Bratislava

29. augusta, Adámiho, Beňovského, Borodáčova, Botanická, Boženy Němcovej, Brečtanová, Bulíkova, Cesta na Červený Most, Cesta na Senec, Cyprichova, Československých tankistov, Čmelíkova, Čulenova, Daxnerovo námestie, Detvianska, Dobrovičova, Dolnozemská, Dostojevského rad, Eisnerova, Fajnorovo nábrežie, Farského, Floriánske námestie, Francúzskych partizánov, Františkánske námestie, Furmanská, Gajova, Galvaniho, Godrova, Gondova, Gorkého, Grösslingová, Heydukova, Hlavné námestie, Hlboká, Hodonínska, Hodžovo námestie, Horský park, Hradná, Hradská, Hubeného, Hviezdoslavovo námestie, Charkovská, Chorvátska, Imricha Karvaša, Ivánska cesta, Jadranská, Jakubovo námestie, Janšákova, Jesenského, Kačín, Kaméliová, Kamzík, Kapucínska, Karpatská, Kaštieľska, Klanec, Klariská, Komárovská, Konventná, Kopčianska, Kovácsova, Kozia, Krajinská, Kremeľská, Kuzmányho, Kvačalova, Kvetinárska, Líščie údolie, Ľudové námestie, Maďarská, Malý Slavín, Medená, Mikovíniho, Miletičova, Mlynská, Molecova, Moyzesova, Mudroňova, Na Slavíne, Na Vrátkách, nábrežie arm. gen. L. Svobodu, nábrežie M. R. Štefánika, Nábrežná, Námestie 1. mája, námestie 6. apríla, Námestie A. Dubčeka, námestie A. Hlinku, Námestie Franza Liszta, Námestie Nežnej revolúcie, námestie Slobody, námestie SNP, námestie Svätého Petra a Pavla, námestie Titusa Zemana, Nevädzová, Nobelova, Opletalova, Osloboditeľská, Ovocná, Palackého, Palisády, Palmová, Panenská, Paulínyho, Pekná cesta, Plickova, Podhradie, Podjavorinskej, Popradská, Primaciálne námestie, Prístavná, Púchovská, Pútnická, Račianska, Radlinského, Radničné námestie, Rebarborová, Rudnayovo námestie, Ružinovská, Rybia brána, Sládkovičova, Slovanské nábrežie, Slovnaftská, Somolického, Staré Grunty, Strmé sady, Svoradova, Šafárikovo námestie, Šaldova, Šamorínska, Šancová, Škarniclova, Školská, Štefánikova, Štúrova, Šulekova, Tajovského, Tichá, Tilgnerova, Tobrucká, Tolstého, Tomášikova, Trnavská cesta, Turistická, Vajanského, Vajnorská, Vazovova, Ventúrska, Vetvárska, Viedenská cesta, Vrančovičova, Zámocká, Zhorínska, Žatevná, Židovská, Žiškova, Žižkova, nezařazeno

