Valašské Meziříčí

Pomník Obětem holocaustu

Autor: Lenka Šimčíková, 06.09.2013
Umístění: Valašské Meziříčí, Vodní, u dětského hřiště, na místě původní synagogy
Nápis:
Altenstein Hugo * 7.6.1872 z. 1.10.1941 Ostrava Altensteinová Marie * 7.12.188 - 28.4.1942 Zamošc
Altenstein Šalomoun Otto * 1.3.1924 - 28.4.1942 Zamošc Altenstein Bohdan * 4.6.1916 - 28.8.1942 Malý Trostinec Altenstein Josef * 14.10.1908 z. 20.6.1941 Osvětim
Altensteinová Julie * 20.4.1905 - 22.9.1942 Treblinka Altenstein Robert * 3.2.1879 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Altensteinová Olga * 15.8.1884 - 22.9.1942 Malý Trostinec Altenstein Robert * 3.2.1879 - 22.9.1942 Malý Trostinec Altenstein Rudolf * 7.1.1920 - 22.5.1942 Malý Trostinec
Altenstein Sigmund * 5.2.1866 z. 30.8.1943 Terezín Altensteinová Gisela * 13.10.1871 z. 20.4.1944 Terezín
JUDr. Altenstein Rudolf * 19.2.1897 z. 24.10.1942 Birkenau Bačová Selma * 5.4.1886 - 22.9.1942 Malý Trostinec Bača bruno * 12.7.1915 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Bačová Růžena * 20.10.1916 - 22.9.1942 Malý Trostinec Berger Josef * 23.4.1884 - 16.3.1939 Val. Meziříčí Bergerová Rudolfína * 4.2.1887 - 26.10.1941 Lodž
Blumová Augusta * 3.9.1876 - 8.10.1942 Treblinka Blumová Marie * 3.6.1900 - 8.10.1942 Treblinka
JUDr. Braun František * 16.2.1909 z. 9.6.1941 Osvětim Braunová Anna * 2.7.1876 z. 6.4.1942 Terzín Braunová Hilda * 16.3.1914 - 5.3.1944 Osvětim
Buchbinder Josef * 28.7.1870 - 22.10.1942 Treblinka Buchbinderová Jana * 27.2.1887 z. 8.10.1942 Terezín
Buchbinderová Růžena * 19.4.1903 - 22.9.1942 Malý Trostinec Deutsch Alfred * 24.3.1908 - 1.10.1944 Osvětim Enochová Elsa * 18.7.1890 - 22.9.1945 Malý Trostinec
Fischgrund Otto * 15.5.1921 - 26.7.1941 Osvětim Flachová Růžena * 7.5.1887 - 8.9.1943 Osvětim
Formanová Laura * 18.9.1921 - 20.7.1943 Terezín Friedecká Arnoštka * 23.5.1876 - 23.10.1944 Osvětim Grolt Kurt * 10.6.1908
Hahnová Elsa * 23.9.1906 - 22.9.1942 Malý Trostinec Helfgoth Abraham * 7.12.1885 - 22.9.1942 Malý Trostinec Heltgothová Sára * 28.4.1886 - 22.9.1942 Malý Trostinec
JUDr. Heller Karel * 22.10.1894 z. 8.3.1844 JUDr. Heller Bedřich * 31.8.1894 - 3.4.1944 Zamošč Osvětim Hellerová Anna * 21.11.1910 - 6.9.1943 Osvětim Hellerová Míra * 18.11.1935 - 6.9.1943 Osvětim Hellerová Hana * 7.5.1937 - 6.9.1943 Osvětim
Herrmannová Vilma * 28.1.1894 - 23.1.1943 Osvětim Herrmann Otto * 20.4.1920 - 23.1.1943 Osvětim Herrmann Ervin * 5.2.1928 - 23.1.1943 Osvětim JUDr. Herz Vítězslav * 11.5.1914 - 24.1.1945 Dachau
Hirsch Jindřich * 8.1.1882 - 26.10.1942 Osvětim Hirschová Hedvika * 12.10.1885 - 28.10.1942 Osvětim
