Masarykovo náměstí, Nádražní, Vernéřovská

Pomník vojákům Americké armády

Autor: Jiří Padevět, 13.02.2022
Umístění: Aš, Masarykovo náměstí, v parčíku mezi náměstím a letním divadlem
Nápis:
20.IV.1945
OSVOBODILA
AMERICKÁ
ARMÁDA
MĚSTO AŠ

TI, KTEŘÍ PADLI:
CAPTAIN HARRIS CHARLES E.
SGT PERFECT TRUMAN A.
TEC HANCHEY ROBERT F.
TEC RENTELL ARTUR G.
TEC SHOUPE CLARENCE R.
TEC MURRAY CHARLES C.
PFC FEURY WILLIAM A.
PVT WARD THOMAS L.

Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE4101-41574
Souřadnice: N50°13'12.33'' E12°11'21.13''
Pomník přidal: Jiří Padevět

Pomník vojákům Rudé armády - místo je zrušené

Autor: Karl W. Schubsky, 22.04.2018
Umístění: Aš, Nádražní, parčík mezi ulicemi Chebská a Nádražní
Nápis:
bez nápisu
Poznámka:

Památník sovětským osvoboditelům byl po druhé světové válce odhalen v parku mezi ulicemi Chebská a Nádražní. Nahradil zde německý památník obětem 1. světové války. Byl složen z několika kamenných bloků, na kterých stála socha vojáka rudoarmějce se zbraní v ruce. Tento voják byl později zničen neznámým pachatelem, a byl v roce 1972 nahrazen jinou sochou, taktéž rudoarmějce se zbraní. Tato socha byla stržena na počátku 90. let 20. století, po pádu komunismu v Československu. Dnes je umístěna v depozitáři ašského muzea.
(zdroj: https://cs.wikipedia.org/ )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Milan Lašťovka

Pomník Obětem 2. světové války

Autor: Jan Kincl, 25.05.2012
Umístění: Aš, Vernéřovská, obecní hřbitov
Nápis:
Na věčnou památku všem, kteří položili své životy za naše osvobození 1938 – 1945

Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-4101-10079
Souřadnice: N50°13'38.75'' E12°12'32.58''
Pomník přidal: Jan Kincl

Pomník vojákům Rudé armády

Autor: Jan Kincl, 25.05.2012
Umístění: Aš, Vernéřovská, hřbitov
Nápis:
SOVĚTSKÝM HRDINŮM VDĚČNÍ HRANIČÁŘI! AŠSKA
Stěpan Kuppijev, Nikifor Garbunov 1945, Alexej Ivanov 1945, Pavel Efinov 1945,
Štěpan Smolakov 1945, Alexej Dolgis 1945, Viktor Petrovskij 1945, Enus Benus 1945, Anna Ščerbnna 1945, Ivan Sakušda 1945, Neznámá žena 1945, Ivan Michajl 1945, Grigorij Cimbal 1945, Ivan Gerašov 1945, Sergej Rudnjev 1945, Ivan Kostirjov 1945, Konstantin Borkevič 1945, Zajatec Č. 41810-2 B 1945, Anna Salusecka 1945, Semjon Kolidov 1945, Vladimir Bukx 1945, Nikolaj Šukin 1945, Vladimir Šatilov 1945, Anna Pustovaja 1945, Vasil Kovalevskij 1945, Alekxandr Berikov 1945, Piotr Kuzněcov 1945, Zajatec Č.86162-4 B 1945, Ivan Mašajev 1945, Ivan Jakov 1945, Piotr Kostenko 1945, Piotr Poljanskij 1945, Feodosij Mistug 1945, Alexej Šetinnin 1945, Konstantin Matujeev 1945, Anatolij Kursanov 1945, Zajatec Č. 40410-9 C 1945, Pavel Kasian 1945, Vasilio Sonocov 1945, Neznámá žena 1945
Poznámka:

Neznámé oběti jsou dle CEVH zřejmě účastníci pochodu smrti z Helmbrechtu do Volar.


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE-4101-10081
Souřadnice: N50°13'40'' E12°12'30''
Pomník přidal: Jan Kincl

Pomník Obětem válek

Autor: Jan Kincl, 25.05.2012
Umístění: Aš, Vernéřovská, hřbitov
Nápis:
Zum ehrenden andenken an ihre in treuester pflichterfüllung im kampfe für das vaterland am felde der ehre gefallenen. Kriegskameraden und söhne gewidmet von den militär-veteranenvereinen Asch, Schönbach und Wernersreuth und dem Militärr.Capitulanten Bezirksvereine Asch, unter mitwirkung der gemeinnden Asch, Hirschfeld, Nassengrub, Neuenbrand, Neiderreuth, Oberreuth, Rommersreuth, Schonbach, Wernersreuth.
1893.
1859
Keck Ernst, Ulmer Chriatian, Asch.
Glaser Wolfgang, Oberruth.
Sommerer Nikol,Wernersreuth.
1869.
Merz Freidrich, K.K.Artillerie-Oberlieutenant, Wernersreuth.
1848-1849.
Eichmeier Eduard, Höchner Josef, Klier Johann, Asch.
Adler Johannes, Heinrich Michael, Niederreuth.
Wölfel Johannes, Oberreuth.
Biedermann Anton, Hüller Georg, Penzel Martin, Schaek Johann, Rommersreuth.
Lang Wolfgang, Siedl Johann, Schönbach.
1866.
Schmedt Johann, Wohlrab Carl, Asch.
Bernhart Johann Adam, Uhl Johann, Hirschfeld
Weber Johann Erhardt, Weber Nikol, Neuenbrand.
Wunderlich Johann, Oberreuth.
Jäckel Wolfgang, Schönbach.
Poznámka:

Pomník stával pravděpodobně na jiném místě. Pamětní desky obsahovaly 754 jmen, pomník byl odhalen 10.7.1927

Podle zdroje byla na památníku tato jména obětí válek:
1848 – 1849
ADLER Johann aus Niederreuth
BIEDERMANN Anton aus Rommersreuth
EICHMEIER Eduard aus Asch
HEINRICH Michael aus Niederreuth
HÖCHNER Josef aus Asch
HÜLLER Georg aus Rommersreuth
KLIER Johann aus Asch
LANG Wolfgang aus Schönbach
PENZEL Martin aus Rommersreuth
SCHAECK Johann aus Rommersreuth
SEIDL Johann aus Schönbach
STÖFER Johann aus Asch
WÖLFEL Johannes aus Oberreuth
Italienischer Unabhängigkeitskrieg 1859
GLÄSEL Wolfgang 1859 aus Oberreuth
KECK Ernst 1859 aus Asch
K. K. Artillerie-Oberlieutenant MERZ Friedrich 1869 aus Wernersreuth
SOMMERER Nikol 1859 aus Wernersreuth
ULMER Christian 1859 aus Asch
Preußisch-Österreichischer Krieg 1866
BERNHART Johann Adam aus Hirschfeld
JÄCKEL Wolfgang aus Schönbach
KÜNZL Anton aus Niederreuth
SCHMIDT Johann aus Asch
UHL Johann aus Hirschfeld
WEBER Johann Erhardt aus Neuenbrand
WEBER Nikol aus Neuenbrand
WOHLRAB Carl aus Asch
WUNDERLICH Johann aus Oberreuth