Hroby vojakov Červenej armády - pole V

Autor: Ladislav Barabás, 29.09.2014
Umístění: Bratislava, Na Slavíne, Slavín, hrobové pole V
Nápis:
(V/28) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ГАВРИЛОВИЧ КОВБАСА
(V/128) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ ИВАНОВИЧ МОЧАЛИН
(V/129) 1945 КАПИТАН Д. БОЛТОНИН
(V/130) 1945 ГВ. КАПИТАН И. И. ПЛАТОНОВ
(V/131) 1945 ГВ. КАПИТАН НИКОЛАЙ В. ЕРМАКОВ
(V/132) 1945 МАЙОР СЕМЕН АФАНАСЬЕВИЧ ТИХОНОВ
(V/133) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ОВЕРКОВИЧ
(V/134) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР СЕМЕНОВИЧ КИСЯНОВ
(V/135) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АРСЕНТЬЕВИЧ СКАЧЕНКО
(V/136) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ АРТЕМОВИЧ КРИВОШЕЙ
(V/137) 1945 ГВ. КАПИТАН ИВАН РОМАНОВИЧ ЦЫПЛЯЕВ
(V/138) 1945 КАПИТАН ФЕДОР ПЛАТОНОВИЧ ДРОБИШЕВ
(V/139) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ФЕДОРОВИЧ ГЕРАСИМОВ
(V/208) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Н. Е. БУЛЫМЕНКО
(V/209) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ТРОФИМ М. УШНАКОВ
(V/210) 1945 ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ КАРПОВИЧ ПОЙКОВ
(V/211) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ И. Т. ГРИЦАН
(V/212) 1945 ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ РОМОЗЯН МИНГЕЛОВИЧ АНГМАТУЛИН
(V/213) 1945 КАПИТАН И. А. СЕНГЕЕВ
(V/214) 1945 СТ. ТЕХНИК-ЛЕЙТЕНАНТ ВИКТОР АКИМОВИЧ ЗАХАРОВ
(V/215) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Д. М. ДОРОДЬКО
(V/216) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ М/С. МАРИЯ ЛАРИОВНА ДОБЛЕСТНАЯ
(V/217) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ НИКИТОВИЧ ШВИДОВ
(V/218) 1945 МАЙОР М/С. СЕРГЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ПЕСТРИКОВ
(V/219) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ ЯКУБОВ
(V/220) 1945 КАПИТАН А. ЖАДОВЛЕВ
(V/221) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ДМИТРИЙ МАКСИМОВИЧ ГОРОХОВ
(V/222) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ А. С. БОЛЬШЕВОРОВ
(V/223) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ В. В. КЛИМОВ
(V/224) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ М/С. ЕФРОСИНИЯ АЛЕКСЕЕВНА ЗАХАРОВА
(V/225) 1945 КАПИТАН АЛЕКСЕЙ СЕРГЕЕВИЧ САТИНКО
(V/226) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ С. Г. ПАДИР
(V/228) 1945 КАПИТАН И. ДОРОЖИН
(V/230) 1945 КАПИТАН И. Р. ДЕНЧЕ
(V/231) 1945 МЛ. СЕРЖАНТ ЛАРИСА НИКОЛАЕВНА ЛЕОНОВА
(V/232) 1945 МАЙОР ПАВЕЛ K. ЛИВИНИЦКИЙ
(V/236) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ КОСТОЛИН
(V/236) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ГРИГОРЬЕВИЧ ЛЕВИКИН
(V) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ А. А. БАХАНОВ
(V) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ГУСЕВ 3.IV.1920 19.IV.1945
(V) СЕРЖАНТ АЛЕКСЕЙ КУЗЬМИЧ ПОКАНЕВИЧ
(V) 1945 КАПИТАН ИВАН ИВАНОВИЧ МИСТЧЕНКО
(V) СОЛДАТ ПАВЕЛ ИВАНОВИЧ ОНЫШКИВ РОДИЛСЯ 1904 ГОДА ПОГИБ 28. МАРТА 1945
(V) 1945 ГВ. МАЙОР ЕФИМ ИВАНОВИЧ ЛАХОМЕТОВ
(V) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ М. С. ПАВЛОВ
(V) СОЛДАТ ИВАН ТЕОДОРОВИЧ ПИДКОСТЕЛЬНЫЙ РОДИЛСЯ В 1911 ГОДУ, ПОГИБ – 3. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(V) СОЛДАТ АКИМ ЯКОВЛЕВИЧ СЕРГЕЕНКО РОДИЛСЯ В 1914 ГОДУ, ПОГИБ – 8. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(V) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ СЕРГЕЙ ГРИГОРЬЕВИЧ ПЕРШИН
(V) ГВ. КРАСНОАРМЕЕЦ ФРАНЦ ЯКУБОВИЧ ЯЦЕВИЧ РОДИЛСЯ В 1901 ГОДУ, ПОГИБ – 3. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(V) СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ФЕДОРОВИЧ ДРОЗДОВ РОДИЛСЯ 1913 ПОГИБ 3. АПРЕЛЯ 1945
(V) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ЕВГЕНИЙ Н. МАМАЕВ
(V) МЛАДШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ СЕРГЕЙ ЛЕОНИДОВИЧ СУШКОВ 1909 – 19.3.1945
(V) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ НИКОЛАЕВИЧ СМИРНОВ
(V) РЯДОВОЙ ВАСИЛИЙ ДМИТРИЕВИЧ ТЕСЛЮК РОДИЛСЯ 1923 ПОГИБ 15. АПРЕЛЯ 1945
(V) СОЛДАТ САВВА СЕРГЕЕВИЧ ГОЛВЕРДА РОДИЛСЯ В 1908 ГОДУ, ПОГИБ – 9. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
Poznámka:

(V/28) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР ГАВРИЛОВИЧ КОВБАСА, nar. 1920
(V/128) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ ИВАНОВИЧ МОЧАЛИН, nar. 1918
(V/132) 1945 МАЙОР СЕМЕН АФАНАСЬЕВИЧ ТИХОНОВ, nar. 1904 † Malacky
(V/134) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР СЕМЕНОВИЧ КИСЯНОВ, nar. 1916
(V/136) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ АРТЕМОВИЧ КРИВОШЕЙ, nar. 1918
(V/139) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ФЕДОРОВИЧ ГЕРАСИМОВ, † Vrbové
(V/208) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Н. Е. БУЛЫМЕНКО, nar. 1921 † Brezová pod Bradlom
(V/209) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ТРОФИМ М. УШНАКОВ, nar. 1914
(V/210) 1945 ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ КАРПОВИЧ ПОЙКОВ, nar. 1908
(V/212) 1945 ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ РОМОЗЯН МИНГЕЛОВИЧ АНГМАТУЛИН, nar. 1910
(V/216) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ М/С. МАРИЯ ЛАРИОВНА ДОБЛЕСТНАЯ, nar. 1922 † Trnava
(V/217) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ НИКИТОВИЧ ШВИДОВ, nar. 1919
(V/218) 1945 МАЙОР М/С. СЕРГЕЙ ВАСИЛЬЕВИЧ ПЕСТРИКОВ, 1908
(V/222) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ А. С. БОЛЬШЕВОРОВ, † Nové Mesto nad Váhom
(V/223) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ В. В. КЛИМОВ, † Senica
(V/224) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ М/С. ЕФРОСИНИЯ АЛЕКСЕЕВНА ЗАХАРОВА, nar. 1923
(V/232) 1945 МАЙОР ПАВЕЛ K. ЛИВИНИЦКИЙ, nar. 1903
(V/236) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ГРИГОРЬЕВИЧ ЛЕВИКИН, nar. 1919

Zdroj doplňujúcich informácií: Klič J.: Slavín pamätník vďaky. Bratislava 1973
Neočíslované náhrobníky sa nachádzajú pod východným múrom hrobového poľa V. Tieto náhrobníky boli osadené dodatočne.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 55 VPM
Souřadnice: N48°09'12.7'' E17°05'59.6''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Hroby vojakov Červenej armády - pole VI

