Mariánské Lázně

Hrob Ignatz von Weis

Autor: Petra Béguelin, 22.11.2017
Umístění: Mariánské Lázně, Mladějovského, hřbitov
Nápis:
IGNATZ
von WEIS
K.K.OBERST
1842 - 1910.

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N49°58'29.75'' E12°41'46.24'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka

Hrob Anton Effenberger

Autor: Petra Béguelin, 22.11.2017
Umístění: Mariánské Lázně, Mladějovského, hřbitov
Nápis:
Anton Effenberger
Kriegsgerichtssekretär,
1825-1883

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N49°58'29.75'' E12°41'46.24'' (střed hřbitova)
Pomník přidal: Milan Lašťovka

Hrob Jan Budínský

Autor: Ing. František Jedlička, 29.11.2019
Umístění: Mariánské Lázně, Mladějovského, městský hřbitov, nová část hřbitova
Nápis:
Ing. JAN
BUDÍNSKÝ
*22.11.1939 +11.5.2006
Poznámka:

Pod fotografií pilotní odznak ČSLA.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Hrob Václav Štěpán

Autor: Ing. Jindřich Tejnecký, 29.11.2019
Umístění: Mariánské Lázně, Mladějovského, hřbitov, nová část
Nápis:
pplk. VÁCLAV ŠTĚPÁN
REHABILITOVÁN IN MEMORIAM

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Pohřebiště vojáků Německé armády

Autor: Ing. František Jedlička, 29.11.2019
Umístění: Mariánské Lázně, Mladějovského, hřbitov
Nápis:
(horní část hřbitova – vojenská)
HIER RUHEN DEUTSCHE SOLDATEN
DES KRIEGES 1939-1945
GEDENKET IHRER UND DER OPFER ALLER KRIEGE
IHRE SCHICKSALE MAHNEN UNS ZUR VERSÖHNUNG

ZDE ODPOČÍVAJÍ NĚMEČTÍ VOJÁCI
Z VÁLKY 1939-1945
VZPOMEŇTE NA NĚ A NA OBĚTI VŠECH VÁLEK
JEJICH OSUDY NABÁDAJÍ K USMÍŘENÍ

(1 deska na hrobovém poli vojenské části)
IN DIESEM GRABFELD RUHEN
NA TOMTO HOBOVÉM POLI ODPOČÍVAJÍ
BATEK BOHUMIL *27.2.1923 +12.5.1944, BECKEHEIER KONRAD *6.4.1903 +12.5.1944, BRACKEBUSCH WILHELM *18.9.1899 +12.51944, BRANDL EDUARD *9.1.1905 +12.5.1944, BRANNCIS LEOPOLDINE *18.2.1924 +26.4.1945, CEJKA JAKOB *25.7.1884 +12.5.1944, CEJKA JINDRA *4.5.1934 +12.5.1944, CERMAK STEFAN *29.12.1905 +12.5.1944, CHRENIK JAN *18.9.1913 +12.5.1944, CONRAD FRITZ *3.3.1905 +12.5.1944, DIENELT FRANZ *30.9.1909 +12.5.1944, DOBBERT KARL *1.10.1915 +12.5.1944, DWORAK JOSEF *25.11.1922 +12.5.1944, FRANCHIN ALBANO *1.8.1900 +12.5.1944, GAAK JOSEF *15.2.1913 +12.5.1944, GEIPL ADAM *1.4.1886 +12.5.1944, GENTSCH FRITZ +12.5.1944, SENTSCH ROSA +12.5.1944, GOTTSCHALK JOHANN *1.12.1893 +12.5.1944, HAAS WLASTA +12.5.1944, HABLA JOSEF *31.1.1908 +12.5.1944, HANAANNA *23.12.1897 +12.5.1944, HANICKA ERNESTINE *10.11.1906 +26.4.1945, HAUKE RICHARD *24.12.1898 +12.5.1944, HAUSER WILHELMINE *4.2.1921 +26.4.1945, HERCIK WENYEL *26.6.1908 +12.5.1944, HOLLAND WALTER *8.4.1921 +12.5.1944, HRDLICKA MIROSL. *24.9.1910 +12.5.1944, HÜBNER HEINZ *15.5.1903 +12.5.1944, HUMMER JOSEF *8.6.1902 +12.5.1944, IRRGANG PAUL *28.9.1898 +12.5.1944, JANIK +12.5.1944, KALASCH FRANZ *24.6.1912 +12.5.1944, KAMINEK JOSEF *23.9.1909 +12.5.1944, KAPPNER REINHOLD *3.1.1901 +12.5.1944, KRALIK JAN *22.9.1898 +12.5.1944, KRATZ KARL *13.11.1906 +12.5.1944, KUBINKA ALBERT *4.1.1913 +12.5.1944, KUDERNA JOSEF +12.5.1944, LAMBRECHT HELMUT *6.8.1913 +12.5.1944, LEWY MARIE *17.7.1900 +12.5.1944, LICEK JAROSLAV *12.3.1921 +12.5.1944, LINDA VLADIMIR *23.8.1920 +12.5.1944, MEDIC RAJO *15.5.1920 +12.5.1944, MICHL HILDEGARD *19.12.1922 +26.4.1945, MIKOWETZ FRIEDRICH *17.2.1920 +12.5.1944, NACHTIGALL ELISABETH *12.10.1926 +26.4.1945, NIESTA WENZEL *7.6.1883 +4.5.1945, NOVOTNA JAROMIR *3.2.1920 +12.5.1944, NOWOTNY JOSEF *29.10.1915 +12.5.1944, OCHUDLO HEDWIG *13.9.1901 +12.5.1944, PAYER RUDOLF *5.4.1916 +12.5.1944, PAZDERA JOSEF *13.5.1917 +12.5.1944, POCUCA DUSCHAN +12.5.1944, POKORNY ANTON *15.1.1922 +12.5.1944, PUGBOMIAN RENE *2.5.1922 +12.5.1944, RIEDLBAUER HANS *28.8.1898 +12.5.1944, SCHOLZ CHARLOTTE *9.8.1828 +26.4.1945, SELIG THERESIA *30.7.1913 +26.4.1945, SEVERIN VLASTIMIL *5.6.1921 +12.5.1944, STASNY OTTO *1.3.1903 +12.5.1944, STÖCKL ALOIS *18.5.1905 +12.5.1944, STON MIROSLAV *19.4.1910 +12.5.1944, SWARNY JAROSLAV *27.7.1922 +12.5.1944, SWOBODA FRANZ *19.10.1915 +12.5.1944, TESSEL LORINDE +12.5.1944, TRAGER ANTON *2.6.1913 +12.5.1944, ULSPERGER PAULA *29.6.1921 +26.4.1945, WAGENBRET ERICH *30.9.1903 +12.5.1944, WALDERT MARIE *28.10.1922 +26.4.1945, WARTH HUGO *20.9.1897 +12.5.1944, WASCHATA MILOSLAV +12.5.1944, WORONKO +12.5.1944, ZICKA PROKOP *15.6.18682 +12.5.1944, ZOTOHU MILOS *14.9.1919 +12.5.1944, ZSCHALER OTTO *12.9.1906 +12.5.1944

(dlaždice mezi deskami)
IN MEMORIAM
HELENE
HALBACH
*17.2.1902 +27.6.1946

(3 desky na hrobovém poli vojenské části)
IN DIESEM GRABFELD RUHEN
NA TOMTO HOBOVÉM POLI ODPOČÍVAJÍ
ANDERS OSKAR *14.8.1889 +4.6.1945, ANTES WILHELM *23.8.1920 +19.11.1944, ARMINGER ALOIS *4.1.1924 +31.5.1944, ASSELMEYER WILLI *30.4.1909 +7.2.1945, DR. BAHN RUDOLF *18.3.1910 +9.5.1945, BAIER SDORF ADOLF *10.8.1898 +21.8.1945, BANGUT KARL +1945, BARTSCH PAUL +9.5.1945, BASLER QUIDO *15.3.1920 +26.11.1940, BAUDISCH KARL *28.12.1882 +18.8.1945, BAUMGART EMIL *2.3.1892 +6.1.1946, BAYARD KASPAR *18.1.1914 +1.6.1945, BAYER WILHELM *25.2.1906 +14.11.1944, BECKER JOHANN *21.8.1900 +5.1945, BERGEMANN FRANZ *6.4.1882 +13.6.1945, BERKA JOSEF *15.9.1898 +21.9.1945, BERLACHER HERMANN *6.9.1912 +25.10 1944, BEYER ALFRED *24.6.1900 +11.8.1945, BLASCHEK ANTON *11.2.1890 +10.7.1945, BLEICHER HEINZ *18.8.1892 +27.2.1946, BLEILE EMIL *12.5.1896 +27.6.1945, BOCH HUGO *12.4.1918 +5.1945, BREIT MAXIMILIAN *2.6.1899 +26.11.1945, BROSE EWALD *19.9.1920 +13.11.1944, BROZOVSKY *13.7.1883 +5.6.1945, BRUNADER ANTON +11.5.1945, BURIAN FRANZ *23.11.1881 +16.10.1945, BURIAN FRANZ *14.11.1909 +13.9.Q945, CATZKA ERICH *13.8.1916 +10.5.1945, CECHOTA ADOLF *4.7.1926 +17.11.1944, CHYBIOSY GEORG *6.7.1920 +17.7.1941, CORRENZ WITOLD *19.9.1897 +8.6.1945, CYPRA JAN *9.5.1880 +14.6.1945, DAMITZ OTTO *11.9.1898 +8.5.1945, DANZEISEN ERNST *25.4.1927 +17.6.1945, DIERL MARTIN *19.8.1914 +19.2.1945, DITTRICH HERBERT *14.4.1903 +28.5.1945, ECKSTEIN JOSEF *22.2.1906 +15.11.1944, EFFENBERGER EMIL *23.9.1897 +17.3.1946, EHREN +1945, EICHENTOPF WILHELM *11.2.1897 +14.5.1945, EISENHUTK JOHANN *16.2.1898 +20.2.1945, ERMOLD ADOLF *24.8.1910 +13.6.1945, FALTUS +13.5.1945, FORGUIGNON WERNER *16.9.1903 +9.5.1945, PORISCH ROBERT *10.10.1917 +18.2.1945, PRANZ ALBERT *5.4.1886 +26.10.1945, FRANZ JAM *6.5.1891 +26.7.1945, FRITSCH EDUARD *3.9.1920, FRITSCHE RUDOLF *26.4.1915 +26.9.1945, PROTSCHEL HERMANN +25.4.1903 +9.5.1945, FÜRGOLD DANIEL *3.1.1887 +29.11.1945, GAY ERNST +26.5.1945, GLÖDITSCH JOSEF *28.3.1898 +17.7.1945, GLÜCK WALTER *7.2.1910 +28.2.1945, GÖTTLICHER FRITZ *29.8.1890 +29.6.1945, DR. GOPPOLD VON LOBSDORF WILHELM *15.8.1893 +7.7.1945, GOSE HANS *30.11.1902 +4.1945, GRAN ALOIS *26.1.1910 +6.5.1945, GRAUMANIS VISVALDIS *10.10.1910 +4.12.1944, GREGOR KARL *1.9.1908 +20.11.1945, GROTH HANS *4.12.1909 +8.101945, GRÜTTNER OTTO *27.12.1895 +14.2.1946, GRÜTZNER THEODOR *8.7.1927 +1.3.1945, GRUNDMANN ALOIS *7.2.1898 +8.6.1945, GÜLLICH ALFRED *9.2.1885 +14.10.1945, GÜRTH EMIL *29.4.1897 +15.9.1945, HACKE WALTER *22.2.1917 +8.5.1945, HAMMER PAUL *1.9.1907 +8.2.1945, HANKE ALFRED *23.9.1899 +17.7.1945, HARTICH JOSEF +1.6.1945, HARTUNG HANS +7.5.1945, HAUDEK FRANTISEK *20.7.1906 +16.6.1945, HAUS EDUARD *15.1.1927 +5.1945, HAUSNER BERTHOLD *3.5.1885, HENNIGES OSKAR *14.1.1923 +13.5.1945, HIELSCHER KARL *8.2.1913 +1945, HIMMER RUDOLF *6.4.1884 +22.6.1945, HIRSCHBERGER ERNST *2.9.1901 +12.4.1945, HÖGER JOSEF *13.10.1906 +1945, HÖLDTKE ALFRED *17.8.1926 +21.2.1945, HÖSSBACHER HANS *18.4.1917 +9.5.1945, HOHRATH KLAUS *17.9.1922 +11.7.1945, HOLZ GÜNTHER *5.3.1926 +17.11.1944, HUNOLD HERMANN *11.10.1913 +7.1945, ILNER FRITZ *11.1.1925 +4.1945, JÄGER OSKAR *19.12.1912 +17.6.1940, JÄGL +14.5.1945

JANIK RUDOLF *8.10.1900 +18.8.1945, JANK OTTO *27.8.1894 +22.9.1945, JANOUS ANTONIN *16.10.1887 +15.5.1946, JANSA ALOIS *16.6.1889 +26.7.1945, JARZEBESKI JOSEF *3.1.1888 +8.11.1945, JAUERNIK FRITZ *27.5.1881 +27.9.1945, JERICKA HUGO *17.5.1892 +23.3.1945, JICHA JOSEF *9.11.1912 +11.4.1946, JOOS FRANTISEK *24.5.1911 +13.10.1945, JUNGMANN FRANZ *21.11.1883 +22.2.1946, JURSA ALBIN *15.1.1920, KÄSTEL MARTIN *11.6.1889, KARL HERMANN +2.4.1945, KALFERT KURT *4.5.1909 +17.8.1945, KALOUS AUGUST *13.8.1896 +18.5.1946, KALTOFEN GEORG *12.11.1893 +20.6.1946, KATHER FRANZ *22.8.1913 +17.2.1945, KATZ KARL *5.11.1903 +13.5.1945, KAUER ELMAR *26.4.1927, KAUKER GERHARD *21.1.1913 +8.5.1945, KEMPEL ERWIN *14.1.1881 +2.8.1945, KEPPEL KARL *12.7.1912 +3.3.1946, KERL KARL *4.3.1905 +11.6.1945, KERNGAST JOHANN *2.4.1902 +11.5.1945, KIRCHNER VIKTOR *18.3.1887, KITTEL EMIL *1.2.1894 +16.11.1945, KLEIFGES REINHOLD *28.4.1911 +4.10.1940, KLEUM OTTO *16.3.1903 +7.6.1946, KLINGOHR EMIL *7.2.1886 +21.9.1945, KLOTTWIG BERTHOLD *30.12.1924 +18.2.1945, KMETSCH WALTER *14.1.1911 +13.6.1945, KNOBLOCH HUGO *4.1.1883 +29.6.1946, KNOPF FRAMZ *15.4.1882 +3.4.1946, KOCHANEK ALOIS *27.6.1909 +22.6.1945, KODITSCH LAJOSCH *10.11.1923 +21.2.1945, KÖHLER EDUARD *29.6.1895 +30.7.1945, KÖHLER WILFRIED *3.6.1899 +4.7.1945, KOFKE OTTO *12.1.1881 +1.12.1945, KOHLRUSS GEORG *19.4.1885 +9.11.1945, KOLESNYK IRGHYM *19.9.1885 +9.10.1945, KOLSEN ERWIN *10.6.1901 +16.5.1945, KORN JOSEF *25.4.1898 +19.5.1945, KOROCZINSKI JOSEF *7.4.1890 +20.6.1945, KRATZER +27.5.1945, KRAUS JAN *15.7.1894 +23.6.1945, KREBS WILLI *14.7.1920 +29.5.1945, KREIMANN BRUNO *14.8.1927 +10.5.1945, KREMPLER REINHOLD *20.12.1890, KREUZ RICHARD *15.10.1893 +12.7.1945, KRIDL FRANZ *8.11.1885 +1.4.1946, KROCKER PAUL *15.2.1889 +19.2.1945, KRÜGER JIRI *23.2.1911 +30.5.1945, KRUMBEIN JOHANN *14.8.1927 +16.6.1945, KUBIK RUDOLF +20.10.1945, LÄSSER BRUNO *2.5.1926 +18.11.1944, LÜDICKE HEINZ *24.7.1912 +1945, MACIK STANISLAV *7.5.1888 +10.11.1945, MAIER EDUARD *2.4.1898 +10.9.1945, MAIER KURT *26.1.1910 +6.5.1945, MARHÖFER ERICH *30.101899 +18.5.1945, MARQUART WALTER *19.2.1920 +9.5.1945, MARTIN ALBERT +9.5.1945, MASCH BERNHARD *9.12.1911 +29.3.1946, MATHE KARL, MAYER ALBERT *14.3.1909 +21.2.1945, MAYER KARL *18.101897 +3.1.1946, MAYR ANTON *16.5.1910 +31.12.1944, MEDACEK JOSEF *13.9.1902 +5.10.1945, MEHLHOSE +8.5.1945, MEHRINGER LORENY *13.1.1916 +12.5.1945, MENZEL ELISABETH *11.5.1899 +12.11.1945, MERSCHEL PAUL *20.5.1900 +25.11.1945, MESEBERG VIKTOR *17.3.1896 +10.12.1945, MICHAELSEN BERNHARD *16.12.1904 +21.10.1945, MICHEL FRANZ *3.12.1888 +18.11.1945, MIESENBECJ RUPERT *8.6.1904 +11.5.1945, MILDNER HERMANN *28.3.1881 +11.12.1945, MLADEK RUDOLF *1.11.1885 +9.3.1946, MOHR XAVER *28.1.1915 +11.10.1944, MOHRBECK KARL *3.2.1899 +14.5.1945, MRAZEK EMIL *6.7.1889 +6.7.1945, MÜHLE OSKAR *26.10.1891 +24.9.1945, MÜLLER ALEXANDER *1.1.1909 +7.12.1945, MÜLLER GÜNTHER *17.8.1922 +8.5.1945, MÜLLER JOSEF *15.3.1926 +17.6.1945, MÜLLER WILHELM *3.1894 +10.11.1945, DR. NAGL FRANZ *16.4.1901 +1.6.1945, NERLING KARL *1.8.1893 +8.9.1945, NEUBERT ARTHUR *27.10.1895 +5.1945, NEUENDORF KAREL *8.9.1887 +24.4.1946, MEUHAUS KURT *3.4.1927 +24.5.1945, NEUKIRCH MAX *28.5.1897 +25.6.1945, NEUMAYER FRITY *19.8.1916 +9.5.1945, NEUMAZER RUDOLF *3.10.1919 +21.2.1945, NORTHOF HEINRICH *13.2.1889 +5.6.1945, OBERWÖRDER HEINRICH *24.11.1906 +1.2.1946, OSICHAN MATHIAS *25.2.1907 +29.11.1944, OTTO HEINRICH *10.10.1922 +4.1945, OTTO KARL *25.1.1885 +5.1945, PAULI AUGUST *9.6.1918 +7.5.1944, PEKATZ FRANZ *1.9.1901 +6.7.1945, PESCHANEL KARL *18.8.1900 +18.6.1945, PESCHEL HERBERT +7.5.1945, METZKER WALTER *18.9.1914 +17.5.1944, PILICH JOHANN *14.5.1908 +1945, PIRCHAN GUSTAV *3.2.1881 +22.7.1945, PÖPL KARL, POLIVKA OSWALD *30.7.1886 +18.11.1945