1. Weltkrieg
ADLER Johann 1868 18.08.1917 Lemberg gestorben
ADLER Johann 1894 15.06.1914 Galizien
ADLER Karl 1887 06.09.1914 Rawaruska
ADLER Michael 27.10.1915
AECHTNER Adolf 1880 03.07.1916 bei Monfalcone (Küstenland)
AECHTNER Michael 1888 26.05.1915 Lazy bei Jaroslau
AECHTNER Wolfgang 1893 08.10.1916 Wien gestorben
ALBRECHT Johann 1891 27.09.1914 Serbien
ALBUSTIN Georg 1882 08.05.1915 Galizien
AMSTÄTTER Gustav 1895 16.07.1915 Zatazie
ASBACH Franz 1834 28.07.1916 bei Brody
BAREUTHER Adam 1887 26.11.1914 Asch gestorben
BAREUTHER Christian 1873 21.05.1916 a. Markaier Rücken
BAREUTHER Franz Josef 1891 11.07.1915 im Feldspital gestorben
BAREUTHER Johann 1894 25.10.1918 bei Asiago
BAREUTHER Johann Adam 1870 02.06.1918 Asch gestorben
BAREUTHER Karl 1893 30.03.1915 Kaschau im Feldspital gestorben
BAREUTHER Karl 1894 18.06.1918 Kiralyhda gestorben
BAUER Georg 1881 21.02.1916 Brunneck gestorben
BAUER Johann 1885 06.07.1916 bei Selz (Italien)
BAUMGARTEL Rudolf 1886 10.05.1917 Italien
BAUMGÄRTEL Gustav 1888 26.07.1915 Sokal
BAUMGÄRTEL Hermann 1895 25.06.1915 Lemberg
BAUMGÄRTEL Johann Michael 1881 16.02.1916 Serbien
BEIERL Ernst 1899 28.04.1917 Eger gestorben
BENGESSER Georg 34 Jahre 27.09.? Serbien
BERG Robert 1883 01.05.1915 Russland gestorben in Gefangenschaft
BERGMANN Adolf Friedrich 1896 06.12.1917 am Monte Sisemol
BERGMANN Hermann 28.10.1918 Beluno (Italien) gestorben
BERGMANN Hermann 1898 25.10.1920 gestorben
BIEDERMANN Ernst Friedrich 1893 24.05.1916 a. Monte Meata
BIEDERMANN Friedrich 1884 04.12.1918 Kladno gestorben
BIEDERMANN Gustav 1895 20.08.1917 Italien
BIEDERMANN Karl 1893 20.01.1915 Sobot
BITTERLING Andreas Wilhelm 1890 10.10.1916 a. Cosmagon
BITTERLING Christian 1877 03.08.1915 Russland gestorben in Gefangenschaft
BLAHA Ernst 1896 22.07.1915 Russisch-Polen
BLANK Heinrich 1895 08.06.1917 am Monte Zebio (Italien)
BLANK Johann 1878 19.08.1914 Pinczoco
BLATT Nikolaus Wilhelm 1872 03.11.1915 Serbien
BLAU Hermann 1889 15.05.1915 Galizien
BLENDINGER Ed. Emil 1887 16.05.1915 Galizien
BLOß Max Gustav 1877 22.10.1616
BÖHM Johann Erdmann 1892 15.06.1915 Galizien
BÖTTCHER Gustav 1884 08.01.1915 Prag gestorben im Garnisonsspital
BÖTTIGER Wilhelm Ed. 1885 29.11.1914 Konatice
BRANDNER Wilhelm 19 Jahre gefallen bei einer Verschüttung durch Granatfeuer
BRAUN Alexander 1887 11.09.1914 Rawaruska
BRAUN Georg 1891 10.03.1915 Galizien
BRÄUTIGAM Adolf 1894 26.11.1915 Reims
BUBERT Andreas 1888 21.11.1914 Serbien
BÜCHNER Ernst 1894 06.07.1915 Russisch-Polen
BUDAN Georg 1891 12.03.1915 Asch gestorben
BURGHART Wilhelm 1871 29.10.1918 Theresienstadt gestorben
BURGMANN Wilhelm 1888 31.03.1915 Brünn gestorben im Res.-Spital
BURKL Karl Friedrich 1891 03.03.1917 bei Blace (Serbien)
CHRIST Johann Gustav 1874 17.07.1918
CZECH Johann 1879 02.11.1914 Galizien
CZERNEY Georg 1882 20.10.1914 Galizien
DENK Alfred Arthur 1895 22.02.1916 Bac
DENK Karl Walter 1894 10.03.1915 Karpaten
DIERL Peter 1891 22.06.1915 Glima
DIETZ Ernst 1886 10.12.1917 Baden gestorben
DIETZ Georg 1891 19.08.1916
DISTLER Hanns 1883 26.03.1915 Kaschau gestorben
DITTRICH Emanuel 1889 1914 Serbien
DITTRICH Peter 1894 09.06.1918
DOLLINGER Albert 1883 12.05.1915 Frankreich
DÖLLINGER Gustav 1895 25.05.1916 am Monte Meata
DOMISCH Heinrich 1880 19.05.1915 Baranowka
DONNER Martin 1886 12.10.1916 a. Pasubio
DÖRFLER Benedikt 1882 08.08.1915 Prag gestorben
DÖRFLER Johann 1880 31.03.1918 Teplitz gestorben
DÖRFLER Robert 1895 18.08.1917 bei Panowitz
DORSCH Max 1898 05.01.1918 bei Szeged
DORSCH Richard 1894 06.05.1917 Asch gestorben
DORSCHNER Karl 1875 24.01.1917 Serbien
DÖTSCH Ernst 1897 07.12.1916
DRESSEL Eduard 1890 03.1917 Rumänien
DRESSEL Friedrich 1885 Ende Sept. 1916 vermisst
DRESSEL Heinrich 1885 06.11.1914 Frankreich
DÜMML Jeremias 1873 01.03.1919 gestorben in russ. Gefangenschaft
EBERTS Gustav 1895 24.09.1917 bei Ottica
EDEL Rudolf 1889 20.08.1914 Serbien
EGELKRAUT Erhard 1882 02.01.1917
EHRENPFORDT Fritz 1886 20.11.1914 Moravitz
ENDLER Franz 1892 07.11.1914 Serbien
ERLBECK Christian 1882 17.06.1916
FÄRBER Hans 1872 24.01.1915 Marovic
FEILER Christ. 1893 01.05.1919 für tot erklärt
FEILER Christian 1873 30.11.1914 Serbien