Autor: Ladislav Barabás, 10.03.2015
Umístění: Bratislava, Na Slavíne, Slavín, hrobové pole VI
Nápis:
(VI/114) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Д. Б. ГАЛЕЕВ
(VI/115) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ СТЕПАН ПЕТРОВИЧ ВУРЯК
(VI/116) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ГРИГОРЬЕВИЧ РОКУСАЕВ
(VI/117) 1945 ГВ. МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ЕВГЕНИЙ ВАСИЛЬЕВИЧ СЕРЕБРЯКОВ
(VI/118) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ АРХИПОВИЧ ГРИГОРЬЕВ
(VI/119) 1945 МАЙОР Т. П. РУДЕНКО
(VI/120) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНАТОЛИЙ ФОМИЧ КИТЧЕНКО
(VI/121) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ АРТЕМ КОСТЮК
(VI/122) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ИВАНОВИЧ ПАВЛОВ
(VI/123) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ К. А. АКИМБЕКОВ
(VI/124) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНТОН СЕМЁНОВИЧ СКЛЯР
(VI/125) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН К. ПОРФИЛОВ
(VI/126) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ И. Е. АБРАМОВ
(VI/127) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ВИНОВЬЕВИЧ ЦЫМБАЛЮК
(VI/279Б) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АЛЕКСЕЕВИЧ КРАСУЛИН
(VI/279) 1945 ГВ. МАЙОР АЛЕКСАНДР ГРИГОРЬЕВИЧ ТЕПЛЯКОВ
(VI/279А) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ФЕДОРОВИЧ КОЗЛОВ
(VI/277) 1945 ГВ. МАЙОР КОНСТАНТИН МИХАЙЛОВИЧ ПАКТЕР
СЕРЖАНТ СЕМЁН НАУМОВИЧ ТЕЛЕРМАН РОДИЛСЯ В 1918 ГОДУ, ПОГИБ – АПРЕЛЮ 1945 ГОДА.
ВАСИЛИЙ МАХИМОВИЧ МАРТЫНЕНКО РОЖДЕН 1912 – ПОГИБ 1945
(VI/275) 1945 ГВ. КАПИТАН ИВАН АБРАМОВИЧ ПАВЛЕНКО
ГВАРД. КАПИТАН ИВАН ИВАНОВИЧ МАТИХИН РОДИЛСЯ –, ПОГИБ – 4. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА.
КРАСНОАРМЕЕЦ ПЕТЕР НИКОЛАЕВИЧ СВИРИН РОДИЛСЯ В 1924 ГОДУ, ПОГИБ – 9 АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(VI/273) 1945 СОЛДАТ ГЕРОЙ ДМИТРИЙ ВЕНЕДИКТЕВИЧ САРАНЧА
ГВАРД. КОЗАК СЕМЁН АЛЕКСЕЕВИЧ ДМИТРИЕВ РОДИЛСЯ В 1899 ГОДУ ПОГИБ – 1. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
СТАРШИЙ СЕРЖАНТ НИКОЛАЙ ИВАНОВИЧ КОВЫЛИН РОДИЛСЯ В 1910 ГОДУ, ПОГИБ – 8. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(VI/271) 1945 ГВАРД. КАПИТАН ФЕДОР ГРИГОРИЕВИЧ РЯБИНИЧЕВ
СОЛДАТ ПЕТР САВЕЛЬЕВИЧ МУСУРИН РОДИЛСЯ В 1907 ГОДУ, ПОГИБ – 10. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
СОЛДАТ ИВАН ХАРИТОНОВИЧ РАЦА РОДИЛСЯ В 1901 ГОДУ, ПОГИБ – 8. ОКТЯБРЯ 1945 ГОДА
1945 ГВ. ЛЕЙТ ГРИЩУНИН ВАСИЛИЙ ЯКОВЛЕВИЧ
МАЙОР АЛЕКСЕЙ АЛЕКСЕЕВИЧ ЕЛИСТРАТОВ РОДИЛСЯ В 1908 ГОДУ, ПОГИБ – 8. АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
ГВАРД. ЛЕЙТЕНАНТ ВИКТОР ЕГОРОВИЧ ЛАКАЕВ РОДИЛСЯ В 1924 ГОДУ, ПОГИБ АПРЕЛЯ 1945 ГОДА
(VI/239) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР НИКОНОРОВ
(VI/241) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН Ф. МИХАЙЛОВ
(VI/243) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ Н. В. ВОРОНОВ
(VI/245) 1945 КАПИТАН ВАСИЛИЙ ПАВЛОВИЧ САМЕГИН
(VI/247) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ГЕНАДИЙ ПАВЛОВИЧ СМИРНОВ
(VI/249) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АНДРЕЕВИЧ ТАРАСЕНКО
(VI/251) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ПЕТРОВИЧ БЕЛОВ
(VI/253) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ БОРИС ВАСИЛЬЕВИЧ СТЕПАНОВ
(VI/255) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ВЛАДИМИРОВИЧ ДЕНИСОВ
(VI/257) 1945 ПОЛКОВНИК СТАНИСЛАВ ФЕЛИЦИАНОВИЧ ЛЕОНОВИЧ
(VI/259) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ АРШАКОВИЧ АБРАМЯН
(VI/261) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ЗАХАРОВИЧ ПАТУПЧИК
(VI/263) 1945 КРАСНОАРМЕЕЦ ИРИНА ЯКОВЛЕВНА МОРЕЛЬ
(VI/265) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ВАСИЛЬЕВИЧ ЛОБАНОК
(VI/266) 1945 КАПИТАН ФЕДОР ИВАНОВИЧ ЧЕРНЕВЦОВ
(VI/267) 1945 ГВАРД. ПОЛКОВНИК ВАСИЛИЙ ГЕОРГИЕВИЧ ГАГУА
(VI/234) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ П. ШИРОКОВ
(VI/235) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АФАНАСИЙ МИХАЙЛОВИЧ МОЛОДЦОВ
(VI/233) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН ИВАНОВИЧ ЧАКУЛАЕВ
(VI/264) 1945 КАПИТАН М/С. БОРИС ВАСИЛЬЕВИЧ ЧЕЧИЛИН
(VI/262) 1945 СТ. ТЕХН. ЛЕЙТЕНАНТ Т. А. СИДОРСКИЙ
(VI/260) 1945 КАПИТАН М. БЕЛНИС
(VI/258) 1945 ЕФРЕЙТОР АННА АЛЕКСАНДРОВНА КОСАРЕВА
(VI/256) 1945 КАПИТАН КОРЕЦКИЙ
(VI/254) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ЗАЕЦ
(VI/252) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ ДМИТРИЬЕВИЧ КОСАРЕВ
(VI/250) 1945 КАПИТАН А. И. НЕМКОВСКИЙ
(VI/248) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ АЛЕКСЕЕВИЧ СОЗИМОВ
(VI/264) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ МИСАК НИКОЛАЕВИЧ НАВАСАДРЯН
(VI/244) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ КАРПОВИЧ АЛЕХИН
(VI/242) 1945 МАЙОР СТЕПАН АЛЕКСАНДРОВИЧ БАТАНОВ
(VI/240) 1945 КАПИТАН НИКОЛАЙ ТИМОФЕЕВИЧ ТАРАНЧЕНКО
(VI/238) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Л. К. СОРОВИН
Poznámka:

Doplňujúce informácie sú z publikácie Klič J.: Slavín pamätník vďaky. Bratislava 1973
(VI/114) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Д. Б. ГАЛЕЕВ, nar. 1921
(VI/115) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ СТЕПАН ПЕТРОВИЧ ВУРЯК, nar. 1909
(VI/116) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ГРИГОРЬЕВИЧ РОКУСАЕВ, Petrova Ves, nar. 1918
(VI/119) 1945 МАЙОР Т. П. РУДЕНКО, Brezová pod Bradlom, nar. 1902
(VI/124) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АНТОН СЕМЁНОВИЧ СКЛЯР, nar. 1909
(VI/125) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН К. ПОРФИЛОВ, nar. 1908
(VI/126) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ И. Е. АБРАМОВ, 4.2.1945
(VI/127) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ВИНОВЬЕВИЧ ЦЫМБАЛЮК, Bratislava
(VI/279Б) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН АЛЕКСЕЕВИЧ КРАСУЛИН, nar. 1919, 2.4.1945 Bratislava
(VI/279) 1945 ГВ. МАЙОР АЛЕКСАНДР ГРИГОРЬЕВИЧ ТЕПЛЯКОВ, nar. 1922, 2.4.1945 Bratislava
(VI/279А) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ ВЛАДИМИР ФЕДОРОВИЧ КОЗЛОВ, nar. 1923, 2.4.1945 Bratislava
(VI/239) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСАНДР НИКОНОРОВ, nar. 1922
(VI/241) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ИВАН Ф. МИХАЙЛОВ, Senica
(VI/245) 1945 КАПИТАН ВАСИЛИЙ ПАВЛОВИЧ САМЕГИН, 1892
(VI/247) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ГЕНАДИЙ ПАВЛОВИЧ СМИРНОВ, nar. 1918
(VI/249) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ВАСИЛИЙ АНДРЕЕВИЧ ТАРАСЕНКО, nar. 1924
(VI/251) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ ПЕТРОВИЧ БЕЛОВ, Bratislava, nar. 1907
(VI/253) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ БОРИС ВАСИЛЬЕВИЧ СТЕПАНОВ, nar. 1923
(VI/255) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ВЛАДИМИРОВИЧ ДЕНИСОВ, nar. 1913
(VI/257) 1945 ПОЛКОВНИК СТАНИСЛАВ ФЕЛИЦИАНОВИЧ ЛЕОНОВИЧ, Bratislava, nar. 1894
(VI/259) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ АРШАКОВИЧ АБРАМЯН, nar. 1923, 4.2.1945
(VI/261) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ НИКОЛАЙ ЗАХАРОВИЧ ПАТУПЧИК, nar. 1920
(VI/265) 1945 ГВ. СТ. ЛЕЙТЕНАНТ МИХАИЛ ВАСИЛЬЕВИЧ ЛОБАНОК, Malacky
(VI/266) 1945 КАПИТАН ФЕДОР ИВАНОВИЧ ЧЕРНЕВЦОВ, nar. 1912
(VI/234) 1945 ГВ. ЛЕЙТЕНАНТ АЛЕКСЕЙ П. ШИРОКОВ, Malacky, nar. 1916
(VI/235) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ АФАНАСИЙ МИХАЙЛОВИЧ МОЛОДЦОВ, nar. 1919
(VI/264) 1945 КАПИТАН М/С. БОРИС ВАСИЛЬЕВИЧ ЧЕЧИЛИН, nar. 1920
(VI/258) 1945 ЕФРЕЙТОР АННА АЛЕКСАНДРОВНА КОСАРЕВА, nar. 1923
(VI/256) 1945 КАПИТАН КОРЕЦКИЙ, Nitra
(VI/254) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПЕТР ЗАЕЦ, nar.1924
(VI/252) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ ГРИГОРИЙ ДМИТРИЬЕВИЧ КОСАРЕВ, Malacky
(VI/248) 1945 МЛ. ЛЕЙТЕНАНТ АНДРЕЙ АЛЕКСЕЕВИЧ СОЗИМОВ, nar. 1923
(VI/264) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ МИСАК НИКОЛАЕВИЧ НАВАСАДРЯН, nar. 1923, Klič má meno МИХАИЛ НИКОЛАЕВИЧ НOВOСEДРЯН
(VI/244) 1945 ЛЕЙТЕНАНТ ПАВЕЛ КАРПОВИЧ АЛЕХИН, nar. 1911
(VI/242) 1945 МАЙОР СТЕПАН АЛЕКСАНДРОВИЧ БАТАНОВ, nar. 1904, 5.3.1945 Trnava, Klič má meno БАТАЛОВ
(VI/240) 1945 КАПИТАН НИКОЛАЙ ТИМОФЕЕВИЧ ТАРАНЧЕНКО, Bratislava, Klič má meno ТАРАЩЕНКО
(VI/238) 1945 СТ. ЛЕЙТЕНАНТ Л. К. СОРОВИН, nar. 1915