PRITZKOW WILHELM *24.11.1904 +12.5.1944, RAAB RUDOLF *11.4.1914 +22.7.1944, RAMAISEL KAREL *20.10.1900 +10.10.1945, RANDA JOHANN *17.12.1891 +22.7.1945, REHACK BERNHARD +8.5.1945, REIFF KARL *8.1.1883 +12.3.1946, REINEKE KARL – HEINZ *16.4.1925 +15.2.1945, REINISCH JOSEF *19.10.1903 +11.11.1945, RICHTER EMIL *11.2.1893 +26.2.1946, RICHTER HERMANN *3.12.1887 +16.6.1945, RIEBEL RUDOLF *14.7.1900 +29.6.1945, RIEDEL OSWALD *6.5.1895 +13.4.1945, RIEMEL MAXIMILIAN *27.3.1924 +13.5.1945, RIETH HEINRICH *10.2.1923 +17.10.1943, RITSCHEL FRANTISEK *24.9.1902 +3.6.1945, RITTER OTTO *23.9.1907 +25.1.1941, ROBANOUS HERMANN *18.6.1897 +5.11.1945, RODLER HARTMUT *26.2.1910 +20.2.1945, RÖHR WALTER *31.1.1891 +29.9.1945, RÖSCH WILHELM *23.1.1912 +29.8.1945, ROSCHER JINDRICH *7.4.1893 +8.6.1945, ROSS WALTER *12.10.1908 +11.2.1945, ROST RICHARD +1945, ROTHE FRIEDRICH *13.9.1912 +27.5.1945, ROTHE THEODOR *17.8.1915 +30.6.1945, RUMRICH ALEXANDER *6.1.1909 +3.1944, RZEHA JINDRICH *24.3.1889 +23.6.1945, SAPANOSZ JANOS +11.5.1945, SCHADE HEDWIG *20.8.1871 +7.10.1945, SCHÄFER HANS *30.5.1906 +29.9.1945, SCHALLOWETZ EDUARD +29.6.1945, SCHEBESTA FRANZ +16.6.1945, SCHEIFELE KARL +12.9.1944, SCHELONG ADOLF *2.2.1901 +4.12.1945, SCHENK RUDOLF *22.2.1889 +13.7.1945, SCHLESEL JOSEF *25.1.1905 +12.12.1945, SCHLUNKE AUGUST *28.10.1907 +15.2.1945, SCHNEIDER ARNOST *16.2.1925 +16.6.1945, SCHROEDL JIRI *6.8.1900 +12.4.1946, SCHULTZE KLAUS *11.12.1924 +16.6.1945, SCHULZ OTTO *13.2.1925 +2.6.1945, SCHULZ PAUL *19.11.1903 +22.8.1945, SEIDLER GEORG *27.6.1921 +9.5.1945, SEWTZ EMIL *15.8.1898 +30.5.1945, SIKOHAY SAMDOR +8.5.1945, SLADEK THEODOR *30.10.1886 +3.3.1946, SLATNER PETER *1.3.1921 +22.10.1944, SMIESKOL HUBERT *15.12.1901 +2.6.1945, SMREKAR LUDWIG *24.12.1909 +9.5.1945, SOBCZYK GÜNTHER *26.2.1917 +9.9.1945, SOBECKI WITHOLD *12.10.1908, SOUKUP THOMAS *10.9.1896 +12.7.1945, DR. SPARRER BRUNO *5.9.1901 +23.5.1946, SPRECHER HARRZ *12.9.1922 +27.5.1945, STEFFENS HEINRICH *23.6.1923 +14.5.1945, STEHR HEINZ *16.7.1922 +9.5.1944, STEIDL JAN *26.10.1896 +28.10.1945, STEINGRÜBNER OTTO *13.4.1899 +1.3.1946, STRASMANN JOHANES *18.10.1904 +16.5.1945, DR. STRZIZEK VIKTOR *18.4.1890 +29.8.1945, SUNDL WILHELM *7.9.1927 +16.6.1945, TAFT JOSEF *5.9.1880 +8.8.1945, TAUSCHEK RICHARD *18.9.1884 +22.10.1945, THIEL HANS *31.10.1929 +3.1.1946, TICHY ALOIS *19.5.1888 +28.9.1945, TIETZE LEO *20.6.1880 +26.11.1945, TINTNER JOSEF *13.4.1895 +9.7.1945, TREIBER EMIL *2.3.1883 +13.6.1945, UNGERMANN JOSEF *11.6.1899 +26.10.1945, UNTERBERGER HANS *23.9.1928 +12.5.1945, UNVERRICHT ARNOST *26.2.1891 +6.10.1945, VATH KARL *22.2.1915 +13.4.1945, VEIDL THEODOR *28.2.1885 +16.2.1946, VERNEVILLE JOHANNES *7.2.1907 +31.1.1945, VOGLER GUSTAV *7.2.1904 +13.10.1945, WEISS – LATZKO ADALBERT *4.4.1921 +5.11.1943, WIEDMANN KURT *6.3.1926 +10.5.1945, 2ILHELM WILLZ *21.4.1903 +10.6.1945, ZUFSKY ALBIN *17.3.1923 +11.6.1942, SOWIE 81 UNBEKANNTE DEUTSCHE SOLDATEN, DREI UNBEKANNTE SOLDATEN, SIEBEN UNBEKANNTE DEUTSCHE KRIEGSTOTE UND 170 UNBEKANNTE KRIEGSTOTE
Poznámka:

(Počet VPM určen podle počtu křížů.)

Vojenské hroby, které vznikly již během války na městském hřbitovu, byly po celá léta udržovány v dobrém stavu. To platí i pro plochu takzvaných „berlínských hrobů“ případně tak zvaného „berlínského hřbitova“. Tady byli pohřbeni němečtí občané, keři zemřeli v městských nemocnicích a převážně pocházeli právě z Berlina. První etapa výstavby celého zařízení proběhla v letech 1991 až 1992. Všechna hřbitovní pole byla upravená a založen byl nový trávník. K hrobům vojáků byly nainstalovány žulové kříže. Na křížích jsou jména, osobní údaje a také vojenské hodnosti padlých osob. Uprostřed hřbitovního pole je vysoký kříž. Na „berlínském hřbitově“ přitom během těchto prací byly nově položeny náhrobky a i zde vznikla ucelená travnatá plocha. Rovněž je zde umístěna i socha ve tvaru plačící osoby, kterou vytvořil akademický sochař Vitězslav Eibel z Mariánských Lázní. Zde je také umístěn i speciální citát. Přechod mezi vojenským hřbitovem a „berlínským hřbitovem“ vytváří otevřený hřbitovní altán.
Ve druhé etapě výstavby byl v roce 1985 „berlínský hřbitov“ zrušen a zřízena plocha pro vybudování sběrného hřbitova s kapacitou asi 2 000 hrobů. Byly odstraněny náhrobky a byly sem přemístěny ostatky z hrobů civilních obětí války a současně také i ostatky osob padlých na území západních a severních Čech, které byly původně uloženy v Chebu. Na dvou hřbitovních polích jsou umístěny žulové kříže se jmény a údaji padlých osob. Také ve třetím poli jsou již zčásti uloženy ostatky padlých osob. Na hromadných hrobech, které jsou označeny pomocí symbolických skupin křížů, jsou umístěny žulové desky se jmény zde pochovaných osob. Přebudováno bylo vzpomínkové místo „berlínského hřbitova“. Jména přemístěných padlých osob jsou vylita na 12 bronzových deskách. Tyto oramovávají vzpomínkové místo, sochu a také citát.
V altánu je umístěno orientační schéma a také dopisní schránka, kde je kniha návštěv hřbitova.
V popředí městského hřbitova vznikl takzvaný „Park usmíření“ v němž tehdejší starosta města Mariánské Lázně dr. Luděk Nosek a bývalý prezident „Lidového spolku pro péči o německé válečné hroby“ Hans-Otto Weber zasadili společně lípu jako znak usmíření se mezi národy. Stavební práce byly ukončeny tím, že dne 14.10.1995 proběhl pietní akt a vojenský hřbitov byl společně s „Parkem usmíření“ předán do obecného užívání. LI příležitosti této akce byla v altánu v rámci setkání mládeže odhalena informační tabule, která připomíná 30 roků nepřetržitých aktivit mladých lidi z okolí Berlina ve prospěch „Lidového spolku pro péči o německé válečné hroby“ Do altánu byla také nainstalována pamětní kniha s kovovými listy se jmény osob padlých na území západních a severních Čech, které nebylo možno na zdejší hřbitov přemístit. Na kulatém podstavci jsou pak jména vojáků, jejichž ostatky jsou umístěny v hrobech označených jako „neznámé osoby“.
Počet hrobů: 4090
Otevření hřbitova: 24.10.1992
(zdroj: www.volksbund.de )

