85. setkání

Prosinec 12, 2014 by · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 85. setkání
Filed under: zapisy ze spolku 

85. setkání

85. setkání účastníků projektu se konalo ve čtvrtek 10. prosince 2014 v Praze v restauraci U Bronců, v obvyklém čase.
Účastnili se: Vojta, Martin, Jirka, Diana, Lenka, Milan a jako milá návštěva Karl W. Schubsky s doprovodem.

85-setkání BRONEC
1)V úvodu Vojta zaučoval Martina,  jak dělat zálohování dat z projektu v rámci dělení činností,

2) Jirka informoval o stavu účetnictví, včetně maximálně milé zprávy, máme účetního a ještě nám vypomůže zdarma – zázraky se dějí.  I dnes,

3)Jirka nás spravil o svém jednání na VÚA v Praze, kde předně měl milou povinnost předat náš pamětní odznak panu řediteli Mgr. J. Žikešovi za mnoho věcí jenž dělá pro zveřejnění informací pro badatele v oblasti vojenské historie. Každý kdo dělá do bádání po osobách, jistě zná například databázi padlých. Navíc jsme byli ujištěni, že i do budoucna se máme na co těšit,

4)Vladimír vyjednal podmínky s naším sponzorem k oboustranné spokojenosti, ještě jednou díky TOP-ARMYSHOPU,

5)Martin informoval o schůzi středočeské SVV, kde mimo jiné zaznělo, že náš projekt je dobře znám,

6)Martin představil předfinální verzi brožurky o Kladnu, ta v současné době prochází ještě korekturou (v rámci našich možností), každopádně je již poskládaná a do Vánoc by měla být v elektronické podobě na webu,

7)Náš host Karl W. Schubsky nás seznámil se svými projekty a prodiskutovali jsme možnosti spolupráce, především v oblasti zaniklých památek, úžasné nápady které oživí to, co by jinak bylo zapomenuto.

A to je vše, letos už se neuvidíme, takže všem vše nejlepší do Nového roku a klidné vánoční svátky .