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 64 VPM
Souřadnice: N48°09'12.9'' E17°06'00.8'' (stred hrobového paľa)
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pomník kapitán Hoffmman

Autor: Jiří Porteš, 10.09.2009
Umístění: Bratislava, Na Vrátkách, Bratislava - Lamač
Nápis:
TU ZAHYNUL
KAPITÁN HOFFMMAN
22.JÚLA 1866
BITKA PRI LAMAČI
KONEČNÁ FÁZA PRUSKO-RAKÚSKEJ VOJNY
BRIGÁDA MONDEL
OBNOVENÉ OBNV - LAMAČ 1970

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°11'40.38'' E17°2'27.72''
Pomník přidal: Jiří Porteš

Pomník vojákům Rakousko - Uherské armády

Autor: Dušan Koniar, 04.03.2012
Umístění: Bratislava, nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Mestská časť Bratislava V. – Pertržalka
Nápis:
AN DIESER STELLE FANDEN IN TREUER
AUSüBUNG IHRES DIENTSTES AM 4. SEPTEMBER 1909
IN FOLGE EINER MINENEXPLOSION DEN TOD
OBERLEUTNANT KARL HOFER
GEFREITER KARL SZEDLMAYAR UND
UNTERPIONIER STEFAN KOVACS
ALLE DREI DES KUND K PIONIERBATALLIONS Nr. 1

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Dušan Koniar
Příprava dat: Feďo Vrábel

Pomník sovietskej armáde

Autor: Ladislav Barabás, 19.11.2013
Umístění: Bratislava, nábrežie arm. gen. L. Svobodu, cca 100 metrov západne od mosta SNP
Nápis:
V TÝCHTO MIESTACH V DŇOCH
4. A. 5 APRÍLA 1945 VYBUDOVALI VOJSKÁ
2.UKRAJINSKÉHO FRONTU PONTÓNOVÝ
MOST CEZ DUNAJ.
PO ŇOM PREŠLI 5. AŽ 8. APRÍLA
R. 1945 SOVIETSKE VOJSKÁ Z PETRŽALKY
NA ĽAVÝ BREH DUNAJA A POKRAČOVALI
V ÚTOKU SMEROM NA DEVÍNSKU NOVÚ VES,
KORNEUBURG A FLORIDSDORF.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°08'22.9'' E17°06'11.5''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pamätná tabuľa Miroslav Rovný

Autor: Ladislav Barabás, 16.07.2012
Umístění: Bratislava, nábrežie arm. gen. L. Svobodu 9, Fakulta telesnej výchovy a športu UK
Nápis:
Prof. PhDr. Miroslav Rovný, CSc.
25.9.1921 - 17.12.1991
Vysokoškolský pedagóg,
tréner, účastník SNP,
od roku 1960 vedúci katedry hier
Fakulty telesnej výchovy a športu
Univerzity Komenského
Poznámka:

autorom pamätnej tabule je Milan Lukáč


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pamätná tabuľa Mirko Nešpor

Autor: Ladislav Barabás, 07.07.2021
Umístění: Bratislava, nábrežie arm. gen. L. Svobodu 9, vestibul FTVŠ UK
Nápis:
V tomto internáte býval
slovenský povstalec-vysokoškolák
Ing. in. mem. MIRKO NEŠPOR
zavraždený zákernou rukou domácich
zradcov dňa 17. decembra 1944.

Duch slobody a pravdy pracujúceho ľudu,
za ktorý bojoval, bude žiť ďalej
v týchto múroch.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pamätník M. R. Štefánika

Autor: Ladislav Barabás, 29.04.2010
Umístění: Bratislava, nábrežie M. R. Štefánika, vedľa obchodného centra Eurovea
Nápis:
GEN. DR. MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK
PODPREDSEDA NÁRODNEJ RADY ČESKO-SLOVENSKEJ
A PRVÝ MINISTER VOJNY ČSR

PAMÄTNÍK MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA
ZNOVUPOSTAVENÝ PRI PRÍLEŽITOSTI
90. VÝROČIA JEHO TRAGICKEJ SMRTI
AKO KÓPIA PÔVODNÉHO DIELA
AKADEMICKÉHO SOCHÁRA
PROF. BOHUMILA KAFKU Z ROKU 1938
DŇA 4. MÁJA 2009
GENERÁLNY INVESTOR:
NADÁCIA MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA
REALIZÁCIU PAMÄTNÍKA PODPORILI:
VLÁDA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
HLAVNÉ MESTO SR BRATISLAVA
MINISTERSTVO KULTÚRY SR
MINISTERSTVO OBRANY SR
BALLYMORE EUROVEA, A. S.
DOPRASTAV, A. S. BRATISLAVA
NADÁCIA ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ
METROSTAV, A. S. PRAHA
DSB EURO S. R. O. BLANSKO

