 1896-1918, Československo
FRANTIŠEK SCHOMVIESNER 1894-1918, Československo
IVAN DELIC 1893-1918, Kráľovstvo SHS
JOHAN BACHORCSIK 1868-1918, Československo
JOZEF CHUČURIK 1897-1918, Československo
JOZSEF KUNDTNER 1876-1918, Maďarsko
FERDINAND ŠLAMOS 1895-1918, Československo
ISTVÁN ČECH 1899-1918, Československo
ANDREAS FIEDLER 1892-1918, Československo
GAŠPAR IVANČIK 1870-1917, Československo
JOZEF BRÁZDA 1873-1918, Československo
JOVA KELEVA 1882-1918, Kráľovstvo SHS
TOMAS PAPSIČ 1868-1918, Taliansko
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ANDREJ SZTRASZOVECZ 1883-1917, Československo
JULIUS BERNÁT 1895-1918, Československo
JAN KRIZSAN 1874-1918, Československo
FERENZ REISTMÜLLER 1876-1918, Československo
VENDEL LACHKOVICZ 1872-1918, Československo
AMBRÓZ MIHALOVICS 892-1918, Československo
VILMÓS BUZINKAI 1892-1918, Československo
NEZNÁMY
JÁNOS LADVENITCZA 1869-1918, Československo
JOZEF STOLÁRIK 1872-1918, Československo
JELISJA MARJANOVIČ 1877-1918, Kráľovstvo SHS
FRANTIŠEK BERKI 1867-1918, Československo
ONDREJ MEDVEGY 1869-1917, Československo
GIUSEPPE MARCOCCIA 1894-1918, Taliansko
ADOLF BACHMEIER ?-1918, Československo
JOHAN OPICZ 1869-1918, Maďarsko
MICHAEL PITTMANCR 1869-1918, Maďarsko
NEZNÁMY
NEZNÁMY
MÁRTON LUKACSOVICS 1893-1918, Československo
NEZNÁMY
JÁN KESZELBAUER 1872-1918, Československo
LAJOS HLADICS 1895-1918, Československo
NEZNÁMY
FRANT. MOHARICS 1875-1918, Maďarsko
JOZEF SLAVIK 1874-1918, Československo
JOSEF KLOBNICZER 1867-1918, Maďarsko
LAJOS SODER 1887-1918, Československo
VILHELM ROHLICZEK 1898-1918, Československo
GYULA CSICSAY 1899-1918, Československo
PETER MLÁDEK 1886-1918, Československo
BOZO BAJCETIC 1898-1918, Kráľovstvo SHS
KAROL STOLÁR 1899-1918, Československo
NEZNÁMY
ANDRIA ANDRIČ 1897-1918, Kráľovstvo SHS
JURAJ TAMASKIN 1867-1918, Československo
MATHIAS CHOCHOLACSEK 1878-1918, Československo
ŠTEFAN RAMINGER 1893-1918 Rakúsko
NIKOLA MARIJANOVICS 1896-1918, Kráľovstvo SHS
NEZNÁMY
BALÁZS CSEMETZ 1892-1918, Československo
JÁNOSZ DVORSKÝ 1896-1918, Československo
NEZNÁMY
MIJO SMRCSEK 1888-1918, Kráľovstvo SHS
GURG BABICZ 1899-1918, Československo
VILÉM KARDOS 1892-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
FERENCZ SCHANDL 1881-1918, Rakúsko
NEZNÁMY
ANTONIO MOSSONI 1891-1918, Taliansko
ISTVÁN ALMÁSI 1895-1918, Československo
JÁNOS FARKAS 1876-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
ANTON KOZSIK 1878-1918, Československo
NEZNÁMY
JÁN MACKO 1885-1918, Československo
JANO JAKOB ILIČ 1878-1918, Kráľovstvo SHS
BÉLA BARTALOS 1887-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY
SACIR KARIČ 1895-1918, Kráľovstvo SHS
LUDVIK VINTERSTEIN 1893-1918, Kráľovstvo SHS
EDMUND ONDREJKA 1884-1918, Československo
RUDOLF TŮMA 1888-1918, Československo
VENCEL ROTH 1894-1918, Československo
FRANTIŠEK WONSZENU 1877-1918, Československo
JOZEF KROVINA 1893-1918, Československo
NEZNÁMY
FRANTIŠEK KOVÁTS 1885-1918, Československo
NEZNÁMY
NEZNÁMY

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 114 VPM
Souřadnice: N48°06'26.8'' E17°04'51.3'' (stred hrobového poľa)
Pomník přidal: Ladislav Barabás