Zapsal: Martin

Seznam hrobů – Pouchov, vojenský hřbitov

Prosinec 5, 2014 by · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Seznam hrobů – Pouchov, vojenský hřbitov
Filed under: Nezařazené 
I. SVĚTOVÁ VÁLKA 1914 – 1918
Většina rovů zanikla, ale v níže uvedených hrobech stále odpočívají ostatky vojáků.
I. WELTKRIEG VON 1914 – 1918
Die meisten Gräber erlischen, aber in nachstehenden Gräbern ruhen immer noch sterbliche Überreste der Soldaten.
jméno a příjmení hodnost voj. útvar narozen zemřel číslo oddělení a hrobu země
Vor- u. Zuname Charge Formation geboren am gestorben am Abteilungs- u. Grab-Nr. Land
Karel Jiroutek vojín invalida čs.p.pl.18 1887 8.8.1919 I/17 Čechy
Dniel Majetič zbrojíř p.pl.18 1848 12.10.1916 I/46 Čechy
Josef Kopf vojín p.pl.92 2.12.1874 6.6.1918 III/93 Čechy
Josef Štěpán vojín domobr. Jičín 23.3.1877 17.6.1915 III/98 Čechy
Ludvík Jiránek vojín p.pl.18 1892 21.2.1914 III/99 Čechy
Alexander Nagy vojín p.pl.30 1867 30.5.1916 III/104 Uhry
Jan Csengeri vojín p.pl.39 1866 1.6.1916 III/105 Uhry
Josef Kárník vojín domobr. ok.11 3.8.1890 31.5.1916 III/106 Čechy
Laurenz Štěpán dragoun drag.pl.8 7.8.1898 8.3.1917 III/107 Čechy
Alexander Szücs vojín p.pl.39 1889 12.5.1916 III/110 Uhry
Vincent Tenkrát dělostřelec děl.pl.10 7.8.1878 24.4.1916 III/111 Čechy
Ladislav Brisk vojín p.pl.39 1868 14.2.1917 IV/16 Uhry
Josef Kun vojín p.pl.39 1866 13.2.1917 IV/18 Uhry
Emerich Czikij vojín p.pl.39 1896 9.2.1917 IV/19 Uhry
Ferdinand Sobotka dělostřelec děl.pl.27 13.9.1880 6.2.1917 IV/22 Čechy
Václav Kotík vojín invalida p.pl.88 14.9.1894 25.1.1917 IV/23 Čechy
Ladislav Molnár desátník p.pl.39 1868 14.1.1917 IV/25 Uhry
Antonín Heprián vojín p.pl.39 1873 4.1.1917 IV/26 Uhry
František Portsche vojín p.pl.43 1888 3.12.1916 IV/27 Uhry
Václav Linhart vojín zeměbr.pl.12 18.4.1883 1.12.1916 IV/28 Čechy
František Fšetečka domobranec p.pl.74 10.1.1867 17.11.1916 IV/29 Čechy
Lorenc Langhammer vojín zeměbr.pl.10 10.3.1865 13.11.1916 IV/30 Čechy
Arnošt Leubner dělostřelec děl.pl.29 1866 25.10.1916 IV/31 Čechy
Eduard Souček domobranec pl.23 13.5.1874 23.10.1916 IV/32 Čechy
František Ponec vojín p.pl.18 25.5.1891 18.10.1916 IV/33 Čechy
František Čermák vojín p.pl.36 17.9.1875 27.9.1916 IV/34 Čechy
Arnošt Schroller vojín p.pl.98 12.9.1893 17.9.1916 IV/35 Čechy
Jan Zsinga vojín p.pl.31 1879 15.9.1916 IV/36 Sedmihradsko
František Molnár vojín p.pl.39 1886 8.9.1916 IV/37 Uhry
Václav Hezký vojín p.pl.36 28.7.1892 26.8.1916 IV/38 Čechy
Karel Krech jednoroč. dobrov. p.pl.44 19.11.1893 25.8.1916 IV/39 Čechy
Štěpán Monai šikovatel p.pl.39 1890 22.8.1916 IV/40 Uhry
Josef Boch dělostřelec děl.pl.29 3.3.1892 19.8.1916 IV/41 Morava
Valentin Tóth vojín p.pl.39 1879 17.8.1916 IV/42 Uhry
Václav Kydal vojín p.pl.44 25.7.1873 14.8.1916 IV/43 Čechy
Josef Weber vojín p.pl.39 1895 4.8.1916 IV/44 Uhry
Josef Pilný vojín zeměbr.pl.30 17.1.1894 29.7.1916 IV/45 Čechy
Pavel Razej vojín p.pl.19 1887 22.7.1916 IV/47 Halič
František Sušíř vojín p.pl.12 23.3.1888 17.7.1916 IV/48 Čechy
Andreas Pally vojín p.pl.24 1888 5.12.1915 IV/50 Halič
Jan Barthiewicz dělostřelec děl.pl.27 1881 9.12.1915 IV/51 Uhry
Pavel Gabris vojín p.pl.39 1891 12.12.1915 IV/52 Uhry
Alexandr Kövér vojín p.pl.39 1897 15.12.1915 IV/53 Uhry
František Štěp vojín p.pl.18 29.2.1896 1.1.1916 IV/54 Čechy
František Brouček vojín zeměbr. pl.11 29.9.1877 10.1.1916 IV/55 Čechy
Alexandr Erdei vojín p.pl.39 1891 28.1.1916 IV/56 Uhry
Štěpán Szabó vojín p.pl.39 1876 11.1.1916 IV/57 Uhry
Jiří Deák vojín p.pl.39 1897 29.1.1916 IV/58 Uhry
Pavel Boros vojín p.pl.39 1883 7.2.1916 IV/59 Uhry
Alexandr Katona vojín p.pl.39 1876 12.2.1916 IV/60 Uhry
Alois Vacek vojín p.pl.39 27.4.1872 20.2.1916 IV/61 Čechy
Antonín Vykouk dělostřelec děl.pl.26 9.8.1866 20.2.1916 IV/62 Čechy
Alois Holý vojín p.pl.44 6.7.1888 29.2.1916 IV/63 Čechy
František Láska vojín p.pl.11 14.12.1873 11.3.1916 IV/64 Čechy
Vasil Pendzej dělostřelec děl.pl.27 1896 14.3.1916 IV/66 Halič
Emerich Fazekas myslivec prap.pol.m.28 1894 30.3.1916 IV/67 Uhry
Jan Kalmár vojín p.pl.39 1895 7.4.1916 IV/68 Uhry
Kosef Neubauer vojín p.pl.98 14.10.1875 19.4.1916 IV/69 Čechy
Julius Szbó vojín p.pl.39 1896 21.4.1916 IV/70 Uhry
Karel Boháč dělostřelec děl.pl.3 31.10.1894 3.5.1916 IV/71 Čechy
Josef Kopecký dělostřelec děl.pl.10 23.8.1866 19.4.1916 IV/72 Čechy
Alexej Lebedief vojín rus.p.pl.183 1880 23.6.1916 IV/73 Rusko
Husejn Kulakov vojín rus.p.pl.57 1880 27.5.1916 IV/74 Rusko
Mustahim Sidikov vojín rus.p.pl.64 1884 6.9.1916 IV/75 Rusko
Dimitrij Anisimov vojín rus.p.pl.172 1892 15.9.1916 IV/76 Rusko
Illés Hopleska husar hus.pl.16 1895 3.11.1915 IV/77 Uhry
Pavel Svatoš dělostřelec děl.pl.27 19.9.1896 24.9.1915 IV/78 Čechy
Josef Liehm dělostřelec děl.pl.26 26.10.1880 24.9.1915 IV/79 Čechy
Martin Varga vojín p.pl.39 1889 15.9.1915 IV/80 Uhry
August Pavlík vojín p.pl.18 18.6.1881 8.9.1916 IV/81 Čechy