Hrobové pole na městském hřbitově v Mariánských Lázních, v části Berlínský a německý vojenský hřbitov. Pole je označeno třemi pamětními deskami.
Na hrobovém poli je pohřbeno 290 německých občanů, 81 neznámých německých vojáků, tři neznámí vojáci, sedm neznámých německých civilistů a 170 neznámých civilistů.
CZE4105-38970 7 neznámých německých vojáků a 1 německá válečná oběť, pravděpodobně civilista.
CZE4105-32653 Karl Albrecht, Hellmuth Brüggemann, Heinz Helmut Heinrich Wiedemann, Kurt Dölle
CZE4105-38943 Alfred Werndle, Alfred Rottmann, Dr., Heribert Schittenhelm, Helmut Schlenker, Anton Kremer
CZE4105-38962 Hugo Hündersen, Istvan Lakatos, Rolf Huber
CZE4105-38977 8 německých válečných obětí, pravděpodobně civilistů.
CZE4105-32423 Alfred Sperling, Emil Hintze
CZE4105-38780 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Arthur Ortmann, Paul Korsen, Erich Knape, Josef Soffner, Herbert Hron
CZE4105-38812 Willi Feist, Rudolf Feix, Werner Muhlert, Robert Staffen, Saeir Kajje
CZE4105-38876 7 známých a 1 neznámý německý voják; Josef Matloch, Hubert Wloch, Erich Schmietow, Herbert Jahn, Erwin Koy
CZE4105-38895 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Karl Maier, Franz Bach, Wilhelm Lochner, Franz Dotzauer
CZE4105-38896 2 známí a 2 neznámí němečtí vojáci; Walter Hein, Walter Holzer
CZE4105-32512 Ernst Schwenk, Karl Neumann
CZE4105-32595 Heinrich Schwippert, Werner Kreher, Theodor Laux, Johannes Schomburg
CZE4105-33412 4 známí a 4 neznámí vojáci; Hubert Hok, Rolf Volkmann, Reinhold Biskupek, Franz Rupp
CZE4105-38868 1 neznámý padlý, pravděpodobně civilista a 7 neznámých německých vojáků
CZE4105-38817 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Kurt Lahm, Gottfried Schober, Josef Harrand, Johann Erren, Fritz Falk
CZE4105-32597 Ernst Eichler, Hugo Heinich, Josef Fitsch, Alfons Weissner
CZE4105-38853 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Josef Schwinghammer, Heinz Vogel, Herbert Kellmann, Gunas Manses
CZE4105-38909 8 neznámých německých vojáků; Alfred Goldberg
CZE4105-38878 7 známých a 1 neznámý německý voják; Bertha Spichala, Bruno Teska, Franz Reichenauer, Johann Darandik, Anton Singer
CZE4105-38838 Hans Krause, Ekkehard Müller, Josef Maierhofer, Wolfgang Braun, Helmut Reschke
CZE4105-32592 Jakob Fritz, Rolf Max Wille, Hans Sommer, Ferdinand Birke
CZE4105-38951 Fritz Hermann Röhricht, Hermann Kroll, Johann Kück, Anton Lüttmann, Fritz Schubert-Scharf
CZE4105-27569 7 známých a 1 neznámý německý voják, Bernhard Gotzein, Karl Stark, Alfred Zimmer, Heinz Brunner, Heinrich Mendel
CZE4105-38783 4 známí a 3 neznámí němečtí vojáci; Heinz Meinke, Wilhelm Grebe, Johann Krapp, Mohammed Houssaim
CZE4105-38775 3 známí a 5 neznámých německých vojáků; Gustav Haupt, Friedrich Sierck, Wenzel Kurz
CZE4105-38864 8 neznámých německých vojáků
CZE4105-32724 Wilhelm Adams, Karl-Heinz Schmitz, Helmut Fischer, Anton Moser
CZE4105-32196 Erhard Loos, Fedor Begim
CZE4105-38819 Johann Machalinski, Otto Kaltwasser, Karl Eichenzorn, Nikolaus Reiter, Theodor Schmitte
CZE4105-38822 Karl Meise, Wilhelm Vogel, Eduard Seiprecht, Fritz Breuer, Wilhelm Müller
CZE4105-32654 Karl Drewes, Karl Arnold, Werner Giebe, Alois Stocker
CZE4105-30808 7 známých a 1 neznámý německý voják, Bruno Höhnke, Felix Hacick, Artur Zöller, Hermann Kuen, Leo Mischko
CZE4105-32351 Karl Maurer, Jacob Klippenstein, Heinrich Siebe, Hermann Ruth
CZE4105-32339 Walter Hoffmann, Ludwig Köhler, Hans Schäfer, Heinrich Klotz
CZE4105-33411 2 známí a 6 neznámých vojáků; Roman Wilczek, Walter Döpke
CZE4105-32518 Alexey Laptenkow, Johann Tauber
CZE4105-10062 Alferd Herenz, Georg Schmich
CZE4105-38976 2 známí, 2 neznámí němečtí vojáci a 4 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté; Hans Ruppert, Günter Hilsenitz
CZE4105-38961 Jakob Heit, Rudolf Gomola, Kurt Rakete, Ferdinand Lenniger
CZE4105-32253 Wilhelm Leister, Oswald Bauer, Walter Rau, Kurt Rissmann
CZE4105-38825 2 známí a 2 neznámí němečtí vojáci; Erwin Schmidt, Josef Löer
CZE4105-32707 7 známých a 1 neznámý německý voják; Rudolf Neumann, Josef Rauch, Totila Benedix, Franz Knauff, Josef Spreng
CZE4105-38939 Fritz Oltrogge, Walter Witusch, Erich Nitzke, Hugo Gruhle
CZE4105-33376 1 známý a 3 neznámí vojáci; Franz Spiller
CZE4105-32390 Ernst Schröter, Karl-Heinz Brihl, Georg Treitz, Albertus Jongejan
CZE4105-38871 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Albert Langhans, Franz Dürrschmidt, Max Schmidt, Josef Hojer
CZE4105-38766 3 známí a 5 neznámých německých vojáků; Franz Stütz, Johann Albrecht, Adam Thomas
CZE4105-32702 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Herbert Breyer, Alfred Zorn, Fritz Löffler, Otto Jungbauer
CZE4105-38958 Robert Fischer, Ludwig Schneider, Peter Krautschuk, August Freund, Josef Pöllinger
CZE4105-33337 3 známí a 5 neznámých vojáků; Emil Nedved, Anton Lehnert, Herbert Miksch
CZE4105-32391 Heinrich Scheidtweiler, Kurt Jäger, Josef Teufel, Werner Kröplin
CZE4105-38834 Herbert Firzlaff, Felix Osdoba, Eugen Hartbauer, Kurt Bresin
CZE4105-32537 Otto Odebrecht, Ewald Mengel, Willy Herberg, Karl Fahle
CZE4105-38952 Kurt Gaede, Martin Friedrich Hermann Krause, Franz Städtner, Paul Pitzschler
CZE4105-38798 Emil Schneider, Martin Wienrich, Ferdinand Sohn, Johann Stratner
CZE4105-32251 Helmut Fulde, Gerhard Rothe
CZE4105-38784 3 známí a 5 neznámých německých vojáků; Hermann Weisel, Josef Klinger, Jakob Gross
CZE4105-30797 Siegfried Tzschucke, Gerhard Bräger, Hermann Däbel, Michael Pick, Erich Gresse
CZE4105-38920 Horst Burgwedel-Emden, Walter Schönberg, Karl Abe, Wilhelm Baier, Alfred Baude
CZE4105-38859 1 známý a 3 neznámí němečtí vojáci; Wilhelm Stört
CZE4105-32700 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Richard Sebold, Vinzenz Figal, Mathias Kolles, Adam May, Georg Bohrmann
CZE4105-38929 Willi Block, Horst Pollin, Josef Greger, Franz Cermak, Richard Adamczik
CZE4105-32706 2 známí a 2 neznámí němečtí vojáci; Willi Dreise, Josef Wagner
CZE4105-32701 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Karl Beese, Georg Greiner, Fritz Hornike, Wilhelm Rieper, Franz Obst
CZE4105-33316 Alfons Baumgart, Johann Heck, Franz Steeg, Viktor Pichotta, Siegfried Wemmer
CZE4105-38837 7 známých a 1 neznámý německý voják; Gottfried Reinöhl, Gerhard Sibora, Walter Piper, Erich Stieghahn, Ernst Hild
CZE4105-38907 7 známých a 1 neznámý německý voják; Alfred Loos, Johannes Thamm, Josef Hiermann, Paul Krause, Erich Braun
CZE4105-32289 Rudi Kutter, Gustav Kratochvil, Johann Zintl, Valentin Donath, Dr.
CZE4105-33042 Eduard Theodor Naumenko, Heinrich Steinkampf
CZE4105-32404 Franz Herrmann, Josef Köhler
CZE4105-32515 Johann Simonis, Josef Zimmert
CZE4105-38957 4 známí a 1 neznámý německý voják; Paul Brasch, Josef Altrichter, Heinrich Christoph Friedrich Gronholz, Gustav Drückler
CZE4105-38956 Josef Mader, Werner Müller, Karl Allebrodt, Horst Miers, Werner Krone
CZE4105-38843 Rudolf Birner, Erich Fritsch, Otto Markgraf, Adam Wörl, Ernst Meinlschmidt
CZE4105-32652 Franz Filip, Gerhard Fulde, Aurel Eisler, Rudolf Klupak
CZE4105-38887 Josef Bartl, Peter Moser, Reinhold Ruffert, Richard Kosian, Paul van Hülsen
CZE4105-38972 2 neznámí němečtí vojáci a 3 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté
CZE4105-38832 Otto Brenner, Erich Höhne, Wilhelm Schubert, Michael Klikiest, Willy Koal
CZE4105-38836 5 známých a 4 neznámí němečtí vojáci; Georg Binger, Julius Weigmann, Walter Dietzmann, Andreas Blimminger, Karl Lengfelder
CZE4105-33271 Richard Fischer, Josef Bachheibl, Anton Nagelmann, Johann Hagemann
CZE4105-32513 Werner Schunke, Heinrich Petersen
CZE4105-38875 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Josef Kolb, Gustav Braun, Christian Butting, Franz Bruski, Bruno Weiler
CZE4105-38796 Walter Schörk, Dietrich te Heesen, Karl Scholz, Werner Gensich, Nikolaus Jessen
CZE4105-32649 Walter Kube, Alois Christoph Döring, Johann Höller, Michael Raschkow
CZE4105-33040 Martin Kosche, Ernst Batteux
CZE4105-32594 Franz Lauterbach, Anton Fliess, Emil Brauner, Fabian Wihler
CZE4105-33283 Heinrich Pott, Leopold Pammer, Gerhard Kröll, Erich Reichstein, Jakob Veronik
CZE4105-32340 Willi Thiele, Paul Heinisch, Ivan Manecki, Josef Jahn
CZE4105-33041 Hermann von Hadel, Johann Kullmann
CZE4105-38857 3 známí a 5 neznámých německých vojáků; Dimitri Antonow, Jacob Dykstra, Friedrich Wiese
CZE4105-32696 Alois Mnich, Josef Landvogt, Heinrich Nolte, Otto Richter, Löffelmann
CZE4105-38969 2 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté a 6 neznámých německých vojáků
CZE4105-33338 4 známí a 4 neznámí vojáci; Karl Mally, Johann Übelacker, Josef Gerstner, Karl Reichel
CZE4105-30731 Johann Ruppert, Anton Sandner, Leonhard Dinkel, Otto Glogau, Josef Ernstberger
CZE4105-38856 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Franz Stainl, Peter Kreisler, Karl Kundegraber, Aloisius Schröter
CZE4105-38910 2 neznámí němečtí vojáci
CZE4105-33345 4 známí a 4 neznámí vojáci; Franz Müller, Paul Schultz, Wilhelm Busse, Franz Schultehink
CZE4105-38863 1 známý a 7 neznámých německých vojáků; Hans-Hermann Thiele
CZE4105-32708 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; August Ellermann, Josef Raab, Hans Liedtke, Gustav Storz, Robert Keller
CZE4105-38934 Franz Sched, Albert Wille, Ernst Körlin, Bernhard Neupert, Willi Leissner
CZE4105-32699 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Franz Fikis, Heinz Müller, Paul Gatzke, Siegfried Geisler, Arnold Busch
CZE4105-32538 Soslanbek Ependijew, Wilhelm Persich, Heinrich Koke, Franz Hiekel
CZE4105-38877 Anton Horner, Otto Havestadt, Erwin Korndörfer, Adolf Leucht, Wilhelm Sandner
CZE4105-32697 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Paul Huppertz, Josef Hausmann, Wlater Koch, Johann Heiss, Franz Smole
CZE4105-39042 Hedwig Schade, Franz Michel, Visvaldis Graumanis, Robert Forisch, Richard Rost
CZE4105-32425 Josef Pohl, Ludwig Vollbrecht
CZE4105-32401 Alfred Lucht, Martin Seidel, Gustav Streitzig, Josef Scheichl
CZE4105-27510 Gerhard Adler, Johann Bohlmann, Adolf Steffek, Eduard Faber, Josef Ott
CZE4105-32511 Karl Nowak, Walter Goldammer
CZE4105-38755 2 známí a 5 neznámých německých vojáků; Franz Mayer, Alexander Grübl
CZE4105-38900 3 známí a 5 neznámých německých vojáků; Erwin Michel, Hermann Richter, Karl Bayer
CZE4105-38930 Richard Ollhoff, Josef Zeller, Eduard Hutter, Erich Kühn, Heinrich Scholten
CZE4105-33346 2 známí a 6 neznámých vojáků; Hermann Ludewig, Friedrich Kroiss
CZE4105-38855 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Heinz Petz, Konsolke, Kajetan Niewiadowski, Walter Peters
CZE4105-32360 Anton Klöckner, Willi Winkler, Wilhelm Marx, Johannes Dietrich
CZE4105-38947 Herbert Kohnke, Friedrich Ewert, Johannes Lösch, Hermann Jokisch, Alexander Nikitin
CZE4105-38908 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Theodor Rose, Gerhard Zickler, Otto Dankert, Erwin Brock, Helmut Hieronymus
CZE4105-32252 Erwin Heuer, Georg Bockstahler, Cölestin Angerer, Johann Moser
CZE4105-33414 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Bruno Finder, Alfons Seiffert, Hans-Heinrich Köpke, Johann Breitegger
CZE4105-32258 Fritz Kerscher, Josef Karall, Heinz Moschke, Walter Pfeiffer
CZE4105-38790 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Franz Rühr, Heinz Tremmel, Viktor Bronder, Joachim Küchmeister
CZE4105-38899 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Franz Kirchhoff, Josef Schöniger, Josef Domesle, Oskar Kristen, Gustav Ristau
CZE4105-30643 7 známých a 1 neznámý německý voják; Michael Freisleben, Rudolf Hofbauer, Karl Geyer, Emil Frank, Christoph Böhm
CZE4105-32658 Walter Schmidt, Willi Irmler
CZE4105-38968 8 neznámých německých vojáků a 4 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté
CZE4105-38761 1 známý a 9 neznámých německých vojáků; Fritz Böhme
CZE4105-38763 1 známý a 7 neznámých německých vojáků; Gustav Kupke
CZE4105-33270 Erich Gonschorek, Walter Homer, Hermann Raffalt
CZE4105-38779 1 známý a 3 neznámí němečtí vojáci; Anton Gumpel
CZE4105-38835 3 známí a 11 neznámých německých vojáků; Helmut Gerich, Ludwig Gebhardt, Karl Pokorny
CZE4105-32713 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Oswald Friedmann, Karl Leger, Robert Muth, Franz Hess, Heinz Loll
CZE4105-32703 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Felix Hilgarth, Max Schöder, Laurenz Holzer, Kurt Lehmann, Rudi Kiekbush
CZE4105-38964 Reinhard Kaschek, Josef Burghartz, Johann Scheidemanntel, Friedrich Emil Schütte, Wilhelm Matterne
CZE4105-32427 Karl Arnecke, Heinz Kamerar
CZE4105-38858 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Hermann Ortlmeier, Hermann Erdelmeier, Konrad Riewald, Konrad Biewald, Johann Böning
CZE4105-32517 Horst Wilde, Ewald Moschall
CZE4105-32657 Helmut Christern, Hans Eheim
CZE4105-33340 1 známý a 7 neznámých vojáků; Asmuth Eckhardt
CZE4105-27571 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Franz Ahlrep, Hans Scheufler, Erich Koch, Johann Pöhlmann, Herbert Kibelka
CZE4105-32049 Paul Patrzek, Karl Lampert, Richard Arnold, August Radeck, Aloysius Graw
CZE4105-38818 7 známých a 1 neznámý německý voják; Otto Schlief, Maria Hugel, Georg Steininger, Richard Spanka, Johann Grube
CZE4105-32349 Karl Thomas, Karl Becker, Michael Preimess, Hermann Adler
CZE4105-38874 Erich Dmoch, Gregor Uttecht, Helmut Altmann, Hans Herz, Theodor Arbinger
CZE4105-32200 Ernst Ummenhofer, Josef Korzinek
CZE4105-32288 Martin Preiss, Karl Strohmayer, Rudolf Bach, Viktor Sacharov
CZE4105-32520 Alfred Weigelt, Alexander Stepanof, Albert Langeluddecke, Franz Neuner
CZE4105-38845 Alfred Heinl, Andreas Fischer, Karl Götter, Hermann Feinbube, Wilhelm Müller
CZE4105-32403 Adam Hablowetey, Otto Degner, Josef Böhm, Franz Maier
CZE4105-38791 3 známí a 1 neznámý německý voják; Wilhelm Hähnen, Gustav Majewski, Günther Gawel
CZE4105-38824 Karl Ruf, Josef Guschlbauer, Otto Mund, Herbert Hruby, Johann Tschida
CZE4105-38932 Albert Stefanowski, Adolf Lessing, Alfred Lehmann, Herbert Dils, Wilhelm Lau
CZE4105-38922 Johann Horst, Friedrich Oesterlein, Max Hempel, August Thamm, Heinrich vor dem Mesche
CZE4105-38839 6 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Wilhelm Kriegisch, Willi Jurgeleit, Willi Zimmermann, Bertold Beil, Günther Walther
CZE4105-38891 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Harald Blöse, Willi Bläute, Ernst Rath, Konrad Kajetanczik, Konrad Großhaus
CZE4105-38789 2 známí a 6 neznámých německých vojáků; Karl Schumacher, Theodor Künzner
CZE4105-38793 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Karl Heintzel, Hans Kuhn, Erich Lesser, Albrecht Bernauer, Franz Schmidt
CZE4105-38842 Kamillo Wittula, Gottfried Brand, Karl Rosenkranz, Eugen Campioni, Franz Kraus
CZE4105-33043 Kurt Lieb, Kurt Berger, Emil Pulver
CZE4105-38892 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Erwin Knoll, Eduard Stradal, Hans Frick, Fritz Klunger, Karl Felber
CZE4105-26835 3 známí a 1 neznámý německý voják; Willi Seifert, Robert Lawatsch, Robert Mayer
CZE4105-38752 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Heinrich Teifel, Richard Triska, Eduard Schubert, Anton Hopf, Willy Reschke
CZE4105-38869 3 známí vojáci, 4 neznámí němečtí vojáci a 1 neznámý padlý, pravděpodobně civilista; Erich Schreiber, Dr. med., Karl Kunert,Erich Schulze
CZE4105-38979 4 známí, 3 neznámí němečtí vojáci a 1 německá válečná oběť, pravděpodobně civilista; Josef Eckl, Anton Baer, Hans Landgraf