FEILER Karl Friedrich 1896 09.06.1916 Italien
FENDERL Johann 1873 09.11.1915 Serbien
FICHTNER Wilhelm 1898 11.07.1918 bei Hamerlingcourt (Frankreich)
FISCHER Anton 1898 23.07.1918 Asch gestorben
FISCHER Emil 1887 22.05.1915 Spas
FISCHER Franz 1896 24.06.1918 am Monte Pertica
FISCHER Georg 1887 04.10.1914 an der Drina
FISCHER Gustav 1882 08.10.1916 Franzensbad gestorben
FISCHER Hermann 1896 28.07.1915 Sokol
FISCHER Hermann 1896 25.07.1918 bei Ostrow
FISCHER Johann 1896 10.09.1915 Dubna gestorben
FISCHER Johann 1882 25.06.1915 Starisiolo
FISCHER Michael Gustav 1890 02.06.1916 vor Loß
FISCHER Otto 1896 29.11.1915 Südtirol
FISCHER Otto Christ. 1899 07.10.1918
FLEIßNER Christian 1882 21.08.1915 gestorben in russ. Gefangenschaft
FLEIßNER Eduard 1888 08.08.1915 gestorben im Div.-Spital
FLEIßNER Wilhelm 1879 13.08.1917 Bate bei Görz gestorben
FORSTER Rudolf 1889 21.10.1915
FRANK Adolf 1884 12.06.1917 Andernach gestorben
FRANK Gustav 1898 28.10.1918 gestorben
FRANK Johann 1885 19.07.1915 Galizien
FRANK Josef 1879 28.07.1916 Wolhynien
FRANK Lorenz 1880 11.06.1917 Prag gestorben
FREIBERGER Gustav 1878 10.1918 Wien gestorben
FREIBERGER Wilhelm Eduard 1892 21.08.1917 Italien
FRIEDRICH Arthur 1886 20.05.1916 am Markaier Rücken
FRIEDRICH Gustav 1892 17.03.1915 Losoncz
FROTSCHER Ferdinand 1894 15.07.1916 Italien
FROTSCHER Hans 1893 21.05.1915 Burzykl
FRÖTSCHNER Karl 1897 27.11.1915 Cilli
FUCHS Johann 1894 22.02.1915 Karpaten
FUCHS Josef 1896 31.03.1916 Leitmeritz gestorben
FUCHS Simon 1870 25.02.1916 Bretovica gestorben
GANSMÜLLER Adolf 1893 13.05.1915 Ungarn gestorben
GEIER Erdmann 1874 27.06.1918
GEIER Ferdinand 1880 01.03.1919 Gorodok gestorben
GEIER Josef 1892 28.10.1917 Sistiana
GEIGER Christian 1900 30.06.1918 Pilsen gestorben
GEIPEL Erdmann 1882 16.06.1916 Innsbruck gestorben
GEIPEL Ernst Erdmann 1887 04.02.1917 an der Piave (Italien)
GEIPEL Gustav 1898 23.11.1916 Galizien
GEIPEL Karl 1886 20.10.1920 gestorben
GEIPEL Robert 1889 20.03.1915
GEIßLER Wilhelm 1884 21.09.1914 gestorben
GERBER Eduard 1891 28.06.1916 Italien
GEYER Ernst 1895 24.06.1915 Staurzany
GEYER Ferdinand 1891 11.1916 Tscheljabinsk gestorben
GLÄßEL Christian 1891 01.02.1918 bei Asiago
GLÄßEL Gustav 1890 29.09.1918 bei Beluno (Italien)
GOLDSCHALD Adolf 1895 1916 Russland vermisst
GOLDSCHALD Andreas 1889 03.09.1916 Stanislau gestorben
GÖRGNER Anton 1897 03.03.1915 Stolyhöhe
GOßLER August 1887 23.07.1916 Ungvar gestorben
GOßLER Ernst 1873 26.07.1917 Komotau gestorben
GOßLER Georg 1897 13.12.1916
GOßLER Johann 1894 10.08.1918 bei Lihons
GOßLER Oswald 1889 08.09.1914 Slawonien
GÖTZ Georg 1894 17.03.1915 Lyse/Russland
GÖTZ Johann Hermann 1877 06.03.1918 bei Colomea
GÖTZ Karl 1879 16.01.1915 Olmütz gestorben
GRÄF Max 1896 26.07.1918 war seit Juli 1916 in der Bukowina als vermisst gemeldet
GREINER Johann 1896 22.04.1915 Langemark
GRIESHAMMER Ernst 1886 10.06.1918 gestorben
GRIMM Felix 1883 02.08.1917
GRIMM Gustav 1877 08.04.1915 Frankreich
GRIMM Otto 1898 22.10.1918 gestorben
GRIMM Richard 1898 19.04.1916 Risano gestorben
GRIMM Robert 1894 07.08.1915 Lubartow
GROß Johann 1874 23.09.1915
GRUBER Gustav Peter 1889 22.11.1914 Serbien
GRÜNER Johann Adam 1879 19.05.1915 Lancut
GRÜNES Josef 1886 August 1914 vermisst
GRÜNES Josef 1886 18.08.1916 vermißt
GÜNTHNER Adolf 1889 16.02.1916 vermißt
GUTWIRTH Johann 1884 11.02.1918 Campo Mulo
HABERZETTL Franz 1898 09.1916 vermißt
HABERZETTL Franz 1895 22.11.1918
HALIR Adolf 1879 01.11.1914 Przemysl gestorben
HAMMER Johann 1871 09.03.1916 Italien verschüttet
HAMMERL Josef 1884 07.04.1915 Ungarn
HANKERL Andreas 1891 09.07.1916 am Monte Dolore
HARBAUER Ernst 1897 10.1917
HÄRTEL Karl 1890 14.03.1915 am Sansflusse/Galizien
HAUSNER Karl Erdm. 1876 27.06.1916 am Monte Interotte
HAUSNER Rudolf 1893 23.03.1915 Karpaten
HEBERZETTL Adam 1886 03.09.1915 Russland
HEDRÜCH Ernst 1885 28.11.1914 Serbien
HEILIG Josef 1887 16.08.1919 gestorben
HEINRICH Adam Hermann 1888 30.06.1918 Vittorio
HEINRICH Gustav 1884 07.01.1915 Scabadka
HERMANN Franz 1877 12.01.1915 gestorben im Spital
HERMANN Georg 1878 25.03.1916 Linz gestorben
HERTEL Martin Ernst 1894 01.03.1918