Gabriel Asztalos vojín p.pl.39 1888 19.7.1915 IV/82 Uhry
András Szitai vojín p.pl.39 1893 14.7.1915 IV/83 Uhry
Kašpar Auer četař pl.tyrol.střelců 4 1888 13.7.1915 IV/84 Tyroly
Janoš Szabo vojín p.pl.39 1893 11.7.1915 IV/85 Uhry
Josef Posta vojín p.pl.39 1891 9.7.1915 IV/86 Uhry
Josef Listvan domobranec dom.prap.300 1877 25.6.1915 IV/87 Halič
Josef Cepčař desátník domobr.pl.11 26.11.1877 14.6.1915 IV/88 Čechy
Jan Klimeš dělostřelec děl.pl.25 27.6.1894 8.6.1915 IV/89 Čechy
Josef Samek vrchní dělostřelec děl.pl.27 2.2.1888 5.6.1915 IV/90 Čechy
František Mach myslivec prap.pol.m.2 3.7.1887 1.6.1915 IV/91 Morava
Jan Nahorniak dělostřelec děl.pl.26 1889 24.5.1915 IV/92 Halič
Josef Šikola dělostřelec děl.pl.25 28.8.1893 4.5.1915 IV/93 Čechy
Albín Patzel myslivec prap.pol.m.2 3.1.1880 25.4.1915 IV/94 Čechy
Josef Šeda myslivec prap.pol.m.3 1.1.1878 23.4.1915 IV/95 Čechy
Josef Bělina vojín p.pl.11 28.3.1879 31.3.1915 IV/96 Čechy
Josef Čeřovský šikovatel p.pl.39 23.12.1888 1.7.1916 IV/97 Čechy
Gabriel Hebristián vojín p.pl.39 1897 25.6.1916 IV/98 Uhry
Jan Farago vojín p.pl.39 1896 18.7.1916 IV/99 Uhry
Josef Ježek vojín p.pl.18 8.11.1895 18.7.1916 IV/100 Čechy
Hugo Biška vojín p.pl.18 24.1.1894 7.7.1916 IV/101 Čechy
Emerich Miko vojín p.pl.39 1886 4.7.1916 IV/102 Uhry
Jan Ježek vojín div.trén č.14 23.4.1865 5.7.1916 IV/103 Čechy
Václav Drtina vojín p.pl.44 17.2.1893 9.7.1916 IV/104 Čechy
Vasil Szwet vojín zem.pl.28 1881 12.7.1916 IV/105 Halič
Jan Jobbágy vojín p.pl.39 1897 30.11.1915 IV/106 Uhry
Petr Pichler vojín p.pl.59 8.4.1890 14.9.1914 IV/107 Solnohradsko
Josef Sluka svobodník prap.pol.m.2 10.2.1885 23.9.1914 IV/108 Čechy
Josef Loren vojín p.pl.99 6.3.1885 26.9.1914 IV/109 Morava
Antonín Winkelmayer zákopník zákop.prap.2 12.1.1881 28.9.1914 IV/110 Dolní Rakousy
Josef Achleiter vojín prac.oddíl 2 20.5.1885 7.10.1914 IV/111 Dolní Rakousy
Václav Viktorín vojín p.pl.36 29.1.1881 18.10.1914 IV/112 Čechy
Andreas Koscielecki vojín p.pl.90 1891 19.10.1914 IV/113 Halič
František Letzel myslivec prap.pol.m.2 12.6.1890 19.10.1914 IV/114 Čechy
Vincenc Schejbal domobranec p.pl.18 14.8.1879 1.12.1915 IV/115 Čechy
František Straka vojín p.pl.38 9.10.1880 25.10.1914 IV/116 Čechy
František Lišťák vojín p.pl.99 2.8.1888 27.10.1914 IV/117 Morava
Ruppert Berger vojín p.pl.27 1883 26.11.1914 IV/119 Štýrsko
Josef Blažek vojín p.pl.28 1893 27.11.1914 IV/120 Čechy
Jan Šmerda vojín p.pl.8 24.2.1877 29.11.1914 IV/121 Morava
Michael Höbharth desátník p.pl.49 13.8.1891 30.11.1914 IV/122 Dolní Rakousy
Jakub Koníček vojín p.pl.3 25.7.1892 29.11.1914 IV/123 Morava
Josef Schmidt vojín p.pl.49 1891 1.12.1914 IV/124 Dolní Rakousy
Josef Frás vojín p.pl.56 1893 29.11.1914 IV/125 Halič
Hugo Recz (Hrýc?) vojín p.pl.20 ? 29.11.1914 IV/127 Halič
Jan Fekete svobodník p.pl.48 1880 30.11.1914 IV/128 Uhry
Matyáš Öller svobodník p.pl.84 1885 3.12.1914 IV/150 Dolní Rakousy
Karel Thanel vojín zeměbr.pl.21 20.1.1886 2.12.1914 IV/151 Dolní Rakousy
Ferdinand Čtvrtečka vojín p.pl.18 25.9.1872 6.8.1914 IV/152 Čechy
August König vojín zeměbr.pl.21 6.2.1882 10.1.1915 IV/169 Dolní Rakousy
Jiří Rodinger vojín p.pl.99 7.2.1892 5.12.1914 IV/170 Morava
Ivan Starczuk vojín p.pl.41 1888 10.12.1914 IV/171 Bukovina
Clemens Bonnetti vojín zeměbr.pl.1 1882 5.12.1914 IV/172 Tyroly
Anton Wagner vojín p.pl.49 11.6.1879 11.12.1914 IV/173 Dolní Rakousy
Janoš Benszik vojín domobr.pl.18 ? 6.12.1914 IV/174 ?
Imre Nystor husar husar.pl.1 1890 13.12.1914 IV/175 Uhry
František Gann vojín p.pl.59 17.5.1891 6.12.1914 IV/176 Dolní Rakousy
Josef Zottl vojín p.pl.49 22.1.1893 6.12.1914 IV/178 Dolní Rakousy
František Mittlehner vojín zeměbr.pl.2 9.12.1890 16.12.1914 IV/179 Dolní Rakousy
Fedor Doroszenko vojín zeměbr.pl.20 1892 17.12.1914 IV/180 Halič
Josef Najman vojín p.pl.74 23.11.1883 20.12.1914 IV/181 Čechy
Jaroslav Lebeda vojín trubač p.pl.18 5.3.1888 25.12.1914 IV/182 Čechy
Jan Klumpar vojín p.pl.18 25.11.1883 2.1.1915 IV/183 Čechy
Cyril Spáčil vojín p.pl.54 9.7.1885 11.1.1915 IV/184 Morava
Josef Dušánek domobranec p.pl.18 7.3.1886 15.2.1915 IV/185 Čechy
Václav Rejchl vojín p.pl.18 2.4.1886 22.3.1915 IV/186 Čechy
Josef Bednář dělostřelec horský děl.pl.7 20.11.1888 15.2.1917 V/24 Čechy
Alexandr Racz vojín p.pl.39 1892 17.2.1917 V/25 Uhry
Jiří Brajta vojín p.pl.39 1895 3.3.1917 V/26 Uhry
Josef Martínek vojín p.pl.18 18.2.1917 12.3.1917 V/27 Čechy
Ludvík Torkós vojín p.pl.39 1880 16.3.1917 V/30 Uhry
František Varga vojín p.pl.39 1894 16.3.1917 V/31 Uhry
Luka Mutyje vojín p.pl.39 1889 19.3.1917 V/32 Uhry
František Häusler vojín invalida p.pl.18 17.12.1884 20.3.1917 V/33 Čechy
Fedor Slezuk vojín p.pl.24 1890 20.3.1917 V/34 Halič
Matyáš Schill vojín p.pl.39 1898 24.3.1917 V/35 Uhry
Josef Lang dragoun drag.pl.8 12.1.1891 24.4.1917 V/36 Čechy
František Vavruška vojín zem.pl.11 13.2.1879 4.4.1917 V/37 Čechy