Česko-Slovenská Dohoda,
uzavrená v Pittsburgu, Pa., dňa 30. mája. 1918.
Predstavitelia slovenských a českých organisácií vo
Spoj. Štátoch.
Slovenskej Ligy, Českého Národného Sdruženia
a Sväzu Českých Katolíkov,
porokovali za prítomnosti predsedu Česko-Sloven-
skej Nár. Rady, prof. Masaryka, o česko-slovenskej otázke a o našich
posavádnych programových prejavoch a usniesli sa nasledovne:
"Schvalujeme politický program usilujúci sa o Spojenie
Čechov a Slovákov v samostatnom štáte z Českých Zemí a Slovenska.
"Slovensko bude mať svoju vlastnú administratívu, svoj
snem a svoje súdy.
"Slovenčina bude úradným jazykom v škole, v úrade a vo verejnom živote vôbec.
"Česko-slovenský štát bude republikou, jeho Konštitúcia
bude demokratická.
"Organisácia spolupráce Čechov a Slovákov vo Spoj.
Štátoch bude podľa potreby a meniacej sa situácie, pri spoločnom
dorozumení, prehĺbená a upravená.
"Podrobné ustanovenia o zariadení česko-slovenského
štátu ponechávajú sa osvobodeným Čechom a Slovákom a ich
právoplatným predstaviteľom."
Albert Mamatey, Ivan Bielek, Ján Janček ml., Matúš Gazdík, Milan Getting, Ján Pankúch, Michal Bosák, Gejza H. Mika, Rev. Jozef Murgaš, Ignác Gessay, Jozef Hušek, Rev. Ján Kubašek, Andrej Schustek, Jozef Karlovský, Rev. Pavel J. Šiška, Ján Adolf Ferienčík, Ivan Daxner, T. G. Masaryk, Karel Pergler, Hynek Dostál, Ludvík Fisher, Rev. Oldřich Zlámal, B. Simek, Vojta Beneš, J. J. Zmrhal, Rev. Innocent Kestl, Jan Straka, Jos. Martinek, Dr. Joseph P. Pecivál

REALIZOVANÉ V ROKOCH 2005-2007
PODĽA 1/3 MODELU BOHUMILA KAFKU /1933/
Poznámka:

Na pylónoch sú umiestnené tri bronzové tabule. Prvá je na prednej strane pylónu, ktorý nesie sochu Štefánika. Zo zadnej strany tohoto istého pylóna je umiestnená druhá bronzová tabuľa. Tretia bronzová tabuľa, ktorá na pôvodnom pamätníku nebola, je umiestnená na pylóne s levom smerom od Slovenského národného divadla a je kópiou faksimile textu Pittsburgskej dohody z roku 1918 s podpismi jej signatárov. Autorom všetkých tabúľ je sochár G. Janda.

Seznam obětí dle CEVH:
Bohumil Dudek vojín 1898 Rašovice, Kut. Hora 8.6.1919 Karlová nehoda p. pl. 36 Ml. Boleslav
Čeněk Fojtík střelec 9.3.1875 Veřovice 25.12.1918 Šaštín nemoc 33. str. pl.
Josef Harvat vojín 1900 Dobrochov 12.7.1919 Hochštetno padl v boji 7. pr. dom. it.
Josef Hraba desátník 1897 Lomnice n. P. 28.8.1919 Pezinok jiné
František Kanta střelec 21.6.1885 Petrovičky 3.5.1919 Senec jiné 33. stř. pl.
Josef Komárek poručík 1891 Karlín, Praha 13.8.1919 Bratislava padl v boji
Josef Kubala vojín 1899 Žižkov, Praha 19.7.1919 Devín. N. Ves podlehl zranění Sokol
Rudolf Novák desátník 28.11.1898 Volyně 13.1.1919 Karlova Ves jiné 34. strř pl.
Bohumil Rabe svobodník 16.8.1919 Gútor podlehl zranění 1. pl. stráže svobody
Vojtěch Schopf četař 1874 Devín 14.3.1919 Devín nemoc 9. zákop. pr.
Vojtěch Stratil vojín 1897 Kotojedy, Kroměříž 5.9.1919 Pernek podlehl zranění
Jan Tolaš vojín 1900 Zlámenec, Uh. Brod 30.12.1918 Malacky padl v boji
Josef Valuška svobodník 1898 Brodské, Skalica 30.7.1919 Biskupice pri Dunaji nemoc 1. pl slovenskej slobody