HERTWIG Johann 1896 30.05.1916 am Monte Ross
HIRNICH Franz 1895 09.06.1915 Targowica
HIRSCHMANN Christian Aug. 1874 14.02.1917 Rußland
HOFFMANN Christof 1872 29.10.1915 Serbien
HOFMANN Alfred 1892 07.09.1914 Unow bei Lemberg gestorben
HOFMANN Christian 1891 12.06.1916 bei Pietra Rose
HOFMANN Gabriel 1886 12.07.1916 Tirol verschüttet
HOFMANN Hermann 1886 26.11.1914 Brace-Brdo
HOFMANN Joh. Friedrich 1895 22.07.1916 am Monte Zebio
HOFMANN Luis Adolf 1876 12.10.1915 Russland
HOFMANN Michael 1882 21.08.1917 am Isonzo
HÖHLER Ernst 1894 30.10.1915 Krain
HÖHLER Gustav 1892 10.08.1917 Rumänien
HOIER Johann 1880 20.07.1917 Krassny Kut gest. in russ. Gefangenschaft
HOJER Heinrich 1890 09.02.1915 Toronya
HOLLERUNG Adolf 1894 09.10.1917 bei Iamiano
HOLLERUNG Adolf 1893 08.10.1916 Italien
HOLLERUNG Georg 1891 07.03.1915 Serbien gestorben
HOLLERUNG Georg 1889 23.07.1917 bei Zatrov
HOLLERUNG Johann 1891 15.02.1915 Waljevo/Serbien
HOLLERUNG Johann 1896 06.07.1916 Italien
HÖLLISCH Ernst Adam 1888 04.05.1915 Linz gestorben
HÖLLISCH Ignaz 1893 04.03.1915 gestorben im Feldlazarett
HONIG Wilhelm 1894 16.02.1915 Stoly
HÖRLA Rudolf 1890 01.12.1916 Asch gestorben
HOßNER Franz 1886 08.05.1915 Galizien
HOYER Josef 1888 25.12.1916 Galizien
HUBL Johann 1884 01.01.1917
HÜBL Josef 1877 25.09.1915 Chorupan
HUDETZ Josef 1895 29.07.1918 Asch gestorben
HÜLF Friedrich Christ. 1888 08.10.1918 Untergodwisch
HÜLLER Hermann 1897 27.12.1915 Gorjansko gestorben im Feldspital
HUPFAUF Gustav 1896 17.09.1916 Wippach (Krain) gestorben
HUPFAUF Hermann 1894 24.10.1917 Tolmain gestorben
HUSCHER Ernst 1885 15.06.1918 am Monte Krn
JÄCKEL Eduard 1894 1916 vermisst
JAEGER Christian 1895 06.08.1915 Russisch-Polen
JÄGER Ferdinand 1892 01.03.1915 Karpaten
JÄGER Gustav 1878 11.11.1914 Krakau gestorben
JAHN Hermann 1890 20.05.1915 Galizien
JAHN Thomas 1889 28.06.1917 bei Bersic
JAKOB Erich 1895 20.10.1916 Rumänien
JAKOB Karl Rudolf 1893 29.08.1915 Laibach gestorben
JANDA Anton 1872 24.04.1916 Russisch Polen
JANDA Friedrich 1894 28.07.1916 bei Clebzyn-Lesny
JANZ Gustav 1891 28.01.1916 am Doberdo
JANZ Hermann 1893 20.06.1915 Galizien
JOBST Lorenz 1888 02.06.1918 Italien
JUNGKUNST Max 1887 25.03.1915 Serbien
JUST Waldemar 1886 21.09.1914 Bosnien
KÄLZ Georg 1892 17.03.1917 Straßburg gestorben
KÄLZ Richard 1897 08.10.1916 an der Somme (Frankreich)
KAMM Wenzel 1879 18.09.1918 Kielce
KANHEIßER Martin 1874 18.10.1915 Russland
KÄPPEL Karl 1893 28.10.1916 vermißt
KÄPPEL Karl 1893 1914 Serbien gefangen und seither vermisst
KARL Josef 1895 07.09.1915 Skregietowka
KAUTZSCH Adam 1914 09.11.1915 gestorben im Feldlazarett
KECK Ferdinand 1886 23.07.1916 bei Asiago
KEIL Rudolf Karl 1895 15.06.1918 bei Asiago
KELLERER Karl 1893 14.09.1915 Russland
KIENSBERGER Engelbert 1887 18.04.1915 Asch gestorben
KIEßLING Joh. Christ. 1884 29.08.1916 Nordfrankreich
KINGL Christian 1896 18.05.1917 bei Plava
KINZEL Ernst 1896 03.09.1918 Durazzo
KIRCHHOFF Gustav 1897 04.12.1917 bei Primolano
KIRSCHNECK Adolf 1893 19.07.1915 Wagninow gestorben
KLAUS Eduard 1873 04.12.1916 vermißt
KLAUS Ernst 1894 28.08.1915 Horodlovice
KLAUS Ernst Hugo 1886 22.09.1917 Haidenschaft (Küstenld.) gestorben
KLAUS Hermann 1897 08.10.1917 bei St. Daniel
KLAUS Hermann 1878 02.05.1915 Tarnow
KLEEMAYER Hermann 1895 14.06.1915 Piskorovice
KLIER Alexander 1890 06.06.1916 Innsbruck gestorben
KLIER Vinzenz 1879 25.11.1916 Eger gestorben
KLÖTZER Paul 1877 19.05.1915 Lezajsk/Galizien
KNIESCHECK Adolf 1897 02.04.1916 b. einem Fliegerangriff
KOBER Adolf 1884 03.08.1915 gestorben im Reservespital
KOBER Wilhelm 1890 23.09.1914 Serbien
KÖHLER Anton 1886 13.07.1915 Sokol
KÖHLER Johann 1876 28.08.1914 Russisch-Polen
KOMMA Gustav 1898 08.02.1917 Asch gestorben
KOMMA Martin 1878 04.10.1918 Prag gestorben
KÖRBITZ Ernst Johann 1886 04.11.1915 Komarow
KORNDÖRFER Robert Wilhelm 1899 15.06.1918 bei Oddero (Italien)
KOWANDA Rudolf Martin 1897 14.03.1918 Asch gestorben
KRAINHÖFNER Anton 1892 20.03.1915 Laborczatale
KRÄMER Ernst 1883 01.11.1914 gestorben im Reservespital
KRAUS Ed. Adolf 1895 07.07.1916 am Monte Zebio
KRAUS Franz 1898 20.08.1917 Rumänien
KRAUS Karl 1895 13.04.1916 Astrachan (Rußland) gestorben