CZE4105-38782 4 známí a 3 neznámí němečtí vojáci; Georg Ritenschek, Thomas Halka, Karl Liebner, Johann Oppolzer
CZE4105-38828 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Wilhelm Haubrock, Eugen Becker, Johann Bauer, Walter Seidel, Robert Sauter
CZE4105-38913 2 známí a 6 neznámých německých vojáků; Theodor Sabel, Gerhard Nieling
CZE4105-38841 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Ewald Lokai, Heinz Sauer, Max Noack, Walter Freistedt, Josef Sobotzik
CZE4105-32198 Helmut Bauch, Josef Lülfs
CZE4105-32659 Rudolf Bertold Erfurt, Gottlob Luz
CZE4105-32424 Friedrich Ausländer, Johann Dichtl
CZE4105-33375 1 známý a 7 neznámých vojáků; Helmut Barthel
CZE4105-32199 Erich Böttcher, Gottfried Rotter
CZE4105-38722 3 známí a 5 neznámých německých vojáků; Franz Englert, Erich Kühne, Eugen Günther
CZE4105-38980 3 známí němečtí vojáci a jedna německá válečná oběť, pravděpodobně civilista; Werner Utter, Max Bülow, Erich Plambeck
CZE4105-38849 Johannes Masekowsky, Alfred Beuschlein, Rudolf Kreidler, Karl Köhn, Wilhelm König
CZE4105-38807 Wilhelm Habel, Rudolf Wiesner, Ludwig Martinetz, Johann Haller, Alfred Pappritz
CZE4105-38925 Alfred Förster, Leopold Eischer, Bruno Kunigk, Kurt Hopp, Otto Hapta
CZE4105-38777 8 neznámých německých vojáků
CZE4105-32263 Fritz Herrmann, Iwan Jakowiz, Werner Martin, Theodor Fritz
CZE4105-38981 1 německý voják a 7 německých válečných obětí, pravděpodobně civilistů; Johann Kreiss
CZE4105-38918 Urban Kandlbauer, August Schöttler, Hermann Lutter, Kibor Kilon
CZE4105-38931 Franz Selig, Horst Wagner, Adolf Dietz, Franz Böhm, Heinrich Schlägl
CZE4105-38844 Franz Sommer, Josef Stadler, Wolfgang Röll, Bogislaw Bruns, Michael Bauer
CZE4105-32334 Klemens Baumgartner, Olga Kerbler, Heinz-Gerd Willmann, Laurenz Schmucker
CZE4105-38831 3 známí a 5 neznámých německých vojáků; Hermann Kahl, Karl Melson, Hans-Günter Luft
CZE4105-32536 Karl Schöner, Günther Hahn, Karl Pawelka, Albin Pössel
CZE4105-38894 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Karl Hahn, Anton Köhler, Josef Haberzettel, Willi Dörfler
CZE4105-38756 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Günther Weiland, Karl Ehring, Friedrich Herweck, Paul Warmschmidt
CZE4105-38885 Josef Ott, Horst Slabke, Richard Scholz, Anton Krebs, Willi Wetzel
CZE4105-32362 Hans Willems, Werner Schlager, Helmut Wadewitz, Friedrich Bogunski
CZE4105-38974 4 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté, dále dva vojáci a dva neznámí němečtí vojáci; Willi Hollstein, Fritz Naundorf
CZE4105-38959 Marion Lamon, Walter Herrmann, Ernst Presser, Ernst August Wittmann, Adolf Mühlbauer
CZE4105-38921 Anton Müller, Ernst Weissbach, Ignaz Bager, Helmut Gräfen, Franz Fieber
CZE4105-38840 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Rudolf Graf, Günther Albrecht, Fritz Richter, Peter Nöthen, Kurt Arnold
CZE4105-32348 Josef Hauer, Gottfried Hellriegel, Ernst Glodowski, Heinz Brandt
CZE4105-38963 Hans Greif, Georg Schöpe, Emil Kothe, Artur Küchler
CZE4105-38973 4 neznámí němečtí vojáci a 4 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté
CZE4105-38906 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Franz Müller, Walter Pillack, Kurt Träger, Alfred Minde, Günter Wiedenhaupt
CZE4105-38751 1 známý a 7 neznámých vojáků; Franz Markus
CZE4105-10066 2 známí a 6 neznámých německých vojáků; Johann Herunter, Alfred Ahnfeld
CZE4105-38821 Karl Winkelmann, Friedrich Hess, Gustav Tachner, Willy Linderhanh, Gustav Bahnensam
CZE4105-32723 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Johann Hölzler, Alois Gründel, Fritz Fydrich, Georg Ewald
CZE4105-32337 Franz Klügl, Werner Adam, Sebastian Münz, Erich Wanner
CZE4105-38820 Willi Schider, Erich Knechtel, Emmerich Raab, Wilhelm Hauschild, Alfons Bersenmann
CZE4105-38829 7 známých a 1 neznámý německý voják; Bernhard Teichmann, Mankowski, Alois Höhling, Sebastian Tischler, Friedrich Olbermann
CZE4105-32335 Margarete Müller, Wilhelm Bertling, Andreas Meisl, Anton Egerer
CZE4105-38960 Roman Weiss, Hans Kiekel, Paul Kukol, Josef Weinhengst
CZE4105-33377 3 známí a 5 neznámýchvojáků ; Josef Ertner, Bruno Haun, Helmut Lichtenstein
CZE4105-33336 Jozef Kelemen, Ladislaus Toth, Robert Fallmann, Martin Hannawald, Walter Kunzmann
CZE4105-38926 Karl-Heinz Müller, Rudolf Warth, Wilhelm Wagner, Heinrich Kurpanik, Josef Kahlert
CZE4105-38888 Herbert Hänfling, Paul Wilke, Erhard Kebschull, Theodor Glas
CZE4105-32422 Gustav Bromund, Gerd Erdmoed, Karl Richter
CZE4105-38917 4 neznámí němečtí vojáci
CZE4105-32655 Ernst Schlüter, Andreas Haaser, Helmut Mai, Ludwig Beyer
CZE4105-38914 8 neznámých německých vojáků
CZE4105-32341 Karl Schweger, Josef Idstein, Edward Weiss, Franz Krauskopf
CZE4105-38865 1 známý a 3 neznámí němečtí vojáci; Werner Fröhlich
CZE4105-38765 2 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Gerhard van Dam, Gerhard Gössling
CZE4105-38916 8 neznámých německých vojáků
CZE4105-32393 Alfred Globisch, Heinz Löther, Rudolf Mühlbaier, Ernst Sprung
CZE4105-32716 6 známých a 1 neznámý německý voják; Arthur Quandt, Bruno Würpel, Franz Engelhardt, Erich Mielke, Hans Harder
CZE4105-38889 4 známí a 3 neznámí němečtí vojáci; Maria Pfafferott, Hans Kandler, Alfred Rosenbusch, Herbert Höntsch
CZE4105-32651 Walter Täschner, Heinz Dröge, Theo Mertes, Josef Vouch
CZE4105-38811 Friedrich Rabe, Ferdinand Franze, Robert Mayr, Rudi Leune, Johann Weilguny
CZE4105-38860 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Hermann Maunz, Johann Baumgartl
CZE4105-32698 Heinz Pakulat, Georg Matuschek, Andreas Täter, Emil Vaque
CZE4105-38953 Ludwig Wey, Walter Arndt, Fritz Busch, Hans Mische, Egon Schwab
CZE4105-32292 Martin Konnerth, Michael Knall
CZE4105-38764 1 známý a 7 neznámých německých vojáků; Richard Paul
CZE4105-32516 Franz Odendahl, Helmut Hartmann
CZE4105-38955 Günter Wölke, Imre Pop, Kurt Willi Fölz, Kurt Lier
CZE4105-38936 Willi Müller, Karl Schlüsemeyer, Karl Stäbler, Johann Esser, Oskar Schubert
CZE4105-38933 Albert Festl, Johann Schaffer, Ernst Meyer, Karl Werkusch, Werner Türcke
CZE4105-32648 Alexander Karhoff, August Sommer, Rudolf Schiffmann, Willy Ludwig Klein
CZE4105-33045 Wilhelm Schmidt, Schaliko Kaldijnaschvilli, Alfred Sattler, Josef Hönig, Michael Albuszis
CZE4105-38937 5 známých a 1 neznámý německý voják; Anton Hobl, Gregor Bolz, Ernst Lorenz, Lothar Fleischer
CZE4105-38919 4 známí a 1 neznámý německý voják; Anton Kitzweger, Josef Heimes, Arthur Schröder, Helmuth Schoeley
CZE4105-32539 Josef Winterholler, Günther Kollan, Fritz Karl Muthreich, Kurt Walter Müller
CZE4105-38941 Johann Kurth, Franz Radkowitsch, Karl Herrmann, Friedrich Weisensel, Anton Wieschak
CZE4105-38911 4 neznámí němečtí vojáci
CZE4105-38827 3 známí a 5 neznámých německých vojáků; Josef Ludwig, Teodor Kostakov, Josef Meier
CZE4105-38795 Hans Hass, Ernst Maier, Karl Sklany, Werner Daniel, Eugen Braig
CZE4105-32201 Walter Barton, Ernst Winter
CZE4105-32718 Oskar Lega, Reinhard Luderer, Josef Lukas, Otto Timmer, Johann Hufschlag
CZE4105-38788 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Paul Hoffmann, Max Matthes, Gustav Heybutzki, Hans von Hülsen, Gustav Fritz Karl Dittrich
CZE4105-38805 7 známých a 1 neznámý německý voják; Josef Fleischmann, Friedrich Hawlik, Herbert Boettcher, Ernst Schleusener, Berthold Haupt
CZE4105-32254 Heinrich Knöpfel, Josef Gabel, Max Feldmann, Lothar Kalden
CZE4105-38847 Istvan Horvath, Zoltan Teleki, Jan Aldus, Richard Reichmuth, Rudolf Köchel
CZE4105-38924 Bernhard Brössel, Paul Thiel, Walter Zorzini, Bernhard Stürenburg, Adam Fiedler
CZE4105-33341 2 známí a 6 neznámých vojáků; Rudolf Böhlich, Josef Fassl
CZE4105-38768 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Otto Semp, Emil Widmer, Gottfried Seifert, Emil Bär
CZE4105-38866 8 neznámých německých vojáků
CZE4105-38903 4 neznámí němečtí vojáci
CZE4105-38890 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Max Noack, Eugen Wolber, Paul Grotha, Franz Hunger
CZE4105-32535 Paul Erich Ogorzelsky, Peter Mucz, Xaver Schwimmbeck, Siegfried Franz
CZE4105-38940 3 známí a 1 neznámý německý voják; Bruno Hinz, Wilhelm Köppel, Wilhelm Franz Paul Stehling
CZE4105-27570 4 známí a 3 neznámí němečtí vojáci; Alfred Simon, Leopold Richter, Ernst Kugler, Anton Adam
CZE4105-38802 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Willi Behnke, Willi Scholz, Georg Nachtrab, Georg Schön
CZE4105-33046 Reinhold Elssberg, Peter Chilzuck, Anton Wolf, Alexandr Koch, Paul Jonscher
CZE4105-38948 Ludwig Melchior, Willi Rupprich, Gerhard Miersch, Peter Ott, August Lück
CZE4105-38886 7 známých a 1 neznámý německý voják; Josef Markof, Erich Bernig, Vasenow Michnewitsch, Ernst Stammberger, Richard Peschta
CZE4105-38823 7 známých a 1 neznámý německý voják; Willi Klassmann, Rudolf Franz, Walter Höhne, Hermann Steiner, Gilbert Zucker
CZE4105-32714 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Emil Meyer, Kurt Bauer, Hans Burgard, Otto Vollmann, Egmont Luhm
CZE4105-38928 Otto Dorowski, Josef Kuntner, Moise Koschar, Johann Barisch
CZE4105-38800 7 známých a 1 neznámý německý voják; Wilhelm Heimhalt, Rudolf Claus, Erich Lehnert, Otto Hauswald, Ernst Wawra
CZE4105-38809 7 známých a 1 neznámý německý voják; Peter Schneider, Erhard Wabersich, Stefan Ziemer, Emil Hübner, Josef Lang
CZE4105-38750 1 známý a 3 neznámí němečtí vojáci; Fritz Uhlemann, Max Hohfeld, Kurt Reif
CZE4105-38893 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Rudolf Fanta, Karl Ströher, Edwin Steiner, Emil Götzl, Eduard Wirnitzer
CZE4105-32421 Franz Wiesend, Anton Hechler, Jenö Gulner, Wilhelm Bowe
CZE4105-38967 7 neznámých německých vojáků a 3 neznámí padlí, pravděpodobně civilisté
CZE4105-32704 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Willi Meuche, Henry Strohmeyer, Herbert Lenz, Fritz Zinssmann, Karl Cogiel
CZE4105-38923 Ernst Kempchen, Wilhelm Mettger, Hans Niemeier, Arthur Fruhner
CZE4105-38773 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; August Nimsch, Johann Kohl, Josef Peschan, Franz Burock
CZE4105-38905 7 známých a 1 neznámý německý voják; Walter Kroll, Heinrich Ruder, Alfred Sauer, Georg Schürzinger, Josef Lederer
CZE4105-33044 Herbert Wegner, Franz Herzinger, Paul Siegfried
CZE4105-38721 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Helmut Batzke, Walter Thode, Johann Leu, Helmut Schneider
CZE4105-38815 Walter Nolte, Josef Malek, Alfred Rabaszus, Jakob Hansen, Kurt Köpis
CZE4105-38898 Kurt Mündel, Wilhelm Worm, Oskar Gebhardt, Johann Wied, Wolfgang Knobloch
CZE4105-38771 1 známý a 7 neznámých německých vojáků; Ludwig Kehret
CZE4105-38935 Florian Tschreschnig, Herbert Hilse, Alois Messmer, Wilhelm Hermann, Herbert Schmidt
CZE4105-32514 Albert Belousow, Erhard Stahl
CZE4105-38861 6 neznámých německých vojáků, jeden německý voják a 1 neznámý padlý, pravděpodobně civilista; Helmut Söhler
CZE4105-38971 4 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté a 4 neznámí němečtí vojáci
CZE4105-33413 4 známí vojáci, 3 neznámí němečtí vojáci a jeden neznámý maďarský voják; Arvad Somer, Paul Fröhlich, Josef Lebesmühlbacher, Helmut Schmitt
CZE4105-38799 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Herbert Wedig, Stanislaus Przybilski, Max Kahl, Johann Matzura, Ingo Köhler
CZE4105-38904 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Walter Heiss, Franz Ullmann, Reinhold Herder, Hans Berger, Arnold Dethloff
CZE4105-32050 Fritz Dürschlag, Karl Muschak, Philipp Wurm, Otto Alex
CZE4105-32638 Boris Hodolej, Reinhold Kilian, Johann Langeneder, Erwin Neumann
CZE4105-38873 4 známí a 3 neznámí němečtí vojáci; Friedrich Hahn, Robert Terhorst, Iwan Menaschew, Klaus Böttger
CZE4105-38901 4 známí a 2 neznámí němečtí vojáci; Otto Kopf, Eugen Widmann, Franz Schinka, Kurt Edelmann
CZE4105-38927 Arnold Renner, Erich Cavin, Helmut Stanke, Wilhelm Limbach, Hermann Meyer
CZE4105-38978 4 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté
CZE4105-38816 Gustav Brabd, Alfred Hübner, Ernst Kroker, Josef Grunder
CZE4105-38897 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Fritz Kühnert, Ernst Werz, Eckehard Krautwurst, Wilhelm Kloss
CZE4105-32426 Georg Leiser, Ewald Gärtner
CZE4105-38945 Franz Xaver Seufert, Bruno Daschke, Alfons Mainka, Helmut Eckert
CZE4105-38797 7 známých a 1 neznámý německý voják; Hans-Friedrich Niemeier, Ewald Stadler, Hans Look, Heinz Ranke, Oskar Otolski
CZE4105-38862 8 neznámých německých vojáků
CZE4105-38912 4 neznámí němečtí vojáci
CZE4105-38949 4 známí a 1 neznámý německý voják; Emil Schikora, Robert Luther, Martin Ehlert, Walter Zurheide
CZE4105-38794 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Alfons Macieowitz, Otto Peter, Willi Kramer, Eberhard Kurschildgen, Anton Deppe
CZE4105-32392 Johann Klein, Alfred Böhm, Kurt Schönfeld, Andreas Eigmann
CZE4105-38902 3 známí němečtí vojáci, 4 neznámí němečtí vojáci a jeden neznámý maďarský voják; Josef Hammerschmidt, Willi Specht, Philipp Wolf
CZE4105-38759 1 známý a 7 neznámých německých vojáků; Heinrich Wahl
CZE4105-38938 Karl Fickeis, Walter Rott, Hans Harting, Hugo Brehm
CZE4105-32656 Gustav Bosse, Oskar Eppler, Gerhardt Garn, Wilhelm Ploog
CZE4105-38776 1 známý a 7 neznámých německých vojáků; Josef Grundmeier
CZE4105-38915 8 neznámých německých vojáků
CZE4105-32367 Georg Weichselbaumer, Otto Rettel, Kurt Becker, Wilhelm Lemke
CZE4105-38846 Herbert Krause, Josef Ginewisch, Lajos Princz, Vasil Banzewitsch
CZE4105-32647 Alfons Kliem, Walter Schachtsiek, Walter Unrein, Konrad Klein
CZE4105-38975 1 známý, 3 neznámí němečtí vojáci a 4 německé válečné oběti, pravděpodobně civilisté; Helmut Klocke
CZE4105-38852 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Eduard Schock, Otto Meyer, Georg Lefebre, Friedrich Schmidt
CZE4105-38946 Louis Pothe, Paul Symens, Adolf Bleil, Heinz Liebich
CZE4105-32266 Paul Rohde, Heinz Wittmann, Willi Krämer, Ewald Dachs
CZE4105-38854 4 známí a 4 neznámí němečtí vojáci; Boyko Stolle, Elek Mataras, Fritz Manegold, Eduard Wenzel
CZE4105-32728 7 známých a 1 neznámý německý voják; Oskar Heyer, Karl Aderhold, Josef Richter, Karl Plettner, Alois Fellinghauer
CZE4105-38851 Josef Obernauer, Karl Laube, Erwin Seichter, Richard Mika, Gertrude Schneider
CZE4105-32336 Karl-Norlin Kruse, Johann Hollerbach
CZE4105-38954 Arthur Nickel, Julius Pasch, Alois Euting, Johannes Thome, Albert Perlik
CZE4105-27568 Ottmar Adler, Lothar Marquardt, Rudi Maidorn, Karl Schier, Gotthard Karl-Heinz Förster
CZE4105-33267 Anton Heimrath, Josef Mikulic, Ivan Michalo, Edmund Appel, Joachim Schulze
CZE4105-33339 3 známí a 5 neznámých vojáků; Kurt Ring, Josef Teuschel, Johannes Bohr
CZE4105-38944 Erich Dittmar, Friedrich Bürkle, Karl Schmidt, Laszlo Schebög, Martin Kloubert
CZE4105-38833 4 známí a 5 neznámých německých vojáků; Hubert Wichette, Paul Schild, Arthur Haustein, Gottfried Fischer
CZE4105-27662 5 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Kurt Meyer, Arend Akse, Oskar Lehmann, Adolf Meyer, Ernst Köpcke
CZE4105-38848 6 známých a 2 neznámí němečtí vojáci; Gregor Scheller, Ernst Rüll, Josef Jäger, Otto Berger, Fritz Ullmann
CZE4105-32637 Leo Schwendner, Bela Horvath, Wilhelm Behrens, Wilhelm Puderbach
CZE4105-32048 1 známý a 7 neznámých německých vojáků; Paul Wegener
CZE4105-38950 Josef Juretzki, Oskar Husser, Heinz Adolf August Hinze, Willi Ostrycharz
CZE4105-38792 5 známých a 3 neznámí němečtí vojáci; Gerhard Ewel, Valentin Arnold, Andreas Bauer, Heinrich Ringeler, Heinrich Müller
(zdroj: CEVH MO ČR)


