Přispěvatelé a spolupracovníci

     Rádi bychom na tomto místě poděkovali těm, kteří se podíleli nebo podílejí radou či pomocí na mapování vojenských pietních míst nejprve na Kolínsku a následně v celé ČR i zahraničí.

 

A

Mikuláš Adzima, Sergej Afonin (projekt „Věčná paměť hrdinům 1941-1945„), Antonín Altner, Antonín Ambrož, Pavlína Anderlová (město Stod), Radek Andonov, Miroslav Anger (Charita Czech Memorial), anquetil, Alexandr Arabadžiev, Areca

 

B

Jaroslav Badzik, Hannelore Bakry, Jiří Balicki, Martin Bálka, Pavel Baloun, Ladislav Barabás, Stanislav Barbuš,  Miloslav Baron, Vlasta Bartáková (ČsOL, jednota Beroun), Ing. Robert Bartek (ČSBS Praha 3), Pavel Bartoníček, p. Bartoš (Prácheňské museum Písek), Petr Bartošík (Muzeum městyse Suchdol nad Odrou), Olča Bartošová, Tomáš Barva,  Michal Bator (administrátor kostela Sv. Gotharda Č. Brod), Ing. Jiří Bažant, Evžen Báchor (Kulturní oddělení, Magistrát města Pardubice), ing. František Bednář, kronikář města Býšovec, Václav Bednář, Eva Bednářová, Bc. Viera Bejdová, Tomáš Bende, Michal Beneš (ČsOL, jednota Mladá Boleslav), Zdeněk Beneš, pí Benešovská (obec Vrátkov), Jana Benková, Stanislav Beran, Jiří Beránek, Jarmila Beránková,  Rita Bergbauer, Anna Bertoncini, Petr Bertram (obec Starý Kolín), Jan Blahovec, Miloš Bělohlávek, Igor Bielický, Jiří Bílek, Jiří Bílský, Eduard Binko, BlackSpider, BobP, Pavel Boďa, Kristina Boháčová, K. Bohdálek, Oldřich Bohuněk, František Bojanovský, Ivan Bok, sgt. H. H. Booker 2nd, Ing.Ondrej Borguľa, Petra Borůvková, Irena Bourková (obec Ovčáry), Jiří Böhm, Alena Brázdilová, Ladislav Bražina, Ondřej Brcko, Eva Brodská (obec Bílina), Jaroslav Brom (město Český Brod), Martins Brousilová, Lubomír Brož, Romana Brtnová,  Martin Brůža, Vladimír Bružeňák, Vlastislav Brychta (obec Blučina), Josef Brynych, Martin Brynych, Zdeňka Brynychová, Martin Bubela, pplk. MUDr. Pavel Budínský (Sdružení válečných veteránů), Vlastimil Buchtele, Pavel Buráň, Jaroslav Bureš, Mgr. Lubomír Busek, Věra Buštová, Zdeněk Bydžovský (obec Ratboř),

 

C

Pavlína Caisová, Aleš Cerha, Alena Cidrychová, Jan Ciglbauer, Josef Czwartynski

 

Č

Josef Čáslavka, PhDr. Jana Časnochová (Národní osvobození), František Čech, Ing. Ivan Čech, Pavel Čech, Zdeňka Čecháková, Martin Čejka, Marian Čep, Jiří Čermák, Radoslav Čermák, Stanislava Čermáková, Helena Černá, Jana Černínová, mjr. v.z. Ing. Jiří Černý, Petr Červenka, Ladislav Červený, Václav Červený, Jednota ČsOL Valtice

 

D

Daemon, Jana Dannhoferová, Václav Danita, Jana Dannhoferová, Pavel Danys, Pavel Daoudi, Richard Darmovzal (KVH „Pětačtyřicítka“ Brno, o.s.), Mgr. Zdeněk Dašek (město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav), Eva Davidová, Ing. Jan David, Ph.D., Ondřej Dedek, Dearg Due, Zbyněk Denk, Hanna Derda CEVH MO – ORP Děčín, Amos Děkaník, Wena Dlesk, Jiří Dibelka (tvrz Bouda), Jakub Diviš, JUDr. Jiří Dlabola, Marek Dobeš (Alfedus), Igor Dolan, Roman Dolejský, Jaroslav Dolejška, Ing. Michael Doležal, Miloš Doležal, Petr Doležal, Pavel Doležel, Ladislav Dom, Jaroslav Dorňák, Lukáš Doubrava, Josef Drahonský, Roman Drašnar (“ Buddies “ of the 4th Armored Division Písek), Eva Drašnarová, Martin Drápalík, Ing. Alexandr Drbal, Nela Dubáková, Jaroslav Duda, Petr Duchoslav, Vojtěch Duchoslav, Jaroslav Dušek,  Otakar Dušek, Jaroslav Dvořák, Jiří Dvořák, Dygala