 

jméno a příjmení hodnost voj. útvar narozen zemřel číslo oddělení a hrobu země
Vor- u. Zuname Charge Formation geboren am gestorben am Abteilungs- u. Grab-Nr. Land
Emerich Böszörményii vojín p.pl.39 1867 5.4.1917 V/38 Uhry
Ludvík Nagy vojín p.pl.39 1880 9.4.1917 V/39 Uhry
Jakub Oltean vojín p.pl.39 1894 14.4.1917 V/40 Uhry
Fridrich Janovský vojín invalida p.pl.21 1.3.1892 24.4.1917 V/41 Čechy
Josef Šourek vojín zem.pl.10 13.10.1873 27.4.1917 V/42 Čechy
Robert Zimmer vojín p.pl.98 15.2.1875 27.4.1917 V/43 Čechy
Václav Kratochvíl vozatajec div.trén č.2 25.9.1874 5.5.1917 V/47 Čechy
Josef Dosza vojín p.pl.39 1883 15.5.1917 V/48 Uhry
Ivan Doroftei vojín stř.pl.22 1896 20.5.1917 V/49 Bukovina
Stanislav Wolusz vojín stř.pl.36 1895 23.5.1917 V/52 Halič
Josef Marek dělostřelec pevn.děl.pl.4 28.12.1866 23.5.1917 V/53 Čechy
Jan Tlustý vojín p.pl.98 30.1.1893 23.5.1917 V/54 Čechy
Ludvík Hajdu vojín p.pl.39 1899 26.5.1917 V/55 Uhry
František Bradka dělostřelec horský děl.pl.9 18.5.1892 29.5.1917 V/57 Čechy
Josef Jung dělostřelec děl.pl.29 6.3.1878 2.6.1917 V/58 Čechy
František Zaoral vojín dopl.okr.vel.24 28.12.1872 4.6.1917 V/59 Morava
Alexandr Szabo svobodník p.pl.39 1890 6.6.1917 V/60 Uhry
Václav Frieberk zákopník zákop.prap.9 23.10.1894 7.6.1917 V/61 Čechy
František Vaníček střelec střel.pl.12 1.12.1870 11.6.1917 V/62 Čechy
Josef Červinka vozatajec div.trén č.9 16.3.1867 15.6.1917 V/63 Čechy
Eduard Mráček vojín p.pl.11 2.12.1898 20.6.1917 V/64 Čechy
August Haněl vojín zem.pl.11 1873 21.6.1917 V/65 Čechy
Mile Kukovič vodič soumarů zem.pl.4 1897 17.6.1917 V/67 Dalmácie
Adolf Espanner vojín střel.pl.30 6.5.1894 22.6.1917 V/68 Čechy
Jan Babjak dělostřelec děl.pl.1 1888 13.6.1917 V/69 Halič
František Sameš záložník střel.pl.10 29.3.1887 7.8.1917 V/70 Čechy
Andrej Gotovsov zajatec rus.p.pl.322 1888 22.10.1918 V/85 Rusko
Petr Vorobiov zajatec rus.p.pl.22 1887 20.10.1918 V/86 Rusko
Josef Sidali zajatec rus.p.pl.231 1887 20.10.1918 V/87 Rusko
Anton Baslavský zajatec rus.p.pl.192 1895 19.10.1918 V/88 Rusko
Dimitrij Jalaširka zajatec rus.p.pl.3 1886 28.9.1918 V/89 Rusko
Stanislav Šleč zajatec rus.p.pl.3 1894 5.9.1918 V/90 Rusko
Andrej Puzakov zajatec rus.p.pl.322 1884 4.7.1918 V/91 Rusko
Ivan Šitov zajatec rus.p.pl.167 1880 9.11.1918 V/92 Rusko
Timofej Babin zajatec rus.p.pl.167 1894 12.11.1916 V/93 Rusko
Theodor Delenko střelec střel.pl.33 1893 ?1918 VI/1 Halič
Josef Zeman vojín p.pl.18 31.8.1876 20.6.1918 VI/2 Čechy
Jan Kubišta vojín p.pl.74 15.7.1869 19.6.1918 VI/3 Čechy
Nikolaj Koutek desátník domobr.pl.32 1888 19.6.1918 VI/5 Bukovina
Emerich Barna vojín p.pl.39 1900 19.7.1918 VI/6 Uhry
Lerinz Lakatoš vojín p.pl.39 1885 19.6.1918 VI/7 Uhry
Eduard Langer vojín domobr.pl.23 1875 13.6.1918 VI/9 Čechy
Václav Štrympl dělostřelec děl.pl.29 18.9.1884 12.7.1918 VI/10 Čechy
Jan Gregorovič domobranec zem.prap.162 1886 6.6.1918 VI/11 Istrie
František Jakubec vojín p.pl.18 1867 22.5.1918 VI/12 Čechy
Karel Riedel vojín p.pl.27 26.3.1897 13.5.1918 VI/13 Štýrsko
František Vachek vojín p.pl.30 19.7.1874 9.5.1918 VI/14 Čechy
Karel Lochman desátník p.pl.18 10.8.1886 2.5.1918 VI/15 Čechy
Alexandr Veress vojín p.pl.39 1899 23.4.1918 VI/16 Uhry
Vavřinec Chrouchol vojín p.pl.10 1892 17.3.1918 VI/19 Halič
Bohumil Panenka vojín p.pl.18 1888 16.3.1918 VI/20 Čechy