Karel Berka vojín 1896 Okříšky 24.2.1919 Bratislava padl v boji
Vavřinec Bláha vojín 1896 Hluk, Uh. Hradiště 21.8.1919 Bratislava nemoc 1. pl slovenskej slobody
Josef Blažíček vojín 1898 Bystrica, Bratislava 3.5.1919 Bratislava padl v boji 33. stř. pl.
Antonín Čepela vojín 1898 Dobříč 20.2.1919 Bratislava padl v boji 39. stř. pluk
Ladislav Čermák vojín 1901 J. Hradec 14.9.1919 Bratislava podlehl zranění 1. pl. stráže svobody
Gustav Chvatík rotmistr 25.12.1891 Kroměříž 15.6.1919 Bratislava padl v boji 35. stř. pl.
Bohuslav Cvrček vojín 1900 Mor. Ostrava 19.2.1919 Bratislava padl v boji
František Cvrk rotmistr 1890 Tuchovice 5.1.1919 Bratislava padl v boji 39. stř. pluk
Stanislav Dušek vojín 1897 Smidary, N. Bydžov 5.2.1919 Bratislava nemoc
Antonín Fiala vojín 1899 Pacov, Semily 15.8.1919 Petržalka podlehl zranění
Raymund Havránek desátník 7.9.1895 Zábřeh n. Odrou 22.1.1919 Bratislava nemoc 33. stř. pl.
Jan Hrtánek střelec 21.1.1925 Petrovice 3.2.1919 Prievoz padl v boji 21. stř. pl.
Karel Jedlička vojín 1900 Holešov 10.6.1919 Bratislava podlehl zranění 2. pr. dom. it.
Rudolf Jeřela střelec 17.4.1888 Chropyně 1.2.1919 Bratislava padl v boji 33. stř. pl.
Rudolf Jeřela vojín 1888 Chropyně 1.2.1919 Bratislava nemoc 33. stř. pl.
Jakub Jerie vojín 1888 H. Kalná, N. Paka 23.6.1919 Bratislava podlehl zranění
Emil Joudal střelec 6.8.1897 Nebušice 6.1.1919 Bratislava nemoc 34. stř. pl.
Vladimír Kessel četař 24.1.1884 Dýšina 26.9.1919 Bratislava podlehl zranění
Vincenc Kopřiva střelec 1895 Ostrov, V. Mýto 15.11.1918 Bratislava padl v boji čs. stř. pl. 30
Jaroslav Kouba střelec 23.1.1896 Plzeň 28.2.1919 Bratislava nemoc 33. stř. pl.
Vojtěch Kovář 1899 Dražice, Milevsko 18.4.1919 Bratislava padl v boji
Jaroslav Kuželka vojín 1892 Trutnov 15.8.1919 Bratislava nemoc p. pl. 102
Petr Lampa vojín 1890 Boskov, Semily 4.7.1919 Bratislava podlehl zranění čs. domobr. pr. 7
Alois Menšík vojín 1898 Zborovice, Kroměříž 29.9.1919 Bratislava podlehl zranění 2. děl. pluk
Matěj Motlík vojín 1896 Veča, Přeštice 19.6.1919 Bratislava nemoc stř. pl. 7
František Pospíchal střelec 1894 Olešnička, N. M. n. Moravě 23.1.1919 Bratislava nemoc 33. stř. pl.
Adolf Procházka svobodník 1897 Letovice, Boskovice 1.7.1919 Bratislava podlehl zranění
Jan Průcha střelec 23.4.1890 Praha 27.1.1919 Bratislava padl v boji 31. stř. pluk
Jan Rys střelec 1893 Strakonice 19.1.1919 Bratislava nemoc 33. stř. pl.
Viliam Školland vojín 1894 Brno 2.4.1919 Bratislava nemoc
Karel Šleis 2.3.1898 Plzeň 8.8.1919 Bratislava podlehl zranění
Jan Sojka vojín 1896 Hořovice 15.2.1919 Bratislava nemoc pl. pol. děl. 7
František Sokolář střelec 20.11.1897 Červ. Kostelec 24.5.1919 Bratislava padl v boji 34. stř. pl.
Josef Stěhulka střelec 20.3.1887 Horní Skála 12.1.1919 Bratislava nemoc 33. stř. pl.
František Suchý vojín 1902 Třešť 29.4.1919 Bratislava nemoc
Jaroslav Tlačil střelec 1890 Borovany, Č. Budějovice 11.1.1919 Bratislava nemoc 39. stř. pluk
Josef Tomančák vojín 1896 Čeladná, Místek 10.7.1919 Bratislava podlehl zranění 2. pr. dom. it.
Jaroslav Vávra střelec 1899 Věž, Něm. Brod 13.6.1919 Bratislava podlehl zranění 39. stř. pluk
František Veška vojín 1873 Stupno, Jičín 31.8.1919 Bratislava podlehl zranění
Václav Zima střelec 5.5.1891 Malé Výkleky 25.1.1919 Bratislava nemoc 33. stř. pl.
Jozef Zubek rotmistr Skalica 8.8.1919 Bratislava podlehl zranění


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, SVK55812, SVK39618
Souřadnice: N48°8'23.1'' E17°7'23.2''
Pomník přidal: Peter Pavlík
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Pamätná tabuľa čs. letcom

Autor: Ladislav Barabás, 21.08.2014
Umístění: Bratislava, nábrežie M. R. Štefánika, na budove obchodného centra Eurovea
Nápis:
This plaque is an expression of the British community´s lasting gratitude
to the 2,500 Czechoslovak airmen who served
with the Royal Air Force between 1940 and 1945 for the freedom of Europe,
many of whom were subsequently persecuted by the communist regime in Czechoslovakia.

It was unveiled by the United Kingdom Vice Chief of the Defence Staff,
Air Chief Marshal Sir Stuart Peach KCB CBE ADC RAF, on 18th June 2014.

Its complements a monument in Prague and stands in recognition of the Slovak contribution
to the air campaign.
It is a gift to the Slovak people from the British community
living and working in the Czech and Slovak Republics.

„He fights for freedom, one of freedom´s sons,
Lone in this acry sphere of blue and bronze.“

William Kean Seymour 1887-1975

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°8'23.5'' E17°7'22.6''
Pomník přidal: Ladislav Barabás