KRAUSE Ernst August 1883 23.08.1917 im Küstenland
KRAUSE Johann 1888 01.06.1917
KRAUß Ernst Gustav 1874 02.02.1918 Italien
KREUTZER Josef 1886 11.06.1916 bei Asiago
KRIPPNER Johann 1888 06.11.1915 im Mrzlivrch
KRIPPNER Josef 1889 28.11.1914 Przemysl
KRIPPNER Karl Gabriel 1887 23.03.1915 Felsö-Szebeny
KRIPPNER Rudolf 1882 20.03.1915 Felsö-Szebeny
KRÖMER Karl 1883 13.07.1915 St. Leonhardt bei Graz gestorben
KRÖNES Karl 1888 27.07.1918
KUHN Artur Adam 1892 10.05.1915 Galizien
KUNZ Josef 1891 17.09.1916 bei Crokanestie
KÜNZEL Adam 1893 20.10.1918
KÜNZEL Christian 1891 28.07.1916 Galizien
KÜNZEL Eduard 1897 08.1917 Italien
KÜNZEL Emil Johann 1890 08.08.1915 Gorjansko gestorben im Spital
KÜNZEL Ernst Hermann 1893 13.12.1914 Budapest gestorben
KÜNZEL Fritz Ignaz 1879 08.01.1918 Franzensbad gestorben
KÜNZEL Gustav 1897 16.09.1917
KÜNZEL Hermann 1897 07.02.1916 am Doberdo
KÜNZEL Johann Christian 1861 20.08.1917 Tulln gestorben
KÜNZEL Johann Ernst 1884 13.12.1917 bei Bozen
KÜNZEL Karl 1895 06.05.1917 Marmaros-Sziget gestorben
KÜNZEL Richard 1888 26.11.1914 Serbien
KÜNZEL Rudolf 1896 Februar 1915 gestorben in serb. Gefangenschaft
KÜNZEL Rudolf 1890 18.08.1916 in den Dolomiten
KUNZMANN Hans 1898 15.06.1918 Canove (Italien)
LÄMMER Adam 1896 21.05.1916 Südtirol
LAUTERBACH Christian 1879 07.10.1914 Frankreich
LEDERER Johann 1877 29.04.1916 Cetinje (Montenegro) gestorben
LEDERER Johann 1889 15.06.1915 Piskorovice
LEHR Franz 1881 03.08.1916 Prag gestorben
LENK Rudolf 1883 25.07.1915 Wojslawice
LENK Rudolf 1893 01.10.1918 bei Abancourt (Frankreich)
LINDAUER Rudolf 1886 07.03.1917 Prag gestorben
LINDNER Alexander 1897 08.06.1917 Flandern
LINDNER Siegfried 1889 02.06.1916 am Casara Tawzer
LIPPERT Georg 1887 06.07.1916 bei Iamigano
LIPPERT Wilhelm Otto 1886 10.01.1915 gestorben im Res.-Spital
LÖBL Wenzel 1899 27.07.1918 Eger gestorben
LORENZ Bruno Willi 1882 27.02.1917 bei Göttingen gestorben
LORENZ Karl Gottlieb 1879 24.12.1916
LORENZ Vinzenz 1884 23.031916. am Col de Lana/Italien
LÖWL Lorenz 1884 19.12.1917 Dobrzan gestorben
LUDWIG Christian Georg 1883 30.08.1916
LUDWIG Ernst Gottlieb 1883 30.11.1914 gestorben im Res.-Spital
LUDWIG Ernst Philipp 1892 22.01.1915 Serbien gestorben
LUDWIG Ferdinand 1888 15.11.1914 Serbien
LUDWIG Wilhelm 1891 18.09.1914 an der Drina
LUDWIG Wolfgang 1896 13.11.1916 am Monte Sief (Italien)
MARSCH Ernst Johann 1891 13.01.1916 Moskau gestorben
MARTIKAN Peter 1888 02.09.1914 Russland
MARTIN Adam 1891 12.06.1916 Italien
MARTIN Andreas Joh. 1884 23.11.1917 am Mte. Melata
MARTIN Ernst 1872 21.12.1917 Rumänien
MARTIN Georg 1886 06.12.1914 Serbien
MARTIN Gustav 1876 16.01.1916 Laibach (Krain) gestorben
MARTIN Gustav 1884 13.07.1916 Stanislau gestorben
MARTIN Gustav 1888 1916
MARTIN Hermann 1882 16.07.1917 Prag gestorben
MARTIN Julius 1896 06.12.1917 Italien
MARTIN Rudolf 1882 07.10.1916 auf See begr. in Dalmatinien
MAYER Adolf 1896 10.08.1917 Rumänien
MAYER Franz 1885 24.03.1915 gestorben im Feldspital
MAYER Peter 1868 25.06.1917 Asch gestorben
MEHNERT Wilhelm August 1886 14.11.1915 Nordfrankreich
MEIER Josef 1895 03.09.1915 Wolhynien
MEIER Karl Georg 1880 16.06.1917 bei Oppy
MEINDL Michael 1885 25.11.1914 Serbien
MEIßEL Chr. 1876 02.04.1918 Asch gestorben
MEIßEL Robert 1882 01.03.1919 gestorben
MERZ Georg Wilhelm 1896 26.01.1916 gest. in ital. Gefangenschaft
MESSING Hermann 1869 23.07.1918 Prag gestorben
MEYER Eduard Ernst 1897 12.08.1916 Kowel gestorben
MICHL Eduard 1891 03.09.1915 Russland
MÖLZER Gustav 1892 24.11.1914 Russland
MÖLZER Johann 1883 03.11.1915 Russland
MORSCH Gustav Anton 1880 24.11.1918 Wien gestorben
MÜHLING Wilhelm 1883 01.07.1918 gestorben
MÜHLSTEIN Hermann Georg 1887 24.10.1915 Col die Rode
MÜLLER Adam 1891 18.09.1916 Eger gestorben
MÜLLER Adam 1898 13.05.1917 Budweis gestorben
MÜLLER Adam 1888 18.05.1915 Spas
MÜLLER Adam Christof 1892 27.10.1915 Orenburg gestorben
MÜLLER Andreas 1888 09.06.1915 Rondo Rosa
MÜLLER Andreas 1888 07.10.1915 Russland
MÜLLER Christof 1892 11.10.1916 am Monte Zebio
MÜLLER Eduard 1892 10.09.1918 Pola gestorben
MÜLLER Friedrich Hermann 1882 22.05.1918 bei Hamel (Frankreich)
MÜLLER Gustav 1894 1917