Centrální evidence válečných hrobů: je evidován, dle seznamu
Toto místo je počítáno jako 166 VPM
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Pohřebiště německých občanů jejichž domovem byl Berlín

Autor: Ing. František Jedlička, 29.11.2019
Umístění: Mariánské Lázně, Mladějovského, hřbitov
Nápis:
(dolní část hřbitova – Berlínská)
IN DIESEM FRIEDHOFSTEIL RUHEN
MÄNNER, FRAUEN UND KINDER,
DIE IN BERLIN IHRE HEIMAT HATTEN
GEDENKET IHRER UND DER OPFER
ALLER KRIEGE. IHRE SCHICKSALE
MAHNEN UNS ZUR VERSÖHNUNG

V TÉTO ČÁSTI HŘBITOVA ODPOČÍVAJÍ
MUŽI, ŽENY A DĚTI,
JEJICHŽ DOMOVEM BYL BERLÍN
VZPOMEŇTE NA NĚ A NA OBĚTI VŠECH VÁLEK,
JEJICH OBĚTI NABÁDAJÍ K USMÍŘENÍ

(12 desek na berlínské části hřbitova – na desce cca 130 jmen obětí, celkem tedy cca 1550 jmen)
(deska 1)
IN MEMORIAM
(??? - 12 nečitelných řádků)
JOHANNA *13.4.1867 +23.4.1943, ???, ??? MANFRED *20.3.1943 +13.3.1945, BAH? ERNST ? ?, ? MANFRED *20.3.1943 +13.3.1945, BARRKA FRITZ ? ?, ? AUGUST *31.8.1871+11.1É.1944, BALTRÜSCH GUSTAV ? ?, ? HEINRICH *17.11.1886 +1.11.1944, BARTENWERPER LUISE ? ?, BARTOS KAREL +18.1.1946, BARTSCH PAUL *22.3.1891 +7.4.1946, BASCH ? 1.3.1877 +2.7.1945, BASS JOHANNA *18.10.1880 +8.12.1944, BATZ AUGUST *15.3.1881 +5.12.1944, BATOG RICHARD *23.1.1874 +22.2.1945, BATSCHKE ? *9.12.1869 +25.2.1945, BAUCH ANNA *19.4.1871 +5.6.1944, BAUCHIEGA AMANDO *23.9.1919 +29.1.1945, BAUER AGNES *31.3.1914 +13.2.1945, BAUER MARGOT +9.3.1945, BAUMGART FELIX *26.4.1904 +31.8.1944, BAUMGARTEN OTTO *18.3.1880 +25.4.1945, BAYERLEIN JOHANN *3.5.1884 +28.10.1944, V.D.BECK FRANZ *7.2.1890 +9.2.1945, BECKER ELISABETH *14.2.1864 +10.3.1944, BECKER GERTRUD *16.12.1894 +5.8.1945, BECKER MARIE *25.4.1879 +21.1.1945, BECKER OSKAR *19.6.1876 +7.10.1944, BECKER ROBERT *12.12.1869 +25.3.1945, BECKERS ANNA *17.5.1878 +6.4.1945, BRETZ MARTHA *18.11.1887+14.10.1944, BEHM IDA *25.7.1869 +21.4.1945, BEHREND PAUL *?1886 +4.5.1945, BEHRENS FRIEDRICH *25.3.1866 +17.9.1944, BEIER MAX *28.3.1880 +4.5.1945, BEIER SELMA *14.10.1879 +11.12.1944, BEINERT RENE *28.4.1945 +25.7.1945, BENDER HANS *28.8.1882 *28.7.1945, BENNINGHOFE CORNELIUS *2.11.1869 +24.1.1945, BERCHERT PRAXEDA *1.7.1868 +3.5.1945, BERGER MARIE *2.10.1873 +12.7.1945, BERGER PAULINE *3.3.1873 +2.4.1945, BERGMANN AUGUST *1.1.1868 +5.5.1945, BERLIN AUGUST *5.8.1875 +3.4.1945, BERNDT HELMUT *7.8.1910 +4.9.1944, BERNDT LUISE *3.6.1861 +3.4.1945, BERNER ANNA *29.5.1882 +5.5.1945, BERTERMANN BERTA *6.1.1874 +28.7.1945, BERTRAND ANDRE *14.7.1890 +15.11.1944, BERTSCH KÄTHE *14.11.1875 +11.5.1945, BETHKE ELISABETH *28.10.1888 +18.7.1945, BETSCHL JACOB *25.10.1869 +28.3.1945, BEUCKER OTTO *20.9.1897 +4.12.1944, BEÜEL MARGARETA *10.12.1874 +28.4.1945, BEYER RICHARD *|7.4.1884 +28.2.1945, BIALLAS AUGUST *29.4.1873 +3.8.1945, BIENIK AUGUST *7.3.1874 +18.2.1945, BINDER ROSALIA *16.9.1873 +23.2.1945, BINNER HEIDRUN *22.11.1944 +4.6.1945, BINZ PAULINE *25.9.1871 +19.8.1945, BISCHOFF MARTA *1.3.1909 +14.3.1946, BILTIG ANNA *21.9.1886 +6.12.1944, BITTNER OTTILIE *18.5.1876 +11.12.1944, BLAESING FRANZ *20.2.1863 +2.7.1945, BLATTAU FERDINAND *6.12.1889 +27.5.1946, BLAUD OTTO *15.3.1875 +24.1.1945, BLECHMANN ANNA *21.9.1881 +17.8.1945, BLIGSLAGER MINNA *28.9.1879 +13.12.1944, BLOCH CHARLOTTE *2.7.1903 +31.3.1945, BLOCH DIETER *13.11.1944 +29.5.1945, BLOMS LEO *17.3.1941 +29.4.1945, BLUMENTHAL AUGUST *11.5.1877 +28.2.1945, BLUMKWIST JULIANE *11.3.1945 +27.4.1945, BOCK MAX *8.7.1890 +4.6.1945, BOCKHORN HENRIETTE *24.1.1889 +16.5.1945, BODE RICHARD *2.6.1861 +17.4.1945, BOGEL ERNST *28.12.1856 +19.9.1945, BOHM EDUARD *26.10.1884 +7.12.1944, BOHM GERTRUD *13.12.1897 +23.8.1945, BOHM JOSEF *25.3.1945 +10.5.1945, BOHMOVA ANNA *20.6.1898 +26.1.1946, BOHNKE MONIKA *19.6.1945 +17.8.1945, BOLICKE BERTA *25.9.1868 +2.5.1945, BOENKI AUGUST *7.7.1890 +28.3.1945, BORTCHEN LIESBETH *17.2.1882 +14.4.1945, BOETTGER BERTA *21.7.1866 +1.2.1945, BOGUSCHEWSKI AGNES *10.8.1882 +9.8.1945, BOHM HULDA *29.11.1878 +29.1.1945

(deska 2 - 24 nečitelných řádků)
RAYMOND *29.5.1920 +16.5.1945, CERMAK OLDRICH *2.7.1929 +5.1.1946, CHRISTL RUDOLF *24.6.1874 +27.4.1945, CHROBOK AUGUSTE *17.3.1870 +31.7.1945, COLL MATHIAS *31.3.1876 +14.7.1945, COMBER HERMANN *19.9.1883 +9.6.1945, CORNE MARIA *4.2.1876 +14.10.1944, CZOCHOLEWSKI WILHELM *7.6.1884 +24.3.1945, DABRUCK OTTO *4.6.1898 +14.12.1944, DAIFOTI SOPHIA *14.2.1926 +11.2.1945, DAMERAU GOTTFRIED *22.5.1869 +19.4.1945, DAMERY JACQUELINE *9.12.1922 +10.12.1944, DANIELAK PELARGIA +2.8.1945, DAVIDSONN MARTHA *24.10.1873 +17.5.1944, DEFFKE FRIEDERIKE *12.2.1864 +18.11.1944, DEM? MARTHA *24.10.1873 +14.4.1945, DEPKA KARL *14.2.1891 +2.8.1945, DERLICH ?NDA *14.10.1874 +25.4.1945, DESCHAVSKE STEFANI *9.5.1945 +8.6.1945, DETOISIEN RENE *28.5.1924 +28.3.1945, DEWEGOWSKI BERTA *4.4.1862 +13.2.1945, DIDAM ERIK *16.3.1945 +7.4.1945, DIECKOW HERMINE *8.6.1876 +19.1.1945, DIEMERT ANTON *3.2.1883 +25.1.1945, DIENER EMMA *12.12.1872 +16.4.1945, DIETRICH ERNA *15.9.1899 +15.10.1944, DINSE GEODRG *19.1.1891 +2.4.1945, DITTMAR ANNA *12.12.187? +24.11.1944, DOBERSTEIN HELEN *8.3.1891 +21.3.1945, DOBEL ANNA +16.7.1945, DOHRING FERDINAND *14.6.1866 +18.5.1945, DORSTLING EMMA *27.1.1874 +11.11.1944, DOHMEN JOHANN *20.3.1894 +17.6.1945, DOHNKE RICHARD *28.7.1884 +18.4.1945, DOIL EMMA *24.10.1881 +30.4.1945, DOLLMEYER HEDWIG *21.11.1920 +15.1.1945, DOMBROWSKI BOLESLAUS *17.12.1875 +21.5.1944, DONNEL SELMA *24.8.1876 +4.11.1944, DORNBUSCH RICHARD *30.6.1883 +7.4.1945, DOROW EMMA *6.3.1891 +8.2.1945, DRECHSLER ALBERT *9.12.1898 +1.5.1945, DREKE EMMA *6.3.1891 +3.2.1945, DRESCHER GUSTAV *27.5.1886 +5.3.1945, DRESSEN GERTRUD *27.1.1876 +2.8.1945, DROSSEL AUGUSTE +20.2.1945, DUDZUS MARTHA +6.12.1944, DUSOWSKI ANASTASIA *25.9.1885 +23.10.1944, DWILLING FERDINAND *31.12.1870 +15.7.1945, DZIEWIT VALENTIN +14.5.1946, EBELING AXEL *20.3.1943 +26.2.1945, EBENHEH JOSEF *19.3.1880 +5.3.1946, EBERL FRANZ *5.1.1880 +6.6.1946, ECKWERT ERNA *14.5.1901 +4.12.1944, EFFNER HILDEGARD *16.10.1902 +22.5.1945, EGGERT MARTHA *22.2.1862 +28.7.1945, EGLER LUISE *8.3.1872 +3.12.1944, EHLERS LOUISE *15.10.1871 +28.10.1944, EIBACH MARTHA *27.12.1879 +22.2.1945, EIGHMANN HELMUT *17.4.1904 +20.2.1945, EINHAUS ANNA *6.3.1872 +23.12.1944, EISENBRANDT ADOLF *20.5.1876 +29.9.1944, EISFELD ANNA *26.9.1869 +10.7.1945, ELKSNAT EMILIE *3.12.1861 +17.12.1944, ELSNER GERTRUD *31.7.1874 +19.6.1945, ENGARD ANNA *3.4.1871 +1.6.1945, ENGEL RICHARD *14.8.1886 +21.9.1945, ENGELHARDT ALBERT *12.7.1883 +10.2.1945, ERDMANN HEINRICH *27.7.1888 +22.6.1945, ERDMANN MAX *14.1.1888 +3.1.1945, ERNST ALMA *14.1.1891 +1.8.1945, ERNST EMMA *24.10.1871 +8.10.1944, ERNST FRIEDA *8.12.1885 +8.1.1945, ESCHER PAUL *28.5.1884 +22.9.1944, ESSLER OTTO *22.6.1945 +6.9.1945, ESSLER PAULINE *16.4.1876 +18.1.1945, ESTERHAUS WILHELM *27.8.1860 +31.8.1945

(deska 3 - text kryt rostlinstvem)
EUEN MARTHA *20.5.1885 +25.10.1944, EW? *23.4.188? ?, EWERS AUGUST *18.1.1868 +1.9.194?, ???, FERRUCCIO +5.2.194?, FASSOLD M? *16.4.1897 +19.2.?, ? ? *17.8.1891 +8.1.1945, FE? KAMIL *1910.1887 +24.4.194?, ? ? *?1881 +7.3.1945, FR???, ???, FIBIGER ELISA ?, ???, ???, ?RDLEROVA ALZBETA +5.12.194?, ? FRANZ *22.2.187?, ?LNGAS WERNER *8.4.1906 +11.4.194?, FISCHER AUGUSTE *2? ?, FISCHER FRIEDA *22.8.1863 +29.6.1944, FISCHER KLAUS *2? ?, FISCHER MARIA *17.2.1916 +? 1945, FISCHER WALTER ? ?, FISCHER WILHELM *20.10.1? ?1945, FISCHEROVA ? ? ?, FISCHER JOHANNES ? +1945, ???, ?QUET HERM? *?1865 +12.5.194?, ???, ???, ? ELISE *? 1884 +?, ? RICHARD *4.10.1929 +11.8.194?, ???, ?NE *6.11.1873 +29.10.1944, ???, ? ANNA *12.10.1866 +28.?.1944, ???, ? HERMANN *23.4.1888 +26.6.1945, FRIEDE AN? ?, ? FRIEDRICH *30.11.1896 +20.11.194?, FRIT? MAX ? ?, ? HERMANN *13.2.1880 +4.11.1944, FROB? HEINR? ? ?, ? ELISE *1.5.1908 +4.6.1944, FRÖHLICH ? ?, ?? *20.2.1886 +17.2.1945, FROSTOVA KLA? ?, ?H *14.4.18?5 +14.4.1945, FUCHS PAUL ? ?, ?S MARTHA *19.10.1882 +15.6.1945, FU? ?, ?HRMANN HANS - JÜRGEN*18.5.1945 +4.7.1945, ?? +?8.1945, GÄRTNER KARIN *1.2.1945 +5.3.194?, ?? 1944, GARBE RICHARD *17.2.1869 ?, ?? +12.3.1945, GASSNER PAUL *29.3.189? ?, ?? +31.5.1945, GEBHARDT FRANZ *24.5.1878 ?, ?? +14.10.1944, GEHRING LUDWIG *25.8.1886 ?, ?? +10.2.1946, GEISSLER ANNA *10.11.1868 ?, ?? +13.2.1945, GENOTH WILLI *13.3.1881 +18.?, ?? +18.3.1945, GENTSCH MARGARETA *31.5.1? ?, ?? *?4.1856, +12.1944, GEPPERT WILHELM *10.1.18? ?, ??DE *?11.1873 +17.8.1945, GERENDT MARGARE? ? ?, ?RIG AGNES *24.7.1872 +9.5.1945, GERNHARDT EN? ? ?, ?RTUNG MARIA +4.6.1944, GEST? ?, ?? 9.1945, GIEBITZ MARIA *7.11.192? +14.8.1945, ??? ?BPSS MARIA *4.7.1860 +2.12.1944, GI? ? ?, GIESLER OTTO *2.5.1883 +30.4.1945, ???, GLASAUER JOSEF *24.2.1923 +4.10.1946, ???, GLOCKLER PAUL *30.12.1893 +13.12.1944, ???, ?NADOVA HERMINA +31.3.1946, GOECKE ??, ?E REINHARD *18.4.1886 +15.12.1944, GOHLER LU? ?, ?LING MARIE *30.10.1876 +17.5.1945, GOETZ ERNA ? ?, ?KE MARTHA *1.5.1879 +16.3.1945, GOLDAN BERTA ? ?, ?MALIA *14.3.1878 +2.12.1944, GOLOJUCH JULI? ?, ? ?DRIAN *12.9.1891 +31.10.1944, GORZAWSKI MA? ?, ? IDA *15.8.1889 +15.5.1945, GOTTHARDT HENRIETTE *9.?.18? ?, GOTTSCHALK ELFRIEDE *6.10.1899 +26.4.1945, GOTTSCHENK KARI? +16.2.1945, GOTTWALD MAX *17.2.1878 +29.12.194?, GRAB JOH? +14.3.1945, GRABOS JAN *1.5.1939 +16.5.1945, GRÄFEN HELMUT *21.9.19?, GRAE? ANNA *28.2.1876 +10.6.1945, GRAETZ RUTH *6.6.19? ?, GRAM? ANNELIESE *5.4.1918 +24.5.1945, GRAUPE HERMANN *14.9.1?, GRAU?IN HERBERT *30.7.1885 +26.5.1944, GREISER MAX *14.3.18? ?, GREY? GERTRUD *20.1.1874 +4.9.1945, GRONING WALTER *20.8.18? ?

(deska 4)
GRO? OTT? *26.1.1890 +15.4.1945, GROHMANN ROBERT *8.3.1878 +21.2.1945, GRO?SKOPF MARGARETHA *9.9.1867 +20.3.1945, GROSSMANN IDA *25.8.1873 +3.12.1944, GROSSTER?NDEN EMILIE *18.6.1879 +22.11.1944, GROTH EMIL +25.3.1945, GRO? MARIA *1.1.1878 +18.3.1945, GROTHE JOSEF *10.7.1867 +1?.1945, GRUBER ANNA ? +7.9.1945, GRUHNERT ANNA *7.10.1876 +15.10.1944, GRUND ELIS?TH *20.12.1877 +31.3.1945, GRUNENTHA? AUGUSTE *20.5.1870 +3.8.1945, GRUNWALD OTTO *18.4.1897 +1.9.1944, GRZEGOREK MARIE *31.5.1887 +27.6.1945, GUN?ERIN PIETRO *17.4.1881 +11.2.1945, GUBE – NEUMANN HELENE *18.8.1875 +20.3.1945, GUNTER GUSTAV *29.7.1880 +1.2.1946, GUNTHER HANS *11.1.1945 +9.3.1945, GUNTER HILDEGARD *22.8.1908 +6.6.1945, GUTHLING MARGARETA *7.5.1873 +13.9.1945, GUTZKOW HERTA *1.4.1877 +10.4.1945, GUHR MARIE *26.8.1880 +16.4.1945, GUMBAL BERTA *22.12.1880 +19.1.1945, GURSKI STEPHAN *4.9.1905 +22.9.1945, GUSEWSKI HENRIETTE +9.4.1945, GUST FRIEDRICH *14.12.1877 +13.3.1945, GUSTKE HERMANN *7.10.1886 +15.4.1945, GUTSCHE GERDA *22.10.1913 +23.1.1945, HAASE ARTUR *29.3.1886 +12.9.1945, HABERLAND GUNTHER *5.3.1944 +2.5.1945, HABERZETTL BEDRICH *28.9.1915 +27.2.1946, HABISCH GEORG *21.3.1889 +24.11.1944, HABLOVA ELISABETH *9.8.1873 +12.4.1946, HABLOWETEY ADAM *27.2.1904 +9.1.1942, HAGHE PAUL *21.4.1887 +11.6.1944, HÄCKLER FRIEDRICH *5.11.1880 +24.4.1945, HÄHNE FRIEDA *8.3.1895 +23.9.1944, HÄHNEL KARL *3.12.1885 +2.5.1945, HAEMEL GERTRUD *15.11.1888 +23.4.1945, HÄMMERLING AUGUST *21.6.1867 +10.4.1945, HAENDLY MARIE *18.8.1881 +27.3.1945, HÄNSLER EMMA *1.11.1862 +14.8.1945, HAGEN MARGARETHE *14.5.1880 +24.5.1945, HAHN ALBERT *16.8.1875 +20.6.1945, HAHN BARBARA *2.10.1945 +4.10.1945, HAHN GERDA *2.10.1945 +5.10.1945, HAHN MINA *? 1870 +17.12.1944, HAMAKANE MARIA *10.10.1900 +15.6.1945, HAMANNOVA MARIE *17.12.1878 +17.1.1946, HAMPLEWSKI ELSE *5.7.1903 +31.1.1945, HANIKO MICHAEL *15.6.1945 +24.6.1945, HANNAK HANNI *24.1.1945 +18.3.1945, HANNEMANN MARGARETE *1.11.1907 +9.6.1945, HANNEMANN TONI *2.11.1899 +9.12.1944, HANTSCHICH ELLA *16.6.1886 +10.8.1945, HARIDO HARALD *16.5.1945 +13.6.1945, HARTEBRODT HEINRICH *30.12.1873 +26.5.1945, HARTMANN AGNES *30.1.1900 +23.11.1944, HASELHOFER ADOLF *26.4.1882 +1.8.1945, HASS HANS *7.12.1882 +22.1.1945, HAUCHER ELISABETH *6.2.1880 +19.4.1945, HAUFF ELLI *2.3.1897 +26.3.1945, HAUSCHILD GERTRUD *24.3.1901 +4.4.1945, HAUSNER JOSEFINE *30.12.1890 +24.5.1945, HAYN HILDEGARD *3.10.1904 +24.4.1945, HAYN LOTHAR *17.6.1942 +26.2.1945, HEERE ROSA +13.10.1944, HEIDE PAUL *13.?.1945, +3.3.1945, HEIDE RICHARD *3.10.1942 +5.3.1945, HEIDEN FRIEDRICH *3.12.1875 +23.11.1944, HEIL ALBRANDER *6.8.1864 +10.1.1945, HEIMKE RICHARD *18.2.1881 +28.5.1945, HEINRICH META *27.7.1894 +17.3.1945, HEINRICH OTTO *20.11.1880 +27.1.1945, HEINRICH PAUL *10.12.1889 +22.5.1945, HEINRICHS JOSEFINE *5.8.1885 +8.10.1944, HEINZEL HEDWIG *1.8.1907 +29.8.1945, HEINZELMANN HELENE *14.3.1882 +2.3.1945, HEINZL ROBERT *30.3.1895 +8.2.1946, HEINZMANN ERNST *25.2.1922 +8.7.1945, HEISEL HENRIETTE *5.8.1914 +12.11.1945, HEISIG VOLKER *3.3.1945 +8.4.1945, HEISSIG MARIA *29.3.1871 +9.8.1945, HELLER AUGUSTE *24.8.1883 +15.7.1945, HELLERSCHEIDT ELSE *22.11.1897 +23.3.1945, HENKEL DAGMAR *12.10.1943 +8.4.1945, HENNING ELISE *5.3.1864 +17.10.1944, HENZE ADOLF *2.1.1881 +24.5.1945, HEPP EVELINE *27.1.1945 +9.3.1945, HEPPA MARGIT *25.4.1945 +1.8.1945, HEPPNER ELISABETH *25.8.1874 +22.3.1945, HERDERICH KATHE *10.3.1869 +11.2.1945, HERFERT MARIE *23.5.1889 +10.4.1945, HERMANN WILLI *8.4.1881 +30.12.1944, HERRMENN INGEBORG *2.2.1922 +7.8.1945, HERTEL MARIA *27.12.1861 +12.5.1945, HERTENOVA MARIE *7.5.1890 +29.4.1946, HEUSCHNEIDEROVA FRIEDA *24.8.1897 +5.11.1946, HEYER JOACHIM *10.3.1926 +5.8.1944, HIEKE MARIA *27.8.1889 +31.7.1945, HILLER FRIEDA *23.12.1885 +16.8.1945, HIPPE PAUL *7.7.1870 +13.3.1945, HIPPEL ANNA *7.2.1899 +6.5.1945, HIRSCH +1.2.1945, HIRSCHFELD KURT *12.9.1891 +9.4.1945, HOHER PAUL *16.5.1869 +16.2.1945, HOHNE MARIE *5.12.1866 +5.4.1945, HOHNE MARTHA *28.5.1869 +16.10.1944, HOTH HELENE *23.6.1873 +3.8.1945 (na desce je 1845), HOFFMANN ELISABETH *24.10.1872 +16.7.1945, HOFFMANN JOHANN *22.8.1885 +7.11.1944, HOFFMANN JOSEF *30.1.1876 +5.7.1946, HOFFMANN PAUL *1.7.1872 +10.5.1944, HOFFMANN PAUL *22.5.1877 +24.8.1945, HOFMANN +30.1.1945, HOHEISEL JOSEF *22.5.1880 +17.2.1945, HOHENHOF KARL *18.4.1878 *14.7.1945, HOHLKER RICHARD *30.6.1889 +18.9.1946, HOLBERG ERNST *24.6.1882 +2.4.1945, HOLDT KARL *15.8.1882 +30.9.1944, HOLY MARIE *23.5.1878 +17.11.1944, HOLZ EMIL *23.4.1896 +25.3.1945, HOLZENDORF WILLI *6.12.1897 +17.6.1944, HOLZ? FANNY *25.1.1878 +12.4.1945, HONTSCH ARTHUR *27.8.1883 +21.5.1945