Ignác Nyiszte vojín p.pl.39 1896 11.3.1918 VI/21 Uhry
Jan Küssler desátník ženij.pl.2 1868 4.3.1918 VI/22 Dolní Rakousy
Alois Posch vojín zdrav.rota 4 1869 28.2.1918 VI/23 Horní Rakousy
Adolf Drápala myslivec mysl.prap.25 4.7.1896 25.2.1918 VI/24 Morava
Josef Šebesta vojín p.pl.31 1898 22.2.1918 VI/27 Slezsko
Jan Petrák vojín p.pl.25 1891 11.2.1918 VI/28 Čechy
Martin Drouka dělostřelec hor.děl.bat.4/10 1882 10.2.1918 VI/29 Halič
Karel Novák vojín p.pl.18 1885 30.1.1918 VI/30 Čechy
Gabriel Doro vojín p.pl.39 1887 29.1.1918 VI/31 Uhry
Bartoloměj Baumann myslivec pol.pl.mysl.1 1878 28.1.1918 VI/32 Tyroly
Šimon Menjuk vojín p.pl.24 1883 16.1.1918 VI/33 Halič
Karel Hradeč vojín p.pl.94 1879 13.1.1918 VI/34 Čechy
Antonín Malezarský vojín p.pl.90 1875 10.1.1918 VI/35 Halič
František Samek vojín žel.pl.1 1899 6.1.1918 VI/36 Dolní Rakousy
Alois Miška vojín p.pl.38 1871 17.12.1917 VI/37 Čechy
Joachym Kuz vojín střel.pl.36 1879 13.12.1917 VI/38 Halič
Ladislav Serföse vojín p.pl.39 1899 12.12.1917 VI/39 Uhry
Jan Mrkvička vojín p.pl.11 1875 10.12.1917 VI/40 Čechy
János Kindes vojín p.pl.39 1895 25.11.1917 VI/42 Uhry
Bedřich Stippich vojín střel.pl.1 1884 18.11.1917 VI/43 Korutany
Jan Evjak vojín p.pl.25 1890 18.11.1917 VI/44 Morava
Alois Follner dragoun drag.pl.15 1873 10.11.1917 VI/45 Morava
Emerich Nagyhazi vojín p.pl.39 1872 10.11.1917 VI/46 Uhry
Václav Pokorný vojín dopl.okr.HK 1869 5.9.1017 VI/47 Čechy
Jan Kaifasz vojín p.pl.31 1895 2.11.1917 VI/48 Halič
Štěpán Mykielin četař mysl.prap.30 1885 24.10.1917 VI/49 Halič
František Chmela četn. stržm. p.pl.24 1880 24.10.1917 VI/50 Morava
František Hartman vojín děl.pl.29 30.7.1888 21.11.1917 VI/51 Čechy
Ludvík Jakušič desátník zákop.prap.4 1883 15.9.1917 VI/53 Uhry
Jan Doležal vojín p.pl.38 1873 21.9.1917 VI/54 Čechy
Jiří Semen vojín p.pl.22 1894 15.9.1917 VI/55 H
Tomáš Lodroman vojín p.pl.39 1880 9.9.1917 VI/56 Uhry
Vasil Tanasan vojín p.pl.39 1889 30.8.1917 VI/57 Bukovina
Anton Molnár vojín p.pl.39 1895 18.8.1917 VI/58 Uhry
František Karásek vojín p.pl.74 29.1.1870 19.7.1917 VI/59 Čechy
Josef Hackel vojín p.pl.9 16.11.1871 13.8.1917 VI/60 Čechy
Emerich Kotanyi vojín p.pl.39 1882 9.8.1917 VI/61 Uhry
Petr Barna vojín p.pl.39 1887 7.8.1917 VI/62 Uhry
Antonín Nosek vojín p.pl.18 20.6.1871 8.8.1917 VI/63 Čechy
František Stöllner vojín p.pl.14 1.4.1900 23.6.1918 VI/64 Dolní Rakousy
Gabrill Vezendy vojín p.pl.39 1895 25.6.1918 VI/65 Uhry
Jan Chemič dělostřelec pevn.děl.pl.4 1881 30.6.1918 VI/66 Halič
Gabriel Rieger vojín p.pl.39 1899 17.7.1918 VI/67 Uhry
Josef Varga svobodník p.pl.39 1895 3.7.1918 VI/68 Uhry
Karel Huszti vojín p.pl.39 1881 16.7.1918 VI/69 Uhry
Bohumil Jiřička vojín div.trén č.9 1877 5.7.1918 VI/70 Čechy
Antonín Jendras vojín p.pl.13 1878 20.7.1918 VI/71 Halič
Jiří Trattler četař pev.děl.pl.4 1890 19.7.1918 VI/72 Korutany
Karel Kavka dragoun drag.pl.1 6.1.1897 22.7.1918 VI/73 Čechy
Štěpán Wurzer vojín pluk tyrol.cís.střel.3 1898 6.8.1918 VI/74 Tyroly
Antonín Trojan myslivec prap.pol.mysl.12 9.6.1885 10.8.1918 VI/75 Čechy
František Špalek vojín děl.pl.9 1893 15.8.1918 VI/76 Čechy
Václav Kašpar vojín děl.pl.44 1882 16.8.1918 VI/77 Čechy
František Stehno střelec střel.pl.12 29.11.1896 22.8.1918 VI/79 Čechy
