Dražíč

Urna František Heřman

Autor: www.vets.cz, archiv
Umístění: Dražíč, místní část Karlov – Nepomuk, Karlov
Nápis:
není znám
Poznámka:

Palubní střelec čet. František Heřman zemřel dne 28.9.1938 v nemocnici v Brně na následky zranění, utrpěného 27.9.1938 při letecké nehodě u obce Kadolec u Křižanova.
František Heřman se narodil 13.12.1914 v Karlově, okr. Milevsko, a byl svobodný. Dne 30.9.1938 byl zpopelněn v krematoriu v Brně, a urna s jeho popelem byla 8.10.1938 předána paní Anežce Heřmanové, bytem v Karlově, p. Chrášťany u Bechyně, k uložení v Karlově 10.
Uvedené informace pochází z dokladů (Ohledací list, Povolení zpopelnění, vydání urny), uložených v Archivu města Brna.
Zmíněný Karlov, p. Chrášťany u Bechyně, dnes patří do obce Dražíč, místní část Karlov – Nepomuk. Leží 3 km severně od Chrášťan u Bechyně, a 15 km jižně od Milevska. Dle Vilímkovy mapy č. 58 (na kramerius.cbvk.cz) ležela tato tehdejší samota Karlov v politickém okresu Milevsko.
Pokud někdo ví o místu uložení urny Františka Heřmana, ať sem prosím informaci doplní, nebo sám místo vloží na stránky Spolku pro vojenská pietní místa.
Více o jeho nehodě na stránkách Wikipedie; v článku Letecké nehody vojenských strojů České a Československé republiky: https://cs.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%A9_nehody_vojensk%C3%BDch_stroj%C5%AF_%C4%8Cesk%C3%A9_a_%C4%8Ceskoslovensk%C3%A9_republiky


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Petr Kudláček