MÜLLER Hermann 1893 21.06.1915 Lemberg
MÜLLER Hugo 1888 02.03.1915 Karpaten
MÜLLER Johann 1893 05.1916
MÜLLER Johann Michael 1873 22.05.1916 am Markaier Rücken
MÜLLER Josef 1888 19.08.1917
MÜLLER Josef Ignaz 1881 17.09.1915 vermisst
MÜLLER Karl 1896 07.10.1917 Bukarest gestorben
MÜLLER Karl Felix 1899 15.10.1918 Karlsbad gestorben
MÜLLER Max 1893 16.11.1917 Italien
MÜLLER Paul Friedrich 1887 13.04.1918 bei Aubercourt
MÜLLER Rudolf 1898 27.10.1918 Fürth gestorben
MÜLLER Simon 1873 11.02.1916 Cattaro gestorben
MÜLLER Wilhelm 1893 15.12.1916 Galizien
MURR Hans 1893 11.02.1915 Frankreich
NADWORNICEK Adam 1897 16.01.1916 am Doberdo
NETSCH Ernst 1890 19.08.1916
NETZSCH Adolf 1893 11.04.1915 Asch gestorben im Spital
NEUGEBAUER Josef 1889 13.09.1919 gestorben
NINK Johann Christian 1896 19.08.1917 bei Kostanjevica
PAINZ Johann 1880 24.12.1915 Russland gestorben
PANZER Dr. Ernst 1884 06.06.1915 Przemysl
PAUL Gustav Karl 1876 20.12.1915 Gorjansko gestorben
PAUL Karl Richard 1879 07.11.1918 gestorben in ital. Gefangenschaft
PAWLIK Josef 1896 04.09.1917 bei Kostanjevica
PELZ Andreas 1875 05.06.1917 Budweis gestorben
PENZEL Johann Adolf 1865 27.01.1917 Nagyszombat gestorben
PETER Johann 1886 16.08.1914 Skakliste
PFEIFFER Gustav 1894 20.09.1918 bei Pomarotto
PFLEGER Georg 1894 14.10.1915 luc
PFLEGER Michael 1886 01.09.1918 am Monte Cismon
PFLEGER Wolfgang 1879 09.01.1915 Sternberg gestorben
PICHLER Franz Johann 1891 01.07.1918 Seefeld gestorben
PITTER Gustav 1891 03.09.1915 Galizien
PITTER Johann 1874 05.09.1917 Grinzing bei Wien gestorben
PLECHSCHMIDT Hans 1890 27.09.1914 Frankreich
PLOß Emil 1893 30.08.1915 Budylow/Galizien
PLOß Gustav 1887 21.03.1915 Laborczatale
PLOß Gustav 1879 04.12.1917 bei Gallio (Italien)
PLOß Johann 1887 27.03.1917
PLOß Luis 1889 07.1917 gestorben
PLOß Wilhelm 1895 22.11.1914 Galizien
PÖLLMANN Josef 1884 30.12.1916 Dobrzan gestorben
PÖPEL Friedrich 1887 03.10.1917 St. Daniel gestorben
PÖPEL Josef 1897 25.09.1918
PRELL Adam 1894 15.05.1916 bei Monfalcone (Italien)
PRELL Adolf 1893 12.12.1915 Laibach gestorben
PRELL Johann 1873 08.01.1918 Asch gestorben
PRELL Karl 1883 04.01.1916 Eger gestorben
PRELL Paul 1889 27.02.1915 Bely
PRELL Richard Johann 1892 07.04.1915 Nordungarn
PROFELD Rudolf 1876 30.08.1916
PUHL Josef 1877 08.04.1918 Wöllersdorf gestorben
PUTZ Georg 1884 14.06.1915 Piskorovice
PUTZER Josef 1889 08.12.1914 Slatina
RAHM Martin 1877 30.09.1916
RAITHEL Luis Friedrich 1874 31.12.1917 Asch gestorben
RAITHEL Richard 1893 27.10.1915 Mrzlivrch
RANK Christian 1876 19.05.1917 am Isonzo
RANK Gustav Adam 1879 11.03.1918 Coverca (Rumänien)
RATZKA Karl 1890 27.10.1914 Serbien
RAUSCH Adam 1875 10.1918 Wien gestorben
RAUSCH Gustav 1896 24.02.1917 Prag gestorben
RAUSCH Peter Emanuel 1890 19.06.1915 Tryschki
REI Hermann 1890 23.09.1914 an der Drina
REICHL Lorenz 1888 16.09.1917 bei Görz
REINEL Hermann 1891 24.01.1917 Asch gestorben
REINFELD Adolf 1887 01.04.1917
REINFELD Emil 1893 03.02.1915 Serbien
REINL Georg 1888 02.02.1916 Linz gestorben
REIß Franz Josef 1892 21.08.1917 bei Kostanjevica
RETZ Johann 1887 21.09.1914 an der Drina
RICHTER Eduard 1875 29.03.1916 Präwald gestorben
RICHTER Emil 1892 02.10.1918
RICHTER Johann 1882 10.11.1914 Bosnien
RICHTER Lorenz 1872 24.12.1917 Prag gestorben
RICHTER Vinzenz 1873 14.11.1915 Russland
RIEDEL Ernst 1894 22.06.1916 Italien gestorben im Feldspital
ROCK Adolf 1890 01.09.1917 Italien
ROCK Karl 1881 26.09.1915 an der Drina
RÖDEL Gustav 1891 23.01.1917 Rumänien
RÖDER Heinrich 1879 20.09.1921 für tot erklärt
RÖDL Emil 1895 02.06.1916 bei Asiago (Italien)
ROGLER Eduard 1878 24.01.1916 bei Sagozoi (Italien)
ROGLER Ernst 1885 22.10.1914 an der Drina
ROGLER Georg 1885 18.12.1915
ROGLER Gustav 1885 05.12.1916
ROGLER Johann Georg 1893 06.01.1917 Rumänien
ROSENBERGER Erhard Joh. 1893 23.08.1917 im Küstenland
ROTH Fritz 1898 20.09.1918 bei Wippach
RUBNER Adolf 1892 27.03.1915 Hanczowa
RUBNER Adolf Adam 1893 05.08.1916 am Monte Zebio
RUBNER Gustav 1890 24.12.1915 Kroatien
RUCKDESCHEL Friedrich 1897 05.03.1916 Knittelfeld gestorben
RUDOLF Anton 1882 04.03.1918 Rumänien
RÜMMLER Ernst 1883 26.06.1915 am Dnjestr