František Černý vojín železnič.setnina 18.12.1893 20.9.1918 VI/80 Čechy
Teodor Toma vojín p.pl.39 1896 21.9.1918 VI/84 Uhry
Dimitrij Begularski vojín stř.pl.19 1896 24.9.1918 VI/98 Halič
Alois Janeček vojín děl.pl10 1886 26.9.1918 VI/99 Čechy
Gegely Kerekes vojín p.pl.39 1899 3.10.1918 VI/100 Uhry
Fridrich Gaier vojín ? 58 1875 9.10.1918 VI/102 Štýrsko
Jan Kolc vojín p.pl.40 1897 11.10.1918 VI/104 Halič
Valentin Marzec vojín p.pl.40 1886 13.10.1918 VI/105 Halič
František Koczyňski pplk. p.pl.50 1866 19.1.1919 VI/126 Bukovina
František Šindelář dělostřelec děl.pl.129 1890 19.101918 VI/127 Čechy
Vincen Ziemba dělostřelec děl.pl.129 1877 16.10.1918 VI/130 Halič
Emerich Bárta vojín p.pl.39 1898 17.10.1918 VI/131 Uhry
Václav Florián vojín děl.pl.29 1890 19.10.1918 VI/132 Čechy
Josef Gmadek vojín děl.pl.48 1879 23.10.1918 VI/133 Halič
Konrád Bauer vojín děl.pl.57 1886 24.10.1918 VI/134 Dolní Rakousy
Josef Motejl svobodník p.pl.11 1889 25.10.1918 VI/135 Čechy
Josef Szabó vojín p.pl.39 1881 25.10.1918 VI/136 Uhry
Václav Kouška dělostřelec děl.pl.129 20.11.1880 2.11.1918 VI/138 Čechy
Josef Kodytek vojín střel.pl.30 1890 7.2.1918 VI/139 Čechy
Josef Holman myslivec prap.pol.mysl.4 1894 11.11.1918 VI/140 Čechy
Jindřich Jedlička vojín p.pl.30 1895 11.11.1918 VI/141 Čechy
Josef Kostomlacký vojín p.pl.42 1884 14.11.1918 VI/142 Čechy
Rudolf Svoboda vojín p.pl.94 1888 18.11.1918 VI/144 Čechy
Josef Lakatoš vojín p.pl.39 1895 18.11.1918 VII/1 Maďarsko
Imre Monory svobodník p.pl.39 1879 27.11.1918 VII/3 Maďarsko
František Bezvoda nápředník hor.děl.pl.21 1884 26.11.1918 VII/4 Čechy
Rudolf Macoun střelec stř.pl.30 1895 30.11.1918 VII/5 Čechy
István Nagy vojín p.pl.39 1890 4.12.1918 VII/6 Maďarsko
František Šimek desátník stř.pl.11 1895 5.12.1918 VII/7 Čechy
František Černý střelec stř.pl.11 1891 6.12.1918 VII/8 Čechy
Antonín Merkl vojín p.pl.18 1901 8.12.1918 VII/9 Čechy
Jan Knaulich vojín p.pl.18 1893 4.1.1919 VII/12 Čechy
Václav Honc zákopník žel.pl. 1893 4.1.1919 VII/13 Čechy
Vasil Toma vojín p.pl.39 1883 7.1.1919 VII/14 Maďarsko
Josef Fryml vojín p.pl.18 1878 12.1.1919 VII/15 Čechy
Josef Janeček myslivec prap.pol.mys.2 1894 11.2.1919 VII/16 Čechy
Alois Jošt myslivec prap.pol.mys.1 1885 19.2.1919 VII/17 Čechy
Robert Černík dělostřelec děl.pl.29 1886 20.2.1919 VII/18 Morava
Josef Haňka vojín p.pl.18 1870 28.2.1919 VII/19 Čechy
Jan Brouček myslivec prap.pol.mys.2 1892 6.3.1919 VII/20 Čechy
Anton (ín?) Cabicar dělostřelec děl.pl.29 1883 19.3.1919 VII/21 Čechy
Jan Horák vojín p.pl.18 1882 21.3.1919 VII/36 Čechy
Bohumil Bednář dělostřelec děl.pl.10 1898 23.3.1919 VII/37 Čechy
Josef Chaloupka vojín p.pl.18 1881 2.4.1919 VII/38 Čechy
Gustav Jetel vojín p.pl.18 1975 3.4.1919 VII/39 Čechy
Josef Matouš vojín p.pl.18 1896 10.4.1919 VII/40 Čechy
Nikolaj Bojčul ruský zajatec ? 1891 5.9.1919 VII/44 Halič
Josef Vacek pens.voj.invalida p.pl.36 1881 28.8.1919 VII/46 Čechy
Rudolf Neumann pens.voj.invalida stř.pl.10 1872 25.8.1919 VII/47 Čechy
Josef Vávra voj. invalida p.pl.18 1883 22.8.1919 VII/49 Čechy
Václav Hloušek voj. invalida p.pl.98 1889 13.8.1919 VII/50 Čechy
Václav Černý vojín p.pl.74 1899 12.8.1919 VII/51 Čechy
František Špráchal voj. invalida střel.pl.30 1895 8.8.1919 VII/52 Čechy
Josef Fišer voj. invalida střel.pl.11 1897 10.7.1919 VII/53 Čechy