Pomník Obetiam 1. svetovej vojny

Autor: Ladislav Barabás, 24.07.2012
Umístění: Bratislava, Nábrežná, cintorín v mestskej časti Petržalka
Nápis:
ANTON DOTTERWEICH geb.12.Apr.1870 gest.6.Aug.1914, JOHANN GÜRTH geb.18.Juni.1892 gest.13.Aug.1914, MATHIAS GRANDL geb.17.Apr.1889 gest.12.Sept.1914, FABIAN GEIHOFER geb.19.Jän.1885 gest.14.Sept.1914, JOSEF HUBERT geb.12.Feb.1881 gest.25.Sept.1914, JOSEF FASCHING geb.5.Juni.1861 gest.4.Okt.1914, GEORG HEDL geb.8.Mai 1883 gest.10.Okt.1914, JOHANN TANKOVICS geb.28.Apr.1884 gest.10.Okt.1914, JOHANN SCHIESZLER geb.22.Mai 1882 gest.12.Nov.1914, FRANZ WALENTIN geb.9.Juni.1890 gest.14.Nov.1914, MARTIN RUDOLF geb.5.Sept.1876 gest.16.Nov.1914, FRANZ DRAZSDÁK geb.9.Aug.1890 gest.17.Nov.1914, JOSEF TIMM geb.12.März 1884 gest.15.Dez.1914, MATHIAS SCHMICKL geb.18.Nov.1885 gest.17.Dez.1914, JOSEF HUDECSEK geb.19.März 1884 gest.22.Dez.1914, GUSTAV DÜRR geb.18.Okt.1892 gest.24.Dez.1914, GUSTAV REIN geb.28.Aug.1896 gest.13.Jän.1915, FRANZ DENK geb.18.Aug.1887 gest.27.Jän.1915, RUDOLF GILITSCH geb.15.März 1892 gest.2.März 1915, JOHANN FLICKINGER geb.1.Juni.1885 gest.14.März 1915, FRANZ SCHECK geb.24.Aug.1881 gest.15.März 1915, JULIUS MALKOVITS geb.22.Okt.1894 gest.21.März 1915, JOHANN BRENNER geb.7.Jän.1887 gest.27.März 1915, PETER ETMÁR geb.7.Mai 1893 gest.7.Apr.1915, KARL SEIDL geb.12.Jän.1880 gest.12.Apr.1915, JOSEF KOLEK geb.26.Aug.1893 gest.15.Apr.1915, VINZENZ DVORAK geb.29.Juni 1886 gest.21.Apr.1915, MICHAEL WEINTRITT geb.7.Mai 1893 gest.4.Juni.1915, WILHELM RIEGER geb.19.Apr.1892 gest.11.Juli.1915, MATHIAS RITTER geb.6.Feb.1891 gest.1.Sept.1915, ANTON JERNEY geb.6.Juni.1877 gest.15.Nov.1915, JOSEF PETULE geb.4.Juli.1874 gest.18.Jän.1916, MATHIAS LANG geb.29.Jän.1892 gest.2.Apr.1916, KARL MULNER geb.5.Jän.1891 gest.10.Juni.1916, KARL GRANDL geb.14.Mai 1887 gest.5.Aug.1916, KARL BAUER geb.7.Okt.1886 gest.27.Aug.1916, STEFAN SZANYA geb.25.Juni.1888 gest.2.Okt.1916, FRANZ PASCHITZKY geb.11.Dez.1893 gest.3.Okt.1916, JOHANN KRECSMAR geb.5.Dez.1891 gest.12.März 1917, MATHIAS RUDOLF geb.13.Nov.1881 gest.16.März.1917, STEFAN ANDRESZ geb.25.Apr.1897 gest.11.Apr.1917, KARL MOLNAR geb.12.Sept.1892 gest.19.Aug.1917, JULIUS HOLICS geb.7.Mai 1898 gest.2.Okt.1917, LUDWIG RUDOLF geb.4.Feb.1895 gest.16.Jän.1918, KARL WASNAK geb.4.Jän.1891 gest.20.Jän.1918, JULIUS BAUMGARTL geb.13.Dez.1892 gest.12.Feb.1918, FRANZ GIESZER geb.18.Aug.1893 gest.26.Mai 1918, EMMERICH RUDOLF geb.25.Apr.1898 gest.1.Juni.1918, LEOPOLD RAUS geb.15.Nov.1881 gest.14.Juni.1918, WILHELM HNILIČKA geb.6.Juli.1874 gest.19.Juni.1918, ALBERT STORY geb.21.Nov.1897 gest.21.Aug.1918, JOHANN MAYER geb.6.Nov.1885 gest.12.Sept.1918, VIKTOR WANKO geb.5.Sept.1887 gest.29.Sept.1918, JOHANN HEDL geb.17.Nov.1896 gest.6.Apr.1919, LUDWIG SCHAGERER geb.19.Aug.1875 gest.20.Mai 1919, JULIUS FESSELHOFER geb.4.Juni.1899 gest.19.Juni.1919, STEFAN SZALAY geb.19.Okt.1865 gest.20.Juni.1919, FRANZ VARGA geb.28.März 1899 gest.13.Aug.1919, NIKOLAUS WASNAK geb.6.Dez.1882 gest.15.Jän.1920, JOSEF KAST geb.6.Okt.1884 gest.27.Feb.1920, KARL GROSS geb.20.Apr.1900 gest.14.März 1920, JOHANN MICHALEK geb.26.März 1882 gest.10.März 1918, PAUL MAHR geb.27.Nov.1883 gest.16.Sept.1914, FREY OTTO *17.II.1907 †23.XI.1933, HRNČAIR JÁN *22.IV.1895 †1936, MELIŠEK ALADÁR *18.I.1903 18.V.1938, TAUBER MATHIAS *12.V.1869 †23.V.1941, KAISER MATHIAS *21.IX.1886 †6.XII.1942, TOMKA VIKTOR *24.IX.1908 †7.V.1942, BIRÓ ŠTEFAN *19.VII.1894 †16.VI.1943, SPITZEL JOHANN *7.XI.1877 †17.II.1949, HIEDEN IGNATZ *27.VII.1868 †29.I.1949, SEIDL JOHANN *17.VI.1870 †10.IX.1956, SOOS IMRE *14.XI.1887 †4.IV.1858, ANDRISZ KAROL *20.I.1886 †15.IX.1959, LOSONCY KAROL *25.V.1892 †18.XII.1960, KLEMPA IMRICH *21.X.1896 †19.VI.1960, KUBIK MARTIN *30.X.1901 †6.VIII.1956

1965
Poznámka:

Vzhledově prakticky totožný pomník se nachází v obci Dolní Údolí, Olomoucký kraj, ČR - http://www.vets.cz/vpm/17223-pomnik-obetem-1-svetove-valky/#17223-pomnik-obetem-1-svetove-valky


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N48°07'03.1'' E17°05'18.1''
Pomník přidal: Peter Pavlík