RUPPRECHT Gustav 1896 29.03.1916 gestorben im Feldspital
RUSTLER Adolf 1894 29.10.1915 Lublin gestorben
RUSTLER Richard 1893 21.05.1916 am Markaier Rücken
RYBA Franz 1881 17.05.1915 Cieszacin wielky gestorben
SACK Hermann 1895 27.08.1918 Asch gestorben
SANDNER Adolf Gustav 1879 08.02.1916 Wien gestorben
SANDNER Friedrich 1882 25.11.1914 Serbien
SANDNER Georg 1892 12.05.1918 Lagos gestorben
SANDNER Josef 1884 27.10.1914 Serbien
SAUERZAPF Wilhelm 1893 27.11.1914 gestorben im Feldspital
SCHÄCK Adolf 1892 22.05.1915 am San
SCHÄDLICH Adam 1890 24.01.1915 Valjevo gestorben
SCHAFFELHOFER Adalb. 1889 18.01.1916 bei Ballino abgestürzt
SCHAFFELHOFER Hugo 1893 21.11.1915 Höhe von Laicovac
SCHALLER Wilhelm Gustav 1898 04.11.1916 Wien gestorben
SCHERBAUM Anton 1899 03.05.1916 Cattaro gestorben
SCHIMMER Ed. Martin 1895 13.06.1916 Termine gestorben
SCHINDLER Emil 18897 10.07.1916 am Monte Zebio
SCHINDLER Ernst 1885 26.11.1914 Budapest gestorben
SCHINDLER Hermann 1877 25.08.1918 Fiume gestorben
SCHLEE Alois 1875 17.03.1915 Eger gestorben
SCHLEITZER Albert 1880 21.05.1916 Südtirol
SCHMAUS Franz 1894 15.09.1916 an der Somme (Frankreich)
SCHMIDT Adam Ernst 1898 27.11.1917 bei Gallio (Italien)
SCHMIDT Johann 1887 01.03.1919 für tot erklärt
SCHMIDT Julius 1897 19.06.1916 bei Gallio (Italien)
SCHRAMM Johann 1897 27.07.1917 Kremsier gestorben
SCHULZ Christian 1874 28.01.1916 am Doberdo (Italien)
SCHULZ Ernst 1890 19.05.1915 Sarajevo gestorben
SCHULZ Hermann 1879 02.07.1915 Eger gestorben
SCHULZ Karl 1892 30.05.1916 bei Asiago (Italien)
SCHULZ Max 1894 11.01.1918 bei St. Pictu (Italien)
SCHUSTER Hans 1891 03.06.1915 Asch gestorben
SCHUSTER Johann Wilhelm 1882 22.10.1915 an der Drina
SCHUSTER Walter Eduard 1889 30.09.1917 Italien
SCHÜTZ Adam 1896 07.07.1916 bei Stanislau (Galizien)
SCHÜTZ Georg 1877 24.05.1917 Asch gestorben
SCHÜTZ Georg 1897 09.06.1916 Monte Rover (Italien) gestorben
SCHWARZBACH Julius 1869 22.07.1917 gestorben im Kriegsspital
SEIDEL Adam 1895 21.08.1917 Kostanjevica
SEIDEL Adolf 1892 11.04.1917 bei Kazimirowka
SEIDEL Christof 1865 09.03.1916 Marburg gestorben
SEIDEL Gustav 1888 08.05.1915 Biecz gestorben
SEIDEL Johann 1886 06.11.1916 Galizien
SENGER Gustav 1896 20.07.1916 Asch gestorben
SILBERMANN Emil 1894 18.03.1915 Nordungarn
SILBERMANN Erhard 1893 22.11.1914 Serbien
SILBERMANN Johann 1881 19.06.1915 Grodek
SINGER Johann 1888 09.02.1917 am Monte Zebio
SINGER Karl 1899 25.09.1917 Prag gestorben
SINGER Max 1897 12.08.1916 Italien
SINGER Richard 1889 16.08.1914 Skakaliste
SOMMER Adolf 1884 06.10.1914 Serbien
SOMMERER Josef 1892 11.03.1915 Kalnica
SPENGLER Karl 1876 26.11.1917 bei Galmarara
SPITZBART Georg 1883 November 1914 serbien
SPITZBARTH Karl Wilhelm 1889 05.03.1915 Stolyhöhe
SPRANGER Martin 1892 21.09.1914 Raca
STARITZ Josef Franz 1886 13.09.1917 Ostgalizien gestorben
STEINER Adam 1881 20.11.1914 Zydow
STENZ Ernst 1896 03.09.1917
STIASTNY Ferdinand 1882 28.03.1915 Nisch gestorben im Spital
STÖHR Johann 1870 01.07.1917 Braunau gestorben
STÖHR Josef 1880 24.12.1917 Wiener-Neustadt gestorben
STÖHR Richard 1890 04.09.1917 bei Görz
STOPP Georg 1881 26.09.1917 Flandern
STÖß Rudolf 1880 06.07.1915 gestorben im Feldspital
STROBEL Johann 1890 04.05.1915 Galizien
STUMPF Franz 1893 25.02.1915 Serbien gestorben
STURM Johann gestorben in russischer Gefangenschaft
SWATEK Franz 1872 27.09.1916 Tuzla gestorben im Spital
TANZER Karl 1873 29.12.1914 Slawonien gestorben
TAUBER Ludwig 1887 27.05.1916 bei Termine (Italien)
THOMA Emil Ferdinand 1889 15.06.1915 am San
THOMA Friedrich 1896 30.06.1915 Lemberg
THOMA Hermann 1886 02.09.1915 Marawice
THOMA Max 1891 28.05.1917 bei Iamiano
THORN Ernst 1891 25.01.1915 Karpaten
THUMSER Ottokar 1898 22.07.1917 Rumänien gestorben
TISCHENDORF Fritz 1895 21.03.1917 bei St. Eloy
TITZE Johann 1888 22.11.1914 Serbien
TRAPP Ernst 1897 09.06.1916 am Monte Sisemol (Italien)
TRENZ Eduard 1884 1919 gestorben in italienischer Gefangenschaft
TROEGER Hermann Bernhard 1885 20.09.1914
TROTZ Franz 1889 Wolhynien (Rußland)
TWERASER Paul 1875 14.11.1915 Doberdo
UHL Paul 1881 08.03.1915 Slatina
UHL Wilhelm 1893 23.03.1915 Nordungarn