 

E

Lukáš Eichenmann, Jana Endlerová, Olga Endlová (Agentura vojenských informací a služeb MO), Radovan Ernest, Danka Eschnerová

 

F

pí Fabiánová (obec Grunta), Zdeněk Farkaš, Jiří Fáry, Jan Fialka, Petr Fiebiger, Ľubomír Fekiač, Dott. Lamberto Ferranti, Věra Fibikarová, Dalibor Filáček, Miroslav Filipčík, Pavel Filipek (MO Referát válečných hrobů), Monika Filo, Eliška Fischerová, Lukáš F. Fišer, Petr Fletcher, Jaromír Florián, H. Flusserová (město Kostelec nad Černými lesy), Aleš Fodor, Vlasta Forejtová,
Petr Fořt, Simona Fořtová, Karel Fous, Jiří Franc, Jiří Francírek, Pavel Frey, Robert Fryc, Pavel Frýdl, Štěpán Furiš, Ruslan Fursa

 

G

Anna Gabrielová, Radek Galaš (Četnická pátrací stanice Praha), Jan Gara (Klub českého pohraničí Ostrava o.s.), Zdeněk Gartner, Michal Gelbič, Bernhard Gerstorfer, Arno Glaser, Josef Glogar, Ondrej Godál, Martin Golan, Jan Goláň, Ing. Ludovít Gregor, Jiří Gráf, Steffen Großpietsch, Rudolf Grygar, Naďa Gutzerová

 

H

Andi Haase, Jiří Habla, Jiří Halamazňa, Vratislav Haissinger,  Zdeněk Halm, Karel Hanák, Dušan Hanza, Hanzz, Roman Hartl, Daniela Hartošová, Vratislav Haissinger, Roman Hartl, Andreas Haselbach, Stanislav Hatala, Vlastimil Havel, MgA. Kateřina Havelková (Nadační fond Stránský), Pavel Havlík, Stanislav Havlík (obec Okna), Ing. Juraj Hebelka (Slovenský zväz protifašistických bojovníkov), Dr. Rudolf Hegenbart, Milan Hegner, Erik Heike, Zdeněk Heime, Stanislav Hejhal, Kateřina Hekrdlová,  ing.  Bohdan  Hensirovský, Corinna Herden, Emilie Herková, PhDr. Martin Herzán, David Hezký, Petr Himmel, Mgr. Naděžda Hladišová, Jaroslav Hlava, Petr Hlaváček, Ing. Jana Hlaváčová (město Žamberk), Alois Hofmann, Jiří Hofman, Jiřík G. Hofman, Karel Hokr, Michal Hokr, Oskar Holata, Jan Holba, Maria Holcová, Ladislav Holický, Jindřich Holíček, Jan Holík, Ing. Petr Holý, Stanislav Horáček, Bc. Tereza Horká, Pavel Horký, Petr Hroník, Ing. Pavel Hosa, Dagmar Honsnejmanová kronikářka obce Mokré, Pavel Hošmánek, Vivian Hottmarová, Karel Houf, Luděk Houser, pplk. v.z. Ing. Jaroslav Houška (Asociace nositelů legionářských tradic), Martin Hovorka, Petr Hovorka, Martin Hrabec, Jiří Hrachovina, Julie Hraničková (Městský úřad Kolín, Odbor výstavby), Zdeněk Hrnčíř, Pavla Hrušková, Mgr. Josef Hrůza, Karel Hříbal, Jan Hubáč, Hudeček Miroslav,  Alena Hudečková, Miloslav Huňáček, Mgr. Martina Hupková (Univerzita Karlova v Praze), Petr Hurych, Mgr. V. Husáková (Kancelář Senátu – oddělení vztahů s veřejností), Jiří Hušek (Klub vojenské historie Litobratřice), Ing. Štefan Hvojník