(deska 5 – 34 nečitelných řádků)
KALMBACH FRIEDA *14.7.1877 +3.5.1945, KALTOFEN MAX *31.1.1887 +10.4.1945, KAMINSKY MAX *30.3.1888 + 24.2.1945, KAMINSKI FRITZ *7.6.1898 +23.9.1944, KAMPE WILLI *4.4.1866 +16.4.1945, KAMPMANN MARTHA *28.9.1886 +6.4.1945, KAPITZ AUGUSTE *16.2.1887 +5.10.1944, KAPPISCH ELISABETH *19.11.1865 +3.9.1945, KARBAUM MARTHA *20.6.1875 +24.11.1944, KARGER EVELINE *24.1.1945 +11.3.1945, KASCHIG IDA *30.4.1884 +9.9.1945, KASPAR LOUISE *15.12.1860 +12.11.1944, KASSNER ERNESTINE *17.1.1850 +3.2.1945, KAUL EMMA *27.8.1876 +21.2.1945, KAUN PAUL *22.12.1900 +8.10.1944, KEIL OTTILIE *30.4.1864 +24.5.1945, KELLER ANNEMARIE *16.4.1864 +21.10.1944, KEMPE ANNA *6.9.1867 +7.11.1944, KENESCHEI EMMERICH *14.4.1909 +3.5.1945, KERKAU LEOPOLDINE *8.9.1867 +21.7.1945, KERKOW HERTHA *7.10.1884 +3.4.1945, KERSTEN ERNST *25.5.1876 +17.7.1945, KESKE EMIL *18.5.1905 +17.10.1944, KESSLER HANS *30.4.1889 +7.6.1944, KEUCHEL OTTO *24.3.1882 +6.12.1944, KEUL BERTHA *22.4.1885 +25.5.1945, KIEHL KARL +17.11.1944, KIEKEL HANS *11.12.1925 +15.7.1945, KILKHOFER PAUL *19.5.1888 +13.8.1945, KINDERMANN MARIE *22.2.1865 +15.10.1944, KINNE LUISE *26.3.1903 +7.10.1944, KION MINA *24.5.1891 +17.2.1945, KIRBS KARL *28.8.1891 +1.3.1945, KIRCHNOFF OTTO *26.11.1863 +13.9.1945, KIRCH LUISDE *1.5.1887 +23.2.1945, KIRSCHMANN KÄTHE *20.11.1881 +14.12.1945, KIRSCHNEK ADAM *30.8.1886 +12.5.1946, KISCHKAT RUDOLF *4.9.1883 +14.1.1945, KISS JOHANN *4.5.1897 +17.7.1945, KLABUHN MARIE *18.12.1891 +30.9.1944, KLAUS ANNA *26.1.1889 +15.2.1945, KLAWIKOFSKI ANNA *29.6.1898 +7.5.1945, KLEINGÄRTNER MARTHA *17.12.1880 +14.6.1945, KLEINSCHMIDT OTTO *11.7.1865 +23.12.1944, KLEMM WALTER *25.7.1909 +1.9.1944, KLEPP THERESE *23.6.1906 +16.8.1945, KLIEMANN WILHELM *8.10.1870 +21.9.1944, KLIEMCHEN HERMANN *24.7.1886 +25.11.1944, KLIESCH AUGUSTE *26.6.1869 +22.5.1945, KLIESCH KARL *29.4.1872 +17.5.1945, KLIESCH KARL *4.1.1876 +11.5.1945, KLINGER FLORA *16.5.1993 +29.5.1945, KLOCKOW MARTHA *19.10.1880 +21.2.1945, KLOSE GERTRUD *17.9.1918 +2.3.1945, KLUGE MAX *16.10.1879 +31.1.1945, KLUSENWERTH LOTTE *2.2.1928 +22.9.1944, KLUWE ANNA *2.7.1893 +12.5.1945

(deska 6 – část kryta rostlinstvem)
KNAAK AUGUSTE *10.7.1872 +9.7.1945, K? ELISE ?, KNAPE ELISE *11.9.1884 +7.4.1945, KNAPPE ROBERT ? ?, ?? *2.3.1872 +9.1.1946, KNITTEL EMIL *19.8.? +?.1944, KN? WALTER *24.2.1878 +8.5.1945, KNOLL EUGEN *10.8.1? +28.12.194?, ? GÜNTHER *28.9.1898 +9.5.1944, KNO?TZOV J. *11.3.1864 +30.?.1946, K? AUGUST *12.7.1876 +12.12.1944, KOCH HEDWIG *2?.1889 +18.5.1945, ? ?DE *5.1.1902 +10.5.1945, KOCH PAAULINE *?.1882 +15.5.1945, KOH? ?TEDA *8.6.1865 +23.2.1945, KOHLER GERTRUD *24.12.1903 +25.5.1945, KOH? *?1885 +3.1.1945, KOHNLEIN MAX *26.4.1884 +26.3.1945, K? ?LBERT *5.?.1907 +27.3.1945, KONIG EMMA *16.1.1878 +27.3.1945, ? *8.11.1882 +1.11.1944, KONNICKE IDA *29.1.1891 +15.7.1945, KOPP? HANNA *17.5.1909 +28.4.1945, KOPPLER PAUL *9.2.1887 +28.2.1945, KO? ?ERAFIN *24.5.1876 +26.4.1945, KOWEL GEORG *24.9.1894 +6.2.1945, KOH? JOHANN *20.6.1882 +9.10.1944, KOLANOWSKI WALTER *27.12.1897 +?, KOLASA HERMANN *8.8.1882 +19.11.1944, KOLBE? HERTA *4.6.1904 +7.1.194?, KOLLHORR ALBERT *28.5.1867 +31.5.1945, KONRAD HEDWIG *12.9.1873 +19.11.1944, KONZAK HELENE *26.5.1865 +1.10.1944, KOPITZKI MARGARETE *2.12.1878 +1.9.1944, KOPPE FRIEDA *20.9.1899 +4.10.1944, KOPPKE EMMA *23.9.1889 +25.4.1945, KORBSCHULTE HANS *16.12.1944 +22.3.1945, KORN ELISABETH *20.6.1886 +13.6.1945, KORNOVA MARIE +27.5.1946, KORRUHN LUISE *11.2.1868 +13.10.1944, KOSCHANI HEDWIG *17.9.1891 +18.5.1945, KOSCHIG PAUL *20.4.1890 +27.5.1945, KOSCHIK MARIA *12.9.1873 +30.3.1945, KOSZIMA MARIE *7.4.1891 +2.2.1945, KOWITZ KARL *15.12.1883 +29.11.1944, KRAFT KARL *28.6.1889 +15.5.1945, KRAFT WERNER *19.1.1945, 8.3.1945, KRASSOWSKI ERWIN *20.7.1944 +18.3.1945, KRASZEWSKI KARL *10.9.18? +7.3.1945, KRAUS JAKOB *8.5.1871 +4.2.1945, KRAUSE FRIEDRICH *22.10.1? +13.3.1945, KRAUSE GABRIELE *25.4.1944 +3.3.1945, KRAUSE PAUL *22.5.1888 +15.6.1946, KRAUSE ROBERT *11.3.1871 +5.5.1945, KRAUSE WILHELM *19.10.1887 +22.9.1944, KRAUSOVA EMILIE *25.1.1909 +9.2.1946, KRAUTWURST IDA *30.4.1895 +7.11.1944, KREBSBACH OTTO *23.4.1885 +18.3.1945, KREJCI WOLFGANG *13.3.1944 +18.5.1945, KRIEBEL FRIEDA *11.2.1893 +7.2.1945, KRIEHN ELSBETH *30.7.1889 +15.4.1945, KRONER HEINZ *9.6.1945 +19.7.1945, KROHN JULIANE *13.2.1874 +14.6.1945, KROLL IDA *8.9.1904 +9.6.1944, KROSS AUGUST *14.11.1885 +19.2.1945, KRÜGER ANNA *9.5.1882 +7.5.1944, KRÜGER ELLA *2.8.1903 +24.11.1944, KRÜGER EMMA *14.12.1874 +13.12.1944, KRÜGER INGRID *4.5.1945 +11.5.1945, KRÜGER KARL *26.9.1892 +20.6.1945, KRÜGER MARIE *12.2.1866 +9.9.1945, KRÜGER MARIE *21.5.1852 +7.4.1945, KRUMLAND HEINRICH *23.9.1864 +18.6.1945, KRYRANSKI ANTONIA*16.5.1877 +15.10.1944, KUCHENBECKER FRIEDRICH *19.4.1849 +9.4.1945, KÜBLER IDA *22.3.1892 +10.6.1945, KUFNER MARIE *2.11.1873 +15.9.1945, KÜHN WILHELM *18.6.1865 +15.9.1945, KÜHNE ARNO *2.5.1894 +28.6.1945, KÜHNE HERMANN *2.6.1863 +18.12.1944, KUMMERITZ WILHELMINE *15.12.1863 +9.5.1945, KUJAWA VALDENTIN *10.2.1878 +10.1.1945, KUNDE LINA *3.5.1872 +25.1.1945, KUNOW HANS *25.10.1888 +10.4.1945, KUNTZE ERDMANN *24.12.1869 +15.6.1945, KUNZ HEDWIG *20.6.1884 +25.3.1945, KUNZE GUSTAV *9.4.1885 +5.2.1945, KUNZNER HERMANN *2.5.1885 +16.7.1944, KUPFER NANNY *11.8.1888 +5.6.1945, KUPIETZ WERNER *30.1.1945 +5.3.1945, KUPKE OTTO *13.6.1876 +13.2.1945, KUPOTT ANNA *29.6.1880 +29.6.1945, ?ZINSKI EMMA *21.6.1884 +19.7.1945, KURTH ADOLF *23.7.1876 +9.12.1944, KUSCHE ANNA *1.4.1884 +12.8.1945, KUSCHNIERS PAULINE *10.6.1887 +18.9.1945, KUSSEROW KLARA *2.6.1887 +1.2.1945, DE LA CROISE ADOLF *28.10.1890 +24.5.1945, LADEWIG EUGEN *8.9.1878 +28.3.1945, LAGERPUSCH HERMANN *6.2.1893 +2.12.1944, LAMBRECHT ELSE *5.1.1887 +2.11.1944, LAMM MARTHA *22.7.1877 +15.9.1944, LAMMERSDORF GERTRUD *22.9.1889 +15.2.1945, LANG ALOISIA *15.11.1918, +13.9.1945, LANGE EMILIE *15.12.1859 +13.7.1945, LANGE HELENE *22.3.1876 +11.6.1945, LANGENER PAUL *4.11.1888 +28.12.1944, LANGER ANNA *5.3.1869 +20.9.1945, LANGER JOHANN *22.8.1885 +30.5.1944, LANGHANS HERBERT +7.8.1945, LANGNER EMMA *15.12.1878 +22.2.1945, LANGNER LUISE *4.3.1874 +19.2.1945, LANGNER WILHELM *3.2.1891 +28.2.1945, LANGOVA AMALIE *24.7.1882 +28.5.1946, LAPUSINSKI VLADISLAUS *20.12.1876 +27.11.1944, LASCHIMKE HANS *27.1.1945 +18.3.1945, LASKE PAULINE *12.12.1877 +13.5.1945, LASSEK RICHARD *21.10.1893 +18.2.1945, LATNIAK RICHARD *3.9.1866 +16.3.1945, LAUN BERTHA +14.4.1945

(deska 7 – vrch kryt rostlinstvem, 17 řádků nečitelných)
???
+1.10.1944, LIEBENOW MARTHA ?, LIEBETRUTH WILHELM *?.1872 +13.1.1945, LIEBICH BRU? +1.9.1894 +1.10.1944, LIEBIG HERMANN *26.7.1880 +2.6.1945, LIEB? WILHELM *28.2.1891 +13.3.1945, LIEDKE WLADISLAUS *24.6.1864 +15.3.1945, ? *2.4.1885 +24.4.1945, LILIB HERMANN *12.5.1881 +13.4.1945, LIMBERG AUGUST *22.2.1872 +15.3.1945, LIMET LUZIEN *20.10.1944 +16.3.1945, LINDEMANN LUISE *26.7.1874 +22.6.1945, LINDNER MATHILDE *15.10.1866 +7.1.1945, LINEWEILER ALBERT *21.1.1890 +18.4.1945, LINKE HANS ULRICH *22.11.1944 +15.6.1945, LINKE MARGARETA *22.2.1888 +1.7.1944, LIPPERT PETER *18.6.1943 +28.3.1945, LÖWING JOHANNA *9.7.1858 +24.3.1945, LOLL AUGUST *1.5.1881 +18.12.1944, LORENZ GERTRUD *22.2.1909 +31.1.1945, LORENZEN HERMANN *6.8.1905 +31.7.1945, LORETZ HUBERTA *26.7.1870 +12.9.1945, LUCK JOHANNA *19.1.1883 +5.10.1944, LÜCKE KLARA *15.5.1875 +4.5.1945, LUCK HELENE *13.1.1887 +21.12.1944, LUCK PAUL *13.2.1892 +20.12.1944, LUDEP JOHANNA *31.8.1905 +22.8.1945, LUDICKE MARTHA *13.4.1897 +3.9.1945, LUDTKE ANNA *27.10.1871 +19.4.1945, LUFTOVA MAGDALENE *3.2.1870 +20.3.1946, +LUKASCHOWA LORA *2.4.1945 +3.5.1945, LUSZCZINSKI JOHANN *5.12.1943 +21.4.1945, LUTTER FRANZISKA *27.1.1883 +4.2.1945, LÜTZE CHARLOTTE *6.12.1906 +27.3.1945, MACHALETT FRIEDA *26.4.1901 +16.3.1945, MACK IDA *18.1.1879 +5.11.1944, MADEL LISBETH *1.1.1926 +18.9.1944, MÄDLER GERDA *12.11.1919 +12.5.1945, MAIBAUM IDA *3.10.1895 +30.8.1944, MAICHEL JOSEPH *18.4.1936 +16.8.1945, MAIERHOFER FRANZ *6.3.1898 +12.8.1945, MAIWALD KLARA *17.8.1882 +5.7.1945, MAJONKE CHRISTIANE *2.10.1868 +28.5.1946, MALINOVA MARIE *8.1.1880 +31.1.1946, MALLWITZ ELLA *3.9.1882 +22.11.1944, MANDEL PAULA *12.12.1866 +23.6.1945, MANDKE AUGUSTE *18.4.1883 +12.2.1945, MANECKE MARIE *8.9.1893 +7.8.1944, MANTHEX ORTWIN *30.5.1928 +20.10.1944, MAREK MARIE *10.12.1860 +25.8.1945, MARGIS MARGARETE *6.8.1893 +19.4.1945, MAROHN MATHILDE *9.4.1886 +19.2.1945, MARSCHNER EMMA *13.11.1874 +27.10.1944, MARTIN VENZL +25.2.1946, MARX FRANZ – PETER *18/10.1945 +17.11.1945, MARX MARIE *1.7.1861 +14.1.1945, MARZEC THADEUS *19.11.1920 +13.6.1945, MARZINIAK MARTIN *12.10.1878 +20.1.1945, MASKE HEDWIG *3.10.1855 +2.2.1945, MASKE MARGARETA *22.6.1886 +7.2.1945, MATHE MARTHA *12.6.1885 +6.6.1945, MAURER JOSEF *9.12.1880 +5.6.1945, MAURUSCHAT DOROTHEA *26.9.1872 +12.3.1945, MAYER ANTON +31.7.1945, MAYER PAUL *25.11.1858 +22.7.1945, MAZIEJEWSKI WLADISLAUS *10.2.1870 +28.7.1945, MAZUR RUDOLFINE *20.10.1885 +4.2.1945, MEHRHOLZ PETER *8.4.1945 +23.6.1945, MEIR PETER *21.7.1945 +3.10.1945, MEISSNER ALICE *27.3.1922 +?.1945, MEISSNER HELGA *20.3.1945 +20.7.1945, MELCHERT HULDA *30.3.1867 +1.7.1945, MELDEWALD ANNA +19.4.1945, MENSCHNER ADOLF *13.6.1871 +27.3.1945, MERTEN MARTHA *6.1.1884 +6.12.1944, MESSERSCHMIDT GOTTLIEB *23.12.1863 +21.6.1945, MEYER ARITZ *12.9.1906 +16.12.1945, MEYER HEINRICH *11.11.1907 +1.6.1945, MEYER HUGO *30.12.1881 +27.2.1945, MEYER ROBERT *10.6.1889 +17.3.1945, MEYHOFER ERICH +14.8.1946, MICHÄELIS PAUL *7.7.1875 +3.?.1944, MICHEL ARNO *13.5.1945 +14.6.1945, MIELENZ EMMA *19.11.1894 +26.7.1944, MIGNAT EMIL *29.3.1887 +12.10.1944, MIKSCH KARL *24.1.1886 +15.5.1945, MILCHER WALDEMAR *23.6.1880 +24.2.1945, MISCHALLE NORBERT *18.11.1944 +10.3.1945, MISSBACH OTTO *23.1.1900 +1.4.1945, MITSCHRICH ADELHAID *10.11.1863 +21.6.1945, MOSHUSEN FRIEDA *5.1.1891 +21.2.1945