ULMER Rudolf 1885 13.09.1917 Wien gestorben
UNGER Adam 1873 06.09.1917 Ujezd bei Kladno gestorben
UNGER Eduard 1896 27.06.1918 Simmering gestorben
UNTERSTAB Johann 1883 23.10.1914 Serbisch Saca
VOGT Johann Jakob 1879 01.05.1915 Prag gestorben
VOIGT Johann 1876 25.06.1917 Munkacs gestorben
VOIT Adolf Georg 1886 02.10.1914 Montauban
VOIT Christian 1886 14.08.1914 Eger gestorben
VOIT Emil 1897 30.06.1916 am Monte Zebio (Italien)
VOIT Georg 1897 25.08.1917 St. Daniel
VOIT Hans 1879 21.05.1915 Galizien
VOIT Johann Adolf 1876 25.06.1917 gestorben
WÄCHTER Johann 1878 08.12.1914
WAGNER Adolf Wolfgang 1885 14.12.1914 Belgrad
WAGNER Emil 1889 23.03.1918 bei Arras
WAGNER Ernst Nikol 1892 21.09.1914 Serbien
WAGNER Fritz 1893 07.09.1915 Mödling gestorben
WAGNER Fritz 1888 02.06.1915 Stare Miasto
WAGNER Heinrich 1897 27.09.1917 Wien gestorben
WAGNER Heinrich 1892 01.06.1918
WAGNER Johann 1885 26.01.1919 Wien gestorben
WAGNER Wenzel 1872 13.01.1915 Serbien gestorben
WAGNER Wilhelm 1898 19.08.1917 Kosowlje gestorben
WALDENBURGER Fritz 1894 04.08.1915 Quikschty in Gefangenschaft gestorben
WALDMANN Oskar 1895 02.09.1918 Hochberg (Champagne)
WALEK Wenzel 1876 15.11.1915 in russ. Gefangenschaft gestorben
WALLER Anton 1882 12.01.1915 Frankreich im Kriegslaz. gestorben
WALTHER Ernst 1874 15.11.1915 Serbien
WEIH Christian 1873 01.01.1917
WEINMANN Adalbert 1898 13.12.1916 Tirol verschüttet
WEINMANN Josef 1876 1916 vermisst
WELLER Erhard 1890 27.09.1914 Slavonien
WELLER Erhardt 1869 07.08.1917 Zizkow gestorben
WELZEL Georg 1880 25.09.1917 bei Pinsk (Rußland)
WENDLER Wilhelm 1886 01.08.1917 gestorben in serb. Gefangenschaft
WERNER Artur 1885 19.12.1914 Chemnitz gestorben
WERNER August 1890 15.05.1916 am Krn
WETTENGEL Lorenz 1890 04.06.1916 Italien
WIESE Ernst Georg 1885 09.08.1915 Russ.-Polen
WIESNER Heinrich 1887 20.03.1915 Karpaten
WIEßNER Franz Heinrich 1887 20.03.1916 Nordungarn
WIEßNER Josef 1879 12.05.1918 Asch gestorben
WINTERSTEIN Hermann 1899 09.10.1917 bei Kostnjevica
WIRNITZER Gustav 1896 17.08.1916 am Monte Dolore (Italien)
WIRNITZER Vitus 1893 01.01.1916
WOLF Adalbert 1885 25.09.1918 Asch gestorben
WOLF Ernst Mathias 1889 20.03.1915 Toronya gestorben im Feldspital
WÖLFEL Christoph Ernst 1889 27.09.1916
WÖLFEL Ernst Johannes 1894 30.03.1915 Belgrad
WÖLFEL Georg Wilhelm 1898 29.11.1918 bei Basilio gestorben
WÖLFEL Johann 1882 23.06.1915 Starescolo
WÖLFEL Reinhold 1887 03.12.1915 am Doberdo
WÖLFEL Wilhelm 1885 07.05.1915 Kremsier gestorben
WOLFRAM Adolf 1886 02.10.1914 gestorben im Reservespital
WOLFRAM Johann Simon 1865 19.07.1916 Fiume gestorben
WOLFRAM Oswald 1893 22.10.1914 Lille
WORSCHECH Anton 1893 19.05.1917 a.d.Kukhöhe b. Bodice
WUNDERLICH Albin 1896 03.05.1918 bei Quero
WUNDERLICH Christian 1897 17.07.1916 Südtirol
WUNDERLICH Christof 1873 22.05.1918 gestorben
WUNDERLICH Ernst 1883 15.10.1918 Blumau gestorben
WUNDERLICH Ernst 1878 03.03.1917
WUNDERLICH Ernst Adolf 1891 1916 gestorben in russ. Gefangenschaft
WUNDERLICH Ernst Johann 1879 18.07.1915
WUNDERLICH Ferdinand 1883 07.10.1915 Russ.-Polen
WUNDERLICH Hermann 1891 27.11.1918 bei Innsbruck gestorben
WUNDERLICH Hermann 1895 12.09.1915 Russland gestorben
WUNDERLICH Joh. Adam 1889 24.07.1916 Mähr.-Weißkirchen gestorben
WUNDERLICH Johann 1874 17.08.1917 Skutari gestorben
WUNDERLICH Josef 1875 27.05.1915 Serbien gestorben
WUNDERLICH Karl 1873 10.11.1916 Italien
WUNDERLICH Wilhelm 1893 29.09.1917 Italien
ZALMER Josef 1883 30.10.1915 Prag gestorben
ZAPF Ernst Christian 1880 10.06.1917 am Witschaltebogen
ZAPF Franz 1874 17.03.1916 Montenegro
ZEITNER Johann 1893 19.11.1914 Hollebcke gestorben
ZETTLMEIßL Johann 1894 12.06.1916 Lemberg gestorben
ZIEROLD Gustav 1877 28.11.1915 am Doberdo
ZIMMERMANN Christof 1883 17.11.195 Leibnitz gestorben im Spital
ZIMMERMANN Gustav 1897 27.05.1918 Wien gestorben
ZIPPEL August 1890 09.05.1915 Olejowa
ZUBER Wilhelm 1897 28.07.1916 bei Targowicze
(zdroj: http://www.denkmalprojekt.org/covers_intl/tschechien.htm )


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, CZE4101-39764
Souřadnice: N50°13'38.75'' E12°12'31''
Pomník přidal: Jan Kincl
Doplnění informací: Ing. František Jedlička