 

Ch

Radim Chrást, obec Chrášťany, Lenka Chudá, Josef Chudý, Ing. Mojmír Churavý, František Chvátal, K. Chytka (obec Barchovice)

 

I

Alena Ilčíková, Jan Ivičič (Klub vojenské historie Litobratřice), Alexander Iser

 

J

Samuel Jablonka, Ladislav Jakl, PhDr. Jozef Jambrich, Karel Janda, Roman Janas, Jiří Janata, Jiřina Janatová (město Zruč nad Sázavou), Zdeněk Janák, Jančák Josef-Sázava, František Janda (OK1 HH), František Jandura, Michal Jandzik, František Jandzík, Jarmila Janečková, JaneK, Bc. Dušan Janiš, Zdenka Janoušková, ing. Jaroslav Janúšek, Jens Jäpel, Jarda, Václav Jaroš, Radim Jarošek, Romana Jarošová (obec Nučice), Bedřich Jánský (OK1 DOZ), Nicol Jatiová, Ing. František Jedlička, Vladimír Jedlička, Miroslav Jelínek (obec Lošany), Marie Jelínková, Blanka Jestřábová, Mgr. Vladimír Ježek, Jiří Jícha, Pavel Jiránek,  Petr Jirásek, Sotiris Joanidis, Ladislav Jouza (Muzeum Kolín), ThDr. Jakub Jukl (Muzeum Říčany), Adéla Julišová, Štěpán Jůza

 

K

Ivan Kačo, Ladislav Kadavý, Jiří Kadula, Stanislav Kain, Bc. Jaroslava Kainová, Kajuga, Viliam Kalinčík, Ing. Gabriela Kalinová, Martin Kaltoun,   Zdeněk Kamaryt, Václav Kameník, Jaromír Kaňok, Ing. arch. Petr Kapitola, Radim Kapavík, Josef Kareš, Martin Kareš, Petr Antonín Karlíček, Radka Karlová, Jan Kárník, pplk. v. z. Ing. Stanislav Kaucký (ATM ON LINE), Jiří Kaufner, Miroslav Kaufner (Klub vojenského muzea na demarkační linii v Rokycanech), Josef Kazík, Tomáš Kejř, Jiří Kepl, Karel Kiesel, Jan Kincl, Milan Kincl, Dana Kindlová (MÚ Sokolov), Slávek Klecandr, Lukáš Klein, Robert Kleine, Irena Klepalová (Magistrát města Děčín), Milan Klimenda, Jiří Klimeš, Petr Klinovský, Tomáš Klokočník, Milan Klouček, Pavel Knížek, Barbora Knorová ORP Rakovník, Jaromír Knotek, Bc. Tomáš Kocourek, Mgr. Kocum Ivo, František Kodera, Pavel Kodytek, František Koďousek, Dušan Koniar, Pavlína Koncošová, Milena Kolarik (Ypres, ČsOL Praha 8),  Ondřej Kolář, Doc. RNDr. Jaromír Kolejka, CSc., Miloš Kolenský, Eva Komárková, Jan Komenda (Veteran Army Vehicles),  Pavlína Koncošová,  Lukáš Kopecký, Pavel Konrád,  Anna Korbářová, kronikářka obce Bělá nad Svitavou, Viktor Kornienko, Ing. Václav Kostelník, CSc, Štěpán Kosík, David Kosina,  Jan Kostroun, J. Kotyk, Jaroslav Kotlaba, Adam Koťátko, Jaroslav Koucký, Karel Kout, B. Koutecký, PhDr. Daniel Kovář, Jaroslav Kovář, Petr Pokovba, Ing. Michal Kozák, Karel Kozel, Petr Kozel, Kozler Jan, Monika Kožušníková, Lukáš Král, Ing. Otakar Král (obec Vlkančice), Ing. Jan Králík, Jan Kratochvíl, Jiří Kratochvíl, L. Kratochvíl (obec Ratenice), Eva Kratochvílová,  Lukáš Krátký, Hana Krátošková, Vladimír Kraus, Hana Krausová, Miroslav Krhounek, Jan Krečmer (Klub českého pohraničí v Karviné), V. Krejcar, Ing. Jiří Krejčí, Marcela Krejčíkova, Mgr. Jaroslav Krídlo, Karel Krois, Vlasta Kroupová  CEVH,  Jozef Krupa, Josef Krupička (obec Ždánice), Ing. Ivan Kříž, Zdeněk Kříž, Zdeněk Kučaba, Josef Kučera, Svatopluk Kučera, Hana Kučerová, Petr Kudláček, Michal Kugler, Mgr. Antonín Kuchařík, Lenka Kulíková, Luboš Kulhavý, Draha Kurzová, Pavel Kusák, Petra Kutálková, Jiří Kužílek, Tomáš Kvapil, Zdeněk Kvasnička