(deska 8 – vrch kryt rostlinstvem, 37 řádků nečitelných)
???
MARTHA *11.10.1862 +18.10.1944, NOADT HERWIG *2.5.1945 +18.8.1945, NOSKE ANNA *8.4.1881 +27.?.1945, NUSSE RUDOLF *22.2.1875 +25.3.1945, OBST ?RTA *26.8.1859 +9.4.1945, ÖEHLER ROSEL *6.9.1919 +6.6.1945, ÖESTREN VLADIMIR *10.9.1888 +28.3.1945, ÖGIERMANN EMMA *20.5.1898 +8.4.1945, ÖHRMANN EDUARD *25.4.1889 +30.1.1946, OLSCHEWSKA ELISABETH *14.4.1862 +1.9.1945, OPITZ PAUL *19.9 1906 +25.9.1945, OPPERMANN WILHELM *21.10.1875 +13.9.1944, ORTH ELSBETH *30.7.1894 +8.12.1944, OBSIG EMMA *21.2.1882 +23.10.1944, OSTERBURG HANS *4.8.1896 +22.11.1944, OSTERMANN LUISE *25.5.1882 +26.5.1945, OSTWALD RUDOLF *27.9.1878 +3.4.1945, OSWALD ELISABETH +2.3.1945, OTTKE HELENE *14.10.1887 +23.6.1945, OTTO ALBERT *5.3.1920 +19.6.1945, OTTO ELFRIEDE *31.5.1898 +18.4.1945, PACHE MARTA *6.2.1868 +2.4.1945, PAETEL KURT *9.6.1890 +5.3.1945, PAHL HERMANN *24.10.1873 +13.3.1945, PALLUCH BRUNO *17.9.1943 +30.4.1945, PANGRITZ KLARA *7.10.1869 +16.8.1945, PANTHEN HELENE *18.11.1874 +24.9.1944, PARALEIZLOVA ANNA +13.7.1946, PARCHMANN IDA *15.2.1874 +15.9.1945, PARDUKE RICHARD *2.9.1872 +18.3.1945, PARIS MARIE *19.12.1877 +1.8.1945, PASCHKE WERNER *28.9.1943 +2.4.1945, PASZINSKI MARTHA *17.9.1888 +11.2.1945, PAUL ALBERT *29.9.1855 +9.5.1945, PAULER SOPHIE *4.3.1881 +4.7.1945, PAULSON ADOLF *18.1.1878 +8.6.1945, PAVLICKOVA MARIA *1.2.1908 +31.5.1946, PAWELETZKI OTTILIE *4.3.1878 +4.12.1944, PAWLOWSKY MARIA *7.10.1880 +16.6.1944, PEMITSCH ANNA *24.7.1944 +6.3.1945, PENNING GUSTAV *4.8.1875 +17.8.1945, PRKUHN WILHELM *3.12.1868 +11.6.1945, PETRAS ELSE *12.8.1895 +2.3.1945, PETRICH ANNA *22.10.1869 +18.4.1945, PETRICK ANNA *26.1.1873 +19.1.1945, PETSCHLER MATHILDE *26.7.1871 +9.7.1945, PETSCHNER ADAM *15.11.1876 +10.7.1945, PEY FRITZ *18.4.190? +16.4.1945, PFANNSCHMIDT SELMA *9.10.1874 +14.6.1945, PFEIFER CHARLOTTE *7.6.1897 +5.6.1945, PFEIFER HELENA *16.9.1868 +11.12.1945, PFEIFFER PAUL *1.4.1883 +5.4.1945, PFLAUM JOHANN *10.6.1886 +25.4.1945 +PFUNDT ELSE *7.11.1893 +16.9.1944

(deska 9 – vrch kryt rostlinstvem, 13 řádků nečitelných)
???
+9.11.1944, POHONSCH KURT *26.3.1872 +16.5.1945, POLAMKA JOHANNA *12.2.1894 +1.12.1944, PO? BODO *18.2.1945 +23.9.1945, POLOCZEK GERHARD *16.3.1945 +7.6.1945, POLZIN GEORG *12.5.1876 +28.12.1944, VON PORLMESKI WALTER *20.5.1882 +28.9.1945, PORSCHBIRGER THEODOR *1É.10.1879 +28.4.1945, PRCZYBYLSKI MARGARETA *13.8.1875 +30.3.1945, VON PRLETZMANN HENRIETTE *19.1.1885 +28.9.1944, PRELLER HEINRICH *11.7.1881 +13.4.1945, PRENTKE GREGOR *29.5.1883 +27.2.1945, PREUSS AMALIE *12.9.1879 +15.8.1945, PREUSS MARTHA *16.3.1897 +30.4.1945, PRITZEL HEDWIG *18.6.1888 +8.?.1945, PROBUCKI SELMA *20.8.1875 +12.10.1944, PRÜPERT OTTO *5.1.1903 +15.3.1945, PRYZBILSKI JOSEF *28.1.1887 +23.11.1944, PSOTTA JOHANNA *19.6.1877 +28.8.1945, PSZEGA LAKA +3.3.1945, PUGALKA RUDOLF *4.2.1890 +26.10.1944, RÜHROVA HILDA +20.4.1946, PÜHLMANN OTTO *15.4.1887 +11.12.1944, PULKO PAVEL *15.3.1902 +22.7.1949, PULS MARIA *16.9.1869 +8.3.1945, PULST WOLFGANG +27.?.?, PUSCH ANNA *14.12.1888 +10.6.1945, PUSCH ELISABETH *16.5.1861 +10.1.1945, PUSCH ERNST *7.5.1874 +28.8.145, QUATSCHA ANNA *25.4.1880 +18.4.1945, QUICK GUSTAV *14.5.1882 +13.12.1944, RAASCH EMMA *13.4.1871 +5.1.1945, RAASCH MARGARETA *14.6.1896 +7.10.1944, RADTJE ELISE *1.7.1868 +8.1.1945, RADZUWEIT VILHELMINE *16.9.1861 +7.10.1944, RABIGER HILDEGARD *18.3.1919 +7.5.1945, RAFFIUSOVA EMMA *18.2.1905 +16.4.1946, RAJCAK ANTON *29.7.1905 +14.7.1945, RAMM KARL *6.4.1882 +11.12.1944, RANGE HELENE *28.8.1878 +24.2.1945, RASCHNE MARTHA *27.10.1867 +24.5.1945, RASSLER KARL *25.2.1888 +3.1.1945, RAU ANNA *9.5.1877 +4.6.1945, RAUAN MAGDALENA *1.8.1870 +12.2.1945, REBLING ENJA – MONIKA *18.3.1945 +3.4.1945, REDLICH BERTA *31.3.1894 +9.5.1945, REEDEMANN FRIEDRICH *3.11.1861 +1.3.1945, REGENHARDT KARL *10.10.1944 +21.3.1945, REGLER EMILIE *31.1.1874 +26.6.1945, REHFELD ELSE *28.8.1885 +30.8.1945, REICHBERG BRUNO *3.5.1865 +3.4.1945, REICHERT ERNA *14.7.1888 +24.11.1944, REICHMANN ELFRIEDE *7.5.1885 +24.11.1944, REIMARUS GUSTAVA *22.8.1862 +4.4.1945, REIMER ALOIS *14.5.1870 +8.8.1945, REINFELD EDUARD *28.7.1903 +1.3.1945, REISSNER MARIE *5.3.1859 +13.3.1945, REMPERT ELISE *1.8.1889 +1.11.1944, REUSSNER ELSBETH *9.5.1886 +19.2.1945, REYNAULT ADETTE *14.9.1924 +4.12.1944, REYNER ANDRE *15.11.1920 +28.5.1945, RIBINSKI STANISLAUS *21.11.1916 +30.9.1945, RICHTER ANITA +26.5.1945, RICHTER ANNA *16.11.1891 +28.7.1944, RICHTER ANNA *19.2.1886 +12.2.1945, RICHTER ANNA *17.7.1885 +23.2.1945, RICHTER FELIX *27.5.1885 +3.7.1945, RIEBE GISELA *16.12.1925 +23.2.1945, RIEDELSBERGER THEKLA *9.9.1864 +24.5.1945, RIEDIGER KARL *18.10.1878 +7.7.1945, RIEDL ADOLF *9.7.1905 +1.4.1946, RIEGER ERNESTINE *30.9.1865 +2.8.1945, RIEMANN GUSTA *19.8.1875 +2.7.1945, RIES ANNA *9.12.1892 +18.6.1946, RIHM KÄTHE *26.10.1910 +3.2.1945, RIMKUS FRIEDA *9.3.1895 +14.3.1945, RISSMANN KARL *11.5.1908 +31.3.1945, RINZEL GEORG *5.9.1880 +4.5.1945, ROEBIC FRITZ *23.1.1886 +30.7.1945, RÖDER EMMA *8.8.1878 +19.5.1945, RÖDER KURT *12.1.1901 +24.12.1944, RÖNNECKDE EMMA *26.3.1871 +14.10.1944, RÖSLEROVA MARIE *14.11.1865 +2.4.1946, RÖSNER HANS GÜNTHER *25.11.1941 +13.4.1945, RÖGOZINSKI GERTRUD *22.2.1912 +28.8.1945, ROJAHN ANNA *22.12.1869 +16.4.1945, ROST WALTER *4.7.1881 +28.1.1945, ROSEMANN BERTHA *25.11.1878 +27.4.1945, ROSEMAYER OTTO *24.5.1877 +22.2.1945, ROTBERG EMIL *10.6.1871 +29.6.1945, ROTH RUDOLF *16.7.1879 +27.5.1946, ROTHE BERNARD *15.8.1882 +22.4.1945, ROTHER HERMANN +20.4.1946, RÜTSCHE CHARLOTTE *27.5.1922 +19.2.1945, RÜTSCHE KLARA *19.7.1906 +27.2.1945, RUPPRECHT SIEGFRIED *17.12.1944 +1.11.1945, RUTHER IDA *2.2.1887 +29.1.1945, RUTSCH AGNES *28.2.1895 +17.4.1945, SAKRY RUTH +22.3.1946, SALEWSKI BERTHA *29.11.1860 +10.2.1945, SANDER EDITH *8.2.1922 +29.6.1945, SANDER SABINE *9.3.1945 +15.8.1945

(deska 10)
SASSAJEW IWAN *21.9.1900 +13.4.1945, SA? ALOISIE *?.1865 +?, SAUER GERTRUD *13.9.1895 +14.6.1945, SAUERMANN EMMA *22.11.1885 +1?, SAUERNHEIMER OTTO *17.9.1883 +3 ARN0.9.1944, SAWNIW NIKOLA *8.11.1917 +16.?, SCANOWITZ RICHARD *6.11.1878 +28.3.1945, SCHAAP ARN? ?, SCHAEFFER WILHELM *24.2.1894 +13.4.1945, SCHATETZKI BERTA *? +10.10.1945, SCHARDTEN MARIA *25.9.1973 +20.6.1945, SCHARFENORTH CLEMENS *24.5.1871 +30.4.1945, SCHARNOKLOVA MARIE *8.9.1889 +20.3.1946, SCHARPING GUSTAV *31.1.1885 +6.4.1946, SCHADER FRIEDA *4.2.1885 +22.7.1945, SCHEER MORITZ *1.2.1963 +31.3.1945, SCHERTZ OLGA *13.1.1892 +27.?.1945, SCHEFFNER ANNA *6.1.1872 +5.11.1944, SCHEIBE IRENE *20.9.1944 +18.5.1945, SCHELZIG MARGARETI 3.11.1908 +7.6.1945, SCHENDSELONDS KONSTANTIN *10.2.1880 +5.4.1946, SCHENZTELORZ ELISE *1.5.1888 +4.4.1945, SCHE?HNER ? *3.10.1895 +20.9.1944, SCHEUNEMANN LYDIA *16.10.1867 +30.4.1945, SCHICK?NZ KLAR? *25.2.1856 +10.7.1945, SCHIEPE MARGARETE *11.11.1892 +21.4.1945, SCH? AD? *26.8.1870 +27.5.1945, SCHILLING HERMANN *14.6.1885 +16.4.1945, SCHILLING MARTINA *28.10.1867 +20.5.1945, SCHIMA KARIN *7.12.1944 +29.5.1945, SCHI? MONIKA *29.1.1945 +26.4.1945, SCHLEUTERMANN MARIA *2.9.1872 +26.8.1945, SCHLEY FRIE? *31.12.1898 +4.1945, SCHLIVIK JOSEF *21.12.1887 +7.10.1945, SCH? ?N *23.8.18? +13.12.1945, SCHMALISCH SABINE *30.8.1942 +23.3.1945, SCHMALZ FELIX *9.3.1868 +23.2.1945, SCHMID WILHELM *1.9.1868 +11.10.1944, SCHMIDT BERNHARD *4.2.1878 +22.3.1945, SCHMIDT BERTA *10.1.1871 +1.12.1944, SCHMIDT BLANCA *29.6.1862 +12.1.1946, SCHMIDT ELSBETH *16.4.1862 +27.5.1945, SCHMIDT GERTRUD *10.7.1897 +6.1.1945, SCHMIDT LUISE *1.12.1869 +16.8.1945, SCHMIDT MARTHA *8.1.1891 +13.2.1945, SCHMIDT PAULINE *20.11.1882 +2.9.1944, SCHMIDT SELMA *27.11.1894 +4.10.1944, SCHMIDT WALTER *2.3.1884 +3.5.1945, SCHMIDT WILFRIED +17.5.1945, SCHMIDT WILHELM *8.12.1884 +16.10.1944, SCHMIDT WILHELM *7.9.1876 +9.5.1945, SCHMIEL ALFRED *9.9.1877 +3.5.1945, SCHMIEL OTTO *20.7.1878 +24.2.1945, SCHMITTLER PETER *4.4.1877 +27.3.1945, SCHMOLKE ELISE *4.8.1885 +15.4.1945, SCHMOLL WALTER *18.11.1881 +8.5.1945, SCHNEIDER GERTRUD *14.10.1910 +12.4.1945, SCHNEIDER KLARA *9.8.1864 +13.5.1945, SCHNOTALE PAUL *22.1.1891 +6.3.1945, SCHOFFEL ANITA *21.7.1945 +23.7.1945, SCHON ALFRED *12.12.1886 +26.2.1945, SCHONBECK ANNA *18.2.1881 +9.1.1945, SCHONFELD INGE *25.1.1945 +24.9.1945, SCHONFELDER KARIN *25.8.1944 +5.4.1945, SCHONING GUSTAV *6.4.1881 +1.4.1945, SCHONISCHKA MARIE *4.3.1899 +3.2.1946, SCHOLZ DIETER *9.5.1932 +26.3.1945, SCHOLZ KURT *10.7.1883 +18.2.1945, SCHOLZ MARTA *6.12.1870 +26.4.1945, SCHOLZ MONIKA *6.4.1943 +25.3.1945, SCHRADER RICHARD *7.11.1870 +29.6.1945, SCHRAMM DUNKE WALTHER *9.10.1890 +15.11.1944, SCHRECK LUISE *11.8.1874 +20.4.1945, SCHROEDER FLORA *9.3.1892 +29.7.1945, SCHROEDER GERTRUD *10.9.1900 +27.11.1944, SCHROEDER HEINRICH *2.2.1856 +8.3.1945, SCHRÖDER HELENE *30.11.1867 +17.2.1945, SCHRÖDER WILLI *9.10.1882 +13.5.1945, SCHRÖTER RICHARD *28.2.1876 +2.6.1945, SCHUBERT ALFONS *7.8.1900 +4.4.1945, SCHUBERT JULIANE *29.6.1861 +31.5.1945, SCHUBERT MARGARETE *9.2.1878 +25.4.1944, SCHUBERT MARIE *17.2.1876 +20.4.1945, SCHUBERT OTTO *21.12.1881 +10.1.1945, SCHUBERT WILFRIED *31.3.1945 +10.5.1945, SCHUCK OTTO *28.10.1881 +17.3.1945, SCHÜLER EMILIE *22.2.1870 +5.9.1945, SCHÜLKE MARTHA *5.2.1875 +20.3.1945, SCHÜTTRUMPF PAULA *23.7.1879 +7.5.1945, SCHÜTZE ARTHUR *7.12.1888 +8.4.1945, SCHÜTZLER FRIEDA *12.4.1885 +14.12.1944, SCHUHMACHER ANNA *6.9.1869 +13.2.1945, SCHUHMACHER EMIL *20.12.1869 +22.3.1945, SCHUISKI BORIS +21.7.1945, SCHULTZ RAIMUND *25.11.1916 +4.11.1945, SCHULTZE ANNA *21.7.1870 +5.5.1945, SCHULTZE OTTO *26.2.1895 +17.5.1945, SCHULTZE VERA *13.10.1926 +2.12.1944, SCHULZ ANNA *1.1.1856 +29.11.1944, SCHULZ ELLI *30.11.1898 +24.12.1944, SCHULZ ELSE *22.2.1877 +5.11.1944, SCHULZ ERNA *1.6.1895 +17.4.1945, SCHULTZ ERNST *24.5.1909 +16.10.1944, SCHULZ FEDOR *2.7.1892 +5.2.1945, SCHULZ GOTTLIEB *8.4.1863 +29.10.1944, SCHULZ HEDWIG *24.5.1868 +5.6.1945, SCHULZ HELENE *16.4.1882 +16.4.1945, SCHULZ HELENE *30.7.1874 +4.8.1945, SCHULZ OTTO *18.4.1896 +16.3.1945, SCHULZ PHILOMENE *2.3.1882 +8.7.1945, SCHULZ RUDOLF *27.3.1883 +11.4.1945, SCHULZ THEKLA *23.9.1882 +5.2.1945, SCHULZ WILHELM *22.6.1879 +23.1.1945, SCHUNK LUDWIG *6.9.1880 +1.7.1945, SCHWANENWEDEL KLARA *3.12.1885 +16.2.1945, SCHWANKE GOTTFRIED *12.7.1886 +10.5.1945, SCHWARTINSKY BERTHA *15.4.1866 +17.5.1945, SCHWARZ EMMA *18.6.1865 +29.6.1944, SCHWARZ EMMY *26.3.1869 +5.3.1945, SCHWATZ FRIEDA *22.1.1880 +7.9.1945, SCHWARZ HELENE *9.5.1869 +5.8.1945, SCHWARZ KARL *20.3.1873 +26.1.1945, SCHWARZENBERG OTTO *17.10.1899 +25.5.1945