Hirsch Otto * 12.9.1888 - 22.9.1942 Osvětim Hirschová Bedřiška * 9.12.1902 - 22.9.1942 Osvětim Hirsch Bruno * 10.10.1924 - 22.9.1942 Osvětim Hirsch Arnošt * 18.7.1890 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Hirschová Augusta * 6.10.1865 z. 20.1.1943 Terezín Hirschová Alžběta * 23.10.1910 - 5.10.1943 Osvětim Hochbergerová Stefanie * 21.5.1925 z. 12.12.1944 Schwartzheide Husserl Gustav * 17.7.1881 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Hohigwachsová Cecilie * 8.8.1888 z. 12.7.1944 Osvětim MUDr. Hohigwachs Leo * 8.9.1910 - 22.9.1942 Malý Trostinec Hohigwachs Emanuel * 25.5.1925 z. 12.1.1944 Schwartzheide Husserl Gustav * 17.7.1881 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Husserlová Dora * 11.9.1881 - 22.9.1942 Malý Trostinec Husserl Bedřich * 8.7.1910 - 22.9.1942 Malý Trostinec Jolesch Herman * 15.9.1886 - 22.9.1942 Malý Trostinec Joleschováá Jana * 28.2.1891 - 22.9.1941 Malý Trostinec
Toch Karel * 28.8.1928 - 22.9.1942 Malý Trostinec Toch Ivo * 31.10.1929 - 22.9.1942 Malý Trostinec Klein Jakub * 23.5.1876 - 22.10.1942 Treblinka
Kleinová Josef * 12.6.1877 - 22.10.1942 Treblinka Klein Josef * 26.1.1906 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Kleinová Hermína * 15.1.1908 - 22.9.1942 Malý Trostinec Klein Oskar * 9.3.1913 - 22.9.1942 Malý Trostinec Kleinová Hedvika * 1.11.1887 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Klein Josef * 3.3.1932 - 22.9.1942 Malý Trostinec Kleinová Jana * 4.12.1866 - 22.10.1942 Treblinka Kleinová Kateřina * 6.6.1915 - 16.5.1944 Osvětim Knöpfelmacher Rudolf * 25.4.1881 z. 3.10.1942 Osvětim
Knöpfelmacherová Mela * 18.10.1899 z. 1.2.1943 Osvětim Knöpfelmacherová Elsa * 23.5.1886 - 22.10.1942 Treblinka Knöpfelmacher Arnošt * 14.1.1892 - 12.7.1941 Osvětim Knöpfelmacher Leo * 13.3.1919 z. 18.9.1939 Osvětim
Knöpfelmacherová Alice * 9.5.1921 - 6.9.1943 Osvětim Lachs Hugo * 21.2.1877- 22.10.1942 Treblinka
Lachsová Regina * 9.8.1874 -15.10.1942 Treblinka Langer Josef * 25.9.1890 - 1.10.1942 Osvětim Langerová Helena * 19.10.1893 - 4.10.1942 Osvětim Langfelderová Bedřiška * 3.6.1915 - 6.9.1942 Osvětim
Leva Berta * 4.7.1866 - 22.10.1942 Treblinka JUDr. Levý Karel * 17.2.1908 z. 11.9.1941 Osvětim Lischková Růžena * 22.2.1883 - 22.10.1942 Treblinka
Londonová Žofie * 18.8.1852 - 29.10.1942 Osvětim London Max * 5.8.1874 - 15.10.1942 Treblinka Londonová Evelína * 28.2.1888 - 15.10.1942 Treblinka London Sigmund * 30.11.1880 - 26.10.1942 Osvětim Londonová Marie * 21.3.1890 - 26.10.1942 Osvětim
Löw Josef * 9*.10.1884 - 22.9.1942 Malý Trostinec Löw Jiří * 10.9.1933 z. 21.3.1945 Terezín Löw Erich * 13.2.1905 z. 25.4.1945 Dachau Löwová Irena 29.7.1903 - 22.9.1942 Malý Trostinec Löwová Edita * 29.12.1906 - 28.7.1942 Baranoviči