 

L

Pavel Lajer, Jana Lamačová, Marek Lanzendorf, Pavel Láska, Mgr. Marek Lašťovka, Lašťovka Milan, Mikuláš Laub, Jürgen Lauterbach, Jiří Leinweber, Andrea Lejtnarová, Radek Lenc, Jitka Lenková,  Neudert Lexer, Ondřej Lhotský, Michal Liberčan, Tomáš Licek, Jiří Linhart, Bc. Petra Linhartová, Dominik Lipner, Mladen Lovrič, Josef Lukáš (obec Rostoklaty), Michal Lukášek, Tomáš Lukeš,  János Luky, Milan Lašťovka

 

M

Jiří Macek, Vladimír Macko, Lubomír Mach,  Pavel Macháček, Zlatuše Machová, Dr. Petr Majer (Tisková a informační služba MO), Zdeněk Malčánek, ing. Václav Malec, Jiří Málek, Jiří Malíšek, Dagmar Málková (prostejovsky.denik.cz), Jana Málková, Pavel Malý, Čeněk Malý Medvěd, Michal Maňas, pplk. Ing. Jaromír Mareček (Sdružení válečných veteránů), Ing. Miroslav Marek, Petr Mareš, Ing. Václav Marhan, Markant Vladimír, Jana Martiňáková,  Ing. Jaroslav Martínek (obec Tlumačov), Masařík Rostislav, Jiří Matějka, PhDr. Alois Matuška (Klub Českého pohraničí v Rýmařově), Robert Matys, Denisa Mázorová, Jana Medová, Vladimír Mejzlík, Pavel Měkota, Jitka Měkotová, Milena Městecká, Michal V, Igor Mieč, Martin Milichovský, Pavel Mika, Fedor Mikulčík, Jarmil Mikulík, Ladislav Mikuš (4. Junácký oddíl Lvíčata ze Vsetína), Radimír Milata, Hana Milková, Dr. Paul Millar (Generální honorární konzul ČR ve Skotsku), Michal Miřejovský, Pavel Minařík, Zuzana Miškovská (Okresní archiv Kolín), Milan Mojžíš, pplk. Mgr. Ladislav Molič (ÚVS Kolín), Jan Moravec, Miroslav Moravec (ÚMČ Praha 16), Jaroslav Morochovič, Aldo Moroni, pplk. Mgr. Bedřich Moulík (Sdružení válečných veteránů – Středočeský kraj), Roman Mrkvička, Jaroslav Mrvka, Jiří Mudra, Ing. Stanislav Mundl, Bohumil Muzika, Jan Mužík, Ladislav Mühlstein, Inge Müller, Monika Müllerová,

 

N

Ing. Vladimír Nečil, JUDr.Libor Nedorost, Lenka Nedorostová, Petra Nedvědová, MÚ Jílové,  Ph.D., Marta Nejedlá, Bc. Jakub Nekolný (město Český Brod), Ladislav Nekvapil, Daniel Němec, Antonín Nešpor (obec Lidice),  ak. mal. Vladimír Netolička, Pavel Neuberger, Josef Neubert (obec Jestřábí Lhota), Alexander Neudert, pplk. Mgr. Martin Neústupný (Policejní prezidium ČR), Petr Něnička (Military muzeum), Martin Nič, Josef Nimburský, Radek Nimburský, Josef Nitra, Ing. Miloš Nosek, Robert Nosek, Blanka Fon Novák, Petr Novák, Tomáš Novák, Vratislav Novák, Svatava Nováková, Bronislav Novosad, Kateřina Novotná (obec Bříství), Jar. Novotný, Ing. Vlastimil Novotný, Tomáš Novotný (OÚ Milevsko)