(deska 11 – vrch kryt rostlinstvem, 17 řádků nečitelných)
SÖLlNEROVA MARGARETE *19.8.19? +?.2.1946, ?? +1.6.1945, SÖNECK EMANUEL *?.1899 +23.8.?, ? *?.1880 +11.3.1945, SÖ? B? *21.11.1?, ? *?.4.18?8 +14.3.1945, SRIBS KARL *29.7.1874 +?, ???, STA?EN ALFRED *10.9.1875 +24.5.1945, ???, ST? FRANZ *?.1885 +28.10.1944, ST? ?, STANGE HEDWIG *7.? +13.4.1945, ???, STARK RICHARD *28.6.1877 +12.5.1945, STAVOSSEROVA ?, STEFAN HERMANN *5.8.1866 +13.12.1945, STEIDEL HE?, STEINBECK ? *22.3.1896 +10.1.1945, STEINER MAX *10.2.1887 +11.10.194?, STEINFELDT ANNA *23.2.1886 +21.4.1945, STEINHAGEN ? *19.1.1891 +29.4.194?, STEINKE KLARA *14.3.1889 +25.2.1945, STEINKE MARTA *7.10.1874 +?, STEINROCK HANS *26.4.1889 +13.3.1945, STELLMACHER ANNA *29.3.1867 +24.9.19?, STELTMANN JOHANN *3.5.1891 +26.2.1945, STENDER GUSTAV *30.1.1871 +27.4.1945, STENGEL JOHANNES *30.7.1877 +1.9.1945, STENZ MARTHA *23.2.1871 +26.10.1944, VON STEPHAN HEDWIG *5.10.1882 +6.5.1945, STICHOVA ELSE *11.10.1944 +17.2.1946, STIER KARL *1.1.1877 +4.2.1945, STILL MARGARETE *9.2.1872 +12.9.1945, STILLER KLARA *22.2.1878 +17.3.1945, STIMMER ELSE *24.9.1921 +3.1.1945, STOCK GERTRUD *15.11.1879 +21.4.1945, STOCK RICHARD *15.11.1904 +22.2.1945, STOCKMANN MAX *11.8.1872 +20.2.1945, STOSSEL ANNA – MARIA *23.7.1870 +16.2.1945, STOLPE GERTRUD *9.12.1881 +2.3.1945, STRAHL EMMA *11.9.1857 +5.10.1944, STRATENBERG AUGUSTE *18.10.1864 +26.4.1945, STRAUER KARL *3.1.1874 +26.3.1945, STRECK HUGO *9.6.1886 +27.2.1945, STREHLER MAX *19.3.1876 +23.5.1946, STRUMPEL HERMANN *1.9.1879 +16.4.1945, STRUNK FRIEDRICH *22.2.1878 +17.4.1945, STUTZE WILHELM *29.10.1868 +28.11.1944, STUSCHE MONIKA *31.5.1944 +22.4.1945, STYCHA HELENE *15.10.1914 +28.8.1945, STYPA ANNA *31.7.1875 +11.5.1945, SUNDEK MARIE *11.4.1879 +18.10.1944, SÜSSMANN GERTRUD *6.9.1904 +25.4.1945, SULLIGA KURT *25.6.1898 +2.6.1945, SWICHOTA LUISE *13.6.1872 +24.11.1944, SWITALA FRANK *4.11.1945 +16.11.1945, SYDOW KLARA *10.6.1871 +13.5.1945, SZARATA PAULINE *27.7.1872 +26.6.1945, SZYDOROWSKI JOSEF *1.3.1878 +11.10.1944, SZYGOL MAGDALENA *25.5.1878 +2.8.1945, SZYMANSKI FRANZ *12.10.1894 +21.5.1945, TAUSENDFREUND OSKAR *2.5.1877 +22.9.1944, TEICHELMANN FRIEDRICH *26.7.1? +10.3.1945, TESCHKE EMIL *3.2.1872 +27.10.1944, THEUBOREY WILHELMINE *14.5.188? +9.3.1945, THIEDE PAUL *9.7.1881 +28.9.1944, THIELE FRANK *29.1.1945 +4.3.1945, THIELE MICHAELA *26.9.1945 +2.12.1945, THIELERT AUGUSTE *19.8.1886 +21.?, THIEM ELISABETH *19.11.1875 +5.2.1945, THIEME MARTA *26.4.1893 +16.4.19?, THOMANE ANNA *2.12.1871 +13.2.1945, THOMANE HEINRICH *9.8.1869 +9.2.194?, THOMAS KARL +10.4.1945, THOMS WALLY *14.1.1900 +22.6.1945, TIETZ ? *1.3.1873 +7.8.1944, TIMMLER GÜNTHER *10.1.1901 +18.2.1945, TKOCZ WERNER *29.7.1944 +1.8.1945, TOBIES ELISABETZ *27.1.1884 +5.4.1945, TO?SDO? HEDWIG *18.5.1889 +24.8.1944, TOPPEL WILHELMINE *12.3.1857 +27.1.19?, TRANTZSCHELL ELLA *20.5.1878 +1.9.1944, TRAPPMANN HEINZ *10.5.1905 +30.5.?, TRAUER NICHTOVA BERTA *22.11.1877 +4.2.1946, TRAUTMANN JULIANE *3.5.? +26.1.1945, T?HEU ANNA *13.5.1864 +2.1.1945, TSCHEU HEDWIG *13.7.? +17.7.1945, TUCHEL THEODOR *27.8.1880 +10.7.1945, t?RBA FRIEDA *31.5.1908 +?

(deska 12 – vrch a boky kryty rostlinstvem, 8 řádků nečitelných)
?THA *12.2.1891 +15.1.1944, VOIGT EMIL *2? 1889 +8.4.19?, ??UD *7.12.1869 +14.6.1945, VOIGT OTTO *8.2.1877 +28.3.1945, ?NE *20.7.1867 +19.5.1944, WACHS MARGARETA *16.10.1899 +14.12.194?, WADIN OTTO *11.11.1891 +31.10.1944, WAGNER CHRISTINE *20.12.1863 +30.7.194?, WAGNER MATHILDE *28.11.1858 +31.12.1944, WAGNER WILHELMINE *11.1.18? +18.12.1944, WALD GERTRUD *12.1.1889 +20.9.1944, WALLBURG ANNA *11.1.? +?.10.1944, WALLSTRÖM GUSTAV *17.9.1869 +1.7.1945, WALTER ANNA *1.? +?.8.1945, WALTER VACLOV *7.8.1860 +18.2.1946, WARNECKE ANNA *26.? +?.4.1945, WARNER WILHELM *22.12.1882 +29.3.1945, WARNICKE P? *?.7.186? +3.2.1945, WRBER ANNA *12.3.1892 +15.11.1944, WEBER A? *?.8.1887 +3.1.1945, WRBER ELFRIEDE *23.11.1880 +19.7.1845, WEBER G? *?, +8.?.1945, WEBER KARL *4.5.1872 +2.2.1945, WECKMÜLLER HEIDEMARIE *? +10.4.1945, WEDEWARDT MARIE *2.12.1898 +12.2.1945, WEGENER LUISE *? +22.4.1945, WEGENER OTTO *23.12.1893 +9.4.1945, WEGNER LAURA ? +30.4.1945, WEGNER SIEGRID *19.1.1945 +28.2.1945, WEHDE ROBERT *2? +27.7.1944, WEIDLICH HANS *12.3.1876 +2.5.1945, WEISSE MINNA *12.5.1858 +?, WEISS EMILIE *20.11.1884 +23.1.1945, WEISSE EMMA *2.8.1875 +17.3.?, ?LERT MARTHA *30.5.1870 +5.5.1945, WELTER WILHELM *10.11.1890 +15.?, ? MARIE *15.3.1886 +1.7.1945, WENDELER LUISE *31.1.188? ?, :ND?AND ELISABETH *27.5.1881 +4.7.1945, WENDT FRIEDRICH *1? ?, ?NDT PAULA *25.5.1907 +25.2.1945, WENDT RICHARD *24.7.18? ?, WERNER FRIEDRICH *24.7.1881 +20.10.1944, WERNER ROSWITHA *28.? +?, WERNICK EMIL *23.8.1880 +29.5.1944, WERNICKE WALTHER *8.? +?, WESSEL WINFRIED *27.1.1937 +4.6.1945, WESSER BERTA *29.1.? +?, WETTERLING LUISE *7.11.1890 +27.8.1945, WETZEL AGNES *18.? +?, WEUTZ BERTA *25.4.1881 +24.4.1945, WICHERT EMIL *5.8.? +?, WIEDEMEYER ARTHUR *27.5.1890 +13.2.1945, WIEHR ALFRED ?, WIEMER MARIE *5.12.1876 +7.3.1945, WIENBACK MARIE *2? ?, WIENICKE MARIA *28.2.1876 +2.3.1945, WIENIEWSKI HELENE ?, WIETERS JOHANN *26.5.1874 +24.2.1946, WILDE HORST ?, WILDE PAUL *28.6.1881 +5.8.1945, WILDT HERMANN *28.11.?, WILDT MAGDALENA *1.10.1882 +7.7.1944, WILLNER AGNES *?.1971 +?, WINKELMANN MARIE *23.11.1876 +1.4.1945, WINKLER JOHANES *?.8.1904 +2?.3.194?, WINKLER MARIE *12.10.1904 +8.5.1945, WINSCH FRANZISKA *24.1.1870 +20.4.194?, WINTER ELISE *14.2.1883 +27.2.1945, WINTER MARIE *13.7.1894 +11.5.?, WIRSCHINK LOUISE *31.8.1880 +20.10.1944, WITKE HELGA *11.10.1943 +9.?, WITSCHEL ANNA *6.11.1895 +20.9.1944, WITTENBERG MAX *5.7.1876 +?, WOLFLING JAN *3.12.1872 +10.9.1946, WOHNER JOSEF *16.3.1897 +1.?, WOIDLICHOVA MARIE *10.4.1883 +6.121.1947, WOLF ALFRED *26.12.1903 +4.2.19?, WOLF BERTA *15.8.1880 +15.3.1945, WOLFF CHARLOTTE *23.12.1897 +13.2.194?, WOLKE ADOLF *28.5.1896 +5.5.1945, WOLLENBERG LUISE *17.5.1903 +2.5.194?, WOLTER CLAUS *16.8.1942 +27.2.1945, WOLTER WOLFGANG *8.6.1945 +22.7.1945, WONNEMACHER MARIA *7.1860 +14.1.1945, WONOCZYNKI HEDWIG *13.8.1877 +29.6.1945, WORF DOROTHEA *26.5.1945 +30.6.1945, WÜSTENBECKER DITMAR *26.1.1945 +7.3.1945, WUNDERLICH JOHANNA *7.9.1897 +15.11.1944, WUTTKE MARGIT *24.12.1944 +11.3.1945, ZAHRADNIK BERTA *31.5.1892 +5.5.1945, ZEDLER HEDWIG *31.10.1884 +8.7.1945, ZEHLE ANNA *24.3.1878 +3.12.1944, ZIEBIG WILLI *8.8.1875 +21.11.1944, ZIEM? FRIEDA *19.7.1877 +18.4.1945, ZILLE ELFRIEDE *14.5.1906 +29.3.1945, ZI?MER ANNA *3.11.1875 +13.4.1945, ZINTL JOHANN *6.3.1899 +25.2.1944, ZSCHETZCHINER FRITZ *4.11.1877 +13.2.19?, ?ALTHASA *3.1.1884 +21.6.1945, ZUNDER MAX *26.4.1868 +5.6.1945, ZURECK VALENT *28.12.1878 +1.8.1944, ZYLL? ANNA *24.6.1907 +6.3.1945, SOWIE 11 UNBEKANNTER ?, 1 UNBEKANNTER FRANZOSE UND 1 UNBEKANNTER SOLDAT

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Ing. František Jedlička

Kenotaf František a Ján Herschovi

Autor: Marta Nejedlá, 15.05.2009
Umístění: Mariánské Lázně, Mladějovského, městský hřbitov, nová část hřbitova
Nápis:
ZDE ODPOČÍVÁ
JULIUS HERSCH
ŘEDITEL TEXTILNÍ TOVÁRNY Z ŽILINY
* 18.3.1874 † 30.7.1947

NA PAMÁTKU SVÝM
SYNŮM FRANTIŠKOVI
JANOVI
kteří padli hrdinskou smrtí
za osvobození naší vlasti r.1945
Poznámka:

František Hersch, vojín, nar. 15.4.1917 Žilina, národnost slovenská. Odveden 16.11.1939, Francie; Marseille/Nice, nováček, osobní číslo Z; F-338. Jednotka při úmrtí 1. čs. divize, pěší pluk 2, 4. rota. Zemřel po zranění 18.06.1940, Francie, Lion en Sullias, 21.06.1940 pohřben Lion-en-Sullias, hrob č. 7. Prameny: NT-VB k. 65/206 - Evidenční listy padlých a zemřelých důstojníků a rotmistrů;čj.14713/46.
(v CEVH MO ČR uvedena hodnost nadporučík, ostatky přeneseny na La Targette)
Ján Hersch vojín, nar. 28.4.1921 Žilina, národnost slovenská. Odveden 16.11.1939, Francie; Marseille/Nice, nováček, osobní číslo Z; F-336. Jednotka při úmrtí 1.1. - 1. pěší divize. Padl 19.6.1940 Francie, Suesmes.
(zdroj: http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase )


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Souřadnice: N49°58'28.6'' E12°41'44.3'' (střed nového hřbitova)
Pomník přidal: Marta Nejedlá
Doplnění informací: Ing. František Jedlička

Kenotaf Obětí 1. světové války

Autor: Ivan Malínský, 28.08.2019
Umístění: Mariánské Lázně, Purkyňova stezka, u Purkyňovy stezky
Nápis:
Unseren im Weltkrieg
1914-1918
gefallenen Helden
die
Kurstadt Marienbad

Johann
Fischer
LDST. BAON.45.
GEB. 1877 - GEST. 1917
MARIENBAD

Georg
Zischka
FELDK. R. Nr. 22.
GEB. 1881 - GEST. 1914
RUSSLAND
Poznámka:

Dříve býval hřbitov oplocen kovaným ozdobným plotem. Pietní areál doplňovala vstupní brána, kamenná sedátka a kamenný kříž. Na přírodních balvanech byly upevněny měděné destičky se jménem, rokem a místem umrtí vojáků i občanů Mariánských Lázní. Mezi uvedenými jmény jsou i potomci významných osobností z historie města.


Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Toto místo je počítáno jako 3 VPM
Pomník přidal: Ivan Malínský
Příprava dat: Vladimír Štrupl

Pamětní deska Theodor Lessing

Autor: Milan Lašťovka, 15.03.2014
Umístění: Mariánské Lázně, Třebízského 33, na vile Edelweiß
Nápis:
30.8.1933
V TOMTO DOMĚ
BYL ZÁKEŘNĚ
ZAVRAŽDĚN
NĚMECKÝ EMIGRANT
SPISOVATEL, MYSLITEL
A BOJOVNÍK PROTI NACISMU
PROF. DR. THEODOR LESSING
DEUTSCHER EMIGRANT
SCHRIFTSTELLER, DENKER
UND KÄMPFER GEGEN DEN NAZISMUS
WURDE IN DIESEM HAUSE
HINTERHÄLTIG
ERMORDET

Centrální evidence válečných hrobů: není evidován
Pomník přidal: Milan Lašťovka