 

jméno a příjmení hodnost voj. útvar narozen zemřel číslo oddělení a hrobu země
Vor- u. Zuname Charge Formation geboren am gestorben am Abteilungs- u. Grab-Nr. Land
Vratislav Vitouš vozatajec vozat.prap.9 1898 26.6.1919 VII/54 Čechy
František Klempíř voj.invalida střel.pl.11 1880 13.6.1919 VII/55 Čechy
Jan Bečvář voj.invalida p.pl.18 1878 10.6.1919 VII/56 Čechy
František Zima dragoun drag.pl.1 1881 3.7.1919 VII/57 Čechy
Antonio Galotti italský zajatec it.p.pl.6 1889 3.2.1919 VII/58 Itálie
Mikéli Ferrando italský zajatec it.p.pl.99 1884 28.11.1918 VII/59 Itálie
Pietro Basilijo italský zajatec it.p.pl.221 1895 28.11.1918 VII/60 Itálie
Segendo Moreský italský zajatec it.p.pl.221 1895 1.11.1918 VII/63 Itálie
Aksijid-Fursijid Asijim ruský zajatec rus.p.pl.52 1883 26.10.1918 VII/64 Rusko
Ivan Makovsky ruský zajatec rus.p.pl.76 1890 26.10.1918 VII/65 Rusko
Abdul Ahmed Insimajegov ruský zajatec rus.p.pl.76 1884 27.10.1918 VII/66 Rusko
Kuzm Denjetzen ruský zajatec rus.p.pl.76 1882 29.10.1918 VII/67 Rusko
Stanislav Flak ruský zajatec rus.děl.pl.25 1882 3.11.1918 VII/68 Rusko
Sinajatin Janarov ruský zajatec rus.děl.pl.25 1884 10.11.1918 VII/69 Rusko
Dorofi Ivančiko ruský zajatec rus.děl.pl.25 1891 14.11.1918 VII/70 Rusko
Sáva Lušinko ruský zajatec rus.p.pl.802 1890 15.11.1918 VII/71 Rusko
Seveli Horane ruský zajatec rus.p.pl.192 1892 15.11.1918 VII/72 Rusko
Jachym Baťufa ruský zajatec rus.p.pl.194 1883 17.11.1918 VII/73 Rusko
Pavlo Lemenčuk ruský zajatec rus.p.pl.76 1883 20.11.1918 VII/74 Rusko
Josef Rudakov ruský zajatec zajat.tábor Josefov 1886 19.11.1918 VII/75 Rusko
Mukodač Papole ruský zajatec ? 1884 26.11.1918 VII/76 Rusko
Max Klepfisch ruský zajatec rus.pl.229 1890 8.12.1918 VII/77 Ruské Polsko
Teodor Děconkin ruský zajatec rus.p.pl.168 1878 10.12.1918 VII/78 Rusko
Karel Šťáska voj.invalida čs.stř.pl.30 1882 9.9.1919 VII/79 Čechy
František Schmergl dělostřelec pol.děl.pl.6 1892 18.10.1919 VII/80 Čechy
Jindřich Seidl vojín p.pl.74 1891 15.11.1919 VII/81 Čechy
Václav Koflák střelec střel.pl.12 1896 23.11.1919 VII/82 Čechy
V oddělěních V, VI a VII bylo pohřbeno několik desítek srbských a bosenských vojáků (zajatců), kteří byli 23.10.1929 exhumováni a
převezeni do vlaSTI. Do   uvolněných hrobů byli ke konci II. Světové války pohřbíváni němečtí a sovětští vojáci.
V evidenčních listech chybí v oddělení VIII tři listy, v oddělení IX rovněž tři listy a v oddělení XI dokonce 20 listů (na jednom listu je
15 hrobových míst). Zápisy v těchto odděleních rovněž nejsou zcela úplné, takže nelze přesně určit, kdo ve kterém hrobě leží.
II. SVĚTOVÁ VÁLKA 1939-1945 – sovětští vojáci
Část rovů zanikla, ale v níže uvedených hrobech stále spočívají ostatky vojáků.
II. WELTKRIEG VON 1939-1945 – Sowjetische Soldaten
Ein Teil der Gräber erlisch, aber in nachstehenden Gräbern ruhen immer noch sterbliche Überreste der Soldaten.
jméno a příjmení hodnost voj. útvar narozen zemřel číslo oddělení a hrobu země
Vor- u. Zuname Charge Formation geboren am gestorben am Abteilungs- u. Grab-Nr. Land
Norve Sulchas zajatec 31.3.1945 V/72a SSSR
Georgij Kakatio zajatec 15.5.1905 15.3.1945 V/73a SSSR
Konstantin Borotičkin zajatec 13.9.1917 15.3.1945 V/74a SSSR
Vasilij Sviota zajatec 10.9.1913 15.3.1945 V/75a SSSR
Ivan Ničajev zajatec 19.7.1917 10.3.1945 V/76a SSSR
Afanasij Malečenko zajatec 3.3.1919 9.3.1945 V/77 SSSR
Michal Sajez zajatec 14.10.1904 8.3.1945 V/78a SSSR
Petr Kalinin zajatec 29.11.1918 4.3.1945 V/79a SSSR
Leonard Saulov zajatec 15.2.1922 2.3.1945 V/80 SSSR
Ivan Leluch zajatec 18.8.1897 27.2.1945 V/81a SSSR
neznámý voják zajatec 27.2.1945 V/82a SSSR
Timovič Koplikin zajatec 20.3.1915 22.2.1945 VII/22a SSSR
Vasilij Grošaj zajatec 15.7.1914 26.2.1945 VII/23a SSSR
Alexandr Asankin (Asankjin ?) zajatec 19.9.1914 26.2.1945 VII/24a SSSR
neznámý voják zajatec 25.2.1945 VII/25a SSSR