 

O

Jaroslav Ondryhal, PhDr. Zdeněk Orlita, Pavel Oršulík, Alena Osmanová (Жди меня), Stevin Oudshoorn,  Ing. Milan Ostrovský

 

P

Jiří Paclík, Ing. Emil Padior, Ing. Karel Pachovský, Ing. Radek Panchartek, Kamil Pánik, Dan Paňouk, Pavel Pastyřík, Petr Pastyřík,  František Pavelka, Libuše Pavlíčková, Peter Pavlík, Bob Paulson, Lukáš Pavlovský, J. Pazdera (obec Masojedy), Petr Pazdera Payne, Václav Pech, Jiří Pechr, Vojensko,  Anděla Pejšová (rozená Rozhoňová), PhDr. Josef Pelant, Jaroslav Peleška (ČsOL, jednota Beroun), Pavel Pelikán, Bc. Petra Pevná (město Jaroměřice nad Rokytnou), rodina Peřinova, , Dietmar Pfau,  Miroslav Pikous, Vlastimil Pícha, Eva Pilařová, Tomáš Pilvousek (ČsOL Mladá Boleslav), Miroslav Pišťák (město Prostějov), Petr Pitro, Václav Pixa, Stanislav Pítr (ČsOL Kladno), Radka Plačková, Marek Plachý, Michal Plavec, Míra Plšek, Pavla Plzáková, Jan Podhorský, Jiřina Podolová, Míla Porazil, David Podzimek, Ivana Pochobradská, Petr Pokovba, Ludvík Poláček, Rišo Poláček, Mgr. Drahomír Polách, Petra Poláková, Jana Popelková, Jiří Porteš, Roman Porteš, Lucie Portešová (Ottová), Pozitivní noviny, Anna Kateřina Poživilová, Josef Preněk, Vladimír Prchlík, Marie Pribanova, Filip Procházka, Mgr. Lenka Procházková (Regionální muzeum v Kolíně), Lubomír Průcha, Josef Přerovský, Tomáš Přibyl, Vladimír Pukiš, Mgr. Miroslav Pulgret, MUDr. Daniela Pulgretová, Jaroslav Pulkrábek, Puxa Václav, Pytlák

 

R

František Rada, Martin Rak,  Jan Rajčáni, Pavel Rais, Jaroslava Rajchmanová, Josef Rakouský, Lucie Rakušanová, Jaroslav Rankl,  Jiří Rapant, Ing. František Rechtorik, Jacques Remlinger, Zdeněk Rerych, Jan Riederer, Jiří Richter, Jan Richtr, Roel Rijks,  Ing. Dita Rindová (město Nejdek), Roel Rijks, František Rod, Mgr. Milan Rosenkranc (Oblastní muzeum v Děčíně), Josef Rota, místostarosta obce Klášter, Josef Rotbauer, Alois Franz Rott, Radomír Roup, Dr. Jaroslav Roušar (Agentura vojenských informací a služeb MO), Ivo Rozehnal, Svatopluk Roznětínský, Vlastimil Rus, F. Ryba, Josef Rychlý (obec Vršovice)

 

Ř

Jan Řehounek, Jiří Řezníček, MUDr. Josef Řídký, Ing. Petr Říha, Ing. Radek Říha (Klub vojenského muzea na demarkační linii v Rokycanech), Václav Říha, Milan Řihánek

 