Löwová Terezie * 13.7.1889 - 22.9.1942 Malý Trostinec Ing. Löwy Hans Rudolf * 26.10.1912 - 22.9.1942 Malý Trostinec Löwy Otto * 12.1.1900 - 22.9.1942 Malý Trostinec Meiselesová Hilda * 14.7.1887 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Meiselesová Bedřiška * 10.11.1908 - 22.9.1942 Malý Trostinec Meiseles Josef * 9.4.1910 z. 2.11.1941 Osvětim Meiseles Bedřich * 11.3.1911 z. 14.11.1941 Osvětim
Meiseles Arnošt * 20.6.1929 - 22.9.1942 Malý Trostinec Meiseles Rudolf * 22.8.1911 z. 8.11.1941 Osvětim Mermelstein Samuel * 10.3.1911 z. 9.3.1941 Osvětim Munková Anna * 11.9.1877 - 22.9.1942 Treblinka Pěnicová Katuše * 24.6.1886 - 22.9.1942
Perl Artur * 10.8.1895 z. 24.8.1944 Osvětim Perlová Vanda * 10.2.1901 - 22.9.1942 Malý Trostinec Perl Evald * 17.9.1942 - 22.9.1942 Malý Trostinec JUDr. Quittner Arnošt * 16.7.1903 z. 8.3.1844 Osvětim Quittnerová Greta * 11.9.1911 z. 8.3.1944 Osvětim
Quittner Ivan * 3.2.1934 z. 8.3.1944 Osvětim Quittner Oskar * 29.9.1905 z. 7.2.1945 Dachau Quittner Leo * 19.8.1914 z. 7.12.1942 Osvětim Reichenbaum Kurt * 20.3.1916
Richenbaumová Ruth * 3.5.1930 z. 11.2.1943 Terezín Reichová Elisabete * 6.2.1863 z. 9.10.1942 Terezín Reichová Angela Lilly * 1.12.1901 z. 12.7.1943 Osvětim Reiss Max * 11.8.1881 z. 25.11.1941 Osvětim
Reissová Flora * 10.12.1884 - 22.9.1942 Malý Trostinec Reiss Arnošt * 24.5.1919 - 22.9.1942 Malý Trostinec Rosenfeld Max * 13.6.1900 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Rosenfeldová Dagmar * 8.10.1912 - 22.9.1942 Malý Trostinec MUDr. Rosenfeld Waldemar * 28.12.1901 z. 6.12.1942 Praha - Pankrác
Singer Pavel * 1.5.1893 z. 19.12.1943 Terezín Singer Arnošt * 5.3.1923 - 18.5.1944 Osvětim Springut Šalomoun * 27.1.1887 - 22.9.1942 Malý Trostinec Sprin
Springut Vítězslav * 29.7.1921 - 22.9.1942 Malý Trostinec Thein Arnošt * 28.7.1878 - 22.9.1942 Malý Trostinec Theinová Hedvika * 7.3.1886 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Thein Adolf * 17.11.1911 - 22.9.1942 Malý Trostinec Theinová Olga * 27.6.1920 - 22.9.1942 Malý Trostinec Tintner Julius * 19.2.1885 z. 12.7.1944 Osvětim Tintnerová Pavlína * 9.7.1877 z. 13.7.1943 Terezín Weiszová Helena * 17.4.1883 - 22.9.1942 Malý Trostinec
Wessely Adolf * 17.9.1890 z. 3.10.1941 Wolf Alfred * 31.10.1877 - 9.5.1942 Sobibór Wolfová Josefína * 15.11.1889 - 9.5.1942 Sobibór Wolf Jan * 6.5.1917 - 9.5.1942 Sobibór Zwillinger Richard * 23.4.1883 - 22.9.1942 Malý Trostinec Zwillinger Ivan * 6.3.1939 z. 18.5.1944 Osvětim

TEREZÍN TREBLINKA ZAMOŠČ DACHAU LODŽ MALÝ Trostinec OSVĚTIM PRAHA - PANKRÁC SCHWARTZHEIDE SOBIBÓR BARANOVIČI BIRKENAU
Poznámka:

z fotografií špatně čitelné, v přepisu mohou být chyby


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Lenka Šimčíková