neznámý voják zajatec 23.2.1945 VII/26a SSSR
Kazbek Arstonbegov zajatec 25.2.1945 VII/27a SSSR
Šostago zajatec 23.5.1905 25.2.1945 VII/28c SSSR
Ivan Medveckij zajatec 25.2.1945 VII/30a SSSR
Josef Kussišenko zajatec 23.4.1945 VIII/4 SSSR
neznámý vojín ? 6.3.1945 VIII/46 ?
neznámý vojín ? 11.5.1945 VIII/48 ?
Alexej Ivanovič Ratov ? 1919 5.7.1945 X/44 SSSR
Michael Nikolajevič Irasjok ? 7.7.1945 X/45 SSSR
neznámé vojín 25.6.1945 X/46 SSSR
Paranovič ? 18.6.1945 X/47 SSSR
Boris Murtazov ? 1921 8.6.1945 X/48 SSSR
Nikolajevič Kalina ? 11.5.1945 X/49 SSSR
Josef Šangiren ? 13.5.1945 X/50 SSSR
Grigorij Grigorič Čipka ? 11.5.1945 X/51 SSSR
Alexej Nikolajevič Ardějov ? 11.5.1945 X/52 SSSR
Ivan Alexejevič seržant 1910 14.5.1945 X/53 SSSR
Petr Fjodorovič Sidorov staršina 1915 14.5.1945 X/54 SSSR
Alexandr Alexandrovič Kovin seržant 1902 14.5.1945 X/55 SSSR
Alexandr Pavlovič staršina 1900 14.5.1945 X/56 SSSR
Michal Romanovič seržant 1903 14.5.1945 X/57 SSSR
Ilotov Martojan Trolinovič vojín 1904 14.5.1945 X/58 SSSR
(jméno uvedeno podle záznamů městské nemocnice; Ilotov Trofinovič Martojan dle pohřebních knih)
Georgij Alexej Sokolov staršina 11.5.1945 X/59 SSSR
Daniel Fjodorovič Ščukin ? 9.8.1945 X/60 SSSR
Ivan Andrejevič Andel staršina 1900 14.5.1945 X/61 SSSR
Alexej Kirilovič Malsef ? 1902 14.5.1945 X/62 SSSR
Vasilič Nikolajev staršina 1902 14.5.1945 X/63 SSSR
Ivan Jevrej Aronesevič ? 1904 14.5.1945 X/64 SSSR
Andrej Ivanovič Mutin ? 1898 15.5.1945 X/65 SSSR
Vasil Vasiljevič Ivanov ? 11.5.1945 X/66 SSSR
Pavel Michajlovič ? 1913 24.5.1945 X/67 SSSR
Utrovin ? 2.6.1945 X/68 SSSR
Jakub Jachanovič Kozub ? 4.6.1945 X/69 SSSR
II. SVĚTOVÁ VÁLKA 1939-1945 – němečtí vojáci
Exhumováni, jak je již v textu uvedeno, v roce 2002. Prostor rovů byl upraven na travnatou plochu.
II. WELTKRIEG VON 1939-1945 – Deutsche Soldaten
Exhumiert im Jahre 2002, wie bereits im Text angegeben. Der Gräberraum wurde in eine Grasfläche gestaltet.
oddělení a čísla hrobů: (Abtedungs-u. Grab-Nr.)
II/43, 44, 47, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 62, 63, 64, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 74, 75, 86, 87, 88, 89, 90, 92, 95, 96, 101, 132, 136, 139, 140, 141
III/25, 26, 29, 31, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 42, 44, 45, 46, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61. 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 127, 129, 130, 131, 132, 133, 134
IV/129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 155, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200
V/73, 74, 75, 76, 77, 78, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93
VII/22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34
VIII/4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 41, 42, 43, 46, 48, 49, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 54/1, 55/1, 56/1, 57/1, 58/1, 59/1, 60/1, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 70, 71, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88
IX/50, 51, 52, 53, 54, 55 a několik hrobů bez čísel
X/1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 27, 28, 93, 94
Pro zajímavost ještě uvádíme některé význačné vojenské osobnosti zde pohřbené:
Militärpersönlichteiten:
jméno a příjmení hodnost voj. útvar narozen zemřel číslo oddělení a hrobu země
Vor- u. Zuname Charge Formation geboren am gestorben am Abteilungs- u. Grab-Nr. Land
Jan Wolter polní maršálek 1827 27.2.1896 V/44 Rak.-Uhersko
Jindřich svobodný pán Wezlar ze Plaukensteru, 21. velitel pevnosti Hradec Králové
polní maršálek 1785 23.1.1905 VI/81 Rak.-Uhersko
Ferdinand Schroll kapelník p.pl.18 27.4.1828 4.4.1901 VI/87 Čechy
Ladislav Gerald, 22. velitel pevnosti Hradec Králové
polní maršálek 17.8.1845 VI/88 Rak.-Uhersko
Josef Leiner, velitel 4. dělostřelecké brigády v Hradci Králové
generál 16.3.1871 10.2.1925 VI/118 ČSR