S

Mgr. Alois Sassmann, Blanka Sazicka, David Kaspar Sebor, Stanislav Sedláček, Sedová Barbora, Sedláček Jiří, Ing. Pavel Seemann, Tomáš Sehnalík, Irena Sembolová, Markéta Setničková, Ralf Schmädicke,  Gerhard Schmidt-Grillmeier, Filip Winston Schieke, Radim Scholaster, Dagmar Schönová, Ottfried Schubert, Dana Schubertová, Karl W. Schubsky, Michal Schwab, Ondřej Siedlecki (město Kolín), Jitka Silná, Ervín Silný, Vladimír Silný, Ing. Jiří Simon (Úřad státního odborného dozoru MO), Bohumil Sixta, Roman Sixta, Zdeněk Skok, Rudolf Skřivan, David Slabihoud, Ing. Martin Slaboch (Česká genealogická a heraldická společnost), Jan Sláma, Mgr. Hana Slavíčková, Vít Slezák, Marek Skýpala, Petr Směja, Luděk Smejkal, Libor Smékal, Stanislav Smékal (SDH Dřetovice), Lukáš Smola, Alena Smolíková,  Václav Sojka, pplk. Ing. Ladislav Sornas (Sdružení válečných veteránů), ThDr. Peter Soroka, Josef Stahl, Miroslav Staněk, Růžena Stará, Ing. František Steklý, Petr Stiborský, Jana Stočková, Jaroslav Stojan, Ston, Zdena Stonožka, Vojtěch Stráník, Irena Stropková, Milan Stupka, Petr Středula, Gabriela Střeláková-Kopcová, Sylvie Stupková, Jan Suchan, Jiří Sucharda ORP Varnsdorf,  Jiří Suchomel, Zdeněk Surýnek, John Sutherland, Doc. PhDr. Hana Svatoňová, Svejk Jarda, PhD., Miloslav Sviták, Jiří Svoboda, Pert Svoboda, Ing. Libor Svoboda, Petr Svoboda, Tomáš Svoboda, Eva Svobodová, Marie Svobodová (obec Hluboké), Swenney, Mgr. Jiří Synek, Viliam Szőcs

 

Š

Robert Šamárek, Antonín Šebek, Petr Šebek, Miroslav Šebela, Josef Šebestík, Barbora Šedová, Eva Šedová, ing. Josef, Šedý, Tomáš Šefl, Josef Šetek, Matěj Ševčík, Lenka Šimčíková, Pavel Šimeček, Karel Šindelář Společnost pro Srbsko, Vladimír Širlo, Klára Škodová, Radka Škopková, Eva Škrdlová, Josef Šlesinger,  Roman Šlosar (KVH WEST), Roman Šmejkal, Jiří Šmíd, Radek Šmíd, Alena Šnoblová, Jindřich Šnýdl, Alan Šoch, Jiří Šolle, Antonín Špaček, Eva Špačková, PhDr. Ing. Jozef Špánik, Radek Šporn, pí Štamberská (obec Krupá), Jan Štecher,  Mgr. Přemysl Štenc, Zdeněk Štenc, Vladimír Štědrý, Jan Štěrba, Ctirad Štípl, kronikář města Mohelnice, Anna Štrupová, Diana Štruplová, Jan Štrupl, Vladimír Štrupl, Irena Šťastná, Ivo Šťastný, Matěj Šťastný, Václav Štěpař, Štěrba Jan,  Štula Pavel, Monika Šturmová, Jiří Šuba (Agentura vojenských informací a služeb MO), Bohumila Šumpíková, Eva Švábová, Jaroslav Šváb, Vladimír Šváb, Jaroslav Švábenský, Hana Švecová, Karel Švercl (město Česká Třebová), pplk. Dr. Stanislav Švidek (Sdružení válečných veteránů – Středočeský kraj),  Ing. Zdeněk Švitorka

 

T

PhDr. Ladislava Tahovská, Pavol Tausk (Slovenský zväz protifašistických bojovníkov), Daniela Tájková, Ing. Jana Tejnecká, Ing. Jindřich Tejnecký, PhDr. Sylva Tesařová (Horácké muzeum, Nové město na Moravě), Olda Tetur, Pavel Tetur, JUDr. Jaroslav Těšínský, Milan Těšínský, Petr Tichý, Dagmar Titzová, Radek Tlapák, Jaromír Tlustý, Radek Toman, Petr Tolar,
Alena Tománková, Bohumil Toms, Jaroslav Tošenovjan, František Toušovský, Trần Phan Anh, Mgr. František Trávníček, Pavel Trávníček, Václava Trubačová, Jana Třetinová, Slavo Tuček, Petra Tulková Sassmannová, Jan Tůma, Ing. Jaroslav Tůma, Jitka Tůmová, Luboš Tůma, Jaroslav Tunka, Tomáš Turek MÚ Prachatice, Jiří Turyna, Twiggy, Iva Tycová, Marie Tykalová (ZO ČSBS Praha 5), Petr Tolar

