82. setkání

82. setkání

82. setkání účastníků projektu se konalo ve čtvrtek 11. září 2014 v Praze v restauraci U Bronců, v termínu obvyklého spolkového setkání.
Účastnili se: Vojta, Lenka, Aleš, Martin, Jirka, Vladimír Š., Diana, Tomáš a Milan. Jako host přišel pan Oldřich Jurman.
1)Pan Jurman nám představil svůj záměr ohledně získání informace o události z 8.5.1945 Pod Habrovou na Barrandově. Jelikož my informace nemáme, pokusíme se mu alespoň zprostředkovat dostupné kontakty k dané věci.

2)Vojta pochválil aktivitu vkladačů, pravda ta je úžasná, vždyť od července vložili přes 600 památek!

3)Vojta oznámil, že koncepce s proměnlivými obrázky v záhlaví našeho webu se blíží zdárnému dotažení do konce. Dokonce bude možnost nějaký ten obrázek si nechat i nakreslit.

4)Vojta pokračuje v komunikaci se středočeským krajem ohledně exportu našich dat pro GIS aplikaci.

5)Musíme dořešit problematiku náhrady pokladníka, ale i zde je již světlo na konci tunelu vidět.

6)Blížící se termín Valné hromady (sobota 29. 11.) naznačuje, že kdo doposud nezaplatil členský příspěvek má docela málo času. Ze je třeba upozornit, že členský příspěvek není primárně určen k hromadění peněz spolkem, ale k ověření zájmu člena o další organizované bytí ve spolku. Spolupracovat na našem projektu lze pochopitelně i bez členství, ale nechceme mít ve spolku desítky „papírových“ členů.

7)Vojta připomněl velmi pěkný projekt ve Velké Británii na podporu připomenutí událostí Velké války. Především ohledně množství upomínkových předmětů. A tím i na fakt, že najdeme způsob jak se k některým hromadně dostat. Více bude v členské diskusi.

8)Na přetřes se dostalo zařazení VPM s vazbou na osobu Milana Paumera. Například pamětní deska či hrob. Náš spolek zásadně nikoho nelustruje, naším cílem je zmapování všech památek ze všech dob. Tedy tyto památky také pochopitelně patří do naší databáze. Výklad je na těch co se k tomu cítí povoláni. A 3. odboj je u nás brán jako oficiální záležitost.

9)Možná nejdůležitější věc. Dlouhou dobu bylo diskutováno zda přejmenovat část „Galerie hrdinů“. Tento historický název z dřevních dob projektu plně nevystihoval svůj obsah. Po opravdu dlouhé diskusi bylo konečně rozhodnuto. Nový název bude „Jména z pomníků“.

10)Zahájíme práce na možnosti vytvořit podobný vkládací systém pro položky do Badatelny, jako se používá pro VPM. Toto usnadní případný převod určených věcí z Badatelny na VPM a případně obráceně.

11)Martin oznámil, že je reálná možnost vydat další tištěnou brožuru. Tentokrát pro město Kladno. K tomu jsme si tedy narychlo určili úkoly, protože na této položce sice pracujeme přes rok, ale také jsme měli v plánu na tom ještě rok dělat. Tedy nyní má Kladno opravdu velkou prioritu. Má-li někdo ještě chuť se do zapřaženého týmu vložit, budeme rádi. Termín je opravdu šibeniční.

12)Zahájili jsme plánování na rok 2015. Všechny návrhy prosím doplňovat přes členskou diskusi.

13)Martin informoval o úspěchu s VPM na Olšanech. Díky nadšení Ivany Strnadové bylo možno jednu tabulku bez nápisu ve II. oddílu zaměnit za jméno jejího dědečka. Nyní máme doplněn další kousek naší historie.. Nová tabulka tedy zní: Z. P. PL. 8, odd. 4 DESÁTNÍK FRANTIŠEK LACINA* 1889 + 16. 9. 1914 PARAŠNICA – SRBSKO

14)Martin připomněl blížící se Dětský den v Českém Brodě (13.9.). Naše jednota i spolek opět představí svoji činnost ve vlastním stánku. Tentokrát na podstatně více frekventovaném místě.

 

Zapsal Martin