 

U

Michal Uher, KVH Břeclav, Peter Pavel Uhlík, Irena Uhrínová, Radka Uhrová (obec Horní Němčí), Roman Ujfaluši, Miloslav Urban, Pavel Urban, Zdeněk Urban, Zdeněk Urbánek, Ivana Urbanová

 

V

Petr Vacek (KVH „Pětačtyřicítka“ Brno o.s.), Jiří Václavík, Martin Václavík, Ing. Vlastislav Valda, Lucie Valášková (ČRo), Jana Valentová,  Matúš Valihora, Jan Valla, Jiří Vaněček, Jan Varga, Ing. Ludvík Vavřina, Jaroslav Vála, Petr Válek,  Luboš Vancl, Ing. Dušan Vančura, Vaňková Jolana,  Jiří Váně, René Vápeník, Marie Vávrová (město Čelákovice), Radek Vejrážka,  František Veleba, Marian Velešík (Gymnázium Svitavy), Vladimír Velešík st. (Gymnázium Svitavy), Jaroslava Veselá, Petr Veselský, Radomír Veselý, Vladimír Veselý, Radek Vespalec, Ing. Imrich Vetrák (MO Referát válečných hrobů), prof. Ing. Bohuslav Veverka DrSc., Petr Veverka, Lucie Veverková, Vítězslav Vítek, Milan Vitéz, Martin Vlček, Petr Vlček, Jiří Vondřejc, Kateřina Vodňanská, Filip Vojtášek (Hloubkaři), Zdeněk Volf, Ing. Jiří Vomočil (Středočeský kraj – GIS mapový server), Vladimír Vojta, Tomáš Vokatý, Zdeněk Volf, Zdeněk Volejník, plk. Ing. Jan Vondráček (ČsOL), Jiří Vondřejc, Petr Vopěnka, Vratislav Voral, Helena Vorlíčková,  Ing. Marie Vorlíčková, Michal Vostrovský, Michal Vošvrda, Ferdinand Vrábel, Dan Vrba, Dan Vrba ml., Jakub Vrba, Radim Vrba, Jaroslav Vyčichlo, David Vydar, Milan Vyhlídal, Pavel Vychodil, Adam Vykydal, Radek Vyskočil, www.vyslouzilci.cz,

 

W

Horst Wágner, Jaroslav Wágner, Jana Wagnerová, Jiří Wicherek, S. Wieser, Michael Winter, PhDr. Lucie Wittlichová starostka obce Zákolany, Rudolf Woldrich, Marek Wolf, Wenda Wolf,

 

Z

Martin Zahálka (Městské muzeum Ústí nad Orlicí), Olga Zábranová, Aleš Zahradníček, Miloš Zahradník, Marek Zajac, Mirek Zajac, Miroslav Zamazal, Roman Zaňák, Stanislav Zapletal, Dana Zálešáková, Ing. Jan Záruba, Ing. Vítek Zdeněk (ZO ČSBS Kolín), Milan Zehnal, Jiří Zelenka, Ing. Josef Zimčík, Marcela  Zimová, Karl-Heinz Zintl, Karel III. Zítek, Günther Zotter, Petra Zrubecká, Vlastimil Zrubecký, Magdaléna Zsilinszká, Petr Zumr (Sdružení válečných veteránů ČR – Pardubický kraj), Mikuláš Zvánovec

 

Ž

Jiří Žák (Klub vojenského muzea na demarkační linii v Rokycanech), Stanislav Žák, Zdeněk Žalský, Mgr. Štěpán Žežula (Ministerstvo informatiky, sekce e-government), Kateřina Židoňová, Ing. Pavel Žofka

 

ORGANIZACE

pěší rota AZ 241. strážního praporu, 601. skupina speciálních sil Prostějov, ÚV ČSBS Praha, Městské muzeum Králíky, Ministerstvo pro místní rozvoj, obec Krakovany, obec Přišimasy, obec Rožďalovice, obec Široká Niva, obec Štíhlice, www.pozary.cz ,  www.drobnepamatky.cz ,  www.pamatkyaprirodakarlovarska.czwww.pamatky-venkova.cz,

 

Všem velké díky za pomoc.